Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Към видеоператорите!!!
Автор: канювигй   
Дата:   04-02-10 12:45

Здравейте!
Може ли някой да сподели мнението си от DVCAM стандарта, в сравнение с HD до колко се доближава като резолюция. |Вапроса ми е и кам операторите работили с Sony Z серията,офериращи DVCAM и HD!
Благодаря!
ПОЗДРАВ!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Към видеоператорите!!!
Автор: джъмбо   
Дата:   04-02-10 12:50

приблизително да сравняваш
640х480 с 1900х1080 пиксела [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Към видеоператорите!!!
Автор: ffwd   
Дата:   04-02-10 13:15

DVCAM e 25 MBit SD PAL или NTSC.

Отговори на това съобщение
 Re: Към видеоператорите!!!
Автор: vassilk   
Дата:   04-02-10 13:16

Двкама-а снима на по-висока скорост.Иначе като резолюция пак си е SD.използват се по-специфични касетки,защото при снимането с обикновени миниДВ ,записът е по-кратък.Може да възпроизвежда Минидв.Например японската версия на Панасоник МД 10000 записва само на Двкам,няма SP и Lp,може да записва на обикновени Минидв касети,но записа е с по-кратко времетраене.

Отговори на това съобщение
 Re: Към видеоператорите!!!
Автор: vassilk   
Дата:   04-02-10 13:17

А изпреварили са ме.[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Към видеоператорите!!!
Автор: victorcito1978   
Дата:   04-02-10 14:05

Зависи на какво ще излъчваш - ако излъчването ти е SD - все тая на какво снимаш. И vice versa - ако излъчваш на HD, разбира се е доста по-лзе. При всяко положение снимай 16:9, защото съвсем скоро всички телевизии и телевизори ще са широкоекранни ...

Отговори на това съобщение
 Re: Към видеоператорите!!!
Автор: charger   
Дата:   04-02-10 14:07

И двата стандарта DV и HDV са 25Мбит,разликата е в резолюцията,специално за Z7 примерно HDVто е 1440х1080,DVCAMа е стандартен PAL - 720х576.
Дискретизацията и при двете е 4:2:0.
HDV~=DV само с разлика в резолюцията.
Говорим за нисък клас про техника.
Щото истинсите 1920х1080,с 4:4:4,са друга бира :)
Та доколко DVCAMa се приближава като резолюция до HDV,еми разликата е 414720 пиксела към 1555200 пиксела...разликата е повече от 3 пъти.

Отговори на това съобщение
 Re: Към видеоператорите!!!
Автор: канювигй   
Дата:   04-02-10 14:59

Така мисля,че сте прави дотолкова доколкото въпроса ми се за малкия DVCAM.DV записва на 10 а DVCAM на 15 мирона.За видео обработка и съхранение като издръжливост е по добро. Затова се записва на DVCAM и HD.Има по малко грешки при записа на всеки пиксел.
Но е много елементарно да се каже ,че единия стандарт е
640х480 а 1900х1080 или три пъти разлика!
Най малкото защото примерно Sony pd170 има 480 линий хоризонтална резулюция а Z7 1080.
Освен по-добрата картинка като качество,без отклнения и грешкш при отделни пикселите а после за съхраниние може би няма предимството да ползваш DVCAM.
Зададох ви въпроса тъй като по достъпните по отношение на цена полупрофесионални камери от Сони Z1 вкарва много шум и затова съм по-склонен да се насоча към PD170.
Иначе относно резолюцията ако мога да избягам от HD който за мен като модели много шумят на по лоши светлинни условия бих предпочел една 1/3 HAD камера на Сони ,която оферира 800 линий хор. резолюция. Така че за мен HD не е много привлекателно като камера единствено Z7 която едно бижу,та освен това съкровище може би сравнително удобно,лесно и надеждно е PD170.Да снимаш стенописи или икони в църкви е необходимо според мен или добър HD какъвто чак сега пуснаха от Сони EXMOR R но засега само за малките модели xr500 и т. нат. Те шумят по-малко от Fx1000 дори,но нямат визьор и като настройки са зле. Все пак не разбрах дали някой от вас използва DVCAM касети за този формат или да записва HD на него.
Благодаря на всички.
Успех в начинанията!
Поздрав!

Отговори на това съобщение
 Re: Към видеоператорите!!!
Автор: папач   
Дата:   04-02-10 15:07

Според мен е рано да дърпаме дявола за опашката с ХДВ и 16/9 заради малкия процент ползвани плеъри и телевизори.
В базара вече има раздел за видео и може би там е по уместно да дискутираме за да не мътим водата на фотофорума с 25 кадъра в секунда.

Отговори на това съобщение
 Re: Към видеоператорите!!!
Автор: charger   
Дата:   04-02-10 15:28

Питаш за резолюции,после ама имало шум,ама искам 800, а не 1080 линии...
480 е само NTSC PD камерата.Pal модела е 576 хоризонтални.
Коя е тая камера с 800 линии,на 1/3" чип PAL,щото не се сещам да има такава.
От друга страна шума при ниския клас HD е от много фактори,а конкретно Z1 има проблеми и с кодека,и със скапания CCD чип.
Относно ЕXMORa,чипа е обявен преди доста време и с него са HD kамери на Sony от среден клас XDCAM EX1 u EX3.Но е CMOS ,т.е. има си едни други проблеми.Не всичко е шум.А и с профилите на камерите и с гамите,може да се коригира и шума.Относно EXMOR R,след година - две,може да излезе и за камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Към видеоператорите!!!
Автор: канювигй   
Дата:   04-02-10 15:31

Чарджар по-спокойно, просто попитах и доизясних.Мисля че малко топло отношение не би било в минус.
P.S 1/3 ...



Публикацията е редактирана (04-02-10 15:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Към видеоператорите!!!
Автор: канювигй   
Дата:   04-02-10 15:45

Става въпрос за "EXMOR R black" а не за "EXMOR ClearVid" който е вече при Sony FX1000 и т. нат. ...
Наистина много добро качествево при по- ниски светлинни условия,конкретно моделите xr550 с този нов R Black ЕXMOR....

Отговори на това съобщение
 Re: Към видеоператорите!!!
Автор: charger   
Дата:   04-02-10 16:12

:) за сега шума при фотопаратите е по забележим,докато при видеото има наини,както описах,да се коригира,а и в кинетично изображение,за ТВ не е толкова забележим.Говорим за CMOS чип.Конкретно за този битов модел...xr550,няма да има по качествена картина от сегашни,дори и по старо поколение камери.малък чип.лоша оптика,кодек,който може и да е ок,за битово ползване...не очаквай чудеса.Стъпка напред е,факт,но за този клас само.

Отговори на това съобщение
 Re: Към видеоператорите!!!
Автор: GMir   
Дата:   04-02-10 23:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Към видеоператорите!!!
Автор: mariana88   
Дата:   05-02-10 05:23

канювигй
``Освен по-добрата картинка като качество,без отклнения и грешкш при отделни пикселите а после за съхраниние може би няма предимството да ползваш DVCAM.``

Според мен плюс това ,че сътресенията на камерата при запис на dvcam не се отразяват както при dv (вероятно точно заради тези 15 и 10 микрона пътечки за запис в двата вариянта ) и съхранението предполагам ще е по-надеждно пак по тази причина ( по-малкото отделени магнитни диполи ).Скъпи са пък и не стават за всички камери тези касети.Не знам колко презаписа издържат да си оправдаят цената поне.
-------------------------------------------
charger

``Щото истинсите 1920х1080,с 4:4:4,са друга бира :)``

HDV записва върху лентата само 1440 х 1080 или имаш в предвид камерите с друг носител или аз нещо не съм в час?



Публикацията е редактирана (05-02-10 05:26)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »