Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 разочарована сЪфоромка
Автор: koustana   
Дата:   12-06-09 20:18

Ще започна с това ,4е всички сме чували,че рейтинга не бил важен,че не това определя ставаш ли,не ставаш ли,но въпреки това когато си вложил усилие и дадена снимка означава нещо за теб,тогава ниският или никаквият рейтинг може,даже да те накра да се чустваш обиден,възмутен,дори можеш и да се ядосаш (както аз в момента)
Естествено е човек да не може да бъде обективен към себе си и винаги до някаква степен се чуства недооценен,но тея неща сме си ги говорили много пъти и ще започна по същество :)
Вчера пуснах една снимка,в която вложих доста време и усилия даже смятам да ви я покажа
https://photo-forum.net/i/1125889
и да,да знам че съм я пуснала вчера следобед,тогава не е имало хора и бла,бла,бла ...
Аз по–точно се чуда и се възмощавам от факта,че примерно най-високо оценената ми снимка е кадър,който може всеки да направи само му трябва да е в самолет и да е седнал до прозореца ууууууууууууааааааааааауууууууу веднага ви показвам:
https://photo-forum.net/i/1091066
и друго съм забелязала,че тук във фото-форум харесваните снимки са или някоя гола мадама,или някой пейзаж,или сопливи циганета,или и някои друг битник,неща които могат да бъдат снимани от всеки(като в това число изключим голото тяло)и както и мойте снимки също предполагам,но не мисля че снимката ми от вчера „Легенди за един вълк„ може някога да се повтори (ако има някой,който има същата снимка или може да я повтори,нека да ми покаже)
Аз прекарах около 3 часа над един огън,направих около 300 снимки докато огънят не нарисува нещо за мен .
И точно това ме кара да се ядосвам,нали може естествено и аз да съм се вглабила в идеята, че снимката става,така да се изразя всичко е възможно,но въпреки това мисля че тази снимка заслужава повече

PS:
Ако докато сте чели това ви идват кометари от рода на:
-редно е да свалиш снимката от гласуване–на мен ми стана ясно и не го правя за да я пополизирам,а да израза чуствата си
–или пък да ми гледате правописните грешки,или да коментирате дали ми тече мисалта гладко или не...
или всичко подобно което се пише по подобните теми...
по-добре си ги запазете за себе си,дори не е нужно да казвате каквото и да било,както казах правя го да израза чуствата които напират в мен сега.
 Re: разочарована сЪфоромка
Автор: kote   
Дата:   12-06-09 20:25

олекна ли ти?[ezik]
 Re: разочарована сЪфоромка
Автор: zaiko   
Дата:   12-06-09 20:32

Щом не може да се пише за правописните грешки, аз нямам какво да кажа... [smilie2]



Всъщност имам - забрави за рейтинга и си снимай. Снимката не е толкова добра, колкото си мислиш, можеш и по-добре [smilie24] [shtrak]

 Re: разочарована сЪфоромка
Автор: diver   
Дата:   12-06-09 20:33

Май това със самолета не е вярно,предишната ти снимка е пак от самолета ,но ако забелязваш не е оценена ,ЯВНО ИМА НЕЩО ДРУГО![smilie5]
А за вълка ,ти нали я харесваш ,какво те интересуват другите![smilie24]
 Re: разочарована сЪфоромка
Автор: gbrain   
Дата:   12-06-09 20:37

koustana, не винаги усилията ни се оценяват от другите хора. Важното е, че си се трудила и усъвършенствала докато успееш да заснемеш това.
И на мен ми се е случвало да се трудя дълго за нещо, а накрая ефекта да е или минимален или дори нулев. Понякога пък с много малко усилия съм имал по-високи резултати. Това е живота, затова не се пренатягай, за да не ти изкочат пружинките [smilie5]
 Re: разочарована сЪфоромка
Автор: biso   
Дата:   12-06-09 20:37

не е задължително, това, което трогва или впечатлява тебе, да докосва и другите.
като мине време може би ще погледнеш без емоция кадъра си и ще разбереш защо не му е обърнато повече внимание.

хм .... за мен правописа е важен.
... чудА се пише с Я
и ... не е срамно да се пише буквата Ъ

стремежът към правилно писане е един вид самоуважение
 Re: разочарована сЪфоромка
Автор: sirkhann   
Дата:   12-06-09 20:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: разочарована сЪфоромка
Автор: counter   
Дата:   12-06-09 20:42

Пали към хАмерика ...там ще те признаят за седено 3 часа до огъня, та и отгоре [smilie18]
 Re: разочарована сЪфоромка
Автор: KiIIeR   
Дата:   12-06-09 20:43

колкото по-рано спреш да мислиш за рейтинги толкова по-добри снимки ще започнеш да правиш...
 Re: разочарована сЪфоромка
Автор: niagara   
Дата:   12-06-09 20:49

.....съфоромка ... нещо с ромската общност ли е свързано заглавието?[smilie21]

 Re: разочарована сЪфоромка
Автор: mondragon   
Дата:   12-06-09 20:57

koustana: повечето от нас ще те разберат, да не кажа всички, но споко с времето ще разбереш, че тук НЕ трябва да търсиш признание, защото няма да го получиш, тук се гласува за имена, за хора и мноого рядко за качествени снимки, не че няма случаи, в които има съчетание на трите елемента, но те са много рядко. По принцип абстрактния жанр (в който смятам, че е твоята работа) е много труден за доказване. Фотографията съществува от много време и има страшно много стандартизация в жанровете й и снимки, които са вече снимани или поне визията им е същата. Пробвай да започнеш с по-популярните жанрове, портрет, пейзаж и т.н. като ги пречупиш през своя поглед и да потърсиш в тях нестандартното и непоказаното. Ти знаеш ли Пикасо и Дали колко класически скици и картини са нарисували преди да започнат с изгъзиците?
Смело и успех!
 Re: разочарована сЪфоромка
Автор: НАСОО   
Дата:   12-06-09 20:59

убава ли си?
 Re: разочарована сЪфоромка
Автор: gbrain   
Дата:   12-06-09 21:00

[smilie5] [smilie5] [smilie5]
 Re: разочарована сЪфоромка
Автор: deniac   
Дата:   12-06-09 21:03

На мен също тази снимка с огъня не ми харесва, имаш други далеч по-добри. И да пишеше отдолу, че е дебнено 3 часа, пак нямаше да ме впечатли.
За голите тела и аз имам резерви, но защо си мислиш, че ние, които снимаме пейзажи го правим лесно? Понякога просто щракаш и става, понякога стоиш с часове и накрая се оказва, че не струват снимките.
Всички ние имаме такива разочарования от неодобрение на другите. Това би трябвало да е нещо нормално.
 Re: разочарована сЪфоромка
Автор: kolcho   
Дата:   12-06-09 21:08

НАСОО написа:

убава ли си?
.......................

Ееееее, не четеш - написала си е момата че е разочарована, а не убава[smilie3]
 Re: разочарована сЪфоромка
Автор: kolcho   
Дата:   12-06-09 21:11

koustana написа:

дори не е нужно да казвате каквото и да било,както казах правя го да израза чуствата които напират в мен сега.
.............................

Хммммммммм - тва да не е поредният майтапчия, преоблечен в женски дрехи?...........
Ако е така - поздравления за чувството за хумор[beer]
/Ако всичко написано по-горе, обаче, е самата истина.........въйййййййййй......[smilie10] ..../
[smilie18]



Публикацията е редактирана (12-06-09 21:12)
 Re: разочарована сЪфоромка
Автор: BotsRevenge   
Дата:   12-06-09 21:13

Чувството е познато на повечето от присъстващите тук.

Съгласен съм с думите ти, но в моите очи реализацията на твоята идея не е добра.
Една добра снимка няма нужда от подсказващо заглавие, няма нужда от обяснения. Тя може сама да предаде идеята на автора й. Добрата снимка успява да създаде асоциация в ума на гледащи я.

В случая се наложи да се взирам и с помощта на заглавието да търся форми, напомнящи за вълк. Да, намерих, но проблемът е, че с е наложи да ги търся.

Директната асоциация, която твоята снимка създаде в мен е пътен инцидент, съпроводен с пожар, видян от гледната точка на човек, бързо придвижващ се към него. Снимката ти създава усещане за напрежение, отново породено от идеята за пожара.

Вярно, сигурно си се старала доста, но хубавата снимка не се оценява по усилията на фотографа и сложността на техническото изпълнение, а по крайния резултат - неговата достъпност, обвързаност с вложената идея и цялостната визия на кадъра.

За това смятам, че щом имаш интерес в тази област, е добре да положиш още усилия и да се развиваш.

Успех.
 Re: разочарована сЪфоромка
Автор: burnmaster   
Дата:   12-06-09 21:15

Следейки редът ти на мисли,виждам поредния човек който страда от безсмисления рейтинг.Идеята на снимката е да покажеш на останалите ти кой /коя/ си, и какво те вълнува.
На мен огъня не ми харсва,но това не означава че ти не трябва да се кефиш истински на тая снимка.Както и не вярвам на тъпите приказки че снимките разказват историй дрън-дрън.Та продължавай да си щракаш и да се кефиш и никой да не те интересува.
П.П.Наблягай на автопортрети много си сладка[smilie3]
 Re: разочарована сЪфоромка
Автор: ellisaveta   
Дата:   12-06-09 21:25

Правописните грешки са толкова покъртителни, колкото и въпросният кадър.
Моят съвет е да вложиш малко търпение и усилия, да почетеш малко. Не всичко в този живот се дава от горе.
 Re: разочарована сЪфоромка
Автор: koustana   
Дата:   12-06-09 21:28

BotsRevenge:съгласна съм с теб за много неща,само за това за заглавието мисля 4е една снимка трябва да има заглавие,било то подстакзва6то или не,така автора предава и показва какво вижда и 4уства към дадената творба,така предава своето на другите [smile]
burnmaster: благодаря [smilie25]
и на другите хора също и да успокоихсе хахахахаха
 Re: разочарована сЪфоромка
Автор: admin   
Дата:   12-06-09 21:30

Здравейте,
ако смятате че някоя ваша снимка е неоценена във ФФ и причината е във ФФ, а не в снимката Ви, опитайте да я покажете и в други сайтове.
Примерно снимката с огъня може да опитате да покажете в други български, руски и т.н. сайтове.
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена