Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: colorphoto   
Дата:   14-03-17 18:55

И освен ако не са много малки децата,какво би ти развалила естетиката на снимките културно употребена светкавица?

Парти-клубовете не са толкова осветени че хем да можеш да поддържаш необходимата при снимане на тези лудетини висока скорост,хем да не вдигаш ИСО-то на неудовлетворителни шумово стойности.

И това при използването на светли не по-малко от ф-2,8 стъкла.

Арт-кадрите с деца трудно могат да се направят баш в палавата и нервна обастановката на парти клубовете.


Има си други похвати за арт портрети на хлапета задължително в контролирана обстановка и с контролирано осветление.

Има и такива специализирани студия,като повечето са на дами-фотографи,което е логично.


Жанровете са различни при двата типа заснемане въпреки че обектите са все дечица.



Публикацията е редактирана (14-03-17 19:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: imitev   
Дата:   14-03-17 19:11

Synthy - ти би ли отишъл да снимаш 2 часа и после да обработваш снимките за тези пари?

а) Да - все някой ще се навие.
б) Не - ще е трудна задача.

А по тези купони много трудно ще направиш снимка, която не е със сапунерска визия. Трябва да участват и моделите. Тогава става фотосесия и цената съвсем отива в матрицата [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: Krassy   
Дата:   14-03-17 19:51

Synthy,
нормално един рожден ден в рамките на 2 часа струва около 100 лева или малко над тази цена.
Това за мен е нормална цена и такава бих дал на някой, ако ми поиска.
Защо е такава цената... защото продукта е такъв, в който не се изиска от теб режисура, избор на места, пренареждане или построяване на осветление, фотосесии на определено място и т.н.
Няма нищо сложно и затормозяващо, за да иска фотографа повече! Единствено се иска от него добър професионализъм в това, което прави - независимо дали е за 100 или 1000 лева - качеството трябва да е на ниво!

Друг момент е рожден ден в заведение с изнесена, режисирана фотосесия. Там цените понякога отиват и над 150 лева. Снимал съм и много изискан рожден ден на детенце и двамата му родители само, но за 350 лева лева и е имало защо. Там работехме двама без ограничение във времето и това беше по наше изискване, защото изчаквахме точно определени светлинни условия за мястото... но да не се отплесвам, говорим за снимки в еднаква за всички рожденни дни среда, неизменяща се и не изискваща от фотографа никаква режисьорска или организаторка дейност...

... дори 100 лева в някои случаи са много [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: landstar   
Дата:   14-03-17 21:16

Митев, бизнес моделът е в пакетнатa услуга. Не е задължително всеки елемент да е с надценка. Пиши го реклама ако щеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: imitev   
Дата:   14-03-17 22:21

Оно че си покаже само... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: landstar   
Дата:   15-03-17 07:27

Оно вече трета година си го показва в другите зали, но ми идва друга икдея. Не аниматор-фотограф, а фотограф-аниматор! Такъв, дето дава на чаветата да щракат с апарата и да ровят във фотографската чанта, да пускат светкавицата ...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: Synthy   
Дата:   15-03-17 09:18

colorphoto: децата са малки, затова съм против светкавицата. Според моите знания и разбирания, светкавица е позволена за деца над 7г. За момента повечето са под 6г.

imitev: Да, бих отишъл да снимам детски рожден ден за 120лв. за два часа (може и повече, ако преценя на място, че си заслужава), и после ще предам снимки, които според моите разбирания са добре направени.

Krassy: рожденият ден е без режисура. Събират се 10-15 деца в клуба и играят с аниматорите и играчките там, като клуба е само за тези деца. За целта си подбирам не много големи, светли клубчета (с много прозорци), за да мога да ги наема целите. Обикновено е от 11-11:30 до към 13-14:00 цялото мероприятие.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: samurai2   
Дата:   15-03-17 09:22

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: stotinka   
Дата:   15-03-17 09:46

Ееех колеги, като Ви чета и мед ми капе на сърцето! Направо се чувствам поласкан, че съм се родил в страна с такива даровитости!
... но, като погледна снимките на децата ми от детската градина и сега от училище, за 8 Март, Коледа и други всевъзможни поводи и без поводи, ми идва да зема тоягата!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: samurai2   
Дата:   15-03-17 09:53

[smile] щото снимат с светли обективи [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: Krassy   
Дата:   15-03-17 10:00

На 5 стотинки ги направи фотографите, всички ги сложи под един знаменател набързо [smilie7]
Мисля, че този подход на изказване предразполага към спорове, защото визира почти всички, дори и мен...
Ако ти покажа динамичен кадър от детски рожден ден и него ли ще причислиш към "заслужаващите тояга"?
И ако не успееш да покажеш по-добър... ще се самобичуваш ли "online"?
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: samurai2   
Дата:   15-03-17 10:04

Krassy
чек си взема пуканките щото ся като се събудят...и ше се започне [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: stotinka   
Дата:   15-03-17 10:33

Говоря за "щракането" на конвейр по училища и детски градини, за разлика от детските партита, където се пазариш директно с фотографа и човека си залага името, в училище и детската, госпожата казва - дайте 8 лв, че ще снимаме децата, ма кой е фотографа, какъв е, с какво снима, портфолио нещо ... забрави! Май само директорката знае, нали тя урежда финансите и само това явно я вълнува [smilie3]

п.п.
Единствените снимки които съм харесал, бяха от една известна фотографка (да не я споменавам), роднина на друго детенце от групата, за това се нави, иначе не снима масовки, а предимно бебета, не ни взе кой-знае колко повече от щракачите, ама се изкефих максимално от резултата, явно може и масовките да са поне прилични!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: Synthy   
Дата:   15-03-17 10:42

Може, stotinka. Напълно подкрепям казаното от теб. Имам само една прилична снимка от градината на дъщеря ми.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: IDA   
Дата:   15-03-17 12:55

@Синти:

"избирам си светли клубчета, с много прозорци, и Исо 1600-3200 + светъл или стабилизиран обектив (според случая, зависи от много неща) :) Верно, че не е лесно и много от снимките ми са брак, но за 15х10 са ОК условията и от 15 ако имам 4 за хартия от момента - ОК съм с това и се чувствам добре. Най-вече от факта, че не съм святкал на децата в очите."

А ти правиш ли разлика между това, да си баща, присъстващ на събитието, който в определен момент си изважда лъскавото апаратче, щраква 10-тина кадъра, за да се изфука, че може да снима и без светкавица, гордо показвайки в последствие на близки и роднини снимчици 10х15 от по 25 ст./бр., отпечатани в кварталното фото и това, да си професионален фотограф, нает, за да заснеме цялостно събитието, да поеме цялата отговорност за качествено, грамотно и по възможност красиво заснети снимки на всички деца и ключови моменти от събитието, дори и при отвратителни условия за снимане, след което, в продължение на седмица да обработва, ретушира и подготвя снимките за печат и накрая да представи завършен продукт под формата на "селектирани и обработени за принт" цифрови фотографии, луксозен фотоалбум или фотокнига? И всичкото това за смешни пари и на всичкото отгоре с претенции "да не се святкало на децата в очите". Самият ти, като човек разбиращ от фотография, вярваш ли си, като ги говориш тези нелепости или само си приказваш, колкото да се намираш на приказка?

Лично аз съм снимал събитие на "беден" и уж "безпаричен" мой близък роднина по гореописания начин БЕЗ ПАРИ, но му поставих условието, след събитието да седи плътно до мен на компютъра в продължение на една цяла седмица, средно по 3-4 часа на ден след работа и да гледа как обработвам и ретуширам всяка една избрана от него снимка и я отпечатвам в размер А4. Резултатът беше, че след първата вечер му писна и не се появи повече, а когато му подарих албума с готовите фотографии, направо се облещи, като видя, за каква работа и какво качество и красота става въпрос. Стана му адски неудобно, започна да ми предлага пари, които аз разбира се отказах с араргумента, че след като веднъж съм казал, че ще му свърша работа без пари, значи така и ще бъде. По-интересното беше, че този албум се превърна в истинска легенда в последствие. Всеки път, когато въпросният роднина ни канеше на някой семеен празник или на гости у тях, албумът се изваждаше тържествено от шкафа и всички присъстващи го разглеждаха с часове и цъкаха с език от удивление, разказвайки наляво и надясно, как трябвало да се прави истинска фотография, а то с тези телефони ... Това тяхно въодушевление и препоръки ми спечелиха доста бъдещи клиенти, но никой от тях дори и не си помисли да ме моли да му снимам без или за смешни пари.

Начинът на мислене на хора, като Синти и Боби ЛъФчето води до единствения логически възможен резултат - Бг-мамите и татковците се прехласват по мазнИте, които собственоръчно са снимали с мобилните си супер дупер хай-тек телефони, докато професионалните фотографи стоят без работа, опъват уши от глад и се чудят как да си продадат апартаментите, за да емигрират в Испания, където хората "ценяли фотографското изкуство и плащали добри пари за фотография". Лично познавам такъв фотограф, при това, много талантлив. А на Синти и Лъфчето да им е честита посредствеността във фотографията!


Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: Krassy   
Дата:   15-03-17 13:38

И сега, след като почти всичко е казано... идва ред на снимките...

Хайде, показвате...
Това, което харесвате и това, което не!

Иначе ще се счита, че сте си чесали устите само [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: samurai2   
Дата:   15-03-17 13:41

IDA
що мен пак ме набърка в таз цялата работа[smile]
От 2 г снимаме в 2 детски клуба почти всеки ден имаме по 3-4 детски рождени дни.Шефовете казват 40 лв - ако искаш.
Кви 100-150 лв бълнувате....120 е в моловете ходете там да си снимате.
Ше ми снимате без светка и само с светъл ,айдее не на мен тея..може сме новобранци в занаята ама ....
Светъл обектив е там на вън си ги изкараи децата и си им щракай портрети колкото искаш.
Айде лек ден че темата пак ше отиде у лЪво [beer]



Публикацията е редактирана (15-03-17 13:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: samurai2   
Дата:   15-03-17 13:52

Krassy [smilie24]
ше покажат ..ама завтра [smile] или ако покажат ше са портрети.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: Synthy   
Дата:   15-03-17 16:24

@IDA, зависи какъв е повода и какви са фотографите, на които попадна. Аз говоря като програмист с хоби фотография. Ако фотограф, професионалист, прави снимки каквито аз бих правил - абсилютно държа на думите си и пари няма да му дам, ами сам ще си щракам с "лъскавото" апаратче. За да наема фотограф, то той трябва да може да се справи много по-добре отколкото аз самият бих изпълнил задачата. Това, което съм виждал не ме задоволява и затова писах по-горе каквото написах. Но пък и не съм търсил сериозно, което си е мой пропуск, но това не се коментира. Не знам какво са смешни пари, но за цял ден сватба преди време ми искаха 500лв, и то добър фотограф. Към днешна дата за два часа 150 (нека са 150) без режисирани сцени, просто да отрази кадърно каквото се случи на партито ми се струват прилична цена. Ако човек поиска повече - ОК. Убеди ме, че си заслужаваш парите, и ще ги получиш. Нямам проблем да платя повече, стига да видя основателна причина за това.
Между другото, и без пари бих снимал детски рожден ден, ако ме помолят. Просто защото ми харесва и не си изкарвам хляба с това (както и съм снимал така сватби преди години - за удоволствието, което получавам).

Снимки няма да покажа, защото не искам, а и не са нещо, с което да се гордея и да развявам като знаме.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: vkk1   
Дата:   15-03-17 16:37

Ше ми снимате без светка и само с светъл ,айдее не на мен тея..може сме новобранци в занаята ама ....
Светъл обектив е там на вън си ги изкараи децата и си им щракай портрети колкото искаш.


Еверест взе да става нисък вече, трябва да се огледаме в другите галактики.
Мисля скоро не бях се смял така [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: Krassy   
Дата:   15-03-17 16:42

Все още няма снимки...

[smilie5]

Поне да се разбере кое е "добро" и кое ще яде сопата [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: samurai2   
Дата:   15-03-17 17:00

Е сега вкк1 ше качи [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: imitev   
Дата:   15-03-17 18:20

Любопитно ще е как изглеждат снимки за 40 лв. и как за 150...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: landstar   
Дата:   15-03-17 18:31

IDA, хубав подарък си направил, на правилните хора - да го ценят, това е важното. Тука да ти кажа светлинните условия така ги глася, че ЖСМ-ите да нямат шанс, също и сапунерките. Като наемат залата - пускам им ламбите, да пробват без фотограф. Общо-взето ще е като във бар с локално осветяване на масата с тортата и доста огледала. Нека пробват, нека се учат. Ако искат - пускам им основното осветление - луминисцентно, смесени температури, тук-там зад греди и пр. С една дума - ако искат да си излязат със снимки - бецален! Така го разбираше бизнеса Френк Лойд Райт - редовни, а не бомбастични хонорари. С малки суми, но редовно.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: landstar   
Дата:   15-03-17 18:36

Митев - мисля, че разлка за 40 и 150 няма да има никаква. Сещам се за един разказ от Чудомир - Фотографът. https://chitanka.info/text/14557-fotografyt

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »