Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мнение за Fujifilm Finepix S200EXR?
Автор: nassoo   
Дата:   24-08-09 14:29

Ще съм благодарен да чуя мнението ви за този апарат: Fujifilm Finepix S200EXR
В общи линии съм начинаещ, с желание да се понауча да снимам, затова идеята ми е за някой сапунер, който дава възможност за ръчен контрол (особено много ми хареса в този апарат, че има гривна за ръчен фокус, освен голямата матрица). Знам, че ще ми обясните как за тези пари мога да взема ДСЛР, но в момента не мога да отделя още толкова за обективи, а с китовия не мисля, че ще успея да направя качествени изображения. Приемам всякакви съвети и предложения :)
Благодаря предварително!


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Todor_bb   
Дата:   24-08-09 14:57

тоя модел още не е излязъл на пазара, така че трудно ще набереш мнения, ще трябва да изчакаш някой друг месец.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nassoo   
Дата:   24-08-09 15:46

Хммм... току-що от фотопавилиона ми пратиха мейл, че го имат в наличност [beer] Ще се радвам, ако ми дадете и идеи за нещо друго в същия клас.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   24-08-09 16:06

fuji s100fs
тези двата останаха в този клас
браво на павилиона, ако са отреагирали толкова бързо[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deneb_rigel   
Дата:   24-08-09 20:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nassoo   
Дата:   24-08-09 21:14

Ами не съвсем... Един час след първото писмо, получих това: "Zdraveite,
Okolo 20 Septemvri go o4akvame. Kolegata , koito vi e otgovoril e obarkal modela.
Pozdravi,..."
deneb_rigel, можеш ли да ми дадеш линк към сайтовете, където го има?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deneb_rigel   
Дата:   24-08-09 21:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nassoo   
Дата:   24-08-09 22:07

...аз за друг модел питах - S200, а не F200 ;)
И изобщо ще съм благодарен за всякакви съвети за апарат от порядъка на 1000 лв. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deneb_rigel   
Дата:   24-08-09 22:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   25-08-09 08:10

хаха, фотосинтезиса накрая се сетили че има марка Фуджи[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deneb_rigel   
Дата:   25-08-09 08:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Fujifilm Finepix S200EXR?
Автор: teoget   
Дата:   30-11-09 11:32

Разбрах,че модела вече е в БГ.Дали някой има наблюдения вече как снима апаратчето?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: digitalgab   
Дата:   30-11-09 13:29

Би трябвало да снима отлично, само защо ли го направиха с обектив започващ от 30.5 мм, а не от 28 като хората. Да си спестят разни аберации ли?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: teoget   
Дата:   30-11-09 13:33

Ами от малкото снимки качени в нета не съм много въодушевен,въпреки че по показатели изглежда доста добре!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   30-11-09 14:24

Би трябвало да снима отлично, само защо ли го направиха с обектив започващ от 30.5 мм, а не от 28 като хората. Да си спестят разни аберации ли?

Обектива на с200 е същия като на с100. Просто при с200 матрицата е с една идея по-малка. Като страничен резултат и най-зверските аберации ще са намалели. 1000 лева са множко, но който има нужда от подобен апарат[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sun   
Дата:   30-11-09 18:48

Супер е С200тата, няма грам аберации, мн детайл, а шума и той липсва, ЕХР е мн удобен за всякакви ситуации. Сега ще си поиграя и с Ф70,че май по-ме радва даже - портрет енхансър режима е невероятен - даже и ретуш прави, автотата му сменят всички възможни настройки без да се налага да пипаш нищо, като резултатите са страхотни.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kalabrieza   
Дата:   30-11-09 19:03

Ако сравниш Ф200 и Ф70 цена няма да имаш ,че не ми е ясно с по-малкия сензор какви компромиси са направили и дилемата ми е голяма.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sun   
Дата:   30-11-09 19:11

На пръв поглед разликата не е голяма. Но ако задълбаеш повечко си личи че С200 е с доста повече детайл. Като шум са почти еднакви, ако не ги сравняваш дирекно няма да забележиш разлика с кой снимаш. Основно разликата между 2та е че С200 замества успешно ДСЛР, отлична ергономия. Ф70 пък винаги може да е с теб, но не е толкова удобен при снимане. Грешен избор няма и при двата - гаранция.[smilie24] А да и още нещо важно - Ф70 по ми харесва от Ф30/31[smilie24].

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kalabrieza   
Дата:   30-11-09 19:22

Благодаря за коментара . Но имах в предвид F200 а не S200 по простата причина ,че търся нещо компактно но при F70 ме притеснява по-малкия сензор но ме блазни по-дългото варио. Та ако имаш достъп и до F200 и споделиш как се представя на закрито спрямо Ф70 ще ми решиш проблема с новогодишния ми подарък.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sun   
Дата:   30-11-09 21:59

При Ф200 ситуацията е същата, като С200. -) Малко повече детайл, новото шумоподтискане на Фуджи си казва думата обаче и разлика освен ако не ги сравняваш на 120% кроп директно няма да видиш. Новите функции Лоу лайт и Про фокус мод при Ф70 мн радват. И тук грешен избор няма - Ф70 с малки размери и тегло и 10х или Ф200 с по-вече детайл, по-голям дисплей и малкооо по-нисък шум. Сега чакам и подводни боксове да докарат павилиона и лятото газ за Гърция (под вода Ф200 определено ще е по-добре). А Ф70 го сравнявах и с ТЗ7 (портретче при супер гадно осветление на 1600 ИСО). Панасоника направи хората лилавиииии на шарени парцали, Ф70 ги изкара като на готина лента с мн финно зърно и добър детайл, а с портрет енхасър функцията станаха като бебешки дупита гладки.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kalabrieza   
Дата:   30-11-09 22:23

Ох както ги описваш нещата пак ми е труден избора. Тя мойта работа не иска само апане ами иска и щипане. Май ще се откажа от дългото. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sun   
Дата:   30-11-09 22:29

Ако няма да го ползваш при екстремно лоши условия вземай дългото. За ежедневно снимане разлика нямат.[smile] И двата са брутално напред от останалите в класа си. Тия от Фуджи като се отпуснат чак се забравят.[smilie18] Дано да повлияят и на останалите.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »