Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Новото, което идва не е това дето очаквате
Автор: nyamago   
Дата:   15-11-13 14:41

Докато се спори яростно за безогледалки срещу ДСЛР-и, за Никони срещу Канони, или тук-там нкой плахо обръща внимание на напредъка в телефоните - не чух никой да се досети, че Нещото не е нищо от изброеното.

И че утре може всички да снимаме с... очилата си [smilie7] Самите те не са вече новост, но небезизвестният Трей Ратклиф (на когото дължим глобалната експлоция в интереса към HDR с познатите му нежелани последици) е заснел някои интересни кадри с ранните образци на Гугъл . И обръща внимание на едно-две специфични предимства, не на последно място - че главата, за разлика от ръцете, не трепери...

Струва си да се видят - и прочете текста.

Отговори на това съобщение
 Re: Новото, което идва не е това дето очаквате
Автор: nyamago   
Дата:   15-11-13 15:16

Сайтът нещо запецна и не ми приема да си поправя печатната грешка - експлоЦия [smilie2]

Нито да добавя след линка да изберете 'View as a single page', за да не цъкате за всяка снимка...

Отговори на това съобщение
 Re: Новото, което идва не е това дето очаквате
Автор: asahi   
Дата:   15-11-13 15:28

Галерията
Липсва необичайният ракурс, но съм обнадежден.

Отговори на това съобщение
 Re: Новото, което идва не е това дето очаквате
Автор: nyamago   
Дата:   15-11-13 17:02

За необичаен ракурс мнозина и сега клякат и залягат, колко му е [smilie5] А и нищо не ти пречи да свалиш очилата, да ги сложиш на земята, в протегната ръка, или на някой висок клон - и да им подвикнеш "Щрак, Гуги!" (че именно така се командва затвора - с глас :) Със сравнително широкоъгълния им обектив много прецизно кадриране не е толкова важно, та могат да напускат главата понякога (както QX играчките на Сони)...

Отговори на това съобщение
 Re: Новото, което идва не е това дето очаквате
Автор: e-mil   
Дата:   15-11-13 18:50

Mи то от доста време има шпионски камери в очила, та даже и видео снимат. Естествено потребителските са с качество като на средна ръка телефон за да се държи цената ниска. Въпрос на време е да поевтинее технологията и да се достигне някакво фотографско качество.
Очилата на Гугъл са интересни с другите си функции. Снимането с тях няма да е кой знае каква върхова новост - то е най-лесно достижимата цел.

А сайтът не е запецнал. От доста години насам първият пост не може да се редактира.



Публикацията е редактирана (15-11-13 18:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Новото, което идва не е това дето очаквате
Автор: nyamago   
Дата:   15-11-13 23:06

За мен беше интересно напомнянето, че главата е много по-стабилна от ръцете и това подобрява остротата. Имаше и някои интересни творчески идеи (с апарат могат и по-добре да се направят, но очилата някак естествено ги подсказват).

А за (не)редактирането на първия пост разбрах. Още се уча тук [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото, което идва не е това дето очаквате
Автор: Canon   
Дата:   16-11-13 00:02

Снимащите с ГоПро отдавна го практикуват. На каска, на ска, където може да си помислиш и технически да закрепиш камерата.
Вярно е че тежи повече от очилата.

Отговори на това съобщение
 Re: Новото, което идва не е това дето очаквате
Автор: ivjordan   
Дата:   16-11-13 00:16

Яз си мислим, че повечето тука, нема да сме живи да го видим това нещо в поносимо качество. В края на краищата, прогресът не е чак толкоз бърз, а физиката е навик, от който е трудно да се откажеш.
Времето ще покаже де, но едва ли ще доживеем момента, когато акредитираните фотографи на олимпиадата са с очила, а не с големи черни кютуци с прикачени към тях огромни бели тръби.

Отговори на това съобщение
 Re: Новото, което идва не е това дето очаквате
Автор: nyamago   
Дата:   16-11-13 00:21

ivjordan написа:

> ...нема да сме живи да го видим това нещо в поносимо качество...

Ключовата дума е "поносимо" - май си писал без да обмисляш думите. Вече сме доживели да го видим поносимо - доста поносимо даже. Замени с "непотижимо" и ще си 100% прав.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото, което идва не е това дето очаквате
Автор: ivjordan   
Дата:   16-11-13 00:46

^Добре де, въпрос на семантика. За някои хора представеното не представлява "поносимо качество". То и камерите на банкоматите снимат, ама ела виж, дали можеш да познаеш човек на тия "снимки".
Та те така.
Иначе съм съгласен, че представените кадри могат да съперничат с такива от телефон. И ако на някой еталонът му е телефон, може и да се впечатли.
Айде, да го кажа по-правилно: "Няма да доживеем да го видим в конкурентно качество."
Така добре ли е ?

Отговори на това съобщение
 Re: Новото, което идва не е това дето очаквате
Автор: nyamago   
Дата:   16-11-13 00:57

Нямах за цел да започвам спор - нито езиков, нито фотграфски. Винаги съм бил за високо поставяне на летвата, но знам от опит, че хората с патологична взискателност са нещастни. Затова за мен "поносимо" значи - понасям го, не ме отвращава, не ми става лошо от него. Виждам, че се отнасяш с презрение към телефоните - и тях ги понасям. Понасят ги и някои фоторедактори, които са ми печатали в списания в размер цяла страница телефонни снимки, и рекламни агенции, които са ги купували за някакви си техни нужди. На висшето изкуство свалям шапка, но ако само него признаваме какъв живот ще е това? [smilie5]

[shtrak]

(и ЧПС = Честит Петъчен Смях! :)



Публикацията е редактирана (16-11-13 01:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Новото, което идва не е това дето очаквате
Автор: ivjordan   
Дата:   16-11-13 01:10

Изобщо нямах това предвид. Пределно ми е ясно, че масата хора снимат с телефон и това им предлага поносимо качество. От друга страна, други хора не снимат с телефона, не толкова заради качеството, а заради принципа. Аз клоня по-скоро към втората група. Позволявам си да снимам с телефон само в случаите на някава репортажна случка, когато нямам фотоапарат. Например, трябва да заснема табела, останала още от комунизма с интересен надпис, но не нося фотоапарат.Тогава мога да си позволя да снимам с телефон.
Втори пример - в съда редовно снимам документи с телефон, защото не ми се чака опашката на ксерокса.
И двете не са фотография, а вършене на работа.
Същевременно, особено като ми видиш снимките, ще ти стане ясно, че къде с телефон, къде с ДСЛР, не постигам голямо качество, та къде съм, да критикувам.
Иначе, признавам, че бъдещето ще е някакво такова или пък съвсем различно и няма да има нищо общо с ДСЛР или безогледалните, които се търкалят в момента.
Очевидно е, че настоящата технология е доста остаряла и в някакъв момент ще има революционен скок, но аз все пак си мисля, че живите днес, няма да го доживеем, т.е. ще настъпи след много години.
Ама, от друга страна, Бог знае...

Отговори на това съобщение
 Re: Новото, което идва не е това дето очаквате
Автор: hotsnail   
Дата:   16-11-13 01:13

Виж по тая линия на мисли....очилата ще са краткосрочно и времено явление, преди да сложат всичко в меки контактни лещи.

Тогава ще се опросят нещата. Няма батерии, няма тоци моци и други неща....лещите ще се захранват направо от нас и ще имат достатъчно компютърна мощ да визуализират разни неща, да правят снимки, да гледаш интернет, да гледаш видео, да те упътват където и да ходиш и т.н. и т.н..

Относно времето...ами за щастие електрониката се развива експоненциално и за следващите 20-тина години прогнозата е, да не спира това. Та ако преди две години телефоните бяха смешни спрямо компютрите днес 4 ядрен телефон с 4 ГБ оперативна памет, 128ГБ посотянна памет и ощна графична карта, дето като всичкио бие лаптопите до 1000 не е небивалица. Размерите и енергиините изисквания също се развиват светкавично....имаме и нано технологии, имаме и прозрачни дисплей....никак не са далеко лещите.

Преди 13-14 години разни шураци за пръв път направиха мобилни смарт у-ва с малък успех. Преди 7 години смарт фоните бяха за техно маниаци като мен - някакви странни у-ва, много големи и тежки и трудни за ползване, сравнени с нокиите...Ами сега какво стана, всеки мъкне 4, 5 дори 6 инчов звяр в задния джоб...не е много трудно да си представя до 10-15 години лещите да са превзели света.

Дето се вика и ние ще се чудим как сме живели без тях....



Публикацията е редактирана (16-11-13 01:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Новото, което идва не е това дето очаквате
Автор: ivjordan   
Дата:   16-11-13 02:04

^Е да де, аз за хоризонт 15-20 години говоря, като казвам, че няма да съм жив.
По младите и онези, които ще живеят вечно, може и да го видят.
Аз - по-скоро не.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »