Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: mun4o   
Дата:   05-02-13 17:21

След 7-месечно разследване, българските следствени власти внезапно достигнаха до извършителите на атентата в Сарафово.
Това са ливанските араби Филип Рико и Брайън Джейсън. Намерени са и разходните ордери и командировъчните с печата на "Хизбула".

Бъдете внимателни в масовия обществен транспорт. Една каска и бронежилетка са добра инвестиция.


Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: temelko   
Дата:   05-02-13 17:24

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Много нетактични еврейте, да пуснат следвения резултат 7 месеца по рано (даже не само в Тойо)

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: shtukov   
Дата:   05-02-13 17:34

Тия 100 на 100 имат сестри. И са курви.

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: Ivodam   
Дата:   05-02-13 17:34

Борисов май си изяде ляба, жалко... има неща които българинът не прощава. Както не прости на свети Иван Костов съдействието за бомбардировките в Югославия. Но кога пък някой у нас се е учил от историята...

Следващият път, когато Хизбулла наистина ни гръмнат, да си знаем защо. [smilie2]

Това за бронежилетката хич не е майтап, ма дали ще помогне при един добре поставен взрив, доста се съмнявам...[smilie2]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: jivkojj   
Дата:   05-02-13 17:39

Осъществиха голямата мечта на САЩ-ците - вкараха и ЕС във "борбата с тероризма". [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: temelko   
Дата:   05-02-13 17:41

Герб си изядоха хляба с много по-важни неща, троха по троха, но това е друга тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: mun4o   
Дата:   05-02-13 17:44

Очакват се увеличени инвестиции при дюнерите.


Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: atin   
Дата:   05-02-13 17:45

След Буда идва Мютви Лестан и първият гласуван закон ще е този за задължителното обрязване в първи клас. И евентуално манту с форма на полумесец и (червена) звезда.

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: sauron69   
Дата:   05-02-13 17:49

Както се споменава по-други форуми, след Сараево започна Първата Световна, та сега да видим след Сарафово какво ще започва? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: CyberGene   
Дата:   05-02-13 17:59

Кое ви кара да мислите, че не са Хизбула?

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: arakiss   
Дата:   05-02-13 18:03

Кое ви кара да мислите, че не са Хизбула?

е как кое?
толкова силно викаме колко мразим евреите и обичаме арабите, хизбула глухи ли са [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: mun4o   
Дата:   05-02-13 18:05

Всеки момент се очаква декларация на "Хизбула", която потвърждава констатацията на Далайлама. Вчера са се обадили по телефона.


Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: sauron69   
Дата:   05-02-13 18:07

Автор: CyberGene
Дата: 05-02-13 17:59

Кое ви кара да мислите, че не са Хизбула?


Ми например че някои държави ги посочиха с пълна убеденост, още часове след атентата.
А и всъщност каква е изгодата на Хизбула от такъв атентат, по това време, хич не ми е ясно [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: CyberGene   
Дата:   05-02-13 18:09

А кой го е направил, чехите ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: shtukov   
Дата:   05-02-13 18:09

Хизбула са посочени като извършители, далеч преди атентата, а не часове след него.

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: Aleksi77   
Дата:   05-02-13 18:32

Ако някои влезе в къщата ви и избие гостите ви, ще се страхувате да му се опълчите или ще защитите дома на всяка цена...
Аз бих направил второто [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: __SpOO__   
Дата:   05-02-13 18:35

Само дето примера не е особено удачен. В него става дума за няколко човека, а реално в момента става дума за няколко милиона български граждани, които нищо чудно да станат и наистина жертва на въпросната групировка, ако в този случай тя няма вина.

Направо си ги каним с отворени обятия, елате да ни...



Публикацията е редактирана (05-02-13 18:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: CyberGene   
Дата:   05-02-13 18:39

В него става дума за няколко човека, а реално в момента става дума за няколко милиона български граждани, които нищо чудно да станат и наистина жертва на въпросната групировка

Водородна бомба ли се готвят да пуснат над България [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: Aleksi77   
Дата:   05-02-13 18:41

Ако една държава не може да се справи с една терористична групировка не е държава...
Вие какво предлагате, да си замълчим и да наведем глави, тоя филм сме го гледали, а резултата е плачевен...
Тези фундаменталисти трябва да бъдат наказани за действията си и да разберат, че е скъпо да правят атентати тук иначе не сме и няма да бъдем никаква държава ...



Публикацията е редактирана (05-02-13 18:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: __SpOO__   
Дата:   05-02-13 18:41

@CyberGene:

Много смешно наистина, опитвам се ама не ми се отдава да се засмея.

Радвам се, че на някой му е смешно. Хубаво е човек да се забавлява, ама най-добре е като е на чужд гръб.

@Aleksi77:

Те хамериканците не можаха и не вярвам и да могат, ако онези с чалмите им щукне нещо да направят, да се справят, ти наистина ли за България смяташ, че нашите могат да направят нещо, за да спрат евентуални терористични атаки?

Колко ще спрат? Една от десет или две?

Аз нямам представа дали наистина Хизбула са виновни за въпросната терористична атака, може и да са. Но какво, ако не са?



Публикацията е редактирана (05-02-13 18:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: ivjordan   
Дата:   05-02-13 18:44

Абе, хора, до го пише това?
Не го намирам, а наистина е ужасно важно, без значение дали Цицерон и Тиквата са клекнали пред външен натиск или наистина са открили нещо.
То, не че нещо могат да открият нашите "служби", те и гъ*а си на тъмно не могат да намерят.

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: __SpOO__   
Дата:   05-02-13 18:46

Цветанов потвърди, че атентатът в Бургас е свързан с ”Хизбула”

ЕС, САЩ и Израел реагираха мигновено на българските разкрития за атентата

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: CyberGene   
Дата:   05-02-13 18:47

Не, просто приказваш някакви много странни неща. В оня атентат загинали няколко човека, а сега можели да загинат милиони.

Въ всеки атентат загиват няколко човека. Днес са били едни, утре може да са други. Може да сме аз, ти и той следващите.

Сравнение не може да има. С тероризма не можем да се съобразяваме.

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: __SpOO__   
Дата:   05-02-13 18:50

Не съм визирал никакъв атентат, чети внимателно. Говорих за примера, който Aleksi77 даде. Едно е къща, друго е цяла държава. Аз приемам почти винаги нещата буквално, та може и за това да изглежда странно понякога това, което пиша.

Недостатък може би.

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: Aleksi77   
Дата:   05-02-13 18:50

Чувате ли се какво говорите ...
Някакви хора влезли у нас и избили други хора а ние да се правим, че нищо не се е случило и да си траем защото щяло да стане по-лошо...
Избили 5 човека не било като да избият 5 млн...
Ако тези 5млн. наистина мислят това е по-добре въобще да ги няма...
Ще стане по лошо единствено ако си траем и не предприемем нищо...

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: shtukov   
Дата:   05-02-13 18:50

https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/hsmz6494.JPG
http://bg1.msrv.store.bg/prdimg/39333/lyzhlivoto-ovcharche.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: ivjordan   
Дата:   05-02-13 18:51

^Уви, не мога да се съглася, ние сме маалка и слаба държава и трябва да се съобразяваме с тероризма. Виж, Русия може и да не се съобразява, но ние не.
Тези дописки звучат страшно, дано не сме дръпнали дявола за опашката прекалено силно, а че го дръпнахме е очевидно.

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: Hery   
Дата:   05-02-13 18:52


Ако една тер. организация, не поеме отговорност за атентата, който е извършила, той е безмислен.

Няма никакъв смисъл да убиеш 3-4 души без да заявиш за съществуването си и исканията си.

Затова си мисля, че може да не е Хизбула.

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: Aleksi77   
Дата:   05-02-13 18:53

Не сме дърпали дявола за опашката, дявола ни дръпна нас а избора е дали да му се оставим и да ни обладае или да му се противопоставим...

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: CyberGene   
Дата:   05-02-13 18:53

Ама ако си мълчим, тогава пък ще си кажат: тия българи гледайте колко са зле, така и не разбраха какво става, перфектни са за атентати.

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: ivjordan   
Дата:   05-02-13 18:54

^Как да му се противопоставим? Имаме ли разузнаване? Имаме ли стратегическа авиация? Какво имаме?
Или да пратим българския кашик и в Ливан с братската помощ на Щатите и Израел?

Чувате ли се какви ги говорите/пишете?



Публикацията е редактирана (05-02-13 18:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: __SpOO__   
Дата:   05-02-13 18:54

Aleksi77,

ти не успяваш май да вникнеш в същината на цялата история с този атентат?

Никой не говори, поне аз не го правя, да не се осъждат подобни терористични деяния, напротив.

Но аз зададох въпрос, какво правим ако Хизбула не са виновни за атентата а нашите под натиска на Израел и САЩ ги обявяват за виновни?

Ти сигурен ли си, че те са виновниците, ако да, може ли да предоставиш някакви доказателства..?

Горното в кръга на шегата.

Но не ти ли се струва някак съмнително както вече се коментира, че Израел вече бяха готови едва ли не още преди атентата с това кой е виновника? На мен пък и не само ми се струва доста съмнително. Може и да греша.



Публикацията е редактирана (05-02-13 18:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: CyberGene   
Дата:   05-02-13 18:57

Нормалено е някой да знае дори още преди атентата. Има си разузнаване, аз даже си спомням, че се говореше още преди това, че вероятно ще стане някакъв атентат в България, ама така и не можаха нашите да си свършат работата - то те и не могат.

Един атентат се приготвя старателно и предварително най-вероятно, не е да му е скимнало в деня на атентата да ходи да купи малко пиратки, нали? Със сигурност разузнаването може да попадне на информация, че се готви нещо. Изпадате в конспирации.

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: Тед   
Дата:   05-02-13 18:57

Използваха БГ за чужди цели. Къде ли не ги викаха - Бараката Обама - 1-а ги привика на първа среща веднага след като го преизбраха.
Другите вестници преди два месеца знаеха крайният резултат от разследването.

Идваха, нашите отиваха в Израел - галимации...
Израел обяви 1 час след атентата, че Хизбула са виновни и Иран.
Нашите не знаеха дори откъде им дойде.

Какво са се договорили / продали в наша полза - не е ясно.
Чакаме W.Leaks.

Идеята е, ЕС да обяви Хизбула за тер.орг., което не беше ставало досега.
Само че Европата е предпазлива и иска да види ДОКАЗАТЕЛСТВАТА...
А те.....са...?
Сега остава атентатът да е организиран от чуждо разузнаване.Някой ще се учуди ли?

Само че Хизбула е политическа партия.

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: DTV   
Дата:   05-02-13 18:57

Тези хора само през последния месец толкова пъти, с такава охота, с всичко налично-две ръце, два крака- подписват заминаването си...
И заваляха поздравления за добрия резултат, израелски, англоезични...
Кое ни кара да мислим - обявените още преди да започне разследване резултати, твърде големият американски и израелски интерес и натиск за именно този резултат. Това е целта, Иран и въвличането на ЕС. За щастие вторите не са така ентусиазирани, далеч по-скептични, разумни и сдържани от отбора ентусиасти. Преди седмици четох знаково изявление, че ЕС би преценил много внимателно и ако е целесъобразно наложително, дори би се въздържал да включи Хизбула в списъка си с терористични организации, независимо от изхода от българското разследване и резултати, заради деликатността на материята и моментната ситуация. Нищо, че мадам Аштън заприглася активно, ма и тя с оставени вратички за отстъпление. Та и да успеят плановете, доста ще се поузорят, докато включат всички нужни и желателни участници в театъра.

То всъщност пак почва от Сараево, не от Сарафово, Сарафово само ни отреди ролята на троянския кон...и кво - ми Трета, за това е зорът.
Тия поне да се бяха съгласували ли ли [smilie8] вместо пак един с..е, другият замазва - Президентът беше предпазлив в изказа си и на три пъти спомена, че само компетентните органи - МВР и прокуратурата, могат да отговарят на всички въпроси и да преценят коя информация и в какъв момент от разследването може да бъде оповестена.

п.п. Кво стана с американската шофьорска карта, що се споменават само двама и два паспорта...[smilie11] [smilie8]
Автор: Тед
Дата: 05-02-13 18:57
Използваха БГ за чужди цели.
....
Сега остава атентатът да е организиран от чуждо разузнаване.Някой ще се учуди ли?

Точно [smilie24] целият постинг точен.
Лично аз не бих никак, даже очаквано и сигурно, нищо че няма веществени доказателства. От този род се оставят само по небрежност, пък прозрачни, прозрачни, но едва ли могат да бъдат подценени чак пък толкоз.



Публикацията е редактирана (05-02-13 19:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: CyberGene   
Дата:   05-02-13 19:00

Аз пак да питам, кой го направи тоя атентат - чехите, поляците, китайците, монголците, коерйците, перуанците?

Що приказвате глупости.

Сега предполагам ще започнем и това, че Елвис е жив, а американците не са стъпвали на луната [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: Djogata   
Дата:   05-02-13 19:05

Сайбъре, как кой го е направил атентата - пингвините от Антарктида [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: krist   
Дата:   05-02-13 19:17

ама какъв поглед е избарал индивидът най- в дясно, а?! все едно казва: "не бях аз"!?[smilie18]:

https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/gbqw8267.JPG
http://i3.dir-i.net/CMS/2013/02/05/3a_d73hak.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: sauron69   
Дата:   05-02-13 19:18

САЩ: ЕС да вземе мерки срещу "Хизбула"

Нетаняху: ЕС да даде отговор на "Хизбула"

Та сега я вземете ми обяснете какъв е интересът на Хизбула да направи атентата???

П.С. След това идва наред да се спомене и Иран и работата е ясна...

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: __SpOO__   
Дата:   05-02-13 20:11

CyberGene,

нито ние, нито ти можеш да кажеш да, тези бяха или онези. Това става както и ти си го споменал с разузнаване и прочие средства, но най-вече с доказателства.

Лично аз нямам представа кой може да го е извършил, чехи, поляци, сърби или чукчи. Но защо не помислиш малко, в света няма само една единствена терористична организация, нали така? Защо пък да не са Тамилските тигри ами Хизбула, какво ще кажеш за това?

И ето един пасаж от мнението по-горе на колега от форума, вероятно вече си го прочел, но пак помисли и над него:

"Ако една тер. организация, не поеме отговорност за атентата, който е извършила, той е безмислен."

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: CyberGene   
Дата:   05-02-13 20:16

Има атентати, в които отговорност няма поета - това трябва ли да означава, че задължително има нещо мътно в цялата работа?

Пък и аз доколкото чета в новините из нета, има обяснени връзките на въпросните лица с Хизбула. Сега, МВР не е задължено да предоставя доказателствата пред обществеността, това са си някакви тайни, може и да ги покажат в даден момент.

Иначе конспирации можем да въртим колкото си искаме, но обикновено най-простото обяснение е вярното. И то е, че имаме терористичен атентат.

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: Hery   
Дата:   05-02-13 20:20


Не поемат отговорност в много редки случаи, най вече при ликвидирането на някоя неудобна персона, за което не е нужно да раздуват.

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: boreto   
Дата:   05-02-13 20:22

Ливан е готов да окаже сътрудничество в опитите на разследването да изясни обстоятелствата около атентата в Бургас, заяви премиерът на Ливан Наджиб Микати.

„Канада приема информацията за участието на живеещо в Ливан лице с двойно гражданство много сериозно и работи с българските власти”, каза канадският външен министър Джон Беърд.


Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: __SpOO__   
Дата:   05-02-13 20:25

Сигурно има, но аз оставам с впечатланието, че за теб атентата е извършен от Хизбула. Може и да бъркам, ти кажи.

В новините из нета могат да се пишат всякакви неща, това не са факти според мен. А като споменахме интернет най-вероятно там както се пише за връзка с Хизбула, така се пише и коментира, че всичко става с натиска на Израел и САЩ.

И тогава как обикновените хора биха могли да преценят кое е вярното, едното или другото? Никак. Всеки може сам да реши за себе си.

А защо, ако наистина Хизбула са в основата на атентата те си траят и не поемат отговорност? За теб има ли поне едно логично обяснение, аз не се сещам за нито едно. Ако ти имаш представа и идея за някое, сподели.

Пък факта, че имаме терористичен атентат тук не виждам някой да го оспорва. Въпроса е дали ни водят за носа и натискат да следваме даден курс или ние сами на базата на...нямам идея всъщност какво сме решили, че са Хизбула.

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: promis   
Дата:   05-02-13 20:32

"А защо, ако наистина Хизбула са в основата на атентата те си траят и не поемат отговорност? За теб има ли поне едно логично обяснение, аз не се сещам за нито едно. Ако ти имаш представа и идея за някое, сподели."

A sort of modus vivendi exists where Hezbollah keeps a low profile for its fund-raising and other activities and Europeans do not crack down. In Germany alone, some 950 people have been identified as being associated with the organization as of 2011. The group has always been treated as a benign force, even if assessments of the danger it presented varied greatly. (от тук)

И ако Иран са ги натиснали да действат в Европа, те нямат интерес после да признаят, защото Европа им позволява да се финансират... Просто размишления.

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: stefan63   
Дата:   05-02-13 20:37

Алекси77 ,прав си човече.
Проблемът е в доверието - повечето от тук пишешите нямат доверие на Цветанов.
"Може да се направи обосновано предположение, че двама от извършителите на атентата в Бургас са принадлежали към военното формирование на "Хизбула".Това заяви вътрешният министър Цветан Цветанов."
Това вътрешен министър ли го казва или учител по статистически анализ и неевклидова геометрия? Отвсякъде лъхат подозрения за себеподлагане в интерес на някои кръгове. Та затова са такива реакциите - макар и с шантави аргументи, хората се опитват да оспорят Цветанов.

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: __SpOO__   
Дата:   05-02-13 20:39

Добре, ако както съм разбрал от по-горното Хизбула се скътават да не ги ловят много много из Европата и Германия в частност каква точно в случая е идеята да правят атентати?

Доста противоречиво някак ми изглежда на мен. От една страна да се скътават, а от друга да правят атентати? Някак не ми се връзва сякаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: stefan63   
Дата:   05-02-13 20:46

Атентатът може да е без поемане на отговорност, защото:
- някой отмъщава на някого за нещо;
- накой предупреждава някого за нещо;
- някой прави атентат, за да убие точно определен човек- останалите жертви са маскировка;
- лек загряващ удар по туризма;
- подготовка за нови покупко-продажби - на оръжие например;
.....

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: Hery   
Дата:   05-02-13 20:48


Никакъв смисъл няма, да убиеш 3-4 туристи, ей така за кеф, защото точно така изглежда, ако не си заявил някаква позиция или ултиматум.

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: asahi   
Дата:   05-02-13 20:49

Как да се предпазим? Не е зле да спрем да посочваме с пръст всеки, който по някакъв начин сътрудничи или работи със/за службите. Не е зле да си поотворим малко очите и да помагаме на тези, които ни пазят.

И други работи не са зле, ама ще ви дойдат в повече. Сигурен съм.

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: DTV   
Дата:   05-02-13 20:52

Сайбъре, може би трябва само да си отговориш на въпроса - как пък все където се позиционира САЩ се появяват тероризъм и терористични атаки? Запитай се и защо ги нямахме преди това. Много отговори може да ти даде. А тук се позиционираха твърдо, по един или друг начин, по много начини, в последните година-две. Дотам, че дори военни бази искат...т.е. "ние сме им ги поискали", стана ясно още, освен какво трябва да кажем за атентата, след знаковото посещение при Обама. След него Каратистът с черния колан, прибирайки се, плахо, но твърдо промълви по повод исканите резултати от разследването "Редно е каквото знаят, да го обявят големите" и за малко да повярвам, че разумът е дошъл и ще устискат на натиска...ма не...
Не зная кое би било по-доброто, разбира се в такива ситуации няма лесен избор - дали да кажем каквото искат и да се радваме на "покровителство", "благоразположение" и присъствие на покровители и терористи или да бяхме се дърпали по-упорито и да ни сполети държавен фалит, чрез някое и друго понижаване на кредитния рейтинг и участия разни, като гърците например, след дългогодишната им съпротива, неприязън, несъгласие да говорят, правят каквото поискат от тях и изгонване [smilie5]
Много са свързани нещата по света, не ги гледайте изобщо като единични и случайни събития. По този начин, ако погледнете, абсолютно ще сте наясно - при никакви присъствия, България, Хизбула, терористични атаки, за какво, с каква цел, в каква връзка, какво постигат?!?!?! Нямаше да е по-ефектно и ефективно, каквито и цели да се предполага, че се гонят, една в центъра на Европа?!?! Или просто щеше да е по-трудно, неизгодно да е директно, да извиват ръцете и изнудват други големи?!?!



Публикацията е редактирана (05-02-13 20:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: CyberGene   
Дата:   05-02-13 20:55

Кажи сега за американците - не са били на луната, нали? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: nastradin2   
Дата:   05-02-13 20:56

Абе, ще ни яде гъзът баница...И няма да е много далече...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: stefan63   
Дата:   05-02-13 20:57

а що бият[beer] негрите, а

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: DTV   
Дата:   05-02-13 21:00

мисли, мисли, нищо няма да ти кажа повече, не и доброволно [smilie5]

п.п. е, хайде, от мен да мине, дожаля ми [smilie5] само ще ти кажа, че тези акцийки имат много по-далечни цели от Будата, Далайламата, списъкът с терористи и участието на ЕС, и Иран. тия всичките са само междинни етапи.
и изобщо, изобщо, ама изобщо не са смешни нито е смешно като цяло



Публикацията е редактирана (05-02-13 21:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: CyberGene   
Дата:   05-02-13 21:03

Добре, значи аз ги виждам така нещата. Хизбула са направили атентата, но нарочно не поемат отговорност за него, за да може форумните потребители да си помислят, че щом няма поета отговорност, значи са го направили нарочно евреите сами срещу себе си [smilie5]

Разбира се съществува и друг вариант. Евреите сами са го направили срещу себе си, за да може някой да си помисли, че всъщност са го направили арабите, които пък са го направили ужким нарочно без да поемат отговорност и така всички форумни потребители да разберат, че явно е някаква сложна игра на арабите.

Разбира се съществува и още по-дълбок вариант... [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: mmjm   
Дата:   05-02-13 21:16

Посочете атентат, за когото Хизбула са поели отговорност!

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: ценослав   
Дата:   05-02-13 21:16

Една гарга като гракне и всички след нея![smilie8] [smilie8]
Какво значи думичката "камикадзе"? Учени сте, но да ви припомня, че тя е от японски произход станала популярна през Втората св. война. Военнослужещи които чрез саможертва нанасят значителни щети, включително и в жива сила на противникова ВОЕННА СИЛА или военни обекти! Защо с приказките си тук омаловажавате /и журналистите/ тази думичка? Иначе използването на САМОУБИИЦИ срещу цивилно насаление си е чист ПАЛЕСТИНСКИ патент! От тях после взаимстват разните там АлКайда и други. Така че не ШАТКАЙТЕ думата камикадзе на всеки пикльо, дето са го излъгали да пренесе нещо до еди къде си, ма не са му казали че ще го думнат дистанционно! Това са си терористи /насилие над цивилно носеление и цивилни обекти/.[smilie7] [smilie7] [smilie8] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: nastradin2   
Дата:   05-02-13 21:33

Оооохххх...В какъв филм ни вкарват тия изроди...Бедна ни е фантазията...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: sauron69   
Дата:   05-02-13 21:34

Мдаа, иранците си умират от кеф да дадат повод на Израел да ги нападне. При Щатите положението е малко по-двусмислено, не всички там са толкова зорлии от война с Иран, щото те ще трябва пак да затъват в лайната. Обаче пък има и доста хора в САЩ за които висша ценност е да помагат на израелските си приятели, тъй че ...
Абе направо иранците са едни пълни идиоти, дето искат да им ударят едни яки бомбандировки...
[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: chukov   
Дата:   05-02-13 22:02

Добре, че има предаване като РЕДЕРЕНДУМ по канал 1, че да чуем и трезви гласове


Е, сайбъре, твоите хора вече може да са доволни, въвлякоха ни в играта, без грам да ги интересува какъв ще го ядем ние

Руснаците били лоши

А американците много демократични

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: CyberGene   
Дата:   05-02-13 22:05

Напротив, мисля, че точно твоите хора ни въвлякоха в играта [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: chukov   
Дата:   05-02-13 22:11

Ами, не думай
То не бяха привиквания в щатите, то не бяха сувалки до Израел, че чак Цветанов два пъти повтори думата "предположения"

Помни ми думата - вероятно няма да излезе наяве истината, но атентата в Бургас е дело на самия Израел. Това е част от голямата геополитечска игра.

Обявяване от Европейския съюз на Хисбула за терористична групировка.
Замразяване на техните пари в Европа
Те пречат в момента да се допрегази Сирия и да се стигне голямата цел - Иран
А Иран е последната голяма цел в натиска срещу Китай

Ама иска четене, следене на събитията, а не гледане на БТВ и CNN [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: CyberGene   
Дата:   05-02-13 22:12

Не, не се иска четене, изисква се само да си параноик [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: stoyanivanov   
Дата:   05-02-13 22:12

Я, Ганкиното кафене!
Задръжте малко, че да си направя салатка и да сипя ракийката.

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: CyberGene   
Дата:   05-02-13 22:14

Обаче ме разочаровате, защото не сме обсъждали още за изфабрикуваното стъпване на американците на луната. И как си събориха сами кулите-близнаци.

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: Djogata   
Дата:   05-02-13 22:15

Натиск срещу Китай? Хмм, как точно ще ги натискат, с широко разтворени бузки ли? Щото за момента друг вариант няма, или поне на китайците им е през оная работа за други варианти? [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: chukov   
Дата:   05-02-13 22:18

Сайбъре удобно бягаш по тъча

Я да видим кой стреля със снайперисти по цивилни и не оставя живи след себе си?

Касапина от Бейрут?

Клането в Сабра и Шатила

Това е истински престъпник, но не лиежи в затвора, а дори застава начело на Израел
Няма значение, че ООН осъди клането и го обяви за геноцид

За Израел тия решения не важат


Или и това ще отречеш, че не е вярно [smilie5]

Многи си слаб в аргументите. Тоест или си много бос или удобно си траеш

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: chukov   
Дата:   05-02-13 22:19

С Петрол, Джога, с петрол
Не ти ли идва на акъла как

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: Djogata   
Дата:   05-02-13 22:30

А, Чуков, петрола вярно може да е фактор в случая. Но ако станат проблеми с петрола, това ще вбеси китайците изключително много. Та не знам дали американците искат чак толкова да ги провокират. Да не говорим, че иначе и двете държави са в патова ситуация в отношението една с друга, защото са много зависими една от друга.

За мен обаче показателно за това колко малко им пука на китайците за американците, е случката от срещата за климата в Копенхаген преди 2 години, където Обама дойде специално за да говори с китаеца, а оня му върза тенекия, като цял ден се правеше, че има много важни разговори с представителите на държави от сорта на Панама, Гвинея Бисау и т.н. Накрая Обама се вбесил толкова, че директно влязъл в стаята за преговори и искал да говори с китаеца, а оня го отпратил и накарал да чака още. Даже не знам дали се срещнаха в крайна сметка.

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: chukov   
Дата:   05-02-13 22:34

Лагерите ще са 2 Джога

Един рехав, разкъсван от противоречия Европейски съюз, който я окряка я не. И никакъв фактор за нищо не е. Изключително енергозависим и енергосамонедостатъчен

САЩ, Израел и приятели от едната страна
Китай и Русия от другата



Публикацията е редактирана (05-02-13 22:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: CyberGene   
Дата:   05-02-13 22:42

Чуков, темата е за терористичен атентат, ти нещо взе да ми обясняваш за лидера на Израел. Все твоята си знаеш във всяка тема - евреите такива, евреите онакива. Малко ставаш като: а вие що биете негрите? [smilie5] Чак почнах да се чудя дали не са ти направили нещо на теб. И виж тоя път пък аз се сетих да ти отворя профила и нещата ми се поизясниха. Тоя ъгъл на очите, широкото лице, игра на табла и т.н. Всичко си дойде на мястото [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: shtukov   
Дата:   05-02-13 22:46

Туй с обоснованото предположение е най-интересно.

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: chukov   
Дата:   05-02-13 22:47

Щатите отдавна са си мръсници, но ние се убиваме да вярваме в техния алтруизъм

Ето прост пример какво може да открие човек, който иска да чете

Джордж Кенън е оглавявал отдела за планиране към Държавния департамент в края не 1940-те години. В документ PPS23 от февруари 1948 може да се прочете следното:

«Ние притежаваме около 50% от световното богатство, а имаме само 6.3% от общото население… При това положение не можем да направим грешката да не видим, че сме обект на завист и възмущение. Нашата реална задача е в настъпващия период да разработим такава програма, която ще ни позволи да запазим тази позиция на неравенство… Не трябва да се самозалъгваме, че можем да си позволим лукса да бъдем алтруисти и световни бенефактори… Ще трябва да престанем да говорим за някакви си смътни и… илюзорни цели от рода на човешки права, повишаване на жизненото равнище и демократизация. Не е далеч деня, когато ще трябва да работим с директни силови концепции. Колкото по-малко сме спъвани от идеалистични лозунги, толкова по-добре.»

А ако някой не вярва на превода ето и материалът
http://en.wikisource.org/wiki/Memo_PPS23_by_George_Kennan

Е, колко по-красноречиво трябва да се каже. Ясно, кратко и точно.

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: chukov   
Дата:   05-02-13 22:52

Сайбъре,
дребните хора гелдат всячески да формализират тоя атентат. Ама кой бил, ама как го пуснали до летището, ама с какво гръмнал автобуса, ама откъде влязъл.
Глупости
много по-важно е бъдещето на България в геостратегически план
Атентати е имало, има и ще има. То и на гара Буново загинаха и повече хора, ама никой не говори за това, нали?

Жертва сме не на Хисбула, а на американски и израелски геополитически интереси.
Той атентата още не станал, в Израел вече знаеха кой е майстора
Хайде няма нужда

И Сайбъре, или вкарай нещо конкретно или просто спри
Най-лесно е на всички дърдорковци да обвиняват другите в конспиративни мисли
Вкарай контраргумент, какво само разпъваш пичи масали по еврейски.

Апропо, сетих се за един свестен евреин, да се чуди човек как е възможно. Та вземи го прочети. На него поне можеш да вярваш - Ноам Чомски

А, познавах и още един, но той за съжаление не е вече между живите - фотографът Юри Бондер

Поне не му беше промит мозъка като твоя



Публикацията е редактирана (05-02-13 22:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: CyberGene   
Дата:   05-02-13 22:55

Какво по-конкренто да вкарам от тоя документ от 1948, който недвусмислено доказва участието на израелците в атентата в Бургас. Аргументацията ми се изчерпа след това.

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: sauron69   
Дата:   05-02-13 22:58

Добре де, а кое недвусмислено доказва участието на Хисбула?
И пак ще попитам, някой ще ми обясни ли какъв е интереса на Хизбула и Иран от този атентат в дадения момент? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: CyberGene   
Дата:   05-02-13 23:00

Що питаш мен бе, човек, има си МВР, то ве занимава с това, има статии по въпроса. Излизат и казват, че след разследването са направили тези разкрития. Някак си повече вярвам на МВР, колкото и да са зле, отколкото на форумни конспирации, сешсе нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: chukov   
Дата:   05-02-13 23:07

Там е работата, че доказателства не ги интересуват американците и израелците
ти искат от нас да заявим, че това и Хисбула и толкоз

Така им изнася

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: shtukov   
Дата:   05-02-13 23:08

Абе вие сега на Чуков ли ще вярвате или на Цветанов и Нетаняху? Де е някакъв фотограф, де са вътрешни министри и министър-председатели? Хората паспортите и снимките им намериха и ви показаха, без да са фотографи. Кьорави ли сте?

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: chukov   
Дата:   05-02-13 23:09

И тук неправилно черно-белите в съжденията си изкарват трезвомислещите, че са защитници на Хисбула

Групировката най-вероятно хич не е света вода ненапита

Но е гадно да ни натискат насила и да ни въвличат

Това не е наша война, не е наша кауза

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: CyberGene   
Дата:   05-02-13 23:13

Обаче е на наша територия, без ние да имаме нещо общо с тоя конфликт. Затова няма кво да се покриваме като мишки, както се предлагаше по-горе.

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: __SpOO__   
Дата:   05-02-13 23:23

Подкрепям да не се покриваме като мишки.

Стъпка първа, обявяваме война на Ливан, предприемаме офанзива и съответно окупация. След като превземем Бейрут и някои други по-големи градове започваме поетапно изтребването на лидерите на Хизбула.

Като свършим тази работа преминаваме към следващите стъпки и заличаването на всяка една съществуваща терористична групировка, която е посмяла да се пръкне!

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: CyberGene   
Дата:   05-02-13 23:25

Аха добре, значи просто се покриваме като мишки.

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: mmjm   
Дата:   05-02-13 23:25

МВР, ама без Авакум Захов или поне Локум Шекеров не съм им фен.
Кои са Хизбула? Може би тези http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D1%83%D0%BB%D0%B0 добри или лоши, въпрос на гледна точка.http://en.wikipedia.org/wiki/Lebanese_Civil_War

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: Gruyu   
Дата:   05-02-13 23:29

вероятността Хизбула да стои зад атентата е доста голяма - поне 50%!

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: ipolit   
Дата:   05-02-13 23:43

sauron69, и аз за Сараево първо се сетих днес.
Но вероятно не е имало накъде да мърдат, едва ли е толкоз просто. За Сайбъра естествено е.

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: Scarecrow   
Дата:   05-02-13 23:55

гледам и не вярвам на ушите си [smilie5]

мнения като в частен язовир [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: shtukov   
Дата:   06-02-13 00:03

И мармоти плуват..

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: steeens   
Дата:   06-02-13 00:10

и пакетират шоколад.[smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: Dumbledore   
Дата:   06-02-13 00:49

В Щатите войната срещу тероризма се използва най-вече за да се оправдае незаконното и противоконституционно следене на всички американски граждани, подслушване на мобилни телефони, четене на е-майли, събиране на сайбър информация. Това я чака и Европа. И да, и натиска на ционисткото лоби, което определя външната политика на Щатите.

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: Стефан   
Дата:   06-02-13 00:52

Между другото, формулировката "обосновано предположение" е изключително точна и подходяща в случая. Хич не съм му фен на Цветанов и неговия изказ, но в този случай това беше възможно най-премереното определение. Така хем вуйдисват на акъла на Израел и САЩ, хем оставят пространство за маневриране на ЕС, защото обосновано предположение не означава автоматично утре ЕС да обяви Хизбула за терористична организация, за което толкова натискат Израел и САЩ. Все пак издържаха половин година на натиска, ако зависеше само от външния ни министър (който вече се чудя български министър ли е или израелски), още на следващия час след като Натаняху обвини Хизбула и Иран щеше да изприпка да му приглася. Ще видим на срещата на вътрешните министри на ЕС какво ще стане. Най-вероятно нищо ообено - ще потупат Цветанов по рамото и ще кажат че разследването продължава. Т.е ще оставят американците и израелците с пръст в устата и същевременно ще предупредят Хизбула да внимават в картинката и да не правят простотии че са на една стъпка от обявяването им за терористична организация и спирането на кранчето от Европа.[smilie8]

Иначе самия атентат си е ясно, че вероятността да е дело на Хизбула не е малка, към 50% както написа някой, и това трябваше да се каже когато има вече конкретни данни, макар и косвени. От другите 50%, към 40% давам на вероятността да е дело на Мосад, все пак Израел има главния интерес от него, много удобно им идва този атентат на територията на ЕС в кампанията им срещу Хизбула и Иран, а е елементарно да го организират, включително със самоличностите на заподозрените участници, да не говорим за така удобно подхвърления паспорт на международния път дето са го намерили и т.н. Останалите 10% нека са за по-невероятните версии, такива като тамилските тигри, чехите, финландците и дядо Коледа… Както е ясно и че онзи с бермудите и раницата не ще да е бил самоубиец - трябвало е просто да остави раницата в багажното отделение най-вероятно с идеята да взривят автобуса когато е пълен и евентуално в движение, но малоумника успява да се скара с един от израелските туристи, започват да спорят пред багажното и някой от съучастниците му дърпа шалтера без много много да му мисли…[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: mmjm   
Дата:   06-02-13 01:03

Авакум Захов е жив, а го бях отписал.

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: Тед   
Дата:   06-02-13 11:09

Аз да ви кажа откъде картофът е намерил този термин "обосновано предположение ". Разбира се - той не е случаен.

Това е израз употребяван в правото - в наказ. проц. кодекс и касае една от предпоставките за налагане на най-тежката мярка за неотклонение - "задържане под стажа". Съдът при наличие на обосновано преположение и ост. предпоставки я налага.

Дали е налице обосновано предоложение / при произнасяне на съда / се преценя с оглед налични доказателства или предстоящи експертизи / които не са направени все още/ и СРС /неизготвени и проверени/.
Съдът много често обикновено дава "спокойствие" на разследващите дори и да няма "обосновано предположение". Затова впоследствие има толкова болести по задържаните.

С други думи "обоснованото предположение" на Ц.Ц. е "осрано предположение". То няма конкр. док. и факти - само постулати с конкретна цел и посока.

Аз бих попитал за какво са се продали или какво са им обещали?
Има сделка ...дами и господа... Може и АЕЦ да е ...
Смешното беше как им лижеха задника и се навеждаха, а от друга страна се правеха на разследващи. Ония пък ги привикваха за да си опекат работата...

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: sauron69   
Дата:   06-02-13 11:51

С други думи "обоснованото предположение" на Ц.Ц. е "осрано предположение".
[smilie5] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: mun4o   
Дата:   06-02-13 11:51

Залагам един тир със "Загорка", че следните ми обосновани предположения са верни:
1. вероятността зад атентата като поръчител да стои "Хизбула" е 50%;
2. вероятността зад атентата да не стои "Хизбула" е 50%.


[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: asahi   
Дата:   06-02-13 11:53

Може и АЕЦ да е ...
... или концесия на Марс?

Това, което се промени, е:
1. Включването на ливанските и австралийските служби в разследването.
2. Повод на опозицията да се изкаже по нещо, дето не разбира.

Тед, както знаеш, съдебно решение не се обсъжда. Можеш да изпълняваш и обжалваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: mun4o   
Дата:   06-02-13 12:00

Ливанска компания за недвижими имоти купува апартаменти, вили и гаражи, намиращи се близо до имотите на Далайлама. Цени по споразумение.


Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: Ivodam   
Дата:   06-02-13 12:26

вероятността Хизбула да стои зад атентата е доста голяма - поне 50%!

Е как пък ги изчислявате тия проценти, дайте малко първични документи и си покажете изчисленията, с базата данни, анализа на редовете, достоверните интервали, да видим как го сметнахте тоя процент на вероятност, теорията на вероятностите все пак е наука с определени правила.


За мен изобщо не е ясно с какво Хизбулла са по-добри кандидати за атентата от Алкайда да речем, или неонацистки групировки, или Хамас, или Мюсюлмански братя, или други антисемитски настроени радикали, има такива достатъчно. Хизбулла освен с това, че позволява да се прави връзка с Иран и да се вдига напрежението към Иран, изобщо не виждам с какво толкова е напред пред другите кандидати.

Разбира се, това, което прочетох по-горе:

Кое ви кара да мислите, че не са Хизбула?


е несъмнена недостижима висота на съвременното цивиризовано мислене, изискващо да си доказваш невинност и несъпричастност. [smilie18]


[smilie7]



Публикацията е редактирана (06-02-13 14:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: mun4o   
Дата:   06-02-13 13:53

"Аз ще говоря като свидетел на консултативния съвет, дори с риск да издам велика държавна тайна, нека да ме съдят за това, категорично ви уверявам, че в изложението на г-н Цветанов нямаше нито едно пряко доказателство, че извършители на атентата в Бургас са дейци на Хизбула", каза лидерът на "Атака" Волен Сидеров.
[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: fove   
Дата:   06-02-13 14:17

"Сотир Цацаров коментира пред БНР, че не го притеснява терминът "обосновано предположение", но подчерта, че прокуратурата не може да бъде използвана като основа или оправдание за политическо решение. "Работим с това, което е в материалите по делото. Когато те стигнат предположение, при което можем да преценим, че дай Боже сме готови за съд, тогава самата прокуратура ще бъде готова", призна Цацаров."

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: nastradin2   
Дата:   07-02-13 22:21

http://www.pravda.ru/world/europe/european/07-02-2013/1144115-burgas_hesbollah-0/...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: asahi   
Дата:   07-02-13 22:28

Бравооо, добута 100.

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: nastradin2   
Дата:   08-02-13 00:41

[smilie18] [smilie25] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: temelko   
Дата:   08-02-13 00:42

И това е само началото [smilie3] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: fove   
Дата:   08-02-13 10:13

"..... Така на финала на управлението си, макар все още да изглежда всесилен, той вече е насъбрал под земята под краката си много гняв, който вече не може да бъде сдържан и вероятно ще има и други гейзери от рода на „Буда”.

Намеквам твърдо, че според мен става дума за разправа от такъв характер- не че от БСП не биха помогнали, но просто не вярвам, че социалистите наистина са толкова скарани с Борисов, колкото демонстрират за пред публиката. Защото те със сигурност по-добре от когото и да било познават кирливите ризи на Борисов, които праха подозрително търпеливо досега (а и той им отвръща подобаващо, размахвайки срещу тях картонения нож на празните заплахи, с които спечели доверието на наивниците, надяващи се да въздаде справедливост).

Старите кукловоди, ако желаеха да се разправят с него по този начин, отдавна щяха да го удавят в мътните води на това минало. Само че им е много по-изгодно да го държат на „къса” верига. Така нахъсват и своя електорат, който дочува джавкането и се плаши подобаващо.

Точно по този начин постъпиха и в началото на 90-те години, когато използваха всички свои лостове, за да нагнетят страховете от някакъв антикомунистически реваншизъм и успяха да сплотят редиците на партията, оказала се единствената наследница на стария комунистически строй, която спечели първите парламентарни избори на територията на бившия соцлагер в Европа.

Тогава това им беше нужно за прегрупиране и го постигнаха. Сега правят нещо подобно. В същото време доста привърженици на дясната политика се щурат в клетката, в която ги вкарват опитните конспиратори и ръмжат не срещу истинските вдъхновители на разправата зад кулисите, а срещу себеподобните си извън клетката.

Или ще ми кажете, че организаторите на организираната престъпност в България са други, а не техните червенеещи наследници? Само че да се иска Борисов да бъде „спасяван” от онези, които му дърпат конците, е все едно да пожелаем вкупом да се напъхаме в тази клетка, за да ни хранят с мършата на тяхната пропаганда и да осъмнем отново излъгани."

Иво Инджев

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: mun4o   
Дата:   08-02-13 10:21

Има светлина в тунела. Товарният влак. Когато матряла вдене, че Боко, Цоко, Станишев и Доган са четирите лица на една и съща ламя, ше почне да се вижда и края му.


Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: ivodam   
Дата:   08-02-13 10:22

Мда, интересно коя ли е алтернативата за лицето Иво Инджев, по-известно като агент Ивайло.



[smilie7]



Публикацията е редактирана (08-02-13 10:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: ejko   
Дата:   08-02-13 10:45

Иво, не съм сигурен, че агент на "Първо главно управление- разузнаване" е същото като агент на "Шесто управление- борба с идеологическата диверсия и противодържавните прояви"...
Аз не съм сигурен, че е имало кореспонденти в Бейрут или някъде другаде извън Желязната завеса (а и в нея), които не са били разузнавачи. Факт е че всички държави са ги възприемали като такива...
През комунизма е така... И до ден днешен шофьорът на автобуса, който превозва чужденци в Китай е ченге и това всички го знаят...

Аз честно казано дори и през комунизма не бих имал кой знае какви угризения да съм към разузнаването... Друг е въпросът на каква база е ставало вербуването, но от това не разбирам много...
Мисълта ми е че агент Ивайло от 6-то би било различно, но агент Ивайло, който е разузнавач не ми звучи чак толкова фатално лошо... Друг е въпросът, че за мен Иво Инджев нещо не е добре с нервите последните години, като му гледам интервюта и работи...

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: temelko   
Дата:   08-02-13 10:48

Борисов наредил “Хизбула” да бъде назована


Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: ivodam   
Дата:   08-02-13 11:59

Ежко, запознат съм с тази разпространена демагогия, че някои от ченгетата са били лоши, щото преследвали инакомислещите, пък други не били чак толкоз лоши, щото са работили за народа и държавата.

Много хубаво и мило звучи, само че се запитай защо в Германия не са възприели такъв подход към бившите "професионалисти" от Щази. Всички ченгета са лустрирани, без изключение, нито един не е взет на работа в сегашните разни германски спецслужби.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: temelko   
Дата:   08-02-13 12:05

Е в Германия пък оневиниха маса ти народ, само защото изпълнявал заповеди - то и у нас веднъж влязъл в системата нямаше мърдане ...

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: asahi   
Дата:   08-02-13 12:12

Не ченгета, Иво, а агенти.

А бе вие не правите ли разлика между политическата ДС и ЦСБОП? И сега си има внедрени агенти под прикритие в престъпните среди, отделно има престъпници-информатори. Законът им дава право срещу сведения да си облекчат присъдата. Да не мислите, че всичко става като по филмите?

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: ivodam   
Дата:   08-02-13 13:43

Не, Асахи, при комунизма не правя разлика между ДС и ЦСБОП или както тогава се е казвала съответната служба, защото цялата система беше незаконна.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: asahi   
Дата:   08-02-13 13:46

Не е имало ЦСБОП при комунизма. И ГДБОП не е имало.

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: chill   
Дата:   08-02-13 13:49

Че то тогава не трябва да правиш разлика между ДС, ЦСБОП (или както тогава се е казвала съотвената служба) и, да речем, гимназията, която си завършил. [smilie21]

Че и детската ти градина, тази тоталитарна институция, пълна с малки комунистически агентчета. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: mun4o   
Дата:   08-02-13 13:54

Тоа па се развихри да проповядва.https://photo-forum.net/joro/emoticons/sarpichuk.gif


Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: ivodam   
Дата:   08-02-13 14:01

Добре бе, Чилл, като сте толкова отворени с Асахи, ето ти конкретен пример - шефът на Главното управление за имперска сигурност на Райха генерал Хайдрих е гонел престъпници всякакви и е бил в момента на зверското му убийство президент на Интерпол. Ми да му вдигнем един паметник на човека бе, и да проявим малко уважение, Интерпол е сериозна институция все пак.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: asahi   
Дата:   08-02-13 14:12

Да си забелязал някъде паметник на полицейски шеф?

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: n1x0n   
Дата:   08-02-13 14:15

агент Ивайло, който е разузнавач не ми звучи чак толкова фатално лошо...

Никакъв разузнавач не е бил никога, а дейностите на Първо и Шесто много често се преплитаха сериозно. Сред интелектуалците по онова време Иво Инджев винаги беше човек, пред когото не можеше да се говори свободно.

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: mun4o   
Дата:   08-02-13 14:25

Цхилл, я скивай кво прай конкуренцията от ГЕРБ по другите форуми:
[smilie5]


Прокламация на Хасковския революционен партизански отряд "Емилия Масларова":
Ние не искаме европейски пари, ние искаме съветски танкове
Ние не искаме Бойко, искаме Доган
Ние не искаме магистрали, а ядрени централи - поне 2 на брой
Ние искаме Румен Петкова за вътрешен министър и Маргините да се върнат
Ние искаме заменка на цялата държава и брата на Станишев да я застрои с грозни хотели
Ние искаме да не работим и някой да ни "издържа"
Ние искаме обръчи от фирми
Ние искаме някой все да ни оправя
Ние искаме Бойко да си вземе световната финансова криза и да се маха
Ние искаме да се отмени Закона за гравитацията
Ако не ни изпълните исканията, ще пишем писмо на Дядо Мраз!!!!!!!


Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: ivodam   
Дата:   08-02-13 15:00

asahi:


Да си забелязал някъде паметник на полицейски шеф?

Ми забелязвал съм, ич да не е. Я да видя можеш ли да се сетиш къде.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: chill   
Дата:   08-02-13 15:29

ivodam, какво, разрешение ли ми искаш? Ми, добре, вдигнете му паметник. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.