Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Пазаруване от Ибей
Автор: something   
Дата:   06-12-13 13:51

Моля някой с повече опит да сподели.
Наддавах за един обектив и в последния момент продавачът отмени моята заявка с аргумента, че няма да го праща до България.
Аз не съм искал да ми праща обектива в България, има българска фирма с адрес в Лондон, която транспортира закупени от Англия стоки и ги доставя в България.
Но регистрацията ми в Ибей е вече с български адрес, който не може да бъде променен.
Какво се прави в такива случаи?

Отговори на това съобщение
 Re: Пазаруване от Ибей
Автор: M_D   
Дата:   06-12-13 14:07

Добавяш си английския адрес в секцията "Адреси". Kогато бидваш за такива неща, слагаш този временно да ти е "Primary address".

Отговори на това съобщение
 Re: Пазаруване от Ибей
Автор: Esper   
Дата:   06-12-13 14:51

Освен това е било редно да комуникираш с продавача преди да наддаваш, когато има някаква особеност, подобна на тази.
Той няма как да знае, че възнамеряваш да искаш шипинг до различен адрес от този, който си обявил в системата.
Подобни уговорки се правят преди аукциона да е завършил а не след това.

Отговори на това съобщение
 Re: Пазаруване от Ибей
Автор: Stenlius   
Дата:   06-12-13 15:43

Продавача не ти вижда адреса, а вижда само че си от България - това хвърля в паника някои англичани и директно отказват. Пиеш студена вода и наддаваш за друго ако ти е махнал бид-а. Ако си го спечелил и тогава не иска да ти го прати - пусни му английския адрес и го заплаши с негативен фийдбек - ако не помогне, пак пиеш студена вода, по-добре е да не оставяш фийдбека защото и ти ще получиш негативен вероятно.

Отговори на това съобщение
 Re: Пазаруване от Ибей
Автор: Mogila   
Дата:   06-12-13 18:56

Странно как е махнал твоя бит... хм. Трябва ти да приемеш тази отмяна. Това е доста тъпо. Ти още не си казал, че ще ти го праща. Може сам да отидеш да си го вземеш примерно.

Отговори на това съобщение
 Re: Пазаруване от Ибей
Автор: Mogila   
Дата:   06-12-13 18:58

Плюс това си има списък като пускаш търга, кои държави се изключват от списъка за пращане. Там той трябва да сложи примерно България. Няма право да отменя след като не е сложил там твоята държава.

Отговори на това съобщение
 Re: Пазаруване от Ибей
Автор: variysky   
Дата:   06-12-13 19:08

Продавачът има право да отменя бид по своя преценка, а и щом системата го е допуснала значи всичко е в правилата на играта. Процедурата е минимум два дни преди края на търга да пишеш на продавача и да му обясниш за каквито и да е особености (два дена за да има време да го види и да ти отговори).

Отговори на това съобщение
 Re: Пазаруване от Ибей
Автор: aldygreen   
Дата:   06-12-13 19:28

something написа:

> Моля някой с повече опит да
> сподели.
> Наддавах за един обектив и в
> последния момент продавачът
> отмени моята заявка с аргумента,
> че няма да го праща до България.
> Аз не съм искал да ми праща
> обектива в България, има българска
> фирма с адрес в Лондон, която
> транспортира закупени от Англия
> стоки и ги доставя в България.
> Но регистрацията ми в Ибей е вече с
> български адрес, който не може да
> бъде променен.
> Какво се прави в такива случаи?

При всички случаи на намерение за покупка от ebay четеш внимателно условията на продавача. Важно е. Може да се правят разни уговорки с продавача, но само предварително и само по вътрешната поща на ebay. Ако си участвал в търга, а не си обърнал внимание дали стоката се доставя до България, никой не ти е виновен. Има продавачи в Англия, които доставят до България, но е необходимо предварително да се отправи запитване до тях и това е посочено също в условията на продажбата. В случая няма как да си изпратил парите, значи си спечелил опит... [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Пазаруване от Ибей
Автор: kaci   
Дата:   06-12-13 19:37

На мен ми е чудно как изобщо е имало наддаване при положение, че липсва UK адрес въведен в профила на купувача [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Пазаруване от Ибей
Автор: aldygreen   
Дата:   06-12-13 19:55

@something,
Дай линк към продажбата в ebay и нещата веднага ще станат ясни.

Ето като пример.



Публикацията е редактирана (06-12-13 19:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Пазаруване от Ибей
Автор: HIT   
Дата:   06-12-13 21:14

Англичаните в ebay са тъпи парчета, казвам го от опит да комуникирам с тях. Щом е писал, че шипва до UK, няма право да ти отменя бида, никой не му е казал, че ще го караш да шипва да България. В такива случаи е добре предварително да го питаш дали ще прати пратката до адреса, който му даваш в UK, но и това не е гаранция за успех.


Отговори на това съобщение
 Re: Пазаруване от Ибей
Автор: aldygreen   
Дата:   06-12-13 22:39

HIT написа:

> Англичаните в ebay са тъпи парчета,
> казвам го от опит да комуникирам с
> тях. Щом е писал, че шипва до UK, няма
> право да ти отменя бида, никой не
> му е казал, че ще го караш да шипва
> да България.

Да де, ама ти съвсем ясно си заявил верифициран адрес, който не е в UK и не можеш постфактум да го променяш. Това може да е допустимо по някакви си нашенски неписани правила, но правилата на ebay са ясно разписани и публично достъпни.
[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Пазаруване от Ибей
Автор: HIT   
Дата:   06-12-13 23:04

Всичко е въпрос на контакт с продавача. Ако обаче той е от породата, която цитирах по-горе - няма оправия...
Иначе - при добро желание - всичко се постига, дори и шипване от един щат в USA до адрес на приятел в друг щат, и това пак при верифициран бг адрес.
Добре е човек да има няколко адреса за шипване.



Всъщност къде е казано, че трябва да ти пращат стоката само на верифицирания адрес?
Има ли го като правило това?
Нали преди потвърждението на плащането може да смениш адреса за шипване?



Публикацията е редактирана (06-12-13 23:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Пазаруване от Ибей
Автор: aldygreen   
Дата:   07-12-13 00:13

Много от продавачите изрично посочват, че изпращат само на верифициран адрес, посочен в PayPal. Те се застраховат по този начин, защото продавачът е задължен да възстанови сумата, ако по някаква причина стоката не достигне до получателя в срок от 45 дни. Но ако се влезе във връзка с продавача преди плащането или преди търга, е възможно да се договорят и други условия. Някои продавачи посочват като възможност в момента на плащане да се посочи друг адрес, различен от верифицирания в PayPal. При BuyItNow няма и никаква техническа възможност за промени и уточнения след плащането. В интерес на купувача е да си изясни условията, посочени от конкретния продавач.


Отговори на това съобщение
 Re: Пазаруване от Ибей
Автор: myphotos   
Дата:   07-12-13 10:09

kaci написа:

> На мен ми е чудно как изобщо е
> имало наддаване при положение, че
> липсва UK адрес въведен в профила
> на купувача [smilie11]


Защо да ти е чудно? Ако продавача не е отбелязал, че не праща за България какво значение има, че адреса ти не е английски. Ами, че аз редовно си купувам от англичани в ибей (сега наскоро филтър) защото идват за 7 дена пратките.

Първо се четат условията на продавача и тогава се наддава ама.... все бързаме [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Пазаруване от Ибей
Автор: xborox   
Дата:   07-12-13 10:17

Две неща са от значение в случая. Адресът на куриерската фирма с твоето ID да са Primary и да се свържеш с продавача. След като спечеля търг, учтиво моля продавача да впише адреса точно, като не пропуска ID номера преди името ми, тъй като използвам куриерска компания от UK до BG и го моля да ми даде десетина дена, за да оставя обратната връзка. Досега не съм имал проблем в британския eBay, а за последната година имам поне 50-60 спечелени търга.
И въобще не смятам, че "англичаните в ebay са тъпи парчета", напротив. С тях е в пъти по приятно да се прави търговия, отколкото с умните парчета у нас. И там има некоректни търговци, неизбежно е, но в повечето случаи го приемат като въпрос на чест да си доволен от техните действия.

Отговори на това съобщение
 Re: Пазаруване от Ибей
Автор: Тед   
Дата:   07-12-13 10:55

Така е. И като ти шипват на английския адрес...отношението, коректността учтивостта и понякога благодарността, че си закупил от тях е .... на светлинни години от това да им посочиш БГ си адрес от Източна Европа...

С английския адрес никой не се ... бъзика.

Отговори на това съобщение
 Re: Пазаруване от Ибей
Автор: myphotos   
Дата:   07-12-13 11:57

И сигурно има защо повечето в Ибей да не пращат за България както и да не купуват от българи [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Пазаруване от Ибей
Автор: Mogila   
Дата:   07-12-13 12:33

На мен не ми стана ясно той преди края на търга ли е отменил бита или след? И как е видял адреса след като стоката не е платена особено ако е преди края на търга не е възможно да го види.

Отговори на това съобщение
 Re: Пазаруване от Ибей
Автор: Nikel   
Дата:   07-12-13 12:46

Винаги е добре да се попита продавачът преди приключването на търга дали праща до БГ. Имал съм няколко случая в които продавачът беше написал че праща само до UK, но след като го попитах се съгласи да прати до БГ. Повечето обаче отказват ако изрично са писали само UK. Пак принципно повечето търговци в ибей си държат на рейтинга и се стараят точно да описват артикулите и къде шипват. Понякога обаче има изненади...

Отговори на това съобщение
 Re: Пазаруване от Ибей
Автор: imitev   
Дата:   07-12-13 12:55

В пейпал също можеш да имаш няколко адреса...

Отговори на това съобщение
 Re: Пазаруване от Ибей
Автор: swan_   
Дата:   07-12-13 13:18

Според мен продавачът не е съобразил и не е сложил ограничение за изпращане до България. От друга страна, колегата не е сложил английски адрес като основен. Няма проблем и продавачът е в правото си. Аз, откакто ползвам доставки до Англия, не съм имал нито една отказана покупка - това вече 4 години.

Отговори на това съобщение
 Re: Пазаруване от Ибей
Автор: aldygreen   
Дата:   07-12-13 13:27

АВТОРЪТ НА ТЕМАТА да беше сложил един линк към търга в ebay, след като го интересува какво се прави в неговата ситуация.


Отговори на това съобщение
 Re: Пазаруване от Ибей
Автор: Mogila   
Дата:   07-12-13 13:30

Авторът на темата да каже на какъв етап му е отменен бита и по какъв начин. Даден е на следващия ли как? А той потвърдил ли е съгласие? Такива неща[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Пазаруване от Ибей
Автор: imitev   
Дата:   07-12-13 14:34


Моята регистрация е в немския ибей, а получавам нещата в УК, БГ, УСА...

Нещо не прави както трябва...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »