Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  85  86     всички  напред  последна
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: quazimodo   
Дата:   20-03-17 10:53

написа:

> quazimodo, дано и на D3200 да са на същото
> място.[beer] [beer] [beer] [smilie24]

Другия вариант е ексцентрик под огледалото[smilie5].
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: tziko   
Дата:   20-03-17 10:53

Само да отметна, шестогараМа всъщност се казва шестограН!

Ниския клас никони с високия клас никори (за сигми и тампони не знам), не пасват добре чисто статистически, въпрос на късмет. Както бе отбелязано по-горе, само трябва един шестогран и 'сичко е ОК.

Относно 50/1.8G, и аз не съм доволен от него. От 1.8 до 2.5 няма острота, което не е така при 35/1.8.
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: steeens   
Дата:   20-03-17 11:09

quazimodo написа:

> Айде нека да е "шестограН", че и
> на мене ми става смешно-тъжно[smilie5]
> [beer]!
>

Автор: tziko
Дата: 20-03-17 10:53

Само да отметна, шестогараМа всъщност се казва шестограН!

Ниския клас никони с високия клас никори (за сигми и тампони не знам), не пасват добре чисто статистически, въпрос на късмет. Както бе отбелязано по-горе, само трябва един шестогран и 'сичко е ОК.

Относно 50/1.8G, и аз не съм доволен от него. От 1.8 до 2.5 няма острота, което не е така при 35/1.8.


Вероятно сте прави, ама резултатите за "шестогран" са значително по-малко:
текст

..явно е много популярна грешка това...[beer] [beer] [beer] [beer] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: Jk.freeman   
Дата:   20-03-17 11:12

Грешката е вярна...

steeens евала за линковете, ся ще видя кое се отваря и кое не...
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: Jk.freeman   
Дата:   20-03-17 11:30

steeens не се отваря линка, стар е може би...

Обаче ся си мисля, кат нямам шестограм, ще го натегна с динамометричен ключ. Дал ше издържи на напъна...[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Смеем се, обаче работата не е за смях.
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: samurai2   
Дата:   20-03-17 11:35

отваря се линка

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=942742&t=942223


 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: Jk.freeman   
Дата:   20-03-17 11:37

не тоя, линка във линка
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: slyn4ogled   
Дата:   20-03-17 18:25

tziko, ся ша та нападнат форумните "звезди", за да те убеждават колко велик и непогрешим е 50/1.8G - в една тема за сравнение на макро-обективи лекичко го оплюх, и бях заклеймен свеовременно! [smilie25]
Не че ми дреме де, но наистина това обективче не е това, за което го хвалят толкова много - макар че наистина не е лошо!

А по променената вече тема - моя 7200 също го ползвам с корекция от -3 до -5 със трите ми обектива (най-дългия не съм тествал все още) - май и аз ще трябва да връткам шестограмчета, а ?
Някой дали ще се навие да тества преди мен, за да сподели опит - най-вече при корекция в посока "-" накъде да връткаме и накъде при "+" ?

Баси, откъде тръгна тая тема, па до къде я докарахме... Някой ша сипе ли по едно??? [smilie18]
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: Jk.freeman   
Дата:   20-03-17 18:37

Как да я докараме, като аз тъкмо се наканех да чакаля някоя 50ка у базара, ти почна да го плюеш...ся как да си го взема ?

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

[beer]
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: tziko   
Дата:   20-03-17 19:22

Вземи си 50ка. Разбира се първо го тествай. Аз от 2 бройки на приятели стигнах това заключение, обаче из нета, хората друго казват(и доста хубави примери има), така, че най-вероятно е до бройка. Аз накрая не си го купих, защото винаги мога да взема от приятел ако ми се доснима много с 50ка.
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: vkk1   
Дата:   20-03-17 19:30

Айдеее, пак доде ракиено време, да вдигнем добрата стара тема.
50-ката е супер, велика, космическа, цвят, контраст, боке, чудесии ... няма друга кат нея. Фокуса цели 50-60%, за multicam-a това е чутовен успех! [smilie5] Така че няма какво да и се чудиш.
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: steeens   
Дата:   20-03-17 19:35

Jk.freeman написа:

> Как да я докараме, като аз тъкмо се
> наканех да чакаля някоя 50ка у
> базара, ти почна да го плюеш...ся
> как да си го взема ?
>
> [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
>
> [beer]
За коя сигма писа в началото? Щот сигмите нали има USB док за настройка към апарата.....така че вероятно няма да е проблем да ти я настроят в сервиз...но леко изтръпнах като видях цената на арт версията в магазина...[smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [smilie24]
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: Jk.freeman   
Дата:   20-03-17 19:54

steeens aми сигмата все още е 50mm f/1.4 EX DG HSM - е те тая. Мисля, че допреди 15на дена имаше даже такава тука у базара. Както и да е, тя е на един приятел, така или иначе нямаше да я купувам, той няма да я продаде в никакъв случай. Тази няма нали? И е един такъв обектив кода ти кажа, хем ме грабва, хем не. В контражур, майка и жална...

Ко стааа, ще си сипваме ли по едно кво да е...ай наздраве[beer] [beer]
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: Jk.freeman   
Дата:   20-03-17 19:55

Няма, G-то ша е, ама слънчогледа само ме разкандардисва...
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: tziko   
Дата:   20-03-17 19:57

- Барман, има ли джин?
- Има!
- Сипи ми един Джин Биим!
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: Jk.freeman   
Дата:   20-03-17 20:02

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: vkk1   
Дата:   20-03-17 20:52

той слънчогледа не ги чатка, щот не пие. Аз и на две водки пак мога да ти кажа - взимай [smilie5]
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: quazimodo   
Дата:   20-03-17 21:19

написа:

> той слънчогледа не ги чатка, щот не
> пие. Аз и на две водки пак мога да
> ти кажа - взимай [smilie5]

Без да си убеден, че твоя хапарат и така желаната 50-ка са склонни да си играят в един и същи пясъчник може да останеш разочарован от покупката. Аз продадох Фуджи С5 Про на 7000 кадъра, защото ми писна да издирвам идеалния обектив за него. Докато си играех с канончета не знаех за съществуването на фронт/бекфокуси и други такива ужасТи[smilie18] [smilie18] [smilie18][beer]

 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: Jk.freeman   
Дата:   20-03-17 21:29

Това за кой клас на Канон говорим...не за друго, ами наистина ми стана интересно.
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: quazimodo   
Дата:   20-03-17 21:36

написа:

> Това за кой клас на Канон
> говорим...не за друго, ами наистина
> ми стана интересно.

1Х350Д, 2Х40Д и 1Х5Д Класик, както му викат на първото [smilie5] Единствения проблем придобих след като услужих на "колеги" от форума с една 50-ка на 1.8. Върнаха ми я с див бекфокус, който така и не разбрах как се е появил[smilie18].

 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: Jk.freeman   
Дата:   20-03-17 21:40

Благодаря ! [smilie24]
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: Jk.freeman   
Дата:   20-03-17 21:44

Най интересното е как изведнъж изчезнаха тия стъкла от базара. Цяла зима имаше редовно поне 2-3 бройки, ся кат реших вече и...
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: vkk1   
Дата:   20-03-17 22:06

майтапа настрана, наистина 50г е готин обектив, няма да съжаляваш. Това е един от най-добрите обективи, които изобщо съм имал за никон като острота, цветопредаване, контраст, точност на аф.
Верно трудно се намират в базара, аз моя като го пуснах, след 3 дни замина. Смених го за 85 1.8д, който обаче ме разочарова сериозно.
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: quazimodo   
Дата:   20-03-17 22:12

написа:

> Най интересното е как изведнъж
> изчезнаха тия стъкла от базара.
> Цяла зима имаше редовно поне 2-3
> бройки, ся кат реших вече и...

Ми зимата хората снимаха вътре с 35-ците и продаваха 50-ките щото бяха дълги[smilie5] . Сега се стопли времето и почнаха да щъкат навън, където 50-ките пак им вършат работа[smilie18][beer]
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: Jk.freeman   
Дата:   20-03-17 22:14

Смених го за 85 1.8д, който обаче ме разочарова сериозно.

Нали уж по-хвален обектив. Пак ше е било до бройка.
 първа  назад  1  2  3  4 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  85  86     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена