Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: insanefen1   
Дата:   17-05-16 23:05

Е, как лъжат? Многократно съм пазарувал какво ли не от там и нямам проблеми, ама то трябва да имаш глава на раменете а не като "оФца" на промоцията! Ей, забелязах утвърден процес свързан с ЕМАГ, винаги като пуснат промоция да им се прави анти реклама! Айде, със здраве си "пазарете" в "технотата" и не ни занимавайте с глупости вече![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: BAJDOBRI   
Дата:   18-05-16 06:20

Емаг от 2 г. насам,е част от Южноафриканска фирма! А щом продават на територията на РБългария,са задължени да спазват търговските ни закони.Освен това,трябва и да направят проучване на
пазара и да пуснат конкурентни цени(както са направили в брандовете за бяла техника),а явно в случая,не са!

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: slyn4ogled   
Дата:   18-05-16 08:45

Според мен са проучили доста добре пазара, защото повечето им "супер-намаления" отговарят точно на цените в момента на другите магазини - за пример колега Argo по-горе показа един телевизор.
Аз по-скоро визирам ненормалното подлъгване на хората с думички от рода на "промоция", "революция" и т.н., разчитайки на психологията на смачкания финансово българин.
Завишаването на дадени стоки многократно, дори с описаното намаление, с надеждата да се продадат "между капките" е доста подло и нелоялно поведение.
Нямаше да пусна темата, ако посочените няколко примера бяха със сходни цени на аналозите в официалната мрежа, но това вече е непростимо!

А все още чакаме колегата vkk1 да пусне линка за новия 55-200 VRII за 200лв :)

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: kokotoo   
Дата:   18-05-16 08:55

Благодарско за фактурите - Моите поръчки / Детайли на поръчката / Фактура / [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: victory13   
Дата:   18-05-16 08:58

... добре че от е-мага не продават и сирене [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: BAJDOBRI   
Дата:   18-05-16 20:47

Голямо реване против тия вериги! Естествено е верига ,която продава много (ама много) стоки да не е в час за някой от тях! Голям праз че продавали смотан Канон или Никон на +200лв !!! Който може да чете и следи развитието на пазара ,няма да купи от тях и точка!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: moto12   
Дата:   18-05-16 20:59

Утре нека ти сложат и цимент в сиренето, дай да не "ревем" пак.
От незначителните на пръв поглед нелоялни търговски практики трябва да се започне. Ама българина си е българен, нали Бай Добри? Нищо страшно няма, все ще умрем някой ден.

пс То и на годишните технически прегледи се минава лесно, ама после що тъй станала белята.



Публикацията е редактирана (18-05-16 21:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: BAJDOBRI   
Дата:   18-05-16 22:00

И ?!? Не ти разбрах вопълът Мото 12 ?!? Сиренето ,цимента ,техническите прегледи?!? Аман от Оплаквачи!!! [smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: Daniel_P   
Дата:   19-05-16 00:32

Аман от тарикати бих казал аз !!!!
Не мога да разбера как някой хора видно защитават порочните практики на лажливи монополисти който са далеч от това да правят честен и достоен бизнес! Има доста компании в света който продават малко на по високи цени, но реално предлагат нещо в замяна, като безкомпромисен customer service, допълнителни гаранции, застраховки и др....! Та тия типично БАЛКАНСКИ измамници с customer service 0, лъжат в описанията си и не спазват гаранциите си, незнам как може да бъдат лансирани от група хора! Или просто не честността и измамата + кяра все повече се цени и зачита в БГ!!! Купихме настолен компютър преди година от тях,всъщност брат ми го бе поръчал и като разбрах викам ти си луд! Ма бил на промоция но на мен си ми намирисваха,макар да не бяхме пазарили от тях! И бум още с първата поръчка ГРЕДА,първо се забавиха 1 седмица с доставката и компа дойде различен :D Вместо с голяма кутия, дойде в малка, нямаше HDM изход(както бе в описанието и с един USB port по малко ЕЕЕЕ wtf? След разговор по тела с тях и мрънкане, се оказа че не може и да го върнем и да си получим парите обратно ееее сори ма- Никога повече!!!!



Публикацията е редактирана (19-05-16 00:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: e-mil   
Дата:   19-05-16 01:04

Балкански измамници има навсякъде. Ето едни американци в Ebay, които продават фул фрейм Никон в комплект с обектив за кропка.
http://stores.ebay.co.uk/BritishDeals?submit=%C2%A0&_nkw=d750


Единият комплект е само с DX обектив, а другият е с DX и FX. И това е фирма с 99.8% Positive Feedback. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: Daniel_P   
Дата:   19-05-16 09:08

О E-Mil напълно съм съгласен, определено не сме открили ние топлата вода! Измамници има навсякаде по света! И за това не трябва да се толерират!!! А информацията в подобни форумнни теми е едно много добро място за да се информираш и да избегнеш подобни не коректни хора![beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: to6e   
Дата:   19-05-16 10:06

Точно от тия "измамници" British Deals си поръчах фотоапарат, поради липса на налични в BG. Вечерта в 18:20 търговеца ми звънна да потвърдя адреса на доставка и в 9:30 на другия ден апарата беше в София.
До еmag - нямам оплаквания от тях, но основно поръчвам храна на котките, а за нея няма как да направя рекламация или да искам гаранция [smilie3]
Цената е без коментар - нормална за държавите на запад от границата, но нашия пазар на тая марка е зает от "юнаци" продаващи 50-100% отгоре.

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: e-mil   
Дата:   19-05-16 10:38

Автор: to6e
Дата: 19-05-16 10:06
"Точно от тия "измамници" British Deals си поръчах фотоапарат... на другия ден апарата беше в София...


Аз не споделям субективен опит, който е трудно да се провери. То на страницата им се вижда - сами са го написали. Да комплектоваш фул фрейм тяло с един-единствен кроп обектив, определено е шмекерия, която разчита на неинформираност.

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: slyn4ogled   
Дата:   19-05-16 18:32

Темата не беше пусната с цел да се заяждаме взаимно, а да ви покажа нещо грозно и недопустимо.
Както и да е, в КЗП вече са взели решение по моя сигнал, което ме удовлетворява.
Не вярвам emag да спрат с порочната си практика, но поне решението на КЗП е някакво успокоение...

https://goo.gl/rIjDvI

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: PhotoBo   
Дата:   19-05-16 20:01

Аз също съм пазарувал от "измамниците" BritishDeals, та няма нещо от което да съм ощетен, но е същото като и за emag - има и доволни, има и недоволни! Аз лично ако нещо ми се види съмнително, предпочитам да не рискувам и си правя пас от подобни изгодни покупки, бай бабо да не ме стига [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: slyn4ogled   
Дата:   26-05-16 19:41

"Koмиcиятa зa зaщитa нa кoнкypeнциятa нaлoжи oгpoмнa глoбa нa eдин oт нaй-гoлeмитe интepнeт тъpгoвци y нac – еmаg.bg, cтaнa яcнo oт cъoбщeниe нa aнтимoнoпoлния opгaн.

Pyмънcкият coбcтвeник нa oнлaйн мaгaзинa „Дaнтe Интepнeшънъл“ CA e caнкциoниpaн c тoчнo 4 657 779 лeвa. Caнкциятa e изчиcлeнa кaтo пpoцeнт oт paзмepa нa пpиxoдитe oт пpoдaжби нa дpyжecтвoтo зa 2015 гoдинa.

Пpичинa зa caнкциятa ca някoлкo peклaмни кaмпaнии пpeз 2014 и 2015 гoдинa cъвмecтнo c издaтeля нa книги „Koлибpи” OOД и книжapницитe „Xeликoн” AД, пpи кoитo e ycтaнoвeнo зaблyждaвaнe нa пoтpeбитeля.

Cтaвa дyмa зa кaмпaниитe „Чepeн пeтък“ (28.11.2014 г.), „Peвoлюция нa цeнитe“ (17-19.02.2015 г.), „Сrаzу dауѕ“ (19-21.05.2015 г.) и „Лoвци нa нaмaлeния“ (14-16.07.2015 г.), кaктo и „Peвoлюция нa цeнитe“ (23-25.06.2015 г.)."

Сега е ред на глобата и за 2016-та [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: colorphoto   
Дата:   26-05-16 23:20

[smilie24]

Тъжното в тази тема е че някои тук писаха че било нормално да се мами.

Или оправдаваха нещата с пазарната икономика, и то точно когато митът за безалтернативността на неолибералната пазарната икономика започва да се пропуква.



Публикацията е редактирана (26-05-16 23:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: oziris76   
Дата:   27-05-16 09:20

Кофти за нас, защото го намираме за нормално, а пък някой подозират тролване в дните на промоции на Е-маг. Те са си лъжци от всякъде и не смятам, че тези които твърдят, че е нормално да правят каквото си искат- са прави. А що се отнася до КЗП смятам, че е нормално да се сезират най- малкото за подвеждаща реклама. Обвиненията, че тези които скачат на намаленията като чуят "промоция" са овце, някак си не са на място. Значи те са овце, а търговеца в този случай излиза тарикат...Е така ли трябва да са нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: vinse   
Дата:   27-05-16 10:31

Поръчкова глоба, КЗК глобява емаг 4.6 мил лева за глупости. В същото време лукоил, които ни свалят кожите и са наистина гадове ги глобяват "рекорно" с 250 хил. лева..., тия пари си ги връщат сигурно за един час, при това само от надценката на горивата, която слагат [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: e-mil   
Дата:   27-05-16 10:54

Автор: vinse
Дата: 27-05-16 10:31
"В същото време лукоил, които ни свалят кожите и са наистина гадове ги глобяват "рекорно" с 250 хил. лева..."


Ами тя въпросната глоба на Лукойл беше за замърсяване, а не за търговия. Не знам дали е рекордна, но никой не го опроверга, така че може и да е.
А проверката за картел между Лукойл и останалите, доколкото знам още върви.

Иначе в общи линии си прав. Ще бъде учудващо, ако КЗК си свърши работата и докаже картел. Но въпреки това не е хубаво да се приказва на едро и да се смесват нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: i_v   
Дата:   27-05-16 11:12

Мен също най-много ме учудва, как голям процент от хората оправдават такъв тип измама. Доволни са, че я разпознават, чувстват се удовлетворени, че се възползват от „делаверата”…спрямо „балиците” дето се хващат.

Това е тъжно… но много показателно на къде вървим, като обществото. .. пък и изобщо за ценностната система на хората.

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: EvaJor   
Дата:   27-05-16 13:34

Интересно доколко практиката на emag се различава от практиката на родни грандове в сферата на търговията с фотостоки, които обявяват промоционални цени до края на месеца, след което "Очакват наличност" през целия този месец.

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: slyn4ogled   
Дата:   27-05-16 17:47

Хора, колеги ... от нас зависи да спрем "тарикатщината" - колкото и да е оплювана КЗП - аз до сега не съм имал случай да ме подведат в случай на основателен сигнал!
Дръжте будно съзнанието си, и си търсете правата!!! От там нататък нещата може и да започнат да се оправят ... бавно макар ... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: Krassy   
Дата:   20-03-17 14:46

Noooo WAY, човече [thankyou]

https://www.dropbox.com/s/xaqlmxgvknjnfzj/eMags.jpg?dl=0

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: tziko   
Дата:   20-03-17 15:52

Оня ден гледах, че този е на промоция и излизаше на 1499лв. т.е. колкото от тука без промоция :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »