Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за покупка на Canon
Автор: Lambov   
Дата:   09-03-11 12:10

В момента снимам с SX10, мога да каже един добър сапун, до колкото аз разбирам естествено и моля не ме критикувайте за това.
Сега обаче се запалвам да взема огледално рефлексен като държа да е канон. гледам 500d, 550D, 600D. Естествено последния михаресва най много. Резликата в цената с 550 е несъществена така че колебания за избор между двата няма. Разликата в цената обаче между първите два е съществена и ви питам - има ли смисъл да се дадат толкова пари при положение че почти няма разлика. Ето и сравнение:
http://www.dpreview.com/previews/canoneos550d/
Втория ми въпрос е свързан с това има ли смисъл за момента да минавам на огледално рефлексен при положение че сапуна ми върши работа, не съм супер запален, почти не разрим от фотография. Не е ли по добре да изцедя сапуна до последно и после да реша какво да си купя.
И последния ми въпрос е струва ли си да купя 500D от Ebay с 18-55 като ще ми излезе по малко от 1000 лева с доставката.

лошото е че ако го купя веднага ще дам и 170 лева раница Fastpack 250 - направо съм влюбен в нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на Canon
Автор: slav4cho   
Дата:   09-03-11 14:17

ако не си запален и нямаш високи цели 500д ще свърши работа [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на Canon
Автор: slav4cho   
Дата:   09-03-11 14:18

или някоя сапунерка по висок клас но инак дслр си е дслр и ще превъзхожда сапунерките



Публикацията е редактирана (09-03-11 14:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на Canon
Автор: vladod   
Дата:   09-03-11 14:32

Купи си Канон Г12 !!!
Това, което ще ти докара тази "сапунерка" на автоматика, няма да получиш с ДСЛР толкова лесно /а може и НИКОГА да не получиш, щом си със скромни познания/ [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на Canon
Автор: dopereach   
Дата:   09-03-11 15:25

Между 500д и 550д има разлика, и ако само погледнеш спецификацията ще видиш kakwa e.

http://www.youtube.com/watch?v=Q5UVPHAdFnQ


600д е нов модел и въпреки, че е копие на 550д с тоя въртящ екран , не мисля че се е доказал на пазара.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на Canon
Автор: d_ave   
Дата:   09-03-11 15:34

Реално погледнато, ако се разровиш в спецификациите на апаратите и сравняваш спрямо класове, ще забележиш следната зависимост - 500Д е по-ниския клас на 50Д, като споделят (почти) еднакъв сензор, докато 550Д е по-ниския клас на 7Д, като отново споделят (почти) еднакъв сензор, но другата съществена разлика е внедряването на меренето на 7Д в 550д, което е по-добро от старото, което го има в 50Д и 500Д. Ако смяташ да обрщаш внимание и на видео-то - 550Д има възможност за ръчни настройки, докато 500Д снима малко като сапунерка - имаш съвсем лимитирани настройки, не можеш дори бленда да задаваш (освен ако не закачиш някой изцяло ръчен обетив, но това е съвсем друга тема вече).
600Д и 60Д за мен са някакви междинни модели, които не предлагат нищо, което да може да хване окото от гледна точка на сериозно снимане.
според мен трябва да се насочиш или към 550Д, като тук главното е сензора и меренето, или към 50Д ако ти трябва по-"бързо" тяло, като двете са горе-долу еднакъв ценови диапазон. по-скоро въпроса трябва да ти е дали искаш по-леко тяло, с видео, по-нов сензор и мерене, или ти трябва нещо по-бързо, но предлагащо възможност за калибрация на фокуса, нещо, което се надявам да се появи отново в телата след 60Д.

надявам се не те обърках, но као обобщение - реши какво точно ще снимаш и какво искаш от апарата и тогава действай.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на Canon
Автор: Lambov   
Дата:   09-03-11 16:07

Наистина малко объркващо но благодаря за компетентния отговор. Най-важното което разбрах е че са различни класове от където и идва разликата в цената. Казваш че сензора е различен а пише че е
22.3 x 14.9 mm CMOS sensor
и при двата и единия е 15 другия 18 пиксела което не смятам че е кой знае какъв проблем. За меренето явно има значение макар че мисля че при 500D ще ми е достатъчно.
Май добре ще е да поснимам със турбо сапунерката си извество време и тогавя да реша дали имам нужда от нещо по високо или просто ще изчакам да падне цената на 550 и ще я взема.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на Canon
Автор: d_ave   
Дата:   09-03-11 16:12

Най-добре ще е да намериш приятел с DSLR и да поснимаш с неговия. иначе за сензорите - нямам предвид големината, имам предвид самия сензор като поколение, изпълнение, спецификации и т.н.
относно меренето - меренето на новите канон-и (след 7д - 550д, 60д, 600д и т.н.) е доста по-добро отколкото на по-старите, поне от лични наблюдения мога да твърдя така.
най-добре намери и поснимай, минаването дори от турбо-сапунер на DSLR понякога не е толкова лесно - при който и да е компактен апарат трябва доста по-малко да мислиш преди да снимаш и има доста голяма разлика дори в начина на снимане.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на Canon
Автор: harvester_vn   
Дата:   09-03-11 16:21

Различни класове..? Странни разсъждения [smilie8]
Че 60Д се явява нещо междинно в досегашните канонски класове съм съгласен, но не виждам как 550Д е по-горен клас от 500Д. По-нов модел е и е естествено да има нови неща в него. Причината за разликата в цената е същата. По горната логика, 400Д е по-висок клас от 350Д, 40Д по-горен от 30Д и т.н. [smile] С останалото написано от d_ave съм напълно съгласен [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на Canon
Автор: d_ave   
Дата:   09-03-11 16:23

имах предвид, че 50д и 7д са по-горни класове от съответно 500д и 550д, а не че 550д е по-горен клас от 500д.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на Canon
Автор: harvester_vn   
Дата:   09-03-11 16:35

Малко объркано... заради това- "докато 550Д е по-ниския клас на 7Д"
А според мен по-ниския след 7Д е 50Д (60Д е актуалния модел, но той пък е малко по-надолу от 50ката) и след тях са 500/550/600Д, които са си от един клас. На практика, 50Д няма истински наследник.
Всъщност, тези неща са почти без значение [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на Canon
Автор: Lambov   
Дата:   09-03-11 16:40

До колкото ви разбирам разликата в цената на 500 и 550 не е съвсем оправдана, просто е висока защото е нов модел. Ако купувам сега 500 ще ми свърши идеялна работа, а ако изчакам след половин до 1 година 550 ще е на цената на която е 500 сега.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на Canon
Автор: harvester_vn   
Дата:   09-03-11 17:03

Нещо такова.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »