Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор между турбо сапунер и ДСЛР
Автор: gsimania   
Дата:   08-09-10 20:25

Сегашната ми "машина" е Panasonic FZ50.Иска ми се да го сменя с нещо по-ново.Имам мерак за Panasonic FZ38 или FZ100,но също така съм харесал Nikon D5000.Знам предимствата и недостатъците и на двата вида апарати,но ме блазни по-скоро Никона.Какъв съвет ще дадете вие?
Говориме за чисто любителски цели!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между турбо сапунер и ДСЛР
Автор: mitku   
Дата:   08-09-10 20:34

Ако си съгласен с по-високата цена и по-голям размер и тегло за ДСЛР - вземай смело - Д5000 е добър избор... Д3100 ще е по-добър, а още по-добре - Д90. Трябва да имаш пред вид, че ти трябват и поне (от) към 500 лв. (нагоре) за някой и друг обектив. Т.е. добре е да предвидиш поне към 2К лв. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между турбо сапунер и ДСЛР
Автор: photostoykov   
Дата:   08-09-10 21:27

"Turbo"-то е завинаги твое!
DSLR-а - само временно!

[smilie5]



Публикацията е редактирана (08-09-10 21:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между турбо сапунер и ДСЛР
Автор: Myth   
Дата:   08-09-10 21:29

DSLR ако не то стой си с FZ50

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между турбо сапунер и ДСЛР
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   08-09-10 23:38

Хи, хи.
Който и да си купиш, вярвай разлика няма да намериш[smilie5]
Ако имаш много пари си купи д90, ако имаш малко си купи д5000, ако имаш нерви да чакаш новия д3100 си купи него.
[smilie24]



Публикацията е редактирана (08-09-10 23:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между турбо сапунер и ДСЛР
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   08-09-10 23:39

Купи си само тяло, после някой добър обектив и [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak]

По морето стават добри снимки[smile] [smilie5]

С турбосапунера, решаваш проблема с бъдещо даване на пари, ама свикваш с ниско качество на картината.
Ако си вземеш огледален, ще даваш парички за хубави обективи, но ще правиш добри снимки[smilie24]



Публикацията е редактирана (08-09-10 23:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между турбо сапунер и ДСЛР
Автор: digitalgab   
Дата:   09-09-10 07:35

Ако единствената и най голяма грижа в живота са пикселите в снимките ти, горното е вярно.
Това ми е толкова удобно, а ДСЛР-а си почива напоследък:
This review is from: Fujifilm Finepix S100fs 11.1MP Digital Camera with 14.3x Wide Angle Dual Image Stabilized Optical Zoom (Electronics)
I closed my studio last November and retired from photography. I used Fuji S3 and S2 Pro cameras with Nikkor lenses for all my work from weddings to portraits etc. Well I sold two S2's and kept the S3 "just in case". I bought the S100fs do to my trust in Fuji products and the list of ammenities this camera has. Well...I am amazed and impressed with the results from this camera in the week I have had it. So much so that I sold the S3 on Ebay and already shipped it out. Belive me after using this camera I will not miss the S3. If you are considering a new camera with a host of features and a tack sharp lens...you will love this camera as much as I do!

Yes I sold all my DSLR equipment after I bought this camera. It's that good for what I needed. The only negative worth talking about is some minimal purple fringe at extra high contrast type scenes.

I was concerned about focusing accuracy and in low light. The camera excels at both. It has dedicated ISO and EV buttons which are a must. The fast lens is...



Публикацията е редактирана (09-09-10 07:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между турбо сапунер и ДСЛР
Автор: harvester_vn   
Дата:   09-09-10 17:12

Ахам... S100 е машина! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между турбо сапунер и ДСЛР
Автор: vnvas   
Дата:   09-09-10 17:55

Ъъъъ...тези турбо Панасоници са кофти. Ако ще е сапунер - Canon G9/10/11 [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между турбо сапунер и ДСЛР
Автор: gpi72   
Дата:   09-09-10 21:31

Вярно ли Панасониците били кофти? А ти колко си щракал с такъв и от каде такъв категоричен опит?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между турбо сапунер и ДСЛР
Автор: simbon4o   
Дата:   09-09-10 21:34

тия с малките матрици... не ги тачим вечи!
Вземи си фотоапарат. Ако ще е пък турбо сапунер - панасоник са го измислили това!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между турбо сапунер и ДСЛР
Автор: harvester_vn   
Дата:   09-09-10 21:57

Може и да са го измилили това (ФЗ 30/ 50), ама Фуджи ги издухаха впоследствие.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между турбо сапунер и ДСЛР
Автор: vnvas   
Дата:   09-09-10 22:04

@gpi72 - то аз мога да си щракам и с кутия за обувки, не е там въпроса. Кофти са тия FZ-ки и това е.[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между турбо сапунер и ДСЛР
Автор: mayflowerbg   
Дата:   09-09-10 22:16

имах фз 30, сензорът му беше 1/1.8, шумеше като за световно дори на ISO 80 и съвсем не беше лек - тежеше над 700 грама - да не говорим, че по обем се състезаваше със сегашния ми ЕОС с широката сигма; миналия месец един познат си купи фз38, за мое учудване сензорът е по-малък - 1/2.3, пикселите повече, шумът никак не е малко и цветопредаването въобще не ме кефи, а човекът по цял ден пуфти на фотошопа, обезшумява, надува цветове... така, че ако си имаш фз 50 и все още работи, защо да се харчиш за фз38 - мисля, че няма никакъв смисъл

или огледално-рефлексен или старата машинка - това е моето мнение


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »