Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Alex_Stand   
Дата:   11-09-13 00:48

Хайде, сега е време да кажем - колко са грозни и колко са тъпи :)

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Alex_Stand   
Дата:   11-09-13 00:51

Аааа да, и малко линкове: iphone-5s , iphone-5c


Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: photographist   
Дата:   11-09-13 01:00

ъъъ, правят ли хубави снимки [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: igg   
Дата:   11-09-13 02:54

на мен ми харесват много , да правят хубави снимки :) имат 2 вида светкавици , днеска гледах презентацията им . заслужават си

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: swiftyfan   
Дата:   11-09-13 05:29

Заслужават си? НЕма так1в лаф [smilie5][smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: georgivelev   
Дата:   11-09-13 07:05

За някой като мен, който не ползва смъртфони, подобренията са инкрементални. Моето най-голямо очакване беше, че паметите ще започват от 32GB, но те решиха още 1 година да цуцат по $100 за 16GB ъпгрейд. Моята прогноза е, че същата участ ще сполети и айпадовете по-късно тази година.

Очакванията бяха, че 5c ще е с $200 по-евтин, но не би. Оказа се скъп телефон с женски цветове - вероятно предназначен за добре угоените млади китайки.

Ми вижте сега, цените са горедолу изравнени, бях вчера в магазина и проверих. Айфонът струва 1300 лв, гнусмас галакси 4 е 1150лв. И двете са с 16GB памет. Просто си зависи на коя марка човек е фен, иначе плаща абсолютно едни и същи пари.

И нито дума за нови макбуци, аймакове, минита и пр. (Прозява се). Годината е адски скучна за продуктите на Епъл. Разводниха продуктовата гама. Общо взето се насочват бързо към периода от края на 80те, когато изгониха Стив Джобс.


Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   11-09-13 07:18

Ishit 5 times :)

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: localhost   
Дата:   11-09-13 08:28

iphone 5c (child edition)


https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/q71/1234721_500987926658560_895858900_n.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Don_Diego   
Дата:   11-09-13 09:49

Този последния, като иновативен и безаналогов продукт вероятно е към 100 долара... с двугодишен план. И 400 долара в кеш? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: dfxos   
Дата:   11-09-13 11:18

http://www.youtube.com/watch?v=1sIWez9HAbA


смешно е понеже това е истината



Публикацията е редактирана (12-09-13 11:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: name1993   
Дата:   11-09-13 12:54

Новият iPhone в 30 секунди.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: dimitar3   
Дата:   11-09-13 15:39

Камерата си е подобрена. 120fps видео. При ниска осветеност, снима 4 снимки много бързо и ги комбинира да получиш 1 не размазана. 2ната светкавица преценя по-добре белия баланс и са по-хубави снимките. Що се отнася до камера точно, са я подобрили определено. По-голям сензор също, ето го видеото.

http://www.youtube.com/watch?v=kK0_OVn_uxA




Публикацията е редактирана (11-09-13 15:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: didesignbg   
Дата:   11-09-13 16:35

Скъпият без нужните иновации, орязаният не достатъчно евтин. Акциите веднага полетяха надолу след анонса. Дали вече изтърканата PR акция ще успее да ги закрепи за още едно поколение телефони, съмянва ме.
Да говориш за подобрена камерра при положение че конкурентите предлагат камери по 40 Мп (Нокия), 20Мп (Сони) и т.н.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Тед   
Дата:   11-09-13 16:36

IShits.... иначе дамски/детски телефон.
Сложен до Самсунзите не изглежда добре. Софтуеринг...Ейпълинг...купувайте ябълки...
В гората по полята дето лови дроида...ябълката има само огризки /при един и същ оператор тествани/.
Дисплеи - дигитайзери ---рехави... I Krassy е положението, ако питате мен...[smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Marillion   
Дата:   11-09-13 17:11

Чудя се кой ги купува тия боклуци?

Голяма част от собствениците на тези телефони ги ползват само за говорене и играене на игри. Чат-пат за някоя снимка в тоалетната на някой мол. А през останалото време се хвалят, че имат такъв телефон.

Хората не се усещат как стават жертва на маркетингови трикове и заробващи мобилни планове, само и само да притежават "ябълката".

Да си ги ползват с кеф.

Разумният човек не си купува вещ заради екстрите, а за това, че му трябва и ще я ползва по предназначение.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: dimitar3   
Дата:   11-09-13 17:12

@didesignbg във фотографски форум сме, много добре знаеш че мегапикселите въобще не са всичко, освен ако не принтваш огромни билбордове, а кой ще ти принтва снимка от телефон.. Има дслр-и с 12.1 които бият такива с по 24 мегапиксела, така че това за мегапикселите не беше добро основание.

@Marillion Имал ли си iPhone, защото повечето които пишат като теб са нямали, ако си имал, сори. Вземи 1 ползвай го месец, виж как за 1 месец няма да забие нито 1 път и колко гладко и бързо работи и тогава ми говори пак :)

Също така ретина дисплея на 5 дава супер реални цветове.

Не мога да не призная че с 5C се изложиха, това си е петица в по-евтин корпус 1:1 Steve Jobs никога не би го позволил.



Публикацията е редактирана (11-09-13 17:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: didesignbg   
Дата:   11-09-13 17:20

Овърсамплинга е в пълна сила, а камерата на айфона освен като резолюция губи и като светлосила, а и май стабилизация няма ... Просто нищо интересно в това предложение, очевидно сони този път не са развързали кесията. Няма я магията която носеха ай-анонсите.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: dimitar3   
Дата:   11-09-13 17:24

Стабилизация има, точно тава писах прави 4 снимки и ги мерджва, това си е тяхна технология на стабилизация(мисля), във видеото е показано. Иначе е f/2.2 не знам с кои го сравняваш и тук не мога да споря, дай някакъв линк ако можеш.

Иначе има телефони с много по-добри камера от iPhone-a да, няма спор. Но по другите показатели издишат сериозно.



Публикацията е редактирана (11-09-13 17:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: don_kolev   
Дата:   11-09-13 17:25

Що се бълва тая омраза не мога да разбера. Ползвам Нокиа но ябълката ме кефи и не заради маркетьорски трикове.

Щем или не айфоня се продава. Пък вие си хейтвате. Бай дъ уей виждал съм всякакви хора с айфон, а не само тъпи кифли.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: dimitar3   
Дата:   11-09-13 17:34

Ами все пак най-важното е да ти върши работата за която си го взел. На първо време за такъв телефон ти трябва мобилен нет, иначе се губи смисъла. На мен ми трябва за да може да връщам мейли веднага, част от работата ми е, също много браузване, приложения като whatsapp и viber с които почти не говоря, як мултитаскинг, игри 1 път в годината.

Това може и друг телефон да го свърши, не отричам, ама на мен ми трябва да го върши без да се "замисля" ако искате вярвайте ама нито 4S-ката нито 5 ми е забивал за повече от 2 години ползване общо 2та. А на приятели с Samsung редовно идва майка ти да е*а и вадене на батерията :D Което при iPhone-а и да искаш не може, може де ама трудно.

Всеки има право на избор, това е пазарната икономика, S4 и 5 и 5S(смисъл 5S ще е цената на 5 сега, така е политиката на компанията винаги са като на предишния) ще са с изравнени цени почти, та всеки си преценява и си взима каквото си иска. Като става дума за снимки, имаме си апарати които никой телефон не може да настигне ;)



Публикацията е редактирана (11-09-13 17:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: chukov   
Дата:   11-09-13 17:36

Тъпа суета тъпа

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: didesignbg   
Дата:   11-09-13 17:38

Това не е стабилизация, а алабализъм, произведение на сони. Сензорът на епъл вероятно е 1/3", провери какво предлагат сони и нокия като големина. От фотографска гледна точка слабичко определено.
Като телефон ще си покаже, но и там няма с какво да грабне.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Swiftyfan   
Дата:   11-09-13 17:51

@Dimitar3

Вие очевидно не сте ползвал последните модели Nokia Lumia, та ми говорите как ретина дисплей вади реални цветове и как Shitphone не забивал.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: dimitar3   
Дата:   11-09-13 18:00

Така е не съм ползвал. Но за забиването няма да се разберем :D Ползвал съм много и го твърдя, поне при мен не е.

Nokia Lumia не съм ползвал чисто и просто защото операционната система която ползват не ме влече.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: ivoet   
Дата:   11-09-13 18:04

Може и да греша, но в тази тема май назрява поредният конфликт на тема apple [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: igg   
Дата:   11-09-13 18:15

аз съм много доволен от Iphone oт години , за мен това е едно от най-доброто на пазара
според мен това ще си заслужава http://www.youtube.com/watch?v=L1U-grcDve0&list=FLnLgoWjlt9AafePqmUTyh5A&index=2

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: asahi   
Дата:   11-09-13 20:29

Представянето на новите модели iPhone тласна надолу котировките на Apple. Книжата на компанията поевтиняха с 2,28 на сто до 494,64 долара за акция в търговията в Ню Йорк. След основната сесия спадът продължи - с 0,22 на сто до 493,57 долара за акция.


Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: igg   
Дата:   11-09-13 21:13

имал съм андорид 2г никога повече (може би най-добрия бизнес телефон)
Haters gonna hate



Публикацията е редактирана (11-09-13 21:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Marillion   
Дата:   11-09-13 21:14

dimitar3, ползвам смартфони още от 2005-та година. Надали си имал такъв тогава. Минал съм през доста марки и зная едно - всичките са еднакви, ако не ги ползваш за работа.

Да, ще се съглася с теб, че айфона е бърз и това се дължи на операционната му система, но не мога да се съглася, че е нещо велико. Просто поредната пластмаса. И 10 айфона да си купи някой няма да му порасне онази работа.

Аз ползвам HTC-та и също нямам спомен да ми са забивали или да са се влачили, въпреки че са с андроид. Може би причината е там, че ги ползвам по предназначение - бизнес телефон. Нет, мейли, документи и говорене. Игри нямам, филми не гледам и не ме интересува колко е шарен дисплея.

Та... така. Успехи и не ги мисли тези боклуци. Рано или късно се развалят.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Alex_Stand   
Дата:   11-09-13 21:28

Ха ха ... Така и очаквах, само пусни тема за нещо хубаво и работещо и гледай с каква злоба се нахвърлят тези които не могат да стигнат грозденцето :)

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: dikimee   
Дата:   11-09-13 21:34

iPhone 5S ми хареса. 64-битов чип = яка производителност (като си оправят App store application-ите да поддържат това, де), обаче защо е това недоразумение 5С? Със сигурност се постараха да стане ясно, че С не идва от cheap. 550$ без договор и то в САЩ. [smilie10] Ама евала, че толкова нагло експлоатират балъците, друг не би се осмелил.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Rebellious   
Дата:   11-09-13 21:35

И досега съм с   iPhone, но ...3 gs. Стара машинка, но оказала се най-надежната, поне според сравнителни анализи сред всичките модели, от началото до сега. Е и тя има проблеми - GPS-a й е пълен ташак, има проблеми със сигнала на мобилните оператори в по-трудни условия, това сравнено спрямо Нокиите / дори и от Лумия сериите/, но иначе бива. Особено като се отсвири и печално известния iTunes, и се замести с iTools. Ta, koйто твърди, че iPhonе не забивал, пращам му много поздрави! Имам опит от 2007г. досега! Е, ако не е джейлнат, тогава се държи по-добре, но пак има дертове с това. Така че, легендата за невероятната стабилност на iOS, поне за мен си е вече само легенда. Плод на невероятен маркетинг, създал популация от "зомбирани фенове". Дето се редят на опашки, даже преди да са наясно за какво![smilie3]
Новият iPhone 5s e пълна подигравка с тях! Нищичко значимо ново! Дисплеят е останал на едно място от 4-ката, това с пръстовият скенер е малко стряскащо в ерата на Големия Брат и улесненията, които предлага са най-малко значими точно за купувача.[smilie3] 64 битовата архитектура, т.е. съвсем новото ядро /kernel/ е най-интересната новост. Факт е, че е много по-лесно да се диплят многоядрени конструкции, но те са компромисното решение. Минаването на 64 битова платформа е много по-трудното, но и обещаващо решение. От друга страна почти няма 64 битови апсове и скоро няма да има, а проблема с 32 битовите си го знаем още от Макбуците.
Т.е. от три пъти пускане на 32 битов плъгин за Аперчъра, един път забива и ти отнася цялата работа в небитието. И почваш отначало. Личен опит![smile]
Язък, както казват южните съседи, много ми се искаше да сменя дядо 3gs, но май ще го държа , докато клекне съвсем. И после ще се минава на Андроид...[smilie9] Там поне вече има избор голям... За огромно мое съжаление./Мразя да сменям нещо, дето ме е очаровало и страшно улеснявало някога!/


Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Тед   
Дата:   11-09-13 21:59

Всеки си харесва тел.както колите.
Факт е че жените обожават дизайна на айфоня,но те кво му и ползват...
Иначе в горите им пускам нетче по Wi-fi, щото антенките им били рехави. А що народ смени джамовете им....
Сега ако не знаете-ако не си купите ориг. Iкабел ще имате много интеересни съобщения....

Много по-интересен е Note 3.... и дисплей и пърформънс,камерка, рам , процесор са...без сравнение.
Който му допада ай фон- да го купува :)
Кпйто андроид..... да се радва на стикерите на вайбъра за разлика от ios. И не само....ios :) дроида задмина ios,колкото и да не ви се вярва. Но всичко е динамика и може. Да има обръщалки. Съжалявам за собствениците на Лумия.
Откъм цена в сравнено с флагмана на С. колко са го напомпали в %? :[smile]
В меката на ios USAa нещо самсунга ги е ударил и продажби.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: georgivelev   
Дата:   11-09-13 22:27

Ползвам айпад от две години и операционната система никога не е забивала. Дори не съм се замислял колко безпроблемно работи. Същото мога да кажа и за OS X Snow Leopard. Просто си нямам никакви ядове с епъл. Айфон обаче не бих си купил.

Блазнеше ме мисълта, че 5с може да е доста по-евтин. Трябваше горедолу спешно да си купя нов телефон. Та оня ден отидох до Техномаркет и си купих Нокия 206, с 16 гигабайта микро сд карта. Блутута на нокията не можа да осъществи трансфер с компютъра ми, затова прехвърлих 11 гигабайта музика през сд слота, отне ми само някакъв си 1 час. Честно казано не съжалявам, че си нямам айфон. Прекалено скъпа играчка. То за 1300лв мога да си купя най-високия клас айпад мини и да го ползвам като телефон през скайп. Де е Киро на кирия.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Тед   
Дата:   11-09-13 22:38

Аз съм с нот самсунг, забиване досега не съм видял. Отделни приложения "спря да работи" съм виждал, но съм убеден, че не е дроида виновен. То е море от софтуери...

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Sassho   
Дата:   11-09-13 22:38

Айфоните са готини , но имат няколко проблема:

1. Отличителен знак са за нестадартна ориентация [smilie18]

2. Проблем е да ги ползваш с нормално PC с Windows

3. Необходим е Jailbrеak ако някой иска персонализация по негов вкус и "безплатни" игри и приложения.



Публикацията е редактирана (11-09-13 22:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Тед   
Дата:   11-09-13 23:04

Първите ревюта и мнения:

->iPhone 5S: A Refresh Phone, Nothing More;


>Samsung Galaxy Note 3: Decked to Impress

There's a reason why Samsung has become quite a favorite at IFA 2013: it was able to deliver more than what was expected of it, starting with the Samsung Galaxy Note 3.
Note 3


http://i-cdn.phonearena.com/images/reviews/120793-image/Samsung-Galaxy-Note-II-vs-iPhone-5-54.jpg



Един до друг:) Епъл... Червея ги нахапа...

На нота работата с писане, четене и рисуване със стайлуса ....е идеи нагоре откъм Ios. На ай фона образно казано се мъчеш да пишеш, четеш и рисуваш - това са лаишките функции, които ползва всеки.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Tonyy   
Дата:   11-09-13 23:34

Много полезна тема.Аз в момента съм пред питанка какво да взема . S3 S4 или нот на Самсунг или 4 4s на айфон. Нота за сега ми е фаворит заради писалката.Сменям си телефона веднъж на 4 -5
години.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Sassho   
Дата:   12-09-13 00:00

SGS4 или Note 3 трудно могат да минат в категория телефон поради нечовешките размери. Като за телефон именно Айфона е за предпочитане или някой по-малък Андроид. Разбира се може да бъркам - може пък всички тука да са на някакви ТОП менаджерски позиции и могат да разнасят подобни 5-6" лопати в сако или куфарче[smilie5]. Лично аз бих избрал Xperia Z1 mini с 4.3" дисплей , Qualcomm C800 , 20mp камерка.



Публикацията е редактирана (12-09-13 00:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Тед   
Дата:   12-09-13 00:12

Тествайте и саунда и радиото. Аз съм им ги тествал. Нота е като ламя, фона издиша при трансфера.
И аз си мислих за размера така и се притеснявах сериозно. В джоб или като тефтер, на колан...не ми е некомфортен.
Стайлусът постоянно пиша с него. И за бъзици със снимки и кво ли още не е отлична екстра. Книга и четеш нормално.
5 инча е златният размер за тия гадинки[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: CaracolStudio   
Дата:   12-09-13 01:07

Един до друг:) Епъл... Червея ги нахапа...

На нота работата с писане, четене и рисуване със стайлуса ....е идеи нагоре откъм Ios. На ай фона образно казано се мъчеш да пишеш, четеш и рисуваш - това са лаишките функции, които ползва всеки.



ТЕД

Пич сравняваш телефон с палка за тенис ... Що не го сравняват с iPad Mini .Стилус Стив Джобс го каза преди години "Кой подяволите има нужда от стилус за телефон"
Както каза Алекс Станд пусне ли се тема за нещо хубаво и работещо всеки почва да реве .Имал съм Android ,Windows Mobile ,Symbian и сега съм на IOS преди ревях симбиана как не става за нищо без да съм го пробвал и си купих специално НОКИА която продадох след седмица ползване .Хора които не са ползвали Iphone ,I mac или общо взето Мак продуктите нямат право да се обаждат .И кой каза ,че 5C e бюджетен телефон да са го казали на презентацията ,ами аз не чух такова нещо .А че това че му трябвало Jailbrake за безплатните програми ,то на андроида безплатните програми щото много бачкат като ги пуснеш и половината ти екран е зает от реклами .Отделно тия дето ревът срещу ретината най обичам да изляза на слънце и да си ровя в тела и до мен някой с Galaxy S да прави сянка с ръката на "върховният" дисплей .Общо взето И на мен не ми харесват на къде тръгва МАК но да ми сравняват Apple s компания като Нокиа която умря с нейните лумии ... е несериозно .Tочно логото на компанията ги описва най-точно "Think Dofferent "за това успяват .Няма да забравя едно интервю на Стив БАлмър/шефа на Windows/ като го питат какво мисли за i phone .Tой казва през смях "500$ за телефон ,и то без клавиатура" Къде са клавиатурите сега г-н Балмър :)

Поздравче за всички все пак машината трябва да работи за нас а не ние за нея :)
http://www.youtube.com/watch?v=t3h6kOLYGtI

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: star_dust   
Дата:   12-09-13 02:17

тия са по-зле и от зомбита:
http://www.youtube.com/watch?v=oprUI6nupfc

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: PhotoBo   
Дата:   12-09-13 02:38

Без да изпадам в словестни битки и аз ще си изкажа мнението по въпроса. Имах Iphone 3GS, че даже две бройки си бях вкарал от САЩ навремето. Така и не ме грабнаха тогава - нито с визия, нито със стил, че и с операционна система и производителност. Разкарах ги за по-малко от седмица, тогава народа беше пощурял по Ай. От две години си кретам със Samsung Galaxy S Plus, a на жената взех HTS Desire ...ъъъъ нещо си. Не са лоши и двата, вървят мазно, вършат работа, не се оплаквам. Наскоро обаче си играх с Iphone на кумата - 4S ама джейлбрекнат. Малее ми в ръцете нещо, но ми се струва, че е в пъти по-бърз от моя Самсунг (който все пак си е на 2 години де), но е с последна версия на Android OS 4.2.2 и сравнително добре върви.
Мисълта ми е, че май от както аз имах такава джаджа до наши дни ябълката е мръднала технологично, и щом и аз, който не съм им фен - не бих имал нищо против да имам един 4S, то представям си колко ще е приятен и бърз и този 5S например. От друга страна това да дам за телефон една торба с пари, вместо да си взема някое ценно стъкло, цял лаптоп или 40-42" телевизор, нещо - някак си ми се струва наивно и глупаво вече... Разбира се желая всеки му пари като вестници и подобни джаджи, Iphon-я ми се види арен, ама не и ако някой го вземе на изплащане, пък ако ще и Iphone 10 да е ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: uzsree   
Дата:   12-09-13 09:42

Ако и в БГ ни даваха iphone за по 100$ нямаше да водим тази дискусия изобщо.....

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: kvakioh   
Дата:   12-09-13 09:58

ДА, и аз така питам в офисите на мобилния оператор, като съм 14 години абонат и плащам винаги навреме, дали може безплатен Ифон...Казаха, НЕ, само с двегодишен договор и месечна вноска.
Притеснявам се само за колегите си китайци, които са луди по този телефон, всички имат. Сега са пред дилема- дали да ръсят за 5s или да е 5С...Ма те и двата са много скъпи.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: pbosakov   
Дата:   12-09-13 10:15

Хубави са, изпипани са, но с тая ценова политика да си гледат работата. Телефоните им просто не струват толкова, колкото искат за тях. Поне тук в Европа -- там у дома не знам за какви пари си ги предлагат.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Rebellious   
Дата:   12-09-13 11:33

Taka и още не съм срещнал човек, неповлиян от масираната, зомбираща реклама. И на Епъл, и на Андроид устройствата. Такъв, който да е ползвал и двете системи , и същевременно да даде обективно мнение... С аргументи. Значи все пак маркетинга е почти всичко в съвременния ни свят.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: dfxos   
Дата:   12-09-13 11:51


http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/aG91vA5_460s_v1.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Marten   
Дата:   12-09-13 12:32

Чудя се.. Аз ли съм единствения хомосексуалист, с малък пенис, безброй комплекси, кифленско поведение, не-в-час с новите технологии, информационно затъмнен, зомбиран, хвърлящ пари на вятъра, сериозно повлиян от маркетингова стратегия, потребител на Apple, който има iPhone още от 3GS модела и всеки следващ (в момента съм в 5, но разбира се, че ще си взема и 5S в момента в който излезе в БГ) и MacBook (в момента 15" с Retina Display, а преди него отново алуминиев) и Apple TV 2 и нямам намерение да сменям марката за сега..

Та, само аз ли съм или има и други ? о.0



Публикацията е редактирана (12-09-13 12:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Sassho   
Дата:   12-09-13 13:16

>>>>>>>>>Аз ли съм единствения хомосексуалист, с малък пенис<<<<<<<<<

Не е необходимо да се притесняваш - съдейки по продажбите явно сте милиони [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: nwimu   
Дата:   12-09-13 13:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Marten   
Дата:   12-09-13 13:34

@Sassho
Страхотно се бях притеснил. Благодаря ти. :)

@nwimu
Дам, така е.. Но няма как да знаеш какъв е кефа преди да вземеш продукт на Apple. Аз навремето когато си взех първия MacBook бях с ясната представа, че хвърлям пари за гъзария, просто ще дам двойно повече пари за машина, просто защото е Apple. Наистина имаше лаптопи на алтернативни марки със същите характеристики за половината от цената на MacBook-а. Точно една седмица по-късно вече не мислех, че съм дал пари за гъзария. Вече знаех, че лаптопа си струва парите.

И както беше казал някой по-горе.. Ако iPhone-а тук струваше $100, тази тема нямаше да я има и всички щяха да имат iPhone-и. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: netizen   
Дата:   12-09-13 13:56

Ако нямаш налични три хиляди лева, шансът да станеш мак хейтър е ужасяващо голям.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: P_Rein   
Дата:   12-09-13 14:00

Истина е, че е бърз айфона, но незнам как някои хора го сравняват с андроидски телефони, които струват 10 пъти по-малко. За половината на тези пари човек може да си вземе андроидски телефон, който по нищо няма да отстъпва. Същото важи и за останалите им продукти.
Хората се оплакват от андроида щото като видят малко свобода да слагат глупости и го осират, а на айфона като нямаш избор няма как да го прецакаш. Аз сега съм с LG с Windows Phone 7.5 и се дразнех, че не мога да барникам нищо по него, но с времето намерих начини. Забивал ми е 5-6 пъти преди когато беше с Windows Phone 7, след ъпдейта не се е случвало. Всичко върви супер гладко и бързо. GPS-а е безотказен, тестван е в Рила и Пирин. Може да погледнете цената му - LG Optimus 7. Какво точно предлага айфона повече ?
Преди да ми кажете, че като характеристики е по-добър, знаете че муха може да убиеш както с танк така и с вестник със същия успех само дето с танка е по гъзария.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Alex_Stand   
Дата:   12-09-13 14:05

Абе то и с Гоуфу можеш да отидеш на море... и пак ще се намери някой да ти обясни, че С класите и Седмиците "Мноооо" горят :) :) :)

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Тед   
Дата:   12-09-13 14:29

Те Ц класите си инсталират веднага Джелибрековете не защото им гори много двигателя и имат много пари....ами щото пусто му гъзария /Мара видяла, че Пена има Айфон и тя/ ....нито ориг. аксесоар си взел, нито кабеляци си купуват...ама сега ...и ориг. им кабеляк това му вдигнаха цаката ....такова драстично нещо не съм виждал...
Ще си купиш Айфоня за кило пари и ще му сложиш неориг. софт [smilie21] щото ...да не продължавам...си като селяните:)

Пък ние със Самолетите /Нотовете/ ще летим на киросин...и ще правим нежни бели завъртулки със или без стайлуси в небето, щото сме спестили някой лев от горивото и си караме с ориг. аксесоари за кола, за USB, HDMi, и ко ли още не...та чак авомобилите си контролираме с Дроидите....
бтв. Чакаме си и Октомври новия дроид...щото Дроида се развива...IOS...чака Айфон 10С...:) с нищо по-различно...[cool]

"ТЕД

Пич сравняваш телефон с палка за тенис ... Що не го сравняват с iPad Mini .Стилус Стив Джобс го каза преди години "Кой подяволите има нужда от стилус за телефон""

Ако Стив Джобс няма нужда вече /тъпа шега разбира се/....аз имам огромна. Сигурно и на другите им трябва. Не всички са родени за стайлъси.... Палка за тенис...глупости плещите.

Нота преди да съм го взел...щото не съм имал преди това друг НОТ... съм имал оборотен айфон. Никога ПОВЕЧЕ! Освен това където ги продават и ги отремонтират и инсталират....и виждам и знам какво става - такава инфорамция нямате.
Аз ходя и по горите и там нежни създания айфонски със слаби антенки не ми вършат работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Alex_Stand   
Дата:   12-09-13 14:45

"Палка за тенис..." - не !!! Гнусмаса е дъска за рязане на сланинка, когато се ходи по горите :)

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: igg   
Дата:   12-09-13 15:18

"Голяма част от потребителите на Samsung се насочват към Apple iPhone

Любопитни статистики на CIRP, публикувани във Fortune, сравняват iPhone потребителите със собствениците на Samsung смартфони. Според предложените данни, Apple печелят три пъти повече бивши потребители на Samsung, спрямо обратното. Резултатите показват, че 20% от анкетираните iPhone потребители са бивши собственици на Samsung смартфони. Докато тези преминали от Apple към Samsung са едва 7%.

Друга таблица показва, че предишният смартфон на 42% от анкетираните, настоящи iPhone потребители отново е бил iPhone. Около 30% са били бившите потребители на някакъв друг смартфон, 26% са преминали към iPhone, след като до преди това са разполагали с обикновен телефон, а 2% могат да се похвалят, че първият им телефон е iPhone.

По-долу пък може да видите още няколко любопитни статистики, сортиращи собствениците на Apple и Samsung модели по възраст и по образование. Впечатление в тях прави, че потребителите калифорнийската компания до 34-годишна възраст са 69% от всички, докато при Samsung те заемат малко по-малък дял от 64%. Резултатите от статистиката дават и предимство на Apple потребителите в степента на образование."

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Marten   
Дата:   12-09-13 15:25

Току що попаднах на едно клипче за новия iPhone, което мисля, че ще се хареса на феновете на алтернативните марки и въпреки, че съм Apple фен се посмях.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Sassho   
Дата:   12-09-13 15:53

Нямам никакви сериозни забележки към Айфоните освен нечовешката цена за БГ и целевата им аудитория [smilie5] [beer] Като телефони са N1 - функционални , компактни , качествени материали , добър дизайн.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: mitku   
Дата:   12-09-13 16:35

На мен ми харесва всичко в новия айФон (също и в стария)... освен размера на дисплея. Искам по-голям дисплей... минимум 4.7" или да кажем - 4.8-5" някъде, но и до към 5.5" съм съгласен. Затова и за да "закърпя" положението си взех един Самсунг Галакси Ноут. Докато не пуснат айФон с по-голям дисплей, ще си карам със стария айФон + Ноут-а (с 2 телефона съм).
Иначе си си супер айФон-ите (също и новите), но не може все с тази "пощенска марка" да се стои. И явно не само аз искам по-голям дисплей... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: valen_tin   
Дата:   12-09-13 17:42

имах айфон, имах и хтц андроид телефон ... сега ползвам само обикновен телефон с блутуут за колата и не смятам изобщо да минавам обратно на смартфон. Телефона си е за говорене, за другото има таблети и лаптопи, на които няма нужда да се мъча с малки екрани и клавиатури.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: dimidumi   
Дата:   12-09-13 17:57

Аз също имах смартфон, а сега говоря по обикновен телефон за 10 лв. и не смятам изобщо да минавам обратно на смартфон...за НЕТ си нося 12" лаптоп с усилена батерия, която кара по 8 часа непрекъсната работа, а за снимки DSLR...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: burningice   
Дата:   12-09-13 18:23

Айфона е убиеца на ДСЛРа, щото прави по-'убави снимки от него [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Тед   
Дата:   12-09-13 18:45

До igg:

"Galaxy S4 разби iPhone по продажби";
"Samsung Galaxy S4 би по продажби iPhone 5"
"Samsung Galaxy S III надмина по продажби iPhone 4S"

По данни на TrendForce от Apple са продали 27 млн. смартфона за второто тримесечие, а пазарния дял на компанията спада до 12,1%.

На другия край на света нещата изглеждат доста по-добре за основния конкурент - Samsung. Южнокорейският гигант е продал внушителните 71 млн. смартфона през второто тримесечие, което обяснява печалбата в размер на 8,3 млрд. долара.

Хитовият Samsung Galaxy S4 е реализирал 23 млн. продажби, което не само, че го направи най-бързо продавания смартфон с операционната система Android в историята, но и може би ще го превърне в най-продавания мобилен телефон за последното тримесечие.


Статиите са като ревютата на DSLR. Кой каквото си пише [beer] [shtrak] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Sassho   
Дата:   12-09-13 19:07

burningice - да бъдем реалисти[smilie3] Айфона може да снима по-добре от начален DSLR , но малко по-зле от ФФ такъв [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: dimitar3   
Дата:   12-09-13 19:27

В интерес на истината iPhone-а не е чак толкова скъпо удоволствие. Това което е хубавото на Apple е че страшно държат цени, продадох 4S-а си преди месец, модел на 2 години за 600лв. Та като цяло един път се изръсваш 1000+, после го продаваш и за около 250-300лв още си взимаш последният модел. Аз така правя вече 2 години, продавам стария давам още 250-300 и си взимам последния модел.

Също така някои примерно казват, ама еди кой си е с 4 ядрен процесор и повече рам и струва по-малко. Ок, добре, ама тука идва една голяма разлика - операционната система, iOS е направена така че да работи идеално и с по-малко ресурси. Нещо като разлика между windows и linux, на един комп имах windows 7 едвам се влачеше, а Ubuntu-то летеше. Та като е 2но по-характеристики не означава, че работи по-добре.

С macboок-ците е г/д същото, такъв нямам по причината че софтуерите които ми трябват нито един от тях (занимавам се с онлайн бизнес)не са налични за Мак и не ми е удобно. Но съм работил макар и за кратко и OS X също е страшно стабилна, поне така мисля по беглите ми впечатления и ревютата из интернет, хората използвали я повече могат да кажат, макар че темата е зa iPhone.

Сега на 18ти чакаме официалното пускане на iOS 7 която е страшно променена според мен за добро, пробвах бетите.



Публикацията е редактирана (12-09-13 19:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: nevmi   
Дата:   12-09-13 19:54

Незнам за какви цени оворите но аз съм в щатите и новият iphone 5S е 199$ s 2 годишен договор към АТ&Т. След месец съпругата ми трябва да подпише нов договор защото този ни изтича този месец и може би ще си вземем Iphone5S . До скоро бях потребител на windows и имах обикновен телефон със бутон за приемане на разовор и затваряне който го ползвах само за разговори даже и смс не пишех от него. Да iphone сега ми е удобен много но ние имаме IMac и МаcBook Pro и отделно съпругата ми има служебен Ipad. Когато всички устройства са ти на една сиситема определено си заслужава. Но определено в Щатите цените не са както в България. Е зависи и каква заплата взимаш. Иначе Iphone 4S e 1$ с договор защо да не си вземеш iphone при положение че подписваш договор

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: burningice   
Дата:   12-09-13 20:31

Sassho, една сапунерка от ентри левъл (под 150лв), слага миниатюрната матрица на айфона в малкото си джобче.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: serjy   
Дата:   12-09-13 21:04

има ли нещо което айфоните могат а андроид не? или обратното?

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: nevmi   
Дата:   12-09-13 21:20

мисля че няма кой знае каква разлика по скоро навик и начин на работа със ситемата.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: dikimee   
Дата:   12-09-13 21:27

serjy: Айфона не може много неща, които Андроид може. [smilie5] Но за сметка на това iPhone е много добър в едно нещо - да си държи цената. Всеки зелен робот след 1 година вече е на под 50% от началната си цена. iSh..eep-а се държи като кюлче злато (и струва толкова [smilie5] )

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: dimitar3   
Дата:   12-09-13 21:29

Не, няма разбира се, освен някои работи които са само за тях, ама нищо толкова важно. Въпросът е как го прави, не е въпросът какво прави.

По-напреде имаше пост, че са просто пластмаси, точно това е което отличава iPhone-ите от конкурентите им(изключвам новото недорозумение 5C)че имаш чувството че държиш нещо солидно което си струва парите, метал + стъкло са, няма грам пластмаса.

Те и затова държат много цена, както вече и друг колега спомена.



Публикацията е редактирана (12-09-13 21:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: pumabg   
Дата:   12-09-13 21:43

http://www.youtube.com/watch?v=n7-RetY7fGo



Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: serjy   
Дата:   12-09-13 21:48

добре, кое айфона прави по-добре от андроид устройствата?

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Sassho   
Дата:   12-09-13 21:54

serjy - освен да изкъртват ентри-левъл сапунерки и DSLR-и , Айфоните могат още две неща: да работят и да не работят [smilie18]

Както горе казах, перфе са Айфоните отвсякъде освен цената която явно е поне петкратно завишена спрямо това което предлага телефона.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: landstar   
Дата:   12-09-13 22:30

Абе това последно - 5С ли е или 5S? Че това е като с руските ракети С300.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Sassho   
Дата:   12-09-13 22:56

Доколкото отдалеч съм запознат със нестандатните Айфони - Iphone 5C е с хардуера на Iphone 5 , тоест с А6 проц. Iphone 5S пък е със 64bit А7 проц. Камерите и в двата нови Айфона отново са 8mp , но с по-голяма 1/2.3" матрица и 1.4 микрона пиксели. Дано да си ме разбрал правилно че с тия еднакви 5 , 5С , 5S е цяло чудо да ги запомниш кой-кой е и какво е [smilie18]



Публикацията е редактирана (12-09-13 22:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: dfxos   
Дата:   13-09-13 00:40


http://1jux.net/scale_images/186870_b.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: swiftyfan   
Дата:   13-09-13 00:54

Dfxos [smilie24] [smilie18] [smilie18]
Obama approves!! :D



Публикацията е редактирана (13-09-13 00:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Rebellious   
Дата:   13-09-13 01:11

Kakво им е "перфето" на иФоните? ГПС покритието , ли? Работата им като телефон, както уместно Тода ви спомена за гората? Да, там айФоня е просто айпад. Екрана ли, дето е уникално остарял, може би скролването на иконите...Егати зомбираното поколение. Дето се кефи на шикалки. Ако не знаете що е шикалка и уикипедията няма да ви помогне.
А кой бил отгоре, изобщо не ми пука, при положение, че всички ни цакат. Факт е, че ни дават неща отпреди пет години и по лъжичка и ние кълвем. Модерния свят ! Много вожд, малко индиянец...

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: uri64   
Дата:   13-09-13 01:12

от 3 години съм с един айфон 4-ка...има си готини и не скъпи апове, включително и светломер за определяне на експозицията...идеално се четат и книги на него...не знам колко по-добри са камерите и сензорите на новите модели или на андроидите, но не ме и интересува особено - за мен четворката си снима супер (виж темата за снимки с телефони) което не го може добре го може айпад-а който се комбинира идеално с телефона...въобще спокойно мога да си изкарам още 3 години с тая четворка [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: zigmund   
Дата:   13-09-13 01:20

Гроздето е кисело....КАТО НЕМАШ Кнти за ИпонЯ....Мълчи и си плачи зависливо :)


Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Rebellious   
Дата:   13-09-13 01:21

УРИ, перфе, че имаш още три годинки, а после? Ей така аз съм от 6 годинки, демек си късметлия. Но времето си върви, иде време за смени, не сега за теб, определено. И после какво правим? Самоубеждаваме се как сме били прави ли, или как са се променили нещата... Не знам, просто е гадничко.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: zigmund   
Дата:   13-09-13 01:29

: Rebellious - напиши го на Български .... Не те разбрахме....?

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: uri64   
Дата:   13-09-13 01:34

Каво после? То след още 3 години кой знае какво още ще има...тогава ще му мислим...ако трябва да се сменя - ще се сменя, ама смяна всяка година само заради смяната ВЕЧЕ не ми се струва уместна...едно време ей така сменях дслр-ите...да не вземе да остарее прекалено...глупости просто....Не че не мога да се излюскам за последния модел айфон/самсунг/експерия зет, ама за какво, като сега това, което имам ми върши работа?

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: igg   
Дата:   13-09-13 03:40

Защо трябва усъвършенстват съвършеното? Iphone си е най-доброто за мен , тва вече стана като Nikon Canon същото Android или IOS

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: serjy   
Дата:   13-09-13 08:17

ама това се опитвам да разбера, кое му е по-доброто? досега май излиза, че иос няма какво да сложи срещу андроид. дайте го по-практично, едното може това, това и това, другото това, това и онова. щото това което прозира като изводи е все в полза на андроид.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: valen_tin   
Дата:   13-09-13 11:44

и двете издъхват на елементарни неща - да се обадя бързо на някой, да мога да вдигна в 100% от случаите, да не говорим за нужда от звънене на 112 ... за таблет са ОК и двете операционни системи, но за телефон никога повече [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: igg   
Дата:   13-09-13 12:11

др телефони са правени от кофички за кисело мляко операционната система е бъгава яко , айфона за мен е като швейцарски часовник работи гладко и безотказно до сега за 1г нито 1 път не ми крашна или заби като стария ми галакси с4 .
галакси с3 беше зле и хората се надяваха с4 да е по добро но не се оказа по различно от с3 ..

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: uri64   
Дата:   13-09-13 12:13

> ама това се опитвам да разбера, кое
> му е по-доброто? досега май излиза,
> че иос няма какво да сложи срещу
> андроид. дайте го по-практично,
> едното може това, това и това,
> другото това, това и онова. щото
> това което прозира като изводи е
> все в полза на андроид.

Всъщност това, което трябва да се разбере е следното - при положение, че на някой му е добре и си върши всичко каквото му трябва с даден уред - бил той телефон, апарат или протонен дезинтегратор - от дадена марка и модел, него слабо го интересува дали подобен уред от друга марка и модел има един милион други функции, защото те просто не са му необходими. От тук, кой е добрият уред - този, който ти запълва всички нужди по отношение на функционалност и дизайн максимално дълго време. За мен може да е едно, за друг - съвсем друго. По тая логика андроидните телефони нека си имат нам кви си велики функции, дето ги нямат айфоните - от това спокойният ми сън хич няма да се наруши. На мен засега си ми е достатъчно добре със вехтата четворка и туй-то. Ако някой ще се почувства по-щастлив от това, мога и да му подпиша, че последните андроидни телефони са много по-велики и ще си продължа да ползвам четворката.

Това всичкото - лично мнение [beer]



Публикацията е редактирана (13-09-13 12:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: dephil   
Дата:   13-09-13 12:38

Епъл..
Какво направиха новите маркетинг гении на Тим Кук?
Осраха единствените две неща, в което компанията наистина я биваше - да са елитарния продукт за разбиращите и заможните и да си глезят клиентите и да се грижат за тях.
И то - от едната късогледа корпоративна тъпотия и алчност.

До 2012та Епъл просто не оставяше място за Андроид сред по-заможните клиенти, за които имат значение неща като:
1) Цялостна екосистема от периферни устройства. От висококачествени докинг-станции, през всякакви джиджавки, та до автомобилни интеграции.
2) Инерция на вече закупени приложения и музика. При един нормален евро-американски стандарт не е никак трудно човек за 2-3 години да натрупа инсталирани софтуер и музика, които да надхвърлят в пъти стойността на самия телефон.
3)Качество на звука при слушане на музика. Нито имам време, нито ми се занимава да тествам всичко ново от Китай и Корея, но поне към миналата година нямаше андро-корейско нещо, което да звучи достатъчно добре с хубави (!) слушалки. В случаите, когато ме мързи да включвам слушалковия усилвател - 4s движи на едно поносимо ниво дори Sennheiser HD800.

Алчността на новия екип в Куперино люшна компанията към клиентелата на Андроид (който дали не иска, дали не може - но МР3ките и софтуера си ги набавя от торентите и едва ли би си сложил JBL-стойка, защото обича сутрин да го буди читаво стерео).

Това роди недомислицата iPhone 5:
а) Абсолютно малоумен и ненужен нов жак. Клиентите разчитат на приемственост и стандарти, поради което са инвестирали сериозно в качествена периферия? Мммм.. Сори!
б) Тихомълком даунгрейднати ДАКа и усилващи модул, а оттам - 5цата е най-тъпо звучащия телефон в историята на Епъл. Какъв е смисъла да промотираш айтюнс и легално аудио, ако устройството ти не ги свири добре? Пак сори!

Последният читав iPone е 4s
За мен, с него системата приключи.

В 6цата очаквам да сложат едно фенерче и след това да се вземат под ръка с Нокия, на път към изхода.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: HP   
Дата:   13-09-13 12:44

Автор: igg
Дата: 13-09-13 12:11

др телефони са правени от кофички за кисело мляко операционната система е бъгава яко , айфона за мен е като швейцарски часовник работи гладко и безотказно до сега за 1г нито 1 път не ми крашна или заби като стария ми галакси с4 .
галакси с3 беше зле и хората се надяваха с4 да е по добро но не се оказа по различно от с3 ..



Galaxy S4 влезе в продажба края на април 2013! Не знам колко ти е стар стария S4, ама абсурд е да е на 1 година+

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: serjy   
Дата:   13-09-13 12:46

да ме извините, но и супер нагло и обидно от ейпъл да третират клиентите си като крадци. имам към 500 оригинални диска и всички мп3-ки съм си ги рипвал сам и са си мой с легални автосрки права! с иос ти си престъпник! трябва да ръснеш 25$ годишно за да слушаш някакви други мптройки. на всичките си приятели с иос не мога да пратя нито снимка нито никакъв файл, кой верк сме баси. телефонния указетел е някаква смешка, дисплейте са малки с гадни цветове.... разбирам да ги даваха за един лев като в щатите...

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Тед   
Дата:   13-09-13 13:02

И други неща ще разберете, че под алуминия има кърлежи, но тука тенденциите идва след 2 г. В БГ всичко се движи със закъснения от поне 1 г. спрямо някакви си там задокеански тенденции...

Ама да направят читав 6С... Рано или късно ще вдигнат и инчовете на дисплеите - няма как.... И стайлъси ще вкарат ...няма как....
Ама, на който му се ядат ябълки да ходи при 5С - да е моде...няма лошо ...тука всеки си прави коментари, парите са си ваши...може да купите и 1 кг. ябълки от пазара.
Но да не мъркате и за софт....щото дроида откъм приложения е....охо... Ябълката още чака ъпа на вайбъра да му се появят стикерите както при дроида.... "Как ми пращаш тия красоти...аз ги нямам...Отг. Чакай ябълката да я накичат: ) " То да беше само това...

Дроидът е избор на море от софт.... И постянно ъпват кърнелите и вкарват още повече глезотии.... това дето преди галеше ябълките...сега го правят дръпнатите очи.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: igg   
Дата:   13-09-13 13:23

с3 го имаше 2012 исках да напиша , но по погрешка съм написал с4 , иначе за какво да имам айфон 5 и да си купя след това с4 , имах с3 и си взех след това айфон 5

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: uri64   
Дата:   13-09-13 13:59

> да ме извините, но и супер нагло и
> обидно от ейпъл да третират
> клиентите си като крадци. имам към
> 500 оригинални диска и всички мп3-ки
> съм си ги рипвал сам и са си мой с
> легални автосрки права! с иос ти си
> престъпник!

какъв е проблема да си ги импортнеш всичките??? освен наличието на достатъчно памет разбира се...можеш да си ги импортнеш като готови мп3ки, можеш да си ги рипнеш на ново с айтюнс и да си ги импортнеш и никой никакви пари не ти взима за това [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: fibre   
Дата:   13-09-13 14:13

Няма проблем, просто плюещите най-много хабер си нямат от работа с айфон.Кой чул недочул нещо от съседа или от бай Пешо в магазина, и пише и плюе после.



Публикацията е редактирана (13-09-13 14:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Marten   
Дата:   13-09-13 14:46

От няколко дена наблюдавам как във Facebook се излизат потоци от помия и злорадство по повод "некадърността" на Apple, чиито нови модели iPhone били толкова малко различни от предишните. Видях и много задоволство, че фирмата е загубила милиарди от борсовата си цена само за един ден.

Но хайде, ще кажете, нормално - българските хейтъри само чакат някой да стъпи накриво. По-странното е, че даже и в професионален сайт като ZDNet се говори главно за НЕДОСТАТЪЦИТЕ на новите модели, които все още никой не е пипал - и например за това че не било правилно, че Apple са сложили по-мощен процесор, запазвайки живота на батерията, вместо да запазели стария процесор и да увеличат времето, което телефонът може да работи без зареждане. Или че телефонът е останал със същия размер на екрана (все едно че е много удобно да говориш с таблет в ръката).

Чета всичко това и недоумявам... Как пък никой не забеляза, че iPhone 5s ще бъде 41 пъти по-бърз като процесорна мощ от оригиналния айфон, който направи най-голямата революция в телефонията и цели 57 пъти по-бърз като графична мощ от него!? Как никой не забелязва, че цялата тази изчислителна мощ е събрана в уникално тънък корпус и тежи само 112 грама, срещу 140 грама за предишния модел и още повече за тези преди него?

Защо никой не вижда и това, че Home бутонът се е превърнал и в скенер за пръстови отпечатъци, с който може да се гарантира, че само правилният пръст може да получи достъп до всичката информация, която едно подобно устройство крие.

И че всичко това ще струва за нормалните потребители с договори в белия свят точно толкова, колкото са стрували и всички предишни модели - въпреки че в комплекта влиза все повече и повече мощност и възможности.

Да, айфонът не е и никога не е бил телефон за всеки. Но не мога да разбера толкова ли пък чак им е кисело гроздето на онези, които мислят, че не е за тях, че трябва да се надъхат в максимална степен за това, че след като те го нямат, значи той е лош.

Ако има нещо лошо в айфоните у нас, то е свързано с ценовата политика на операторите, които ги предлагат в комплект с договори. В САЩ играчката се продава с договор за $199/$299/$399 съответно във версията с 16/32/64 гигабайта памет и за $649/$749/$849 долара без договор. У нас същото нещо струва повече с договор, отколкото в САЩ без договор - а не беше така, когато тукашните оператори зарибяваха пазара.

Та всъщност основните проблеми на българите, пораждащи злобата им към Apple, трябва да бъдат насочени към местните феодали, които искат да печелят добре и от стоката, и от услугата, която ще продават покрай нея. Вярвам, че ако българинът можеше да притежава айфон на цените, на които могат да го имат американците, отношението към този смартфон щеше да е коренно различно.

А за онези, които един път са го имали, тъй или иначе съществуването на останалите марки и модели е просто въпрос на разнообразие. Техният телефон най-вероятно винаги ще си остане именно iPhone. Естествено, в актуалната му версия, която да е достатъчно мощна като хардуер, за да понесе все по-високите изисквания на софтуера.

източник

P.S. Някой спомена липса на иновации.. Искам да обърна внимание, че това е първият телефон в света с 64-битов процесор. Да, повечето програми все още са 32 битови, единствено стандарните апликейшъни който идват с опрационната система са 64 битови, но това е съвсем нормално. Същото беше положението и когато излязоха 64 битови процесори за компютрите, същото беше положението и когато излязоха 32 битови процесори..

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: uri64   
Дата:   13-09-13 14:58

абе нека си хейтват, кво ти пука...същото е и с лайките [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: localhost   
Дата:   13-09-13 15:12

Просто не се усещате как повтаряте като папагали това което сте прочели и чули без да мислите. Едни викат - по-добър, с повече кирии и т.н. Силата на 64 битовите процесори [smilie18] [smilie18] [smilie18] . Ами обяснете ми къде точно е тая сила при телефоните, че нещо не я схващам. А и все още няма написани приложения за 64 битови процесори. Ама нали на презентацията казаха - значи е така.
Отделно колко бил по-мощен??? За човек като мен който ползва iPhone по 3-4 часа на ден - винаги се замислям дали ще ми стигне батерията. Засега добре се справя един 4S с по-стара iOS и даже и неща да го пипам. За мощност си има сървърно или game компютри. Ако може някой да даде пример за мощност в телефона и колко му е подобрила работата ще съм благодарен [smilie5]

Android - ами същите .... като iPhone-a. Дори и да са били назад в началото в последните години дръпнаха. И какво от това??? Освен ползата от конкуренцията да движи нещата напред. Замислете се колко приложения ползвате реално на телефона - навигация, телефон, съобщения и поща. Всичко друго е през таблети, компютри и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: dfxos   
Дата:   13-09-13 15:21

С премиерата на iPhone 5s на дневен ред отново излезе темата за идентифициране чрез биометрични данни, и по-точно чрез пръстови отпечатъци. Новият смартфон на Apple разполага със сензор за такива, който е вграден в основния бутон на телефона. Тази функция може и да се изключи, но ако е активирана, потребителите могат с докосване да отключват телефоните си и да оторизират покупки в iTunes.

За да тушира опасенията, че тази информация може да се озове в неподходящи ръце, Apple обяви, че тя се съхранява в специална защитена зона в процесора A7, не се изпраща до сървърите на компанията и не е достъпна за други приложения.

Всичко това звучи добре, но е важно да се обърне внимание на нещо друго, пише BoingBoing - биометричните данни да са особено подходящи за идентификация, тъй като веднъж компрометирани, те не могат да бъдат променени, както това може да стане с една парола например. За разлика от паролата обаче, човек оставя пръстови отпечатъци навсякъде и те могат лесно да бъдат събрани.

Преди време в знак на протест срещу плановете на германския министър Волфганг Шойбле за въвеждане на лични карти с биометрични данни, хакери от Chaos Computer Club свалиха отпечатъците му от чаша и ги разпространиха на плака в 10 000 тираж в списание.

Точно в това е проблемът - биометричните данни на всеки от нас (ретина, отпечатъци, ДНК, геометрия на ръката, походка и т.н.) са уникални, но могат лесно да бъдат копирани от чуждо лице без знанието или разрешението ни. Ако това стане, след това няма как да сменим отпечатъците си, характеристиките на ретината или пък нашето ДНК.

//като цяло за мен това е напълно безполезна "екстра"// източник мобилбългария



Публикацията е редактирана (13-09-13 15:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: serjy   
Дата:   13-09-13 15:32

имам доста колеги айфонаджии но всички са супер странни когато искаш да ти покажат нещо на ай устройствата. единсвеното което с удоволстие демонстрират е да мърдат иконките наляво- надясно. гледам колегата опитва се да си качи музика на мп3 айфона му я трие ,вика му ела си я дръпни оригинална в айтунес или там не знам къде. отказа се да слуша музика...пробвам да му пусна снимка през скайп, през уатсъп, не става, доста програми засичам дето при иос са платени а при андроид не. та за това питам, те тука ги ползвате и им разбирате, кое им е тооолкова много убавото?

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Marten   
Дата:   13-09-13 15:36

написа:

> ...
> Силата на 64 битовите процесори
> [smilie18] [smilie18] [smilie18] . Ами обяснете ми
> къде точно е тая сила при
> телефоните, че нещо не я схващам. А
> и все още няма написани приложения
> за 64 битови процесори. Ама нали на
> презентацията казаха - значи е
> така.
> ...

Както казах, същото беше и когато излязоха 64 битови процесори за компютъри, същото беше и когато излязоха 32 битови процесори. И тогава имаше хора, които трудно виждаха напред в не-далечното бъдеще. Да, в момента няма 64 битови апликейшъни (освен стандартните), но много скоро ще има. Сигурен съм, че в момента производителите на игри са доста радостни от новият 64 битов процесор и това ще се види много скоро когато за iPhone излязат игри с недостижима от другите платформи графика и геймплей. И въпреки, че това вероятно не топли особено много професионалните фотографи, то ще обърна внимание, че по-голямата производителна мощ позволяза да се направят по-добри графични редактори за телефоните. Друг е въпроса, че е възможно таргет групата на Apple да не е точно професионалните фотографи в България.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: uri64   
Дата:   13-09-13 15:40

Е, щом колегата не може да работи с телефона си и не може да си качи музиката значи че телефона не го може и туйто...ние дето го правим без кракове и хитрини нещо лъжем сигурно или живеем в паралена вселена [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: fibre   
Дата:   13-09-13 15:42

Сержи , то съшото и тук - питат хората ,защо новия ДЛСР не прави хубави снимки и що е то бленда и бял баланс. И повечето им казвате прочети си упътването и ЗАУ-то е виновно. Та така и с айфоня.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: LEONIK   
Дата:   13-09-13 15:52

http://prikachi.com/images/447/6558447t.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: LEONIK   
Дата:   13-09-13 15:52


http://prikachi.com/images/447/6558447t.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: serjy   
Дата:   13-09-13 16:01

добре де ква е тая тайна каква е тая сложна схема дето трябва да си четеж книжката и инструкциите за да си заредиш музика за слушане? мене с андроида как ме прецакаха нема никаква книжка с инструкции [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: fibre   
Дата:   13-09-13 16:07

Ми няма тайна, качваш в тюнса и синкваш, но за някои хора си трябва и книжка за да си вържат и обувките. Затова те трябва да си купуват андроид да им е "лесно" [smile]
Сега сериозно, сигурно ще се върна в андроид лагера, никакво развитие в епъл след Джобс, а Андорид-а много го пипнаха напоследък.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: igg   
Дата:   13-09-13 16:11

след няколко години windows телефоните ще са много добри според мен :) единствения андроид които бих си взел е http://www.youtube.com/watch?v=L1U-grcDve0

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: chefo1979   
Дата:   13-09-13 16:39

iPhone си е чудесна машина, но най-много в нея ми харесват премиум материалите, които се ползват, както и превъзходният дисплей. Прекрасно усещане и удоволствие е да използваш устройство, изработено от стомана и стъкло.
Встрани от това, няма кой знае какво забележително - прословутото "мазно" движение на операционната си е налице и при конкуренцията и то не от вчера. Стабилността - не коментирам, нямам лош опит с никоя марка и с никоя операционна, изключае Уин Мобайл 6.5 преди много време.

Също така някои колеги като почнат с това кисело грозде - ще рече човек че iPhone струва хиляди левове - повечето от нас в този форум пръскаме доста по-сериозни суми за обективи и тела, айде бъдете по-сериозни и стига се въртели тая плоча.

Мен лично много сериозно ме интересуват възможностите на камерата в един мобилен апарат и тука и новия и стария iPhone издишат като китове сравнени с PureView телефоните на Nokia. Аз лично нямам грам притеснения да ползвам "смотаният" Симбиан, щом върви ръка за ръка с чудесен компактен апарат под формата на вградената в телефона камера.
Моят любим телефон е Nokia N8 - и той е метал и стъкло и Симбиана си върви много приятно, ползвам си нет и поща на него и толкова - смятам че на пазара има още куп телефони които удовлетворяват скромните ми нужди. След време ще ъпгрейдвам до 808 втора ръка или до Лумия 1020 - операционните системи са ми напълно достатъчни. От АйФон бих си взел 4/4с - чудесен и много удобен, както и най-красивият АйФон според мен. Дизайнът на 5-цата определено ми седи странен.
Лично за мен също така 4.5" и нагоре са ми големи за телефон и малки за таблет - ни рак, ни риба, но всеки си има предпочитания.

Също така познавам хора, които са доволни от Епълските телефони и се кълнат в тях, както и хора които са имали такъв и не искат повече да се занимават с тях - разни хора, разни идеали!

Поздрави и не се излагайте, като демонстрирате телефона си като някакъв показател за социален статус!

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: pisan60   
Дата:   13-09-13 17:21

Доколкото виждам това е тема за iPhone 5s/5c, а не iOS vs Android или Apple vs The World.
На който му харесват продуктите на Apple, си ги ползва, на който не му харесват - никой не го задължава да купува. Смешни са коментари от типа: "ма то няма нищо ново в него - същия като стария е!" А вие какво очаквате? Да не би пък от S2 do S4 нещо ново и революционно да сте видяли (с изключение на все по-голям дисплей)? Същото е и при фотографската техника - със всеки следващ модел добавят по нещо малко допълнително или се прави обединение от други два апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: valen_tin   
Дата:   13-09-13 17:22

написа:

> изработено от стомана

чак пък стомана [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: kvakioh   
Дата:   13-09-13 17:41

Поликарбонат е този 5ц, което нищо ново не е. За метала- як е, но трябва кальф винаги. Като цяло освен телефоните и калъфите са много важни уж. Като аксесоари има стотици за тази марка телефони.
Най-което ме притеснява е, че точно пък премиума на материалите не е толкова свръх, както и при другите телефони. Да вземат да си оправят батериите, трябва вече да има технологии и за това- 5дни без зареждане. При каквито и да е условия на ползване.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: fibre   
Дата:   13-09-13 17:48

Аам , има сигурно, ама няма да е 550$ "евтиния" телефон . Може и мусака да го научат да прави [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: imitev   
Дата:   13-09-13 18:14

Да бе - 10 дни без зареждане :-)

С малък ядрен реактор...

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: dimitar3   
Дата:   13-09-13 18:29

@serjy музика се качва елементарно и не трябва джейлбрейк. Правиш си плейлист(за по-удобно) в iTunes, drag and drop песните вътре даваш да ги sync-не и воала имаш free песни колкото искаш и колкото паметта ти позволява де :d

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: TheOne   
Дата:   13-09-13 19:07

@serjy - що се отнася за изпращане по скайпа и уатсъп...всичко се праща безпроблемно...явно твоите колеги са си взели айфона само за гъзария и не разбират ...е има и хора, които ползват целият арсенал от услуги в айфона [beer] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Тед   
Дата:   13-09-13 23:42

Автор: nevmi
Дата: 12-09-13 19:54

Незнам за какви цени оворите но аз съм в щатите и новият iphone 5S е 199$ s 2 годишен договор към АТ&Т. След месец съпругата ми трябва да подпише нов договор защото този ни изтича този месец и може би ще си вземем Iphone5S.
-------------------------------------------------

Toз пък не ви казва, че ще плаща по 50$ месечна такса на AT за период от две години...

Батериите - питайте айфонистите колко карат и колко ръчкат.
Познатите с Айфони и клавиатурката буквално се мъчат на вайбъра или скайпа. Малък дисплей и не могат да уцелят бутоните / женски ръце...смятайте някои кебапчета/....

Галакси Нот 3 - плейва HD близо 13 часа.... с 3200 mah батерия.

http://hi-tech.imgsmail.ru/hitech_img/source/e1/11/703ea8590ca22cb654aaf8b83417.jpg


т.е. с 4 часа повече от Ноте 2.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: dimitar3   
Дата:   13-09-13 23:49

Батерията кара около 11 часа Usage т.е ако 9 сутринта хвана телефона и не го оставя нито за секунда ще изкара до 8 вечерта, а това е невъзможно. Това е предимно на 2g и WiFi де и без игри. На 3G и с игри пада към 8 часа, 13 часа HD видео да плейва абсурд. (Това по собствени впечатления, не данните дадени от производителя)

Клавиатурата имам десетки познати с iPhone-и и никои не се е оплакал, като дадеш телефона настрани си става доста едра. По-скоро е въпрос на свикване с времето почваш да пишеш супер бързо.



Публикацията е редактирана (13-09-13 23:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Canon   
Дата:   15-09-13 11:18


Автор: localhost
Дата: 13-09-13 15:12



Android - ами същите .... като iPhone-a. Дори и да са били назад в началото в последните години дръпнаха. И какво от това??? Освен ползата от конкуренцията да движи нещата напред. Замислете се колко приложения ползвате реално на телефона - навигация, телефон, съобщения и поща. Всичко друго е през таблети, компютри и т.н.




Приложения използвам непрекъснато, според случая:
Фотоапарат и видеокамера с GPS координати, калкулатор, планировчик, галерии със снимки, видео и музика, телефон, интернет, два вида GPS навигация, пълно дистанционно управлениe на ДСЛР, като Canon 5D mk2 - безжично и през USB (жично), отдалечен Remote Desktop през WIFI или Internet, дигитално подписваем (през дисплея) Model release, светломер за паднала и отразена светлина, документен офис пакет, преводач, скенер на QR code... и редица други, но по-епизодично.

S3 - с Андроид.

Да мъкна цял таблет за отдалечено лайвю или светломер, не благодаря.

Сега, на фотоваканцията ме питаха - има ли за айфони някои от тях. Ами не знам за всички, но някои от тях просто нямат еквивалентен апп.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   15-09-13 11:32

написа:

> имам доста колеги айфонаджии но
> всички са супер странни когато
> искаш да ти покажат нещо на ай
> устройствата. единсвеното което с
> удоволстие демонстрират е да
> мърдат иконките наляво- надясно.
> гледам колегата опитва се да си
> качи музика на мп3 айфона му я трие
> ,вика му ела си я дръпни оригинална
> в айтунес или там не знам къде.
> отказа се да слуша музика...пробвам
> да му пусна снимка през скайп, през
> уатсъп, не става, доста програми
> засичам дето при иос са платени а
> при андроид не. та за това питам, те
> тука ги ползвате и им разбирате,
> кое им е тооолкова много убавото?

Хубавото е че не забива.Нали сме все големи тарикати и търсим безплатното[smilie3]
Смешно ми звучи някой като даде 1000+лв и като ревне после че трябвало да даде 1$ за някакво приложение[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: CaracolStudio   
Дата:   15-09-13 11:35

Генчо как подписваш Model Release на тела .Питам съвсем сериозно защото смятам да го правя това на Ай пада ,има доста APP Release Form ама са само на Английски .

Относно тия които се оплакват от големината на дисплея на Iphone ,че е малък явно не четат това е Iphone повтарям PHONE .Изключително ми е смешно като видя някой да говори по Galacy Note закрива му цялото лице ,че ако говориш на плажа по дълго ще ти изгори само едната страна:)
Пробвайте да сложите някое Note в дънки и да ви е удобно .Според мен дисплея си е ОК ако го направят по голям ще е грешка.Има си iPad и I pad mini за който иска големи дисплеи .

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: igg   
Дата:   15-09-13 13:55

Дата: 15-09-13 11:32

написа:

> имам доста колеги айфонаджии но
> всички са супер странни когато
> искаш да ти покажат нещо на ай
> устройствата. единсвеното което с
> удоволстие демонстрират е да
> мърдат иконките наляво- надясно.
> гледам колегата опитва се да си
> качи музика на мп3 айфона му я трие
> ,вика му ела си я дръпни оригинална
> в айтунес или там не знам къде.
> отказа се да слуша музика...пробвам
> да му пусна снимка през скайп, през
> уатсъп, не става, доста програми
> засичам дето при иос са платени а
> при андроид не. та за това питам, те
> тука ги ползвате и им разбирате,
> кое им е тооолкова много убавото?





aз си качвам мр3 без проблем пращат ми снимки получавам снимки всичко си е наред ,мисля че само могат да говорят хора които са имали айфон а не какво са чули от някой познат .
всичките ми познати се оплакват от андроида и нито един с айфон
това си е избор като канон и никон на който му харесва повече дадена марка тази си купува

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Тед   
Дата:   15-09-13 14:17

Генчо, и аз имам същия въпрос за "дигитално подписваем (през дисплея) Model release" на Андроида. Кое приложение ползваш за целта и за падналата и отразената светлина?

На когото му трябва, предлагам една моя разработка на БГ език за модел рилийз, която според нуждите и заданието може да си допълвате и коригирате.

Модел Рилийз БГ

Ако е за сток фотография - ползвайте си Англ. варианти от/за техните сайтове.

------------------------------------------------
като видя някой да говори по Galacy Note закрива му цялото лице ,че ако говориш на плажа по дълго ще ти изгори само едната страна:)
пълни глупости, стеротипи и предразсъдъци - явно не си стоял на плажа с такъв телефон. /освен че съм с блутут слушалки там и си слушам/спирам музиката когато искаш и си говориш с който си искаш, щото ръцете са ми заети с бира, карти или са в пясък.

Не знам за фоня, но нота прави и перфектно ХД видео.
-----------------------------------------

Пробвайте да сложите някое Note в дънки и да ви е удобно .Според мен дисплея си е ОК ако го направят по голям ще е грешка.Има си iPad и I pad mini за който иска големи дисплеи .
----------------- никакви грижи за дънките - перфектно в задния джоб, но като шофираш ти е на стойката в колата. Имам панталони със странични джобове - никакви проблеми. Калъф /клипс за колана за офиц. панталони - поне съм висок и с дълги крайници и не ми личи телефона. Някой като кюмбе може да е като Джуджето хаязко...зависи...

Като потребители на айфона, моето усещане е че са предимно жени...като %. Тях не ги вкарвам в графата "разумен" потребител. Дискриминация един вид.

Галакситата, които се продават в БГ са без Горила глас... щото сме бананова държава с роми по дърветата... да го знаете...



Публикацията е редактирана (15-09-13 14:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Canon   
Дата:   15-09-13 15:53

за Model release е Easy release - приема се във всички сток сайтове.

Ipad:
https://itunes.apple.com/us/app/easy-release-model-release/id360835268?mt=8

Андроid:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.applicationgap.easyrelease

За отразена:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dq.fotometro

За паднала:
https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.fmbee.beecam.lightmeter

Други светломерни апп:
https://play.google.com/store/search?q=lightmeter&c=apps

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Canon   
Дата:   15-09-13 15:56

За Easy release - може да му се направи БГ темплейт.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Canon   
Дата:   15-09-13 16:01

Подписва се с пръст или стилус в поле на екрана, приложението генерира JPG или PDF, има логична етапност и защитеност - при въвеждане на промени, изисква ново подписване.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Тед   
Дата:   15-09-13 18:24

[shtrak] [shtrak] [beer] [beer] [beer] [cool] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: valen_tin   
Дата:   16-09-13 07:45

по-добре си ползвайте хартиени рилийзи ... в сток сайтовете може и да го приемат (щото евентуалния проблем не е при тях), но няма съд , който да го приеме това, а е въпрос на време човек да попадне на модел, който да му прави проблеми [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Canon   
Дата:   16-09-13 12:13

Вероятността да се сгреши (включително и откъм непълнота) при хартиен релийз е доста по-голяма. Обикновено липсва (по недоглеждане или при техническа невъзможност да се въведе в съответното поле), за кои точно снимки и/или сесия се отнася, което е юридически атакуваемо и по-лесно може се събори съдебно.

Графологична експертиза лесно и доказуемо се прави и на такъв подпис на дисплея.

Освен това в съда (експертно) ще се гледа в базата данни от Easy Release, а не генерираните образни файлове.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: teleskop   
Дата:   16-09-13 23:57

Телефоните от преди 3г имаха всичко, от което имахме нужда тогава. И сега е така. Повечето ни нови нужди са изкуствени. Камера и батерия поне за мен са най-важните неща, които трябва да се подобряват.

Поръчах си едно Леново p780. Защо - голяма батерия, ОК хардуер, много сносна цена. Това е телефон с Андроид.

Нямам нищо против iPhone S и с удоволствие бих ползвал. Защо да си кривим душата? Хубав смартфон. Ще ми върши чудесна работа. В моите очи му е дребен дисплея, малка батерията. Цената му според мен не си заслужава. Иначе щом операционната система е направена за него - ясно е, че ще работи повече от добре. На мен iOS ми харесва много.

Бих искал да си купя телефон, който е с батерията на Леново P780, операционна система iOS, хардуер като на 5s, екран 4.7инча с висока резолюция, камера на Nokia, метален корпус, цена 800лв... Това в моите очи е безкомпромисен смартфон. Щом такъв няма на пазара, почвам да слагам плюсове и минуси на отделните телефони и си избирам този с най-малко компромиси в моите очи.

Радвам се, че Епъл съществуват. И те бутат прогреса напред така, че всички ние след 3-5г да получаваме в пъти повече от телефоните си за същите пари. Първият iPhone преди 6г е бил 41пъти по-бавен, а е струвал подобни пари. :) Това, че сметката за прогреса на Епъл го плащат хората - въпрос на компромиси. Епъл са отделна екосистема и е ясно, че липсата на директна конкуренция между отделни сортове ябълки води до завишени цени.

Много хора нагоре писаха колко Епъл са скъпи. Ами Самсунг/Сони/Нокиа/HTC/LG да не са много евтини? Китайските смартфони са почти на половин цена, а често качеството им е подобно та дори по-добро. Хардуера да не им е слаб? Операционната система им е андроид. Няколко китайски марки, които хич не са лоши: Lenovo, ZTE, THE, Oppo, Meizu, Xiaomi, JiaYu... Дайте да слагаме плюсове и минуси на отделните устройства и да си избираме телефоните според това кое е най-оптимално за нас. А хората около нас които са си избрали телефон с повече компромиси в нашите очи - да им уважаваме избора.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Canon   
Дата:   17-09-13 02:02

Нуждите отпреди 3 години са отпреди 3 години.
Остарели с толкова време.
Както и нуждите отпреди 30 или 300 години.
Те не са критерий за настоящето.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: teleskop   
Дата:   17-09-13 10:38

Специално при смартфоните - нуждите от преди 3г поне при мен са същите като и днешните - телефон/ камера/ яка батерия/мейли/календарче/ картата два пъти в месеца/ интернет в движение ако нещо трябва да погледна/римайндърче.

Голям трик на маркетинга е да се вменява нужда от нещо, което никога не ни е хрумвало, че ни трябва. Прогреса си върви, но изобщо не е страшно да се изпусне последното/предпоследното поколение смартфон/телевизор/фотоапарат, особено ако детските болести вече са преминати. Все ще е същото. При софтуера с история, всичко е още по-очевидно. AutoCad/ Photoshop/Word/Excel..... Купувайки нов продукт, винаги можем да си зададем въпроса - какво повече ми дава от старият. Често отговора не го харесват търговците. Всичко се развива много по-бавно от колкото изглежда по рекламите, може би изключение поне до миналата година бяха точно смартфоните. И понеже темата е за Епъл и всички ги обвиняват, че не вадят нещо драстично ново - та Самсунг какво повече дава между моделите си S2/S3 и S4? Примерно. Харесвам им телефоните.

Ето телефон от преди почти 3г:
http://www.phonearena.bg/phones/Samsung-Galaxy-S-II_id5106
Канон, какво повече ще получиш от смартфон купен тази година в сравнение с горепоказаният? Приемаме, че не сме тинейджъри [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Canon   
Дата:   17-09-13 12:35

teleskop
Аз съм със S3 и спрямо посочения S2:
Реално HD от екранните 720 x 1280 pixels (306 ppi)
Нормално възпроизвеждане на Full HD (4 ядрен процесор, 1400, video ARM Mali-400/MP4).
За някой може да е нищо, но когато показвам мой видео продукт, над който съм работил 3 седмици, последното, което искам е да сече, накъсва и пикселизира.
И сега си работя с няколко едновременно отворени приложения, не искам да му робувам и да затворям едно, за да отворя друго.
Захранване и самостоятелност - имам и втора, почти двойно по-голяма батерия.

Когато излезе S3 беше с А 4.0.x, на притежателите на S2 се наложи да почакат ъпдейта на А 2.3.х - над половин година. Но някои приложения (DSLR controller) работеха само на А 4.0 и нагоре версия. Апликейшън, който ползвам много и редовно.
Та не виждам смисъл да имам смартфон и да го ползвам само като телефон. Та в използвемите софтуерните екстри е ключа на бараката, не точно в грамажа или хардуера, с който не може да ги ползваш.


А за Епълската иновативност - не знам за кой век е, след като не мога сам да му сменя батерията на устройството на полето с три движения.


Трагедия.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Тед   
Дата:   17-09-13 13:17

Canon, те затова го отварят по за 15 сек...да не останат към 16:00 без телефон....което масово се случва...

Лаптоп и голям монитор ползвам само по работа.
На малък дисплей под 5 инча щях да ги ползвам и както преди.

Всеки си има някакви собствени нужди и е като с колите - кой си купува спортна кола, кой камион, кой бус, трети трактор и прочие.

Изцяло съм против за смяна на вещ заради модна тенденция, когато функционално положението не е променено драстично и нямаш никаква нужда. / например ако пуснат настоящият модел, който имам с две сим карти, но с два отделни модула за телефонията /ха...няма никакви изгледи за това/ просто отивам и го сменям.
Имат много приложения и софтуер и хардуер допълнителен - ползвайте ги. Ако е само за телефон - най-обикновеният върши работа.

Излиза новият модел и всичко живо хвърля старият - така е зад океана.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: georgivelev   
Дата:   17-09-13 13:35

Според мен сме още съвсем в началото на развитието на този тип устройства. Напълно естествено е на всеки 2 години да искаме нов телефон/таблет, защото новите устройства предлагат съществено подобрена функционалност. Не е така при компютърите, в момента за масовия юзер те са достатъчно бързи и предлагат достатъчно голяма производителност, за да могат да се подменят по-нарядко. Пазарът го доказва - продажбите на компютри се свиват.

Аз имам изгода от подобно положение на нещата. Вместо да трябва на всеки две години да давам по 2400лв за аймак, аз го сменям веднъж на 4 или 5 години след което го шитвам за 800-900лв, а на две години си купувам нов айпад за 700лв (старият го шитвам или на брат/сестра, или го селвам за 300-350лв)


Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: teleskop   
Дата:   17-09-13 13:45

Канон,
Ако не беше Епълската иновативност и предприемачество, щеше да покриваш днешните си нужди с лаптоп под ръка, вместо да вършиш доколкото разбирам професионална работа с устройство побиращо се в джоба ти.

Епъл бутнаха света напред. Смачкаха с един модел смартфон производител като Нокиа, които в този момент продаваше 60 модела телефони.
В нокдаун паднаха сума производители. Епъл създадоха нови пазарни ниши - таблет, смартфон... В САЩ iPOD е станал нарицателно на преносимият mp3 плеър.

И както сам казваш - ''Та в използвемите софтуерните екстри е ключа на бараката, не точно в грамажа или хардуера, с който не може да ги ползваш.'' - това е един от големите плюсове на Епъл. И операционната система и устройството е проектирано за тях. Ако съберем компонентите на PS3 в стационарен компютър, качим Win7, колко от съвременните игри ще тръгнат на PS3 и колко на този тотално стар комп според съвременните ни представи? Каква е разликата? В единият случай софта е оптимизиран за хардуера, в другият случай не е. [smilie5]

Демокрация - на кой каквото му е кеф - това ползва. Ако някой се набие в гората и иска невероятно покритие - може да му е по-полезен Nokia 100 с фенерче отколкото S4/HTC One/ BlackBerry/iPhone. Ако друг ходи да показва професионалните си продукти върху дисплей на телефон - може старото поколение на S3 да му е напълно достатъчно още 3г.
Всеки си определя оптимума и не виждам, какво е лошото на това. Описах моят перфектен смартфон, няма такъв, ми купувам си това което е най-близо. За мен епъл са далеч и то най-много в дисплей и батерия. Ама чак трагедия - айде няма нужда. Една от топ марките.

Поне мааааалко да сме обективни и гъвкави, нищо че сме българи. Ако не е Никон - снимки не могат да се правят. Пф, ако е климатик, трябва да е Мицу. Тоя е пълен тъпак, най-добрият лаптоп е iMac. Колко трябва да си болен да си купиш телефон с win? Телевизора ако не е Samsung, прецакал си се страшно и няма да можеш да се насладиш на BiG Brother пълноценно върху LED матрицата с 1000Hz честота на опресняване... :)

Образовани хора пък полярни като деца.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: imitev   
Дата:   17-09-13 14:56

Много яко - шитвам го на брат сестра <> селвам го на някого :)

Ако и двете са на английски е яко... Ако са на български - пак е яко [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Canon   
Дата:   17-09-13 23:06

teleskop
Прогреса не зависи от марките,а от пазара. Ако не е Епъл, ще са Сони или който се сетиш.
Аз съм в този бранш 20-на години та прехвалването на една или друга марка ми е смешно.
Преди почти 10-на години си разнасях 12" китайски световно НЕизвестен лаптоп, когато тренда беше в посока почти до 18" дисплеи. След това Asus направо изяде пазара на 8-10-11".

А в историята е друго.
1989 The first commercially available tablet-type portable computer was the GRiDPad from GRiD Systems, released in September. Its operating system was based on MS-DOS.

Със или без телефон, не са Епъл иноваторите. Те са ги комбинирали (Стив Джобс [smilie24], RIP ), за което са си получили пазарния дял, както сега Самсунг фотоапаратите са с ос Андроид,(комбиниране), на NEX 6 приложението за Remote се инсталира онлайн през WIFI...
И за каква иновативност говорим?
iPhone 5 е обявен на 12 септември 2012 година.
С по-голям екран (1136x640)?
S4 e с 1920x1080
S3 e с 1280х720

Едно модел по-назад в дисплеите са айайфоните.
iPhone не поддържа разширяване на паметта с външна флаш-карта.

Сам си чети за "иновациите", как са набутани сензорите за влага, че в банята блокират, на първите модели ръката и рамката блокираха сигнала ....
http://bg.wikipedia.org/wiki/IPhone

Цитат:
Очакват се двойно по-малко поръчки за iPhone 5C в първия ден спрямо iPhone 5
Хората критикуват новия смартфон на Apple заради минималните промени в сравнение с предшественика му, посочва анализатор.

Според анализи направени на пазара Apple във Франция пазарният дял на Apple се е свил от 29% до 20%, в Германия от 27% до 22%, а в Италия и Испания ситуацията е сходна. Разбира се не във всички европейски държави положението е такова. В Англия Apple са завоювали 10% по-голям пазарен дял спрямо същият период през предходната година и той вече е от 21% достигнал до 31%. В същото време пазарният дял на Apple САЩ се е увеличил от 25% до 36%.

В същото време основният конкурент на американската компания като операционна система – Android, се радва на изключително внимание в Европа. Ръстът отбелязан от операционната система се е покачил от 46% до 61% от общият пазар, което е повече от сериозен процент.



А и за пазарния им дял е задължението в американските школа да пазаруват само и единствено от ЕПЪЛ. Веднага ти давам координати на моите кръщелници в Щатско, да ти обяснят как се прави това за последните 10 години. А без щатския пазар, Епъл стават голяма нула.

Нещо подобно както соцлагера беше СИВ, със задълженията за пазаруване само в него.
----------------------------------

Снобарщина и никаква иновативност.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: bozo   
Дата:   17-09-13 23:26

Единствено съм възхитен от маркетинга на Apple...
Респект!
[smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Canon   
Дата:   17-09-13 23:31

бозо
Твърдо те подкрепям - перфектен е!

А аз снимам с първия в света Sinar P-SLR с тъчскрийнконтрол (и със същата логика за иновативността на Епъл), доизграждам класическата модyлност на Sinar, ама не мога да му направя маркетинга...


http://propho.net/downloads/Sinar/IMG_8737_OK.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: georgivelev   
Дата:   18-09-13 00:10

Оох, ама като взема да ви, начело с АФИАП-а. Истината е, че Епъл първи създадоха успешен таблет, и първи създадоха успешен смартфон. айПад е равнозначно на таблет, а не нексус, галакси таб и пр дивотии. Всички марки смартфони се сравняват с айфон, всички таблети се сравняват с айпад.

АФИАП:
Прогреса не зависи от марките,а от пазара. Ако не е Епъл, ще са Сони или който се сетиш.

Много ти е грешна логиката. По същия принцип мога да кажа, ами ако не беше Моцарт, щеше да е някой друг. Да, ама не е. Ми що не бяха Сони, що Ксерокс не успя да популяризира графичната операционна система и мишката? Щот трябва кадрови потенциал, какъвто Сони са нямали към оня момент, когато на Стив Джобс му е хрумнало да изобрети айПада. Именно това е маркетинговият гений, да изобретиш продукт в пазарна ниша със скрито търсене. Малцина успяват да го направят. Впрочем, трябва малко повече респект към Епъл, защото в противен случай все още щеше да проявяваш филми в домашната си лаборатория, наместо да плъзгаш слайдери и цък-цък и кадърът става.


Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Canon   
Дата:   18-09-13 00:30

Автор: georgivelev
Много си фанатизиран. Болнаво чак.
Говорим за почти 20 години по-рано при таблетите:
1989 The first commercially available tablet-type portable computer was the GRiDPad from GRiD Systems.

Чак се размириса ...

И правилно казваш, че е маркетингов, а не иновативен гений.
С логиката на соц. лагера да задължиш децата на цяла Америка.

А и в дигиталната фотография (това за слайдери и плъзгачи) са голямо нищо, просто един клиент на Адобе.

Аре прочети нещо поне, не се излагай.

Големите в маркетинга не са откривателите на пазарни ниши, а тези, които могат да ги изцедят.
През 1978 Минолта създаде XD-7 - първия мулти програмен апарат с култов дизайн, приоритети на скоростта, на блендата, програмен, ръчен режим ...
След 6 месеца (1979) Канон пусна модела А1 - еквивалентен като програми, но с 10 пъти по-голямо производство и продажби.

След 30 години резултата е ясен, кои са големите в маркетинга

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Canon   
Дата:   18-09-13 00:42

А за слуховете за интерфейса:

Jef Raskin warns that many of the reported facts in the history of the PARC and Macintosh development are inaccurate, distorted or even fabricated, due to the lack of usage by historians of direct primary sources.[6]


[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Canon   
Дата:   18-09-13 01:06

С или без Епъл, интерфейса с плъзгачи (около 1984-1985) си е щял да си го има:
Graphical Environment Manager (GEM)[edit source]

Main article: Graphical Environment Manager

Digital Research (DRI) created the Graphical Environment Manager (GEM) as an add-on program for personal computers. GEM was developed to work with existing CP/M and MS-DOS operating systems on business computers such as IBM-compatibles. It was developed from DRI software, known as GSX, designed by a former PARC employee. The similarity to the Macintosh desktop led to a copyright lawsuit from Apple Computer, and a settlement which involved some changes to GEM. This was to be the first of a series of 'look and feel' lawsuits related to GUI design in the 1980s.

GEM on the Atari ST (1985)
GEM received widespread use in the consumer market from 1985, when it was made the default user interface built into the Atari TOS operating system of the Atari ST line of personal computers. It was also bundled by other computer manufacturers and distributors, such as Amstrad. Later, it was distributed with the best-sold Digital Research version of DOS for IBM PC compatibles, the DR-DOS 6.0. The GEM desktop faded from the market with the withdrawal of the Atari ST line in 1992 and with the popularity of the Microsoft Windows 3.0 in the PC front around the same period of time.


-------------------

Acorn BBC Master Compact

The Master Compact GUI
Main article: BBC Master

Acorn's 8-bit BBC Master Compact shipped with Acorn's first public GUI interface in 1986.[7] Little commercial software, beyond that included on the Welcome disk, was ever made available for the system, despite the claim by Acorn at the time that "the major software houses have worked with Acorn to make over 100 titles available on compilation discs at launch".[8] The most avid supporter of the Master Compact appeared to be Superior Software, who produced and specifically labelled their games as 'Master Compact' compatible.


--------------------


Amiga Intuition and the Workbench


Amiga Workbench (1985)
The Amiga computer was launched by Commodore in 1985 with a GUI called Workbench. Workbench was based on an internal engine developed mostly by RJ Mical, called Intuition, which drove all the input events. The first versions used a blue/orange/white/black default palette, which was selected for high contrast on televisions and composite monitors. Workbench presented directories as drawers to fit in with the "workbench" theme. Intuition was the widget and graphics library that made the GUI work. It was driven by user events through the mouse, keyboard, and other input devices.

Due to a mistake made by the Commodore sales department, the first floppies of AmigaOS (released with the Amiga1000) named the whole OS "Workbench". Since then, users and CBM itself referred to "Workbench" as the nickname for the whole AmigaOS (including Amiga DOS, Extras, etc.). This common consent ended with release of version 2.0 of AmigaOS, which re-introduced proper names to the installation floppies of AmigaDOS, Workbench, Extras, etc.

Starting with Workbench 1.0, AmigaOS treated the Workbench as a backdrop, borderless window sitting atop a blank screen. With the introduction of AmigaOS 2.0, however, the user was free to select whether the main Workbench window appeared as a normally layered window, complete with a border and scrollbars, through a menu item.

Amiga users were able to boot their computer into a command line interface (aka CLI/shell). This was a keyboard-based environment without the Workbench GUI. Later they could invoke it with the CLI/SHELL command "LoadWB" which loaded Workbench GUI.

One major difference between other OS's of the time (and for some time after) was the Amiga's fully multi-tasking operating system, a powerful built-in animation system using a hardware blitter and copper and 4 channels of 26 kHz 8-bit sampled sound. This made the Amiga the first multi-media computer years before other OS's.

Like most GUIs of the day, Amiga's Intuition followed Xerox's, and sometimes Apple's, lead. But a CLI was included which dramatically extended the functionality of the platform. However, the CLI/Shell of Amiga is not just a simple text-based interface like in MS-DOS, but another graphic process driven by Intuition, and with the same gadgets included in Amiga's graphics.library. The CLI/Shell interface integrates itself with the Workbench, sharing privileges with the GUI.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: teleskop   
Дата:   18-09-13 01:28

Ей как си кривят душата възрастни хора. Пък и криво четат. И то във фотографският форум, където Епъл би трябвало да си е вкъщи.

Ако някой силно почне да скача, че Епъл са най-великите - няма да съм съгласен. Направили са страшно много на пазара за смартфони и таблети. Факт! Пазара го бил искал/ Уцелиха кьоравото/ Да си пуснат тото... :) И с таблета уцелиха, и със смартфона, и с iTunes, и с пазара за приложения... Това не означава, че в момента са най-добрите във всичко. За едни хора - изглежда съвпадат положителните страни на продуктите на Епъл с техните нужди и си ги купуват. За мен положителните страни на Епъл не съвпадат с моите нужди и не си купувам. Но пък гледам да съм честен. Безапелационно Епъл е топ марка. Ако искам да си купя смартфон, без да влизам в подробности относно модели и характеристики - отивам и си купувам iPhone и знам, че ще е достатъчно ОК за всичко съвременно.

Снобарщина :) Да не е Верту от злато тоя iPhone. Ако някой така го разбира, проблема е между ушите му. Продукта си е ОК и покрива на 95% всичко което може да прави андроид телефон. И обратното е вярно.

Не защитавам тезата, че Епъл са наааай-иновативната компания в света. Искам само да съм обективен. Епъл са една от топ марките в този момент. На места с иновативност, на места с маркетинг, на места с поемане на пазарен риск, на места с надежден продукт в градски условия... Намерили са формулата.
От човек ходел бос и работил в гаража си, до най-богатата фирма в света - все снобарщина и мениджмънт. Винаги всиииичко ни е ясно щото сме 20г в тоя бизнес и им знаем всички формули за успехи на фирмите. Няма отенъци на сивото - или всичко е черно или е бяло.

Пак ще кажа - радвам се, че Епъл съществува и се надявам дълго време да ги има. Всички печелим от това. Погледнах по-обстойно презентацията на 5s:
-64битов процесор - ето как пак определят нова пътечка за развитие на смартфоните и другите ще ги догонват;
-нов процесор, който ще събира информация за движенията ни - е кой друг щеше да го направи това;
-увеличена двойно според Епъл мощ на процесор и видео;
-камера която мери в 50 точки - хмммммммммм;
-вградена светкавица с променлива цветна температура - иска го пазара от 100г ама го няма;
-измерване на околната цветна температура;
-120 кадъра в секунда в режим HD и възможност директно от телефона да се правят клипчета в slow motion;
-10кадъра в секунда при 8мега пиксела;
-събиране софтуерно на изображения в едно с цел висока рязкост;
-нова ОС;
-повечко вградени приложения;
-пръстов отпечатък...............

Не, хич не са бутнали напред. Могли са направо телефона да го пишат iPhone 6. Ей сега около коледа, като почнат да представят новите флагмани другите фирми, ще видим с какво ново ще се похвалят и дали няма да ''кривнат'' по няколкото нови пътечки.
Всички тичат в гориста местност, но някои от производителите понякога намират преки пътища и взимат преднина/настигат конкурентите си. В последните 6г, това упражнение Епъл го правят постоянно. Нека излезе 5s по магазините и ще видим де. Да не си чупим пръстите само на база голи обещания. Ако обещанията ги изпълнят - 5s ще бъде много, много силно продаван продукт и снобарщината едва ли ще е виновна за това.
[smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: bozo   
Дата:   18-09-13 01:34

Айпада не го асоциирам с таблет, а с някакъв моден аксесоар... не е производителен като съвременните таблети, тежък е, ограничен и нестандартен...
И отново изразявам респекта си към маркетинга на Епъл...

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Canon   
Дата:   18-09-13 02:26

teleskop
малко си избързал с четенето на реклами и с реалността.

- 64битов процесор
Та кои каза приложения го ползват?

Цитат: Вторият момент - приложенията. Apple съобщи, че всички "местни" програми са оптимизирани за новия процесор. И тук потребителя действително ще види разликата между iPhone 5 и iPhone 5s. Въпреки това, ситуацията с останалите програми ще остане същата - 32-битовите приложения ще се изпълняват през емулатор. Това не само ще увеличи скоростта на тяхното изпълнение, но в някои случаи ще изиграе и отрицателна роля. Има само един изход - разработчиците на приложения да пуснат 64-битови версии на техните продукти, специално за iPhone 5S.

Сиренцето и лисицата ;)

- нов процесор, който ще събира информация за движенията ни

Отговор на Самсунгските С-ки, които с движения управляват приложения из телефона (аз го правя с моя)

- увеличена двойно според Епъл мощ на процесор и видео;
Видеото и дисплея ги видяхме - само два модела преди най-доброто на пазара в момента. За консумацията на ток също кажи.

-камера която мери в 50 точки - хмммммммммм;
Колкото прокопсаха Никон с мерене в 1024 точки.

-вградена светкавица с променлива цветна температура - иска го пазара от 100г ама го няма;
Пазара си ползва професионални СС филтри за светкавиците, филмите и халогенното осветление от над половин век. За смяна на цветната темература с точност до 50 келвина.

Говорим за хилядократно по-големи и мощни светлинни източници, не за лед диодчета на телефони за макросветене до метър с RPI около 95%.
На светло през деня от тези диодчета няма файда, на тъмно няма светлина, респ. измерена цветна температура, с която да изравняват.
Остават една категория кръчмарски снимки на бира и масата, за които е без значение баланса.
Безмислица от фотографска гледна точка.

-120 кадъра в секунда в режим HD и възможност директно от телефона да се правят клипчета в slow motion;

Ми хубаво. Слоу около 4х. Кинаджийско е. Харесва ми.

Обобщено:
-10кадъра в секунда при 8мега пиксела;
-събиране софтуерно на изображения в едно с цел висока рязкост;


Тези иновации са също от Сони фотоапаратите. Отпреди няколко години. Много иновативно.
Забравили са панорамите, HDR, понижаване на шума при високите АСА чрез събиране софтуерно на изображения, но явно не са дочели мануала от Сони.
Или, маркетингово ще ги извадят, при следващия модел.
Да има какво да пишеш за него.

-пръстов отпечатък...............
Имам си го отдавна на Тинкпада. Сложил съм му черна лепенка и съм го скрил. Знам за няколко случая за загубена информация чрез необходим формат.

Сега чакам интернет сеири със заключени айпади и като администратор от 20-на години, да споделя, че това означава, че има оставена врата/дупка в оста за отключването на такива телефони. Или ако е непробиваема - загубени пазарни позиции.
Та като казах сигурност, преди няколко години се случи да подменя админа на макбук, заради проблемна парола, създавайки нов, втори юзер (без да имам такива права!) с пълни админски права, към който да пренеса информацията на основния от вторичния.
Ами, отне ми около 30 - 40 минути. С четенето из нета. Сигурност отвсякъде, нали?

Ми, телефона си клони към нищо ново и смартесто. Фактически.



Публикацията е редактирана (18-09-13 02:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: localhost   
Дата:   18-09-13 02:55

Много се задълбочавате за глупости [smilie5]

Ето ви пресен пример от миналата седмица - наложи ми се да купя някакъв таблет за ползване на Skype. Какъв да е - нито съм гледал спецификации, нищо. И тъй като имам вече iPad си викам дай пък да пробвам нещо друго. Харесах един Samsung Tab 3 - красота отвсякъде. Сума възможности и много повече екстри от ипад-а. Лично аз се изкефих повече.

И какво се случи - дадох го на жената, която ще го ползва, тя го хвана и каза: "Ами тоя копченца са ми много неудобни. Постоянно се затваря програмата или нещо друго се пуска погрешка."

Бегом обратно до магазина, връщай и подменяй с iPad mini. Веднага беше одобрен - имал само един бутон и не пречел. Малък и удобен. Така, че дизайна в случая победи.

Мен ако питате следващият ми таблет като изгори старият ми iPad ще е Samsung, ама разни хора, разни вкусове.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Canon   
Дата:   18-09-13 03:05

localhost
Нали знаеш, че фирмите търсят обратна връзка от нетаджийски коментари.
Сега заради твоя израз: "Веднага беше одобрен - имал само един бутон и не пречел", поне поне 50 години ще гледаме iPad-а с един бутон.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Canon   
Дата:   18-09-13 03:12

И още една позиция за екстрата с пръстовия отпечатък


German Expert Warns Against Using iPhone5S Fingerprint Function.


Submitted by Deepesh Agarwal on Tue, 09/17/2013 - 11:31

Government Internet Privacy, Internet Privacy, iPhone Privacy

Apple, Apple iPhone 5S




In light of the PRISM spying by NSA, German experts earlier warned their Government against using Microsoft Windows 8 by companies and authorities. And once again a German data-protection specialist Johannes Caspar warns against using iPhone 5S's new Fingerprint ID function. While Apple claims this to be secure by saying 'your fingerprint is only stored on the iPhone, never transmitted over the network' the expert arguments that 'The biometric features of your body, like your fingerprints, cannot be erased or deleted and stay with you until the end of your life without changing. They are crucial and should not be used for something as non-vital or casual as unlocking your device.
.

Read more: German Expert Warns Against Using iPhone5S Fingerprint Function | Megaleecher.Net http://www.megaleecher.net/iPhone_5S_Fingerprint_Security#ixzz2fCMUMW00

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: localhost   
Дата:   18-09-13 03:18

Canon: мен лично повече си ме кефеше Android-a с 3-те бутона. Ама то си е за мен. [smilie5]

iPad-а според мен дава назад, а не напред сравнявайки двата модела - iPad 2 / iPad mini. Минито идва с по-нова ОС и приложения и много неща са прецакани още от там. Нови по-кофти интерфейси, липсващи/орязани екстри. Опитват те да те накарат да харесваш това което продават, а не това което искаш.

Както гледам щерката как употребява таблетите в къщи може и да сменям скоро[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: teleskop   
Дата:   18-09-13 11:39

Канон,
Имаш един пост започваш със следното:
''teleskop
малко си избързал с четенето на реклами и с реалността.''
Колко глупости си написал надолу, даже не ми се занимава да ти отговарям. Айде от уважение ще закърпя един пост.

Логиката ти е просто на хейтър, а не на свободно мислещ човек.

Набързо се опита новите неща които ще ги има в iPhone да ги принизиш, да ни обясниш че или не са нови, или просто са ненужни.

Аз толкова много нововъведения в телефон не съм и очаквал. Чакаме новите андроиди. Може 60мега пикселова камера да сложат и да одобриш снимането на панорами от ръка с телефона и ползването на професионални филтри. Ясно, че с андроидите (какъвто имам и аз) няма да се снима по кръчмите защото ще е професионален апарат.

[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Казваш пръстовият отпечатък на лаптопите Леново същия, като на iPhone. :) Браво бе. Направо са го взели от моя Леново и са го монтирали. Казваш лепиш ги сензорите за да не изгубиш информация. Сериозен човек си ти. Ми да те светна - ние сме оставили възможност да си пишем и паролите, та случайно ако изгори сензорчето - ще влезем в Win-а по стандартният начин. Само че докато работи, вместо всеки път да пишем букви/цифри/знаци, само минаваме с пръсчето върху сензора и сме в играта без страх от драми. Не ми е нещо много важно да го има, като го има - ползваме го. Облекчава. Особено като си по ISO и трябва да излизаш от Win-а по 200-пъти на ден. Тия хора го оценяват.
За останалите неща дето си писал в поста си, подобни отговори може да получиш.

Да си признаем истината - позапънал си се малко, нали? Добре де, ината е от мен. От твоята гледна точка може би си прав, признавам. Имаш и убедителни доводи. Трябва бързо да се срине Епъл за да не се налага да се обяснява на милиони хора по света защо трябва да се забрани да се купуват продукти на тази фирма. Те са лъжа, измама, магия, халюцинация, трагедия, пошъл продукт, нефункционален. От Епъл ни хипнотизират и ни правят тесногръди.
[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Sent from my Lenovo

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Rebellious   
Дата:   18-09-13 14:47

телескоп,
Много се вълнуваш от вещи. Явно и на теб ти е повлиял брилянтния маркетинг на Епъл. Не го казвам с лошо чувство, напротив и аз съм донякъде така. Макар че, с времето минавайки през почти всичко като устройства на Епъл, наливайки доста пари в това, попрогледнах, че те далеч не са това, което ни се иска да бъдат. Особено пък за парите си...
Вчера ъпгрейднах Макбучето си Про с последния секюрити ъпдейт. 350 МБ!?! Бая нещо! След това ми се наложи наново да въвеждам мрежи, пароли и т.н. После се оказа, че се е затрила библиотеката на Аперчъра, т.е. всичките ми проекти!?!?![smilie23] Без последния, освен него няма нищичко! Добре, че ги имам и на друга машина.
Забавно, нали?
Като се поразрових, се оказа, че е сменен пътя към аперчър библиотеката и зарежда само последния проект. С малко писане, оправих нещата, де.[smile] Но все си е друго да имаш резервни копия другаде, по-лесно се диша така...



Публикацията е редактирана (18-09-13 15:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Alex_Stand   
Дата:   18-09-13 15:05

Даааа , ми то и на БМВ сложиха само един джойстик с едно копче!!! Като се качих на последния Прелюд и видях таблото... ми то прилича на акордеон... само дето има повече копчета и за да си пуснеш радиото трябва да спреш да караш, за да не направиш ПТП. :) :) :)

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: teleskop   
Дата:   18-09-13 15:49

Rebellious, съжалявам да разбера че си имал проблем.

Не казвам че iPhone/iPad/iPod/iMac/iTunes и всички останали ''i'' са върха във всичко. Работил съм на МакБук Про, не пасва баш на нуждите ми в България. Просто не си кривя душата, че Епъл са топ марка и то не е много случайно. Всички си имат трески. Идеята ми е, че света около нас има нюанси и не всичко е само черно и бяло.
Ако някой е чел предните ми постове - смятам, че технологиите се развиват доста по-бавно от колкото обещават по рекламите (особено след премахването на повечето детски болести). Да си призная, много-много не пазя вещи и рядко ги заменям. Общо-взето като не ми вършат вече работа или се счупят тотално. Та не съм и определение за вещоман. Не съм и определение за фен на Епъл де - в момента не притежавам нито един техен продукт/ нямам намерение да купя.
От друга страна - радвам се, че ги има и бутат и те света в посока развитие. Така получавам повече от техни конкуренти, ритнати в гъза и натиснати да се развиват. Честно казано ако някоя от топ марките спре да прави телефони - може би само за Епъл бих съжалявал. Другите някак си са взаимозаменяеми, особено от гледна точка нововъведения.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: igg   
Дата:   18-09-13 17:27

:) Двуядреният iPhone 5s помита Galaxy S4 и компания с рекордни резултати в бенчмарк тестовете

текст



Публикацията е редактирана (18-09-13 17:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Canon   
Дата:   19-09-13 01:33

Автор: teleskop
Дата: 18-09-13 11:39

Нали ще ни спестиш собствената си некомпетентност с личния ти пример с влизането по 200 пъти на ден в Вин-а. Щото аз рестартирам веднъж месечно лаптопа си (W7), между ъпдейтите.
И от такъв човек ъкъл за техника да се лее ... все едно да питаш мюсюлманин за вкуса на свинската пържола.

Автор: igg
Дата: 18-09-13 17:27

:) Двуядреният iPhone 5s помита Galaxy S4

Разберете се (без да се биете) последно с teleskop дали е дву или четириядрен. Досега от Епъл не са обявили колко ядрен е.

Нещо в маркетинга сте се объркали и четете различни клюки и ги приемате, за чиста монета.

Бенч тестовете са за интелигентни хора - примерно сравняване на фреймовете с Egypt C24Z16 (Galaxy S4 се справя с 42 fps, при 2.0736Мп (FullHD, 1920x1080px) на фрейм, срещу Епълските на 5S 0.727040 MP (не достига дори долната граница на HD, само 1136x640px) при 56 fps )
Огромен успех за видеото на Епъл, двойно повече от 5-цата, хахаха.
Но
Самсунг S4: 42*2.0735 = 87.09MPps
IPhone 5S 56*0.727040= 40.71MPps
Опа, ко стана, некви селски маркетингови номера за каубои, великия цитиран бенчмарк, реално показва ДВОЙНО по-ниска видео производителност на ябълката. Май не е трябвало да я огризват.
При 50% по-висока цена. Явно, за купувачите е огризаната и част.

Аре мерси, вие си яжте ГМО доматите барабар с колците, у наше село, като по-прости, ги хапваме на шопска салата като мезе на ракията.

На всички бъдещи купувачи честито.
И да не забавят, че ако два дни не си ползват вайфона, пръстовия им отпечатък се самоизтрива и отново си търкат пръста или пишат пароли. И при ресетване ...
Дето казваше дедо за такива арни ора, имали пара бол, дали артък.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Canon   
Дата:   19-09-13 01:49

teleskop
Да не забравя, супер дупер slow motion е само на размера от 720 пиксела. Сега пускам обява в продавалника за по-запазен телевизор отпреди 10-на години, да покрия стандарта на slow видеото на айфона.

И да те зарадвам със страхотния цвят на кожата от картинката с коригираната светкавица, все пак е фотофорум и хората тук, разбират от снимки:


http://news.smartphone.bg/wp-content/uploads/2013/09/flash_compare.jpg



истинска тоналност, може би, едва ли не ....

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Canon   
Дата:   19-09-13 02:56

Зачетох се в едно сравнение на iPhone 5S срещу Sony Xperia Z1 - кой е по-добър

И открих. Стратегията на Хамериканците е анти Мечо Пух.
За нормалния е известно - Колкото повече, толкова повече.
За анти версията е точно обратното - Колкото по-малко, толкова по-малко (дава за цената си)

iPhone 5S е с тегло от 112 грама и размери от съответно 123,8х58,6х7,6 милиметра и това го прави един от най-тънките смартфони на пазара днес. Новият смартфон на Sony тежи доста повече, а именно 170гр. и е с големина от съответно 144х74х8,5 милиметра. Xperia Z1 също така е IP58 сертифициран и е устойчив на вода и прах, докато iPhone 5S е оборудван със сензор за пръстови отпечатъци с името Touch ID.

Батерия и други функции

Батерията на iPhone 5S не може да се сменя от потребителите и е с капацитет от 1570mAh и според данните осигурява до 250 часа в режим на готовност при 2G и 3G мрежи. Пълното и зареждане ще ви гарантира 10 часа време за разговори и до 40 за непрестанно слушане на музика. Xperia Z1 има 3000mAh литиево-йонна батерия, гарантираща до 880 часа в режим на готовност и 15 часа за разговори в 3G мрежи, както и 110 часа за слушане на музика. Смартфонът на Sony също така поддържа Wi-Fi 802.11ac протокола, за разлика от iPhone 5S, които не го поддържа, плюс технологията NFC и има microSD слот за разлика от своя конкурент, който работи с новите Nano-SIM карти

Дисплей

Eдна от най-големите разлики между двете устройства e големината им, тъй като Xperia Z1 има 5-инчов Triluminos дисплей с Full HD резолюция и плътност от 441ppi. Последният модел на Apple залага на 4-инчов ретина панел с разделителна способност от 1136х640 пиксела и 326ppi и е допълнен от Gorilla Glass покритие.

Камера

Бъдещите собственици на iPhone 5S могат да се възползват от предимствата на 8-мегапикселова камера с автофокус и новата True Tone двойна LED светкавица. Благодарение на нея те могат да записват Full HD видео дори със 120 кадъра в секунда и да използват атрактивната функция за автоматична стабилизация на кадрите. Apple са предвидили и възможност за заснемане на HDR панорамни видео клипове и са включили още една 1,2МР камера FaceTime за видео разговори отпред.
Xperia Z1 пък има впечатляващ 20,7-мегапикселов сензор с автофокус и LED светкавица, който може да бъде допълнен от новото поколение обективи на компанията. Потребителите могат да работят и с втората камера, която е с резолюция от 2 мегапиксела и улавя Full HD видео с 30 кадъра в секунда.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: localhost   
Дата:   19-09-13 03:26

Проблема е, че като четете тия сравнения не внимавате [smilie5]

Според вас какво може да се очаква от устройство (телефон, камера, компютър, ...) тежащ 120-170 грама? Чудеса? Да има вграден масажор за крака? Отварачка за бира?

Почти всичко е маркетингови трикове. Ето и пример:

Xperia Z1 пък има впечатляващ 20,7-мегапикселов сензор с автофокус и LED светкавица, който може да бъде допълнен от новото поколение обективи на компанията. Потребителите могат да работят и с втората камера, която е с резолюция от 2 мегапиксела и улавя Full HD видео с 30 кадъра в секунда.

Да направим просто сравнение:

Xpreria Z1 Canon 1DX

20 mpix 18 mpix
светкавица (LED) няма
автофокус автофокус
2-ра камера няма


Ами така погледнато всеки би предпочел Z1 [smilie18]


И бих се радвал да поспорим на тая тема на по бира. Проблема е, че чак догодина може би [smilie23]



Публикацията е редактирана (19-09-13 03:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: georgivelev   
Дата:   19-09-13 07:57

Обичам сеира който става във ФФ когато от Епъл пуснат нов продукт. За кратко афиап Генчо имаше надмощие, но неговите аргументи бяха удавни от localhost. Бе изобщо, пийте само швепс! Или, който може, айшвепс!

Каквито и аргументи да представяте срещу новия Айфон, факт е, че още на първата вечер са преордърнати над 1 милион броя. Или казвате, преордърнати са от малки богати зомбирани от маркетинга на Епъл маймунки. Въобще, Епъл са като Комунистическата партия. Всички знаят какъв голям боклук е, но пак гласуват за нея. Логиката ви издиша.



Публикацията е редактирана (19-09-13 08:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: localhost   
Дата:   19-09-13 08:51

georgivelev: по мое лично мнение ти си един надъхан Apple fan. Няма смисъл да споря/пия бира/или каквото и да е с теб. Гледната ти точка е ясна[smilie18]

Как би коментирал новите телефони в качеството си на:
1. човек който ще си взема скоро телефон
2. човек който има акции на Apple

Пробвай.
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: teleskop   
Дата:   19-09-13 10:13

Канон,
Като си по ISO се налага, всеки път като ставаш от работното си място да излизаш от Win до парола. Сядаш - влизаш; ставаш - излизаш. Всеки път.

Наистина не разбирам за какъв рестарт говориш. По-голяма част от компютрите се поддържат от UPS машини в схема 2N, мрежовото захранване се подкрепя и от дизел-генератор. Компютрите си работят 24/365.
Освен това част от компютрите са да кажем ''лични''. Останалите са по-скоро терминали.
Пръстовият отпечатък вграден в лаптопите Леново за нас е голямо облекчение. Можем да се логнем както с пръстов отпечатък, така и с парола. Пръстовите отпечатъци ги ползваме предимно на личните компютри, като част от хората имат и лог и в терминалите. Лаптопите, които ползваме са основно Lenovo T и W серия. Има остатъци от няколко R работещи като терминали.

При телефоните, тези които си заключват телефона с парола защото имат инфо което е важно за тях, предполагам, че точно това им се налага - 200пъти на ден да се логват. Може би за тях, пръстовият отпечатък ще работи добре, като варианта с набирането на паролата си остава. Къде е личната драма?

Това, че ти нямаш нуждата от пръстов отпечатък - не означава, че на другите не им трябва. Ти си лепи тиксо отгоре и се смей на моята некомпетентност.
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: bozo   
Дата:   19-09-13 15:24

Какво честито, те още не са си изплатили 4s-ките... [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: klez   
Дата:   19-09-13 15:36

Между другото, най-удобният начин за отключване който съм срещал за момента (за телефон) е pattern-a на андроида (не знам дали и айфон го имат).

Хем отнема точно толкова време колкото и да си отключиш айфона с плъзване на слайдера, хем ти дава допълнителна сигурност

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: igg   
Дата:   19-09-13 16:42

има и аз айфон pattern , мен лично по ме кефи от андорида
както има канон и никон така и мак и андроид

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: teleskop   
Дата:   19-09-13 18:10

Пръстовият отпечатък е само една алтернатива на pattern lock и пароли. Аз нямам нужда от никакво заключване на телефона, но за други хора е важно да имат повишена сигурност към информацията си. Изглежда от Епъл смятат, че сензора който са добавили ще бъде полезен точно за тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Rebellious   
Дата:   19-09-13 20:06

Телескоп,
Ами като нямаш нужда от тия дивотии, тогава що се възнасяш? И Канон ти го написа, и Локалхост, поне под мненията им се виждат аргументи на мислещи хора! А ти продължаваш като счупена плоча... Добре, отиди и си го купи! Сам каза, че не си имал почти нищо епълско. Ако тук търсиш подкрепа в съмненията си, сбъркал си. Разбери сам. Тоя филм е гледан милионократно, но който е останал с главата си,
той не е продължил до безкрай. Да, Епъл сътвориха история, но вече не са това, което бяха. Казвам го със съжаление, но животът си продължава![smilie3] Има и андроид устройства, не толкова фетишизирани, не толкова лачено-скъпи, но всеки има Избора си! Не живеем вчера, живеем СЕГА.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: teleskop   
Дата:   19-09-13 21:23

Rebellious,

Извинявам се. Изглежда не се изразявам правилно. Точно това, което си написал имам предвид - Епъл са топ марка, една от възможностите на пазара, всеки има избор.
За да се опитам да докажа, че мисля обективно - давах примери, че на мен определени екстри не ми трябват, но това не значи че фирмата е трагедия или всички нейни клиенти са хомосексуалисти.
И светкавицата е крачка напред, и процесора, и пръстовият отпечатък... Защо да си кривим душата? :)

Странно е как ме упреквате, че съм някакъв фетишист на Епъл. Пак казвам, ако някой каже че да си купиш Андроид или трябва да си болен или беден - няма да съм съгласен също.

Влизам много рядко във фотофорум. Този път влязох за да видя дали има някакви коментари относно камерата на продукта. Зачитам се и ахвам - яка необективност. Някой си е сложил филтрите на очите и храни наред само защиото мисле, че неговата гледна точка е единствено вярната.

На Канон доводите са му железни:
-лепи си тиксо на сензора, да не би да изгори и после да не може да си извади инфото (при положение, че тоя сензор е само алтернатива и е поставен за удобство);
-не му трябва светкавица с променлива цветна температура защото била в крайна сметка диодче. Ми това го ползват хората, а какво по-добре от това да свети с околната цветна температура? И тук писах - идеята е ОК, но да видим в действителност какво е положението. За Канон няма значение, той ще си носи цветните филтри които изменят цветната температура през 50K. Ако беше опитал да сметне, от Епъл първата им светкавичка с променлива цветна температура има възможности през 5-10К да се настройва. Не че има смисъл да е толкова финно, особено като става автоматично, но ето - направили са го;
-от 64битов процесор нямало нужда. ОК, но до някоя година и Галакси Sнякое си също ще е с такъв. Приложенията не са оптимизирани сега. Е няма и как да са, след като до сега не е имало такъв процесор;
-М7 копроцесора бил ала-бала дето го имало преди 5г. Тоя копроцесор е направен да харчи по-малко ток, а да могат да работят фитнес апсчета, които от Епъл са се помъчили да направят заедно с Найк.
То нови неща да искаш в тая серия на Епъл.

Евала на Тим Кук и колегите му. Свършили са много работа за една година. Мен моля ви да не ме слагате нито при фанатиците на Епъл, нито при фанатиците срещу Епъл или които и да било. Аз разчитам на това между ушите ми да определям кое е ОК и кое не. Не ме боли да призная, че Самсунг/ХТС/Епъл/БлекБери са направили страхотен телефон, защото видиш ли аз имам Сони и нямам как - Сони е дъ бест.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Tonyy   
Дата:   19-09-13 21:47

и аз съм от СДС ..

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Canon   
Дата:   19-09-13 22:38

teleskop
Наистина се аргументираш добре [smilie3] .
Аз съм ти качил снимка с трагично цветопредаване на кожата точно от супер-дупер-светкачката, но ти продължаваш упорито да пишеш колко е точна с 10К (и как го измери, отделно, че това изисква 16 битово контролиране на двата сензора поотделно и съответното 16 битово измерване на канал - малко се размириса на добре платена реклама) и велика иновация.
Примера ти с 200-влизания е убийствен, та по кой стандарт ИСО за 8 работни часа 200 пъти прекъсваш работата си и се налага да влизаш?
На всеки 2,4 минути? Опа и къде е това работно място, като сложиш по 1 минута за комуникация, заради която прекъсваш работата си, остават около 4 часово компютърно време ? И то с W серията. Колективна (заключват си лаптопите на всяко ставане), а си пазят информацията от достъп от колегите (примерно за курса на акциите)
Прилича ми на брокерска дейност.
Излиза, че масово трябва да се оптимизира техниката с екстри за такива като твоя, частни случаи, които са 1 : 1000000.
т.е. 10 000 000 потребители плащат "иновацията", а примерно 1000 реално я ползват.
Много арогантно ми изглежда, типично по брокерски е този номер с чуждите пари.

Много поздрави на твоя W от моя. Като ти се развали скенерчето за пръстови отпечатъци от претъркване, ще ти подаря моя, чисто нов неизползван.
Аз използвам най-сигурната защита - без физически достъп до моя лаптоп. Питай си админите дали е ефективна?
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: teleskop   
Дата:   20-09-13 00:12

Подред отговарям надявам се за последен път:
Не съм казвал, че снимката е перфектна. Просто цветопредаването което са показали е по-добро от преди. Може и да лъжат. Нека излезе телефона - ще видим. То и те не са казали, че е перфектно. За да кажем, че е трагедия обаче, трябва да се направи тест и с друга марка телефон. Да не се окаже, че с новата светкавичка на Епъл снимката не струва, ама с другите телефончета резултата е още по-усран. Едва ли пречи светкавичката. Логично е да помага, нали?

От Епъл казват че светкавичката им има над 1000-да възможни комбинации на цветна температура. Ако най-ниската околна цветна температура ти е 2000К, най-високата 10 000К, имаш общо 8000К разлика. Като разделиш на 1000 получаваш средна стъпка 8К.

За да кодираш 1000-да степени, трябва поне 10битово кодиране. Ми излгежда го имат [smilie5] Няма драма. За мен не е важно как, важно е че е направено. Евала Кук и компания! Нова крачка напред.

Сега, това с исото май не си го отново разбрал. Обяснявам го за трети път - работя във фирма която е сертифицирана по ИСО. Едно от изискванията по ИСО за нашата фирма е щом станем от компютъра да излизаме до парола. Компютър логнат без съответният юзър пред него не се допуска. Не ставаме 200пъти на ден. Всъщност не знам по колко пъти ставаме. Досадно е да се пише на всяко ставане парола с двуцифрено число букви, знаци, цифри. Не е драма, просто ни облекчава пръстовият отпечатък. Всички компютри в офиса са вързани в локална мрежа, включително и лаптопите. Информацията върху която работим се намира в сървърите. Имам чувството, че ме обвиняваш в лъжа. Аз толкова време отделих на фанатизма ти да отговарям спокойно и да давам примери, а на теб все не ти се вярва нещо [smilie5] Не сме брокери.

Още едно нещо което не си разбрал - иновацията с пръстовият отпечатък при лаптопите не е от днес и се ползва повече от успешно много години. Изглежда частни случаи има повече от колкото може да допуснеш, щом съществува и хората го ползват. Ето и на твоя W има под тиксото. И HP имат. Утре ще покажа темата на колегите от IT отдела.
[smilie5]

При телефоните е новост сензора. Това е факт. Но там както може да се досетиш, поради честите и многобройни отключвания на телефона - пръстовият отпечатък изглежда ще е много по-полезен отколкото при лаптопите. Ако някой не иска да го ползва - да не го ползва.

Не че има значение, но да не кажеш после че съм те лъгал, да гледаме стари теми и т.н. - лаптопа който ползвам е Леново Т серия.

Остави айфоня, исо, светкавици, процесори, битове на страна. Моля те от сърце, снимай с галаксито само сензора на леновото си с тиксото върху него. Виж колко време ти отделих. Отдели 10секунди и ти за снимка. Ще ме обвинят в лъжа колегите, ако не покажа снимков материал за африканските решения. Ама пък и как ти е хрумнало, а? Хитрец! Браво! Надхитрил си не Леново, надхитрил си чак инженерите на IBM, които са го сложили тоя сензор колкото да се докопат до парите на хората. Е къде да го сложат ако не в бизнес серията лаптопи? Като е гарга да е рошава. Ако го бяха сложили в потребителският клас машинки, най-много някоя игра да затрият. За това играят на сигурно - зашиват го в бизнес серията и който се сети да лепне тиксо - пичели; който не се сети - гори. Наш Канон обаче не е случаен човек. Той е в бизнеса от 20г и ги знае игрите на шарлатаните. Охоооо. В Русия е, в Русия е...
[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Canon   
Дата:   20-09-13 01:16

teleskop
Така сте наемните работници. Слушкате и се натягате, за да папкате. Иначе сте на улицата...
Раздавате ъкъл на хора с 40 годишен стаж в цветната фотография, а сте пипнали преди година две фотоапарат.
Сигурно за да оценят в йерархията колко сте умни.
Е послъгвате, ама само като аргумент, преди бяха 200 на ден, сега станаха по-малко.
Не разбирате от фотография (говорим за измерване на цветна температура, как, къде, колко точно и защо изобщо се мери, каква е неточността на лед (светлината на този клас диоди е RPI до 90%), а се коментира за точност 10/10000К = 0.1%, която е технически непостижима, поне за близките 50-100 години и безмислена от гледна точка на колоримерията), не разбирате от цвят дори видимо на картинката - дал съм я ясно, но странно защо няма коментар по нея, може защото е с видима грешка от около 300-500К. Прилича на ученическите ми проби за цветно копиране на фотохартия от 1975 година.

А лепенки съм си налепил и на всички лога, на грозните метални панти, на логото на фотоапарата и дори на обектива.
На мен ми е през роденщока, та оттатък, защото аз не им робувам.
Просто не съм наемен работник, ако ще и с бяла якичка да е.

Само глупака си губи времето със толкова "сложни" защити, скенери за пръстови отпечатъци, от утре и слюнка и кръв ще ти вземат за ДНК проби.
За момента най-успешния начин е създаване на силиконова "отливка" на отпечатък, която за повече достоверност дори леко се омазнява. Този начин е малко скъп, но всичко зависи от целта. Да, и има нормалната капацитивност на пръста.
Ама колкото за наивници, че е някаква защита, става. За още по-сигурно в още по-новия Айфон 6с, ще трябва го припикаваш и след това го облизваш - за ДНК проба. Дано може да се програмира реда - дали първо го облизваш или първо го припикаваш.

Заложено е в ИСО стандарта, хахахах

За оперативна офис защита с лаптопи (в колективна среда) е най-добре лицево разпознаване (софтуерно) от вградена камера, никой в офиса няма да се помъкне с маска на лицето, лесно е видим, но спокойно може да се разхожда със силиконова отливка на пръста.
Може и с хардуернo потвърждение чрез NFC device, просто с телефона си допираш другия device.
Кажи на твоите по сигурността да си скъсат дипломите. Много четат реклами и гледат американски филми.


п.п. W серията е, не заради наивностите за сигурност по ИСО, които изреждаш, а заради екрана, 1920х1200px, мат, клавиатурната подредба/ергономия, великолепна модулност (в момента съм с два HDD) портовата пълнота (след седмица ще съм с 3 USB3 + 3 USB2) .... и софтуерната част.
Все неща които ти не можеш да си избираш, а работиш само с каквото ти е дадено.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Canon   
Дата:   20-09-13 02:08

Аре, влачи концепцията с по-сигурно и евтинко решение, явно сте от отворковците от ИСО стандарта, ама от евтинката Т серия.

NFC ринг

Много по-сигурно от простотията с пръстовия отпечатък, който оставяш навсякъде, особено удобно по чаши с "приятел" в кръчмата.
А това си го скриваш в метална кутийка (фарадеев кафез) и не можеш го копира с най-супер-дупер техниката за момента. Като ти трябва, слагаш си го на пръста, доближаваш до девайза и се идентифицираш.

И си купуваш черна лепенка за пръстовия четец, грозен е.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Lycan   
Дата:   20-09-13 02:31

Честито и от мен :)

btw, мога да взема 2 към БГ другия месец.
У нас може и да не се появят до зимата.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: teleskop   
Дата:   20-09-13 02:32

Ех, обясняваш се като ученичка. :) Разбра кой слушка, какво прави, каква е свободата му, снима ли, гледа ли телевизия. Разбра защо купуваме Леново - за да отговаряме на ИСО щото ако няма сензор няма как. Ще ни е неудобно да си пишем паролата по 200пъти на ден.

Хубаво е че знаеш коя е най-добрата оперативна офис защита и се надявам да го обясниш на хората които правят изискванията за получаване на ИСО сертификат. Не знам дали можеш да го проумееш, но тези изисквания не са направени от нашата фирма. За да имаме сертификат - трябва да отговаряме на тях. Изискванията са международни. [smilie5]

''светлината на този клас диоди е RPI до 90%'' Даваш ли си сметка колко неграмотно изречение си написал? Да опитаме заедно - Количествена оценка на цветопредаването на наблюдаваните обекти при осветяването им с различни светлинни източници става с т.нар. индекс на цветопредаване Ra (Color Rendering Index - CRI). Предполагам за CRI си писал, но понеже си учил отдавна и тогава е било прието да бъде RPI. М, ама то от поне 1960-та година е CRI. Айде пак да те светна - има и по-нова система за оценка на цветопредаването - CRV (Color Rendering Vectors). Тя показва и посоката на цветовото отклонение.
Има диодчета с Ra>98. Сега като знаеш, че се казва CRI, лесно ще ги намериш. Не казвам, че Епъл ползват такива. Просто ти дърдориш глупости.
Средната стъпка реално може би ще е дори много по-малка, защото може би от Епъл тия 1000+ варианти на светодиодите ще бъдат налични в много по-малък интервал (не в 10 000К). Тогава хептен трябва да ти изхвръкнат очите.

Колкото и да не ти се иска, светкавичка с променлива цветна температура се въведе от Епъл и има всички основания да се смята, че ще помогне на снимка правена със светкавица с корекция на температурата да бъде с по-точни цветове сравнено със снимка правена пак от телефон но със светкавичка без корекция в цветната температура. То е математически факт.
Коментар по снимката която пусна - с новата светкавица, снимката е по-добра от снимката правена със старата светкавица.

Ти пусни снимката дето те помолих. Снимай го цялото Леново. Голямо откритие ще дойдеш.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Lycan   
Дата:   20-09-13 02:53

В Леново меринджейте са джедай. Новото SSrlevo (R) е здраво и леко като жп релса.

пусни снимката каноне!

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: igg   
Дата:   20-09-13 17:11

http://www.mobilenews.bg/article/20056/tychskrijnyt_na_iphone_5_e_nad_dva_pyti_po-byrz_ot____.htm

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Mujimasa   
Дата:   20-09-13 17:50

Тъй като съм на едно мнение с teleskop , относно прогреса и технологиите, които Епъл налагат, просто да вмъкна малка препратка от миналото в тази връзка. Изводите оставям на вас...




Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: dfxos   
Дата:   20-09-13 17:57

Това с пръстена е яко, бих си взел един.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Canon   
Дата:   20-09-13 23:15

Много здраве на teleskop с върховата му оценка за иновациите на земеделската фирма за ябълки.

Според гениите от Епъл няма разлика между човек и котка, т.е., с котешка лапа може да се отключи 5С.


Честита да ни е новата "Дарвинова" теория от Епъл, хората са произлезли от котките, щото са с папиларни линии като техните

Сигурно е отвсякъде ...

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Mujimasa   
Дата:   20-09-13 23:36

"...- Боже, колко мъка има по тоя свят, боже!"


Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: teleskop   
Дата:   24-09-13 02:55

http://www.investor.bg/harduer/459/a/prodajbite-na-novite-iphone-iznenadaha-dori-i-apple,158238/

Близо двоен ръст спрямо предният модел за същото време. Страхотен старт. Много силна заявка за най-продаван телефон.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: pmartinov   
Дата:   25-09-13 14:39



Имам алергия към продуктите на Епъл .

Така и не можах да повярвам,че по-скъпите предмети могат да ме направят по-щастлив.

Според мен е много вероятно да е точно обратното...

Като прагматик винаги търся най-доброто съотношение между цена и качество .


Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Aliengg   
Дата:   04-10-13 06:52

Малко компании са давали на толкова много хора възможността да правят толкова много толкова лесно"

http://m.webcafe.bg/article/835588936


ЯБЪЛКА ЗА $100 МЛРД
Apple вече е най-скъпият бранд в света
Mobilecafe 30.09.2013

Въпреки противоречивия старт на iPhone 5s и 5c, Apple постигна ново постижение - стана най-скъпия бранд в света, като измести от челото Coca-Cola, които бяха в челото в продължение на 13 години. Информацията идва от годишния доклад на уважаваната консултантска фирма Interbrand.

Apple през миналата година беше на второ място, но стойността на бранда се е вдигнала с 28% до 98.3 млрд. долара, посочват експертите. На второ място през 2013 г. е Google, а IBM и Microsoft са четвърти и пети. „Малко компании са давали на толкова много хора възможността да правят толкова много толкова лесно", посочват от Interbrand.

Samsung, основният конкурент на Apple, засега е на осма позиция с 20% ръст на стойността на бранда до 39.3 млрд. долара. Корейците работят упорито по утвърждаването си на световния пазар, като само през миналата година са дали 4 млрд. долара за маркетинг.

Според Interbrand, предизвикателството пред Apple в момента е да спрат произвеждащия големи количества от какво ли не Samsung от една страна и спечелването на огромния китайски мобилен пазар, от друга.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: uri64   
Дата:   04-10-13 11:50

pmartinov написа:


>
> Имам алергия към продуктите на
> Епъл .
>
> Така и не можах да повярвам,че
> по-скъпите предмети могат да ме
> направят по-щастлив.
>
> Според мен е много вероятно да е
> точно обратното...
>


Гледал шопът жирафа в зоопарка и като си тръгнал казал - Е те таквоа животно нема! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Rand   
Дата:   04-10-13 11:53

Горната снимка с трите телефона какво трябва да показва? Че епъл имат добър дизайн?

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Nedelcho1   
Дата:   04-10-13 15:40

Имам трима познати с Iphone (4s/5) и двама от тях имат проблеми. На единия не му работи home бутона и си го е изкарал с някакво приложение (а преди това му го бяха заменили заради друг проблем), а на другия не му работи Power бутона. Отделно софтуерно също имат ядове. Лично съм виждал как не веднъж се случва на едната IPhone 4-ка, да не може да се отговори на позвъняване. Плъзга 100 пъти пръста по зелената лента, но телефона не зацепва. На Iphone 5-цата след софтуерен ъпдейт до последния iOS, започна да забива телефона на всяко 6-7 набиране на номер. Набрания номер остава в статус лентата все едно, че е активно обаждане, но не реагира на нищо. Оправя се след рестарт.

Но все пак да не забравяме, че е премиум марка [smilie18].

Много ме дразнят Apple феновете как се опитват да изкарват всичко розово. Тяхната марка няма никога проблеми, да ама не...

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Don_Diego   
Дата:   04-10-13 16:14

най обичам репликата на iзомбитата:

"гроздето е кисело" ... а милиони хора купуват висок клас смартфони, ценово съотносими към "извънземния продукт". Все едно човек закупил Note 2 или HTC One не може да си позволи ябълка... може, ма не иска. А не иска щото...
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: estate   
Дата:   04-10-13 16:32

Хайде всички с яките телефони си отворете тема и си пишете глупостите и великите сентенции там.[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: dimitar3   
Дата:   04-10-13 18:01

Цитирай:

най обичам репликата на iзомбитата:

"гроздето е кисело" ... а милиони хора купуват висок клас смартфони, ценово съотносими към "извънземния продукт". Все едно човек закупил Note 2 или HTC One не може да си позволи ябълка... може, ма не иска. А не иска щото...


Не знам обаче във всяка тема за Apple се намират хора които да идват да обесняват колко са се прецакали тези фенове, а аз лично не съм видял и не съм писал в тема за други телефони да обеснявам как iPhone e по-хубав. Обикновено тези хора не са имали iPhone та да могат да направят реално сравнение, или тези които са имали са 0.1%

В крайна сметка всеки си има глава на раменете и сам може да си прецени какво да си купи. Темата е за iPhone 5S та не виждам защо се пише как други телефони са по-добри, темата не е за това.



Публикацията е редактирана (04-10-13 18:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Rebellious   
Дата:   04-10-13 18:15

Епъл са страшни! Няма да ги плюете! Бренд номер Едно в света.
Та, вземете и гледайте филма за Джобс. Дано усетите какво е Епъл!
За съжаление, това е съвременния начин за успеха! От друга страна, за какво са ти милиарди в определен момент? Цитирам думи на Стив Джобс! Мир на праха му.


Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Aliengg   
Дата:   04-10-13 18:15

След iPhone 5 мога да ви кажа догодина какво ще си купя...

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Rebellious   
Дата:   04-10-13 18:20

Не ни казвай, да не се окаже друго![smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Lycan   
Дата:   04-10-13 18:23


> Хайде всички с яките телефони си
> отворете тема и си пишете
> глупостите и великите сентенции
> там.[smilie23] [smilie23] [smilie23]


Ами аз имах една тема за хемороида, но някой го за забърса

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: shadowhand   
Дата:   05-10-13 11:00

Верно винаги така се получава, че някакси в тема за епълски продукт пишат повече хора, които нямат намерение да го ползват от колкото ползващите. Пък и такива като Canon като се появят и направо да ти се преповръща. Нищо против многогодишният му опит, но отношението му е прекалено надменно и свинско, няма как някой друг да си има мнение и да е прав, само неговото е такова.

Лично ползвам iPhone вече няколко рализничи поколения и таблет с Android. И на двете виждам и плюсовете и минусите и знам кое устройство за какво ми трябва. И не ходя напред-назад да казвам на другомислищите, че са тъпи, просто си ползвам моите си неща и толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: georgivelev   
Дата:   05-10-13 11:36

Пък и такива като Canon като се появят и направо да ти се преповръща. Нищо против многогодишният му опит, но отношението му е прекалено надменно и свинско, няма как някой друг да си има мнение и да е прав, само неговото е такова.

А наживо той е всъщност един доста скромен човек и ми е дал немалко съвети по време на уъркшопите. Не е пестелив да си раздава знанията, отчасти защото знае, че тия дето посещаваме уъркшопове, няма да достигнем нивото му, отчасти защото в гроба ли да ги носи?

Но явно зад клавиатурата нещата се променят, и ние, незнаещите и не толкова можещите изведнъж ставаме наемни работници, които се натягат за да папкат. Хеле пък бисерът Само глупака си губи времето със толкова "сложни" защити, скенери за пръстови отпечатъци, от утре и слюнка и кръв ще ти вземат за ДНК проби.. Даже и сперма/яйцеклетка ще искат, мамка му!

Но така е, човек като мине определена възраст изпада в състояния на шизофренна подмяна на личността, никога не бих повярвал, че един толкова кротък на вид човек може да е толкова арогантен, дефанзивен и сух. Това, разбира се, не омаловажава неговите знания и опит.

Абе Епълът си е Епъл, виж как накара мишките да изпълзят от хралупите си. Затова винаги съм се радвал, когато пуснат нов продукт. Очаквайте следващата серия по-късно през месеца, с новия айпад и макбук ретина.


Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: pmartinov   
Дата:   05-10-13 17:13

uri64

Жирафи има !

Но хубави и евтини телефони днес все още няма.

Въпрос на време...


Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Rand   
Дата:   05-10-13 22:19

Това, заради някакви джаджи да се нареждате с подобни епитети е повече от нелепо. То поне да бяха фотоапарати, че уж сме фотографи. А то, за някакви си слушалки.[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: uri64   
Дата:   06-10-13 00:47

Охоооо да бяха фотоапарати казваш...я пусни една тема за Лайка да видиш какво ще стане [smilie5]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »