Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: ivan.draganov   
Дата:   03-08-08 00:44

Нека всеки фен сподели за любим модел , с който снима ,или е снимал ! Спомен от студентските ми години е ЗЕНИТ ЕТ ,беше 4удесен ,с ХЕЛИОС 44М-4!!! Сега обаче се влюбих в ЗЕНИТ-Е и ЗЕНИТ-Б .....Красота!!! Зареждат плавно ,и спускат меко ....!!! Според мен ,колкото по-стар ,толкова по-качествен е един ЗЕНИТ !!! Поздрави на вси4ки !![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: graphic   
Дата:   03-08-08 01:02

Учих се да снимам със Зенит ЕМ и 11, но не мога да кажа че са ми любими.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: ivan.draganov   
Дата:   03-08-08 01:04

Аз имам 11-ката !!!! Страхотен е ..[smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: apollo   
Дата:   03-08-08 01:11

Любими Практики да ама любими Зенити не [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: alsash   
Дата:   03-08-08 08:12

само настръхвам като си помисля...

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: nice   
Дата:   03-08-08 08:39

TTL [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: digitalgab   
Дата:   03-08-08 08:54

Любими бяха едно време, сега не ща да ги пипна, без тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: j_mironski   
Дата:   03-08-08 09:57

Зенит 11XP или PX не помня вече, щ'от беше преди 20г. Няма да Ви казвам колко пердета смених. А обективи ........ Хелиос 44/2 задължително, Мир20/4 - страхотен обектив, Юпитер 21М 200/4 - за онова време комплект трепач и профитата нямаха такива [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: Пешо   
Дата:   03-08-08 10:03

не искам и да чуя за зенит..

иначе съм снимал с ЕТ и 12хр

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: doca   
Дата:   03-08-08 10:15

Имам и 122 и TTL- единия лек, понеже е пластмаса, но с много точно мерене, другия си тежи и е стабилен при експонация.
Но в планината нося 122, като му сменям обектива с този от TTL-a -Hellios 50/1.8
По съществено, според мен е, с каква лента се ползват.
Тук, в този прованс, освен Fuji Superia 200, друго свястно няма, пък и народа май снима повече със сапунерки и GSM-и.
Като няма търсене, за какво ти е да влагаш средства в по- скъпа стока.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: youn   
Дата:   03-08-08 11:14

Най-стария с който съм снимал е Зенит-С с Индустар50-3.5 който е много компактен, само резбата на обектива е м39 и нямам други обективи за него.Той също не е с мигащо огледало и се вижда през визьора само като е зареден. Добра работа ми вършеше ТТЛ обаче най добър е Зенит-19 с метална щора вертикално падаща като на Практика и вътрешно измерване. И скоростите му са от 1с да 1/1000
но като няма батерийка работи само на най-бързата.
http://www.zenit.istra.ru/mans/zenit-19/zenit-19.html

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: platinum   
Дата:   03-08-08 13:24

"Зенит 12ХР" със Хелиос 44-М-4 2/58.
За любим не, такъв "Зенит" имам. По свестните снимчоци съм ги правил с други обективи /на Цайс/ или с конвертор 2х. Любителски работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: ivan.draganov   
Дата:   03-08-08 13:27

Навремето този модел се ползваше и от професионалисти оба4е ,,,,а в нашия социалисти4ески лагер НИКОН и Канон се намираха трудно ...Само от 4ужбина ,и най-4есто секонд хенд !

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: didro75   
Дата:   04-08-08 11:21

[smile] Ехх пуста младост. Много добри спомени имам от "Вилия"(супер пейзажи) и след това от Зенит 122(взех го с първата студентска стипендия 1994). 122-ката беше много лека и компактна, правеше страхотни снимки. От скоро снимам с Панасоник фз18 и зенита ми се струва ужасно тежък и голям. Все пак има предимства пред сапунерите - скорост В (за снимане на светкавици) и това че можеш да задействаш спусъка в нужния момент и да произведеш кадър, докато на дигиталните електрониката докато задейства може да си изтървал важния миг.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: asahi   
Дата:   04-08-08 11:34

Любим нямам.
Вече и Зенити нямам, което е голям кеф.
Малкото ми приятни спомени спомени от Зенити са свързани с употребата на обективи Пентакон 50/1.8 и 28/2.8 (или беше 29мм?).

Както не веднъж съм споменавал от Зенитите ми остана навика като снимам със светкавица да гледам с другото око дали ще светне.

(Ще спра тук за да не ме сбъркате с Лалинда)

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: ivan.draganov   
Дата:   04-08-08 11:57

Асахи ,а сега вообще ли не снимаш на филм ? Или 40Д покрива всичките ти изисквания ?
Според мен класическия носител/филма/ си остава такъв ...Но гледам ,че взеха да поизчезват от пазара ,което не е добре !

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: asahi   
Дата:   04-08-08 12:02

Изснимал съм кашони с филми и само част от тях са със Зенити. От няколко години не намирам повод да снимам на филм.
40Д сам по себе си покрива изискванията ми като тяло. С обективите не съм толкова категоричен. Всъщност най-високите ми технически изисквания са към светлината.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: ivan.draganov   
Дата:   04-08-08 12:05

Добър отговор [smilie24] [beer] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: denises26   
Дата:   04-08-08 12:56

Аз пък си снимам със Зенит Ет с обективи Хелиос 77м 50/1.8 и Smc Takumar 135/3.5 или 3.6 нз точно не ми е под ръка.Доволен съм и засега не мисля да го сменям.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: ivan.draganov   
Дата:   04-08-08 13:00

Времето ще те принуди да го смениш ...като изчезнат филмите /дано да не е скоро .../ А и цифровия печат /процес/ все повече се налага .... Но докато дойде това време ,цените ще са им станали по-достъпни за всеки ! Като гледам как падат цените на ДСЛР ...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: denises26   
Дата:   04-08-08 16:03

Ми щом казваш ще чакаме и ще видим.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: ivodam   
Дата:   04-08-08 16:17

Зенит Автомат, хе-хее, мерене през обектива, автоматични скорости до 1/1000, кво си мислите?? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: jey6   
Дата:   04-08-08 16:44

Имам ZENIT ET с обектив Хелиос 44. Преди 2-3 години снимах с него, много ми харесваше. А за филмите, те вече започнаха да изчезват. Преди един месец реших да поснимам с лентовия Пентакс, на няколко места търсих за лента и - няма, просто нямат. Много разочароващо, но пък и логично, вече почти никой не снима с лента, всички взимат по една цифрова сапунерка, една карта 1гб и нагоре и щракат ли щракат... И така лентите на се купуват, следователно магазините спират да зареждат. Скоро сигурно и ще спрат да произвеждат...

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: diana   
Дата:   04-08-08 17:29

Зенит ФС 12

Купих го преди години за 150лв. Харесвам си го и още си снимам с него.

http://www.starye-veschi.ru/catalogue/?i=4&p=1&pr=&order=4&inum=1



Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: KLK   
Дата:   04-08-08 17:41

Имам ZENIT TTL много си е добра машинката. Снимките на децата си съм ги правил с него и много други моменти.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: 5kan   
Дата:   04-08-08 17:47

Зенит 3М, след това В, Е, ТТЛ, ЕМ, и тленни останки от тях още държа за части :)
сега поддържам 1 и 1/2 Зенит 19 , че нямам друго работещо тяло на М42
много добре са му скоростите - сработват точно, но си е як електромагнит и си трябват батерии поне веднъж годишно

Отговори на това съобщение
 Re: Любими
Автор: doca   
Дата:   04-08-08 18:54

В Зенит 19 има ел.магнит ли, щото не съм имал такъв?
------------------------
Поправям отговора си защото апарат Зенит 19 притежава:
* полуавтоматическое экспонометрическое устройство с измерением света, прошедшего сквозь объектив (система TTL), обеспечивающее установку правильной экспозиции как при съемке со штатным объективом, так и при использовании сменных объективов, светофильтров, насадочных линз, промежуточных колец;
* стрелочную индикацию в поле зрения видоискателя, позволяющую подобрать оптимальное сочетание диафрагмы и выдержки, не прерывая наблюдения за объектом съемки, а также дающую информацию о недостатке и избытке освещенности;
* электромеханический затвор с большим диапазоном выдержек, обеспечивающий хорошую равномерность экспонирования кадра;
* специальную световую индикацию, обеспечивающую быструю проверку годности батарей;
* самосбрасывающийся счетчик, автоматически устанавливающийся в начальное положение при открывании задней крышки фотоаппарата;
* зеркало постоянного визирования, дающее возможность наблюдать за объектом съемки до и после экспонирования;
* светосильный объектив, оснащенный механизмом автоматической диафрагмы, закрывающейся на момент срабатывания затвора или при нажатии кнопки репетитора;
* наводку на резкость, которая может осуществляться как по микрорастру, так и по матовой поверхности, находящимся в центре поля зрения видоискателя;
* взвод затвора и протяжку пленки на один кадр, которые осуществляются легко и быстро поворотом рычага на небольшой угол; рычаг взвода затвора имеет, так называемое "стартовое положение", что повышает оперативность съемки (см. п. 5.8.1);
* механизм взвода затвора и транспортировки пленки, снабженный блокировочным устройством, исключающим возможность пропуска или двойного экспонирования кадра;
* встроенный автоспуск, позволяющий сфотографироваться самому фотографу среди друзей или получить автопортрет;
* замок спусковой кнопки, предохраняющий от случайного срабатывания затвора при нажатии кнопки спуска при длительных перерывах, когда фотоаппарат готов к съемке.



Публикацията е редактирана (04-08-08 19:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: symbiont   
Дата:   04-08-08 21:47

Зенит Е с обективи Helios-44-2 2/58 и Юпитер- 37А, 3,5/135
Това е правено с него и Юпитера:https://photo-forum.net/i/718630...
Не е кой знае какво, но си го харесвам.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   04-08-08 21:57

Да! Изглеждах много "профи" с него преди 35 години. С два Юпитера и един хелиос нямаше нужда да ходя на фитнес. Знаеш ли какъв раменен пояс поддържах!!![smile] [smile]
(малкия, не си спомням 85 или 105 мм юпитер беше прекрасен за портрети).

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: ivan.draganov   
Дата:   04-08-08 21:59

юпитерите са добри [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: Grandpa   
Дата:   05-08-08 01:13

"Б" (но не че ми е любим, а по-скоро има голяма сантиментална стойност за мен).
Колко кадри съм съсипал с тая ръчна бленда...

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: youn   
Дата:   05-08-08 07:28

doca, Зенит 19 е съвсем различен от другите и е с метална щора, сигурно е с електромагнит за скоростите защото без батерия работи само на 1/1000.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: val2007   
Дата:   05-08-08 08:11

"ЗЕНИТ-12С"... от почти 20 години... все още понякога снимам с него. Мери абсолютно точно...
http://www.abfoto.estranky.cz/archiv/iobrazek/193




Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: 5kan   
Дата:   05-08-08 09:11

на Зенит 19 втората щора (затварящата) на затвора се задържа от ел.магнит, управляван от таймер
за любопитните тук има малко пояснения
http://www.zenitcamera.com/mans/zenit-19/feday.html
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: niro   
Дата:   05-08-08 16:49

Зенит ЕМ, но чак пък любим [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: turntablism   
Дата:   15-09-11 17:14

Абе някой има ли Зенит Ам2? Да ми снима отдолу потенциометрите как са настроени и два от лявата част до байонета.. [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: turntablism   
Дата:   15-09-11 20:31

Хайде да не пускам нова тема само за това, някой ще може ли да ми свърши услугата ?

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: magnuss   
Дата:   15-09-11 20:50

Моят любимец е Зенит 19, ползвам го от 1990г. Баща ми го беше донесъл от Русия няколко години преди това и мн му се радвах, но това тяло все не ми се даваше и само го съзерцавах жадно отстрани. Докато в един момент не си го приватизирах и повече не му го върнах. Преди това имах Зенит ТТЛ и два Зенит-а 11. На последния от тях поломих затвора и механизма за пренавиване, опитвайки се да си го поправя. За мен Зенит 19 е безотказен апарат, универсален войник в мъгла, дъжд,слънце, сняг и лоши климатични условия. Къде ли не съм го мънкал с мен - по планини и морета и винаги е един добър спътник, макар че си тежи като, се въоръжиш с целия патрондаш от обективи. Основно го ползвам с флектогон 35мм/2,4., такумар смс 50 мм 1.4, юпитер 9 -85/2; биометър 80мм, сонар 135мм/3.5. Закачал съм и други стъкларии по него, най-смешната случка беше с един сонар 200/2.8 мм, с който изщраках 24 кадъра и от тях имаше само 3 на фокус и без шейк. Оттогава си ползвам статив с тежките обективи, припомняйки си с усмивка за моето незнание, неопитност и резила, който сътворих:) Филми- основно Орво в първите години =негативи и диапозитиви, Агфа от старите, имаше и някакви унгарски. След това предпочитах Кодак и Фуджи като негативи.
И сега си снимам с него и Пентакс К2- от време на време, като ми домъчнее за мирис на желатин от стара лента...

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: turntablism   
Дата:   15-09-11 21:03

И аз доста си бях запален по Зенит 19 защото беше единственият Зенит, който знаех аз, имащ скорости под 1/30 и над 1/500, факта че руснакът бе направил машина с метален затвор ме вълнуваше прекалено много:D Така се сдобих с два броя, единият от които беше за части. Веднъж бях до Наско от Дондуков и като му споменах че имам зенит 19... Сподели с мен мнението си: " този апарат сякаш е сглобяван в час по труд и техника" [smilie18] стана ми смешно... Иначе най-много съм ползвал Зенит ТТЛ толкова удобен светломер, позволяваше ми лесна работа. Виждах що годе къде съм около нулата, с лампички е доста по трудно. А любимецът ми пораид чисто сантиментални причини е Зенит 11. Кой ли не е притежавал тази машина. Но когато научих какво има вътре, как работи, и като смених 1 2 затвора вече спряха да ме възхищават Зенитите от серия 12 ( тези със скорости от 1/30 до 1/500 )... Исках да навляза във света на сериа А. Сдобих се с Автомат, АМ2 ( Автомат модернизиран-2 ). Затворът и останалата механика на този АМ-2 са изумителни, поне на мен много ми харесват. Без батерия работи на скорост 1/125 ако не се лъжа. Това е и синхронната му скорост за разлика от серия 12 където тя е 1/30... Интересно ми е дали тук в този форум някой е ползвал Зенит КМ или Зенит АПМ/АПК , готини тела които рядко се намират. Км ми е антипатичен защото е много голям и пластмасов, но АПК е хубава машинка със Копалски затвор и два режима, приоритет на бленда и ръчен... Кои са по редките модели Зенити, които са ви попадали?

Отговори на това съобщение
 Re: Любими
Автор: mitkostoimenov   
Дата:   15-09-11 21:46

При мен се намират Зенит 11( първият ми апарат), ТТЛ,122, Е( който ми е подарък от Иван Драганов), ЕМ и ЕТ, на който скоро изснимах първият му филм. С ТТЛ, ЕМ, Е и 122 не съм снимал все още. За най-красивия смятам Зенит Е. Любим - нямам.

https://photo-forum.net/static/site_pics/161/i_1310848079_86100020.jpg


Тази е със Зенит ЕТ и Пентакон 30/3.5.


https://photo-forum.net/static/site_pics/172/i_1231784591_Cus10001D.jpg



https://photo-forum.net/static/site_pics/175/i_1209506305_F1010012a.jpg



https://photo-forum.net/static/site_pics/175/i_1181414271_F10200251.JPG



Тези са със Зенит 11 и Хелиос 44-2



Публикацията е редактирана (15-09-11 21:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: Lalinda   
Дата:   15-09-11 22:08

Зенит 12 сд.

Най-сполучливите кадри в профила ми са направени с него.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: stav   
Дата:   15-09-11 23:01

В "невръстна" възраст се сблъсках със сравнението между ЗЕНИТ-Е и EXAKTA RTL 1000. Още не мога да го забравя.

От тогава съм снимал със ЗЕНИТ - Е, ЕМ, TTL, 19, AM, но винаги "с отвращением" :)

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: Славов   
Дата:   15-09-11 23:04

Киев 4

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: митко   
Дата:   16-09-11 00:05

Още помня (а и съм го писал тук преди 5-6 години) на един от първите митинги 1989г. ... Аз съм със Зенит ЕТ или 11, и един профи пита друг профи - на каква скорост снимаш, че ми е свършила батерията? - а профито отговаря - ми тя и моята е свършила, аз се опитвам да помогна, а те видяха зенит и се обърнаха, не признават селеновото мерене. Моите снимки станаха, за техните-не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: turntablism   
Дата:   16-09-11 00:46

А Горизонтите... интересни машинки са..

Отговори на това съобщение
 Re: Любими
Автор: pefoto01   
Дата:   16-09-11 00:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: yochcovpn   
Дата:   16-09-11 08:31

И аз притежавам това недоразумение на техниката наречено Зенит, моя е 12хр с любимата опция на повечето Зенити отлепено перде.Прекалено е тежък, много бавен, малко скорости,бавна синхронизация с светкавица. Обектива му е добър. По времето на комунизма можеше да си купиш Канон имаше ги свободно в ЦУМ, фотомагазина беше на първия етаж. Аз имах модел Канонет с 40мм обектив и дори сега като гледам снимките му ми харесват повече отколкото сниманите с Практика.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: violator   
Дата:   16-09-11 18:20


http://www.photohistory.ru/Pictures/Salut-Zenit-80-1.jpg



Кой е снимал с този. Аз лично дори и не съм виждал жив ZENITH 80, но за сметка на това успях да потроша дава от близнаците му KIEV 88 и KIEV 80. Към момента снимам с камера сглобена от двете потрошени. Въпреки, че из интернет обявяват дребни външни разлики между камерите от серията , се оказа, че не всички от детайлите им не са съвместими... например фокусиращия екран на KIEV 88 не пасва на KIEV 80... езичетата, държащи касетата за филма имат съвсем различен монтаж... лостовата система на блендата... и така нататък. В този ред на мисли ако някой познава по - добре серията, нека сподели нещо за ZENITH 80 [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: pefoto01   
Дата:   16-09-11 18:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: violator   
Дата:   16-09-11 18:35

Кефи логото САЛЮТ [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: yochcovpn   
Дата:   16-09-11 18:55

През 80-те години си купих Канон от ЦУМ. Модела се казваше канонет имаше и някаква цифра, но вече не помня модела.Снимал съм с него в периода 1984-1990. По същото време имах и въпросното чудо на техниката Зенит 12, а също и Практика. А всички останали модели на Канон и Никон и т. н. можеше да се поръчат чрез магазин Квеле. Офиса му беше на Джумая джамия за Пловдив.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: джъмбо   
Дата:   16-09-11 18:57

тази бангия
http://farm3.static.flickr.com/2638/4191995145_693e302cf4.jpg

бе последния зенит до който се докоснах и с голяма радост се отървах от него.... на някакъв поляк го пробутах (наистина си бе пробутване щото бе зверска бангия) и затова сега не смея да ида в полша [smilie7] [smilie7] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: h_bio   
Дата:   16-09-11 19:32

И в момента имам Зенит ЕТ. На няколко филма изснимани от мен е. Меренето и скоростите са ОК. (За)бавно е да се снимка с него от време на време.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: j_mironski   
Дата:   16-09-11 20:16

джъмбо - ей ся разбирам що у Полша оня ден ме гледаха на кръв

Има и нещо друго 80те години едва ли простосмъртните любители можеха да си позволят нещо друго

зенита си беше .., ехеее кеф[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: 0506   
Дата:   16-09-11 22:18

[smitten] https://photo-forum.net/i/1143485

Това е класика от преди 20 и повече години[cool] естествено с Zenit TTL....[smitten]


Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: asahi   
Дата:   16-09-11 22:23

Изснимал съм кашони филми с 12ХР и 122. Не са ми любими. Добре, че по едно време открих немските обективи, та внесоха малко повече рязкост и контраст в снимките.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: turntablism   
Дата:   17-09-11 02:18

Ако изключим издържливостта на затвора, ограничеието на скоростите, едно Зенитско тяло не е най-лошото което може да ви се случи. Честно казано никога не съм късал перде и никога не съм осветявал филм. Попадали са ми развалени зенити и то не малко, но защото лично съм търсил такива [smilie5] ... Нито един апарат, който съм имал не е успявал да повтори звука на затвора и огледалото на зенита на скорост 1/30х(предполагам и вибрациите...). Някой пази ли си Зенит Ам2-то ?

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: icikonti   
Дата:   17-09-11 20:45

Бих го ползвал вече само за трошене на орехи....

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: mihajlov2   
Дата:   17-09-11 21:25

Аз също съм на няколко кашона филми с 12ХР и Практика MTL5. От обективите - естествено китаците Хелиос 44 - 58/2 и Пентакон Ауто 50/1.8, а освен тях - Пентакон 29/2.8 и 135/2.8, както и Юпитер 9 85/2 и Юпитер 21М - 200/4.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: valeri56   
Дата:   11-10-11 22:04

Като ученик имах СМЯНА 8М. Страхотен апарат! Снимаш, съучениците ми се виждат. Дори се познават кой кой е. После Зенит, Практика, Пентакон и се започна една...
Но най-много съм снимал със Зенита[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Любими
Автор: photo_liubitel   
Дата:   11-10-11 22:27

Седи ми в един шкаф Зенит Е с Хелиос 44. Това си го купих навремето сам с изкарани пари от едни тържества в училище. Бях 7-ми клас. После бях във фото кръжок и като купиха ЗЕНИТ с TTL и скачаща бленда(то тогава не му се викаше TTL) го гледах като извънземно.

Хаха тази тема ме накара да го изадя и да снимам набързо :)




http://www.chavo.biz/pic/DSC_0008.JPG



http://www.chavo.biz/pic/DSC_0006.JPG




Публикацията е редактирана (11-10-11 22:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Любими
Автор: PolarBear   
Дата:   11-10-11 23:04

Зенит Е с Индустар 50/3.5. Никой неодушевен предмет не ми е доставял такава радост, през далечната 1979 година. После Зенит ТТЛ с Хелиос 44М, още седи в гардероба, обиколил е всички планини у нас. Но не ме е радвал така, както първия. Като цяло мисля, че Зенит е тромава и не особено надеждна машина, но алтернативата беше Практика, а те бяха недостижимо скъпи за мен тогава...

ПП Канон в свободна продажба у нас по онова време не е имало. Канонет (страхотно апаратче всъщност) е нещо доста по-различно.

[shtrak]

ППП Днес станах собственик на Зоркий 4. Навремето смятах, че телеметриците не заслужават внимание. Сега наваксвам пропуснатото. Дори не знам кога и дали ще сложа лента в него, доставя ми огромно удоволствие просто да го държа в ръцете си...сам си се чудя...



Публикацията е редактирана (11-10-11 23:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: simbon4o   
Дата:   11-10-11 23:23

Не съм живял по време когато е имало само зенит, но и да се напъвам днес не мога да ги харесам.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: geokar   
Дата:   13-10-11 00:01

Аз пък съм пукал огледало на един Зенит Е - снимах при -20 (като студент). Наскоро си купих един за никакви пари на старо, не само поради носталгични причини - друго си е с "труден" апарат да можеш да направиш хубава снимка. Използвам го, както и Киев 4, че даже и ЛОМО, за кеф, определено има тръпка. През пролетта снимах едни колеги с Киева - много им беше интересно да видят такова "животно", после, като им дадох снимките, ахнаха не на шега.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими
Автор: Alex-dan   
Дата:   13-10-11 00:15

Току що пуснах даже една снимчица със Зенит-Е. Кеф е да се снима с такъв, има повече тръпка от някой лентов автоматик с аф примерно, дето разликата ще е само в матрица/ филм едва ли не... Имах в мен един стар 135 2,8, но като го върнах нещо в последно време ме домързява да го зареждам апаратчето :)



Публикацията е редактирана (13-10-11 00:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: geokar   
Дата:   13-10-11 00:31


https://photo-forum.net/static/site_pics/159/5_1291243805.jpg


ето с Киева - на чернобял негатив (Agfaphoto 100)

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: chaynik   
Дата:   17-10-11 21:22

Моят Зенит го получих срещу един "Уокмен" - нещо велико по това време. Обектива май взех от оказион...


http://farm6.static.flickr.com/5150/5636808383_816e7106bf_z.jpg



Един познат имаше Канон за два бона, ама той беше извънземен![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Любими
Автор: Минч   
Дата:   25-03-17 19:12

mitkostoimenov ... От скоро имам Зенит 11... Имам някои въпроси относно режимите за снимане... В частност "В" и 30х, както и за какво се върти спусака в двете различни позиции- ляво и дясно...

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: asahi   
Дата:   25-03-17 19:21

Желание за четене на упътването имаш ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: quazimodo   
Дата:   25-03-17 21:05

Минч, как си с руския? Ето ти занимавка - https://www.zenitcamera.com/mans/zenit-11/zenit-11.html


П.П. Понеже допускам, че руския не ти е присърце[smilie5], кратки отговори на твоите питанки - В е дълга скорост от ръка, т.е. колкото време държиш натиснат спусъка толкова време ще експонираш филма. 30х е синхронната скорост за снимане със светкавица или казано иначе - със светкавица можеш да снимаш само на тази скорост. Спусъка се върти по два повода - към Т, когато искаш затвора да остане отворен да речем за 30 секунди, за да не натискаш постоянно с пръст и към V, когато искаш да пренавиеш обратно вече изснимания филм, като така освобождаваш затвора от зацепване.



Публикацията е редактирана (25-03-17 21:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: Минч   
Дата:   26-03-17 13:42

Благодаря за бързия отговор... Имам упътване на английски, но вътре въпросните режими не са описани... Благодаря отново... Зенит 11 вече няма тайни за мен... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: k7   
Дата:   26-03-17 16:04

ЕТ

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: Gecata   
Дата:   26-03-17 20:15


https://pp.vk.me/c633228/v633228744/26660/U_tjAsuj1dw.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: mitkostoimenov   
Дата:   27-03-17 00:12

quazimodo написа:


> Спусъка се върти по два повода -
> към Т, когато искаш затвора да
> остане отворен да речем за 30
> секунди, за да не натискаш
> постоянно с пръст и към V, когато
> искаш да пренавиеш обратно вече
> изснимания филм, като така
> освобождаваш затвора от
> зацепване.

Не съм пипал доста време Зенит, но при едното положение на спусъка имаш блокиране на спусъка от случаен натиск.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: quazimodo   
Дата:   27-03-17 00:50

написа:

> quazimodo написа:
> ......
> Не съм пипал доста време Зенит, но
> при едното положение на спусъка
> имаш блокиране на спусъка от
> случаен натиск.

Ми не, няма такъв момент в срещата[beer].

П.П. Все пак съм дал грешна информация на питащия. Положение V се ползва, когато употребяваме самоснимачката, за да се блокира скачащата бленда на обектива. За пренавиване на лентата обратно в касетката, спусъкът се завърта пак към Т, но при незареден затвор. Може и просто да се натисне до дъно и да се държи, докато се пренавие филма.

П.П.2. За цвят си пазя два Зенита - ЕТ и 12 ХР[beer]



Публикацията е редактирана (27-03-17 07:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: Минч   
Дата:   27-03-17 19:10

Хм... Нов проблем... При заснемането на последния кадър на филма, при отпускане на спусъка огледалото остава горе... Не снимах аз, а приятелката ми... Като натиснах спусъка пак огледалото се върна в спуснато положение... За да навия лентата обратно наъиснах спусъка до долу, отворих малката манивелка до светломера и започнах да навивам по посока на стрелката... По точно опитах се да започна... Ама ядец... Не иска да върти... Тая зъбатата ролка, която се намира точно под спусъка не ще да върти на обратно или да освободи, или каквото там би трябвало да прави... Отидох в тоалетната изгасих лампите вътре, в коридора, в съседната стая, в хладилника и изобщо... Следвате ми мисълта... Отворих апарата и успях ръчно да изтегля лентата и да я навия обратно в цилиндъра... Обаче новооткритата ми способност да извършвам прецизни манипулации в пълна тъмнина далеч не е достатъчна, за да успокои раздразнената ми нервна система... Има ли надежда?

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: Минч   
Дата:   27-03-17 19:12

П.С.
В опитите да установя що заяжда и има ли лента съм раздрал много малка част от перфорацията... 2-3-4 дупки... Да зарязвам ли сега жената?



Публикацията е редактирана (27-03-17 19:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: asahi   
Дата:   27-03-17 19:17

Надежда за какво? Да си навиеш лентата обратно? Има! Натисни цилиндричното тяло около спусъка надолу и си превърти лентата. Огледалото ще си дойде на мястото при следващото зареждане. По-важно е затворът да не се отваря.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: Минч   
Дата:   27-03-17 19:22

Благодаря... Лентата вече я навих на ръка, щото мислех, че надолу се натиска само спусъка... Значи последно излиза, че не е виновна жената... Пак и се размина... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: sayman   
Дата:   27-03-17 21:08

Zenit E ... нама да го продам никога [shtrak]


http://dwc-imagery.com/wp-content/uploads/2014/09/img_c4_52484-ed1-sm.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: asahi   
Дата:   27-03-17 21:40

"Автор: Минч
Дата: 26-03-17 13:42
...
Зенит 11 вече няма тайни за мен... :)"

Значи си избързал със заключението.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: lamerko   
Дата:   27-03-17 22:29

Зенит-а винаги крие тайни :)

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: codcdbp   
Дата:   27-03-17 23:20

И все неприятни тайни [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: Минч   
Дата:   28-03-17 00:01

Скоро ще видя рвзултатите от първата лента и ще стане ясно... Теорията ще срещне практиката...

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: quazimodo   
Дата:   28-03-17 08:47

Минч, там нещата са 50/50 - може да е виновно железото, но същото важи и за ЗАУ-то[beer].


Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: Антивик   
Дата:   28-03-17 09:06

quazimodo написа:

> Минч, там нещата са 50/50 - може
> да е виновно железото, но същото
> важи и за ЗАУ-то[beer].
>

Като се сложи и състояние на лента, на химия, температури....тя става дълга и широка.
Инак и моя си е Зенит Е и от края на 70-те още си снима.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: quazimodo   
Дата:   28-03-17 10:53

Е, аз не прочетох, че ще има самоуправство при проявяването на филма[smilie18].


Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: Минч   
Дата:   28-03-17 17:12

Не, не... Ще проявяват и сканират лентата на фото... Ако има нередности последно бих търсил вината в машинката... Взех я от бащата, който я е купил на времето и е снимал само рождени дни с нея... Би трябвало да е изправна...

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: ivansky   
Дата:   28-03-17 17:40

Много зависи от бройката. Има зенити, с които са изснимани хиляди филми, и не са мръднали. Даже прословутите практика по време на соца им блокирали по-често затворите. Аз имам един зенит-е, който е намерен във вторични суровини и аз го купих срещу една капачка на М42. Работи си много плавно и точно. 1/500 работи добре и при температури около нулата, като процепа е равномерен (двете пердета се движат с еднаква скорост). Единственият недостатък е, че няма лостче, което да затваря блендата при автоматичните обективи и е ограничен да се ползва с хелиос 44-2 или друг обектив на менюъл режим, което е неудобно. Имам и други зенити (12 XP и EM), които са в много добро състояние, но те работят малко по-твърдо....може би зенит-е е най-сполучливия зенит от цялата фамилия. Другия недостатък е "орязаният" визьор. Вижда се едва 20х28мм от 24/36мм кадър. Явно на руснаците не им е стигнало място за механиката и са отрязали малко от матовото стъкло на визьора :)...или така са го изкопирали от някоя по-известна марка апарати по това време.....

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: asahi   
Дата:   28-03-17 17:46

Рано или късно всеки Зенит слиза от употреба. Няма смисъл да им създаваме ореол на безпроблемност. Надеждността им беше основния кусур.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: quazimodo   
Дата:   28-03-17 17:54

Асахи, айде да ме светнеш защо е необходимо непременно да се плюва всичко от преди "революция '89" [smilie5] [beer].


Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: Станчев   
Дата:   28-03-17 18:36

Снимал съм с почти всичко от "соца",защото водех кръжоци.
Най- калпавото нещо беше Зенита.Имах и собствен "Зенит М",който ползвах през 1980г.После се сдобих с една Минолта ХД11 и ПентаксLX и Зенита до ден днешен седи някъде прибран....

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: asahi   
Дата:   28-03-17 19:50

Зашо непременно да оплювам всичко? Имам чудесно руско топорче от преди "революция '89". Поддържам си го, цепя си дръвца с него - нямам оплаквания. Някой друг руски превключвател имам, предимно от военна техника. И те са си ОК. От фототехниката запазих Сокол 2М - и той си бачка според силите. Не че го ползвам.

Но ще те светна като питаш - истината трябва да се казва, а не да се заобикаля. Зенитите са калпава стока. Лошо измислени и лошо направени.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: quazimodo   
Дата:   28-03-17 21:38

Значи момчета, вие сте били от връзкарите. Аз през '78 стигнах само до Смена 8. Не знаех дет се вика "имената" на Пентакс и Минолта, камо ли да си ги уредя за ползване. Ма верно - пролетарските вождове тогава се возеха на мерцедеси, а и банани и луканка имаше за всеки... вожд[smilie18] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: asahi   
Дата:   28-03-17 23:09

И аз съм започнал със Смяна 8, но не намирам повод да го хваля.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: quazimodo   
Дата:   29-03-17 08:05

Не е задължително да го хвалиш, но също така не е наложително и да го плюваш[beer].

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: asahi   
Дата:   29-03-17 09:59

Тук вече стигна до демагогия. Измисляш си теза, приписваш ми я и после я разгромяваш. Сори, нямам такава теза.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: quazimodo   
Дата:   29-03-17 10:03

Обещавам да не правя повече така, честна комсомолска![smile] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: Минч   
Дата:   07-04-17 00:03

Зенит 11, двойна експозиция, някои?

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: quazimodo   
Дата:   07-04-17 11:45

Какво за двойната експозиция?

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: steeens   
Дата:   07-04-17 12:12

100 зенита![beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: Aleksandr   
Дата:   07-04-17 13:26

...Започнах със Зенит Е, с Индустар 50-2 през м. септември 1983! Скоро след това ми подариха обектив Хелиос - 44 - 2. Беше много добър, падал в морето допълнително просветлен:)... С тази конфигурация плюс един Фил 16 /светкавица/ заснех и първата си комерсиална сватба... В софия в х-л Родина. Изкарах тогавашни 80 лв!...:). Тогава някъде успях да си купя и един Таир 11А 2,8/135...А за спомените...много е наснимал. Приятелски компании, студентски живот, пейзажи. С него се ожених, с него си снимах първите годинини детето... Още си го пазя с кожена калъфка е даже!...:)


Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: virosh   
Дата:   07-04-17 13:58

Зенит ЕМ + Helios 44M - Чудесна камера и обектив. За годините си все още работят перфектно като изключим че обектива има малко твърд ход и трябва да се смаже.
Не съм сигурен че някога бих ги изхвърлил.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: asahi   
Дата:   07-04-17 14:28

"Автор: Минч
Дата: 07-04-17 00:03

Зенит 11, двойна експозиция, някои?"

Хайде бе, специалисти! Споделете как правихте двойната експонация със Зенит.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: lamerko   
Дата:   07-04-17 15:31

Лесно - рязко задействане на лоста за транспорт и перфорацията на филма се разкъсва, след което двойна (тройна, множествена) експонация бол [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: MikeDimit   
Дата:   07-04-17 16:06

По много стар спомен. Заснимаш първия кадър. След това навиваш с лостчето за пренавиване на лентата в касетата до упор филма(идеята е да се обере луфта на незаснения филм в касетата).
1 Вариант След това натискаш колелцето за освобождаване на подаващия механизъм и връщаш филма с един кадър - т.е. около 360 градуса на ръчката за пренавиване на филма.Връщаш колелцето обратно в начално състояние.Зареждаш за нов кадър.
Има и втори вариант, но е малко по-сложен и е много вероятно да се скъса перфорацията на филма.
2 Вариант- уцелваш положение на копчето за освобождаване на филма за пренавиване при което е освободен транспортния механизъм за филма, но все още затвора се зарежда и зареждаш за следващ кадър, като придържаш лоста за обратно пренавиване на филма да не се върне натегнатия незаснет филм.
П.П. Не съм специалист...[smilie5]



Публикацията е редактирана (07-04-17 16:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: Zdram   
Дата:   07-04-17 16:09

Зенит 19 е моят любим. Има 1/1000, синхронизира на 1/125, светломерът му е с удобна индикация. Тялото е по-красиво – според мене - и е по-удобно от повечето Зенити.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: quazimodo   
Дата:   07-04-17 16:25

За да се направи двойна експонация, трябва да се подходи малко творчески, както е казал Майки[smilie5]. В самото начало, при зареждането на филма в апарата, с помощта на рулетката за обратно пренавиване се натяга внимателно лентата при затворен капак така, че всяко зареждане с палеца да води след себе си и едновременното въртене на рулетката. При това положение, след щракването на желания кадър, с помощта на рулетката връщаш лентата на един оборот назад естествено след като си натиснал пръстена за освобождаване на затвора от зацепване. После отпускаш пръстена, зареждаш пак с палеца докрай и правиш втория кадър на същото парче лента[smilie5] [smilie5].


Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: MikeDimit   
Дата:   07-04-17 20:53

Абе скорост B ,зверски неутрален филтър, капачка и ...да се ползва като камера за дагеротипия![smilie7]
Иначе по темата - Занит 12XP доста време. Приличен апарат . Има си минуси, но нищо фатално за класа си. После за кратко 122-ка. Много добра ергономия. Но пак си е среден клас любителски апарат за времето си.



Публикацията е редактирана (07-04-17 20:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: quazimodo   
Дата:   07-04-17 21:06

Между другото, това което написах по-горе е замервано на практика и разликата е около милиметър в най-лошия случай. Замервано е на 5, 15 и 25 кадър, за да се провери дали различното количество лента не оказва влияние. Практически не оказва[smile].


Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: Антивик   
Дата:   08-04-17 06:39

Каква двойна експонация бре? Аз даже му се радвах, че не дава такава възможност, що преди него със Смяната не двойна, четворна и петорна съм докарвал, а съм докарвал и нулева. После "благославяй", че си съсипал лентата.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: mihajlov2   
Дата:   09-04-17 11:58

За двойна експозиция ползвах един древен средноформатен двуобективен фотоапарат с шахтов визьор с ролфилми. При него естествено нямаше никаква механична връзка между зареждането на централния затвор и транспорта на филма.
Така че - кеф ти двойна, кеф ти осемнадесеторна експозиция.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: burningice   
Дата:   09-04-17 13:30

Зенита е много як апарат, вярно че с китовия обектив му е мазна картинката, но пък малко да заяде филма и го прави годен за употреба от 8мм камера. [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: Минч   
Дата:   10-04-17 21:01

Ще да опитам тия дни... Благодаря отново...

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: Минч   
Дата:   30-08-17 21:50

След около 763829206р82 опита успях... Изглежда при едни и същи действия резултатите са всеки път различни... Действах по метода, описан от quazimodo...
Та... Понякога зарежда лента, ама не издърпва затвора, понякога обратното, понякога не знам какво прави... Явно механиката е доста дървеничка... :) Както и да е... Доволен съм от резултата...https://www.instagram.com/p/BWxkknCA3yF/

Отговори на това съобщение
 Re: Любими
Автор: quazimodo   
Дата:   31-08-17 07:25

написа:

>... Както и да е...
> Доволен съм от
> резултата...https://www.instagram.com/p/BWxkknCA3yF/


Ето повод, при тези горещини, да поръчаш каса бира[smilie18][beer].

П.П. Аз пък, от своя страна, ще почерпя Асахи с нЕкой и друг биронал[smilie18][beer]



Публикацията е редактирана (31-08-17 11:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: idivanov   
Дата:   01-09-17 20:29

Снимал съм със Зенит В и ТТЛ - вършеха работа, но бяха неудобни, с много ограничени възможности. Тези хора така и не успяха да направят свестен апарат. Сега щели да правят безогледалка [smilie11]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »