Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Париж - съвети и препоръки
Автор: stoyan_5   
Дата:   13-07-09 08:42

От 30.07. до 05-08-2009 г. възнамеряваме с моята съпруга да посетим Париж.

Имам много неща да попитам:
- Относно трансфера от летище Шарл ДеГол до хотела - по-изгодно ли е да си отидем сами с еъруера и автобус, или да си поръчаме трансфер? Казват, че трансфера е около 80 евро за пристигане и заминаване, а билет само за еъруера бил около 20 евро.
- Имало безплатни посещения на музеи на всяко първо число на всеки месец - вярно ли е това?

Моля, препоръчайте важните туристически обекти, които задължително трябва да бъдат видяни!
Освен за Айфеловата кула и НотърДам не съм запознат добре с други забележителности ...

Казват, че Лувъра не си струва да бъде видян, поради лошата организация на посетителите вътре - чакало се за да се види всяка къртина и се прахосвало много ценно време?
Препоръчват ни да видим музеят на импресионистите, който не е така посетен ...

До версай се пътувало с еъруер около 40 мин. - там миришело на мухъл и не било толкова хубаво?
Ние много си падаме по дворци и искаме да посетим и други ако има такива в Париж.


Благодаря!

п.с. ще си купим и пътеводител ...[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: bvidenov   
Дата:   13-07-09 09:22

RR e най-удобен, макар и мръсен и се чака за билет, още на летището може да си купите карта за целия градски транспорт. Има 5 дневни. няма да спестите много пари, но време да. Версай може да го пропуснете, много време се губи и нищо съществено. За Лувъра не съм съгласен, като не е задължително да се обикаля целия. Особено френските майстори може да се пропуснат. Помпиду център е задължителен, За импресионистите също, но може да останете разочаровани. експозицията е много малка. Техническия музей е много интерсен и е в центъра. Разбира се ресторантите, ако си падате по кулинарията, Монмартър, латинския квартал. А ако имате време се разходете по Марна ла вале. Много спокойно място с хубави къши. Гробището Пер ла Шез е интересно. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: stoyan_5   
Дата:   13-07-09 09:25

bvidenov - Много благодаря за препоръките!
А за карта за цялата градска мрежа - включва ли еъруера и трябва ли да си носим снимки за картата от тук?

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: tantris   
Дата:   13-07-09 09:34

Ако си мотивиран и организиран за 5 дена можеш много да видиш оит Париж. Най-добре е да се придвижваш с метрото и пеш. Карти на градския транспорт+забележителности можеш да намериш безплатно във всеки туристически център. За Лувъра - мин. половин ден трябва да отделиш. Версай - ако си фен на замъци и интериори.

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: Marillion   
Дата:   13-07-09 09:42

Една моя позната скоро се върна от Париж. Използвала е пътеводителя на National Geographic и каза, че е много доволна. Имало подробна информация за почти всички забележителности + инфо за това как да организираш пътуването си и предвижването.

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: pileshtar   
Дата:   13-07-09 09:49

Червените двуетажни туристически рейсчета, които обикалят града на мен ми свършиха добра работа, билета беше около 25 евро, ако не се лъжа, важи за два дни и можеш да слизаш и да се качваш където поискаш [smile]
Тръгват от триумфалната арка:)

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: tnt   
Дата:   13-07-09 10:02

RER 10.80 евро билет до Париж.
Зависи до къде точно отиваш, може да ти коства само едно прекачване, но може и повече. Има и директен автобус от летище Шарл де Гол до Операта. Цената не я знам

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: bvidenov   
Дата:   13-07-09 10:04

не трябват снимки и ще сметнете сами дали ви е изгодно да купите карта за всички зони, вкл. летището(много тъпо летище) или да си вземете отделно карта за центъра, мисля 3 зони беше и за RR отделно. ако помня правилно за кратки престои последния вариант беше по-евтин, ако няма да излизате от центъра. има хубав сайт на градския транспорт. от Гугъл пишеш метро париж и излиза. Ако нямате хотел търсете по веригите. Accor hotels дават най-добри цени за качеството. В центъра евтините хотели са кочини. под 150 евро не стават. Gare du Nord е гадно място, но е много транспортабилно и ще ви спести много време. Там има 2 Ibis и 1 Campanille на цени около 65-90 евро. Гледайте хотела да е близо до линия B на RR. Туристическото време е скъпо, та някой лев за хотел повече може да ви се върнат двойно.

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: tnt   
Дата:   13-07-09 10:05

за 6 дни, наистина най-добре си вземете един пътеводител и карайте по него. На Мишелин например или този, който казва Марилион

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: matataupa   
Дата:   13-07-09 10:25

Не бих препоръчал вечеря на главната... натъпкано, тясно, шумно и винаги с недоволни, но лицемерно усмихнати опашки от чакащи гладници, очакващи да приключиш с хапването и да освободиш масата.

За комфорта- ще видиш[smilie3]

Пази се от минирани улици... както се очаква от един поет[smilie5] - старай се да гледаш нагоре.

Инак- пътеводителят и отворен към света- това ще стигне за 5-6 дена .

Приятно изкарване. И снимай разумно[beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: nodoubt   
Дата:   13-07-09 10:31

ядене в малките каширани улички - ресторантчета бол - храната е принципно гот. Лувъра да се види! и мн [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: tnt   
Дата:   13-07-09 10:44

Аз лично предпочитам Музе д'Орсе пред Лувъра, както и музея Роден, но това си е мое мнение. Лувърът изяжда поне един ден и то не заради чакането по опашките.
Цените по ресторантите са прилични, особено сега като им смъкнаха ДДС-то на 5%. Доста ресторантьори бутнаха цените. Все пак по туристическите места си четете предварително изнесените менюта :)

Приятна екскурзия [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: asahi   
Дата:   13-07-09 11:14

Вземи си от тук снимка 2/2,5см.
От летището взимаш Carte Orange за всички зони. По този въпрос има доста за и против, но ако пристигаш и заминаваш през летището е отлично решение.

Лувъра си заслужава отвсякъде. Иди по-рано, защото един ден не стига. Вземи си удобни обувки и шише с вода. Може да се снима почти навсякъде. Храна не носи - вътре има и е евтина.

Имаше дата за безплатни посещения. По спомен беше първата събота на месеца, но провери по сайтовете за по-сигурно.

Разгледай сайтовете на музеите. Гугъл е в час за всичко.

Разучи метрото. Gare du Nord е още по-гадно след 21 часа.

Лалинда ще те светне отлично за парижките потайности.

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: Rolleiflex2005   
Дата:   13-07-09 11:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: asahi   
Дата:   13-07-09 11:49

Очаква да подгреем публиката с глупости и после да ни разобличи.

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: netizen   
Дата:   13-07-09 11:53

Първо си купете карти за транспорт - според зависи в коя зона ви е хотела. Както асахи каза - вземете си снимки от тук, понеже не мисля, че ти се дават по 5-6 евра на човек за снимки ;) Храната по заведенията е умерено скъпа. Малка минерална вода е около 3 евра, бирата е по-евтина [beer]

Notre Dame, Louvre и Tuileries са ви наблизо, може при добро желание да ги минете за ден... но може би е по-добре един ден за Лувъра да се остави. Montmartre, латинския квартал (много приятни кръчмички има там)също си заслужават. Качете се задалжително на Montparnasse - великолепна гледка има от покрива на този небостъргач (за справка в профила ми). Ако ще се качвате на айфеловата кула ... да знаеш, че 3-4 часа поне не ти мърдат там. Най-важно според мен е да отделите един ден за Версай - уникално красиво място! Бих ви препоръчал ако ви остане ден свободен да идете и до Дисниленд, 50 евра на човек е входа но си заслужава определено [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: zizero   
Дата:   13-07-09 12:06

Дисниленд [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: stoyan_5   
Дата:   13-07-09 12:08

asahi - благодаря!
Благодаря на всички!

Хотелът ни се казва Hôtel Damremont 110, rue Damrémont - 75018 Paris и е близо до Gare du Nord.
До Gare du Nord от летище Шарл ДеГол ще вземем РР-В, а после автобус 31 до хотела.

Каква е ориентировъчната цена на Carte Orange за всички зони?
Теази карта важи ли за еъруера /от и до летището, от и до Версай/?

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: tnt   
Дата:   13-07-09 12:08

Малка минерална вода е около 3 евра, бирата е по-евтина [beer] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10]


Това инфо откога е? Не лъжете така човека или дайте съответните локации с толкова евтинджиос бира бре! [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: tnt   
Дата:   13-07-09 12:12

Танспорта : http://www.ratp.fr/

Горе дясно има и на английски и на др. езици
В друга тема, Лалинда беше дала доста интересни съвети за посещение в Париж

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: pileshtar   
Дата:   13-07-09 14:46

В дисниленд атракционите са бебешки. Няма от страшните. и по 45 минути на опашка. за зяпане става. шаренко[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: tnt   
Дата:   13-07-09 15:20

не са бебешки [ezik] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: mladenov   
Дата:   13-07-09 20:34

stoyan_5 Къде е Лалинда,когато ти трябва!!!
Определено трябва да си вземете Card Orange!Спестява много време,пестите и пари ,а може да се използва освен за метрото и за автобусите.За нея не е задължително да имаш снимка пасптортен формат,можеш да си изрежеш главата и от някоя семейна снимка,приемат ги.С картата ти дават и едно малко билетче което се използва многократно,така че гледайте да не го забравите на някоя машина.От Летището ако ще взимате влака до града,билетите за него се купуват отделно.Пригответе се за голяма жега в този влак,защото няма климатик,а прозорчетата са само две малки на цял вагон.Носете си по една резервна тениска и по един чадър с вас през цялото време,защото времето се мени бързо,но за сметка на това...често.[smilie18]
Определено трябва да видите Лувъра,но си отделете един цял ден за това.Опашки пред картините няма,освен пред Джокондата,но и там не е страшно.За Айфеловата кула,препоръчвам да си вземете пасове които ви позволяват да се качите два пъти.Определено трябва да се качите по светло и след като се стъмни.Препоръчвам и музеят на Инвалидите ,където е саркофагът с тялото на Наполеон.Този музей не е далеч от Айфеловата кула.Катедралата Нотърдам има една атракция,където се качваш до най-високата точка,но си е здраво катерене на стълби.Гледката обаче си струва.Задължително си вземете УДОБНИ обувки,може да не са по последната мода,но да са ви удобни,защото Париж е град който се разглежда ходейки из него.Тогава усещаш атмосферата му по един особен начин.
За храна препоръчвам да не ходите да ядете там където ходят туристите - скъпо е ,а и не е най-доброто което можете да опитате.Ходете там където се хранят французите.Ако не сте много претенциозни можете да си взимате храна и от веригата супери "Моноприкс".Вътре имат щандове където готвачи готвят пилешко,риба,заешко месо,и можете да си вземете за вкъщи(хотела).Суперите се намират лесно,имат едно голямо "М" над входа.Също така препоръчвам и стотиците малки пекарни ,където можеш да си купиш пресни кроасани ,франзели и други лакомства!
Сега по "нашата"част.Ако няма да носиш лаптоп с теб си вземи повече карти за апарата,защото едно прехвърляне на карта върху диск,във Фото е между 13 и 18 EURO.Аз успях да намеря на едно място за 6,ама си беше чист късмет.Ако мислиш да купуваш карта на място,също е много скъпо.Задължително си вземете карта на града и когато се качвате на метрото,бъдете сигурни че го хващате в правилната посока,защото много е лесно да се объркаш и да тръгнеш в обратна.Ако ще носиш GSM,знай ,че във Франция(поне преди две години) е забранено да си използва BlueTooth.Не знам защо,а може и да са го отменили,но преди две години беше така.Та това е в общи линии което мога да ти кажа.Дано съм бил полезен.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: slivenski   
Дата:   13-07-09 20:37

Не четох темата и не знам дали някой го е казал вече... Но много, много се пази от джепчии... Особено в метрото... За една секунда ще те оберат до шушка и няма да се усетиш дори... [smilie24] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: mladenov   
Дата:   13-07-09 20:48

slivenski
[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]
Прав си! Трябва много да се внимава! Ако си с раница,в метрото я дръж пред теб!

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: tonevjr   
Дата:   13-07-09 20:59

5 дни в Париж наистина са достатъчно време![smile] Приготви се за много ходене наистина...сградите са големи и изглеждат близо...но аз лично се сцепих от ходене![smilie5] Лувъра е задължителен мисля...рано сутринта и до обяд можеш да видиш доста...аз лично предварително си набелязах няколко неща и не съм стоял повече от 2-3 часа.Дисни е много наистина,дори за възрастни,но се приготви за голямо чакане.[smilie5]
Иначе те съветвам централната част наистина да си сложиш хубави обувки и много ходене...всяко ъгълче си има чар в централната част![beer]
И да ти нарисуват един портрет на жената горе на хълма на художниците...пазари се за цената и каже,че си беден българин...падат двойно![smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: stoyan_5   
Дата:   13-07-09 21:04

Една колежка най-искрено ми препоръча двуетажните туристически автобусчета ...
Каза, че можеш да слизаш и да се качваш където искаш с един и същи билет.
Имало и слушалка с обяснения ...
Каза, че няколко пъти е ходила в Париж, скъсала се е от ходене и най-накрая си е решила въпроса с автобусчето ...

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: tonevjr   
Дата:   13-07-09 21:08

Дам...на тея автобуси ако някой им даде бакшиш и до банкомат те закарват...заеби останлите 30 човека в автобуса![smilie18] И си мислиш,че забележителности гледаш...а и движението в Париж е приказка...от автобуса нищо не ми остана,виж разходките са друго нещо![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: boyanb   
Дата:   13-07-09 21:11

се чуди къде е най-големия спец по френските въпроси


Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: Славов   
Дата:   13-07-09 22:31

Лувъра си заслужава, януари бях там, организация добра, чакане никакво, снимки навсякъде.
Едноседмична карта за метрото и RER, взехме си от 1 до 6 зона, но се оказа излишно, до 4 е достатъчно./трябваше да сложим снимки, но така и не го направихме/...
Карти и всевъзможни пътеводители има безплатно във всеки хотел.
За 5 дни какво по-напред, но освен Айфеловата кула и Лувъра още трябва да се види Триумфалната арка, Нотр Дам, Сакре Кьор /там има прекрасни малки ресторантчета/, разходка по Шанзeлизе до пл.Конкорд /тръгнеш ли да влизаш в магазини край няма, аз изгубих доста часове в магазините на Рено, Мерцедес, БМВ и т.н./ Пигал и Мулен Руж, Музея на Импресионистите....
И както казаха другите, удобни обувки......
Весело изкарване и хубави снимки....

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: stoyan_5   
Дата:   13-07-09 22:41

Славов - видях ти профила![smilie24]
Четох и темата дето св. Линда е писала подробно![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: george5   
Дата:   13-07-09 23:14

Ако си ценител на модерната архитектура - един следобед и вечер за La Défense ...The Grande Arche...и т.н


Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: george5   
Дата:   13-07-09 23:17

https://photo-forum.net/static/forum/2009-07/kwxa5948.JPG
http://photo-zona.net/images/user47551/album12319/large/1247516127_fqws1307_800px-Grande_Arche_de_la



Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: tnt   
Дата:   13-07-09 23:57

направо онемях!
Обаче, Стояне, може би за 5-6 дневна екскурзия действително съветите на хора, които са посетили по подобен начин и за същото време града са най-ценни!

Още веднъж хубаво изкарване. Така или иначе този град винаги носи чудесни емоции на всеки според желанията...нещо като сбъдната приказка [smilie3] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 0@86 - AJ25B8 8 ?@5?>@J:8
Автор: princess_Lia   
Дата:   14-07-09 00:52

Bjah pisala v onazi tema -vzemi si karta samo za 2 zoni - do letishteto shte hodish 2 pyti, I do versai syshto. Samijat centyr e 1 I 2 zona. Njama smi.

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: sunnyshot   
Дата:   14-07-09 01:36

преди време пак имаше същата тема - много се писа в нея. Май беше на Славов? Някой може ли да сложи линка ?


Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: athom   
Дата:   14-07-09 03:23

Блах...в Париж само 5 дни...за нищо не стигат.

На мен само по кафенетата из Монпарнас да се разшматкам ми трябваха 2-3 дни всеки път (минало бешело за жалост).

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: pileshtar   
Дата:   14-07-09 06:56

Да бе, бях в Париж за 3 дни, два от които сама. неориентирана и неорганизирана по рождение, без карта. Видях сумаси места. въпрос на късмет и настройка. Вторият ден излязох в 6 и тръгнах накъдето ми видят очите, митках по разни улички до вечерта. Нямах идея къде се намирам. Едно такси до адреса на връщане и готово. Този ден беше най-хубав, без туристически забележителности и прочие. Дори се постригах в салонче в което фризьора бъкел не знаеше английски, нито пък аз френски. [smilie5] Париж е най-хубав по малките улички. [beer]



Публикацията е редактирана (14-07-09 06:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: stoyan_5   
Дата:   14-07-09 08:53

pileshtar [smilie5] подстрижка "Парижки вятър"?

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: tnt   
Дата:   14-07-09 09:39

pileshtar [smilie24] Е така се прави! [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: stoyan_5   
Дата:   14-07-09 10:48

bvidenov написа:

..... Техническия музей е много интерсен и е в центъра. ...........


------------------

Не можах да го открия на картата.[smilie2]
Моля за помощ!

И моля, кажете дали може все пак да се пие водата в Париж /като крайна мярка/!



Публикацията е редактирана (14-07-09 10:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   14-07-09 10:58

Че кой пие вода в днешно време?

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: beliot   
Дата:   14-07-09 11:01

На мен и половинката ни подаряват екскурзия за 5 дни до париж като сватбен подарък.Пътят и хотела са ни платени. Колко парички да си приготвя?(дано не се наложи да си продам апарата :) )



Публикацията е редактирана (14-07-09 11:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: tnt   
Дата:   14-07-09 11:06

Стояне, редовно си пия вода от чешмата в Париж. Досега нищо не ми се е случило. Не съм фен на техните минерални води.
Все пак преобладаващото мнение е, че не бива да се пие водата от чешмите. Пък и в топлото ще имате нужда от изстудена вода или бира [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: stoyan_5   
Дата:   14-07-09 11:07

beliot - да сметне на човек.
30 евро карта транспорт;
40 билети еъруер от летището и до там, до версай и обратно;
80-100 храна;
80-100 музеи и разходки;
100 за всеки случай.

Общо 370 евро на човек минимум.

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: beliot   
Дата:   14-07-09 11:09

Значи викаш 1000 Евро ни оправят двамата?
Ок. Ще поканя по заможни приятели на сватбата[smilie18] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: mladenov   
Дата:   14-07-09 11:10

Пили сме вода със съпругата ми от чешмичката пред Нотърдам,нямаше никакви проблеми![beer]
Ама както се каза,беше краен случай.Иначе,наблягайте на виното!!![smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: beliot   
Дата:   14-07-09 11:13

Имало някакво корабче по Сена дето спирало на много от туристическите обекти и не било скъпо. Някакви впечатления?

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: tnt   
Дата:   14-07-09 13:16

и фнимавайти с ефтините бири, да'н съ излагати пред чужденците

https://photo-forum.net/static/forum/2021-11/swyu6927.jpg
http://lh6.ggpht.com/_sMS4ygRziBg/SlBykliD8ZI/AAAAAAAAQDQ/fNzwcgtAtow/s800/DSC_0179.JPG



Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: tnt   
Дата:   14-07-09 13:17

а да... И си поръчайте убави облачета :
https://photo-forum.net/static/forum/2009-07/jryf0573.JPG
http://lh6.ggpht.com/_sMS4ygRziBg/SlByVK5dmbI/AAAAAAAAQAM/2pL56f5BsiE/s800/DSC_0112.JPG


[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: dtv   
Дата:   14-07-09 13:56

аха, pileshtar [smilie24] [smile] така се прави
е, и други разни неща има задължителни, но така се прави най-добре [smile] навсякъде по света

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: stoyan_5   
Дата:   14-07-09 20:03

Пишете парижани, пишете!

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: tonevjr   
Дата:   14-07-09 20:11

Мдааа 1000 евро не оправят...толкова беше стаята в хотела ми на champs elysees на вечер.Ама пък като отвориш врата и си на най-известиният булевард и в 1 през ноща живота кипи![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: stoyan_5   
Дата:   14-07-09 22:05

... стая в хотел на champs elysees на вечер?

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: asahi   
Дата:   14-07-09 22:14

Най-голямата забележителност на Париж е Принцесата Лиа, ама рядко се появява.

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: stoyan_5   
Дата:   14-07-09 22:17

Принцесата Лиа там ли пребивава за постоянно?
Сигурно й е писнало от форумци.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: asahi   
Дата:   14-07-09 22:21

Абе крие се в Прованса, ама на две високосни години веднъж се явява и в столицата.

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: stoyan_5   
Дата:   14-07-09 22:24

Ех, прованса ...
Сигурно е обаятелно място, чисто и с цивилизовани хора ...

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: Princess_Lia   
Дата:   15-07-09 07:39

Какво да ти кажа, Стояне...

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: tnt   
Дата:   15-07-09 07:40

Принцесо [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: stoyan_5   
Дата:   15-07-09 11:50

Принцеса Лиа написа:

> Какво да ти кажа, Стояне...

------------------------

Ще ти напиша какво съм научил до тук, пък ти ме коригирай, моля!

Париж – бележки

За пътуване
Необхадима ни е карта за градския транспорт
Paris Visite Pass/Card за 5 дни, валидна за Bus,
Metro, RER. Зони от 1-3 са в центъра на Париж,
а от 1 до 6 в околностите на Париж /Версай,
Фонтенбло, Дисниленд и летищата/.
За 5 дни ще бъде € 28,30.
Carte Париж Visite брои дните, считано от деня на
първата употреба. Ако сте пристигнали вечерта и
употребили картата, това ще се брои за един ден.
За да увеличите стойността на Парижката Visite карта, започнете да я използвате сутрин.
В обобщение, ако пристигате в Париж в четвъртък и
искате да имате неограничено ползване на транспорта
за 3 или 5 дни, това е малко скъпо.
В допълнение, титулярите имат отстъпки за различни туристически атракции и услуги. За разходка с корабче по Сена имате отстъпка 25%, и 20-40% отстъпка за триумфалната арка, Операта, Пантеона, както и други забележителности и
услуги. (вероятно затова са необходими снимки)
От ФотоФорум съветват: ... Няма никакъв смисъл да си купуваш карта за ВСИЧКИТЕ 7 зони. Много са скъпи. Купи си карта за 1 и 2 зона, те са ти напълно достатъчни, това е Париж.
Задължително си вземете карта на града и когато се качвате на метрото, бъдете сигурни че го хващате в правилната посока, защото много е лесно да се объркаш и да тръгнеш в обратна.

За хранене
На Монмартр има впечатляващо евтино и вкусно ресторантче - Pichet du Tertre /в 18 район - на картата по-долу/. Менюто е 15 евро и включва предястие, основно и десерт. Без виното, разбира се. На повечето места менюто включва или салата и основно, или основно и десерт. В брасритата кръчма- кафе на всеки ъгъл) едно оснвно ястие е от порядъка на 12-14 евро.
За храна не ходете там където ходят туристите - скъпо е, а и не е най-доброто което можете да опитате. Ходете там където се хранят французите. Ако не сте много претенциозни можете да си взимате храна и от веригата супери "Моноприкс", където готвачи готвят пилешко, риба, заешко месо, и можете да си вземете за вкъщи (хотела). Суперите се намират лесно, имат едно голямо "М" над входа. Отворени са до 21:00 и са по-скъпи от другите магазини. Супермаркетите LIDL са май за предпочитане. Също така препоръчвам и стотиците малки пекарни с пресни кроасани, франзели и други лакомства!
Шкембето е на метро Strasbourg Saint Denis, има една триумфална арка и на 50 м от тази арка в ляво по улицата Saint Denis, кадето са основно турски ресторанти в едно малко с високи столчета. Беше по 2.50 евро, което си е без пари за там. Турските ресторанти няма да ви оставят гладни ...

Забележителности
Ако имате намерение да обиколите много музеи си купете Paris Museum Pass (за 2, 4 или 6 дни, цените са съответно 32, 48 и 64 евро), ще е на сметка.

Лувъра си заслужава - чакане никакво, снимки навсякъде.
Някои предпочитат Музея д'Орсе пред Лувъра, както и музея Роден
Освен Айфеловата кула и Лувъра трябва да се види Триумфалната арка, Нотр Дам, Сакре Кьор /там има прекрасни малки ресторантчета/, разходка по Шанзeлизе до пл.Конкорд /тръгнеш ли да влизаш в магазини край няма/, Пигал и Мулен Руж ... удобни обувки ...
Версай може да го пропуснете, много време се губи и нищо съществено.
Помпиду център е задължителен, Музея на импресионистите също, но може да останете разочаровани. експозицията е много малка. Техническия музей е много интерсен и е в центъра, Монмартър, латинския квартал. А ако имате време се разходете по Марна ла вале. Много спокойно място с хубави къши. Гробището Пер ла Шез е интересно.
Червените двуетажни туристически рейсчета, които обикалят града вършат добра работа, билета беше около 25 евро, важи за два дни и можеш да слизаш и да се качваш където поискаш. Тръгват от триумфалната арка.
Notre Dame, Louvre и Tuileries са ви наблизо, може да ги минете за ден... но може би е по-добре един ден за Лувъра да се остави. Montmartre, латинския квартал (много приятни кръчмички има там)също си заслужават. Качете се задалжително на Montparnasse - великолепна гледка има от покрива на този небостъргач. Ако ще се качвате на Айфеловата кула ... да знаеш, че 3-4 часа поне не ти мърдат там. Най-важно според мен е да отделите един ден за Версай - уникално красиво място! Бих ви препоръчал ако ви остане ден свободен да идете и до Дисниленд, 50 евра на човек е входа но си заслужава определено ...

Линкове в Интернет:
1. За супермаркети LIDL
http://www.lidl.fr/fr/home.nsf/pages/c.o.pc.index

2. Monoprix
http://courses.monoprix.fr/magasin/produitList.jsp?numPage=1



Публикацията е редактирана (15-07-09 14:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: tnt   
Дата:   15-07-09 12:54

Задължително си вземете карта на града и когато се качвате на метрото, бъдете сигурни че го хващате в правилната посока, защото много е лесно да се объркаш и да тръгнеш в обратна.


Карта на града е хубаво да имате, да. При всеки вход на метрото ги има и безплатно. Гледайте на гърбовете им да има карта на метрото.
За объркването на посоката не е вярно! Щом аз не успях да се объркам ни веднъж! Следи се крайната спирка на линията, която хващаш и си определяш посоката.
Навсякъде има табели. По линията на 1 има и списък със спирките, които следват за определена посока. Лесно е

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: stoyan_5   
Дата:   15-07-09 14:34

... ТНТ - това са според мен важните бележки, които сте ми дали, и за които Ви благодаря на всички!

... една позната са я обрали в метрото - от портмоне с цип на врата й. Като слезнали със семейството й осъзнала, че протмонето е откопчано и празно. В посолството са й искали някакъв документ със снимка но е нямала - големи неприятности.



Публикацията е редактирана (15-07-09 14:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: tnt   
Дата:   15-07-09 14:35

да, за джебчии много внимавайте

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: princess_Lia   
Дата:   15-07-09 16:27

За метрото е лесно, да. Линиите са в различни цветове и като хванеш посоката (т.е. последната спирка), ще се ориентираш. Летището и дисниленд са в 5-та зона, Версай в 4-та. Центърът е само 1-2 зона. Не знам дали си струва да взимаш карта за всички зони. Самите цени можеш да видиш на сайта по-долу.
карта



Публикацията е редактирана (15-07-09 16:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: princess_Lia   
Дата:   15-07-09 17:07

Цената на RER-a е 8,20 евро, на автобусите до Операта - 9,10 евро. http://www.ratp.fr/
Има още едни автобуси на половин цена, но вие няма да се оправите. RER B ще ти е по-удобен, щом хотела ти е на Gare du Nord. Внимавайте там, че е малко опасно място. Цената на такси е 50 евро твърдо - или повече, ако нямаш късмет. [smilie5]
За плана на Париж тнт е казала вече - безплатни са на всяко гише.

За храната - ЛИДЛ е възможно най-гнусното и долнокачествено място, което може да съществува. Може да отидеш там, ако ако са ти останали 3 евро за храна до края на седмицата. Монопри(кс) пък е най-скъпото. Има други вериги - като Ed, Franprix и Leader price, които са по-поносими, и като цени, и качество. Другите са извън центъра, няма сми да се споменават.
Най-евтино излизат кебапите по улиците, сандвичите (около 3.50 вегетариански) и после китайците. Макдо също е до 6-7 евро, но е гадно като навсякъде. Въобще за ядене търси по-малки улички и където сервитьорите не са много забързани - там има шанс да не е много скъпо и да държат повече на качеството. [smile] За шкембето е вярно, но надали ще дойдете от България да ядете шкембе в Париж. [smile] За ресторанчето на Монмартр бях писала вече - изненада ме приятно на супер туристическо място, и не скъпо. Наистина на Монмартр са най-евтини сувенирите.

За музеите - всяка първа неделя от месеца е безплатен входа. Иначе са около 7-10 евро входовете. Градините на Версай са разкошни - бих отишла пак само заради градините (ходила съм 3 пъти [smilie3]). В Лувъра утрепваш един ден - много народ е, но опашка има само пред Мона Лиза. Заслужава си според мене. В Дисниленд не съм ходила. Можеш да се качиш и на корабче по Сена - мисля че бяха около 10 евро. Ако е по-топло е много приятно. Туристически автобучета не съм ползвала. В Пер Ла Шез на нашите много им хареса.

Водата се пие, иначе аз предпочитам Volvic или Mont Roucous от френските води. Другите са ми много блудкаво-тинести.

Другото, общо взето, е казано вече.



Публикацията е редактирана (16-07-09 00:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: bvidenov   
Дата:   15-07-09 19:15

Stoyan_5

музея се нарича: Музей за изкуство и занаятите в Париж, а не технически както бях писал. Махалото на Фуко е там. Къде се намира, ще намерите в справочниците. Не е голям и за 2 часа се обикаля. Страхотно е.

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: tnt   
Дата:   15-07-09 19:37

bvidenov [smilie24]


Все пропускам да го посетя
Нищо! Другия път, а и Стоян ще ни покаже снимки [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: stoyan_5   
Дата:   15-07-09 21:17

Невероятни сте!
Благодаря Ви!
На Принцеската специално много целувки от сърце ...[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: Зорки   
Дата:   16-07-09 02:57

5 дни са малко,за да се ходи и до Версай!
Приятно прекарване!

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: la4o   
Дата:   16-07-09 12:54

обезателно Мулен Руж[smilie24] и разходка с корабче по Сена!Разходка вечер също!Версай и Айфеловата кула!Ако имате време и в Дефанс!Триумфалната арка и ...Дисни [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: tNt   
Дата:   16-07-09 14:21

Мулен руж не е особено интересен [ezik]
Но в квартала има приятни кръчми и ресторантчета

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: princess_Lia   
Дата:   16-07-09 15:56

Около Пигал ли има приятни кръчми? [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: tNt   
Дата:   16-07-09 15:57

ахам... има там едно картие с много добри бистра и ресторанти... можи да тъ заведа някой път [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: princess_Lia   
Дата:   16-07-09 16:00

Има, ама малко по-нагоре. Под и отзад на Сакре Кьор се пада. Ако говорим за същото, де. Иначе няма лошо да ме заведеш. [smilie25]

Районът около Пигал и Мулен Руж трябва да се посети, Стояне. Но гледай да не пускаш жена си вечер сама там.



Публикацията е редактирана (16-07-09 16:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: IvoZafirov   
Дата:   16-07-09 16:11

Вземи си и пита балкански кашкавал и 5-6 кутии русенско варено. Защо да им даваш пари за скъпата храна на тия парижани дето и като хората не приказват.

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: stoyan_5   
Дата:   16-07-09 22:04

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: stoyan_5   
Дата:   29-07-09 12:40

... утре летим.

Май, май ме е страх от самолета.

[smilie2]

Летял съм преди 2 г. и не ме беше страх тогава, ама взеха да падат напоследъка ... а пък нашият е български /сигурно не го поддържат както трябва/ ...

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: tnt   
Дата:   29-07-09 12:44

[smilie5] nqma strashno! Golqm kef e [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: stoyan_5   
Дата:   29-07-09 12:50

3 часа полет.
Дали ще дават да се пишкао в самолета?
Дали ще ни хранят?
Вода ще ни дават ли /нали ти взимат водата на входа/?

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: tnt   
Дата:   29-07-09 12:54

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Водата я взимат преди секюрити чека... В еър българия ще ви нахранят с един невероятно гаден сандуич и някаква миниатурна фафличка.
Вода можеш да си вземеш след секюритито.
Може да дръннеш една бира у самолета или нещо друго ако искаш.... ще те черпят и едно кафе...все пак за 250-300 евро няма се стискат я!

Ади успех и весело... не забравяй, че Париж е най-убавият и романтичен град [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: stoyan_5   
Дата:   29-07-09 12:58

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: tnt   
Дата:   29-07-09 12:59

пп. при Винстън Църчил можеш да ходиш, когато си искаш, стига да няма турбуленция и капитанът да не е заповядал вързване на коланите



Публикацията е редактирана (29-07-09 13:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: stoyan_5   
Дата:   29-07-09 13:00

Винстър Църчил ... аха[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: stoyan_5   
Дата:   29-07-09 18:18

В неделя и понеделник май ще вали там ...

http://weather.msn.com/tenday.aspx?&wealocations=wc%3aFRXX0076&q=Paris%2c+FRA&setunit=C


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: BOrISoFF   
Дата:   29-07-09 18:46

Не си прав за това: а пък нашият е български /сигурно не го поддържат както трябва/ ...

Пий едно уиски и си свиркай [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: stoyan_5   
Дата:   29-07-09 18:54

В 8:00 сутринта уиски?
Може!
[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: Vinsent   
Дата:   29-07-09 19:07

Нямам време да чета нагоре, но задължително виж галерията на импресионистите, недалеч от Лувъра, на същия булевард, към периферията на града[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: stoyan_5   
Дата:   29-07-09 19:26

Д'Орси, така се казваше май преустроената ЖП гара в музей на импресионистите ...

Ще я видим задължинтелно.

Защо обаче към периферията на града?
Не е ли между инвалидите и Люксембургската градина на южния бряг на Сена, на самия бряг?

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: Lalinda   
Дата:   29-07-09 21:11

Музеят Орсе.
Не е много лесно да влезете вътре, има доста наплив, отидете по-рано - може да се наложи да почакате за билети.

В момента обаче ти препоръчвам да видиш изложбата за Кандински в центъра Помпиду (Бобур).

Винсънте, едно време гарите са ги строили в центъра, не из перифериите. Защо реши, че Орсе е в периферията?

Можеш да видиш и някоя фотоизложба, ако минеш през парка Тюйлери. Пробвай да видиш и музея в Оранжерията и паната на Моне с лилиите.
[smilie24]

А да, в никакъв случай не си поръчвай червено вино в самолета, особено на връщане от Франция. Ще ти се стори особено гадно. Сандвичът е халал, тоест с пуешко месо, поради кроскултурни съображения, вафличката е мотто или лотто, има ги по 35 ст. в нашия супер.[smilie18]
От зимата насам не са сменяли менюто, а летях доста, дори го видях споменато в едно от бордните списания... Стюардесите отдавна не са нито хубави, нито млади, но имат много хубави костюми в синьо и зелено. Стюардите обачи са чаровни!

Лион и Бордо също са станали много хубави градове, не пропускайте да ги видите!

Или пък Перигьо! Направо се шашнах - ако имате път към Бордо, прескочете и до Перигьо!
[smilie24]

Ла Рошел също е мноооого романтично място, колко му е да минете и натам... Едва ли има място, което да е по-интересно за снимки!
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: tnt   
Дата:   29-07-09 21:13

вярно има стюарди муй симпатико... сигур от феминизма нещо, та са напускали готини стюарди. МА тея в ер Франс повече ми харесаха [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: stoyan_5   
Дата:   29-07-09 21:19

Лалинда!
Благодаря ти за отзивчивостта!

Засега програмата ни се ограничава само в Париж.

А къде е музея в Оранжерията?
Да не е в ботаническата градина под /на юг/ НотрДам?


п.с. ... отивам да лягам, че ще ставаме в 4:00 сутринта.
А съвети и препоръки давайте, моля!
Ще взема лаптопче с мен ... разчитайки на фрии точките по паркове, градинки, метро и др. обществени места.
[beer]



Публикацията е редактирана (29-07-09 21:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: designwerk   
Дата:   29-07-09 22:01

zabavno...

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: ARGO   
Дата:   29-07-09 22:05

[beer] лек полет и до скоро

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: exo99   
Дата:   26-05-12 14:58

Да актуализирам малко темата, че на 7 юни отивам с жена ми за 10 дни в Париж. [beer]

Давайте актуални съвети. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: stefan63   
Дата:   27-05-12 00:49

ако си с дебела пачка- нямаш грижи,
ако не - франзелите са им много вкусни. Париж е страхотен град. Човешки град. Във Версай с шампанско няма да те пуснат, обаче да знаеш , че е разделен на 2 части от охраната. Във втората можеш да влезеш с кошница за пикник.Така , на 9-тия ден си почини там.В Лувъра има по-бърз вход отстрани -ама дали трябваше Paris pass - не помня.
В неделята обиколи всички църкви. В сряда/събота питай за пътуващия пазар.:-).
Оувките са по-евтини от Рим и София, не пропускай. Друго оттам нехранително -не знам дали си струва да го мислиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: Славов   
Дата:   27-05-12 05:28

Весело да си прекарате!
Съвети съм дал преди 3 години....

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: sunnyshot   
Дата:   28-05-12 07:27

Алексадър Блок за Франция (текстът е от wiki)

Летом 1911 года Блок снова едет за границу, на этот раз во Францию. Александр Александрович даёт негативную оценку французских нравов.

Неотъемлемое качество французов (а бретонцев, кажется, по преимуществу) — невылазная грязь, прежде всего — физическая, а потом и душевная. Первую грязь лучше не описывать; говоря кратко, человек сколько-нибудь брезгливый не согласится поселиться во Франции.

Летом 1913 года Блок опять едет во Францию (по совету докторов).

Биарриц наводнён мелкой французской буржуазией, так что даже глаза устали смотреть на уродливых мужчин и женщин… Да и вообще надо сказать, что мне очень надоела Франция и хочется вернуться в культурную страну — Россию, где меньше блох, почти нет француженок, есть кушанья (хлеб и говядина), питьё (чай и вода); кровати (не 15 аршин ширины), умывальники (здесь тазы, из которых никогда нельзя вылить всей воды, вся грязь остаётся на дне)…[2]

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: zritel   
Дата:   28-05-12 14:40

Музеят Д'орси и Монмартр. Айфеловата кула не е задължителна, Лувърът определено Е (особено на по-горните етажи, където няма толкова хора, а там са по-добрите картини).
Версай има хубави градини, самият дворец не ме впечатли. Но аз не си падам по дворци и позлати.
Люксембургската градина също е хубава, района около пл. Вендом...
Билети винаги купувам онлайн, препоръчвам го.

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: CyberGene   
Дата:   28-05-12 15:21

Това да отидеш в Париж и да киснеш цял ден по музеите е простотия. Аз съм ходил много пъти в Париж, даже толкова ми е писнало, че последно като ми предлагаха пак командировка, отказах [smilie18] Но съм бил и във всичките музеи, знам какво говоря - тъпо е [smilie5]

На Париж красотата е просто да се разхождаш из града, да ползваш метрото, да минеш през всяко възможно място, през мизериите, през парижките потайности, ей така просто, наляво-надясно, пеша.

Но да се забиеш в музеите и да загубиш цял ден в гледане на картини за мен е тотална загуба на времето, прекарано в Париж. Но аз съм си простак, простено ми е [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: exo99   
Дата:   28-05-12 21:22

Е, ще отделя и два или три дни за музеите.
Аз обичам да ходя в музеи и ще ми е приятно.
Разбира се, споделям и това, че най-добре се усеща атмосферата на един град, като се разхождаш по улиците му и то не по туристическите места.

Хотелъм ми е Новотел в Берси, но гледам, че наблизо има спирка на метрото.

Пари за кръчмите имам, но естествено някои от дните на обяд ще минем и със сандвичи, приготвени от франзели и сирена.

Няма да рискуваме с водата от водопровода, ще караме на бира и вода.[smile]

По-скоро ме интересува какви са цените на картите за музеите, дали за някои от тях може да се влиза без редене на опашки, като се заплати повече.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: stefan63   
Дата:   28-05-12 21:59

http://www.parispass.com/paris-attractions/index.html
отдясно има някакви цени на музеи - добър ориентир - като поразгледаш сайта , ще видиш че цената за PASS за музеите е за супермени , дето могат да обиколят по 3 музея преди обяд.
Музеи много, аз съжалявам за музея на техниката ,някъде по- вкрая беше, не стигнахме дотам.
Другият PASS - за метрото и той е почти безсмислен, има някакво спестяване ,ако отидеш до Версай с него. Някакво удобство си е , ама и с билетчета може.
http://parismetro.tourpackagers.com/00019/Paris-Visite-Pass-Unlimited-use-of-Metro-Bus-network.aspx

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.