Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: landstar   
Дата:   19-03-17 23:23

ИДА, не се засягай. В твоя подкрепа ти кажа, че по цяла ден се занимавам с хора - от архитекти до майстори на каквото искаш, които правят безброй опити да свършат нещо. Бисерите от тях обаче, които ценя, просто посягат и го правят от раз. Вчера си облякох работните дрехи и слязох на обект заеедно с общи работници да разчистваме помещения. Съкратих времето поне три пъти. Не че са некадърни, просто правят доста излишни ходове и движения. Обикновените хора просто го правят по трудния начин. Пак ще илюстрирам: днес дойде наш съфорумец, щракна за проба едни деца в движение. Две снимки - две попадения за печат, какво да говорим. В заключение - времето за обработка не смятам да го плащам никак. Това, че някой не се е научил за половин век да снима и после да му плащам да си дорисува бозите, сори.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: IDA   
Дата:   20-03-17 00:08

"Това, че някой не се е научил за половин век да снима и после да му плащам да си дорисува бозите, сори."

Никой не те кара да плащаш на такива като мен. Освен това аз "бози" не правя и никога не бих снимал за човек, който така определя труда ми. Споделих как правя нещата, именно за да не стават бози. Ако на някого съм бил полезен, добре, ако не, значи само съм си загубил времето да пиша в тази тема.

Лека нощ на всички.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: fotograf123   
Дата:   20-03-17 00:18

Тоест , половин век си снимал за да стигнеш нивото на снимките в профила си:-) какъв живот живееш ...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: landstar   
Дата:   20-03-17 11:15

IDA, никой не ти подценява труда. Мисля, че днешната техника дава космически възможности спрямо филма. Като разучавам подробно техниката си и конкретните условия за снимане постигам добри снимки с много по-малко кадри, на които им трябва обработка.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: Krassy   
Дата:   20-03-17 11:53

Филма си има своя "душа", както винила в аудиото...

Но това е некомерсиална тема... комерса е цифров [smilie7]

Ако по време на снимане си преценил кадровка, светлина, параметри на снимане... то в самият конвертор освен цветна температура, острота, шумоподтискане и някой друг оптичен параметър... друго не виждам какво е нужно да се пипа - в случая с детското празненство.
Обикновенно тези параметри са почти ендакви за цялото снимане, прилагат се на група файлове за 30 секунди...
За десетина минути преглеждаш цялата поредица и правиш необходимите корекции на различните...
После се пуска бач процес и отиваш да пиеш кафе.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: IDA   
Дата:   20-03-17 11:54

"Тоест , половин век си снимал за да стигнеш нивото на снимките в профила си:-) какъв живот живееш ... "

Фотограф123,

Поласкан съм от факта, че си разгледал профила ми и коментираш нивото ми. От своя страна, ще ти върна жеста, но за разлика от теб, ще го направя максимално добронамерено. Лицето на момичето от снимката ти в профила, която за съжаление, е единственото доказателство за твоето фотографско ниво във форума, изглежда така, сякаш боксьор го е използвал за боксова круша по време на тренировка. Силно се надявам, че това момиче никога няма да си види снимката, защото ако това се случи, тя така ще се ужаси, че никога повече няма да ти позволи да я снимаш отново. Лично аз бих се срамувал да покажа своя снимка в такъв омазан вид на когото и да било, камо ли да я качвам във форум по фотография. Жалко, защото снимката е интересна с тези отражения от витрината и ако беше леко пипнал лицето и беше мазал по-малко, от това щеше да стане една много красива и въздействаща фотография.

Що се отнася до живота, който живея, той е последното нещо, което би трябвало да те вълнува, но щом питаш, ще ти отговоря. Вярвам, че фотографията е била изобретена преди повече от век и половина, за да носи радост на хората. С това мое твърдо убеждение се опитвам да снимам и аз в днешни дни. Освен това считам, че фотографията е преди всичко любов, а не само техника. Ако един фотограф не изпитва любов към хората, в повечето случаи, снимките, които им прави, са вяли и безлични, дори и да са перфектни от фотографска и техническа гледна точка. Никога не съм считал себе си за особено талантлив фотограф, но когато видя пламъчетата на радост в очите на хората от моя фотография, на която самите те се харесват, когато почувствам, че тя им доставила положителна емоция, накарала ги е да се усмихнат и за миг им е повдигнала настроението и ги е откъснала от сивото ежедневие, когато почувствам признателността им за добре уловения миг, тогава знам, че съм си свършил работата, както трябва. В такъв момент и аз изпитвам миг на щастие, да не говорим за удоволствието от общуването с тях. Ето това е моят живот, драги Фотограф123, или поне онази част от него, която съм посветил на фотографията.

Накрая ще удовлетворя и желанието на онези, които пожелаха да видят снимки в тази тема. Фотографиите, които можете да видите тук:

https://vimeo.com/104432025


не са точно от събитие, но са снимани в условия, които много често се срещат при снимане на събития (малко и смесена светлина, движещи се обекти, рязко изменящи се светлинни условия, невъзможност за ползване на допълнително осветление и пр.).

А това филмче е специално за Ландстар и всички, които като него харесват портретната фотография:

http://dox.bg/files/dw?a=588cf91d75


За да го изгледате, трябва да си го изтеглите от линка и да го стартирате, цъквайки върху файла в Експлорър. Гарантирам, че няма вируси.

И съвсем накрая благодарност за Асахи, който изглежда единствен разбра, за какво говоря и коментира адекватно.

Пожелавам на всички честита астрономическа пролет и лека и усмихната седмица. Бъдете здрави и БЕЗ лоши чувства!

Ваш ИДА.



Публикацията е редактирана (20-03-17 12:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: Krassy   
Дата:   20-03-17 12:17

Напълно безсмислено е да се гледат възможностите на другите и да се коментират... добър, лош... неговата позиция не става по различна.

Фотографията освен любов, е и комерс, като двете не са еднозначно обратими [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   20-03-17 12:33

Интересно ми е в теми като тази дето винаги се зачеква кой за какви пари работи и подбивал цената та защо тук не се включват хора дето снимат сватби за по 2000лв. примерно?Мога да изброя няколко такива дето са и пълни календарите дори и при такива цени.Та защо те не се оплакват?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: Krassy   
Дата:   20-03-17 13:39

Не е ли ясно... заети са да харчат тия пари [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: CDman   
Дата:   20-03-17 13:58

защо тук не се включват хора дето снимат сватби за по 2000лв. примерно?

Защото ще им искат снимки. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: Krassy   
Дата:   20-03-17 14:17

... и ще падне едно плюене [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: Krassy   
Дата:   20-03-17 14:24

То в тая тема една снимка няма... срамота...

Ето една от мен... без никакви обработки, разбира се... кой да си играе и защо изобщо...

http://www.dropbox.com/s/9ur181ufsethq1r/Anna_135s.JPG?dl=0

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: landstar   
Дата:   20-03-17 17:51

ИДА, не ми харесва портретната фотография а пейзажната такава. Повечето портрети, които съм виждал не че са технически лоши, просто матр'яла е калпав. Пак ще припомня "Фотографът" на Чудомир.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: Dr.Strangelove   
Дата:   20-03-17 22:48

Защо не си облечеш работните дрешки и не "слезеш" при простосмъртните да си снимаш сам? Хем без пари ще ти излезе, хем няма да ползваш светкавица, хем ще си знаеш как да се бориш със "сложното" осветление, което си построил? [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   20-03-17 22:59

Айде още един недооценен финансово [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: fotograf123   
Дата:   20-03-17 23:15

Автор: IDA
Дата: 20-03-17 11:54

"Тоест , половин век си снимал за да стигнеш нивото на снимките в профила си:-) какъв живот живееш ... "

Фотограф123,

Поласкан съм от факта, че си разгледал профила ми и коментираш нивото ми. От своя страна, ще ти върна жеста, но за разлика от теб, ще го направя максимално добронамерено. Лицето на момичето от снимката ти в профила, която за съжаление, е единственото доказателство за твоето фотографско ниво във форума, изглежда така, сякаш боксьор го е използвал за боксова круша по време на тренировка. Силно се надявам, че това момиче никога няма да си види снимката, защото ако това се случи, тя така ще се ужаси, че никога повече няма да ти позволи да я снимаш отново. Лично аз бих се срамувал да покажа своя снимка в такъв омазан вид на когото и да било, камо ли да я качвам във форум по фотография. Жалко, защото снимката е интересна с тези отражения от витрината и ако беше леко пипнал лицето и беше мазал по-малко, от това щеше да стане една много красива и въздействаща фотография.

Що се отнася до живота, който живея, той е последното нещо, което би трябвало да те вълнува, но щом питаш, ще ти отговоря. Вярвам, че фотографията е била изобретена преди повече от век и половина, за да носи радост на хората. С това мое твърдо убеждение се опитвам да снимам и аз в днешни дни. Освен това считам, че фотографията е преди всичко любов, а не само техника. Ако един фотограф не изпитва любов към хората, в повечето случаи, снимките, които им прави, са вяли и безлични, дори и да са перфектни от фотографска и техническа гледна точка. Никога не съм считал себе си за особено талантлив фотограф, но когато видя пламъчетата на радост в очите на хората от моя фотография, на която самите те се харесват, когато почувствам, че тя им доставила положителна емоция, накарала ги е да се усмихнат и за миг им е повдигнала настроението и ги е откъснала от сивото ежедневие, когато почувствам признателността им за добре уловения миг, тогава знам, че съм си свършил работата, както трябва. В такъв момент и аз изпитвам миг на щастие, да не говорим за удоволствието от общуването с тях. Ето това е моят живот, драги Фотограф123, или поне онази част от него, която съм посветил на фотографията.

Накрая ще удовлетворя и желанието на онези, които пожелаха да видят снимки в тази тема. Фотографиите, които можете да видите тук:

https://vimeo.com/104432025


не са точно от събитие, но са снимани в условия, които много често се срещат при снимане на събития (малко и смесена светлина, движещи се обекти, рязко изменящи се светлинни условия, невъзможност за ползване на допълнително осветление и пр.).

А това филмче е специално за Ландстар и всички, които като него харесват портретната фотография:

http://dox.bg/files/dw?a=588cf91d75


За да го изгледате, трябва да си го изтеглите от линка и да го стартирате, цъквайки върху файла в Експлорър. Гарантирам, че няма вируси.

И съвсем накрая благодарност за Асахи, който изглежда единствен разбра, за какво говоря и коментира адекватно.

Пожелавам на всички честита астрономическа пролет и лека и усмихната седмица. Бъдете здрави и БЕЗ лоши чувства!

Ваш ИДА.



Публикацията е редактирана (20-03-17 12:11)
____________

О , извини ме ! Нямам думи да опиша нелепите ти кадри градени през половин век ... Благодаря за добрите пожелания но те няма да те направят фотограф ! Поздрави !


Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: BXMarkov   
Дата:   20-03-17 23:38

fotograf123, IDA и asahi са от най-адекватно изказалите се в темата! Ти от позицията на какъв раздаваш оценки и квалификации? На някои кръгозорът им е очертан с толкова малка окръжност,че прилича на точка и те уверено твърдят, че това била тяхната гледна точка!



Публикацията е редактирана (20-03-17 23:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: IDA   
Дата:   21-03-17 11:14

"Нямам думи да опиша нелепите ти кадри градени през половин век ... "

Някои хора явно вече са се превърнали в ГМО и хейтването им е генетически заложено. Поспрете се, бе хора! Не разбрахте ли, че това е форум за фотография и тук пари за хейтване не плащат. Така или иначе, фотография от вас няма да видим, камо ли да чуем нещо смислено от вас. Няма сериозен и уважаващ себе си човек, който да ви ръкопляска за това! Така че само си губите времето, опитвайки се чрез хейтване систематично да тровите атмосферата във форума. Щом толкова искате да се упражнявате в хейтърско красноречие, идете в някой форум за политика. Там хем ще си хейтвате на воля, хем ще ви плащат за това.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: Krassy   
Дата:   21-03-17 13:02

Смятай какъв хейт би отнесъл Пикасо, ако имаше интернет тогава [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: landstar   
Дата:   21-03-17 15:24

До: стрейнджата: Точно така мислех и да постъпя, както предлагаш. Обаче трудно понасям дандании. Вчера се виждах с едни момичета - аниматори. Разправят ми, че съвсем непълнолетни чавета им крещели в лицето като изтерясали. А иначе пак ще си снимам, само че през охранителните камери.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: Dr.Strangelove   
Дата:   21-03-17 17:45

Еврика! Скрийншотчета през охранителните камери, хем ще си далече от данданията! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: landstar   
Дата:   21-03-17 18:57

Тъй, амчи как! Фотографът на събитието го ползваме само за отвличане на вниманието. Интересните кадри, напр. - кое чааве е свило най-новия айфон на другото, кой татко е щипнал аниматорката - ще са доста по-платени.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: metodiev_martin   
Дата:   21-03-17 19:59

Не бях влизал няколко дни тука, гледам отдавна сте изтървали коня...
Попрочетох това-онова, което се е изписало и клипчета гледах даже...
IDA да се върна към ретуша (а и към клипчетата, които си споделил). Имам само едно питане - в тях присъства ли ретуш и какъв (и дали евентуално има от този, който е по 5-10 минути на снимка)
Стана ми интересно просто.
Мерси

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: IDA   
Дата:   22-03-17 11:01

Присъства, разбира се и е приблизително такъв, какъвто го описах. При всяка снимка е различен, в зависимост от конкретния случай и модел, но общо взето гледам да е минимален, за да не се набива на очи. Средна продължителност от по 5-10 минути на снимка е близко до реалността за такъв ретуш.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: metodiev_martin   
Дата:   22-03-17 14:41

Ok, мерси за бързия отговор. [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »