Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за избор между Panasonic GX8 и Olympus O-MD E-M5 II
Автор: ve_sselin   
Дата:   20-04-17 21:06

Привет на всички!
След поредната ваканция и мъкнене на Никона(Д750) с торба обективи по баирите взех решение да си взема М4/3 система, която ще използвам предимно за споменатите цели, а именно разходки и снимане на пейзажи и малко стрийт може би!Видеото не ми е приоритет и тръпка, поне за сега. В интерес на истината, Никона дори не съм го пробвал за видео нищо че го имам от година. Първоначално ще запазя ДСЛРа и ако безогледалката ми задоволи изискванията за качество на картината, бих го разкарал и ще взема портретен и теле обектив за нея!
Първоначално съм се спрял на 2 модела: Panasonic GX8 и Olympus O-MD E-M5 марк II.
Отворен съм и за други предложения с аргументи, но като цяло съм се спрял на тези двата, защото са влаго и прахоустйчиви и ме кефят на вид. Бих помолил и за съвет за обектив към препоръчаната камера от диапазона 12 до 60мм който дА не е най-евтиния все пак. Парите не са основния критерий, а качество на изображението и цялостна надежност и функционалност.Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор между Panasonic GX8 и Olympus O-MD E-M5 II
Автор: dtangelov   
Дата:   20-04-17 21:28

Щом видеото не е приоритет - Олито. Относно обективите кажете бюджет, новият Панасоник 12-60/2.8-4 според мен е перфектен, но не е евтин. За стриит 25/1.8.



Публикацията е редактирана (20-04-17 21:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор между Panasonic GX8 и Olympus O-MD E-M5 II
Автор: GenaDP   
Дата:   20-04-17 22:26

Щом цената няма значение - O-MD E-M1 марк II

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор между Panasonic GX8 и Olympus O-MD E-M5 II
Автор: ve_sselin   
Дата:   21-04-17 00:16

GenaDP Аз го гледах ама нещо много на ДСЛР го докарва - голям и тежък а аз от това бягам, пък и ръбестия дизайн на GX8 и E-M5 ми харесва повече. За пейзаж единственото което е предимството на тази камера, може би е малко по-голямата резолюция, с което не си заслужава двойната цена, поне за мен.



Публикацията е редактирана (21-04-17 00:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор между Panasonic GX8 и Olympus O-MD E-M5 II
Автор: chrisnoch   
Дата:   21-04-17 03:49

ve_sselin,

Прочети и тази тема:
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1836343&t=1836343&offset=all




Публикацията е редактирана (21-04-17 05:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор между Panasonic GX8 и Olympus O-MD E-M5 II
Автор: ve_sselin   
Дата:   21-04-17 08:42

Ночев, благодаря за препратката! Някак си съм я пропуснал тази тема, нищо че е на първа страница! Ама аз и много не гледам в последно време, защото повечето теми са за 'глупости' и загубвам интерес! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор между Panasonic GX8 и Olympus O-MD E-M5 II
Автор: vth41   
Дата:   21-04-17 10:15

Моите "пет стотинки":

-Е-М5 - добро тяло с по-стария 16 Мпк сензор, много добра стабилизация, High Res Photo Mode.

GX8 - по-бърз АФ, новия 20 Мпк сензор, по-добро видео (с ограничения в стабилизацията), изразен shutter shock, което налага ползването на предимно електронен затвор.

Ако прахо- и влагозащитата не са такъв приоритет, а компактността е водеща, бих погледнал и Pen-F.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор между Panasonic GX8 и Olympus O-MD E-M5 II
Автор: ve_sselin   
Дата:   21-04-17 15:49

PEN-F не е опция точно заради липсата на влагозащита. На вр.Вихрен, когато се качвах миналата година, последния половин час беше буквално катерене в облаците и дъжд ме валя поне 4 пъти.Панасоника май поведе в надпреварата, ама той си беше фаворит от началото, само ме спираше уж по-добрата катина на олито, но чета че реално това май не е така!Стабилизация от статив не ми трябва така или иначе, а и до колкото чувам се задават чудни обективи за панасоник.



Публикацията е редактирана (21-04-17 15:50)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »