Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: rony11   
Дата:   19-03-17 16:55

Здравейте,

Доскоро снимах с Nikon D80 в домашни условия с две външни светкавици, и бях много доволна от резултата, но апарата ми се прецака и се наложи да си купя нов Nikon D7200, и снимките изобщо не се получават. То че и аз нищо не разбирам е факт, ама с другия поне успявах, а с този, не знам какъв е проблема, аз ли не мога да го настроя, или какво [smilie8] Ако някой може да дойде и да ми го настрои да прави същите снимки като предишния, ще съм много благодарна, и ще си платя каквото струва, разбира се.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: hose   
Дата:   19-03-17 16:58

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

къде си (град, квартал) и какво трябва да настрои (синхронизация, светкавици, тяло…) ?



Публикацията е редактирана (19-03-17 17:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: slyn4ogled   
Дата:   19-03-17 17:03

Аз имах подобен проблем, но след ъпгрейд от D90 - нито една снимка не беше така рязка, или все нещо не целех настройки ...
Но се оказа че е нормално - с тази си матрица D7200 е много по-капризен откъм действията на задапаратното устройство!
Всяко трепване на ръката - маже. По-старички обективи с ниска резолюция - мажат. Отделно се оказа, че с повечето ми обективи се наложи да ползвам вградената корекция на фокуса, колкото и прехвалени да са те (обективите де...).
Та дано това е някакво побутване в правилната посока от мен, успех !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: samurai2   
Дата:   19-03-17 17:04

rony11
ще качиш ли една снимка която не ти се получава.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: rony11   
Дата:   19-03-17 17:08

D80

D7200

Ето снимките, кучето е едно и също... D80 имаше една опция More vivid за цветовете, в D7200 я няма. Има само Vivid - използвах я за втората снимка, но нещо май няма търсения от мен ефект [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: rony11   
Дата:   19-03-17 17:10

В София съм, жк Слатина, цветовете и баланса на бялото, предполагам, че трябва да се настроят... А и на предишните снимки някак фона беше леко размазан и само кучето беше на фокус, а сега всичко е на фокус, което на мен не ми харесва.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: Krassy   
Дата:   19-03-17 17:10

сладко [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: samurai2   
Дата:   19-03-17 17:15

добре са си снимките[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: slyn4ogled   
Дата:   19-03-17 17:18

С цел да агитираме желаещите да помогнат - ако може и автопортрет с D80 и D7200 да покажете ...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: Konstantinov   
Дата:   19-03-17 17:19

D-Lighting също може да се пробва,виждам че на старата камера цветовете са малко по-свежи.Мои близки ходиха на фотосесия в студио за детето и видях че работят със стара камера -д90 и с подходящо осветление стават много добри снимки.



Публикацията е редактирана (19-03-17 17:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: asahi   
Дата:   19-03-17 17:21

Отново никонска драма [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: rony11   
Дата:   19-03-17 17:23

Втората не ми харесва изобщо, ако D7200 не може да прави по-ярки и цветни снимки от това, ще го продам, не ми трябват такива [smilie2] Ето кремаво куче снимано с D80 и с D7200, не ми харесва втората и това е. Обектива е един и същ, светкавиците са едни и същи, на същото разстояние и със същата сила, и двете снимки са правени със скорост 200 и f 10 - 11, защо тогава разликата е толкова голяма [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: samurai2   
Дата:   19-03-17 17:26

а цветните температури еднакви ли са [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: rony11   
Дата:   19-03-17 17:31

Добър въпрос, не знам, нито знам къде да ги намеря тези цветни температури и как да ги настроя.


Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: rony11   
Дата:   19-03-17 17:34

Затова търся помощ тук, искам някой да дойде, да ми го настрои така, че да прави същите снимки като предишния, да си платя каквото струва и да си снимам кучетата спокойно, а не като вчера, два часа къпане, сушене и снимане на кучовците, и накрая като видях снимките и лошо ми стана [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: samurai2   
Дата:   19-03-17 17:39

с таз програмка си решаваш проблема [smilie3] предполагам че снимаш в РАЛ

http://imaging.nikon.com/lineup/microsite/capturenxd/download/



Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: Konstantinov   
Дата:   19-03-17 17:42

Тук на втората експозицията е по-ниска и затова цветовете са различни,повторете втората с по отворена и по затворена бленда бленда,направете клин от 3 снимки с различна експозиция,при различно осветление всеки цвят се променя различно,може да отидете в магазина, дето е купен и там да се опитат да го настроят.
Сигурен съм че може да се настрои и да вади същия резултат,друг начин е да си направите корекцията с фотощоп и да направите запис с който автоматично да коригирате всички снимки,същото е като урока за ресайз на група снимки във фотошоп.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: rony11   
Дата:   19-03-17 17:50

Нито имам фотошоп, нито знам как да работя с него. Дано да може да се настрои наистина, че тепърва да се уча да работя с фотошоп, хич не ми се занимава. А това за експозицията и блендата също не ми е особено ясно, за съжаление. От Фотосинтезис го купих, утре ще отида, днес е затворено, въпроса е, дали там ще успеят да го настроят, така че после да прави същите снимки при условията вкъщи.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: rony11   
Дата:   19-03-17 17:54

samurai2, в JPG снимам всъщност. Просто не ми се иска да повярвам, че толкова по-нов модел Никон, няма да може да прави снимки като стария, без да се налага да ги обработвам след това допълнително.


Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: Krassy   
Дата:   19-03-17 17:58

Ох, стига бе хора...
Това са различни пикчърс профили и допълнителни настройки...

Д7200 е на светлинни години пред Д80... да не кажа и пред някои по стари ФФ [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: samurai2   
Дата:   19-03-17 18:00

И аз още се уча да снимам и обработвам ,но мисля че това за което питаш тук с 2 думи няма да могат да го обяснят колегите./ дано да бъркам /[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: Jk.freeman   
Дата:   19-03-17 18:04

Не са правете на луди, един по желание да иде да настрои на момичето камерата, да не посочвам поименно...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: slyn4ogled   
Дата:   19-03-17 18:11

Честно да ви кажа, аз като смених моя верен D90 с D7200 се чувствах по същия начин - толкова много пари, а не снима по-добре?!?

Все още съм на кантар по отношение на това аз ли бъркам нещо, или камерата просто не е каквото искам да бъде ...

Та нека не скачаме върху колежката ... във фотографския смисъл де ... защото съм сигурен, че има още много хора с подобен проблем, просто не пишат тук или не смеят да питат, за да не изглеждат тотално аматьори...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: Krassy   
Дата:   19-03-17 18:19

Днес някой ще и направи тези настройки, утре нещо друго... мечешка услуга [smilie7]

Момичето трябва да си седне на "Д" и да научи основните неща, от които зависи картинката.

Не, че е единствена... дори напротив, ама колкото по-рано, толкова по добре [smilie7]

Една съвременна пералня си има настройки за всяко пране, какво остава за DSLR от сравнително висок клас [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: Krassy   
Дата:   19-03-17 18:21

Е как ще кажеш, че Д90 е снимал по-добре

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: quazimodo   
Дата:   19-03-17 18:24

Момци, маааалка подробност - Д80 е с една от най-шарените CCD матрици, та квото и да правите няма да се получи същото от Д7200. При това е само 10МР[smilie5]. Не е лошо девойката да озвучи и обективите , с които не и се получават снимките. А и ще повторя казаното от Слънчогледа - имам една 50-ца, която не я хващат поправките на Д7000 а на Д50 е бръснач[smilie18].


Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: rony11   
Дата:   19-03-17 18:26

Да, и аз мисля, че няма да мога сама да се справя в случая. На D80 му бях хванала цаката, няколко пъти и той ми е правил ужасен на цвят снимки в къщи, когато забравя баланса на бялото на автоматичен, а не на светкавица. Та се научих да си го сменям, в зависимост дали снимам навън или вкъщи. И навън се справяше доста добре, ето последната ни чихи среща, дни преди окончателно да издъхне [smilie2]
Jk.freeman, благодаря [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: quazimodo   
Дата:   19-03-17 18:34

Вчера видях в базара да се продава едно Д40 - купуваш го и пак си на върха. Гаранция, че ще ти хареса повече от Д80[beer].


Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: rony11   
Дата:   19-03-17 18:34

quazimodo, не ми звучи добре това хич, искам си шарените снимки, вече започнах да съжалявам за покупката [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: Krassy   
Дата:   19-03-17 18:37

Щеше да е смешно, ако не е трагично...

Виж, прочети и си настрой Active D-Lighting-OFF, Picture Control /на Vivid/, шарпен о сатурация с +2 и току виж ти харесало...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: quazimodo   
Дата:   19-03-17 18:44

Трагично е Краси, ама трагедията тръгва от производителите. А нЕкои по-запознати казват, че на 7-ма серия Никон посмъртно е забранено снимането в джепег[smilie18] [smilie18] [smilie18].


Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: zbonev   
Дата:   19-03-17 18:48

Картинката на Nikon със CCD на Sony и системата за цвят на D2x няма нищо общо с тази на CMOS сензора на Toshiba и по-новата система за цвят PicureControls, за съжаление, и не в полза на по-новото.



Публикацията е редактирана (19-03-17 19:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: rony11   
Дата:   19-03-17 18:51

Krassy, благодаря, ще опитам, но снимките които показах са на vivid, проблема ми е, че няма more vivid опция, като при D80. Дано да има някакъв друг начин с настройки да се докарат тези цветове.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: zbonev   
Дата:   19-03-17 18:52

Изключете Active D-Lighting за начало...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: quazimodo   
Дата:   19-03-17 18:56

Бонев, дай го това като истински линк бе бате, че нищо не излиза от чичо Гошо[smilie5].

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: asahi   
Дата:   19-03-17 18:58

А толкова го хвалеха навремето този Active D-Lighting.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: samurai2   
Дата:   19-03-17 19:00

Active D-Lighting[smilie24]
постоянно ни е пуснат на " Nigh "[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: zbonev   
Дата:   19-03-17 19:00

Няма как да извади същата картинка, като Ви е написал quazimodo. Не трябваше да бързате да продавате стария апарат, ама всички така направихме навремето. Сега си купувам стари камери, за да им се кефя на картинката, директно в жипег.



Публикацията е редактирана (19-03-17 19:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: Krassy   
Дата:   19-03-17 19:06

Имам над 50 никонски профила, но инсталирането е през SD картата...

Динамиката на 7200 е може би най-високата от кроп тяло, доближаваща се до фулфрейма...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: zbonev   
Дата:   19-03-17 19:10

Динамиката и високото исо победи хубавия цвят, уви.



Публикацията е редактирана (19-03-17 19:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: quazimodo   
Дата:   19-03-17 19:18

Аааа, за динамика при Фуджи S3/S5 Pro и може да поспориме по въпроса кой кого е победил[smilie18] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: samurai2   
Дата:   19-03-17 19:21

Тук сега е важно да направим кученцето еднакво [beer] помагайте на rony11 [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: zbonev   
Дата:   19-03-17 19:24

Ами на Д7000, така и не можах да докарам кученцето директно от апарата и минах на по-стари С5про и Д700.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: asahi   
Дата:   19-03-17 19:41

Апаратът сам не снима. Със съответното ЗАУ снима по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: quazimodo   
Дата:   19-03-17 19:57

Асахи, ай да си мерим джепезите. Показвам джепег от Д40 а ти го повтаряш с Д7000/7100/7200 по избор. Спираме трима души на улицата и ги питаме коя от двете картинки им харесва повече[smilie18] [beer].

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: lamerko   
Дата:   19-03-17 20:07

Който иска джипег - да скача на Фуджи [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: rony11   
Дата:   19-03-17 20:29

zbonev, не съм го продала, развали му се нещо, носих го в Зентекс и човека каза, че трябва да му поръчва части от Китай, да се чака около месец, и че не си струва разправията, да си купя нов по-добре. [smilie8]

asahi, дано да си прав и да е в мен грешката, че иначе не ми се мисли какво ще го правя този апарат [smilie2] И все пак колкото и да съм смотана със снимането, ето че с другия се справях някак и си харесвах снимките.. Какво и е на тази примерно, или на тази? Бяха си екстра за моите цели..

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: Krassy   
Дата:   19-03-17 21:23

... и защо си взе това голямо и тежко нещо, а не един iPhone 7+ например?

И пари за още едно куче щяха да останат [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: hose   
Дата:   19-03-17 21:46

мали…

силно се съмнявам, че 7200 ще дава по-лоша картинка от д80… много силно при това
ако вградените профили не стават точно както искате, сложете други - https://nikonpc.com

ако там не намерите - може дори да си създадете профил сами

предполагам, че бих могъл да го настроя, но утре няма да мога… а и не се сещам в коя част е Слатина в момента…

като за начало пробвайте да смените белия баланс - 99% е от него проблема - https://www.youtube.com/watch?v=0BnV4jTXJUw

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: rony11   
Дата:   19-03-17 22:34

hose, много благодаря за информацията! Изгледах клипчето, белия баланс ми е на опцията за светкавица, и на предишния ми апарат го настройвах така, и се получаваше. Сега виждам, че има и финни настройки за цветната температура, явно ще трябва да пробвам различни варианти.

Открих и друго, че като цъкна на настройката vivid, още веднъж, след като съм я избрала, мога да засилвам степента и да правя други корекции, ето това ми трябваше мисля, радвам се че я има тази опция!

Сега остава и проблема с фокуса да разреша, и да разбера защо преди фона ми беше леко размазан, а кучето на фокус, а сега всичко е на фокус.

Ето като промених настройките на vivid, започнаха да се получават нещата. Просто не знаех, че има допълнителни опции, когато е на vivid, на D80 я нямаше тази екстра.


Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: asahi   
Дата:   19-03-17 22:46

Ако прочетеш упътването ще откриеш още интересни неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: bg2014   
Дата:   19-03-17 23:28

Отваряш меню - shoоting menu - set picture control - VIVID - още веднъж на дясно и там настройваш каквито настройки ти харесват/допадат.
Ръководство нямаш ли?
ЕТО: Свали си ги и прочети.
Поздрави и успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: BirdOfPray   
Дата:   20-03-17 01:59

Според мен новата камера e с настройка да снима в AdobeRGB цветно пространство, и от там идва цялата драма на девойката [smilie18]
Само трябва някой да го смени на sRGB и готово :) [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: Posamkata   
Дата:   20-03-17 08:38

Настройките не са еднакви,най малкото апертурата и исото са различни, понe от exif това се вижда.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: samurai2   
Дата:   20-03-17 08:43

BirdOfPray
в sRGB си е, не е там проблема.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: ludiakolio   
Дата:   20-03-17 08:56

И за мен, това си е дилема със смяната на матрицата.Имах подобна като минавах от К2000 на К5, но няма как.Кмос сензорът дава по измити цветове и по-слаб сигнал при светлите за сметка на динамика в тъмните и по-малко шум.Не се ли барне нещо в настройките, ще трябва в РОУ и на компа да си поиграеш.Остротата никога няма да е същата при 2 пъти повече пиксели.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: steeens   
Дата:   20-03-17 09:32

Една нула си сложил в повече май. К2000 още не са го пуснали и едва ли ще е ЦЦД сензор. За останалото си напълно прав. [smilie24] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: quazimodo   
Дата:   20-03-17 09:54

Da кажем, че не си прегледал производството на Пентакс по-подробно[smilie18]


https://cnet1.cbsistatic.com/img/2juI4XSE8fkan0X56aLBgWu33CY=/830x467/2009/05/21/28908de6-fd77-495b-

А това със шарените матрици е актуално за всички фирми, които някога са ги ползвали. Добре, че почнах с читав шарен Канон[smilie18] [beer]



Публикацията е редактирана (20-03-17 09:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: samurai2   
Дата:   20-03-17 09:56

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
утрепа професора бре [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: Krassy   
Дата:   20-03-17 11:12

Усещането за "по сиво и измито" изображение ви кара да си мислите, че тялото снима по-зле...
Голямата динамика и високият динамичен диапазон позволяват на системата да регистрира много повече нюанси между най-тъмно и най-светло... и това дава усещане за "сиво" [smilie7]
В това тяло е вкаран FLAT профила, за който много хора ще кажат, че е пълна простотия [smilie5]
Параметрите на дадено тяло са написани не само да им се кефим четейки спецификациите... а и да ги ползваме по предназначение.
Говоря общо, защото ми е невъзможно в един форум с няколко поста да кажа къде е ключа за бараката. А и трябва ли...

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: JohnyWalker   
Дата:   20-03-17 15:52

Страхотно се забавлявах с тази тема. Понеже колежка пита липсват обичайните хейтърско-тролски коментари. [smilie24]

Сега сериозно, Д7200 в никакъв случай не може да се сравнява с Д80. Ако си снимала със сапунерка на Ауто и минеш на Д5 и кажеш "Еми не мога да го докарам същото изображение, ерго Д5 не става" дали проблемът ще е в камерата или във фотографа?!

Мога да те разбера, че не ти се занимава с Фотошоп, но не мога да оправдая факта, че не си си прочела инструкциите, нито това, че наливаш 2000лв за камера без да дадеш 200 лв за един курс по фотография.

Защо цветовете са "измити" новите матрици с голяма динамика нарочно търсят "стандартно" изображение, което после всеки може да "бутне" в Шопа. Ако не ти се занимава с Шоп, има си настройки (профили) за запазване на jpeg-a в камерата. Белият баланс също е различен когато ползваш символа "светкавичка", затова има прецизна настройка. Всичко това го има в интрукциите, ама защо да отделим 1 час за четене като може да продадем апарата и да си купим Д80 на старо. Не че нещо, ама съм сигурен, че и друг Д80 да вземеш пак би ти правил същите номера.

Просто погледни в инструкциите от къде се променя белия баланс и си поиграй да го настройш както ти харесва.

Относно размазния фон, (Ф11 е прекалено много) пробвай да снимаш на максимално отворена бленда (А режим) най-ниската стойност, която позволява обективът. Ако снимаш на Р най-вероятно двете камери имат различни предпочитания за Автоматични настройки, очаквано Д7200 да затваря повече блендата заради по-голямата резолюция.


Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: shamelessEyes   
Дата:   20-03-17 16:16

Неразбирам какъв е проблема иначе бих предложил някво артистично решение. [smilie5]

По принцип всяка нова серия предлага нововъведения, RGB то на всяко се отразява различно, спрямо стандАрта на производителя.

Цветния профил, от друга страна, е малко нестандартен. Решението е лесно и не би трябвало да изисква техническа намеса.

Цъкаш си няколко профила на бързия бутон и се наслаждаваш на цветното разнообразие.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: Krassy   
Дата:   20-03-17 16:30

Сега... може да си каноса кучето все пак... ще и излезе най-евтино [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: asahi   
Дата:   20-03-17 16:34

С цветни очила ще е по-шик [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: shamelessEyes   
Дата:   20-03-17 16:43

това с каната не е за животинки, възможно е да загубят фотогеничност и да придобият прекалена артистичност. Вместо баф-баф да почнат да викат доф-доф [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: uzsree   
Дата:   20-03-17 17:09

rony11

С кой обектив е последната снимка? 135мм?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: jingov   
Дата:   20-03-17 17:26

Шантава тема и още по ненормално потребителско нежелание/ неискамдазнам/ няма да говоря. Но това е положението.
Помогнете му на момичето, викнете го на кафе, покажете му и това е. [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: Jk.freeman   
Дата:   20-03-17 17:33

И аз тва се чудя, как един на каза: Ей тука съм, еди къде си, вземи си камерата и ела да я погледнем.

В темата писаха доста доказани хора, които с лекота щяха да я оправят, да и покажат, да и обяснят...

...а всъщност hose предложи, извинявам се.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: slyn4ogled   
Дата:   20-03-17 17:49

Ами аз не съм в Сф, иначе да се бях самопредложил... [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: obscureman   
Дата:   20-03-17 18:15

Ако темата беше написана от мъж (което е вероятно и не бих се изненадал), мненията на дървените философи щяха може би да бъдат само няколко... Искрено ме забавлявате с философщините си и опитите си да бъдете компетентни...

Много комплекс, много нещо... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: Krassy   
Дата:   20-03-17 18:36

Взе ми го от устата [smilie18]

Това с мъжа де... другата част не ме инте [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: asahi   
Дата:   20-03-17 18:47

В квартала ми е, ама съм канонджия.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: steeens   
Дата:   20-03-17 19:00

quazimodo написа:

> Da кажем, че не си прегледал
> производството на Пентакс
> по-подробно[smilie18]
>
>

> А това със шарените матрици е
> актуално за всички фирми, които
> някога са ги ползвали. Добре, че
> почнах с читав шарен Канон[smilie18]
> [beer]
>

>
> Публикацията е редактирана (20-03-17
> 09:57)

Нищо не казвай, не сме в Щатите та затова не съм забелязал как са кръстили там Пентакс КМ...[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Какъв ти е читавия Канон?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: bg2014   
Дата:   20-03-17 19:48

JohnyWalker написа:
Дата: 20-03-17 15:52

Страхотно се забавлявах с тази тема. Понеже колежка пита липсват обичайните хейтърско-тролски коментари.


Хубаво, но ти допринесе тази тема да стане типично нашенска.
Обясняваш на питащия колко е тъп. Защо?
Вместо човек да се радва на новата си техника и на колегиално отношение, трябва да се чувства виновен - цитирам:
..."но не мога да оправдая факта, че не си си прочела инструкциите, нито това, че наливаш 2000лв за камера без да дадеш 200 лв за един курс по фотография."
Въпрос на лично усещане, избор и кеф.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: PieroBG   
Дата:   20-03-17 23:08

Имам чувството, че автора на темата си прави забава с нас...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: steeens   
Дата:   20-03-17 23:13

75[beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: steeens   
Дата:   20-03-17 23:29

Не знам, твърде е възможно...обаче браво на Д 80 желязна машина, ако не и е сменян затвора... 271 622 кадъра....[cool]

В общи линии може да е проблема в настройките:
Д 80
Contrast: Hard
Saturation: High saturation
Sharpness: Hard

д7200
Contrast: Normal
Saturation: Normal
Sharpness: Normal

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: slyn4ogled   
Дата:   20-03-17 23:58

steeens : Eeee, човече, ти разби всички опити за конспирация тука ... гадно!
Сега остава единствено колежката да върже на някой колега да се видят, за да й оправи тялото ... ъъъ ... апарата де ... разбрахте ме правилно, нали?


Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: steeens   
Дата:   21-03-17 00:39

Извинявам се за което...което не изключва възможността някой колега да помогне, вече знае правилните настройки....сещам се даже за един ентусиаст помагач...[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: ivjordan   
Дата:   21-03-17 01:37

Сигурен съм, че никой колега не би искал да му върже...
Четете между редовете и се забавлявайте!

П.П. И аз се чудя, как се купува апарат за два бона и не си правиш труда да му прочетеш упътването и снимаш на зелено квадратче...

Ма, по-готина щеше да е темата с котки, щото си е класика, кви са тия смешни кучета, де не приличат на кучета...Автора би трябвало да знае, че добрите теми са с котки и хасита...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: StraightEse   
Дата:   21-03-17 09:32

rony11, нали знаете, че като изберете vivid,
можете да цъкнете надясно и да направите допълнителни настройки?
Също така, при избор на белия баланс, ако задържите бутона WB
и въртите предното колелце, променяте цветната температура.



Публикацията е редактирана (21-03-17 09:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: diver   
Дата:   21-03-17 09:53

Купувам гадни нови апарати НИКОН D 7200 ,които не се настройват на половин цена.Ако съм в настроение, подарявам D 80 космически апарат, с най -хубавите цветове в галактиката !
Ако има и някой колега с проблемен D 750 също ще го взема ,за да не се мъчи с настройките !



Публикацията е редактирана (21-03-17 16:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: HIT   
Дата:   21-03-17 09:59

Ако колега ти предложи и правописен речник - купи и него!


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »