Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на фотоапарат
Автор: tikvenik   
Дата:   15-06-09 05:32

Здравейте! Като гедам повечето хора тук за какви "пушки" говорят, на мен ми става неудобно да питам... ама ше питам де [smile]
Не съм професионалист и повечето технически данни на фотоапаратите, нищо не ми говорят. Затова разчитам на вас запомощ.
Искам да си купя фотоапарат на цена около 550 лв. от тъй наречената кадегория "Compact superzoom". От това което изчетох, стигнах до извода, че основните представители в тази група са:
Canon PowerShot SX200 IS
Olympus Stylus 9000 (mju 9000 in Europe)
Panasonic Lumix DMC-ZS1 (DMC-TZ6 in Europe)
Panasonic Lumix DMC-ZS3 (DMC-TZ7 in Europe)
Samsung HZ10W (WB500 in Europe)
Samsung HZ15W (HZ15W in Europe)
Sony Cyber-shot DSC-H20
Въпреки, че някои модели малко надскачат бюджета, какво от горепосоченото бихте ми препоръчали и защо?
Отворен съм и за други предпожения.

Благодаря!


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: photostoykov   
Дата:   15-06-09 09:01

След като вече си копирал първата страница на груповия тест, аз ще ти пейстна последната страница със заключенията и рейтинга:

http://www.dpreview.com/reviews/q209grouplongzoom/page16.asp


[smilie24]



Публикацията е редактирана (15-06-09 09:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: ivanov_id   
Дата:   15-06-09 12:36

Лумикс технологията запазва светлосилата на обектива постоянна, независимо от промяната на фокусното му разстояние - това на човешки език означава, че като зумнеш, увеличеният образ няма да стане мрачен, замазан и шумен. Тя е патентована и засега я има само на Панасоник - който и Лумикс модел да вземеш, няма да сбъркаш. Със сигурност ще прави по-ясни и по-контрастни снимки от всички останали.

Ако ти се занимава да експериментираш с ръчни настройки и да учиш за фотографията, може да си помислиш за FZ28, нищо че е модел от 2008 - но имай предвид, че е голям и тежък.

Ако искаш нещо по-компактно и по-автоматично - TZ6.

TZ7 е по-скъп, защото прави HD-видеоклипове, но това все пак е фотоапарат и какъвто и клип да направи, няма да може да се сравнява с клип от видеокамера. Заради това в TZ7 има 20% повече пиксели, което предполага малко по-детайлни снимки, но за сметка на яркостта и шума.

Върви да пипнеш FZ28 и TZ6, и който те изкефи повече - него вземай [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: gam3ra   
Дата:   15-06-09 13:09

SX200 са го поразвалили, на спецификации е страхотен, че и RAW скоро ще можеш да му боцнеш, но си е кьопава оптиката. Самсунг не гледай.
И аз съм за TZ6 като картина, жалко че няма ръчни и RAW

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: aron   
Дата:   15-06-09 23:18

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=281166&t=281166&phorum_uriauth=

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »