Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: ecobo   
Дата:   05-04-12 19:08

thejoshuatree написа:

> Бачкайте здраво, нещата се
> променят единствено с качествена
> фотография!


Ей това е истината! Всичко друго е ала-бала... [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: ElBandido   
Дата:   05-04-12 19:36

тук какви неща прочитам не е истина просто хахахахаа абе хора вие май всички в даначни се превърнахте бе хахах сива фотография бяла фотография и вие дето си плащате данъците много ви е яд нещо като чели някой ви е сложил нож на шията.ама ханде другия пък бил дал 5 бона за техника и искал от една свадба да избие парите а аз като съм с по евтината техника да умирам а ??? от глад рабира се. ми по тая ваша логика да живеят само тези с мерцедесите и по скъпите коли а? хахах абе хора я се свестете бе тва че си плащате данъците и давате луди пари за техника не ви прави добри фотографи нали сами се сещате??? или комплексите във вас са толкова много и ги избивате в купуването на скъпа техника и после хленчите че еди кой си,бил взимал колкото теб а пък ти си с по хубавата техника хахахахах ми ще взима бе като му връзва снимането ще взима. щ0 не взимате и вие като сте с по скъпите техники а? май проблема не е в сивия сектор а във вас самите като фотографи. стига сте гледали кой плаща данаци и кои не плаща не сте хванали господ за ташаците

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: sharky   
Дата:   05-04-12 19:41

ElBandido ти си тарикат , ние сме балами.

По-спокоен ли си сега ?

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: ElBandido   
Дата:   05-04-12 19:46

не казвам че аз съм тариката ти нещо си се объркал, я по добре прочети отново кво съм написал и не се включвай неподготвен.

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: cameraman   
Дата:   05-04-12 19:48

Цървулчо като е решил да даде половин бюджет... Колкото си искате организации може да му предлагате... Той ще си избере непретенциозния фотографчия на половин цена... и никой нищо не може да му каже нито на него, нито на непретенциозния фотографчия. Въпрос на приоритети и компромиси...

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: папач   
Дата:   05-04-12 19:58

Идеята най-вероятно е да се премахне сивия сектор и да се кокурират само хора които са учили и плащат наем и патент.
Вярно е че има много самозванци настървени за лесната пара и българина нали гледа все да му е по-евтинко,но който им завижда нека мине на тяхна страна и да спре да плаща.

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: sharky   
Дата:   05-04-12 20:08

"сива фотография бяла фотография и вие дето си плащате данъците много ви е яд нещо като чели някой ви е сложил нож на шията"

ElBandido от това ти изказване излиза че ти си различен от нас, които си плащаме данъците.

Хората тук са против тази организация, защото обобщава и слага под общ знаменател. Който не им плаща членски внос е некадърник, нелегален и т.н. Всеки може си прави каквито си иска камари, обаче за мен е смешно събрали се 3-4 фирми със съмнителни умения и раздават определения.

папач , сивия сектор не може се премахне от камара, освен ако не ходят да дават сигнали в НАП въпреки че и тогава е съмнително. Това е работа на държавата. Иначе клиенти ще има и за 100 и за 1000 пък и за 10000лв

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: cameraman   
Дата:   05-04-12 20:12

Не е задължително да са самозванци... Да не мислиш, че операторите в телевизиите чакат на една заплата... Те са голяма конкуренция... дават добро качество... разполагат с публични контакти... Не зная как е в София, но тук- във Варна бившите ми колеги са може би най- голямата конкуренция за видеооператори. Понякога работят дори със служебни камери.. За фотография репортажните вестникарски фотографи май не обичат да снимат сватби, но хванат ли се- те нямат навик да обработват нищо- изсипват всичко от картата на един диск, в самия край на тържеството, ако все още могат да ходят. Аз така я виждам картинката тука... Хора с много опит, но основна работа другаде си докарват халтурка на заплатата отгоре... И аз бях известно време на тази хранилка... не е лошо... но сега, като се опитвам да се изхранвам само с това ми изглежда несправедливо...

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: ElBandido   
Дата:   05-04-12 20:14

ами да различен съм аз тва казвам че съм любител и снимам за кеф и данак за това няма да платя а ако някой изяви желание да му снимам на свадбата пак ще го направя пък тези със скъпите апарати нека си зеят по форумите

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: bpavlov   
Дата:   05-04-12 20:20


Всъщност самозванци са именно учредителите на тази камара, защото не съществува друг човек освен тях самите, който да потвърди някакво ниво на талант и професионализъм в тяхно лице.
А камарата има за цел да оплюе всички останали, тъй като самите членове не могат да се мерят по портфолио с голяма част от колегите си. Единствения начин да изпъкнат е да разтръбят, че си плащат данъците и имат някакви мухлясали офиси, а видиш ли, всички останали са в сивата икономика и нормалния съвестен гражданин трябва да направи морален избор, ако се чувства съпричастен на европейския съюз.
Прочее, чудя се, защо видеооператори са захванали камари и асоциации "и" за фотография. Направете си асоцияция на видеооператорите. Сватбените фотографи ако имат нужда от асоцияция, ще се съберат на една маса и ще си направят. Друг е въпроса, че това никога няма да стане

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: bpavlov   
Дата:   05-04-12 20:23


тези със скъпите апарати не зеят по форумите, зеят тия с евтините..

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: папач   
Дата:   05-04-12 20:25

ElBandido вземи сложи едно "Т" на сваДбата че иваче трябва да идеш чак в русия да я снимаш.

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: ando   
Дата:   05-04-12 20:30

sharky написа:

> Хората тук са против тази
> организация, защото обобщава и
> слага под общ знаменател. Който не
> им плаща членски внос е
> некадърник, нелегален и т.н. Всеки
> може си прави каквито си иска
> камари, обаче за мен е смешно
> събрали се 3-4 фирми със съмнителни
> умения и раздават определения.


...И се явяват по всички масмедии да предупредят горките клиенти пред каква угроза са изправени.

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: Myth   
Дата:   05-04-12 20:31

Хората тук са против тази организация, защото обобщава и слага под общ знаменател. Който не им плаща членски внос е некадърник, нелегален и т.н. Всеки може си прави каквито си иска камари, обаче за мен е смешно събрали се 3-4 фирми със съмнителни умения и раздават определения.

Именно, с моите 5ст. това съм казал, много точно казано.

Автор: cameraman
Дата: 05-04-12 20:12

Не е задължително да са самозванци... Да не мислиш, че операторите в телевизиите чакат на една заплата... Те са голяма конкуренция... дават добро качество... разполагат с публични контакти... Не зная как е в София, но тук- във Варна бившите ми колеги са може би най- голямата конкуренция за видеооператори. Понякога работят дори със служебни камери..

Жената бачка в телевизията, е баш така е потвърждавам.

Автор: bpavlov
Дата: 05-04-12 20:20


Всъщност самозванци са именно учредителите на тази камара, защото не съществува друг човек освен тях самите, който да потвърди някакво ниво на талант и професионализъм в тяхно лице.
А камарата има за цел да оплюе всички останали, тъй като самите членове не могат да се мерят по портфолио с голяма част от колегите си. Единствения начин да изпъкнат е да разтръбят, че си плащат данъците и имат някакви мухлясали офиси, а видиш ли, всички останали са в сивата икономика и нормалния съвестен гражданин трябва да направи морален избор, ако се чувства съпричастен на европейския съюз.
Прочее, чудя се, защо видеооператори са захванали камари и асоциации "и" за фотография. Направете си асоцияция на видеооператорите. Сватбените фотографи ако имат нужда от асоцияция, ще се съберат на една маса и ще си направят. Друг е въпроса, че това никога няма да стане



Право в 10-ката, шъ трее те копирам в блога [thankyou]

Бачкайте здраво, нещата се променят единствено с качествена фотография!



ТОВА е решението, всеки който му се отдава и малко по малко започне да натрупва клиенти и го търсят рано или късно ще излезе от сивия сектор, няма избор.



Публикацията е редактирана (05-04-12 20:31)

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: ElBandido   
Дата:   05-04-12 20:33

папач - ти пък сега от данъчен в учител по български се преобрази, в което няма нищо лошо ако знаеше да пишеш поне по добре от мен ;) иВаче хой се гръмни някъде.

bpavlov - не аз съм автора на това зеене "не може един фотограф вложил десетки хиляди левове в техника и един дал бон и половина за полупрофесионален фотоапарат да искат една и съща цена, за един и същи продукт" така, хайде сега и ти у лево

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: ando   
Дата:   05-04-12 20:34

папач написа:

> ElBandido вземи сложи едно "Т" на
> сваДбата че иваче трябва да идеш
> чак в русия да я снимаш.

Папач, сваДби правят и в Македония, а ЕlBandido си е в Македония - Пиринска Македония [smilie3] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: Myth   
Дата:   05-04-12 20:51

ElBandido хора тук не е целта да се изпокараме, хайде не се обиждайте.

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: ElBandido   
Дата:   05-04-12 21:06

Myth - приемам забележката ти, заради начина по който си завършил твоя пост. Много съм съгласен с теб ето за тези думи "ТОВА е решението, всеки който му се отдава и малко по малко започне да натрупва клиенти и го търсят рано или късно ще излезе от сивия сектор, няма избор." [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: georgiev1970   
Дата:   05-04-12 21:09

Ехе къде гледах та пропуснах тази дискусия -нещо смислено действително.
Та моето мнение -изобщо БТВ и екипа реализирал този репортаж трябва да се срамува и признае,че е изключително слаб ,едностранчив и опит да се наложи на обществото някакво мнение на определен човек ,което изобщо не се вързва с действителността и ясно проличаващо комерсиалното ......
Слаб защо ???Ами защото заглеждайки се по други репортажи и телевизии се вижда очевадно -че се търсят поне 2 мнения 2 гледни точки за да се постави проблема и се сведе информацията до зрителите ......
Тук си миришеше на скрит -рекламен репортаж -платена публикация ............
Та въпросният човек говори едно и също постоянно изтъркано и смешно.......
Да изложа едно по едно нещата .
1.Самозабравяне ,че някои са по дълго на пазара от него -броим от 2000 или 2001 година
2.Самоизтъкване ,че е лидер ?На какво и как не се знае.
3.Самозаблуждение -че пред офисите му се вият опашки от недоволни клиенти от други колеги от бранша с молби за "индулгенция" тоест да им преработи материалите защото са некачествени .
Къса памет за многото негови гафове по проекти които е снимал
и презаписвани премонтирани от други............
4.Камара Накамара -,членуващи в нея има нема 6-7 човека а в репортажа се казва няква цифра ,че само в София са около 700 човека тоест членуват има нема и 1 ПРОЦЕНТ -но нагло се опитва да се заблуди обществото ,че въпросната Камара ОПРЕДЕЛЯ едва ли не "КАНОНИТЕ" на сватбеното видеофотозаснемане...........
5.И сега се търсят прослувитите МОНТАЖИСТИ за неговата фирма тоест някои които срещу символично възнаграждение да му прави сватбените филми -справка http://www.jobs.bg/f1393348

Цифрите му беха -33 оператора ,33монтажисти ,понамали ги на 22 ,сега станали 16 .

5.Техниката му не се отличава с нищо

Но дотук ......
В България според действащото законодателство -има доста варианти
каква фирма да регистрираш и да си коректен с данъци и осигуровки.
В настоящето законодателство -няма изобщо никакво изискване за членуване или получаване на свидетелство от каквото и да е организация ,камара или прочие .....
Да всеки които се занивама с бизнес трябва да си плаща данъци и осигуровки,но това да се остави на самите лица които осъществяват тази дейност това е тяхнозадължение.........

Иначе в детайли в по горните постинги се разчепкват доста интересни и странни неща около въпросната камара .

По отношение на други цитирани Телевизии ами те са като Папагали копират нещата правени от по голямите телевизии и сътворяват още по големи глупости .Но това е ежедневие днес го гледаш по едната Телевизия друг ден по другата Телевизия .

Спираме до тук -и всичко това в началото на сватбеният сезон -Хе хе хе



Публикацията е редактирана (05-04-12 21:17)

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: thejoshuatree   
Дата:   05-04-12 21:42

Рядко съм виждал по-слаб репортаж от този на БТВ!
Нищо чудво обаче! Рупърт Мърдок ги кара да се учат от FoxNews! Просто влезте в YouTube и се опитайте да намерите нещо добро за тях!
Не случайно на скоро списание Rolling Stone сложи Мърдок в челото на класацията за най-големите идиоти на нашето време. Изключително зъл и опасен човек! Такива и медиите му!!!

За комсомолците от ББТ дори няма да си хабя клавиатурата!

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: thejoshuatree   
Дата:   05-04-12 21:49

http://youtu.be/iHGUpxtfcoc

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: giogerovvideo   
Дата:   05-04-12 21:50

Трябва да се говори по темата, оставимели нещата в рацете на ''професионалистите'', клиента неизбежно ще бъде маниполиран!!![smilie10] [smilie10] [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: georgiev1970   
Дата:   05-04-12 22:42

Просто опит за някаква реклама с един измислен правен абсурд -КАМАРА

Българското законодателство по принцип не копира и не взаимства от английското ,американското законодателство или англосаксонската правна система .......
Да ясно е ,че не можеш да упражняваш дадена професия в тези държави ако нямаш -въпросното членство в професионалните им камари...
За това си имат всякакви камари за всяка професия...........

Но тук се говори за чист комерсионализъм -Реклама и прочие -някои
подвежда потенциалните клиенти и то чрез национална медия -,че едва ли не членството в тази камара е условие за професионализъм и качество и най вече за право да се практикува даден занаят и професия.

По скоро прилягат думи -"заговор""Картел"Мафия" и прочие които само са в ущърб на клиентите и тяхната свобода на избор.



Публикацията е редактирана (05-04-12 22:48)

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: thejoshuatree   
Дата:   05-04-12 23:15

Разбира се, че можеш да упражняваш професия без да членуваш в каквито и да било организации!
НИКОЙ НЕ ТЕ ЗАДЪЛЖАВА!
Това пък не знам откъде го измислихте!
Камари, асоциации и прочие се органицира за престиж и защита на интереси!
Никой не те задължава обаче!
И тук (Щатите) има по хиляда организации на професия, и тук повечето са "ала-бала" и са пълни с некадърници!
Вярно е, че малка част от клиентите се впечатляват ако им скочиш с членство някъде, но на повечето изобщо не им пука на какво си член!

Клиента го интересува единствено качеството на работа ти и колко струва!

А що се отнася до сивата икономика, въобще не се заблуждавайте, че и тук не се плаща под масата!!!

ВСЕКИ, абсолютно всеки иска да спести, АКО МОЖЕ! Развитите икономики не са изключение!
Въпроса е, че данъчната политика е много по-ясно регламентирана и спазвана!

Да добавя и че Данъците са си работа на Данъчните, не на "Професионалистите от Камарата"!!!



Публикацията е редактирана (05-04-12 23:22)

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: anastas   
Дата:   05-04-12 23:58

Свободен пазар ме!
Защо подценявате клиентите си?
Дали ще снимаш по-неможещо когато клиента е беден и направиш компромис или ще надскочищ себе си когато клиента има голям бюджет?
Има много мислещи хора които се съобразяват с съотношението цена- качество спрямо своите критерии.
Да се стремим към добра фотография е важното,. Как е разбирам аз, ти и клиента е различно.
Угождайте на клиентите си за да си плащат!!!
[beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »