Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sigma за Nikon
Автор: vitttoriostankov   
Дата:   07-05-12 12:48

Здравейте, какво мислите за новата версия на сигма-обектива Sigma 70-200mm f/2.8 EX DG HSM OS за Nikon. Питам защото мисля да си го купя но много лоши отзиви чувам за него - не си купувай сигма, бавен автофокус, цветовете избиват не е хубаво за тяло на Nikon.
Благодаря Ви.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma за Nikon
Автор: kvakioh   
Дата:   07-05-12 13:12

Бавният автофокус е за Тамрон варианта, иначе има понякога проблем с бук/фронт фокус, което е до проба при закупуването, и опит.
Добре си е за Никон, стабилизация има добра, според мен е добър вариант, все пак можеше да узнаем за какво тяло е.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma за Nikon
Автор: vitttoriostankov   
Дата:   07-05-12 13:17

за Nikon D90 кроп фактор 1.5

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma за Nikon
Автор: vaskoto1   
Дата:   07-05-12 13:32

не са особено много сигмите, които съм ползвал, но на всички съм забелязал бавен автофокус... без изключение...
това ме отказа от сигма.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma за Nikon
Автор: sirkhann   
Дата:   07-05-12 13:41

Влез в dpreview и прочети отзиви от хора, които имат този обектив. Ще видиш едно общо мнение, че има прилично бърз автофокус, остра картинка на APS-C, стабилизацията върши работа.

Новите обективи на Sigma изполват доста добра електроника, тия легенди за бек/фронт фокус е време да останат в миналото, където им е мястото.

Изобщо в България малко хора са го виждали и пипали този обектив, затова не слушай много мнения на тукашни форумни разбирачи, дето говорят по инерция.

Успех [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma за Nikon
Автор: kvakioh   
Дата:   07-05-12 13:49

Подкрепям горното мнение, по принцип имам само кратък достъп до по-стар вариант на обектива, и имам 2 други Симги, доволен съм.
И не, не е бавен фокуса.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma за Nikon
Автор: pefoto01   
Дата:   07-05-12 14:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma за Nikon
Автор: vitttoriostankov   
Дата:   07-05-12 15:32

Благодаря на всички за съветите.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma за Nikon
Автор: Char   
Дата:   07-05-12 17:03

Аз си поиграх с него във Фотосинтезиса. Никакъв проблем с фокуса поне на моето тяло, а и от скоростта изобщо не мога да се оплача. Т.е. напълни ми душата. Мисля, че е отличен. Сега остава и да се замогна.[smilie21]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »