Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 FUJI FinePix S5 Pro vs NIKON D90
Автор: kalabrieza   
Дата:   10-05-09 14:29

Здравейте , занимавам се с газови котли и климатици и не съм на Ти с фотографията затова имам нужда от помощ. Снимането ми е туристияеско и в момента ползвам Фужи с6500фд. Проблема ми е , че при ниска осветеност резутатите са плачевни а обикновено не мога да ползвам светкавица. Бях се спрял на никон но видях ,че цената на Фужито е паднала до тази на Д90. Ще помоля за някакви напътствия в моя избор защото не мога да преценя предимствата и недостатъзите им ,а покупката ще е онлайн.

Отговори на това съобщение
 Re: FUJI FinePix S5 Pro vs NIKON D90
Автор: 3df   
Дата:   10-05-09 15:32

Проблема ми е , че при ниска осветеност резутатите са плачевни а обикновено не мога да ползвам светкавица......

А статив слагал ни си под апарата ?

Отговори на това съобщение
 Re: FUJI FinePix S5 Pro vs NIKON D90
Автор: Svsvet   
Дата:   10-05-09 15:46

Щом не си на Ти с фотографията, по добре си вземи Д90[smilie24] Няма да сбъркаш! S5-ицата не е за всеки!

Отговори на това съобщение
 Re: FUJI FinePix S5 Pro vs NIKON D90
Автор: kalabrieza   
Дата:   10-05-09 15:49

Слагал съм ,имам два но не ми е удобно да ги ползвам пък и в доста музеи и катедрали е забранено но ако не ползваш светкавица се правят ,че не те виждат.

Отговори на това съобщение
 Re: FUJI FinePix S5 Pro vs NIKON D90
Автор: kalabrieza   
Дата:   10-05-09 15:53

S5-ицата не е за всеки! Да ,нооооо е на 675 евра с ДДС
ПП. Всеки иска да купи най-доброто за парите си.



Публикацията е редактирана (10-05-09 15:57)

Отговори на това съобщение
 Re: FUJI FinePix S5 Pro vs NIKON D90
Автор: 3df   
Дата:   10-05-09 15:55

Ама ти ако ще Хаселблад да вземеш за 35 000 евро резултатът ще е същия.

То какъв ти е проблемът по принцип?
Тъмни кадри или размазани.
То и при двата случая ти е необходима по дълга експонация. А за това си намираш начин да закрепиш апарата някъде да не мърда.

Отговори на това съобщение
 Re: FUJI FinePix S5 Pro vs NIKON D90
Автор: Svsvet   
Дата:   10-05-09 15:55

Еми хубаво! Ти реши дали ти се носи половин кило повече апарат, с по-ниска резолюция и почти никаква възможност за читава постобработка. А то ако няма да снимаш в РОУ, не виждам смисъл да си сменяш 6500-ицата[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: FUJI FinePix S5 Pro vs NIKON D90
Автор: kalabrieza   
Дата:   10-05-09 16:11

Размазвам си кадрите. Понякога привече докато има светлина отивам до един заблатен канал , че има доста гадинки и ги дебна но едни видри или нещо подобно постояно ги размазвам а пущините са плашливи и не искат да позират. Та си мислех за нещо с по-сериозна динамика. В РОУ снимах докато се радвах на новата играчка. Може би е необходимо пак да се замисля от какво имам нужда , вероятно малко теория няма да ми навреди [smilie21]



Публикацията е редактирана (10-05-09 16:18)

Отговори на това съобщение
 Re: FUJI FinePix S5 Pro vs NIKON D90
Автор: 3df   
Дата:   10-05-09 16:17

Еми стативче му е майката, или нещо подобно.

Отговори на това съобщение
 Re: FUJI FinePix S5 Pro vs NIKON D90
Автор: mihajlov2   
Дата:   10-05-09 16:38

Тезата за почти никаква възможност за читава постобработка при S5 Pro звучи, меко казано странно[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: FUJI FinePix S5 Pro vs NIKON D90
Автор: mitku   
Дата:   10-05-09 16:44

Вземай D90. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: FUJI FinePix S5 Pro vs NIKON D90
Автор: Svsvet   
Дата:   10-05-09 16:46

Не е почти никаква възможността за добра постобработка, но за човек, който си има понятия от компютърна обработка. Авторът на темата каза, че се занимава с котли и климатици и че е туристически фотограф. За мен Фуджи S5 е всичко друго, но не и туристически апарат. Както и да е, вие си знаете...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: FUJI FinePix S5 Pro vs NIKON D90
Автор: apollo   
Дата:   10-05-09 16:53

Ако обичаш да ходиш много ДСЛР-а система тежи и дори не толкова тежеста и размера колкото досадата от операциите по вадене и прибиране/да не говорим за смяна на обективи/[smilie10]

Поне като е голяма матрица да е евтина, лека и универсална комбинация...

... Никон Д40 и 18-200ВР [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: FUJI FinePix S5 Pro vs NIKON D90
Автор: emoxide   
Дата:   10-05-09 16:54

Подобна тема бях пускал аз преди време.
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=918601&t=918601

Понастоящем съм с FinePix S5, но те съветвам да се насочиш към Nikon D90, като гледам, какво изискваш от апарата си.
Аз избрах Fuji-то, но защото беше, на доста по-добра цена по едно време, от родните търговци.
А ти, както ги описваш нещата, ще снимаш по сумрак, така че, новото D90 е по-добре за тебе, мисля. Със S5 бориш светлината, но на тъмно е слабичък. Най-вече заради много меките изображения, които на тъмно стават още по-меки и омазани.
Фокусирането на тъмно е пълна мъка за S5.

А най-добре, що не погледнеш едно LUMIX G1? какво ще ти предложи.

По празниците ходих до Стамбул. От двата си фотоапарата избрах "дребосъчето" Canon PowerShot G9, за да ми е леко и удобно
а на тъмно с по-дълга експонацийка и оптична стабилизацийка - ето ти резултата:

http://212.36.3.59/site_pics/182/m_1241661641_IMG_2749e.jpg




Публикацията е редактирана (10-05-09 17:02)

Отговори на това съобщение
 Re: FUJI FinePix S5 Pro vs NIKON D90
Автор: kalabrieza   
Дата:   10-05-09 17:02

Ако някой е ползвал S5 да каже за какво става въпрос ,че някъде някога бях чел велики неща за матрицата му още когато дебютира но сякаш се споменаваше за някаква несъвместимост с обективите. А може би трябв а да внимавам с продукти на които им свалят цената ама пуста и алчност и лакомия все към голямото посягам [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: FUJI FinePix S5 Pro vs NIKON D90
Автор: emoxide   
Дата:   10-05-09 17:07

Съвместимо е с всичко дето става и на Nikon D200, но трябва да му избираш колкото се може по-светли и прецизни в остротата и нискоабериращи обективи. Колкото ти позволяват финансите, но имай предвид, че при Finepix S5 желателно е да си приготвиш поне три пъти по толкова за обективи. Аз съм на Nikkor 16-85@3,5-5,6 VR и пак е зор, да не говорим за нещо по-смотано. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: FUJI FinePix S5 Pro vs NIKON D90
Автор: kalabrieza   
Дата:   10-05-09 17:19

emoxide голямо благодарско отказах е от Фужито макар ,че съм леко пристрастен към марката. Ще огледам алтернативите с 18-200 и вероятно ще се спра на някое безмоторно тяло стига да фокусира доволно бързо и точно с оскъдна светлина. Сменянето на обективи не е за мен.

Отговори на това съобщение
 Re: FUJI FinePix S5 Pro vs NIKON D90
Автор: emoxide   
Дата:   10-05-09 17:31

Колкото повече снимам с FUJIFILM S5, толкова повече се убеждавам, че това е специфично насочен към портретистите и сватбарите фотоапарат. Обича и се нуждае от светлина и контрастни сцени, разбира се снима и всичко останало но е бавничък, особено при запис върху картата. А това, че е само 6Мегапиксела е, точно обратно на очакваното - напук, се нуждае от остри по ъглите на кадъра обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: FUJI FinePix S5 Pro vs NIKON D90
Автор: photostoykov   
Дата:   10-05-09 17:32

kalabrieza, погледни и току що излезлия Nikon D5000. Прадставлява леко орязан D90 (няма мотор в тялото), но има въртящ се дисплей, с който можеш да снимаш по-незабелазано и от екстремни ракурси с лайв-вю.
Ценово е по средата между D60 и D90.



Публикацията е редактирана (10-05-09 18:27)

Отговори на това съобщение
 Re: FUJI FinePix S5 Pro vs NIKON D90
Автор: atin   
Дата:   10-05-09 18:16





Публикацията е редактирана (11-05-09 08:47)

Отговори на това съобщение
 Re: FUJI FinePix S5 Pro vs NIKON D90
Автор: Svsvet   
Дата:   10-05-09 19:05

atin, с тези кропове доказваш очевидното... Никой не се прави на капацитет. Много хора от форума имаме Фуджито плюс друго тяло и виждаме разликите. Срявнявал съм го с Д200, с 350Д и с Д300 рамо до рамо. Ами, нищо друго не мога да кажа освен че S5 е много особено тяло... Не е по-лошо, но е за тесен кръг фотографи. Авторът на темата не е от тях[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: FUJI FinePix S5 Pro vs NIKON D90
Автор: kalabrieza   
Дата:   10-05-09 19:15

Пак благодаря явно това фужи е проектирано за задачи които не са интерес за мен. На никон ще посегна , поледнах Д5000 и хммм цената като на Д90 а Д60 два пъти по-евтино. Не ми стана ясно с какво блести това Д5000 ,че има само 30Е пазлика от Д90.

Отговори на това съобщение
 Re: FUJI FinePix S5 Pro vs NIKON D90
Автор: harvester_vn   
Дата:   10-05-09 19:15

kalabrieza, казваш че проблема ти е в размазването. Ако снимаш на ниски скорости това е неизбежно без стабилизация или статив. Освен това казваш че смяната на обективи не е за теб.... вземи си един Fuji S100fs, който струва по-малко само от обектива 18-200 VR, и си снимай на воля [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: FUJI FinePix S5 Pro vs NIKON D90
Автор: mitku   
Дата:   10-05-09 19:17

Аз понеже вярвам САМО на себе си, вече казах по-горе - вземай Д90. Фуджито има много специфични предимства пред останалите апарати (и доста недотатъци), които в общият случай водят до препоръката, че щом питаш, значи не е за тебе. Ако беше за тебе, щеше да знаеш САМ защо (и да знаеш акви цЕли да гониш с него и какви "подводни камъни" да заобикаляш) и нямаше да питаш. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: FUJI FinePix S5 Pro vs NIKON D90
Автор: kalabrieza   
Дата:   10-05-09 19:28

harvester_vn благодаря за предложението но при положение че съм с S6500fd то Fuji S100fs не е ъпдейт от който ще почувствам положителна разлика.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »