Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Screen Protector за EOS550
Автор: vegata   
Дата:   13-08-10 12:04

Има ли някои от вас, които да ползват протектор за дисплея защото моя леко го надрасках вече[smilie9] . Ако някой ползва нещо такова нека да препоръча моля защото се чудя какво да избера. В E-bay гледах разни ама не знам дали да им се доверя.


Отговори на това съобщение
 Re: Screen Protector за EOS550
Автор: yakumo   
Дата:   13-08-10 12:30

Аз ползвам такъв капак и си ми е ок.

Провери, вероятно има подобно и за твоя модел.

Гледам, че някои слагат едни лепящи се прозрачни фолиа, но не знам доколко са ефикасни/устойчиви.

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Screen Protector за EOS550
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   13-08-10 13:54

Вземаш една ролка широко безцветно тиксо за един лев, изрежи си размер като за екрана и е готово, друг вариант - без цветно фолио на линеен метър, ама по-трудно се отлепя след това, фолио за мобилен телефон и има го по 2 - 3 лева или в другия случай - протектор за фотоапарат от пластмаса за сумата от над 12 лева.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Screen Protector за EOS550
Автор: vegata   
Дата:   13-08-10 14:22

Мислех си за такъв протектор от пластмаса, въпреки че ми се вижда малко грубовато, а и такива съм виждал само на никон май. Мислиш ли, че с тиксо е добра идея? То лепи доста здраво и след време оставя следи от лепилото. ще поровя из нета пък дано изскочи нещо добро за решение на проблема.

Отговори на това съобщение
 Re: Screen Protector за EOS550
Автор: Батко   
Дата:   13-08-10 14:34

Абе, Вега! 1-та ми работа беше като си взех апарата да му сложа фолио! На дисплея на стария фотоапарат ( е вярно че стана на 5 години ) нищо неможе да се види - така е издраскан, ама си беше сапунерка и съм го носил уж винаги с калъфче, ама...

Виж тук ( аз съм с такова - много е добро ):
Предпазно фолио Giottos SP 2530


Отговори на това съобщение
 Re: Screen Protector за EOS550
Автор: vegata   
Дата:   13-08-10 15:08

Ами цялата работа, е че си взех апарата деня преди да замина за Италия и нямаше време да търся и да се занимавам и естествено след 5 дни имаше вече няколко фини драскотинки. За щастие са си само те. Мисля, че това е добро наистина и ще минавам май през "ЛАФКАТА" павилиона де....[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Screen Protector за EOS550
Автор: bojidar200   
Дата:   13-08-10 20:08

Това е добро цък


Отговори на това съобщение
 Re: Screen Protector за EOS550
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   13-08-10 23:25

Тиксото след като мине време от 10 или повече месеца, може да се смъкне.
Следите от лепило се махат по-следния начин, малко топче памук + малко количество спирт и леко по-леко се маха, после с течен парафин на друго памуче и дисплея става като нов.

Отговори на това съобщение
 Re: Screen Protector за EOS550
Автор: terminator   
Дата:   14-08-10 17:55

Добре бе хора, как успявате да ги надерете тия дисплеи, с шкурка ли ги търкате [smilie11]

Моя ЕОС30 е ползван вече поне 4г. и няма нито една драскотинка там. В последните 7-8 месеца го разнасям без чанта - на рамо или врат като сапуннерка и не ще да се надраска [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Screen Protector за EOS550
Автор: vegata   
Дата:   14-08-10 18:59

Ами моя се надраска с копчето на ризата. Носех го на врата и се появиха малки драскотинки. terminator вече нищо не е както преди нали знаеш [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Screen Protector за EOS550
Автор: cameraman   
Дата:   14-08-10 19:24

В кой град няма протектори бе???

Отговори на това съобщение
 Re: Screen Protector за EOS550
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   14-08-10 21:31

[smile] [smile] [smile] [smile] [smile] [smile] [smile] [smile] [smile] [smile] [smile] [smile] [smile] [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Screen Protector за EOS550
Автор: powerlight1   
Дата:   15-08-10 05:06

bviphotovideo.com - в София цена около 20-22лв screen protector
http://www.bviphotovideo.com/public/index.php?page=catalog#[smilie24]
[smilie24] [smilie24]

Нископрофилен протектор за LCD екран с диагонал 3.0" и специален формат за Canon 550D.

Изпълнява две важни функции:

1) Защитна - пази екрана на камерата от надрасквания, което от своя страна държи цената на камерата по-висока при евентуална препродажба.

2) Анти-рефлекционна - намалява отраженията от околните предмети и повишава контраста на изображението от екрана при ярка околна осветеност. [smilie24]

Изработен от специално оптично стъкло с 5-слойно покритие.[smilie24] [smilie24] [smilie24]



Публикацията е редактирана (15-08-10 05:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Screen Protector за EOS550
Автор: ipolit   
Дата:   15-08-10 10:09

И туй само щото след 3 години кат го пуснеш на базара да пишеш "Перфектно козметично състояние. Ползван е винаги с протектор на дисплея и тиксо на челната леща на обектива." Може и тиксо за матрицата.
Луда работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Screen Protector за EOS550
Автор: vegata   
Дата:   15-08-10 10:53

Ами защо не? Според мен няма нищо лошо да запазиш техниката си в добро състояние. Особено от козметична гледна точка!

Отговори на това съобщение
 Re: Screen Protector за EOS550
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   16-08-10 01:48


http://s16.radikal.ru/i191/1008/7d/370bfe88eecb.jpg



http://s001.radikal.ru/i193/1008/f9/822bc729ba76.jpg


Ей това чудо го има във всеки един магазин за продажба на фолио - на килограм.
Струва - 0,30 стотинки



Публикацията е редактирана (16-08-10 20:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Screen Protector за EOS550
Автор: gogzy   
Дата:   16-08-10 08:58

Влизаш в първия магазин за ДжиСиЕм аксесоари и си купуваш универсален протектор за тъчскрийн. Те са разграфени на различни размери, избираш твоя размер, режеш и си ти ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Screen Protector за EOS550
Автор: realnoncho   
Дата:   16-08-10 09:22

powerlight1 +1
Аз на 500Д имам такъв, не личи че има протектор отгоре(е ако не бяха няколкото прашинки като го слагах щеше да е по-добре) и освен това многослойния филтър при удар в дисплея може да има спасителна роля.

Отговори на това съобщение
 Re: Screen Protector за EOS550
Автор: imitev   
Дата:   16-08-10 09:31


Навсякъде в нета пише че плексигласа, който предпазва екрана струвал 20 лв. и затова не му слагали протектори...

Някой да знае от къде може да се намери резервен плексиглас?

Отговори на това съобщение
 Re: Screen Protector за EOS550
Автор: aldygreen   
Дата:   17-08-10 23:24

Не се вързвай на съветите за тиксо, след време ще разбереш каква беля си направил - лепилото на тиксото е гадно и се чисти с разни разтворители, които могат да ти направят хубава беля на апарата.
Предпазно фолио Giottos си е добро, макар и скъпичко - 12 лева за три фолия и кърпичка. То е предназначено специално за LCD екраните на фотокамерите и се предлага в няколко размера. В случай на нужда спокойно може да се използва по-голям размер и внимателно да се отреже с ножица.
В твоя случай взимаш фолио 3.5"
[beer] [shtrak]



Публикацията е редактирана (18-08-10 01:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Screen Protector за EOS550
Автор: imitev   
Дата:   17-08-10 23:49

http://www.flickr.com/groups/40d/discuss/72157602281177243/


http://photography-on-the.net/forum/showthread.php?t=187712


Пише че може да си ги купите от канон за 15-20 долара.

Отговори на това съобщение
 Re: Screen Protector за EOS550
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   18-08-10 00:21

Лепилото от тиксото не е желателно да се чисти с разредител, понеже белята може да бъде[smilie23]
Най добрия вариант е да се купи фолио, което е предназначено за екраните на GSM.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Screen Protector за EOS550
Автор: aldygreen   
Дата:   18-08-10 12:27

баби-играят-с-теб Даваш опасни съвети, без да мислиш за последствията - тиксо, някакви фолия от 30 стинки и пр.
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Screen Protector за EOS550
Автор: chicken   
Дата:   18-08-10 14:31

Кви последствия, кви пет лева? Кво толкова има в лепилото на тиксото? С кво се чисти? С коресилин? С АМБ? Със шкурка? В най лошия случай малко спирт и е готово.

Аааа, спирта е опасен!?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »