Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Стари фотоапарати, какво да ги правим?
Автор: rlk   
Дата:   30-11-14 23:15

Какво може да се направи със старите фотоапарати които имаме? Ясно е, че може да се вземе някой лев, но реално погледнато е за жълти стотинки. Бих казал, че не си заслужава не само разправиите по продажбата, но и някак няма удовлетвореност от процедурата. Аз например имам Канон 5Д и 1Д3 които си вършат работа, но много рядко ги ползвам и вадя от къфара и просто си стоят като резервни. Но например така от стоене все още имам първия ми дигитален 20Д. Чудесно си изглежда и си работи без проблем и снимки вади чудесни. Но не ми се дава за 100 кинта, жал ми е и е грехота направо (а и eBay е пълен с такива). Както и да е, някакви по-интересни идеи?


Отговори на това съобщение
 Re: Стари фотоапарати, какво да ги правим?
Автор: juslen   
Дата:   30-11-14 23:24

Да си чупиш орехи/лешници/бадеми с тях, да си подпираш колата под наклон, да ги ползваш като тежест за киселото зеле-екстравагантни приложения бол [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Стари фотоапарати, какво да ги правим?
Автор: radi_nrj   
Дата:   30-11-14 23:25

Затова е добре да се разкарват докато все още имат стойност. В конкретния случай може да ги използваш да запалиш някой близък човек по фотографията примерно [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Стари фотоапарати, какво да ги правим?
Автор: deerstalker   
Дата:   30-11-14 23:28

Имате идея във съобщенията.

Отговори на това съобщение
 Re: Стари фотоапарати, какво да ги правим?
Автор: rlk   
Дата:   30-11-14 23:29

Е то аз си мислех да направя един тест за издържливост като тези в тубата с падания, поливане и т.п. и да го покажа тука например, но после ме домързя.


Отговори на това съобщение
 Re: Стари фотоапарати, какво да ги правим?
Автор: batsali   
Дата:   30-11-14 23:33

Подарявайте ми ги! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Стари фотоапарати, какво да ги правим?
Автор: ghostbuster   
Дата:   30-11-14 23:42

Давам ги чат-пат на децата ми да се учат да снимат с тях. Говоря за малки деца, не за тинейджъри.


Отговори на това съобщение
 Re: Стари фотоапарати, какво да ги правим?
Автор: boni   
Дата:   30-11-14 23:43

Подари го на някое дете/младеж, който има желаение да снима, но няма финансова възможност.

Отговори на това съобщение
 Re: Стари фотоапарати, какво да ги правим?
Автор: hose   
Дата:   30-11-14 23:46

моето разбиране за стари е съвсем друго [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Стари фотоапарати, какво да ги правим?
Автор: alext   
Дата:   30-11-14 23:53

Това е от една тема във фото- култ форума- Подари фотоапарат на дете от дом- споделям, защото каузата си струва!

Казвам се Албена Делистоянова и съм се включила в една инициатива на фондация "Пламен Горанов", целяща да организира работилници по фотография в домове за деца лишени от родителски грижи. До тук, за 20 дни съм успяла да събера 13 дарени фото апарата /работещи, цифрови, компактни/ от напълно непознати хора, получили информацията от уста на уста, както се казва. Надявам се, че тук фондацията ще срещне още по-голяма подкрепа, защото се обръща към хора, които знаят каква сила е фотографията. Сила като творческо себеизразяване, сила, която превръща ежедневието в изкуство, сила, която показва красиви и грозни истини...
Идеята е вдъхновена от друга инициатива наречена "Летен лагер по изкуства", в която децата от дом "Христо Райков" - гр. Габрово получават внимание и грижа от доброволци, учещи ги на рисуване, обучение на различни музикални инструменти, актьорско майсторство.
И така, ако идеята Ви е спечелила и сте съпричастни, можете да помогнете дори като питате познати, приятели, семейство дали имат възможност да подарят прозорче към един широк хоризонт на дете, което е принудено да стои в ъгъл на заключена стая. Това прозорче гледа през обектив на фотоапарат.
Моите координати са 0888 711 520, kokopche@gmail.com, поемам куриерските разходи по изпращането. Ако сте в София, може и да се видим лично.
Който се съмнява, че има смисъл в това да се предлага възможност на децата от домовете да бъдат творци и автори, вместо да се хвърлят усилия за събиране на консерви с копърка например нека види снимките с децата от "Летен лагер по изкуство". "Няма" такава жажда за знания! Благодаря, че прочетохте и споделихте!

Ако имаш желание би могъл да се свържеш с жената. Друг вариант е да махнеш IR филтъра за инфрачервена фотография [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Стари фотоапарати, какво да ги правим?
Автор: hose   
Дата:   30-11-14 23:56

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Стари фотоапарати, какво да ги правим?
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   01-12-14 06:19

Дай го 1дм3 ще го ползвам и то доста[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Стари фотоапарати, какво да ги правим?
Автор: dimidumi   
Дата:   01-12-14 06:32

Като не искате да си продавате старите камери, подарете ги на деца от някой дом, едно добро дело ще направите. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Стари фотоапарати, какво да ги правим?
Автор: adorable   
Дата:   01-12-14 08:19

Подарете ми един... Нямам претенции към модела... [smile] А аз ви обещавам, че след като си купя друг фотоапарат, този или ще ви го върна, или просто ще го подаря на друг човек, който иска да се занимава с фотография! :) [cool] Аз снимам сега с Canon eos 300x (лентов) и нямам дигитално тяло... Имам два обектива EF 28 - 90 f/4-5.6 и EF 90 - 300 f/4-5.6! Транспортните разходи и бирата са за моя сметка! Ако наистина имате желание драснете едно л.с.!



Публикацията е редактирана (01-12-14 08:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Стари фотоапарати, какво да ги правим?
Автор: demiman   
Дата:   01-12-14 09:31

boni [smilie24] ... Коледа идва ...

Отговори на това съобщение
 Re: Стари фотоапарати, какво да ги правим?
Автор: i_v   
Дата:   01-12-14 10:09

Подарявай на деца младежи/девойки или дом за сираци(дано наистина ги ползват по предназначението), огледай се и достави радост на някой млад фотограф/фотографка около празниците. Не можеш да си представиш каква радост може да бъде такъв подарък за някой, които дори не смее да си мечтае, че ще може да си позволи подобно нещо ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Стари фотоапарати, какво да ги правим?
Автор: ioana-foto   
Дата:   01-12-14 10:20

Според мен ако имате излишна техника направете лотария, пуснете една подобна тема и нека всички които имат желание се запишат.
Напишете желаещите на листче ,направете клипче при тегленето на печелившия и го качете в нета за известно време.
Така ще има тръпка и ще е интересно и за вас и за участниците.

Отговори на това съобщение
 Re: Стари фотоапарати, какво да ги правим?
Автор: lalusha   
Дата:   01-12-14 11:32

Аз пък не обичам да подарявам скъпа ми на мен техника.
Едно сони загубих/забравих в един автобус / и така замина незнайно в кви ръце. Имам стар зенит от време оно, но си го пазя за всеки случай.
Снимам с канонче и никонче като ги нося едновременно и щракам с двата.:)За удоволствие, не професионално.
Обаче като гледам тук каква техника се размахва за по няколко хилки и се примирявам, че никога не бих си я позволила.
Обичам си моите апаратчета и спомените с тях.
Не бих ги подарила никому.:)


Отговори на това съобщение
 Re: Стари фотоапарати, какво да ги правим?
Автор: Frenchev   
Дата:   01-12-14 12:41

Аз моя Никон Д300 го подарих на една приятелка, която се беше запалила по фотографията и снимаше с д50. Апарата имаше лек дефект и не ми се занимаваше да го оправям и продавам в последствие.

Подарих ѝ го с условието един ден като си купи нов или този вече за нищо не става да ми го върне защото ми беше първият полупрофесионален фотоапарат.

Сегашното ми Д800 сигурно ще го споходи подобна съдба след някоя друга година.

Отговори на това съобщение
 Re: Стари фотоапарати, какво да ги правим?
Автор: fraction   
Дата:   01-12-14 12:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Стари фотоапарати, какво да ги правим?
Автор: nyamago   
Дата:   01-12-14 12:50

Чувството за собственост ни е дълбоко генетически програмирано и изключително устойчиво, у всеки - имат го и животните. Извличането на удоволствие от раздяла със собствеността (подаряване) не е дадено всекиму - неспособността не е грях. Просто някои хора обичат да подаряват, други не обичат толкова, но могат - а трети изобщо не могат. Никой не е нито прав, нито крив.

А по темата, аз лично бих постъпил така:

1. Бих преценил внимателно и акуратно потенциалната използваемост на всеки от апаратите в реалния ми живот. И ги бих 'класирал' по този показател.

2. Най-изпозваемите бих запазил безусловно (вероятно и на автора не му минава на ум да пита какво да ги прави, той си снима с тях).

3. Тези в средата на класацията вероятно могат да донесат някой лев приход чрез продажба. Без притеснение, че пазарната цена е много ниска (непобедим факт на живота, безсмислено е да се борим с него) и с ясното съзнание, че голямата разлика от покупната цена като нови вече е изконсумирана - в работа (бизнес) с апарата или просто в лична радост. Малкият остатък е събираем - днес (!), но утре ще е нула. Колкто по-бързо се продадат (на каквато и цена да вземат), толкова по-добре. Ако пък човек се чувства благотворителен - взетите пари могат да идат за дарение и сигурно ще са по-полезни.

4. Тези на дъното са сигурно непродаваеми за повече от някоя бира. За тях не е лошо да се потърси заслужаващ (!) получател на подарък. Или безмилостно да се изхвърлят, за да не заемат ценно място (кой го има в излишък?) и да не ни измъчват с въпроси като тази тема.

5. Някои успяват да намерят приложение на последната група в творчески проекти като 'матриал' (реквизит) за снимки с художествено 'съсипване' на апарата (потапяне в течности, палене в огън, мацане с бои) или за модернистични скулптури и 'хепънинг' произведения - също смислени и удовлетворяващи начини на раздяла.

6. И накрая - при всяко придобиване на нова техника класацията се преразглежда и част от колекцията мигрира (само надолу!) по веригата.
= = =

Може да звучи сложно, но никак не е - и редовно го практикувам. Моят избор е между еВау и подаръци, но някои неща са заминавали и на боклука (колкото и да ми се 'къса сърцето' - скоро ми минава : )

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Стари фотоапарати, какво да ги правим?
Автор: Miro__Slav   
Дата:   01-12-14 12:53

Добре би било да се отвори една секция в базара "Подарявам"

Отговори на това съобщение
 Re: Стари фотоапарати, какво да ги правим?
Автор: ramdar   
Дата:   01-12-14 14:26

boni и i_v [smilie24]
И не само стари тела, но и обективи и всякакви аксесоари. Наистина ще зарадвате хора запалени по фотографията, но нямащи възможността да си ги купят.


Отговори на това съобщение
 Re: Стари фотоапарати, какво да ги правим?
Автор: Frenchev   
Дата:   01-12-14 14:53

Не мисля, че секция подарявам ще има успех. Така, който пръв види обявата той ще намаже. А да не говорим, че има голяма вероятност да е човек, който ще иска после да препродаде. Не бих си подарил апарата на такъв човек.

Бих го дал на някой, който наистина се е запалил и има голяма нужда, но не може да си го позволи по една или друга причина.

Отговори на това съобщение
 Re: Стари фотоапарати, какво да ги правим?
Автор: chukov   
Дата:   01-12-14 15:17

Дай апарата на Пенчо Маркишки от обсерваторията в Рожен
Като го видях завалията с какво снима и ми измиля

с едно 350Д и някакъв механичен руски обектив (не че са лоши руските)
Знам, че няма парички да си позволи по-добър

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »