Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 CPU i5 2500k и дънна платка ??!
Автор: канювигй   
Дата:   22-05-11 13:27

Здравейте!
За процесора i5 2500k необхдимо ли е да дънната платка да има означение B3?

Отговори на това съобщение
 Re: CPU i5 2500k и дънна платка ??!
Автор: hotsnail   
Дата:   22-05-11 13:36

Да ама те и другине продават

Другите са изтеглени от пазара заради някакави бъгове.

Прецени си дали 2500 няма да ти свърши по добра работа. 2500 има VT-d 2500К няма!

Отговори на това съобщение
 Re: CPU i5 2500k и дънна платка ??!
Автор: icarus   
Дата:   22-05-11 13:39

Да, макар че при някои чипсети е просто "маркетингов" трик, клиентите отказават покупка, ало липсва "магическото" B3. Всичко дъна, произведени след края на м.март т.г. са тип В3. Ако не е В3 и е произведена преди началото на м.март, има опасност (в под 10% от платките) да зависне SATA II контролера.

В момента дъна "не В3" не се продават нови, тук-там по форумите някой се "отървава" от тях...



Публикацията е редактирана (22-05-11 13:40)

Отговори на това съобщение
 Re: CPU i5 2500k и дънна платка ??!
Автор: канювигй   
Дата:   22-05-11 14:00

Ще взема процесор i5 2500k. Мисля че това е не лош вариант - ще го ползвам за "проста" видео обработка(промяна на контраст, цветови корекци..) и искам дъно за него. Спрях се на това Gigabyte GA-H67A-UD3H но без B3, мисля че няма да е фатално. Няма да взимам видео карта. За това просто ми трябва нещо, което ще върши работа на първо време.

Отговори на това съобщение
 Re: CPU i5 2500k и дънна платка ??!
Автор: hotsnail   
Дата:   22-05-11 14:13

За full HD май видео картата е по-важна!

мисля че повечето видео редактори (Sony Vegas например) ползват видео картите за да обработват видео.

Аз сега съм на същия избор и ...с огормна скръб си купих една NVidia 460 [smilie18] [smilie18]

След малко ще го взема звера и по късно ще споделя впечатления. Диска си взех САТА-3. Май са по-бързи?

Иначе в Плезио сега има една платка на МСИ свалена от 320 на 240 лева P67 т.е. там си иска задължително видео карта. Ама както писах за фото и видео - крата е по-важна от процесора ако гониш скорост.



Публикацията е редактирана (22-05-11 14:14)

Отговори на това съобщение
 Re: CPU i5 2500k и дънна платка ??!
Автор: didesignbg   
Дата:   22-05-11 14:18

със х67 не можеш го клокна, от друга страна за видео може и да искаш да ползваш вгаденото в процесора видео за декодиране, а това със п дъната не се случва, та отиваш на з, който могат и двете, но са по-скъпи.
вт-д е нещо, което е без значение за обикновения потребител.
Така или иначе след седмица-две ще има раздвиждане на пазара на процесори, АМД ще представят новите предложения, с които се смята, че ще догонят Интел. Това може да се отрази на цените, а и на избора ти.

Отговори на това съобщение
 Re: CPU i5 2500k и дънна платка ??!
Автор: hotsnail   
Дата:   22-05-11 14:28

@didesignbg аз ползвам много ВМ-ки за разработка т.е. еклипс, разни уеб сървери и т.н.

Взимам го с много памет компа. (то много е относително - дъно дето да подържа над 32 Г няма пък и модули за над 16Г също т.е. 4х8Г не намерих - 4х4 е варианта). Има сърверни дъна или ДЕЛ-ове разни ама там отиваме над 3000 лева.

Въпроса мие длаи ще имам полза от VT-d. значи 3-4 виртуални машини имам обикновено.


...май само сърверната виртуализация подържа VT-d за сега



Публикацията е редактирана (22-05-11 14:38)

Отговори на това съобщение
 Re: CPU i5 2500k и дънна платка ??!
Автор: didesignbg   
Дата:   22-05-11 17:15

Струва ми се че бъркаш vt-x с vt-d.
VT-d, въпреки че се дава като опция на процесора е много повече функция на чипсета, а от това което се носят като слухове, от 1155 дъната само едно интелско го поддържа реално. Дори да имаш процесор с vt-d няма да можеш да го ползваш.
Иначе начина по който интел си ги смучат от пръстите тези функции и ги разрешават/забраняват е [cool]
От чист 2500 няма смисъл разликата в цената е нищожна.
Ако видео софтуера държи Intel® Quick Sync Video със сигурност ще искаш да ползваш вградената в процесора карта за декодиране на видео. А това значи h дъно, без клок, или z дъно на съответна цена.
Клока при 2500к е толкова лесен - Overclocking so easy even your grandma can do it!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »