Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Takumar -A 28mm F2.8
Автор: manchoni65   
Дата:   01-10-10 22:26

Здравейте колеги, искам да Ви попитам за мнението ви за обектив Takumar -A 28mm F2.8, ето едиин линк с негова снимка: http://www.pentaxforums.com/lensreviews/Pentax-Takumar-A-28mm-F2.8-Lens.html

Предлагат ми да го купя, но бих желал да чуя и Вашето мнение!
Благодаря !

Отговори на това съобщение
 Re: Takumar -A 28mm F2.8
Автор: asahi   
Дата:   01-10-10 22:27

Ако само ще го купуваш не си струва.
Ако ще снимаш - става. Особено за пейзажи.

Отговори на това съобщение
 Re: Takumar -A 28mm F2.8
Автор: manchoni65   
Дата:   01-10-10 22:32

точно за пейзажи ми трябва, питам защото имам един ТАКУМАР-А ЗУМ 28-80мм, от който не съм доволен, но Takumar -A 28mm F2.8 бил на друг производител ?!?!?! и чета във форумите че е добър за пейзажи.



Публикацията е редактирана (01-10-10 22:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Takumar -A 28mm F2.8
Автор: Георги   
Дата:   01-10-10 22:38

на един производител са, разликата в качеството е защото единият е зуум обектив, а другия с фиксирана дължина

ако ще снимаш пейзажи на затворена бленда, мисля че аз лично бих заложил на пентакския китак [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Takumar -A 28mm F2.8
Автор: manchoni65   
Дата:   01-10-10 22:45

имам китак 18-55 АЛ, снимам с Пентакс К-м, но исках един широкоъгълен, освен за пейзаж за близко не става ли, за това питам за да зная ако не си заслужава просто да не го вземам!

Отговори на това съобщение
 Re: Takumar -A 28mm F2.8
Автор: stilnox   
Дата:   01-10-10 22:52

28мм са силни на пентакския китак, но този е със сигурност по-добър в краищата. Аз имам подобен твърд 28мм на бленда 2,8, брандиран като Миранда и съм страшно доволен. Бленда 2,8 е слабо контрастна и с по-ниска резолюция, от бленда 4 обектива става невероятно остър!

Отговори на това съобщение
 Re: Takumar -A 28mm F2.8
Автор: manchoni65   
Дата:   01-10-10 23:01

забравих да споделя че ми го предлагат за 100лв. и за това питам дали си заслужава инвестицията!

Отговори на това съобщение
 Re: Takumar -A 28mm F2.8
Автор: CyberGene   
Дата:   01-10-10 23:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Takumar -A 28mm F2.8
Автор: simbon4o   
Дата:   02-10-10 05:09

не си заслужава! 28мм на 2.0 по-би ме изкушила, но точно за тези пари има къде къде по-приятни неща за пазарене. А и на кропка 28мм не става за пейзажи, по-скоро за портрети ама 2.8 не е подходящо - значи нищо не правим.

Отговори на това съобщение
 Re: Takumar -A 28mm F2.8
Автор: manchoni65   
Дата:   02-10-10 09:41

Автор: CyberGene
Дата: 01-10-10 23:51

Ако под инвестиция имаш предвид дали ще можеш да го продадеш след време за 200 лв - не, няма да можеш, не си заслужава. По-добре да инвестираш в бизнес, недвижими имоти и т.н.

Под инвестиция CyberGene разбирам, нещо което ще остане при мен за винаги, аз не търгувам с фототехника, не съм професионален фотограф който снима и продава за пари, аз снимам само за удоволствие, за същото това удоволствие в къщи си стоят и никога няма да бъдат продадени няколко лентови ЗЕНИТА и ПЕНТАКС.
За това и попитах дали този обектив си заслужава "инвестицията" а не дали като го препродам ще изкарам пари!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »