Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Пътуване до Камчатка
Автор: jino   
Дата:   28-04-09 08:18

Здравейте!
Организирам си пътуване до камчатка с цел снимане.
Датата на отпътуване все още не е фиксирана но ще се осъществи в рамките на м. Юни-Юли.
Ако някой желае може да се дойде с мен ,като решението си трябва да вземе най късно до края на май.
Общо взето програмата ще е волна ,но основно ще се обърне внимание на местните хора и обичаи ,не както някои навярно предполагат на природни забележителности.
Престоят ще е около 10-14 дни .
По предварителни сметки цената ще варира около
1000-1500 еуро включая самолетни билети.
В момента съм в преговори с руска агенция от Камчатка .
Поздрави!!
Който прояви интерес може да звъни на
тел.0885 433 571 Данчо

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Камчатка
Автор: d256h   
Дата:   28-04-09 08:44

Там има мечки, любимите ми. Има и военни, вероятно най-голямите бракониери и водачи, следотърсачи и пияници...

Ще бъде истинско приключение [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Камчатка
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   28-04-09 09:42

Машинооооо, няма спирачки твоят приключенски ентусиазъм!Евала!

[smilie24]

[beer]

Мисля, че тук е мястото да обявя, че си търся спонсор за пътуване до Камчатка!

Я хочу на Камчаткееееее!

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Камчатка
Автор: mihayloff   
Дата:   28-04-09 11:10

Ако пътуването бъде с кола до там и обратно се записвам веднага.
Това ще бъде наистина изпълнено с приключения снимане.

Данчо - имам контакти и ако мога да бъда полезен с нещо съм насреща.



Публикацията е редактирана (28-04-09 11:11)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   28-04-09 11:51

е само хора ли? въпреки че изложбата от Индия беше прекрасна, там си е за природа :)

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Камчатка
Автор: jino   
Дата:   28-04-09 12:03

михайлов със кола е супер но няма време за такова пътешествие[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Камчатка
Автор: jino   
Дата:   28-04-09 12:03

дау кой каквот си иска снима бре то природата там си е на всякъде[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Камчатка
Автор: ilcoin   
Дата:   28-04-09 13:02

С кола до там трудно ще стигнеш, повярвай ми. Евентуално с достатъчно голям камион, може и да стане работата.

Имам добър приятел в Москва, когато му казах че искам да пътувам с кола ми каза, че почти е сигурно че ще стигна жив, доста вероятно с част от багажа си и почти сигурно не и с колата която съм тръгнал [smilie18].

И това е едва до Москва, оттам нататък не ми се говори. Има клипчета в Тубето - болшинството хора си нямат идея колко е зле инфраструкурата (ако изобщо я има там). Имаше една доста интересна поредица за едни пичове с едни мотори, дето искаха да стигнат до Магадан. Най-сигурния транспорт в тая част на света си остава самолет, евентуално влак.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Камчатка
Автор: siyann   
Дата:   28-04-09 13:09

Ако лятото не ми беше блокирано само! [smilie2]
Браво и за идеята, и за ентусиазна, отсега - и за снимките! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Камчатка
Автор: ecobo   
Дата:   28-04-09 13:15

Мен от МПС-та, дето не опират у земята, ме е шубе. Ако е с кола - може да се замисля [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Камчатка
Автор: ilcoin   
Дата:   28-04-09 13:33

Понеже на мене Русия винаги ми е била интересна, говоря руски, чел съм доста а и съм бил там веднъж - това си е една доста бандитска държава откъдето и да го погледнеш. Москва и Петербург правят изключение само и то донякъде. Оттатък Урал калта е до шията, бандитите са по пътищата спокойно, на изток почти няма пътища като пътища, а едни дълбоки кални месива през тундрата. Какво да ти кажа - дивотията и беднотията е страшна. Чужденец, без достатъчно пари в брой да си плаща на милицията да го варди и без сериозно екипиран автомобил е обречен на провал.

Единствения шанс да се добереш на изток по сухо е по БАМ, но Камчатка е доста по-нагоре. За капак, пътищата са толкова зле лятото, че са на практика непроходими. Районите нагоре са достижими зимата, по т.нар "зимники", или лятото по реките.

Камчатка е желана от мене дестинация отдавна, за съжаление това лято няма да стане. Успешно пътуване желая, ще се радвам да видя снимки после!
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   28-04-09 13:43

джино, а ако решиш да изкачваш вулканите какви лица ще има? 1-2 туристи на ден ли? [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Камчатка
Автор: jino   
Дата:   28-04-09 14:03

на живо комуникацията е по лесна !

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Камчатка
Автор: drkskwlkr   
Дата:   28-04-09 15:08

ilcoin написа:

> Имаше една доста интересна поредица за едни пичове с едни мотори, дето искаха да стигнат до Магадан.

Поредицата се казва The Long Way Round и представлява шест едночасови епизода, отразяващи пътуването на Юън МакГрегър и Чарли Борман през Източна Европа, Русия, Монголия, Аляска, Канада и САЩ. Сериите, посветени на прекосяването на източната част на Русия наистина са впечатляващи. Горещо препоръчвам на автора на темата да ги изгледа, за да придобие представа какво го очаква.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Камчатка
Автор: ilcoin   
Дата:   28-04-09 15:35

drkskwlkr [smilie24]

Писанията ми по-горе бяха по отношение мераците на някои съфорумци да ходят там с кола. Всъщност - на фона на мащаба на това начинание изкачването на вулкан в камчатка е като разходка в парка с PVC бутилка бира и чипс [smilie18] .

Всъщност, по това което съм чел екскурзиите е доста добре организирани, пътува се с камиони с пътнически фургони (подобни на походните работилници в казармата). Хората ти мъкнат храна, има си маршрут и всичко е културка. Екстремно е разбира се, а това е найстина едно от малкото недокоснати места на планетата. Струва си ходенето даже и заради портретите на "1-2 туристи на ден".
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Камчатка
Автор: d256h   
Дата:   28-04-09 16:20

Аз затова ви казвам, че най-добрите водачи в Камчатка са местните военни! Ако се закъса може и стехника да се помогне. Въпроса е руската агенция , която урежда за Камчатка, да направи връзката с местните хора (военни) и така да се действа. Печелят се няколко неща едновременно - охрана, транспорт, връзки! Единствения начин обаче, за да се получи това е доброто кеширане (заплащане). Иначе може да се изпадне в много, много, много, много лошо положение..

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   28-04-09 16:25

ако е за природа катерене и обикаляне съм много навит... ако е от селце до селце да се обикаля да се гледат баби и деца май няма сми точно до там...

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Камчатка
Автор: jino   
Дата:   28-04-09 17:24

ок съгласен съм. Някой друг да се изкаже относно смисъла на пътуването ??

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Камчатка
Автор: jino   
Дата:   28-04-09 17:41

дау дай по телефона ще се разберем може да тръгнем заедно пък после да се разделим и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Камчатка
Автор: jino   
Дата:   28-04-09 19:44

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Камчатка
Автор: div_ivak   
Дата:   28-04-09 19:56

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Камчатка
Автор: 3df   
Дата:   28-04-09 20:16

Е тук нещо ...малко.... на колега...
http://dichev.com/blog/photos/kamchatka/


И още малко:
http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=19015




Публикацията е редактирана (28-04-09 20:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Камчатка
Автор: ilcoin   
Дата:   28-04-09 20:47

Жалко че в оффроуд-форума не се отварят картинките ...

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Камчатка
Автор: mantara   
Дата:   28-04-09 21:36

dichev [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Камчатка
Автор: djart   
Дата:   28-04-09 22:19

Камчатка си е просто красота
до там предполагам може да се стигне с това , място има колкото искаш, за дълъг път чудесен комфорт и лукс, а и проходимо с две лебедки ала бала [smilie18]


https://photo-forum.net/static/forum/2009-04/qkuz4173.JPG


http://www.rmsoffroad.com/v4files/offroad/DSC02308wp.jpg



https://photo-forum.net/static/forum/2009-04/pboo9118.JPG


http://photos.webridestv.com/datastore/images/user/2ec98c5e0596ae30135c1d0a07fa37ad/Ford_F650_8980_2

на това може в каросерията да сложиш един Самурай, за по-тесните патеки [smilie18][beer]



Публикацията е редактирана (28-04-09 22:22)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »