Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Помогнете ми при избор на турбосапунерка.
Автор: very77   
Дата:   12-12-08 09:08

Здравейте. Имам нужда от съвет. Харесала съм си 3 фотоапарата от един клас и незнам кои да избера. Във всеки има нещо което ме тревожи.
-Панасоник- еф зет 28. Много ми харесва, но ме притеснява,че има доста "умни настроики" . А знам,че колкото повече електроника ина в нещо, толкова по лесно се поврежда.
-Канон- ес хикс 10. Преди имах ес 3 и правеше много шум. Незнам този как е, ако имате поглед върху нещата кажете ми вашето мнение.
-Олимпус- ес пи 570. За него нищо незнам.[smilie11]

Надяван се на коректни отговори.
Предварително ви благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми при избор на турбосапунерка.
Автор: hav   
Дата:   12-12-08 09:20

И що турбосапунерка - щото си имала Canon S3 IS ли? Ако още ти работи стария, не виждам смисъл да го сменяш. По-добре си вземи Panasonic Lumix LX3 за тия пари.

(извинявай за неконструктивния отговор)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми при избор на турбосапунерка.
Автор: leo34   
Дата:   12-12-08 10:22

И аз ще си купувам фотоапарат около нова година, за сега съм се насочил към FZ28 и сигурно няма да си сменя мнението. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми при избор на турбосапунерка.
Автор: boreto   
Дата:   12-12-08 11:06

За малко шум - Fujifilm S6500

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми при избор на турбосапунерка.
Автор: digitalgab   
Дата:   12-12-08 11:16

От трите посочени, най добре стои Canon SX10 IS. Eдно заради суперзума, дето няма равен засега - 28-560, сравнително малко шум, започва да се усеща при ISO 400, друго заради самото качество на вътрешно процесиране на снимките, използван е процесор Digic 4, същият като на Canon 50D и 5D Mark II.
Струва ми се, базара ще се напълни с S3 и S5.



Публикацията е редактирана (12-12-08 14:01)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   12-12-08 13:34

чак пък същият...

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми при избор на турбосапунерка.
Автор: digitalgab   
Дата:   12-12-08 13:36

Съвсем същият.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми при избор на турбосапунерка.
Автор: zograffa   
Дата:   12-12-08 13:44

преди време имах олимпус sp550uz всичко си му беше наред освен това че правеше гадни замазани снимки във всякакви условия или автофокуса му беше калпав или стъкларията му е боклук ,но съм снимал и с този панасоник и разликата е огромна в качеството на изображението затова ти го препоръчвам [smilie24] за канона нищо не мога да кажа

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми при избор на турбосапунерка.
Автор: hav   
Дата:   12-12-08 13:46

Имайки предвд цената на "съкса" - като нищо е същия, че и по-як.

Май само Олито не получи овации. [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми при избор на турбосапунерка.
Автор: digitalgab   
Дата:   12-12-08 13:50

Олито много хубава машинка, има и RAW, но ме отказва, няма резба за филтър.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми при избор на турбосапунерка.
Автор: denyo   
Дата:   12-12-08 15:05

Като гледам ревютата му, сякаш става тоя SX10
Canon PowerShot SX10 IS - cameralabs
Canon Powershot SX10 IS - photographyblog
Само цветопредаването му нещо не ми допада.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми при избор на турбосапунерка.
Автор: digitalgab   
Дата:   12-12-08 17:30

Като се гледат ревютата се забелязва че Канонът е направен по подразбиране да дава по наситени и ярки цветове, което нормално се харесва от народа. Но също така, в менюто има много възможности за персонални настройки, на контраст, насищане и компресия. Олимпусът 570 дава по нежни цветове, а Панасоникът отива още по надолу и там вече наистина има какво да не се харесва, приглушени му са цветовете.
Във flickr има вече доста качени снимки с Canon SX10 и то доста впечатляващи откъм цвят. В ревютата, хората се извиняват че не са могли да докарат повече шарения, поради лошите климатични условия за външното снимане.



Публикацията е редактирана (12-12-08 19:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми при избор на турбосапунерка.
Автор: kirilius   
Дата:   12-12-08 18:17

Панасоника или Канона.

Това за електрониката не е сериозно, защото няма начин да измериш в кой турбосапунер има повече електроника. Да не говорим, че "умни настройки" НЕ е равно на "повече електроника" [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми при избор на турбосапунерка.
Автор: zabraih   
Дата:   12-12-08 18:33

и аз съм за Canon sx10[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми при избор на турбосапунерка.
Автор: vency59   
Дата:   12-12-08 18:55

1.Гледай размера на матрицата
2.ПРОИЗВОДИТЕЛ ОПТИКА
3.Режими на работа
4.Стигат ти и 25-300мм
5.Ведео възможности
6.Цена
7.Просто ти си !

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми при избор на турбосапунерка.
Автор: DE5   
Дата:   12-12-08 22:59

ако искаш качество ДСЛР
ако е сапунер да е до 100гр
Виж Никон П60 около 300лв


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми при избор на турбосапунерка.
Автор: sun   
Дата:   12-12-08 23:16

digitalgab да не се казваш БИСЕР?[smilie18]
Някаква нежна цветна хармония съзирам в теб.[smilie18] Я снимаи и с 3те и се върни да доразкажеш вица.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми при избор на турбосапунерка.
Автор: digitalgab   
Дата:   12-12-08 23:27

Гледах доста снимки и това видях. Кво та притеснява?

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми при избор на турбосапунерка.
Автор: kaic   
Дата:   12-12-08 23:31

Е чак толкова зле ли да е Canon sx10?

http://photo-zona.net/images/user4206/album16258/large/1226851352_twuc1617_IMG_0249.JPG



http://212.36.3.59/site_pics/178/i_1227122480_IMG_0320100000.jpg



http://photo-zona.net/images/user4206/album16258/large/1229117896_fyno6900_IMG_0028.jpg





Публикацията е редактирана (12-12-08 23:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми при избор на турбосапунерка.
Автор: sun   
Дата:   12-12-08 23:35

Само това че Канон винаги са били с по студени цветове-а Оли с пепеляви. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми при избор на турбосапунерка.
Автор: kaic   
Дата:   12-12-08 23:40

Де видя студенина [smilie11] да се чуди човек???

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми при избор на турбосапунерка.
Автор: digitalgab   
Дата:   12-12-08 23:44

Kaic, като ги гледат тия снимки могат да си помислят че наистина е зле. Виж тука как снимат с тоя Канон хората:
http://www.flickr.com/photos/poncho_nm/3074104371/

Тука sun да търси студени цветове.
[smilie25]



Публикацията е редактирана (12-12-08 23:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми при избор на турбосапунерка.
Автор: kaic   
Дата:   12-12-08 23:55

Поклон пред можещите, чудесни снимки си направил, аз не разбирам, просто имах едни 700 лв. купих си го и сега си щтракам с удоволствие с него.
В твоите ръце се раждат шедьоври, а в моите запечатвам семейни спомени.
Исках да покажа как се държи точно този модел апарат в ръцете на пълен невежа, така евентуално би бил и крайния резултат от снимките на пусналия темата/без да го обиждам, но щом е поставил така въпроса значи не е професионалист/. Дали ще бъде провокиран да си купи точно този модел си е негова работа, нали все пак има избор и с други модели.
P. S. Ако снимките дразнят ще ги махна.


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми при избор на турбосапунерка.
Автор: digitalgab   
Дата:   13-12-08 00:05

В грешка си, не съм ги правил аз снимките, де да бяха мои щях да се гордея. Ето още една:
http://www.flickr.com/photos/poncho_nm/3074937128/in/photostream/

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми при избор на турбосапунерка.
Автор: kaic   
Дата:   13-12-08 00:09

Стана ми ясно, че не си ги правил ти, разгледах ти профила. То оная поговорка за кучето дето ако с гледане се ставало месар... и тука важи с пълна сила.[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми при избор на турбосапунерка.
Автор: digitalgab   
Дата:   13-12-08 00:14

Кaic, нямам такъв канон като тебе. Аз се надявах да са ти харесали цветовете в профила ми.[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми при избор на турбосапунерка.
Автор: sun   
Дата:   13-12-08 00:15

А извиняваи -снимал съм и с трите-заради това съм се объркал.[smilie7] Да ти ги наредя и трите-да пробваш-и един Марк да ти сложа да сравниш и процесорите навит ли си.[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми при избор на турбосапунерка.
Автор: digitalgab   
Дата:   13-12-08 00:20

Питали добрия войник Швейк дали вярва в края на света, за да го освидетелстват за идиот. "Първо трябва да го видя,края на света", рекъл добрият войник. "Пълен идиот", било заключението на комисията.
Sun, първо нареди малко повече снимки в профила си, освен оня свинчо, или може по една от всеки апарат, нали така?

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми при избор на турбосапунерка.
Автор: kaic   
Дата:   13-12-08 00:25

Е как да разберем, че си прав, постни по някой кадър с трите де, марка го остави за тия дето могат да снимат наистина.
За нас тука дай по една снимка с канона, олито... да видим как се държат, не само да приказваме празни приказки. То ревюта бол из нета, ама там снимат можещи с цел представяне на апарата за продажба, а ние тука искаме тест на любители аматьори. Навярно те подценявам, но ми се ще да видя някой случаен кадър щтракнат от тебе с Canon SX 10 със студени цветове, с екзиф ако може.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми при избор на турбосапунерка.
Автор: sun   
Дата:   13-12-08 00:27

Ако наредя повече снимки - ще се промени ли нещо в тия апарати за които говорим.[smilie11]
За разлика от много хора които трагват с апарат за да направят 10 снимки - аз предпочитам да тръгна с 10 апарата за да направя една снимка. Техниката по ме влече.[smilie18] Хвани поснимаи с фуджи и Сони сапунери и тогава ше си говорим за цвят.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми при избор на турбосапунерка.
Автор: digitalgab   
Дата:   13-12-08 00:31

Ами че аз с Фуджи снимам - 6000fd и Е510. Но Canon SX10 IS доста ми харесва.



Публикацията е редактирана (13-12-08 00:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми при избор на турбосапунерка.
Автор: kaic   
Дата:   13-12-08 00:33

За Sun:
Е какво ни кара да ти вярваме, как да ти се доверим, защо трябва да се съобразим с изказването ти? Някак си ни липсва нещо и то е нагледен резултат, но да не продължаваме да спамим темата на човека. Той си имаше питане, ясно и точно, а и имаше молба: "Надявам се на коректни отговори."



Публикацията е редактирана (13-12-08 00:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми при избор на турбосапунерка.
Автор: sun   
Дата:   13-12-08 00:46

Хее - ами попаднал си на цвят поне.[smilie18] Забележи че никъде не съм казал кое е по-добре - засилени цветове или не. Не бих и опитал -зашото е много субективно. Аз обичам да виждам реални цветове. Реални за мен е едно - за теб може би друго. От тия трите апарата само за олито не мога да кажа нишо хубаво.
ПОнякога обичам да гледам снимки от фуджи - но семеини снимки и снимки от пътувания - ф20, 30 и 31 са ненадминати. Ти с това Фуджи няма за какво да оглеждаш тоя Канон[smilie3] . Е510 съшата работа-супер цветопредаване.[smilie24]
Другата седмица като ми доиде и С5 прото очаквам същото - цвят и чудо - само хора да снимаш.[shtrak] Иначе на които както искаш си буташ цветовете.[smilie21]

kaic някаква висша сила ли трябва да те кара да вярваш. [smilie18] Да не сме в Куба - грабваш една флашка. Отиващ в Фотопавилион или Фотосинтезис и искаш да щракнеш по 2 кадъра с трите. Няма да ти откажат. После изводите в къши сам. [smilie24]



Публикацията е редактирана (13-12-08 01:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми при избор на турбосапунерка.
Автор: digitalgab   
Дата:   13-12-08 01:12

Целта беше да се препоръча нещо на колежката, като най добро за момента, което е именно CANON SX10 IS. А иначе аз гледам към и се надявам на новите Фуджита, с новия сензор, които ще излязат напролет.



Публикацията е редактирана (13-12-08 09:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми при избор на турбосапунерка.
Автор: sun   
Дата:   13-12-08 01:18

Ще има големи изненади[smilie7] още преди пролетта.[beer]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »