Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 По-специален цифров апарат?
Автор: maycal   
Дата:   07-09-09 17:30

Привет!

Имам един Пентакс Опцио А 10, който има Шейк редукшън, но често ми е трудно да "улучвам" фокуса, дори и при недвижещи се обекти-явно мои трепвания се отразяват съществено!..Според вас, дали има някакъв цифров фотоапарат, по-специален, но не много скъп, при който да има ОПРЕДЕЛЕНО УВЕЛИЧЕНА ГАРАНЦИЯ срещу замазан фокус!?

Принципно са ми интересни подробности (тънкости) и условия, свързани с работа с цифрови апарати, при които я има функцията за гарантиране на фокус.

Благодаря! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kote   
Дата:   07-09-09 17:33

изключи го[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   07-09-09 17:35

На каква скорост и на какво разстояние са ти снимките със "замазан фокус"?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nik1   
Дата:   07-09-09 17:53

maycal, то днес не е петък, ама ако си рекъл:
пий една гроздова за стабилизация, амае да не ти е мазен после фокуса
[beer] [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: maycal   
Дата:   07-09-09 18:06

За съжаление не съм достатъчно наясно, явно, с някои базисни нещо... Относно "скорост", дали нямаш предвид секундите, предвидени за "ревизия" (съобразно италианския термин-такъв език използвам за апарата)? На 1 сек е.
Извинявам се за неосведомеността си. [smilie2]

Разстоянието-например 3 метра, при слабо осветление (вероятно и това играе роля!?)



Публикацията е редактирана (07-09-09 18:12)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   07-09-09 19:07

Не, не това имам предвид.

maycal, прочети това:

https://photo-forum.net/ebook/start.htm


След това доста основни неща ще ти станат ясни и по-лесно ще може да ти се помогне [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: juslen   
Дата:   07-09-09 20:49

Ами купи си някоя сапунерка Panasonic-те всички имат MEGA O.I.S. система за оптична стабилизиация която се справя повече от отлично и компенсира всички потрепвания на ръката[smilie24]

Не се изразяваш правилно,апарата винаги си фокусира правилно,но след като е фокусирал и снимайки ти потрепне ръката снимката се размазва.

А и незнам дали има сапунерка която да прави хубави,ясни снимки при много слабо осветление и без светкавица,1 секунда и с DSLR с обектив с f1.4 примерно пак е много трудна да стане рязка снимка от ръка[smile]



Публикацията е редактирана (07-09-09 20:54)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   07-09-09 21:01

За 1 секунда трябва статив и неподвижни обекти на снимката.
Чети, момко.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nacho1   
Дата:   07-09-09 21:19

На 1сек експонация от ръка трябва да си перфектното дърво, че да стане снимка [smilie18] сега сериозно ... на 1сек няма такъв апарат независимо с каква стабилизация е. От ръка съм успявал да направя 1/10 сек и то с компромис в остротата ... стабилизацията увеличава 2 пъти времето т.е. 1/5 сек максимум. Или намали времето или статив. Стабилизацията никак не помага при движещите се обекти.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sir_sky   
Дата:   07-09-09 21:23

сега вече мога да заспя с усмивка! [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: дедко   
Дата:   07-09-09 21:25

и аз .. спокойно .., че има по-зле и от мен

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   07-09-09 21:27

juslen,
страхотни съвети, приятелю, все едно аз да давам такива по сърдечна хирургия... Не се сърди, просто е наложително да се каже, защото човекът може да ти се поведе по акъла и да хвърли живи пари за някаква камера, дето ще му прави резки кадри на 1 с. от ръка! Да вземеш и ти малко да попочетеш от горния линки ли [smilie8] Любопитен съм обаче да ме светнеш защо точно по-светлосилния обектив позволява по-рязка снимка за абсолютно същото време на експонация [smilie18] [smilie18] [smilie18]

nacho1,
хаха - ами да, ама не - аз съм си голямо дърво, честно казано, ама пак не мога [smilie18]

maycal
Времената, за които говорим са всъщност времето, за което стои отворен затвора на камерата - следователно времето, за което се експонира кадъра. Не слушай прибързани съвети, приятелю, прочети онази книжка за 15-20 минути и ако не друго, ще знаеш какво точно да питаш, пък и какво означават отговорите, които получаваш [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: juslen   
Дата:   07-09-09 21:38

В съвета който съм дал съм упоменал че с сапунерка,и с какъвто и да е апарат и колкото и да е светлосилен обектива при 1 сек.еспонация няма да се получи рязка снимка,а мазало.

А ако си купи Panasonic ще има гаранция за винаги ясни снимки от ръка,но при добри светлинни условия.
Такъв Pentax съм имал,той си размазва и при слънчево време ако не го държиш като дърво



Публикацията е редактирана (07-09-09 21:43)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: maycal   
Дата:   07-09-09 22:05

[smile] Благодаря на всички, и най-вече на HSGeorgiev !

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nacho1   
Дата:   07-09-09 23:08

HSGeorgiev , ако съм казал нещо смешно обясни ни и ние да се посмеем [smilie18] ... и хич не ми се перчи, че си голямо дърво щом на 1 сек време на затвора не си правил остра снимка ... на мен ми се получи достатъчно добра снимка даже и на 2 сек без стабилизация [smile] ... а ти за дърво ми се цаниш ... утре ще опитам и на 5сек [smilie11] - поне веднъж да си ползвам статива [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »