Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  7  8  9  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150 ..  160 ..  170 ..  173  174     всички  напред  последна
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   01-03-17 01:18

175[beer]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: Антивик   
Дата:   01-03-17 05:37

Я нещо за малко настроение и за Добро Утро:
https://www.youtube.com/watch?v=K_61Bdtu0kc


https://www.youtube.com/watch?v=SwIaHYgCpr0
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   01-03-17 08:17

Какъв русофил си ти? Пишеш неграмотно, най-малкото.Аз познавам истински русофили, това определено са умни и начетени хора, далеч над нивото ти.
Да се нагълташ с постсъветска пропаганда не те прави русофил, а обикновен маргинал с посредствени логически възможности. [smilie3]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   01-03-17 09:13


K Гагарину: Прости, Юра, мы всё проебали(
(коментар #2)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: m.djorov   
Дата:   01-03-17 09:46

Температура -233 градуса [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie11]
Нещо си се объркал.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: Jk.freeman   
Дата:   01-03-17 10:03

Хич не се е объркал...
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   01-03-17 10:34

Повърхностна темп. от 100К (минимална) до 390К (максимална) - т.е. мининална -173.15 градуса Целзий, максимална 116.985 градуса Целзий. Това е изнесено като информация за температурата на нашата луна.
А за останалото - толкова деизонформация и алтернативни факти се изкараха, че направо не ми се иска да налазвам до колене във фекалии в тая тема. Чудя се на търпението на batsali и asahi да водят спор с хора, които отчетливо показват, че фактите за тях не са това, което са за другите хора. Те про-раша настроените ултраси затова и си харесват Тръмп - и той разчита на алтернативни факти и пост-истина.

Нация техническа и космическа, а на въоръжение още са самолети с амнайста модернизация, които са с планери на 35 години. Разработиха 5-то поколение изтребител, с 10+ години закъснение и с невъзможност да го вкарат на въоръжение в повече от 1 ескадрила (до 12 самолета), но обичат да обясняват, че другите не струват и тяхната техника е та*ак. Ако не бяха митовете за МКС (да не се бърка с ЯМКС [smilie18] ), Ан-225, прашасалата "слава" на Миг-29 / Су-27 и няколко други детайла, не знам как съвсем от нулата трябваше да се фабрикуват факти. И нито едно от тези неща НЕ Е защото в Русия няма достатъчно знаещи и можещи хора. Задача на средата е да стимулира гениалните хора, или поне да не им пречи.

Защо хората, залитащи в двете крайности, не искат да приемат, че гениални мозъци се раждат навсякъде. Както от Космоса границите на държавите не се виждат, така и няма строго разпределение - умни/глупави за хората по земното кълбо. И тия гениални хора не се дъвчат, че са по-умни или по-можещи от другите гениални хора - това винаги е прерогатив на "фенчетата". Който е зает с научна дейност винаги ще допуска грешки, ще пробва отново, ще успява. Но най-важното - ще тегли напред всички останали. И е жалко да му се присмиват хора, които в професионалния си живот са шофьори, търговски представители, секретарки и счетоводители.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: Chipsy   
Дата:   01-03-17 12:33

Най-яката руска пропаганда е случката с Чернобил. Реакцията след случката, мълчанието и опитите за потулване докато не лъсна истината говорят много за СССР и сегашна Русия като държава.
Пък вие им се кефете колко са напред с космическите технологии и как само като прелетят над "вражески" кораб и всички се подмокрят [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   01-03-17 13:39

Прав си батка,неграмотен съм. Мама и тате успяха само до 8клас да ме изучат. Моето е поправимо,но за повечето плитко умни тук нещата са мисия невъзможна. Реална снимка от Марс на изгрев и залез може ли да намерите и да качите Батсали или Асахи? Не е заяждане с вас? Любопитство.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: samurai2   
Дата:   01-03-17 13:41

fmj [smilie24]
само аз мога да кача такава снимка...щото съм бил там [beer]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: venny   
Дата:   01-03-17 14:31


https://www.nasa.gov/sites/default/files/images/117989main_image_feature_347_ys_full.jpg



On May 19, 2005, NASA's Mars Exploration Rover Spirit captured this stunning view as the Sun sank below the rim of Gusev crater on Mars. This Panoramic Camera mosaic was taken around 6:07 in the evening of the rover's 489th Martian day, or sol.

Sunset and twilight images are occasionally acquired by the science team to determine how high into the atmosphere the Martian dust extends, and to look for dust or ice clouds. Other images have shown that the twilight glow remains visible, but increasingly fainter, for up to two hours before sunrise or after sunset. The long Martian twilight (compared to Earth's) is caused by sunlight scattered around to the night side of the planet by abundant high altitude dust. Similar long twilights or extra-colorful sunrises and sunsets sometimes occur on Earth when tiny dust grains that are erupted from powerful volcanoes scatter light high in the atmosphere.

Image Credit: NASA/JPL/Texas A&M/Cornell


https://www.nasa.gov/sites/default/files/images/117989main_image_feature_347_ys_full.jpg

http://www.jpl.nasa.gov/images/msl/20150508b/pia19400-16.jpg



NASA's Curiosity Mars rover recorded this view of the sun setting at the close of the mission's 956th Martian day, or sol (April 15, 2015), from the rover's location in Gale Crater. Image credit: NASA/JPL-Caltech/MSSS/Texas A&M Univ.



Публикацията е редактирана (01-03-17 14:33)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   01-03-17 15:49

[smilie18] Мерси,а къде може да се види баланса на бялото ? Подходящ[beer] кадър да качите? Тук на сметището wifi ми се губи гуглето не работи.[beer]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   01-03-17 15:59

fmj, научи ни и нас овцете на нещо де, защо така едностранчиво? Дай някой източник на информация, който не е контролиран от конспираторите. Не може цял живот да живеем в заблуда. Ти явно си доста запознат с материята, а не вярвам в сънищата да ти е дошла правата информация.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   01-03-17 16:00

Като (когато) ти се оправи нета виж каква нова играчка са си направили в Boston Dynamics
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   01-03-17 16:10

Добромир Каленков с цялото ми уважение към авторитетното ви мнение ще трябва да ви разочаровам. Държава като нашата която изкарва един Хвърчикоптер и два изтребителя на национален празник малко смешно звучи. 5 поколение Раптор? Ще цитирам Въпрос от комисията към генерал на Щатите. "Какво е нужно за да направим зона свободна за полети над Сирия" Отговор "Да обявим война на РУСИЯ." Ако не знаеш историята чети. Германски генерал по същия повод." Ако Путин нареди и врабчетата ще вървят пеша в Сирия "[smilie24]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   01-03-17 16:27

И пак - какво доказва това?
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   01-03-17 16:36

Доказва, че путинофилията не прощава. Аз съм русофил, защото харесвам и слушам руска музика, харесвам руската култура, говоря, чета и пиша на руски, имам приятели там и общувам с тях, похарчил съм една шапка собствени пари в Русия. Това неговото е сляпа вяра в отвъдното и няма нищо общо с русофилията.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   01-03-17 16:45

Е то това, ако е русофилия, asahi, прекалено много хора са някакви -фили. [smilie5] Филията за мене е свързана точно с носене на вода от кладенци в защита на нечия политика или идеология.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: samurai2   
Дата:   01-03-17 16:47

Никой да не закача братушките .... ей...мушмороци [beer]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   01-03-17 16:54

Я малко да вдигнем процента на снимки в темата.


https://www.nasa.gov/sites/default/files/thumbnails/image/juno-jupitersp.png



Южния полюс на Юпитер, сниман от Juno.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   01-03-17 17:05

Да, а една буля от съседното село каза, че Путя само с поглед сваля изтребтелите на врага [smilie10]
Не разбрах какво означава това за държавата, дето вадела два хеликоптера и намкакво си? Какво отношение има към темата? Аз историята я чета, слава Богу не от твоите източници, но виждам, че ти имаш нужда сериозно да ти се обърне внимание, че си се вкарал внякакви адски заблуди.
Сериозно, можеш ли да докажеш КАКВОТО и да е от това, което написа? С кое точно Русия може да накара останалите да не летят? С невероятните амнайсе модификации на Су-27, дето го модернизират през 5 години - процес, започнал от края на 80-те? Или ще закара 5-те прототипа на 5-то поколение ПАК-ФА? Това нещо няма още нормално име, все още се води Т-50, както всички прототипи на ОКБ Сухой.
Светни ме по кои параметри всяка една от 187-те бройки Раптор на въоръжение НЕ Е 5-то поколение? [smilie10]
F35 и той влезе активно на въоръжение, докато в Русия тестват своя 5-то поколение ПАК-ФА. То не беше МиГ 1.42, Сухой С-37 Беркут, Т-50 - и всеки щеше да мачка, да е нещо невиждано, нещо нечувано... Добре, че индийците овреме се откачиха от съвместната му разработка, че и те щяха да потънат. Пич, проумей, в Русия има големи мозъци, но за съжаление рядко от тях зависи нещо. Ако имаш друго мнение за руските ВВС - моля, подкрепи с факти, а не с това кой генерал какво е казал, прочетено в станалия за посмешище вече pan.bg. Ако не - просто замълчи.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   01-03-17 17:10

Абе каленкоФ фръцкай се колкото си щеш, ама горе ти трябват кафеви гащи.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   01-03-17 17:12

Такаа, минахме на личните нападки. Време е темата да се затвори. Жалко за хубавите снимки.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   01-03-17 17:15

Кълеников, Кълеников. Признак на ниска култура и още по-нисък интелект е да бъркаш умишлено името на опонента си, о, анонимний ЕфЕмДжей. Доводите ти стигнаха до кафеви гащи и фръцкане. Това ти е големият проблем - започваш на няколко места да водиш словесни битки, а на нито едно не си подготвен и ставаш лесна плячка. Откажи се докато е време и не доопропастявай темата с бълнуванията, прочетени в разни тролски сайтове.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   01-03-17 17:32

Батсали кое правителство не иска да контролира масите? Кой скри(контролира) трудовете на Никола Тесла? Защо е по лесно да вземеш субсидия за научно изследване в стил какво мислят мъжете докато акат,от колкото нещо свързано със свободната енергия? А забравих неграмотен съм и затова си задавам глупави въпроси.
 първа  назад  1  2 ..  7  8  9  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150 ..  160 ..  170 ..  173  174     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена