Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Flash photography?
Автор: Brutalis   
Дата:   13-11-12 17:22

Здравейте,

От няколко дни разглеждам светкавици понеже 5д2-ката ми няма вградена и нямаше как да не ми попадне в полезрението някой от цените. Светкавици за над 1000лв - УАУ! Както и да е де, въпросът ми е, някой може ли да ме препрати към някой уебсайт където мога да прочета малко за фотографията със светкавици и малко или много да разбера за какво става дума. Очевидно доста може да се прави с една (или повече светкавици) но така като ги гледам, и те си имат собствени LCD дисплейчета, една камара копчета и знам ли и аз още какво. Просто искам да разбера кое за какво се ползва, как, защо и каква светкавица би ми свършила работа на мен. Благодаря предварително

Отговори на това съобщение
 Re: Flash photography?
Автор: MarinY   
Дата:   13-11-12 17:39

Пробвай на Youtube - flash photography. Има достатъчно, да гледаш поне една година. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Flash photography?
Автор: swan_   
Дата:   13-11-12 18:04

Ако знаеше за какво ти трябва можеше да минеш с евтина. Явно не знаеш как да ги използваш - т.е. трябва ти скъпа, автоматична, която да мисли вместо теб. Взимай и не мисли! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Flash photography?
Автор: Brutalis   
Дата:   13-11-12 18:21

Очаквах нещата да са доста по сложни но след гледане на 2-3 видеа в youtube то се оказа че не е чак такава философия. Пък и имало алтернативи на скъпите канонски светкавици (YN565 Speedlite).

Отговори на това съобщение
 Re: Flash photography?
Автор: Alex-dan   
Дата:   13-11-12 18:34

[smilie5] Да бе...

Отговори на това съобщение
 Re: Flash photography?
Автор: marrio31   
Дата:   13-11-12 18:58

[smile] [cool] ,няма по-просто нещо от снимането със светкавици,радвам се че бързо си го усвоил[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Flash photography?
Автор: Alex-dan   
Дата:   13-11-12 19:00

Сега остава и светкавицата... [smilie7]

YN [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Flash photography?
Автор: chefo1979   
Дата:   13-11-12 22:10

YN565 Speedlite бачка ли с 5Д? По спомени май с 1Д/5Д не бачкаше? Може и да бъркам, сподели ако пробваш комбинацията...

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Flash photography?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   13-11-12 23:36

Brutalis, не те съветвам да слагаш YN върху апарата. За стробизъм със синхронизатори са добри, но си купи една за върху апарата например 430 EX II и колкото искаш YN.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Flash photography?
Автор: Brutalis   
Дата:   13-11-12 23:40

Защо така ме съветваш GOSPODIN, не е ли препоръчтелно да се слагат aftermarket светкавици върху тези тела?

Отговори на това съобщение
 Re: Flash photography?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   13-11-12 23:49

Не бих рискувал тяло за 3К да му сложа тази китайска светка. Преди години марков Metz CT-36 изгори електрониката на стария ми EOS 300.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »