Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150 ..  160 ..  170 ..  173  174     всички  напред  последна
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   02-03-17 00:24

250[beer]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   02-03-17 00:38

Вътре има ли го патента за свободната енергия?
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   02-03-17 00:58

"Асахи, ти сериозно ли? Сички патенти на Тесла ги има онлайн?"

Самият въпрос казва много за питащия.

Да се върнем към темата: Това с какво ли ще го снимат?
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   02-03-17 01:08

Ай тук какви глупави въпроси ми се въртят в главата, като чуя гравитация. Не е истина брат.[smilie18] [smilie18] [smilie18] Що се отнася до темата 2029 е пределен хоризонт за жизнения ми път. Пука ,че ми дреме.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   02-03-17 01:14

За човек, който казва "масата от де да знам че било нещо като тегло тежест" гравитацията няма никакво значение.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   02-03-17 01:21

асахи плъзгаш ме по наклонената плоскост[smilie18] [smilie18] [smilie18]Казах какви глупави въпроси имам в главата.Моля ти се ,не ти ли омръзна да изопачаваш казаното от някой?[beer]



Публикацията е редактирана (02-03-17 01:22)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   02-03-17 01:53

asahi написа:

> "Асахи, ти сериозно ли? Сички
> патенти на Тесла ги има онлайн?"
>
> Самият въпрос казва много за
> питащия.
>
> Да се върнем към темата:
>
> Това с какво ли ще го снимат?
Слънце, не с рогцето щот ши помръкнеш вери бързо. Ти вярваш ли си на глупостите които пишеш обикновено или просто го правиш за спорта? Налага се да спомена съветите дето даде за нещо от което си нямаш представа... какво и как се изучава в Художествената академия...кажи кога я завърши и каква специалност? Не се заяждам, просто ти казвам да не си пишеш по инерция, както обикновено правиш...
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   02-03-17 08:30

Изчерпахте аргументите. Ако желаете поразсъждавайте за китайците и астероида.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   02-03-17 08:34

Fmj не бъркай паметта с интелекта. Ти нямаш проблем със запомнянето, имаш с интелекта и възпитанието. И ако за първото човек е необходимо само да погледне източниците ти за осведомяване, тезите, които поддържаш и начина, по който го правиш, за да види, че си избрал сам да си в батака на сензационното, за второто няма как да ти се сърди човек - явно не си го получил овреме, а при неналичие на първото няма как да се сдобиеш с възпитание постфактум.
Можете сега с мажоретките ти пак да се поупражнявате в тийм спирит и да наскачате заедно като бълхички на куче. За съжаление обаче това няма да поправи всичките простотии, които написа тук и които всеки частично грамотен човек би оборил.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: FMJ   
Дата:   02-03-17 08:55

Коланкоф много се стягаш. Уж много думи си изписал ,а едно нищо не казваш. Ти защо влезе с бутонките да ме спъваш на терена? Не стига дето умишлено го правиш ами искаш да се държат възпитано с теб.[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: samurai2   
Дата:   02-03-17 08:58

https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/smiley_075202.gif


 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   02-03-17 09:01

Нютон хем е изнамерил сума физика, хем е изнамерил математическия анализ, но също така е бил алхимик и е вярвал, че е спациален божи избраник с велика мисия. Това, че за едно нещо е бил прав, не значи, че за всичко е бил прав. С Тесла е същото. Същото е и с абсолютно всеки друг човек. При сблъсъка на щурите хипотези с реалната реалност много бързо се разбира кой прав, кой крив.

След Айнщайн става ясно, че Нютон е бил в грешка, но не в тотална грешка. Само да ви светна, че ако нямаше релативистични корекции в GPS системата, нямаше да има точността, която има. Също така компютрите, на които пишете глупостите си, работят благодарение на знанието ни в областта на квантовата механика. На макро ниво не се усещат квантови ефекти, които сигурен съм fmj, steeens и компания смятат за тотала лъжа на рептилите. Това не са неща, които някой просто ги е сънувал и написал, а неща, които се ползват на практика всеки ден и работят. Не се ползват неща, които не работят. Много умни хора преди вас са направили експериментите, които изглеждат логично и могат да се проведат в кухнята на масата. Квантовата механика и теорията на относителността не са неща, които можете да разберете само с обща култура и интуиция, с експерименти в кухнята.

В есето на Азимов пише интересни неща. Има интернет преводачи, сигурен съм, че интелигентни и ерудирани хора могат да се справят, най-малкото знаете заглавието и автора и можете да си го намерите на други езици, които владеете.

И не, масата не е нещо като тежест...
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: Антивик   
Дата:   02-03-17 09:04

[smilie2] [smilie10] Алеййй!!!
Господа товарищи, що сторихте бре? То тая тема заприличала на предизборни дебати. Тръгна се от определена тема, па после НАСА-Русия-СССР, след това нещо съвсем се обърка, че и Тесла се появил....и накрая "А вие па защо биете негрите?", "Бием ги що си ги имаме, вие що не биете циганите..."
Съвсем се загуби нишката, а че и някаква "свободната енергия" се намесила[smilie11] [smilie8]. Това па що за чудесия е? Ако е Ел. енергия за свободно, безплатно ползване съм съгласен. Обаче това па при нас нема да стане, веднага ще се намери някое ЕРП де да приватизира/открадне, присвой/ свободната енергия и вече няма да е свободна[smilie3] .
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   02-03-17 09:06

Къци, развитието ти е като на 5 годишен хлапак. Това обуслява всичките ти възгледи, ниво на общуване и т.н. И петнадесет каламбура с буквите от нечие име да направиш - пак си оставаш анонимен шут, който просто не е дорасъл да комуникира на цивилизовано ниво с хората. Фразата с бутонките е готина и го доказва. Ако някой тръгне да ти оборва тезите в диспут, според теб "ти скача с бутонките". Айде покажи ги тия бутонки, дето са те "сритали" в моето мнение, предизвиквам те да го направиш. Само дето и това е от похватите ти типа "алтернативен факт", с които си служиш явно при всякакви спорове.
Нямам никакво изискване към теб да се държиш възпитано. Това трябва да идва отвътре, а аз няма как да изисквам от теб да надскочиш летвата си. Както се казва - не стреляйте по пианиста, той толкова си може.
П.С. Нямам никакъв ангажимент към теб да се държа цивилизовано при разговора ни от първите пъти, в които умишлено ми сбърка името, след забележка от моя страна. Разговора умишлено го вкара в руслото на кръчмарска препирня, така че те изпреварвам относно надигането на вой, че съм ти казал "шут" и така нататък.
Това, между другото, е стар приом. Искат ти доказателства и доводи за тезите - ти започваш да правиш завой и да пускаш "остроумни" мухабети и лични нападки. Още чакам доказателства за военновъздушната мощ на Русия 2017, самолетите или ПВО комплексите, с които не ще позволят на другите да летят, доводите за F22 и F35 че не са 5-то поколение, забавянето на ПАК-ФА програмата и крайното му въвеждане на въоръжение в една (1!) ескадрила. Тези въпроси ти зададох, ти цитира безименен генерал, препоръча ми да чета история (?!) и започна каламбури с името ми. [smilie18]



Публикацията е редактирана (02-03-17 09:14)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: FMJ   
Дата:   02-03-17 09:11

Батсали ти ги разбираш голем си така да знаеш. Ама горе май по Нютоновия математически модел смятат орбитите. Ама то моето всичкото е слухове.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: Антивик   
Дата:   02-03-17 09:18

Те елиптичните орбити не бяха ли пресметнати преди това от Кеплер...
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   02-03-17 09:19

Ами не, всъщност трябва да се вземат под внимание релативистичните ефекти, за да се сметне точно орбита. Определено много неща ги разбирам повече от теб, а моето ниво в много области е крайно любителско. Това не е защото съм много умен, а защото не съм инат и не смятам, че имам специална информация, както явно процедираш ти.



Публикацията е редактирана (02-03-17 09:20)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: FMJ   
Дата:   02-03-17 09:21

Що се отнася до Айнщайн и след като всичко е вярно какво ровят тия пустиняци още? Гледат да цоцат още от бюджета. Но чух,че имало много интересни опити където нещата не изглеждали така розови за теорията на относителността. Тоя свят от слухове се влияе не от догми. Справка историята.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   02-03-17 09:29

Ето на езика, на който са написани само верни неща. Страшно в темата е това есе.


Относительность неправды

Айзек Азимов


http://llama-haifa.livejournal.com/586.html




Публикацията е редактирана (02-03-17 09:35)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: FMJ   
Дата:   02-03-17 09:34

Ако е верен слуха ,че произлизаме от маймуните в кавички,то древните са ползвали огъня без да разбират от химия и Менделеева таблица. Хайде сега премести фокуса във наше време и направи аналогия със това което ползваме във всекидневието.Мислиш ли ,че на откривателите всичко им е ясно? Ама нещата работят,а хората продължават да си задават глупави въпроси и да търсят.



Публикацията е редактирана (02-03-17 09:43)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: FMJ   
Дата:   02-03-17 09:41

Батсали препоръчай ми филтър за да мога да си направя марсианско слънце при изгрев. [shtrak] Така де да поснимаме малко.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   02-03-17 09:42

Как прецени, че рептилските учЕни са в грешка и само се преструват, за да печелят пари, а горките потиснати от тежкия ботуш истински учЕни са прави? Като човек, който явно не се занимава с наука, как отсяваш кое твърдение е вярно и кое не?


Прочети есето.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: h_bio   
Дата:   02-03-17 09:52

За авиацията с числа:


http://1.bp.blogspot.com/_fI1By0fFB5s/S7tjYfwG1BI/AAAAAAAAAes/pupZ_jKazb0/s1600/pakfa_f22_comparison



F22 Първи полет 7-ми септември 1997

Т50 (ПАК ФА) Първи полет 29-ти януари 2010


Дотука ми сигат познанията. Вече за други характеристики - летателни, тактически и т.н. има други специалисти.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: FMJ   
Дата:   02-03-17 10:04

Интуиция Батсали интуиция. Аз грешника съм роден в лето 71 и съм живял по Татово време да му се свети името. Та да не се отплесвам.Хубавото на това време,че се научих да не вярвам на официалната линия. Интересуваха ме слуховете и това което не се казваше официално. Дойде демокрацията и правя същото. Нали съм прост продължих да се съмнявам в официалната линия.Защо ли? Защото няма власт която да не дири контрол над масите. Научните достижения не винаги са общочовешко достояние. Човек не се учи само от постиженията ,бих казал повече от грешките си.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: Антивик   
Дата:   02-03-17 10:09

Интересно заключение не го знаеш ка работи па го ползваш, то и аз така - не знам ка точно ми функционира карантията, но си се напивам кога ми е кеф.[smilie3] [smilie21]
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150 ..  160 ..  170 ..  173  174     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена