Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Пирин
Автор: bg2014   
Дата:   08-03-17 13:53

Каквото и да се пише и говори факт е, че няКОЙ има ползва на важните постове да се назначават хора с ниски изисквания към това, което им е поверено. И освен това да се създават обръчи с клакьори в подкрепа "правилните" решения. Хората от това живеят-държавната хранилка.
А държавата я няма.



Публикацията е редактирана (08-03-17 15:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: itilien   
Дата:   08-03-17 14:32

venny - къде съм твърдял, че трябва да обявяваме селата и пътищата за враг на природата? Казвам нещо съвсем различно. 1 - по-голямата част от държавата ни е заета от пътища и села, където човешкото присъствие е силно. Само в някои планини има места, където това не е така. Не е нужно и там да застроим всичко. Особено в места с алпийски характер, които са още по-малко. Тук не говорим за връщане по дърветата, а просто да не позволяваме безконтролно застрояване на малкото останали незастроени места.

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: imitev   
Дата:   08-03-17 14:42

В Банско, конкретно, не е застроена планината, а градчето.

И не е застроено, ами направо бетонирано, като Сл. Бряг...

Кой нормален човек ще прави огромни комплекси на баира? На равното е по-лесно.

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: мара   
Дата:   08-03-17 15:35

ааа, и планината е яко "благоустроена"...мене аку питаш, аз и на влек моем да се возим! и без капани и кръчми мога! горе е един голям панаир!

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: imitev   
Дата:   08-03-17 16:30


Моем, моем и да серем и пикаем по храстите... 20 000 човека нали се сещаш колко е еко и био цялата работа...

Щото искаме и пистите да са като в Алпите - заравнени с рактраци, и лифтовете да са като в Австрия, за да не падат от кабинките и седалките разни дечиня...

Мене ако питаш ските и лифтовете са най-малкия проблем на горите и планините в БГ.

Ся гледам у Софето праховите частици 450 мкг/м3, а в Пекин 300 (дето бил много замърсен въздуха).

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: мара   
Дата:   08-03-17 17:15

по въпроса с праховите частици има една мноооого сериозна спекулация по мое мнение...[smilie21]
...и там също стаа въпрос за едни пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: venny   
Дата:   08-03-17 19:17

itilien, аз не нещо не те разбирам! Ти искаш в нашата малка страна да има места диви като в Сибир ли?

Няма държава в света, която да не се възползва от съответните и природни дадености.

Опиши ми, моля те, твоята идеална визия за България относно тази тема, че пиша на посоки!



Публикацията е редактирана (08-03-17 19:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: itilien   
Дата:   09-03-17 10:13

venny - в момента в нашата малка страна от природните дадености се възползват само мафиоти, които създават монополи от които печелят единствено те. Без спазване на законите и без оглед на ресурсите и резултатите. Затова си имаме Слънчев бряг, затова имаме Банско бряг. Докато в тая държава не проработи съдебната система и не започнат да се спазват законите, предпочитам нищо да не се строи по тези места, защото едно, че щетите са огромни и друго, че построеното ще отиде за подхранване и усилване на мафиотите, а не на нормалните хора.

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: bg2014   
Дата:   09-03-17 10:57

Интересна позиция.
Който чел, чел. Всеки си има глава. Излишно е да се хаби човек за нищо. След 10 г. всичко ще ни е ясно.



Публикацията е редактирана (09-03-17 15:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: itilien   
Дата:   09-03-17 11:31

"И се оказва, че имам 500 дка в Пирин, около пистите (на 200 м от тях) с одобрен проект за инвестиция. "

Ами както се вижда, в моментното състояние такава схема не може да се случи именно защото не можеш да строиш в парка.

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: imitev   
Дата:   09-03-17 12:17


А знаете ли защо всъщност в Банско няма втора кабинка?

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: alext   
Дата:   09-03-17 13:38

Мутри на ЮЛЕН гонят екип на немската телевизия ARD

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: alext   
Дата:   09-03-17 13:40

В няколко свои разследвания Биволъ разкри, че ЮЛЕН АД е собственост на кипърския безработен Георгиус Георгиу, който служи за параван на собственика на ПИБ Цеко Минев. ПИБ е и основния кредитор на ЮЛЕН, задлъжняла с над 90 милиона лева. Всъщност става дума за класическо източване на банката. Парите на вложителите се инвестират в хронично губещ ски курорт.

Единственият начин да бъдат покрити загубите на ЮЛЕН е да се изсече и продаде гората на Национален парк Пирин!

Това обяснява и постоянния натиск над властта да се приеме без екологична оценка разширяване на ски-зоната и на практика да се узакони поголовна сеч в парка.


Само не разбирам BG2014 какво 4 страница се опитва да обясни като говорим за едно и също нещо и какъв е проблема да се подпише следното нещо "Cпасете Пирин, световно природно наследство, част от Натура 2000. Спрете опасния проект за нов план за управление на Пирин, строителството и стопанските сечи."???



Публикацията е редактирана (09-03-17 13:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: imitev   
Дата:   09-03-17 13:57

Започна да се прояснява - няма втора кабинка, защото Юлен не иска/няма възможност да я направи.

Освен това няма и достатъчно време до края на концесията да си я изплатят.

Ако искаха - нито зелените, нито политиците, нито народа щяха да ги спрат...

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: venny   
Дата:   09-03-17 14:47

itilien, така е защото държавата никога не е била добър стопанин.

"Земята земеделска струва 100-300 лв/дка. Аз купувам земя 500 дка до Шумен."

bg2014, а цените защо са такива?
Пак ще дам пример с Австрия, там декар земеделска земя струва около 5000лв. и далеч не всеки ще се съгласи да продава дори и да му се предлагат повече пари.

Айде купи си на тези цени 500дка, опитай се дори да накараш някой да ти продаде такова парче! По-скоро ще ти го дадат на скъпа аренда за 100 години (често срещана практика там), но няма да го продадат защото знаят колко им ценна земята.

Ние какво правим в България, ако имаме земя я продаваме, защото работиме в цеха и не ни трябва, а ако имаме гора я сечем за огрев[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: itilien   
Дата:   09-03-17 14:58

Земеделска земя за 100-300 лева край Шумен няма. Много отдавна по тоя край земята е около 1000 лева за декар. За 100-300 лева може да се намери земя над 4-та категория някъде по други части на България.

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: bg2014   
Дата:   09-03-17 15:37

Добре. Аз съм купувал 100 дка по 100 лв преди години. На 30 км от Шумен. Но това не е важно. Няма значение къде е земята. И не вярвайте, че няма земя по 100-300 лв. Има. 10 категория е толкова. Но и това не е важно.
Нека се върнем в темата.


Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: мара   
Дата:   09-03-17 15:39

и пак е евтина.
но да, опряхме в същината на нещата и комай няма никой, мойто да е на мнение, че изсичането...поголовното изсичане е нещо нормално.
общо взето всички сме на едно мнение.
това, което мен лично адски много ме дразни е витиеватата форма на изписване на юридическите и бюрократични формулировки, които позволяват да се случват разни неща.
разбира се, знам, че случайно нема - изсипи един вагот дивотии и гледай сеир!
светът функционира посредством подобни витиевати формулировки на прости неща, така можеш да прокараш каквото ти скимне.

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: alext   
Дата:   18-03-17 10:26

Bulgaren gegen den Filzр, Im korruptesten Land Europas


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »