Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 За заглавията на фотографиите и още нещо..
Автор: S.Lazarov   
Дата:   14-07-09 15:31

Здравейте! Реших да отворя една такава тема, в която да попитам дали не ви дразнят някоя заглавия от типа "С", "К.", "...", "." и тн. букви и символи. След като днес отворих форума и видях поредната така снимка реших да споделя мнение. Лично според мен това стана един вид мода /както беше мода да се снимат щипки например/, то хубаво една, две, три, такива снимки, обаче форума е залят от такива! Според мен по-добре снимката да се остави без заглавие отколкото поредното банално съкръщение на име, т.е. поставяне на инициал. Във форума има сигурно над 1000 снимки с името "С.", още толкова с "И." и може би малко повече с останалите букви от азбуката. Да не говорим за това колко снимки се казват просто ".".
Това си беше лично мнение, но ми е интересно да видя какво мислят и останалите съфорумци.[shtrak]
P.S. Извинявам се, ако съм засегнал някой автор с подобни заглавия, но ме смущава факта, че такива не са един и двама.
Поздрави! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За заглавията на фотографиите и още нещо..
Автор: gam3ra   
Дата:   14-07-09 15:35

A пък да знаеш още колко теми има по въпроса..

Отговори на това съобщение
 Re: За заглавията на фотографиите и още нещо..
Автор: S.Lazarov   
Дата:   14-07-09 15:36

Да, предполагам, просто защото не следя форума. Ами глупаво е, ако се повтарям, но искам да изкажа своето мнение пък и да видя какво мислят останалите, ако пък толкоз се повтарят тези теми нека я затворят. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: За заглавията на фотографиите и още нещо..
Автор: stanimakis   
Дата:   14-07-09 15:38

Доколкото помня, някои от заглавията с такива инициали и знаци са били пряко свързани със съдържанието на снимката :) С подобна форма. За останалите не знам. Авторите си решават :)

Отговори на това съобщение
 Re: За заглавията на фотографиите и още нещо..
Автор: S.Lazarov   
Дата:   14-07-09 15:44

Аз за тези, които се асоциират пряко с фотоса не говоря,имам предвид тяхната употреба при портретите например.Ясно е, че модела може би се казва Кристина и хоп айде заглавието е готово - "К." [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За заглавията на фотографиите и още нещо..
Автор: tofo   
Дата:   14-07-09 15:48

Без нещо като заглавие май не можеше да се качи снимката...[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: За заглавията на фотографиите и още нещо..
Автор: kote   
Дата:   14-07-09 15:49

ако се остави снимка без заглавие вижда се автора с мозилата
някои не желаят това да става затова е и инициалите и точката
не е мода а необходимост да бъдат анонимни и да имат адекватна оценка и да не бъдат гласувани по симпатия
поне така си мисля може и да греша де[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: За заглавията на фотографиите и още нещо..
Автор: kote   
Дата:   14-07-09 15:54

ето пример снимка без заглавие се вижда автора с мозилата
https://photo-forum.net/i/1133461

извинявам се че посочвам чужда снимка за пример
не е вярно че не може да качваш снимка без заглавие

Отговори на това съобщение
 Re: За заглавията на фотографиите и още нещо..
Автор: S.Lazarov   
Дата:   14-07-09 19:01

Ами не е само за анонимността, защото аз и с Windows Explorer 8 си ги виждам имената на някои автори, според мен лично си е някаква мода, видял някой, че на хубавата снимка сложили две точки и една запетая или една буква и айде и аз така... [smilie25]



Публикацията е редактирана (14-07-09 19:49)

Отговори на това съобщение
 Re: За заглавията на фотографиите и още нещо..
Автор: Honey_r   
Дата:   14-07-09 23:44

Тази тема е абсолютно безмислена........
90% от потребителите просто не се сещат за подходящо заглавия и щтрапат по клавиатурата каквото им падне.......не искам и да си мисля, колко прост трябва да си за да си помислиш, че това е мода или нещо актуално....

Отговори на това съобщение
 Re: За заглавията на фотографиите и още нещо..
Автор: mitku   
Дата:   15-07-09 07:46

И аз вече си слагам подобни заглавия - с някой и друг препинателен знак, колкото да има нещо. Просто ме мързи да им измислям заглавия, пък и без туй качвам доста рядко, а и в "Представяне" почти никой не гледа. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За заглавията на фотографиите и още нещо..
Автор: mitbul   
Дата:   15-07-09 08:54

За това да речем че има някаква причина. А какво ще кажете за коментарите от сорта на:
!!!!!
!!
+++++ и тн [smilie11]
Аз това го разбирам така:
"Мързи ме да пиша" или "не знам какво да напиша, ама да знаеш че гласувах за тебе.".

Отговори на това съобщение
 Re: За заглавията на фотографиите и още нещо..
Автор: panchosex   
Дата:   15-07-09 09:16

Да, де но без "Представяне" не става.... за съжаление.

Отговори на това съобщение
 Re: За заглавията на фотографиите и още нещо..
Автор: mitku   
Дата:   15-07-09 10:46

mitbul написа:

> За това да речем че има някаква причина. А какво ще кажете за
> коментарите от сорта на:
> !!!!!
> !!
> +++++ и тн [smilie11]
> Аз това го разбирам така:
> "Мързи ме да пиша" или "не знам какво да напиша, ама да знаеш
> че гласувах за тебе.".

Е, и? Ти имаш нещо против, че някой ти е гласувал за някоя снимка ли? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: За заглавията на фотографиите и още нещо..
Автор: estels   
Дата:   15-07-09 10:53

Съгласна съм с mitbul - и мен ме дразнят много подобни символни коментари.Предпочитам да не ми харесват снимките и да ми кажат защо,отколкото "ах" и "ох" в плюсчета и удивителни!


Отговори на това съобщение
 Re: За заглавията на фотографиите и още нещо..
Автор: milen_minkov   
Дата:   28-07-09 10:55

Да Ви се чуди човек над какво сте седнали да размишлявате !?! То вярно че хора без работа дал господ ама все си мисля че и по интересни занимания се намират ... "що били без заглавия , що имало плюсчета вместо превзети словоизлияния , ма то мода ли , пък що ли". ФОТО-ФОРУМ т.е. място където под определени правила всеки може да си публикува - показва фотосите , и може би да се говори за това как е постигнат даден успех или защо не е , и ако е то как ... . Ако иска ги кръщава , ако иска не , след като му е харесала снимката гласува и ако тя , снимката е породила у човека размисли и страсти благодарение на които той да напише нещо под нея то той го прави и толкоз . а ако просто му е харесала и , или вече всичко което е можело да се каже е сторено от посетилите я преди него , то е достатъчно - мисля аз да оставиш нещо символично за да види човека на кой точно му е харесала снимката или че не се срамуваш от това че си гласувал за нея .Единици са онези които слагат неразбираеми - безмислени символи под снимките че да бъдат коментирани . А оплюйте ме сега ...

Отговори на това съобщение
 Re: За заглавията на фотографиите и още нещо..
Автор: nechovek   
Дата:   28-07-09 10:59

И с гугъл хром също се вижда автора

Отговори на това съобщение
 Re: За заглавията на фотографиите и още нещо..
Автор: Lalinda   
Дата:   28-07-09 11:44

Да не се правим на балами - всичко, което се показва или дори не се показва умишлено тук, се счита от авторите за ПРИНАДЕНА, не за ОТНАДЕНА стойност на снимката.

Съвсем отделен въпрос е, че не всичко е под контрола на АВТОРА на снимката, и често (често, не рядко!) заглавието СВАЛЯ стойността (и на автора, и на снимката).

Всичко, което е публично, е и обект на одобрение или неодобрение, и е нормално човек да споделя, че нещо може и да го ДРАЗНИ.

Доколкото схващам и виждам, има доста злоупотреби с правилата, но и това е нормално, в смисъл, че злоупотреби, носещи потенциална принадена стойност, се практикуват от ПОВЕЧЕТО автори.

Някои наричат това манипулиране и търговия с гласове, и имат право.
[beer]

Хора, владеещи и образа, и перото, са рядкост, и не се срещат под път и над път. Няма да ги видите често и тук. Примирявайте се, че винаги ще има неща, които ще ви дразнят, а по други ще се прехласвате, също толкова субективно.

Човек вижда и може толкова, колкото знае.
[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: За заглавията на фотографиите и още нещо..
Автор: CanoniO   
Дата:   28-07-09 11:48

Лали,
само ти можеш да напишеш нещо в 12 реда, което да не казва абсолютно нищо. [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Такива хора също не се срещат под път и над път.[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За заглавията на фотографиите и още нещо..
Автор: tziko   
Дата:   28-07-09 12:26

Заглавия с "." в доста случай са се появили заради символа "*" пред полето "заглавие на снимка" което показва, че е задължително, а то не е, (грешка на модераторите според мен). Тва с +++++ и !!!!!! е за да видите, че този автор е вдял и гласувал за снимката ви, един вид покана да му върнете жеста, защото иска точки. Има опция да се трият коментарите и проблема е решен.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »