Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Къде да намеря вълнени тениски, потници...
Автор: itilien   
Дата:   29-08-09 19:51

Трябва ми вълнена тениска или потник, вълнени чорапи, вълнена шапка и вълнени ръкавици.

Принципно в магазините за екипировка има вълнени тениски, ама са от мерино и са по 85-130 лева, та затова мисля да се насоча към алтернативни. Само че нямам представа къде да издирвам, май в днешно време много много не се намират вълнени неща.

Та някой има ли представа къде мога да издирвам подобни неща ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   29-08-09 19:59

виж на Илиенци [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dinkoff   
Дата:   29-08-09 20:13

питай в някой магазин тип ТРИКОТАЖ от едно време, дето обикновено продава някоя леля вътре. виждал съм такъв на Пиротска между края на пешеходната зона и Христо Ботев.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Giorgio.K   
Дата:   29-08-09 20:58

провери в Метро - купувал съм си от от там, но беше миналата година ... имаше тениски с дълъг и къс ръкав и дълги гащи - много добро качество на разумна цена. Не бяха 100% вълна, но много топли и приятни за носене.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: terminator   
Дата:   29-08-09 21:05

По ловно-рибарските магазини огледа ли? Там също има доста дрешки, някои са маркови и скъпи, но има и такива на нормални цени. Не е задължително да са вълнени, има от смесени материи които вършат същата работа.



Публикацията е редактирана (29-08-09 21:43)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tan4o   
Дата:   29-08-09 21:05

За вълнени чорапи се сещам единствено да питаш някоя баба![smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: itilien   
Дата:   29-08-09 21:16

tan4o, не ща калцуни аз :))

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Vinsent   
Дата:   29-08-09 21:24

За какво са ти тези вълнени дрехи?
Ако е за някакъв вид спорт, като например туризъм, велосипедизъм и др., много повече ще ти свършат работа специални дрехи от някакви изкуствени материи ги правят. Хем те пазят от студ, хем не задържат пот.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tan4o   
Дата:   29-08-09 21:24

Не знам в такъв случай, къде да намериш вълнени неща в разгара на лятото!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: biso   
Дата:   29-08-09 21:39

ВЪЛНЕНИ потници и тениски ... това на голо ... трябва да си мазохист да го носиш

навремето носех вълнени пуловери и все студено ми беше. сега нося предимно памучни дрехи и ми е добре

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: itilien   
Дата:   29-08-09 22:01

biso - за нормално носене памучните дрехи са добре, защото са мекички и удобни. Обаче за планина примерно, където се потиш много не са - като се намокрят държат студено, много бавно съхнат и бързо се вмирисват.

Специалните материи, за които говори винсент са полиестер. Отвежда потта, но се вмирисва бързо и не топли много. За лятото са добри, за зимата не много.

Вълната е най-добрия материал, особено мериното - топли и когато е мокра, трудно се вмирисва. Напоследък все повече и повече навлиза мериното като термобельо за планинарство и зимни спортове. Само че недостатъка му е, че е много скъпо, както казах в началото - 100 лева за 1 тениска.

На мен ми трябва 1 тениска вълнена, не повече. За да може като се изпотя, или ако ме навали дъжд да не настивам с мокрото на гърба. И то главно когато условията са по-студени. Другите вълнени неща по същата причина.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   30-08-09 01:26

дам...преди време по базарите имаше фино вълнено бельо от Китай... не беше лошо, а не беше и скъпо. Не знам дали внасят още

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sunnyshot   
Дата:   30-08-09 01:49

Не ти трябва вълна, а кашмир. Аз такива нося като става дума за "на голо" [smilie3]



Публикацията е редактирана (30-08-09 22:37)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: da.fo   
Дата:   30-08-09 09:18

Жена ми има магазин за бельо, който аз често снабдявам със стока. От Илиенци купуваме вълнени потници. Ако не откриеш никъде - обади се да ти обясня точно къде да ги намериш. В профила си имам телефони.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alsash   
Дата:   30-08-09 10:18

някой военен магазин....във Варна на пазара има един....може да се купи доста военно оборудване...каски има огнестрелно оръжие няма...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   30-08-09 11:13

Вълната поема много влага, съответно бавно съхне. Изпитан метод да се вмиришеш и да респектираш скунксовете. Търси спонсор и термобельо.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: harp   
Дата:   30-08-09 11:42

Преди няколко години продавахме в нашите магазини бельо на българската фирма "Джеронимо". Ако не се лъжа, бургаска фирма. Произвеждаха тениски и боксерки, но не помня чиста вълна ли беше, или с някакъв процент. Тениската беше около 20 лева и трудно се купуваха. Иначе бяха много фини и не драскаха. После фирмата направи няколко последователни повишения на цените и се отказахме от тях.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Vinsent   
Дата:   30-08-09 11:53

itilien написа:

>
> Специалните материи, за които говори винсент са полиестер.
> Отвежда потта, но се вмирисва бързо и не топли много. За лятото
> са добри, за зимата не много.
>

Тази зима, с такава фланелка с дълги ръкави, само по нея съм се качвал от Владая до Златните мостове - нито студ, нито пот, въобще пълно чувство за комфорт!

В събота до стад.В.Левски има пазар на планинарско оборудване - ново и втора ръка. Там можеш да си намериш необходимото ти облекло на много добри цени.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   30-08-09 12:21

Ако не си намерил, обади ми се в работата утре, да ти обясня къде има.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 2nYo   
Дата:   30-08-09 12:27

И аз ще ти кажа :

>В събота до стад.В.Левски има пазар на >планинарско оборудване - ново и втора ръка. >Там можеш да си намериш необходимото ти >облекло на много добри цени.

Друго, магазин Руканор на -1 в Сити Центъра с/у Фотопавилиона има термобельо с добро качество и разумни цени .
Ползвал съм ! Също там - чорапи пак на Руканор 2 чифта за 30-ина лв. много добри, с някакви "кухи влакна" [smilie24]



Публикацията е редактирана (30-08-09 12:33)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   30-08-09 12:40

Баси, ако 15 лв за чифт чорапи е разумна цена...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: itilien   
Дата:   30-08-09 12:48

NeDDRaG - като има и по 22 лева, тия от 16 ми се виждат по-разумни :)

Снощи докато рових намерих, че в екипировка.ком има разни чорапи които повече или по-малко имат мерино в тях и са от 9-21 лева.

Тоя магазин в сити центъра може да мина днес да видя какво продават там.

Мерси на всички за информацията :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 2nYo   
Дата:   30-08-09 12:49

Ми при положение че ти държат топло и сухо във почти всякакви условия ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   30-08-09 12:49

Не съм голям специалист по тъканите, но ми се струва, че поради структурата на косъма, и съответно на влакното, вълната не е добър вариант за бельо... Освен, че бавно съхне, не спира и вятъра... Т.е. не става и за връхна дреха... Според мен най-доброто бельо си остава памучното. Върху него може да се облече вълна. А най-отгоре, за изолатор, някаква импрегнирана материя, която да спира дъжда и вятъра... Но това си е мое мнение...

И все пак, в специализираните магазини, като например Стената, се продава термо бельо и друга екипировка...

Виж, ако ще си говорим за естествeн депилатор, вълната е първо качество... [smilie18] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: itilien   
Дата:   30-08-09 12:55

slivenski, наистина не си запознат с планинарската екипировка. Памучното бельо е най-големия враг на планинаря. Когато се изпотиш, то се намокря и залепва за гърба, като ти държи студено и съхне бавно. Единственото предимство на памука че е мек и удобен.
Целта на най-долния слой дрехи е да отведе влагата към горния слой, от където тя да се изпарява. И колкото по-сухо се чувства, когато е мокър, толкова по-добре. Предимството на вълната, стига да е направена да е мека, е че топли дори като е мокра.

А пак да кажа - тениска от мерино (пак си се води термобельо) струва 100 лева, съмнява ме да е случайно :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.