Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: Rumi_7   
Дата:   15-09-08 19:36

Здравейте,

Търся да си купя някой симпатичен SLR-like ултра зуум. Понеже тук има доста фенове на този тип апарати, моля да ми помогнете да се ориентирам из конкретните модели. [shtrak]

В общи линии знам какво търся:

Задължителните условия са:
- вариото да се върти РЪЧНО с гривна на обектива, а не с копче [smilie18]
- стабилизация
- използваемо ISO 800 и нагоре, ниски нива на шума поне до 400 ISO
- възможност за работа в RAW
- електронен визьор освен дисплея [smilie7]

Ако и тези условия са изпълнени, толкова по-добре:
- да използва SD карти (понеже имам 2-3 от стария апарат) [smilie5]
- поне 7 мегапиксела на сравнително голяма матрица (примерно като KM A200 - 8 mpx на матрица 2/3)
- черен цвят [smilie5] да не се лющи
- режим RAW+JPG
- 28 мм еквивалент в широкия край на вариото; минимум 200 мм в дългия [smilie24]
- възможност за ръчен фокус с гривна на обектива
- макро режим <10 см
- assist лампа при фокусиране
- резба за филтри [cool]
- възможност за използване на варио при запис на видео
-въртящ/чупещ се дисплей [smilie25]

Разполагам с около 700 лв. и не държа апаратът да е нов, не държа и на безупречен външен вид. [smilie5]

Подчертавам, че на този етап не искам DSLR.

Минала съм през лентова Praktica, сапунерка Powershot, Pentax K100D и Konica Minolta A200 и най-добре ми пасваше А200. Там проблемът беше бавното фокусиране и лага при снимане, особено на тъмно. Предполагам, че 4 години след този модел има варианти, които действат по-бързо [smilie5]

Благодаря предварително на всеки, който ме насочи по някакъв начин. [thankyou]

 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: apollo   
Дата:   15-09-08 19:40

[smilie10] [smilie10] [smilie10]



Публикацията е редактирана (15-09-08 19:41)
 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: dimaldim   
Дата:   15-09-08 19:41

Fuji S100fs [smilie24] [smilie24]

Напълно ти се вписва в условията ;)



Публикацията е редактирана (15-09-08 19:42)
 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: mitku   
Дата:   15-09-08 19:49

Вписва се "трънки"... за 700 лв.? [smilie19]

А отговорът е:
1) няма такъв турбо-сапунер, с тез качества и с таз цена;
2) доста си се излъгала, че тук има много фенове (меко казано) на тез хапаратчета.
 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: E.Stanev   
Дата:   15-09-08 19:52

Само Fuji S100fs с оглед на това което си написала, но не и с оглед на бюджета (у Щатско е 700$)...смятай сама...
 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: obo69   
Дата:   15-09-08 20:01

Това е останалото е компромис!


http://a.img-dpreview.com/news/0801/fuji/S100FS-specs.jpg





Публикацията е редактирана (15-09-08 20:04)
 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: Rumi_7   
Дата:   15-09-08 20:54

ОК, аз затова съм написала кои характеристики не са задължителни :)

Съзнавам, че е невъзможно за тия пари да се съчетаят всички в едно, но не може да няма моделчета, където поне някои от тях да са налице...[shtrak]

Така че освен ултиматния модел за 50 % повече пари, споменете и някои компромисни варианти... [smilie24]

 Re:
Автор: dau   
Дата:   15-09-08 21:26

Руми какви са тези убийствени характеристики :)

няма сапунерка с бърз АФ при сложни светлинни условия, взимай си евтин дслр и това е, лаг и АФ ще се бави...

а и сапунерките дето са с гривна за вариото пак е с мотор вътре не е механично...
 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: mariny   
Дата:   15-09-08 21:32

- вариото да се върти РЪЧНО с гривна на обектива, а не с копче
- стабилизация
- използваемо ISO 800 и нагоре, ниски нива на шума поне до 400 ISO
- възможност за работа в RAW
- електронен визьор освен дисплея

За 700 лева, с тази комбинация, няма такова животно! Съжалявам.

Първо - откажи се от вариото без копче
Второ - Използваемо ISO над 800 при 10/15 мм матрица[smilie10]
трето RAW формат в турбосапунерка[cool]
Визьорите на тази категория са "само за информация". Не могат да се ползват за нещата, за които са сложени във SLR и DSLR камерите.

Просто, изпълнена на едно място, тази комбинация се нарича DSLR.[smilie3]
 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: mitku   
Дата:   15-09-08 21:35

За 700 лв., няма и компромисен вариант, който да отговаря дори само на "задължителните" ти условия.

Иначе - аз бих ти препоръчал Panasonic FZ28:

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&base=1&cat=46&product=3873&show=additional

Влиза в цената (почти - струва 729 лв.), но вариото е с копче, а ISO800 не е някаква особена "красота".

Другият вариант е Fuji S6000fd / S6500fd, на цена около 550лв., но се намира трудно, защото е по-стар модел и няма стабилизация.

Все пак - малко по-добър вариант е и Fuji S9600fd, който все пак се намира на цена 700 лв., но също няма стабилизация:

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&base=1&cat=46&product=784&show=additional

 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: Rumi_7   
Дата:   15-09-08 21:36

dau, всеки има право да мечтае, нали така [smilie5]


Аз направих един бърз преглед на апаратчетата, които отговарят на повечето ми условия, и поне на хартия, Panasonic FZ50 изглежда най-разумния избор... Бях хвърлила око и на едни Fuji-та, ама като гледам нямат стабилизация, а FZ50 има.
Така че нека насочим темата към FZ50 - какво няма да ми хареса в него? [shtrak]

Ето тук са спецификациите от dpreview.
Ако се сетите нещо подобно като модел в този ценови клас, споделете [beer]
 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: mitku   
Дата:   15-09-08 21:37

На FZ50, няма да ти хареса цената и снимките при повишаване на ISO-то [smilie5]



Публикацията е редактирана (15-09-08 21:38)
 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: apollo   
Дата:   15-09-08 21:37

използваемо ISO 800 и нагоре, ниски нива на шума поне до 400 ISO

[smilie10] [smilie5]
 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: Rumi_7   
Дата:   15-09-08 21:38

Сега виждам, че сте писали докато си измисля репликата [smile]

Приемам забележките [smilie24]

Споделете за FZ50 - че има разни апетитни оферти в Базара за него... [smilie5]
 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: tochnia   
Дата:   15-09-08 21:53

Заковаваш на ISO100/200 твърдо със него [smilie5]

 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: youn   
Дата:   15-09-08 22:01

Ако не беше изискването за видеоклип и да не е огледален - тази промоция на Оли Е410 с 2 обектива за 799лв е много симпатична, но е DSLR
 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: Rumi_7   
Дата:   15-09-08 22:03

изискването за видеоклип може да се пропусне, но няма да взимам засега DSLR. [beer]
 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: vladovg   
Дата:   15-09-08 22:07

Сони F828 се вписва без стабилизацията
 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: mariny   
Дата:   15-09-08 22:14

http://www.dpreview.com/reviews/SonyH7/

SONY DSC H7 - Чудесно стъкло, малко под лимита за парите ти - ще има и за статив и други джаджи. Макрото му е също много добро.
 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: Rumi_7   
Дата:   15-09-08 22:18

H7 Сонито като гледам е с моторче за вариото [smilie2]
 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: mariny   
Дата:   15-09-08 22:22

А-ха, щраках малко с батко му DSC-H5, заслужава си парите. Виж ми снимките от месец назад,(втора и трета страница, подредени по дата), за пример. [smilie3]



Публикацията е редактирана (15-09-08 22:29)
 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: apollo   
Дата:   15-09-08 22:23

Е такъв модел какъвто търсиш просто няма [smilie8]

Онова Фуджи по горе вече бива ама ти е скъпо [smilie8]

 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: Rumi_7   
Дата:   15-09-08 23:44

apollo, и аз това се опасявах - че няма... ама исках да питам все пак [smile]
 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: sashu   
Дата:   16-09-08 00:07

ФЗ 50
мисля, че шума ще ти е в повечко, ама ...
аз снимах 2,5 години с предшественика фз 30 и съм доволен
И защо така бягаш от ДСЛР-то?
 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: Fru   
Дата:   16-09-08 00:17

Rumi .. вземи си Хаси Х3Д ше имаш супер-дупер-турбо сапунерка и даже повече.... Вариото ще ти е с гривна а не с копче [smilie18] [ezik]

Вече всеки втори пускас теми да се е*ва от скука.. баси.
 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: Георги   
Дата:   16-09-08 00:19

и аз се присъединявам, че за тия пари няма такова животно

сашу, я покажи снимка от фз50 на 800 аса? ще ми дойде добре преди лягане [smilie11] [smilie10]
 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: sashu   
Дата:   16-09-08 00:24

хич не съм и пробвал 800 с фз



Публикацията е редактирана (16-09-08 00:25)
 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: PeterPAN   
Дата:   16-09-08 08:20

като заместител на Коника-Минолта А200, единствено май новото фуджи С100ФС, аз много умувам за него и трябва да го пробвам някой ден, по ревютата като гледам снимки обаче, обектива е доста по зле от този на КМ А200. Предимство ФЗ-50 на панасоника пред КМ А200 е единствено по големия зум [smilie5]

Що се отнася до бавното фокусиране при слаба светлина затваряш блендата на ф8 и в визьора гледаш от какво разстояние всичко е на фокус ;) и с външна светкавица нямаш грижи!

Много ме е яд на Сони че неразвиват този тип сапинерки, но нали трябва да развиват ДСЛР биснеса ;)

Също се замисли за Сони А300 примерно с Лайв Вю е и обектив САЛ 18-200 е много добра комбинация, пак имаш всички качества на сапунерка, подвижен дисплей (доста по неудобен от този на КМ А200) Напълно използваемо ИСО 800, да не кажа 1600 ако не кропваш.

Та в този ред на мислил се сещам за едни Канони С5ИС С3ИС които отговарят на всичките ти изисквания май ;) и те са единствената алтернатива, но все пак са с моторизиран зум ;)

така че единственото което се доближава до това което търсиш е фуджито но си е на висока цена, все пак по ниска от тази на А300 и 18-200, ;)

Но си мисля че при положение че големината е почти еднаква, от това че имаш сапунерка с големината на ДСЛР нищо не печелиш, цената на тяло А300 и Фуджи С100СФ е почти еднаква, има много добри обективи за сони на прилични цени, така че това е едно добро начало, другия вариант е КМ А200 (снимал съм доста време с него и си ми остава любимия апарат, така че знам за какво говориш)


Комбинация Сони А100 с САЛ18-200 и ДХО Оптикс Про, постига невероятни резултати, за съжаление ДХО-то не поддържа за сега А300 [smilie2] а който плюе по САЛ 18-200 със сигурност не го е пипвал[smilie24]



УСПЕХ! Знам че след КМ А200 изборът е труден и алтернативата пак е КМ А200 дори и само заради обектив от Клас Г на Минолта [smilie5]
 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: PeterPAN   
Дата:   16-09-08 08:27

Единствено фуджито с малки забелжки май е изборът, има доста хроматични аберации но се чистят лесно ;)

http://www.imaging-resource.com/PRODS/S100FS/S100FSA.HTM



ИСО-800 напълно поносимо ;)


http://www.imaging-resource.com/PRODS/S100FS/FULLRES/S100FSFARI0800.HTM



Фуджито беше в павилиона около 1100лв. така че разликата която ти липсва я вземи като кредит за 24мес и ще доплащаш под 20лв. на месец и ще имаш добър апарат[smilie24]
 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: jorro_z   
Дата:   16-09-08 08:51

Руми, бих се присъединил към пишещите по-горе, за Фуджи, но вече има изписано доста, така че няма. А понеже си питала конкретно в Панасоник ФЗ-50 какво няма да ти хареса, ще ти кажа (не претендирам за изчерпателност):
1. Матрицата е малка - 1/2,5"
2. От 1. следва - доста шумен.
Но, понеже си минала през ДСЛР (Пентакс к100д), вече си наясно колко е шума и за какво става въпрос. Ако снимаш предимно на по-светличко, където са достатъчни 100/200 исо, мисля че няма да ти е проблем.
3. Сравнително ограничен диапазон на блендата (мисля че беше 2.8-11).
4. От 1. и 3. следва че ще имаш кофти боке... според зависи де, това е въпрос на вкус. Но със сигурност няма да можеш да правиш снимки със сериозно замазан заден план.
5. В широкия край е 36 мм. (мисля)
В dpreview има ревю, с примери. Добро или не - поне можеш да разгледаш реални снимки, правени с него.
Пак се повтарям - най-големия проблем е шума на исо над 200 (400 е използваемо с уговорки). Но може да се чисти евентуално.

П.П. Може да се намери, дори за под 700 лв. Разгледай базара.
 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: mitku   
Дата:   16-09-08 08:54

Човек трябва да е мноооого голям фен (има и по-точна дума, но някой сигурно ще се обиди [smilie5] ), за да се набута с толкоз кинти за сапунерка (туй фуджи). [smilie23]
Между 800 и 1000 лв. (а да не говорим и за повече) има достатъчно DSLR-и из базара и покупката на сапунерка е безсмислена (отново има и по-точна дума).

Вземай едно FZ50 от базара за около 450-500 лв. и това е. Само гледай да държиш ISO-то ниско... за предпочитане е изобщо да не "мърдаш" над ISO-100.
 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: didesignbg   
Дата:   16-09-08 09:13

Руми, по ника ти съдя че си жена и бих препоръчал преди да се насочиш към фуджи с100фс да го видиш като физически размери. Това е прекрасен апарат и определено ще си остане като най-доброто в ултра зум класа. Просто в този клас апарати няма да има по-нататъшни разработки с големи матрици.
Ако големината му не те притеснява, погледни това ревю в три части. Ще те ориентира какво можеш да очакваш от апарата.
http://theonlinephotographer.typepad.com/the_online_photographer/2008/08/camera-test-fuj.html

http://theonlinephotographer.typepad.com/the_online_photographer/2008/08/fujifilm-finepi.html

http://theonlinephotographer.typepad.com/the_online_photographer/2008/09/fujifilm-finepi.html

Според мен цената от 1100 лева обаче е висока, препоръчвам ти да се насочиш към Фуджи с6000фд, ако не можеш да намериш такова, евентуално Фуджи с9100/9600 или Панасоник фз50. Ще ги намериш втора ръка за 400 - 500 лева.

 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: mugen   
Дата:   16-09-08 09:37

-----------------
Автор: PeterPAN
ИСО-800 напълно поносимо ;)

http://www.imaging-resource.com/PRODS/S100FS/FULLRES/S100FSFARI0800.HTM


-----------------

тестове на исо 800 през деня са доста странни [smilie11] [smilie11] [smilie11]
 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: PeterPAN   
Дата:   16-09-08 13:10

Ми пробвай си ИСО-то на Панталайката и през деня резултата няма да е колко по различен от този на тъмно, по отношение на шума. Ако искаш да снимаш на тъмно високото исото няма да ти помогне [smilie5] , Аз ползвам високото исо за да дигна скороста на експонация основно, и мисля че повечето хора за това го ползват, ако искаш да правиш хубави нощни снимки си земи статив.

На фуджито исо800 е съпоставимо с това на Сонъ А300, да не говорим че матрицата е от съвсем друг тип и е с доста по висока динамика [smilie5]

MUGEN: Поздравления за страхотните кадри от профила ти, виждам че в твойте ръце FZ-50 се справя много добре!

Спор няма че на Панасоника оптиката е подобра, поне според мен и това което съм гледал по ревюта, но пък там губиш 28мм, което си е осезаемо в повечето случаи, поне на мен ми липсва винаги когато снимам с обектив 35мм екв., не че е кой знае колко голяма разликата, кропка от 18мм се приравнява на на 27 ;)
 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: PeterPAN   
Дата:   16-09-08 13:12

Жалко, че не се очаква нов модел от Серията FZ-50 с поголяма матрица ( но предполагам тогава изискванията към оптиката се повишават и ще е по скъпа) или поне да почва от 28мм, както серията ФЗ18,28 ;)
 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: PeterPAN   
Дата:   16-09-08 13:14

Ето ИСО 800 4сек.


http://www.imaging-resource.com/PRODS/S100FS/FULLRES/S100FSLL00807.HTM




Публикацията е редактирана (16-09-08 13:34)
 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: mugen   
Дата:   16-09-08 13:30

далеч съм от мисълта да твърдя, че FZ50 шуми по-малко от Fuji-то [smilie25]
Шуми си доста и на 100 исо [shtrak]

Сега ще го пробвам отвън на 800 [smilie18],
и Господ да е с мен [smilie9]



Публикацията е редактирана (16-09-08 13:57)
 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: PeterPAN   
Дата:   16-09-08 13:41

Пробвай и нойс нинджа доста добре се справя, също и ДЬХ оптикс про, но за съжаление той поддържа само ФЗ-30, що се отнася за корекциите на изкривяванията на обектива.
 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: mugen   
Дата:   16-09-08 14:25

ето го FZ50 на 800 исо през деня,
хора със слаби сърца, очи и УШИ да не отварят [smilie18] ....
(noise reduction - low)

800 ISO

http://files.myopera.com/melrose/files/fz_micra_800.JPG



800 ISO

http://files.myopera.com/melrose/files/fz_micra_800b.JPG



1600 ISO [smilie10] [smilie11] wtf? [smilie11]

http://files.myopera.com/melrose/files/fz_micra_1600.JPG



800 ISO

http://files.myopera.com/melrose/files/fz_cat_800.JPG



800 ISO

http://files.myopera.com/melrose/files/fz_dove_800.JPG



---------
аз бих препоръчал това [smilie3]
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&product=2065&show=additional




Публикацията е редактирана (16-09-08 14:30)
 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: doca   
Дата:   16-09-08 14:32

Много интересно- да се премине от ДСЛР на турбосапунер е все едно да се качиш от VW Golf на Трабант.
 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: krist   
Дата:   16-09-08 15:00

Fuji s6500fd покрива около 70% от това, което искаш. Ето една снимка на ИСО 800, не е върха, но да си прецениш възможностите му:

https://photo-forum.net/i/866975
 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: Alex-dan   
Дата:   16-09-08 15:14

Винаги съм твърдял, че снимките на муген не личат че са от ФЗ50, справя се повече от чудесно, поздрави батка! Това, това че няма замазване на фона не е точно така, при голям зуум се получава :) Естествено е глупаво да се сравнява с някой ДСЛР, но това важи за всяка сапунерка! Апарата е най-близкото до ДСЛР което има според мен, снимах 1 година с него и съм доволен доста, след това преминаването към Никон Д80 ми беше абсолютно безпроблемно :) [beer] [beer]
 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: Alex-dan   
Дата:   16-09-08 15:16

Като гледам примерите, Д80 на 1600 ИСО шуми като ФЗ-50 на 400 май май :)
 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: PeterPAN   
Дата:   16-09-08 16:52

Е на 100% кроп се забелязва загуба на детайл, но ако се кадрира както трябва и не се кропи, никакви проблеми ;)
 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: Rumi_7   
Дата:   16-09-08 17:14

Ей.. страшно благодаря на всички за мненията... Особено на PeterPAN - личи си, че който един път е минал през KM A200, все натам го влече и с това сравнява, нали? [smilie24]

Аз си имам един принцип - не давам за фототехника повече пари, отколкото съм изкарала от фототехника или от фотография, и понеже тия ми доходи не са много, избягах от DSLR-а - просто нямам възможност да отделям пари за обективи.
Другото, което ми пречи, е шума на огледалото и на обектива при фокусиране - не можеш да снимаш незабелязано... А и като разполагаш само с китовия обектив, той ти идва достатъчно тъмен (и къс), за да си мечтаеш за ултразумче [smilie3]

Така че ще мисля варианта за Fuji-то, но май засега повече клоня към FZ50-цата.

Още веднъж, благодаря за мненията, поориентирах се [beer]
 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: t.marev   
Дата:   16-09-08 20:30

Погледни Samsung 815 Pro, напълно се вписва в изискванията ти, даже ги надскача. Сегашната цена на този апарат е 880-890 лв, от Техномаркет. Аз не разбирам колкото колегите тук, но лесната работа с апарата е смайваща. Има си отделна копче за всичко и не ти трябва "трета" ръка.
 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: PeterPAN   
Дата:   16-09-08 23:50

Бе най дбре утиваш в магазина и тестваш, снимаш, пробваш след това в къщи на комютъра гледаш резултата ;)
 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: Rumi_7   
Дата:   17-09-08 12:09

t.marev,

Погледнах го - спират ме липсата на стабилизация и ниското поддържано ISO... Иначе е доста добра оферта, наистина.

[beer] [shtrak]
 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: The_Melon   
Дата:   17-09-08 12:32

В Технополис, до билата в Люлин. На един забутан рафт, самичка, кротко си лежи една последна бройка на MINOLTA A200. Цената е 699 лв. Знаеш къде да погледнеш за характеристики и ревюта. Ако ти хареса ми постни една усмивка от големите, че ме кефят [smilie5].
 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: Rumi_7   
Дата:   17-09-08 12:39

The_Melon, аз точно такава имах, не ми трябват ревюта... знам за какво говориш [smilie24]

Ето ти усмивката [smilie5], за това бижу е крайно недостатъчна тази усмивка, но какво да се прави...

Просто ми идва бавничка малко.. но знам ли, ако и FZ50-цата не ми хареса, може в крайна сметка пак A200 да си взема. Да видим [shtrak]

 Re: Препоръчайте модели ultra-zoom
Автор: t.marev   
Дата:   17-09-08 12:48

Rumi_7 тук има тест на този апарат, в който подробно са описани точно тези липси. Според мнението на този който го е правил /пък и според моето/ това изобщо не е проблем.Ако искаш погледни го. Липсата на споменатите екстри може да почувстваш в най-много 10 процента от случаите, но удобството ще ти трябва винаги.
Старите фотографи помнят, че много рядко се ползваха филми, отговарящи на чувствителност 400 ASA и нагоре.
Тове е само една препоръка, избора ще си го направиш ти, мисля че не ти липсват критерии.
тово за Минолтата, също заслужава внимание, не го зная този модел, но Минолтите винаги са били практични апарати.
 

 Авторът е затворил собствената си тема.