Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: Вероятно скъсана язовирна стена до Харманли
Автор: feliz   
Дата:   06-02-12 12:20

batonga, аз пък мислех да го похваля. [smilie8] Защото Цолова и Виктор докато разпитваха по телефона шокираните хора и им задаваха по няколко пъти едни и същи /повечето пъти незначителни / въпроси, Гюров се намеси и каза, да им дадат някакви съвети за спасяване, вместо само да ги разпитават /за да си правят сензацията - това от мен де/.
Та той ги посъветва, да използват въжета, за да не ги отнесе водата /при евентуално нахлуване/, а ако нямат въжета, да използват дрехи.



Публикацията е редактирана (06-02-12 12:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Вероятно скъсана язовирна стена до Харманли
Автор: feliz   
Дата:   06-02-12 12:24

абе тия пичове са стояли върху покрива на автомобила си цели 6 часа, докато ги е носила водата.[smilie10]
спасили са ги.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Вероятно скъсана язовирна стена до Харманли
Автор: мара   
Дата:   06-02-12 12:36

ами това, което виждам ме кара да мисля, че хората се справят далеч по-добре и по-организирано, отколкото сме очаквали, щототака де...нали сме си свикнали да плювнем[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Вероятно скъсана язовирна стена до Харманли
Автор: asahi   
Дата:   06-02-12 12:55

Не че не си поплюхме доволно и в тази тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Вероятно скъсана язовирна стена до Харманли
Автор: batonga   
Дата:   06-02-12 13:26

feliz да, чух го това, ама не е за хвалба човека... Както и да е, да е жив и здрав, нека спрем за него. По-важно е както става с хората в селото.

Отговори на това съобщение
 Re: Вероятно скъсана язовирна стена до Харманли
Автор: Славов   
Дата:   06-02-12 13:30

Абе 6 часа да те носи водата, трябваше да са в Турция вече.... [smilie10] [smilie10] [smilie10] ....

Отговори на това съобщение
 Re: Вероятно скъсана язовирна стена до Харманли
Автор: dobriman   
Дата:   06-02-12 14:10

Мен почва да ме притеснява, какво ще стане напролет или като се позатопли времето и снега почне да се топи.

Доколкото разбирам от новините, отговорността по стопанисването и грижите за язовирите е доста размита.

Отговори на това съобщение
 Re: Вероятно скъсана язовирна стена до Харманли
Автор: atin   
Дата:   06-02-12 14:25

И тук май се е скъсала стена, плювнята вече е до коляно. Най-виновен по дефолт е Бойко, защото не ги е настанил още снощи в Банкя на високото.

Отговори на това съобщение
 Re: Вероятно скъсана язовирна стена до Харманли
Автор: Славов   
Дата:   06-02-12 14:47

Добри, няма кой да се опълчи на местните велможи, окупирали подобни язовири, някои са ги зарибили и само продават билетчета за риболов, някои са построили заведения и вили на брега, и т.н., но никой не поддържа самото съоръжение, само се експлоатира.
Малко над преливащо в момента дере в Харманли е подобен язовир... кюмурлука или нещо от рода ....
Накрая винаги го отнасят най-бедните ....



Публикацията е редактирана (06-02-12 14:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Вероятно скъсана язовирна стена до Харманли
Автор: ivodam   
Дата:   06-02-12 14:49

Ми сега да я хванат тая мутра, дето го стопанисва въпросния язовир, първо да покрие щетите на хората, пък после и да излежи загиналите. [smilie2] [smilie23]



[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Вероятно скъсана язовирна стена до Харманли
Автор: Славов   
Дата:   06-02-12 14:52

Мисия невъзможна в България.... Иво .... [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Вероятно скъсана язовирна стена до Харманли
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   06-02-12 14:52

Иво, то май не е мутра в случая ... За този язовир изглежда отговарят (и го стопанисват) областната управа там и Министерство на отбраната ... Поне така казват по новинарските агенции.

Отговори на това съобщение
 Re: Вероятно скъсана язовирна стена до Харманли
Автор: dobriman   
Дата:   06-02-12 14:57

Който и да е. Станалото - станало. Лошото е, че никой няма да си вземе поука и да предотврати бъдещи подобни инциденти.

А може и да не е било предотвратимо, ама съдейки по това:
Кметът на община Харманли Михаил Лисков отказа да коментира кой е отговорен за занемарения контрол и поддръжка на язовир "Иваново". Лисков не обясни защо не са взети мерки по подаден сигнал в местната администрация за пропукване на стената на язовира, както обяви по-рано в ефира на Дарик министърът на земеделието и храните Мирослав Найденов. По отношение на сигнала Лисков, който е кмет на Харманли трети мандат, обясни, че това в момента не е най-важното. "Най-важното е да проверяваме всяка рухнала къща и да вадим хората", каза той. По думите му, след това ще има предостатъчно време да се изясни чий е язовирът и кой не го стопанисва.


май е можело да се евакуират хората навреме.
За съжаление, жертвите май вече са 5.

Отговори на това съобщение
 Re: Вероятно скъсана язовирна стена до Харманли
Автор: feliz   
Дата:   06-02-12 15:20

Автор: Славов
Дата: 06-02-12 13:30

Абе 6 часа да те носи водата, трябваше да са в Турция вече...
===============================================================
е, били са във водата, пък с каква скорост са се "носили", няма данни.[smilie6] [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Вероятно скъсана язовирна стена до Харманли
Автор: Marillion   
Дата:   06-02-12 15:21

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=LyAD1gLp9vA

Отговори на това съобщение
 Re: Вероятно скъсана язовирна стена до Харманли
Автор: Marillion   
Дата:   06-02-12 15:38

Господ да ни пази, хеликоптерите стават само за пустинята!


Спасителната операция с военни хеликоптери на населението от област Хасково е силно затруднена, защото хеликоптерите "Кугър" не са пригодени да работят в зимни условия - нямат обледенителни системи и има риск да паднат.

С риск за пилотите, Господ да ни пази, дано успеят да стигнат. Това заяви премиерът Бойко Борисов пред БНТ по повод критичната ситуация в село Бисер, община Харманли, което е под вода заради скъсана язовирна стена.

"60 метра са облаците, над 60 вече е минусова температура, възможността да им се заледят крилата и да паднат е голяма. Сега с началника на щаба и с колегите умуваме. И всъщност поехме риска и хеликоптерите ще летят по ниското на Марица, по реката, да видим дали ще успеят да стигнат дотам“, заяви премиерът.


Отговори на това съобщение
 Re: Вероятно скъсана язовирна стена до Харманли
Автор: Славов   
Дата:   06-02-12 15:46

9-10 са вече загиналите, дано да не е верно ..... [smilie2] [smilie2] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Вероятно скъсана язовирна стена до Харманли
Автор: Славов   
Дата:   06-02-12 16:15

Центъра на Харманли, паркинга до хотела....

https://photo-forum.net/static/forum/2012-02/nqmn6930.JPG
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/395273_2291279901311_1828410944_1461489_1414430414_n.


[smilie10] [smilie10] [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Вероятно скъсана язовирна стена до Харманли
Автор: Славов   
Дата:   06-02-12 16:27

и още снимки от Харманли


Отговори на това съобщение
 Re: Вероятно скъсана язовирна стена до Харманли
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   06-02-12 16:29

За Харманли не знам, но само видях водата до покривите в селата, на едно клипче и лошо ми стана[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Вероятно скъсана язовирна стена до Харманли
Автор: Славов   
Дата:   06-02-12 16:40

Лошо е и положението в Симеоновградските села Калугерово и Навъсен, прекъснат е пътя за селата Троян, Дряново, Тянево и Свирково, залят е моста на р.Сазлийка.
Като знам Дряново под стената на какъв язовир е, само на 200 метра от селото, не ми се мисли ...

Отговори на това съобщение
 Re: Вероятно скъсана язовирна стена до Харманли
Автор: Myth   
Дата:   06-02-12 17:14

Ето снимки, направо си е страшно:
http://www.pan.bg/view_article-4-8761-UNIKALNO-FOTOOKO-KRUMOVCI-SPASQVAT-HORA.html

Отговори на това съобщение
 Re: Вероятно скъсана язовирна стена до Харманли
Автор: papi   
Дата:   06-02-12 17:17

най добре е да се проверят всички водоеми и язовири и да сложат камери ако трябва за да следят за евентуални скъсвания на диги и пропукване на стени...
голяма трагедия
чух че този язовир иваново е бил с насипна стена а не с бетонна стена и през 2006 съшия язовир е имал проблем...

мир на праха на загиналите https://photo-forum.net/joro/emoticons/40.gif


Отговори на това съобщение
 Re: Вероятно скъсана язовирна стена до Харманли
Автор: dobriman   
Дата:   06-02-12 17:20

Мен повече ми е жал за оцелелите.
Представяте ли си тези хорица (с по 100-тина лева пенсии и 200 и няколко лева помощ, които не се знае кога ще получат във времето), останали без дом, без покъщнина, без животните си и поминъка си...

Отговори на това съобщение
 Re: Вероятно скъсана язовирна стена до Харманли
Автор: promis   
Дата:   06-02-12 17:22

Виновните трябва да носят наказателна отговорност. Това е безумие! Да знаеш, че стената е компрометирана и с години нищо да не предприемеш. Пълно безхаберие цари. Не знам какво трябва да стане, за да се оправят нещата, може би да измрат стотици или хиляди души! [smilie9]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.