Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Монитор ,ама какъв?
Автор: lord_kik   
Дата:   19-03-17 10:19

Аз затова предложих моят Nec PA241W Spectra view
24 инча,с дебела рамка 10bit.всякакви настройки и профили 16към 10 1980/1200

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор ,ама какъв?
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   19-03-17 11:23

А какво ви е мнението за този модел

EIZO EV2455-BK 24.1"


Отговори на това съобщение
 Re: Монитор ,ама какъв?
Автор: Synthy   
Дата:   24-03-17 11:20

След умуване, поръчах EIZO CS230. Повече от предвиденият бюджет, 16:9 е, но пък е нещо качествено. 2420 идва твърде скъп в случая. Употребяван... реших да не го правя. Котка в чувал е.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор ,ама какъв?
Автор: Rand   
Дата:   20-07-17 11:25

Да използвам темата и да я вдигна. Предстои ми покупка на монитор, като ми се ще да е с фотографска насоченост. В момента нямам отделен монитор, ползвам този на лаптопа. Не търся професионални резултати, но поне едно добро качество като за любител. Коментираните по-горе Benq 2700 и Eizo 2420 са в рамките на бюджета, предполагам и калибратор ще трябва да закупя, въпреки че досега не съм се занимавал с калибиране и цветови пространства. Но за всяко нещо си има време, така че защо да не науча нещо ново?

Някакви препоръки на кой от двата да се спра или може би трета алтернатива?

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор ,ама какъв?
Автор: bbkw12   
Дата:   20-07-17 12:40

Acer пуснаха нов монитор Acer Рrodesigner bm320. Има много добри характеристики, но е скъпичък.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор ,ама какъв?
Автор: Rand   
Дата:   20-07-17 16:48

4k евентуално по-нататък. За него и нов компютър ще ми трябва или поне видео карта.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор ,ама какъв?
Автор: Synthy   
Дата:   20-07-17 17:20

Аз бих купил 2420, ако имах бюджет за него.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор ,ама какъв?
Автор: bbkw12   
Дата:   20-07-17 17:25

Мониторът и обективите са най-важни в цялата система. Такова е мнението на хората, които разбират от тази материя. Добрият монитор може да не се сменя с години. Другото се надгражда. Но всеки си прави свой избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор ,ама какъв?
Автор: lord_kik   
Дата:   20-07-17 21:19

Моето мнение е,че монитор от такъв клас не ти трябва освен ако няма да ползваш Adobe RGB което съм почти сигурен че няма да го ползваш,а SRGB е предостатъчно,защото за интернет пространството все още няма Adobe RGB ,а по-важното е да има резолюция,а това Еизо е 1920/1200 което е равно на 2мп. А имаме апарати с поне 20мп. И се обезмислят тез резолюции след като се преглеждат или обработват на FullHD,поради тази причина си продадох моят Нек Па241 и си взех 4к или по точно казано 3840/2160 (което не е точно 4К) и е повече от прекрасно.Но ако за личен гъдел и повдигане на самочувствието че имате монитор от висок клас, да вземай Full HD с цветови пространста непознати(за някой) като космоса.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор ,ама какъв?
Автор: Rand   
Дата:   20-07-17 23:29

Да не кажа някоя глупост, но SRGB доколкото съм запознат е прострнството от значение за гледане в интернет. А мен не ме вълнува това толкова. Аз искам да мога да се радвам на хубави разпечатки на моите снимки. А там май вече е от значение Adobe RGB. Отделно,така или иначе съм планирал покупка на PC и ще купувам нов монитор, защо да не доплатя известна сума и да ми помогне в хобито.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор ,ама какъв?
Автор: Synthy   
Дата:   21-07-17 08:11

Ако е САМО за обработка, 4К е полезно най-вероятно. Във всички останали случаи е по-скоро проблем. Win8.1/10 нямат добра поддръжка на 4К резолюция, и от там сума ти проблеми с уеб сайтове, софтуер, текст... Заради едните снимки, според мен, няма смисъл да си натрисаш тези битови проблеми с калпавите софтуери. Освен това на EIZO гаранцията е 5г. и е 16:10 (ама може би и другите цитирани са, не съм ги гледал).

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор ,ама какъв?
Автор: марвес   
Дата:   21-07-17 08:53

4K е добре само на 32" нагоре монитор. На 27" е абсурдна резолюция, дори няма абсолютно никакво предимство спрямо 1440P 27" монитор - пиксели не се виждат от нормално разстояние, а друга причина за 4K реално няма. 4K също и товари доста повече компютъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор ,ама какъв?
Автор: langel   
Дата:   22-07-17 00:35

Търся принтер, печатащ повече от 60% AdobeRGB

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »