Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Има ли значение картата спрямо скоростта на снимане
Автор: tipsy   
Дата:   03-10-10 18:52

Здравейте,
От доста време ме човърка един "проблем". Имам Canon 450D, за който се води, че е до 3,5 кадъра в секунда, но моя прави 2 или поне така си мисля. Когато снимам във визора където трябва да са отбелязани броя на снимките в серия винаги числото е било 2, никога повече... прави си 2 изключително бързи кадъра, а за 3тия и следващите вече е доста по-бавен. В youtube съм гледал клипчета за shutter speed и там всеки един кадър си го прави с еднакво разтояние във времето.
Може ли забавянето да е от картата памет или някъде в настройките/поне не намерих къде/ е проблема?

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли значение картата спрямо скоростта на снимане
Автор: imarinov10   
Дата:   03-10-10 19:12

не

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли значение картата спрямо скоростта на снимане
Автор: niki777   
Дата:   03-10-10 19:23

Изключи си от настройките Hi-ISO Noise Reduction и би трябвало да е по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли значение картата спрямо скоростта на снимане
Автор: Altrntv   
Дата:   03-10-10 19:23

скоростта на снимки в серия не идва ли от буфера на самия апарат (поправете ме ако греша) и следователно картата не играе в случая :)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли значение картата спрямо скоростта на снимане
Автор: petkob   
Дата:   03-10-10 20:21

Би трябвало да има значение и в описанието на апарата да пише минималната скорост на картата. Моят, например, иска минимум клас 4 SD(HC) за снимки и клас 6 за Full HD видео.

Ако знаеш колко ти е паметта, ще пресметнеш колко кадъра побира. При положение, че побира само два, да речем, ако апаратът още не е прехвърлил на картата първия кадър, няма къде да сложи третия и започва да чака да свърши трансфера, просто защото е разчетен за по-бърза карта.


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли значение картата спрямо скоростта на снимане
Автор: CTEHATA   
Дата:   03-10-10 20:30

450D никога не съм пипал, но ми звучи, като че ли си включил Raw+JPEG. Ако е така, прецени кое да изключис за случаите със серийни снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли значение картата спрямо скоростта на снимане
Автор: bez   
Дата:   03-10-10 20:54

Какъв формат файлове записваш на картата?

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли значение картата спрямо скоростта на снимане
Автор: valen_tin   
Дата:   03-10-10 22:53

при 50D има значение скоростта на картата. В описанието има една табличка с какъв тип снимки (raw, jpeg, какви MP) и каква карта по колко и с каква скорост снимки прави. Сигурно има нещо такова и в твоето описание.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли значение картата спрямо скоростта на снимане
Автор: YasenSlavov   
Дата:   03-10-10 23:03

Да, зависи. Колкото по-бърза е картата, толкова по-бързо ще се изпразва буфера на апарата върху картата и съответно ще се освобождава повече място на буфера за още снимки.[beer]



Публикацията е редактирана (03-10-10 23:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли значение картата спрямо скоростта на снимане
Автор: tipsy   
Дата:   03-10-10 23:31

Нямах възможност да отговоря по-рано/забравих за темата :D/
Та отговора на поставения от мен въпрос е още във второто мнение.
Хиляди благодарности на niki777 [thankyou] . След изключването на Hi-ISO Noise Reduction кадрите в серия се увеличиха на 9 [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли значение картата спрямо скоростта на снимане
Автор: skarabey   
Дата:   04-10-10 13:28





Публикацията е редактирана (04-10-10 13:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли значение картата спрямо скоростта на снимане
Автор: erotila   
Дата:   04-10-10 13:54

9 кадъра в 100/100 е това вече е за гинес [smilie10]

раздели 1 секунда на броя кадри които по описание апарата ти може да прави със стандартната батерия /щото други са със снима не с грип и едни малко по специални батерии .../, и ще получиш най малката скорост на която може да снимаш на режим М /мъ е режима което ще рече на ръчни настройки което пък то ще рече че исото блендата и скоростта ти ще си ги гласиш/
Ако си на по голяма скорост от тази минимална няма как да направиш стандартните броя скорости за модела апарат /със стандартната батерия/.
Ако апарата ти прави 4 снимки в секунда то той не би направил 240 снимки в минута това може да се сравни само с нормата на един стругар заработващ елемент на 11 струга като за една манипулация му трябват средно по 4 мин - 11х4= 44 мин което ще рече 11 изработени елемента за 44 мин. [smilie18]

Ако си на друг режим освен М /Мъ/ винаги ще си под 4 кадъра или поне докато си махнеш капачката...[smilie18]
Но 9 кадъра са си шампионска дисциплина на снимането с лентова камера но трябва да прибавиш още 14, + още 1 става вече подсъдимо 24 кадър работи дълбоко в подсъзнанието и те кара да правиш нещата заложени в кадъра. [smilie18] [smilie18] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли значение картата спрямо скоростта на снимане
Автор: erotila   
Дата:   04-10-10 14:00

Автор: tipsy
Дата: 03-10-10 23:31

Нямах възможност да отговоря по-рано/забравих за темата :D/
Та отговора на поставения от мен въпрос е още във второто мнение.

- вземи си фуджи s5pro и ще видиш как може да снимаш и да си вариш яйца ...как да няма значение скоростта на работа с картата.
има две скорости:
едната е скорост на записване
другата е скорост на четене

различни са има и програми за тестване има и упътвания на фотоапаратите [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »