Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: andriana   
Дата:   14-05-10 15:27

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: .
Автор: andriana   
Дата:   14-05-10 15:33

Здравейте. Реших да напиша една тема-ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ към всички колеги-любители фотографи. Няма да влизам в подробности по конкретния мой случай. Ще говоря общо. Трябва да знаете,че реално в България няма закон,който да задължава магазините да ви върнат парите за дадена стока,ако тя е повредена!!!
Лично ходих в Агенцията за защите на потребителите,където ми казаха,че всъщност по закон не до три дни,а до три секунди след като си купил техника НЕ МОЖЕШ ДА Я ВЪРНЕШ ако откриеш дефект.
Имайте го в предвид и много внимавайте. Всеки магазин определял вътрешната си политика,дали да ви върнат парите или не.
В моя случай ме прецакаха Технополис. Те нямали политика да връщат пари. Купих апарата вчера!! Предложиха ми да пратят апарата в сервиз за един месец и да го ремонтират или да си взема друг на същата стойност,защото на всичкото отгоре нямаха и втора бройка от този.
НАдявам се темата да не бъде изтрита в защите на Технополис,а да остане и да предпази други хора от грешката да купуват от Технополис.



Публикацията е редактирана (14-05-10 15:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: ilchoni   
Дата:   14-05-10 15:34

А ти не го ли провери?



Публикацията е редактирана (14-05-10 15:36)

Отговори на това съобщение
 Re: .
Автор: sirkhann   
Дата:   14-05-10 15:35

Така е. А май не можеш да ги съдиш и за пропуснати ползи. А може и да можеш [smilie5]

Ти що от Технополис точно? Има си Фотопавилион, Фотосинтезис...

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: andriana   
Дата:   14-05-10 15:38

Всъщност не са виновни Технополис,а законите в България,към които те удобно се придържат. Затова и в Агенцията ми казаха,че няма да има смисъл от жалбата ми. Затова и няма смисъл да ги съдя. Така че ,аз не обвинявам в нищо Технополис,просто казвам ДА НЕ КУПУВАТЕ ОТ ТЕХНОПОЛИС. Поне аз това мога да направя.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: pefoto01   
Дата:   14-05-10 15:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: Ivan_A   
Дата:   14-05-10 15:43

Закон има и на мен ми е вършил добра работа:
"... Чл. 112. (1) При несъответствие на потребителската стока с договора за продажба потребителят има право да предяви рекламация, като поиска от продавача да приведе стоката в съответствие с договора за продажба. В този случай потребителят може да избира между извършване на ремонт на стоката или замяната й с нова, освен ако това е невъзможно или избраният от него начин за обезщетение е непропорционален в сравнение с другия.

(2) Смята се, че даден начин за обезщетяване на потребителя е непропорционален, ако неговото използване налага разходи на продавача, които в сравнение с другия начин на обезщетяване са неразумни, като се вземат предвид:

1. стойността на потребителската стока, ако нямаше липса на несъответствие;

2. значимостта на несъответствието;

3. възможността да се предложи на потребителя друг начин на обезщетяване, който не е свързан със значителни неудобства за него.
Чл. 113. (1) Привеждането на потребителската стока в съответствие с договора за продажба трябва да се извърши в рамките на един месец, считано от предявяването на рекламацията от потребителя.

(2) След изтичането на срока по ал. 1 потребителят има право да развали договора и да му бъде възстановена заплатената сума или да иска намаляване на цената на потребителската стока съгласно чл. 114.

(3) Привеждането на потребителската стока в съответствие с договора за продажба е безплатно за потребителя. Той не дължи разходи за експедиране на потребителската стока или за материали и труд, свързани с ремонта й, и не трябва да понася значителни неудобства.

(4) Потребителят може да иска и обезщетение за претърпените вследствие на несъответствието вреди."

От тук е:
http://lex.bg/laws/ldoc/2135513678


Действащ е - последната промяна е от 05.03.2010

Според този закон - действали са правомерно, струва ми се.


Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: imitev   
Дата:   14-05-10 15:46


Не може да няма същия апарат в друг магазин на технополис.

И затова винаги, ама ВИНАГИ се пробва и оглежда по-малката техника.

Аз 32" ЛЦД ги накарах да го оставят 1 час да работи докато го купя точно в Технополис в русе. Не са ми правили проблеми...

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: asahi   
Дата:   14-05-10 15:47

"Няма смисъл от жалба" означава, че не им се занимава. Товеа е повод да пуснеш жалбата на няколко места, та да се позанимават по-старателно.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: andriana   
Дата:   14-05-10 15:52

На кои места?
И да,дейставли са по законите,както аз казах. Именно затова сме безпомощни и сега аз трябва да остана без апарат за 1 месец или да си взема бойлер,печка и ютия без да са ми нужни.



Публикацията е редактирана (14-05-10 15:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: analgina   
Дата:   14-05-10 15:56

Аз нарушение не виждам. Можеш да си искаш парите, ако до месец не ти ремонтират продукта, или не ти го подменят с нов.

PS: Ама ти си мислиш, че ако беше купила апаратчето от друго място, щяха да ти върнат парите на момента ли?



Публикацията е редактирана (14-05-10 15:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: andriana   
Дата:   14-05-10 15:59

Вижте,хора,пак повтарям тук не търся защита или подкрепа от вас. Само Ви предупреждавам да знаете,че утре като си купите от Технополис LCD за 2500 лева и а втория ден изпляска, да знаете,че в Технополис ще постъпят по закон.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: analgina   
Дата:   14-05-10 16:02

Е ти как искаш да постъпят?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: deathzone   
Дата:   14-05-10 16:09

Аз пък какво знам, че в рамките на 7 дена мога да го върна и да си искам парите обратно.[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: sirkhann   
Дата:   14-05-10 16:11

Автор: deathzone
Дата: 14-05-10 16:09

Аз пък какво знам, че в рамките на 7 дена мога да го върна и да си искам парите обратно.
----------------------------
За покупки от разстояние важи.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: andriana   
Дата:   14-05-10 16:15

deathzone ,е сега вече знаеш. Значи темата може все пак да се окаже полезна.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: vladihg   
Дата:   14-05-10 16:16

И аз съм "патил" от Технополис[smilie23] - виж в Метро веднага ти връщат парите ако до 3 дни се появи проблем със закупената техника[smilie24]



Публикацията е редактирана (14-05-10 16:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   14-05-10 16:17

В Техномаркет ми казаха услужливо, че мога да върна продукта, в рамките на 3 дни, дори без да обяснявам защо. Явно тия реклами, които засичам по телевизията и "ме карат да бъда горд европеец", за нищо не стават.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: andriana   
Дата:   14-05-10 16:21

Да бе ,верно имаше една реклама по този повод. Много окуражаваща,ама явно пак пунта мара ,както всичко останало.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: sirkhann   
Дата:   14-05-10 16:24

Пък аз все си мислех, че ТМ са селяните... [smilie5]

andriana - все пак бихме били бладарни на по-обстойно описание на ситуацията... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: andriana   
Дата:   14-05-10 16:27

Не искам да влизам в подробности,а и няма толкова голямо значение,нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: hotsnail   
Дата:   14-05-10 16:28

Не е само тевхнополис. Удобно са махнали от закона възможността да връщаш стоки.

търговците ти предлагат замяна (ако могат), друга стока на същата стойност или сервиз (ако е възможен) - не са некоректни просто оперират в рамките на закона.

и ние имахме този проблем с магазин за обувки. Това е положението.

Някой магазини не са така - метро и практикер май са единствените дето позволяват връщане на стока е не е лесно, но е възможно.

Възможността за връщане на стоки единствено съществува при голям и конкурентен пазар в БГ не е нито голям нито конкурентен.

Та технополис не са виновни дори мога да ги похваля че понякога имат по ниски цени от конкурентите

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: analgina   
Дата:   14-05-10 16:28

Тази реклама я гледах онзиден и в нея се казва точно това, което пише в закона. Ако до един месец не ти отремонтират продукта, или не ти го заменят с нов, можеш да си поискаш парите.

Според мен е разумно да има неколкодневен срок, в който, ако продуктът дефектира, да ти върнат парите (или поне да ти го заменят директно с нов), но по закон могат и да не го направят.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: uri64   
Дата:   14-05-10 16:36

Технополис не били виновни, а спазвали закона...[smilie18]

Като че ли ако въведат практиката да връщат парите за негодна стока, за която нямат сервиз, прокуратура ще ги погне [smilie23]

Аз принципно гледам, да не купувам от там...

А пък фото техника - никога!

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: the_cat   
Дата:   14-05-10 16:41

Еми не е сам оТехнополис. Аз скоро купих второ тяло, което на втората седмица спря да фокусира на автофокус. Сега вече 3-та седмица е някъде из Европа на сервиз и единственото, което мога да направя е да чакам... което е доста странно, защото търпя загуби от това, че техниката, която съм купил е да да ми вади пари, а не да ходи по ремонти. Един месец без тяло си е жива загуба.
Ама... живеем в Бг.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: deathzone   
Дата:   14-05-10 16:41

Аз пазарувам от Техномаркет.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: chukov   
Дата:   14-05-10 16:41

В подкрепа да ви кажа, че преди 2 години и аз изгорях в Технополис с "чисто нов 5Д", който струваше 5 хиляди и който замина на втория ден.

Е, оправих се, ама не всеки може така.
Тъпо е

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: andriana   
Дата:   14-05-10 16:43

chukov ,кажи как да се правя,защото за мен,това което купих е много пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: NeDDRaG   
Дата:   14-05-10 16:43

andriana написа:

> Вижте,хора,пак повтарям тук не търся защита или подкрепа от
> вас. Само Ви предупреждавам да знаете,че утре като си купите от
> Технополис LCD за 2500 лева и а втория ден изпляска, да
> знаете,че в Технополис ще постъпят по закон.

Ами май не са много магазините, дет ще ти върнат парите. За такива случаи точно е гаранцията. Само един маказин до сега казват, че до седем дни връщат парите и си взимат нещото обратно без въпроси, но за определени стоки. По принцип нито търговеца, нито вносителя/производитела носят или са длъжни да носят отговорност заа действията на собственика. В твоя случай - не става ясно кога установи, че стоката е повредена. Пробва ли я в магазина? Ако в магазина е била ОК, а после е гръмнала, това е точно случай, който се покрива от гаранцията. Длъжни са да ти върнат парите ако:купиш уред, но той не е това, което си платила.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: chukov   
Дата:   14-05-10 16:45

Ами Андриана, оправих се по начин, по който ти не можеш. Няма как и не мога да го обясня тук.

Подкрепям те напълно

Аз НЕ ЖЕЛАЯ ремонтирана техника на цената на нова
Като отиде в сервиз техниката вече е отваряна и ремонтирана, защо трябва да я плащам на цената на нова?

Е това ако не е недоразумение?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: andriana   
Дата:   14-05-10 16:48

chukov ,именно. [smilie24]



Публикацията е редактирана (14-05-10 16:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   14-05-10 16:56

[smile] [smilie5] [smile]



Публикацията е редактирана (14-05-10 17:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: rumensh   
Дата:   14-05-10 16:59

Автор: chukov
Дата: 14-05-10 16:45

Ами Андриана, оправих се по начин, по който ти не можеш. Няма как и не мога да го обясня тук.

Aми как да обясни звъннал е директно на собственика Божидар и работата е станала нали chukov [smilie24] [smilie18] [smilie18] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: chukov   
Дата:   14-05-10 17:02

Няма значение как
Има значение какво важи за общия случай

Ами ако бях най-обикновен клиент как си изгарях с 5 бона не е истина

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: chukov   
Дата:   14-05-10 17:04

И като кажете тествай в магазина ....

Не можеш всичко да изтестваш и да пробваш

И аз щракнах няколко кадъра, ама на другия ден затвора спря да сработва.
Махм слагам батерии, сменям обективи - не

А де

А пробвай

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: chukov   
Дата:   14-05-10 17:05

Ако всичко можеше да се пробва, вечер преди да ида на търновската сбирка, може да минавам през техномаркета, да пусна едно бяло пране и като си изпием бирата с търновските обриви да мина само да ги метна в колата и да ги простра.

А мога да пробвам и сушилнята

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: PeterPAN   
Дата:   14-05-10 17:05

такова е положението за съжаление и аз имах проблеми със айм-сори и се наложи да си ги реша сам, като най нагло ме лъгаха че апарата е изпратен за ремонт в ЯПОНИЯ, ЯПОНИЯ се оказа в Бизне парка в Младост [smilie5] човека ми обясни по телефона че било нормално ту да фокусира ту не и се отказах да се занимавам с тях повече [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: nicknay   
Дата:   14-05-10 17:19

За тази ситуация, може да се подходи по друг начин:

Закупена стока може да бъде върната в срок от 7 работни дни от получаването, ако не е ползвана, разпечатана, с нарушен търговски вид и при всички други условия по чл.55 от Закона за защита на потребителя. Разноските по връщането на стоката са за сметка на купувача!

Ако наистина е със запазезен търговски вид, и не са рязани холограмни лепенки, няма нужда да се обяснява, че не работи, а да се позовете на чл.55 от ЗЗП.

За щастие не ми се е налагало, но не пречи човек да пробва.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: andriana   
Дата:   14-05-10 17:34

Между другото,какво се сетих сега. Утре ще ида пак да ги питам ,дали мога да взема стоки на тази стойнст и ако някой от вас смята да си купува нещо от Технополис в Пловдив,може да го вземе за тези пари. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: bobi   
Дата:   14-05-10 17:50

Малко над чл.55 пише "Раздел 2 - Договор за продажба от разстояние". Ако си купил продукта от магазина, замяната му до третия, петия или трдесетия ден си е решение на магазина, за да предложи по-качествено обслужване от конкурентите си.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: fotorafi   
Дата:   14-05-10 18:44

Сега ли разбра мойто момиче, къде си родена и какви закони има за потребителите?

ПОТЪРСИ "ГОСПОДАРИ НА ЕФИРА". ЗАХАПЯТ ЛИ ГИ, ТЕХНОПОЛИС СЕ СТРАХУВА ОТ ЛОША РЕКЛАМА...ИСКАЙ СИ ПАРИТЕ.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: jino   
Дата:   14-05-10 18:50

Що за въпрос как се е оправил.Естествено с познати .

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: Suggs   
Дата:   14-05-10 19:09

Само от любопитство - какъв е този уникален апарат, че от него е останала само една бройка в цялата верига, и не си съгласна да ти го сменят с друг модел?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: analgina   
Дата:   14-05-10 19:17

Ами аз пък се оправих с един хладилник от технополис. Повреди се след 2 години добра работа. След като мотаха майка ми и баща ми почти два месеца и опитваха три пъти да го ремонтират се намесих аз. Отидох им в магазина, обясних им, че отдавна е минал законовият срок за ремонт и не искам повече опити, а нов. Набързо се разтичаха и ме свързаха директно с Либхер. Поговорих си с една любезна кака и след 3-4 дни ми се обадиха да си взема новият хладилник. Глупаците в магазина бяха много учудени, че новият бил с 200 лв по-скъп от повредения. Те ми били приготвили един на същата стойност, ама от Либхер пратили друг. Обясних им любезно, че техният така или иначе нямаше да го взема, защото аз съм си купил хладилник с определени характеристики, а не за ХХХ пари. Моят модел не се произвеждаше вече и беше заменен с "внука" му.
Андриана, като ти цитират устава, почваш да ги гонкаш по устав и да тропаш по масата. Подозирам, че въпросният апарат така и няма да може да се отремонтиран и ще бъде заменен с нов, но ще трябва да потърпиш месец. След изтичането на месеца никакво търпение. И непременно се убеди, че рекламацията ти е вписана в дневника за рекламации, за да можеш да докажеш, че е минал месец от подаването й.
Верно е тъпо практически нова стока да се ремонтира, но такъв е закона и като изтеглиш късата сламка си патиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: mladenov   
Дата:   14-05-10 19:40

На мен ми е интересно едно нещо!!!
С какво качество е техниката която се продава в България? Как може 5Д да се скапе на втория ден? Какви са тези апарати които се чупят за седмица или месец!!![smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: mitadoc   
Дата:   14-05-10 19:51

Абе не ви ли е правило впечатление преди 2-3 години една кампания на Глобул или Германос(няма значение),къедто искаха ако имаш стар джиесем апарат или батерия,зарядно и т.н. аксесоари и не ти трябват да ги хвърлиш в един голям кош под предлог,че защитаваш природата.Оказва се обаче,когато прочетеш малките букви под главния текст на прокламацията за защита на Земята,че техниката ще бъде внимателно прегледана и частите,които са годни,ще бъдат изпозлвани отново за сглобяване на апарати за хората от третия свят.На мен веднага ми дойде идеята,че тези хора сме и ние и нещата,които подаряваме се сглобяват като части и батерии и пак идват при нас.
Не забравяйте,че ние не сме голям пазар,така че е нормално да ни пробутват в най-добрия случай нещо рифърбищнато,в повечето случаи с по-ниско качество.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: deathzone   
Дата:   14-05-10 20:08

Нормален пазар сме си, член на ЕС. Същите правила за Германия, трябва да въжат и за България. Просто ни е българите сме педераси, и до какво се докознем го побългаряваме и аз съм сигурен, че самите собствениц на големите фирми, предпочитат да се правят на ударени, защото им минава номера. Аз такива примери мога да ви дам много където са се опитвали да ме поебават, ама всеки път съм се измъквал.[smilie19] Последния път беше, фрапантен за апарат, ако сещате 2005 май си купих Пентакс К100Д и се прибирам вкъщи светкавицата не бачка. Върнах се веднага в магазина, дигнах лют скандал и на бързо ми го смениха. Магазина е Техномаркет. Аз Технополис не го харесвам и по принцип само Техномаркет си пазарувам.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: mitadoc   
Дата:   14-05-10 20:12

На мен в Технополис ми се е случвало да връщам радиотор,защото не топлеше изобщо.Онези мрънкаха и се чудеха как така няма да работи и не искаха и да чуят за заменка.Тогава ги заплаших,че навсякъде ще пиша по форумите,че не са любезни и отзивчиви и продават стока с невярно описание и функции...Дори ми пожелаха приятна вечер на изхода на магазина.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: andriana   
Дата:   15-05-10 09:59

[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: asklep   
Дата:   15-05-10 11:36

Преди няколко години си купих монитор CTX от Технополис Пловдив ,проверихме го дали работи но не съм се заглеждал подробно в екрана ,като се прибрах гледам една черна точица в центъра на монитора ,отивам в сервиз който ми посочиха от там констатираха че проблема е наличен и взеха да го шикалкавят ,ядосах се и с монитора в магазина ,повиках мениджър отдел компютри и му казах давай нов нямаха освен мострата дето работеше ,грабнах нея и така ... [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: Mec   
Дата:   15-05-10 11:42

Аз живея в Белгия на 17км от първите големи френски магазини и на 20 от първите големи люксембургски и мога да ви кажа че и в трите страни тука е същото, ама абсолютно същото.
Големите магазини които имат желание да връщат пари са го обявили и го спъзват. Другите които нямат желание да връщат пари не го правят и толкова. Важното е да знаеш къде ти връщат парите без да задават никакви въпроси и даже и без да има повреда на стаката и да купуваш от там.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: imitev   
Дата:   15-05-10 12:01

Аз си купих от технополис радиатор делонги драгон 3.

Пукаше като загрява - върнах го и ми го смениха след 2 седмици с нов.

Затова се учудвам, че отношението им може да варира в такива граници...

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: iordanko   
Дата:   15-05-10 12:09

Много полезна тема!
През последните 6 години не съм купувал нищо от БГ, а следващата седмица ще ми се наложи да го правя.
Съгласен съм с Мес: "Важното е да знаеш къде ти връщат парите без да задават никакви въпроси и даже и без да има повреда на стаката и да купуваш от там."
Разбрахме, че Технополис не е такъв магазин.[smilie23]
Кажете сега в кои магазини в БГ стоката се сменя лесно и с клиентите се държат като в белите страни (не само преди да платят, а и след това).[smilie24]



Публикацията е редактирана (15-05-10 12:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: sirkhann   
Дата:   15-05-10 12:25

Защо трябва да връщат пари?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: iordanko   
Дата:   15-05-10 12:49

sirkhann,
Ако не могат да поправят дефекта в "разумен" срок, би трябвало да ти го заменят със същия продукт или да ти върнат парите - по желание на клиента. Не виждам никаква драма във връщането на парите.
А ако магазина иска да си вдигне рейтинга, може просто да приеме стоката обратно без да "задават въпроси" - да ти я заменят, или да ти върнат парите.

В магазините в наше село, "на гъза на географията", съм сменял фотоапарат, защото не ми стоеше удобно в ръката. Връщал съм какви ли не неща (като съм си взимал парите обратно), защото например като цвят не си пасват на холовата гарнитура, или жена ми не ги харесва. Всичко това без каквито и да е разправии.

Ама в БГ много ни е страх да не се минем: как така ще ти върнат парите - нали вече са им в джоба. А и зависиш от милостта на продавача: тъкмо си му паднал, ще ти покаже кой води парада! Нали и с него така се държат, като отиде на лекар; или в КАТ - сега е той/тя на ход.[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: andriana   
Дата:   15-05-10 12:58

Ама как така,бе хора !?!!? Аз не искам да си купя скъпа техника,буквално на първия ден да установя,че е с проблем и да я пращам в сервиз. Откъде накъде ще им поправям аз за моя сметка развалените боклуци. Защото реално погледнато пак е за моя сметка Аз давам примерно 1000 лева за нещо и го пращам в сервиз. Отървавам магазина от брака и почвам да се набутвам. Помислете реално!
И най-гадното в цялата ситуация е,че държавата ти го набутва със закона,който един вид казва"Да си гледал,преди да платиш"



Публикацията е редактирана (15-05-10 13:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: guciguci   
Дата:   15-05-10 13:11

Ами аз от МЕтро преди време бях купил един GSM. Пробвал см каквото съм пробвал,но по-късно през деня се оказа,че Блутутът не работи. Отидох и ми върнаха парите. Предложиха ми замяна или връщане на парите,но аз си взех парите. Така че МЕТРО е един от магазините ,в които са по-коректни към клиента. Но това е разбираемо-Метро е световна верига,която държи на имиджа си,какъвто и да е той,а Технополис е измислена фирма на един собственик,първоначално финансирана с мръсни пари. Тоест това е нещо като по-голям квартален магазин. Избягвайте ги просто тези магазини. Тяхното мото е "влязът ли пари в касата,назад не се връщат"
P.S. Същото е и при Техномаркет. Фирма К&К дори е регистрирана на жената на собственика. [smilie18]



Публикацията е редактирана (15-05-10 13:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: krist   
Дата:   15-05-10 13:18

а бе, апарата мое го пробваш в Технополис, ама ако си купиш бойлер или хладилник примерно, как ще го пробваш на място? нещо крива ми се вижда тая работа - купуваш буквално "котка в торба" или както беше там изразът...

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: iordanko   
Дата:   15-05-10 13:19

Значи, засега МЕТРО водят в класацията.
А как се отнасят във Фотосинтезис и Фото павилион в такива ситуации?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: guciguci   
Дата:   15-05-10 13:20

krist ,ами купуваш си бойлер,защото ти трябва,обаче се оказва развален и ти го пращат в сервиз за 1 месец,през който ти какво правиш,не знам....
ПРОСТО НЕ КУПУВАЙТЕ ОТ ТЕХНОПОЛИС!!!



Публикацията е редактирана (15-05-10 13:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: chavdarpg   
Дата:   15-05-10 13:20

Има и друг вариант,за церене на такива некоректни търговци.Плащайте по-скъпите покупки с кредитна карта Виза,имаш си застраховка за такива случаи.Като не желаят да ти върнат парите,обаждаш се на Виза бг. и от там се оправят.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: Gosha   
Дата:   15-05-10 13:35

Купих от Метро преди година ламинатор, след 1 ден бачкане даде фира, на другият ден го занесох обратно и без да ме питат какво не му е наред ми го смениха с нов, такаче за Метро [beer] .

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: sirkhann   
Дата:   15-05-10 13:37

Ама как така,бе хора !?!!? Аз не искам да си купя скъпа техника,буквално на първия ден да установя,че е с проблем и да я пращам в сервиз. Откъде накъде ще им поправям аз за моя сметка развалените боклуци. Защото реално погледнато пак е за моя сметка Аз давам примерно 1000 лева за нещо и го пращам в сервиз. Отървавам магазина от брака и почвам да се набутвам. Помислете реално!
И най-гадното в цялата ситуация е,че държавата ти го набутва със закона,който един вид казва"Да си гледал,преди да платиш"
--------------------------

Така е направен законът. Това, че не го познаваш, е твой проблем! Когато си купувам нещо, било за 20, било за 2000 лв, си го отварям, оглеждам, пробвам и тогава си тръгвам.

Ако смяташ, че апаратът не е бил нов, когато си го купила - обръщаш се към КЗП, тъй като по закон употребяваните вещи трябва да бъдат означени като такива. Магазинът с нищо не е виновен, че изделието е произведено кофти от продавача. Могат да ти го отремонтират или заменят, защо трябва да ти връщат парите, нали уж човек е решил да си купи точно тази стока? Ако е била употребявана - ревеш в КЗП на нов глас, че са ти пробутали употребявана стока за нова и така.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: iordanko   
Дата:   15-05-10 13:42

Във всички случаи трябва да се "разправяш" - мен това ме трови най-много! Особено в случаи като този на andriana.
От къде на къде клиентът трябва да плаща с време и разправии за нещо, което би трябвало да е единствено проблем на магазина?
Дори би трябвало през периода на гаранцията магазина да предоставя на клиента същия или подобен продукт за ползване, докато трае ремонта. Аз имах такъв проблем преди време с комп. монитор. Фирма СТЕМО-Пловдив ми държаха монитора за поправка цели 2 месеца, като отказаха да ми дадат друг монитор за това време. Ами ако си вадех хляба с този компютър?


Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: sirkhann   
Дата:   15-05-10 13:48

Ако беше чел закона- след 1м трябва да ти дадат нов или да ти върнат парите ;)

Ако си вадиш хляба с този монитор, ще избереш марка и доставчик, които предлагат резервен монитор. Ако имаш фирма или регистрация като свободна професия, можеш да се пробваш да ги съдиш за пропуснати ползи с минимален шанс.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: iordanko   
Дата:   15-05-10 13:54

@sirkhann
"Магазинът с нищо не е виновен, че изделието е произведено кофти от продавача."
А клиентът с какво е виновен? Това изобщо не трябва да е проблем на клиента.

"Могат да ти го отремонтират или заменят, защо трябва да ти връщат парите, нали уж човек е решил да си купи точно тази стока?"
Ако не могат да го поправят в разумен срок и не могат да го заменят със същия (което би трябвало да направят светкавично), то разбира се трябва да ти върнат парите, за да си купиш същия продукт от друг магазин. Толкова е просто.
Разберете, бе хора: Клиентът отива да си прави кефа, като си купи нещо! Пазаруването е кеф. И никой, ама никой нчма право да ти го разваля, като ти задържа гаранционна стока за ремонт, или те вкарва в разправии.
Като е в гаранция и не работи, светкавично се заменя, или ти се връщат парите и ти се извиняват за неудобството. Това е!
Въпрос на култура и мироглед.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: guciguci   
Дата:   15-05-10 13:56

Аз пак повтарям,какво правиш този месец,в който изделието е в сервиз. Все пак ти си купуваш нещо,което ти трябва веднага в повечето случаи. Например печка,ютия,бойлер. Идеята е да я купищ и да си изгладиш дрехите вднага,а не след един месец,нали? Или междувременно да си купиш друга?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: sirkhann   
Дата:   15-05-10 13:58

Бе и на мен би ми било приятно, ако ми се повреди нещо, да ме водят на кафе, ресторант, стриптийз бар, 10 нимфи да ми се извиняват и обясняват, обаче си има закон и си е описано кое как. Ей затова в тая скапана държава няма ред, щото всеки си мисли, че законите са написани така, както на него му се иска да е и той е над нещата [smilie23]

Като не ти харесва, отивай в щатите. Там сервизи няма, направо ти връщат парите, даже може и да не ти е развалена стоката. И всичко е по-евтино, пък плащат повече [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: sirkhann   
Дата:   15-05-10 14:04

Автор: guciguci
Дата: 15-05-10 13:56

Аз пак повтарям,какво правиш този месец,в който изделието е в сервиз. Все пак ти си купуваш нещо,което ти трябва веднага в повечето случаи. Например печка,ютия,бойлер. Идеята е да я купищ и да си изгладиш дрехите вднага,а не след един месец,нали? Или междувременно да си купиш друга?

-----------------------------------------

Оплачи се на Цецка Цачева.

После тия от веригите магазини ще ходят да лобират изобщо да се отменят гаранциите.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: iordanko   
Дата:   15-05-10 14:10

guciguc,
Ето това е големият абсурд. Излиза, че клиентът е задължен да поеме огромната част от неудобствата от това, че дадена стока е произведена некачествено. Пълно безумие.

Айде една история лекичко в страни от темата. На един познат му се развали скоростната кутия на 4-годишната кола. Колата е извън гаранция и както си му е реда, от фирмения сервиз му искат за заплати пълната цена на нова кутия. Човекът обаче излезе с аргумента, че една скоростна кутия нормално има живот доста повече от 4 гидини и че плащането на пълната цена е несправедливо. Каза им също, че ще се оплаче в тукашния еквивалент на Съюза на потребителите. За нула време цената на ремонта падна с 60%.


Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: agop4o   
Дата:   15-05-10 14:41

в техномаркет и технополис съм имал два пъти случай на връщане на стока.в техномаркет дивиди което не ми вършеше работа на третия ден ми го замениха с друго/не връщат пари/.даже не ме и питаха що го връщам.в технополис върнах видеокамера канон защото не ми харесваше как снима/отново не връщат пари/.предложиха ми да си избера друг модел.така че до три дена може да върнеш стоката но не и да си вземеш парите

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: iordanko   
Дата:   15-05-10 14:41

sirkhann,
чак сега видях постинга ти за стриптийз бара и нимфите. Много екзотично.
Ами щом и на теб би ти харесало такова отношение - искай си го, кой те спира.Или си мислиш, че самия ти трябва да подпомагаш магазини като Технополис в поправянето на стоката, че и да страдаш заради това.

Струва ми се, че клиента има право на извинение за неудобството, че са му продали некачествена стока. Ако не вярваш в това, значи ти самият не би се извинил в такава ситуация, а и не заслужаваш да получиш извинение.
Пак казвам, въпрос на собствен мироглед и култура си е и е безсмислено да се спори за това.

Законите не се пишат от "простите" потребители, а по-скоро от бизнеса/политиците. Те са направени така, че тези с пари и власт да получат още повече (а не по-малко) пари и власт. Така че, в случая дадения закон в БГ не е написан така, както на мен ми харесва. (Което разбира се не ме спира да си търся правата и да си искам това което вярвам, че ми се полага.)


Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   15-05-10 14:43

В нашата страна е така, това може да се каже за почти всички магазини и търговски дружества.
Обещания, обещания, а когото дойде момента за изпълнение на поетия ангажимент, всичко става някак си мъгливо.
Този същия вариант се получи и днес, ама няма да пиша, че ще ми се сърдят

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: sirkhann   
Дата:   15-05-10 14:51

Автор: iordanko
Дата: 15-05-10 14:41

Законите не се пишат от "простите" потребители, а по-скоро от бизнеса/политиците. Те са направени така, че тези с пари и власт да получат още повече (а не по-малко) пари и власт. Така че, в случая дадения закон в БГ не е написан така, както на мен ми харесва. (Което разбира се не ме спира да си търся правата и да си искам това което вярвам, че ми се полага.)
------------------

Много е лошо да си кон с капаци, а още по-лошо е да не го осъзнаваш...

Има си цяла политика на ЕС относно правата на потребителите. Но не можеш да връщаш страната в каменната епоха, само щото на теб ти е гот да си връщаш в магазина нещо, дето не ти харесва. А ще ти е приятно ли да си купуваш неща, дето някой ги е ползвал като хайдутин, не му е харесало или го е преебал и го е върнал в магазина? Какво прави тогава продавачът- А) продава го отново, Б) завира си го някъде. Защо някой трябва да търпи загуби за нещо, за което не е виновен, само щото на лицето Йорданко му се иска, като му гръмне ютията, да я върне в магазина, и като не му снима като Хаселблад новият телефон, да си поиска обратно парите... [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] Бай Ганьовщина.

И на мен не ми е приятно като ми се развали нещо, ама това е положението.

Иначе- защо да взимам написаното на авторката за чиста монета? Тя може да е някое поставено лице на Техномаркет, например, да ни мисли някакви неща, без да споделя каквито и да е подробности, и ние тука изведнъж да спрем да купуваме от Технополис, само щото някой не познава законите на държавата, в която живее. [smilie23] И айде юруш да правим антиреклама.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: iordanko   
Дата:   15-05-10 15:42

sirkhann, сигурно не си на кеф, защото си на работа.

"дето някой ги е ползвал като хайдутин" - не става дума за това.

" или го е преебал" - не става дума за това.
"и като не му снима като Хаселблад новият телефон" [smilie18] - и за това не говорим.

"като му гръмне ютията, да я върне в магазина" - Да, когато е в гаранция. Какво странно виждаш в това?
Връщам я в магазина, попълвам съответния формуляр, в който обяснявам какъв е проблема. До два дни от магазина ми се обаждат да ми кажат дали ще могат да я поправят и колко ще отнеме. Ако са ми дали друга ютия за временно ползване всичко е ОК. Иначе ме питат дали мога да чакам да я поправят, или да ми дадат друга такава (или подобна). Ако искам, взимам нова ютия или просто чакам да поправят развалената. Ако не мога да чакам, връщат ми парите, за да си купя ютия от друг магазин. Така правят някъде.
Това "Бай Ганьовщина" ли е?

"Много е лошо да си кон с капаци, а още по-лошо е да не го осъзнаваш..." -
Хубаво е, че си взел да се замисляш над това.


Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: Canon   
Дата:   15-05-10 15:57

Стига глупости за Метро.
Метро работи с фирми и не е по закона за потребителите.
Имах 2 седмици разправии за лаптоп ХП, който 2 часа след купуването му (след като направих неговата си инсталация) почна да грее като печка - 72 градуса на изхода на вентилатора и 40 на клавиатурата.
Чакаш като идиот по 2 часа на входа да благоволи да дойде някакъв "шеф" да го види, че е същата покупка.
Отсвирил съм ги [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: martinis   
Дата:   15-05-10 16:06

Мес [smilie24]
... някой попита как е във Фотопавилиона и Фотосинтезиса..? Отговор няма... затова и аз повтарям въпросът - Как действат в такива случай тези вагазини??? Или... невероятно, но факт - още никой нищо не е рекламирал там?!? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: thomas   
Дата:   15-05-10 16:09

@sirkhann
Изобщо не си прав. По белия свят е прието връщане и без никакви обяснения за определен срок от време, обикновено един месец, да не говорим ако имаш причини да си недоволен от покупката. И това в общия случай не е за сметка на търговеца, а на производителя. Който пък от своя страна е заложил този риск при ценообразуването. Една върната стока НИКОГА не трябва да се продава на следващ клиент, дори и да е в изрядно състояние. Нормалната практика е тя да бъде върната на производителя за проверка, след което да бъде продадена вече не като нова, а като refurbished. Разбира се, тези закони са писани за местата, в които потребителите са съвестни хора и са малко трудно приложими в България, пък дори и спрямо българи обикновено дават лоши резултати. Чувал съм за доста българчета в Америка, които използват този факт, за да си "купуват" всеки месец нов лаптоп. Като наближат 30-те дни, го връщат с думите "ми не ми хареса" и преминават към следващия. Ето това е грозно и цели преебаване. Да получиш нова и скъпа вещ, която след няколко дена е за сервиз поради фабричен дефект, и да ти откажат смяна с нова, за каквато си платил, също е преебаване, само че на клиента.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: 3DFEN   
Дата:   15-05-10 16:12

Купих от Метро един кухненски уред по поръчка - бяха ми го поръчали приятели , както ходя там да им го купя. Околло 90 лв струваше.

Грабвам кашона плащам и излизам. Нали е поръчка - нося запечатан кашон.

Като стигнах до службата си викам -бре , какво съм купил я да видя кво има в кашона. Да прочета упътването де.
Разпечатвам, вадя инструкцията и като пипам по на долу нещо почва да хруска на счупено стъкло!?!
-Баси, прецаках се. Изгорях с 90 кинта.
Следобяд към 17.00 излизам от службата и бегом в метро с кашон и фактура. На входа викам - рекламация.
-Какво е на уреда? Обяснявам.
-Ми що не гледате след касата. Ами викам за поръчка да не ровя и ......
-Добре Парите ли искате да ви върнем или ще вземете друг уред?
Викам - друг. Написаха ми сторно разписка, прибраха уреда. Взех си друг, предадох разписката на касата и си тръгнах.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: pefoto01   
Дата:   15-05-10 16:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: 3DFEN   
Дата:   15-05-10 16:15

може да е Епилатор[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: guciguci   
Дата:   15-05-10 16:19

Ами за Фотопавилиона,аз върнах една чанта след два-три дни,защото не ме устройваше. Момчето в пловдивския магазин ми каза,че не връщали пари,да си избера друга чанта. Но след като звъннах в магазина в София,веднага си прибрах парите. Тъй че не вярвайте сляпо на продавачите,те искат да избегнат разправията със сторниране и връщане на пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: andriana   
Дата:   15-05-10 16:23

Колеги,сега влизам,така че затова не съм отговаряла. Както казх в началото не искам да конкретизирам за моя случай. По-надолу казах също,че не искам да оправдавате нито мен,нито магазина. Просто предупредих ,че по закон НЯМАТЕ право да върнете стоката,дори да се развали още в следкасова зона.
Затова не обяснявам за моя случай. Да,аз не претендирам,че съм компетентна технически,но щом съм стигнала до желанието да върна стока,която съм купила предишния ден,значи имам причина.

P.S. Продължавам да призовавам да НЕ КУПУВАТЕ от ТЕхнополис,защото те трябва да променят политиката си на пазар и да се превърнат в европейска врига магазини. Нали помните табелите по пазарите "Закупена стока не се връща"



Публикацията е редактирана (15-05-10 16:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: lans   
Дата:   15-05-10 16:33

Имах подобен случай с Фотопавилиона. Върнах след два конвертора, който бях поръчал онлайн, защото не ставаше за моя обектив. Управителя каза да го изпратя обратно и ще ми върнат парите. Независимо от някакъв продавач, който мрънкаше, ми върнаха сумата.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: aldygreen   
Дата:   15-05-10 18:06

Това Технополис Пловдив ли е?
[smilie11]
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: Suggs   
Дата:   15-05-10 18:11

Andrian-че, все още не си написала какъв точно е закупения апарат, какъв е дефекта, и защо не искаш да ти го сменят с друг?
Имам познат, който си купи от Технополис DSLR. След два дена се оплака, че апаратът му не работи както е очаквал. И веднага му го смениха с друг, въпреки че не беше установено със сигурност, че има дефект.
И моите уважения към всички съфорумници, които са били глезени в чуждестранни магазини, но sirkhann е прав. Ние сме си Байганьовци. Ако в България всеки може да си върне стоката когато си поиска, след като я ползвал и евентуално повредил, то всички ще почнат да го правят. И няма да останат магазини - всички ще фалират.



Публикацията е редактирана (15-05-10 18:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: konstantinov   
Дата:   15-05-10 18:27

Според мен това е тема за черен списък на фирмите в дир бг,но като се крие продукта -темата е безсмислена,лично аз три пъти тъпо и упорито сменях телевизор панасоник в техномаркет-третия път отидох с мои слушалки и прослушвах всички телевизори докато открия годен-да не бръмчи след изключване-било дефектна партида.Купих и олимпус 410-батерията свърши на първата пробна снимка .В къши открих малко полупрозрачно петно на матрицата при бленда над 16-китаеца си е издухал носа в матрицата като е сглобявал-не снимам над 8 и затова не го връщах ,а не си заслужава разправията.В тия магазини внасят евтини стоки и качеството е отвратително ,но ако напишете все пак какво да не купуваме ще има някакъв смисъл.Аз лично никога не бих си купил фотоапарат или телевизор панасоник от веригите.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: sirkhann   
Дата:   15-05-10 19:53

andriana - нямаш ли някой гласовит приятел, който да влезе в магазина с все дефектиралата стока и да направи лют скандал в най-натовареното време... Знаеш ли колко бързо ще ти намерят ново изделие ;)

Само едно ще кажа - аз съм почти възпитан и мил човек. Преди няколко години съм си направил труда да прочета ЗЗД и ЗЗПП и един път не е било някой магазин да ми е правел въртели. И в повечето случай, преди да се наложи да цитираш членове от закони и да заплашваш с КЗП, едно мило отношение отваря много заключени врати. Ако не помогне, със спокоен, равен тон правиш лек рецитал на кои точно членове от закона ти нарушават правата и става като в Хари Потър малко ;) Ако искаш, излей си мъката на ЛС, ако мога, ще ти дам акъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: Мартин.Илиев   
Дата:   15-05-10 20:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: ivannn   
Дата:   15-05-10 21:14

написа:

...
> Кажете сега в кои магазини в БГ стоката се сменя лесно и с
> клиентите се държат като в белите страни (не само преди да
> платят, а и след това).[smilie24]
>

Baumax. Не задават въпроси. Връщал съм срещу пари в брой неизползвана стока след 2 месеца.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: SmilM   
Дата:   15-05-10 22:09

Изобщо не се надявайте в тази криза някой да върне пари, а и слагат в отдел рекламации винаги хора с желязни нерви, които да омайват.
Затова по-добре да се купи от фотобазара, поне няма да се дадат толкова пари, а и техниката ще е изпробвана. [smile]
Не се сменя в Технополис и мен са ми правили проблем за техника.


Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: v_nikolov   
Дата:   15-05-10 22:57

Хм.., работя в сравнително голяма верига магазини за техника (не е от горе цитираните) или казано по друг начин, съм бил и от двете страни на бариерата. От всичко прочетено до тук мога със сигурност да потвърдя това което каза sirkhann[smilie24]

" ..И в повечето случай, преди да се наложи да цитираш членове от закони и да заплашваш с КЗП, едно мило отношение отваря много заключени врати..."

Трябва да ви кажа (като човек който взема точно тези решения) че този подход, колко и невероятно да звучи, върши работа
в полза на купувача!



Публикацията е редактирана (16-05-10 00:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: CHUKOV   
Дата:   15-05-10 23:43

написа:

> Ами хората нали са ти предложили да го отремонтират?

Човече, аз купувам за 5 бона апарат
Какво значи да ми го ремонтират
Като го ремонтират ще ми свалят ли от цената,заради това, че апаратът вече е отварян и човъркан?

Той автоматично губи от стойността си.
Я опитай тук в базара да продадеш апарат, ама кажи, че е отварян и ремонтиран. Нищо че работи

Мислиш ли, че можеш да му вземеш същите пари?
Аз не мисля

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: aldygreen   
Дата:   16-05-10 00:13

Четири страници не много полезни коментари и така и не стана ясно какво точно се е случило и в кой магазин, в кой град.
sirkhann добре те насочва към ефективни подходи.
От началото на тази година имам 4 или 5 успешно завършени гаранционни събития или просто подмяна на стока, щото не ми харесва напълно. Отнася се до сделки с магазини от три големи вериги, едната от които е "Технополис".
В тези случаи паниката, незнанието на собствените права и бързото скандализиране на ситуацията не върши добра работа.
[beer] [beer] [shtrak]



Публикацията е редактирана (16-05-10 00:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: pefoto01   
Дата:   16-05-10 01:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: amplified   
Дата:   16-05-10 02:43

Преди 3 години си купих mp3 плеър iriver от техномаркет - 1 година ми служи безотказно докато в един момент не почна да се спира самичък. Занесох го в К&К.


На първата седмица ми казаха да звънна следващата седмица.

На втората седмица ми казаха, че има проблем с лентовия кабел и е пратен в София, защото те не се занимавали с такава сложна техника.

На третата седмица ми казаха, че в София чакали дисплей за плеъра ми.

На 29-тия ден отидох до ТМ-Бургас и им казах, че ако на следващият (30-ти) ден не ми бъде отремонтиран плеъра по закон имам право да ми го сменят с нов. Не било така и ме пратиха при управителя. Поговорихме си и му казах каква е ситуацията.

В 10 часа сутринта на следващият ден ми се звъни от сервиза и ми казват - "Готов е"!

Отидох - проверих дали работи и настоях да ми бъде обяснена повредата. След 15 минути един техник дойде и ми обясни, че болтчето на капака на батерията се било разхлабило - той го стегнал и всичко се оправило. Когато попитах за лентовия кабел и сагата с пращането в София и пращането на части от къде ли не ми казаха, че нямало такова нещо.


А не отваряли толкова сложна техника.

Така, че искайте да говорите с по-висшестоящи от приемчик и магазинер.




Публикацията е редактирана (16-05-10 02:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: aldygreen   
Дата:   16-05-10 02:53

amplified Трябвало е да изчакаш търпеливо да мине тридесетият ден и да поискаш смяна с нов. И понеже най-вероятно от същия модел вече нямат, щяха да ти предложат следващия.
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: iordanko   
Дата:   16-05-10 05:06

Много хубаво, че се чуват и положителни истории.

@v_nikolov
Ясно е, че с дипломатично отношение е по-вроятно човек да постигне целта си.

На мен друго ми е интересно. Вече няколко човека писаха, че от служителя в магазина чуват една история, а като се обадят на "шефа" нещата придобиват съвсем друг вид.
Според теб, като човек от другата страна на барикадата, как мислиш: Не трябва ли при спазване на "фирмената политика", резултатът от рекламацията заради даден проблем да е един и същ независимо от това в кой град е магазина, кой точно е служителя и колко любезен е клиента?
Т.е. до каква степен политиката на магазините (в случая на твоя магазин) е оставена на багоразположението служителите?
[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: guciguci   
Дата:   16-05-10 08:52

amplified ,същото нещо ми се случи и на мен със същия сервиз преди около 3 години. Става дума за едно DVD плейърче от тези с екран за кола. Само че тогава закона беше 30 работни дни и аз чаках към 45 със съботите и неделите и когато и тогава не беше готово и си поисках парите,на следващия ден ми се обадиха,че е готово.
Какъв е извода. В магазините не са коректни и лъжат клиентите,а ние трябва да имаме търпимост и да сме коректни... Защо?

P.S. Да не говорим,че аз си го бях купил с идеатя да го ползвам точно лятото по почивките. А те точно тогава ми го държаха максималния период.



Публикацията е редактирана (16-05-10 08:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: asahi   
Дата:   16-05-10 09:03

Служителят има буферна функция между недоволния клиент и шефа. Това е функция, вменена му от шефа. Ако може проблемът да се замаже на по-ниско ниво, с по-малко разходи и загуба на авторитет може да се жертва малко от имиджа на служителя. Зад него винаги има добър шеф.

Този номер е от древността.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: v_nikolov   
Дата:   16-05-10 10:25

iordanko: Всъщност резултата винаги е един същ независимо през какви етапи се минава и това е заради ЗЗП. т.е Има си закон, и оргън който следи за спазването на закона, всички спорове са предварително решени там. Фирмената политика обикновено е тясно се придържа към този закон. Изключения се правят само в полза на клиента и за сметка на фирмата/доставчика/вносителя. Така, че ако някой се изтарикатява винаги има КЗП следователно и резултата трябва да е един същ. А дали закона е съвършен и какви точно правила защитава е друга тема.
Друг е и въпросът, че губото цитиране на криво разбрани правила няма положителни последствия за никого.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: guciguci   
Дата:   17-05-10 09:35

До колкото знам в магазин Деком-Пловдив също връщат пари до три дена.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: andriana   
Дата:   17-05-10 18:50

asahi ,наистина тъжно,но факт... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: 2nYo   
Дата:   18-05-10 01:29

Два пъти съм връщал, заменяли аса ми без проблем един път от Бриколаж купих "Дремел"-мулти шрайф, бързах и не го и отворих, като горазопаковах в офиса, се оказа , чекапачката на едмата четка я няма, обадих се по телефона, и казаха елате ще го сменим веднага, отидох и го смениха ! Друг случай е с кримп-клещи от "Жо И Вен" пак смениха без да питат !
А за Фотопавилиона, няма никакви проблеми-случвало ми се е да сменям поръчка, койято аз съм си сгрешил !

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: Myth   
Дата:   18-05-10 02:36

Има и магазини които са коректни и политиката им е такава, че без проблем ти връщат парите дори и стоката да не е повредена и дори след половин година, Баумакс, например.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: andriana   
Дата:   21-05-10 20:48

Myth ,така е може би с големите,реномирани вериги.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   22-05-10 01:48


До сих пор удивляюсь, почему 50 лет назад не было таких проблем?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: kevi53   
Дата:   22-05-10 13:03

Потому что китайские стокы, не продавали в магазины и были очень малко[smilie23] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: venciwideo   
Дата:   22-05-10 13:17

без да прочета по горните постове, ще отговоря че за технополис може и да е така да не ти връщат парите, но магазините на метро два пъти са ми връщали парите и веднъж магазина на баумакс са ми ги връщали, не че им правя реклама ама факта си е вакт и не мога да го отрека, става въпрос за Ст. загора.

Автор: analgina
Дата: 14-05-10 15:56

PS: Ама ти си мислиш, че ако беше купила апаратчето от друго място, щяха да ти върнат парите на момента ли?

АМИ ДА ВРЪЩАТ ГИ НА МОМЕНТА ИЛИ ПРИ МЕН ДО СЕГА Е БИЛО ТАКА, ЗА шастливец ли да се считам?[smilie18]



Публикацията е редактирана (22-05-10 13:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: analgina   
Дата:   22-05-10 13:40

Ако си купувал два пъти аудио визуална техника и дса ти връщали парите си щастливец, да.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: venciwideo   
Дата:   22-05-10 13:55

текст


Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: Breach   
Дата:   22-05-10 23:55

Леле, представям си да си взема тяло Цанон и да ми предложат да ми го подменят с Никон на подобна стойност, защото нямали бройки ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: vader11   
Дата:   23-05-10 14:00

Най-добре е от МЕТРО, телевизори и техника оттам си купувам. Отивам с желания модел, те проверяват и ако го нямат го доставят. Преди две години си поръчах телевизор, нямаха го като артикул, поръчаха го дойде от завода за седмица и половина. Само трябваше да го предплатя. Като дойде пробвахме го и така две години си бачка. А преди това си взех един Шарп на втория ден гледам изгорели пиксели, хайде с кашона и стиропора в магазина. Отвориха ми два или три докато си харесам, я си го поръчай от технополис или техномаркет, никакъв шанс нямаме за каквото и да било. Аз затова си ги поръчвам от Ибей Англия или Германия идва си с гаранция, че и по-евтино от тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: imitev   
Дата:   23-05-10 14:07


Аз нещо битово електронно, което го нямат налично в магазина не бих купил никога... Че и с предплащане...

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: mariana88   
Дата:   23-05-10 18:53

andriana така е .Лошото е, че и не ги ремонтират. Ходиш по сервизи чакаш по месец,пише че са го ремонтирали и същия проблем продължава. Един фотоапарат Олимпус купих от там и като сложа чисто нови батерии след 10 снимки вече пищи за нови.Уж го ремонтираха ,но проблема си остана. Ако някой е имал подобен проблем нека сподели как може евентуално да се реши.



Публикацията е редактирана (23-05-10 18:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: guciguci   
Дата:   25-05-10 15:04

Така е-от Метро е най-спокойно.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: dobriman   
Дата:   25-05-10 16:08

Ама момчета, гледам тук всички пишете, че Метро връщали парите....
...истината е, че Метро не им дреме за стоката. Тя не е тяхна. Те я продават, но собствеността не е тяхна. Явяват се посредник. Връщат парите и оставят собствениците на стока да си бият главите. Крайно некоректни са откъм това отноошение и затова в Метро има само боклуци и непродаваема в други магазини стока.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: guciguci   
Дата:   25-05-10 16:21

dobriman ,примерно "Вали Компютърс" доставят на Метро развален лаптоп. Аз го купувам и естествено веднага го връщам,защото в Метро се пробва чак като платиш. Разбира се,че Метро ще върнат лаптопа на "Вали". Ти какво искаш пък Метро да събира развалените боклуци от доставчиците си ли?



Публикацията е редактирана (25-05-10 16:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: dobriman   
Дата:   25-05-10 16:27

Всъщност, горе-долу това се получава. Само че не Метро събира боклуците, а доставчиците си оставят вече остарялата и непродаваема стока там.
Както и да е - това не е по темата, аз просто споменах, защо метро не са правили на никого проблем с върната стока - щото не ги интересува, дали ти си я повредил или не.

Иначе, ако ще споменаваме коректни търговци, особено за техника - аз давам за пример: Плесио.
Заменяли са ми стока - щото съм си купил такова дето не ми трябва. Отивам - казвам, че не ми трябвало такова, а друго - няма проблем - сменят.
Отивал съм на другият ден, щото съм си чупил букса на тв тунер, още докато го монтирах - казаха: ми те тези се чупят лесно - дай ще ти сменим буксата в сервиза - без пари. Аз: лесно се чупят ли? Ми може ли да го сменя за някой по-хубав? Те: може.
Беше счупен - мамка му.

Сменял съм видео-карта, щото не ми е вършела работа, така както искам - нямаше алтернативна или по-добра. Поисках си парите /с управител трябва да се говори - за разрешение/ - върнаха ги.


Така че коректни търговци има - просто Метро не са точно такива.
:)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: sirkhann   
Дата:   25-05-10 16:31

Ти пък намери от Вали да се жалваш [smilie5] Барем те да сглобяваха компютрите в Метро [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   25-05-10 16:43

Тази тема е прекрасна реклама за метро и технополис[smilie24]
Единствено - вдигате рейтинга и подсещате за наличието на тези магазини в странат, отивам да си купя нещо от тях[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: de5   
Дата:   25-05-10 17:22

По закон си е като по УСТАВ.
Да благодатим на човека че ни предупреждава.
Какво ще им стане на технополис ако върнат парите у америчко си плащаш малко повече и
връщаш без обяснения и то работещи уреди.


Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: MrVenom   
Дата:   25-05-10 17:52

Айде и аз да се включа.
Преди време работих в Технополис и да ви кажа, честно там нещата с рекламациите са много добре направени и никога не е имало подобен проблем. Винаги сме сменяли, връщали или заменяли нещо. Просто си има някой изисквания, които клиента трябва да покрие (касов бон или фактура, опаковка на продукта и т.н.). Честно казано странно, но нищо.
Иначе не виждам защо нищо не може да направи КЗП. Аз лично съм имал проблеми с други магазини ( не за техника ) и като си подадеш жалба в КЗП те я разглеждат до месец някъде се произнасят по нея. Връщали са ми пари след намеса на комисията. От КЗП ми казаха, че винаги има три варианта при закупуването на продукт и последвала рекламация - смяна на продукта с друг като него, замяна за друг или връщане на парите. Така че винаги си търсете правата !

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   25-05-10 21:58





Публикацията е редактирана (27-05-10 00:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   25-05-10 22:04





Публикацията е редактирана (27-05-10 00:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: andriana   
Дата:   02-06-10 18:00

Учудващо за мен получих отговор от Комисията за защита на потребителите доста бързо. Първо ми се обади доста учтивата инспекторка,която се занимава с моя случай и ми обясни,че ИЗНЕНАДА,по закон рекламацията ми е НЕОСНОВАТЕЛНА,тъй като продавачът ми бил предложил да прати стоката в сервиз или да я замени с нова,а аз съм откзазла. Само ,че явно продавачът не е обяснил,че ми предложи да ми я замени с друг модел,защото от този нямаха втори наличен. Ама това не е толкова важно,нали? [smilie18]
Второ,закупувайки си точно този апарат,аз имах панове да ходя на почивка,където да го използвам,а те ми предлагат да го пратят в сервиз,където по закон могат да го задържат един месец. през ова време аз трябва или да не се снимам на почивката или да си купя още един апарат.[smilie3]
Като обясних всичко това на инспекторката,тя ми предложи в такъв случай да продължа жалбата си в Помирителна комисия.
Така че аз продължавам и не се отказвам
НЕ СЕ ОТКАЗВАЙТЕ И ВИЕ ДА СЕ БОРИТЕ ЗА ПРАВАТА СИ !!

Очаквайте развитието...

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: pefoto01   
Дата:   02-06-10 19:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: andriana   
Дата:   02-06-10 19:47

Помисли и ще разбереш. Всякакви хора четат тук. Не искам да конкретизирам,за да не си навредя сама. Посъветваха ме даже да си мълча за всичко това,но не мога.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: imitev   
Дата:   02-06-10 20:33


Егати и апарата и чудото!

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: cicomanco   
Дата:   02-06-10 20:39

Доста са наивни явно за да ти дадат такъв съвет![smilie5]
Успех![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: Suggs   
Дата:   02-06-10 21:33

andriana написа:
> Помисли и ще разбереш. Всякакви хора четат тук. Не искам да
> конкретизирам,за да не си навредя сама.

В такъв случай приемам, че си купила стар модел апарат, от който е останала една единствена бройка в цялата верига, и евентуално:
- е бил изложен дълго време като мостра;
- е бил изпробван от много хора;
- е бил веднъж вече продаван и връщан;
- е минавал през сервиз;
- е бил преоценен;
- и т.н.
Тоест - било е крайно рискова покупка, която се препоръчва само ако човек е наясно какво и как купува.
И пак ще питам: какво лошо имаше да ти сменят апарата с подобен, на същата цена?
Няма да разисквам законовата страна на проблема, тя се изясни.


Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: guciguci   
Дата:   05-06-10 16:33

Много ми е интересно едно. С фотоапарат както и да е,можеш да пробваш там в малкото минути,които ти дават и пак не можеш всичко да изпробваш. Ами как седи въпросът с мобилните телефони,като не ти дават да се обаждаш от тях. Вземаш насляпо,плащаш,излизаш пред магазина,слагаш СИМ картата,звъниш и нищо не се чува. Връщаш се 30 секунди,20 крачи назад и ти казват,че ще ти пратят телефон за 1 месец в сервиж. Айде 800 кинта назад. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: imitev   
Дата:   05-06-10 16:37


Който има излишни 800 лв. за телефон - не мога да го мисля [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: simonov   
Дата:   05-06-10 20:54

Ето как стават работите:
http://www.kenanoff.com/blog/archives/190

Чл. 113. (1) Привеждането на потребителската стока в съответствие с договора за продажба трябва да се извърши в рамките на един месец, считано от предявяването на рекламацията от потребителя.

(2) След изтичането на срока по ал. 1 потребителят има право да развали договора и да му бъде възстановена заплатената сума или да иска намаляване на цената на потребителската стока съгласно чл. 114.

(3) Привеждането на потребителската стока в съответствие с договора за продажба е безплатно за потребителя. Той не дължи разходи за експедиране на потребителската стока или за материали и труд, свързани с ремонта й, и не трябва да понася значителни неудобства.

(4) Потребителят може да иска и обезщетение за претърпените вследствие на несъответствието вреди.

Чл. 114. (1) При несъответствие на потребителската стока с договора за продажба и когато потребителят не е удовлетворен от решаването на рекламацията по чл. 113, той има право на избор между една от следните възможности:

1. разваляне на договора и възстановяване на заплатената от него сума;

2. намаляване на цената.

(2) Потребителят не може да претендира за възстановяване на заплатената сума или за намаляване цената на стоката, когато търговецът се съгласи да бъде извършена замяна на потребителската стока с нова или да се поправи стоката в рамките на един месец от предявяване на рекламацията от потребителя.

(3) Потребителят не може да претендира за разваляне на договора, ако несъответствието на потребителската стока с договора е незначително.


Спокойно може да си поискате парите след един месец, ако търговецът не е отстранил проблема или не е заменена стоката с нова. При подаване на рекламация, тя трябва да се впише в дневника за рекламации, без значение дли търговеца приема вашата рекламация или не.

Пишете жалби. На въпросният човек в КЗП, който е казал "няма смисъл", е много вероятно да му изстине стола, ако си бяхте направил труда да поговорите с някой от неговите начаници. Дали има или няма смисъл да пишете жалба, преценявате само и единствено Вие!!!


Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: dave   
Дата:   06-06-10 10:57

След като изчетох първата и последната страница на тази тема ми правят впечатление няколко неща, които неизменно се повтарят в България и имат пряко отношение към дереjето тук.

Човек идва и казва
- Подкрепете ме;
- Искам да мога да върна стока малко след като съм я купил и да си получа парите обратно;

И се започна едно умуване - дали не си е купил калпав апарат, дали това съответства на общинските, пък на държавните, пък на съюзнита, а може би и на вселенските закони, правила и препоръки някакви. А може би е трябвало да приеме бойлер в замяна!

E, как ще си извоюваме правото да връщаме в рамките на няккъв разумен срок стоките, които не ни харесват с такова отношение?

На много места по света това е практиката. По закон или не, ми е напълно безинтересно, но в много магазини можеш да върнеш стока и да си получиш парите обратно без да доказваш нищо. И тук ще стана така, но не докато показваме подобна търпимост.

Ние седим и умуваме дали е редно да си искаме парите за повредена стока [smilie10]. Човек ще си помисли, че чете форум на търговското сдръжение.

Та аз подкрепям напълно автора на темата. Натискай ги да ти върнат парите, а аз ще се постарая поне половин, една година да запомня да избягвам въпросния магазин.[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: imitev   
Дата:   06-06-10 11:03


Ако напиша - не си купувайте дюнери защото оня ден ядох и напълнях - ще спреш ли да ядеш дюнери защото аз съм казал?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: vladi3   
Дата:   06-06-10 12:20

Моят опит по темата е от Техномаркет, откъдето прибързано накарах жена ми да вземе един безжичен рутер..., който още същия ден разбрах,че не ми върши работа. Вечерта го върнахме с единственото желание да ни се върнат парите. След 15мин разговор и с управителя на магазина и опции като друга стока на същата стойност, ваучери и т.н се преборихме и ни върнаха парите. А и друга селска случка от Техномаркет- при покупка на прахосмукачка ни отказаха проба на една защото "МОСТРИТЕ СЪЩО СЕ ПРОДАВАТ". Е това е.[smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: shsphoto   
Дата:   06-06-10 13:27

Съгласен съм че трябва да има някакъв срок в който да може да се върне стока при положение че не ти върши работата, мострите като се продават трябва да са на по-ниска цена а не като нови - поне в другите държави е така. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: дедко   
Дата:   06-06-10 13:48

То е ясно, че такава техника НЕ се купува от Технополис, Техномаркет, Метро и тем подобните вериги. Техника се купува от СПЕЦИАЛИЗИРАНИ магазини. В случайя Фотосинтезис, Фотопавилион и т.н. Това се отнася и за компютрите и за GSM-ите и за всичко.
Второ....
Защо вината се хвърля на търговеца? В повечето случаи търговецът е просто прекупвач. От търговеца на ЕДРО т.е. вносител или представител на даденаат марка
и препродава на крайния клиент, като за това ползва нищожна отстъпка от цената в рамките на 7-8%, че няма и толкова.
И какво да направи търговеца при положение, че това са условията на вносителя?
Да върне парите и да си стои с разваления фотоапарат?
Всички тези условия и правила за съжаление се диктуват от вносителите и от представителите на конкретните марки.
Единствено Филипс и APC в момента се опитват за дребните стоки да налагат смяна на момента, като тази смяна се зачита на търговеца. Иначе просто търговецът го отнася.
На твоя апарат да кажем е струвал 500 лв. търговеца има печалба 30-ина лева и ти искаш да ти върне парите и при положение, че вносителя няма да му го замени на него след това да продава преоценен фотоапарат, който да пусне на цена 250 лв. защото е ремонтиран ..
Няма как да се случи просто.
Вносителят и представителят са тези, които би трябвало да си поемат "вината" за неработещата стока, а ен търговеца.


Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: elrisha   
Дата:   06-06-10 15:40

dave , [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: formex   
Дата:   06-06-10 16:11

Аз имах друго едно преживяване с Технополис. Купих си 10 броя записваеми дискове 9GB двуслойни. Когато започнах да ги записвам се оказа, че се записва само единият слой. Естествено не ми ги подмениха или върнаха парите, а ми казаха да се оправям сам. На всичко отгоре КЗП не се занимавала със сделки, за които е издадена фактура, т.е. фирмите да го д*хат. Съветвам ви: ПО ВЪЗМОЖНОСТ НЕ КУПУВАЙТЕ ОТ ТЕХНОПОЛИС И ТЕХНОМАРКЕТ. ТЕ СА МОШЕННИЦИ.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: guciguci   
Дата:   06-06-10 16:13

И аз призовавам ,само за месец да спрем да купуваме от тях. Да ги видим тогава...



Публикацията е редактирана (06-06-10 16:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: asahi   
Дата:   07-06-10 09:12

Дедко, в Закона за защита на потребителя те опровергават на 100%.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: jrr   
Дата:   07-06-10 09:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: perfect_dreamer   
Дата:   08-06-10 15:01

Не мога да разбера само защо наскачахте срещу магазините, а не срещу законите в България например и тези които ги измислят. Естествено че няма да връщат пари след като никой не ги задължава. Аз също съм бил потърпевш, не ги защитавам, но даже да ти обещаят че ще ти върнат парите, ако има проблем - на честната дума на продавача ли ще разчиташ, след като няма текст в закона по който да си потърсиш правата в съда?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: simonov   
Дата:   09-06-10 22:28

formex написа:

> Аз имах друго едно преживяване с Технополис. Купих си 10 броя
> записваеми дискове 9GB двуслойни. Когато започнах да ги
> записвам се оказа, че се записва само единият слой. Естествено
> не ми ги подмениха или върнаха парите, а ми казаха да се
> оправям сам. На всичко отгоре КЗП не се занимавала със сделки,
> за които е издадена фактура, т.е. фирмите да го д*хат. Съветвам
> ви: ПО ВЪЗМОЖНОСТ НЕ КУПУВАЙТЕ ОТ ТЕХНОПОЛИС И ТЕХНОМАРКЕТ. ТЕ
> СА МОШЕННИЦИ.


Сделките между две юридически лица се регулират според правилата и нормите на ЗЗД. Желателно е когато взимаме фактура, тя да бъде издадена на физическо лице (по ЕГН), а не на юридическо, за да може да ползваме "услугите" на ЗЗП. Също така, добре е да се знае, че покупките от METRO не са обект на ЗЗП и КЗП, защото там сделките се осъществяват само между юридически лица!


Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: guciguci   
Дата:   13-07-10 13:42

Да споделя по темата нещо ,на което днес бях свидетел
Бях в сервиза на Технополис да си получа поправения фритюрник за втори път.
Преди мен едни хора,купили си лаптоп предишната вечер,точно преди да затвори магазина. Прибират се вкъщи,отварят го и корпусът със драскотини.
На следващия ден в 12 часа са в магазина и там ,пред мен една лисица от продавачите им казва най-нагло "След като продукта е напуснал магазина,нищо не можем да направим. Нали Ви го отвориха вчера"
Хората казват" Отвориха ни го сам да видим дали работи за 30 секунди и го прибраха"
"Ами да сте гледали"-отговаря им наглата птодавачка.
Толкова бях втрещен,че останах без думи.
От днес аз НИКОГА НЯМА ДА СИ КУПЯ КАКВОТО И ДА Е ОТ ТЕХНОПОЛИС !!!
НЕ КУПУВАЙТЕ И ВИЕ.
Не позволявайте да се държат с вас като на битака!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: KiIIeR   
Дата:   13-07-10 14:43

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: ivodam   
Дата:   13-07-10 15:12

Преди 4 години бях взел от Техномаркет Божурище някакъв апарат Панасоник, ама се отчаях колко шум имаше и след 2 дена го върнах, с обяснението, че просто не ми харесва, и искам да взема друго нещо - тогава си взех Канон 350Д, с малко доплащане. Нямаше никакъв проблем, условието беше само да е пълен комплект оригиналната опаковка.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: navy   
Дата:   13-07-10 15:14

В БГ има магазин, в който може да върнеш дадена стока с обяснението, че не ти отива на цвета на очите [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: sirkhann   
Дата:   13-07-10 15:23

150 [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: georgivelev   
Дата:   13-07-10 17:12

Аз пък мога да ви разкажа как си купих легло от Практикер. И от там недейте купува.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: zoyadinova   
Дата:   13-07-10 20:51

Е както каза дедко това е истината!!! Фирмите вносителки искат продуктите да минават през сервиз за да направят диагностиката.В магазина дори и да имат желание да ти върнат парите ,после може да остане в техен минус.Моят съвет е първо да питате преди да купите нещо как точно седи въпроса с рекламациите! това се знае предварително от служителите. Много фирми (пример филипс) указват директна подмяна или връщане на пари.



Публикацията е редактирана (13-07-10 20:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: navy   
Дата:   13-07-10 21:45

А 90% от продавач-консултантите лъжат [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: guciguci   
Дата:   13-07-10 21:48

Еми така са инструктирани.
Аз между другото моят фритюрник,дето днес ходих да си го взема за втори път от ремонт,пак го оставих,защото го бяха затворили накриво. [smilie18]
Абе луда и некадърна работа е всичко тука...

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: KiIIeR   
Дата:   13-07-10 22:04

и ко ша праим?

трябва да се борим.. и тогава няяякой ден може и да стане нещо..

пък българския дух като го гледам го няма.. никакъв.. всеки се съгласява с казаното му от друг.. без да провери дали това е така.

Обикновенно аз като ходя по магазините и продавач консултантите знаят по малко за дадена стока от мен. е вярно направил съм си труда преди това да прочета малко за нея..

ама да на фона на тез мизерни заплати.. що пък да се товарят повече .. и те са хора..

до сега само в Кауфланд не съм имал никакви проблеми като потребител.. за каквито и да е въпроси..

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: asahi   
Дата:   13-07-10 22:22

Мда, Кауфланд връщат веднага парите.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: Canon   
Дата:   13-07-10 23:59

Реално, Метро работи само с фирми и закона за простия потребител не го лови. Всичките им карти се издават на името на работещ в някаква фирма и са междуфирмени отношения

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: didesignbg   
Дата:   14-07-10 08:30

като си издадеш дневна карта и тя ли е на фирма?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: asahi   
Дата:   14-07-10 11:05

Когато стоката не е свързана с пряката дейност на клиента той се счита за потребител според ЗЗП, Допълнителни разпоредби, $13, ал.1.
Пример: Офис на банка купува кафемашина. Стоката не е свързана с основната дейност на банката, не е средство за производство, не се ползва за професионални цели. Попада под защита на ЗЗП.
Кафене си купува кафемашина. Стоката е средство за производство и е свързана с основната дейност н афирмата. Не се прилага ЗЗП

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: guciguci   
Дата:   14-07-10 21:43

Че моята карта не е фирмена. Едно време при откриването на Метро вадеха и на частни лица карти.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: vectoreps1   
Дата:   21-12-11 18:42

Привет! Ще се присъединя към всички, които съветват да не се пазари от Технополис. Лошо, плиткоумно и неадекватно отношение на повече от половината консултанти. Още с влизането в магазина е видно, че единствените хора, на които им се работи са досадните експерти предлагащи кредити.
Всички останали с червени ризи се крият между по-високите хладилници и си гукат.
Наблюденията са ми в магазините от веригата в Бургас и Варна. Едва ли в останалите е по-различно. Оставал съм и доволен от обслужването, но това определено е рядкост.
Относно политиката им за връщане на стока. Отговора е "Изберете си нещо на същата стойност." или "Ще ви върнем парите минус 5 лв., които удържаме, заради издадената гаранция?!?!?!?!" - Що за измишльотина!!!

НЕ ВЛИЗАЙТЕ В ТЕХНОПОЛИС, освен ако сте изчерпали всички други варианти...


Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: idivanov   
Дата:   21-12-11 18:53

Аз пък не съм имал неприятности с Технополис. Доволен съм от обслужването. Пазарувал съм няколко пъти, вкл. и фототехника - още ги нямаше павилиона и синтезиса. Отнася се за Варна.


Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: Suggs   
Дата:   21-12-11 19:23

"Изберете си нещо на същата стойност." - прочети си закона, имат право да ти предложат стока за същите пари, вместо да ти ги върнат.
"Ще ви върнем парите минус 5 лв., които удържаме, заради издадената гаранция?!?!?!?!" - Що за измишльотина!!! - Това е измишльотина не на магазина, а на някои сервизи или вносители - искат пари, за да подменят написана гаранционна карта с чиста.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: PeterPAN   
Дата:   21-12-11 20:27

Пък да не говорим за Сори център[smilie23] водих един познат на солунска да си купи а77, кат му казаха да доде след 2 часа да го проба че няма батерия, познайте ще си купи ли някога вече нещо айм-сори [smilie18]

просто отношението и излагането на мострите граничи с безумие гонещо клиентите[smilie23] на сичките обективи зумовете са стегнати със свински опашки, и напрактика обектива не може да се пробва, по щандовете в техномаркет или технополис дисплеите са заклинени със пластинки да не могат да се въртят не е истина как си гонят хората....


жалко че миина годишния въпросник на айм-сори ма догодина няма да им го спестя...

Цените в прехваления сори-център в мол сердика са скрити и не се виждат, попитах за една цена, младежа утиде да я провери че не била тази която е написана и ни отсвири, след малко доде иедин малко по любезен....

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: kvakioh   
Дата:   21-12-11 20:42

От Технополис само телевизори и като цяло черна и бяла техника...Компютърни продукти, аксесоари, фототехника и аксесоари- има стотици, ако не и хиляди други места.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: asahi   
Дата:   21-12-11 20:44

"Ще ви върнем парите минус 5 лв., които удържаме, заради издадената гаранция?!?!?!?!"

Що не пробват да го оформят това документално, че после да берат ядове.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: Lightbender   
Дата:   22-12-11 15:13

[smilie23] Технополис!
Нарочно слагат по два етикета на стока, като едната е с примамливо ниска стойност. Като им посочих това казват, че току що е свършил другият артикул и са го забравили. След 2 минути ходих пак при същият уред и примамващият етикет пак беше там. Измамници!

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: Y36   
Дата:   22-12-11 15:53

Преди 2 години купих климатик самсунг от Техномаркет. Беше март, климатика проработи ноември [cool] Много нерви, много разправии. А точно те са вносителите на марката. Не съм им влизъл повече

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: imitev   
Дата:   22-12-11 16:20

Ами елате да пазарувате в прованса бре... [smilie18]

[smilie18] [smilie18]

Тук са любезни и учтиви.

Купих си радиатор делонги драгон преди години. Прибирам се - като загрява пука и трака...

Ресто в магазина - смениха го без да се обясняват, като пробваха следващия 2-3 часа как ще работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: Miro__Slav   
Дата:   24-12-11 14:28

Каквито ни законите такава ни е и държавата [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: аляска   
Дата:   25-12-11 01:44

Купих пералня, два пъти пране, и почна да тече като развален казан за ракия.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: pefoto01   
Дата:   25-12-11 02:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: radi_nrj   
Дата:   25-12-11 12:00

Купих 42" плазма от Технополис и се оказа, че защото беше мострата и са въртели едно демо на LG в долния десен ъгъл вече си имам лого LG. За щастие се забелязва само на сиво и е доста бледо и като ги знам какви са изобщо не ми се занимаваше да правя рекламация.

Фотоапарата ми е също от там и за късмет му изтече гаранцията без да се налага да правя рекламация или да влиза в гаранционен сервиз.

Това, че ги знам що за стока са е от първа ръка. Опитах се да ги накарам да ми доставят едни студийни слушалки на JVC, за които бях чел само добри отзиви по западните форуми. Едва ли не били най-добрите слушалки, които може да купите за 50 евро. Дотук добре, но сагата сега започва...

Влизам в сайта на JVC България и гледам за контакти магазин Технополис. Викам си екстра защото работя срещу единия от магазините им. Слизам и казвам на продавач-консултанта какво търся, а той казва, че ги нямат и е най-добре да се обърна към вносителя. Връщам се и почвам да ровя из сайта за контакти на вносител. Ровя, ровя, ровя и изненада, единствен и официален представител за България на марката - магазин Технополис. Викам си, че ще пробвам по телефона защото ми писна да се разкарвам пък и какво повече ще ми каже продавач-консултант, който не знае, че те са вносителя на определена марка. Звъня аз на телефона за клиенти и ми вдига една много сърдита лелка. Все пак успявам да и обясня на лелката за какво иде реч и та сърдито ми отговаря, че ще ме прехвърли на правилния отдел. Прехвърля ме и свободно, свободно, свободно и ме връща пак при нея и така 5 пъти. На петия път някой от "правилния отдел" просто вдигна телефона и веднага го затвори [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: veb   
Дата:   26-12-11 00:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »