Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: ivan.draganov   
Дата:   03-08-08 00:44

Нека всеки фен сподели за любим модел , с който снима ,или е снимал ! Спомен от студентските ми години е ЗЕНИТ ЕТ ,беше 4удесен ,с ХЕЛИОС 44М-4!!! Сега обаче се влюбих в ЗЕНИТ-Е и ЗЕНИТ-Б .....Красота!!! Зареждат плавно ,и спускат меко ....!!! Според мен ,колкото по-стар ,толкова по-качествен е един ЗЕНИТ !!! Поздрави на вси4ки !![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: graphic   
Дата:   03-08-08 01:02

Учих се да снимам със Зенит ЕМ и 11, но не мога да кажа че са ми любими.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: ivan.draganov   
Дата:   03-08-08 01:04

Аз имам 11-ката !!!! Страхотен е ..[smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: apollo   
Дата:   03-08-08 01:11

Любими Практики да ама любими Зенити не [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: alsash   
Дата:   03-08-08 08:12

само настръхвам като си помисля...

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: nice   
Дата:   03-08-08 08:39

TTL [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: digitalgab   
Дата:   03-08-08 08:54

Любими бяха едно време, сега не ща да ги пипна, без тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: j_mironski   
Дата:   03-08-08 09:57

Зенит 11XP или PX не помня вече, щ'от беше преди 20г. Няма да Ви казвам колко пердета смених. А обективи ........ Хелиос 44/2 задължително, Мир20/4 - страхотен обектив, Юпитер 21М 200/4 - за онова време комплект трепач и профитата нямаха такива [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: Пешо   
Дата:   03-08-08 10:03

не искам и да чуя за зенит..

иначе съм снимал с ЕТ и 12хр

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: doca   
Дата:   03-08-08 10:15

Имам и 122 и TTL- единия лек, понеже е пластмаса, но с много точно мерене, другия си тежи и е стабилен при експонация.
Но в планината нося 122, като му сменям обектива с този от TTL-a -Hellios 50/1.8
По съществено, според мен е, с каква лента се ползват.
Тук, в този прованс, освен Fuji Superia 200, друго свястно няма, пък и народа май снима повече със сапунерки и GSM-и.
Като няма търсене, за какво ти е да влагаш средства в по- скъпа стока.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: youn   
Дата:   03-08-08 11:14

Най-стария с който съм снимал е Зенит-С с Индустар50-3.5 който е много компактен, само резбата на обектива е м39 и нямам други обективи за него.Той също не е с мигащо огледало и се вижда през визьора само като е зареден. Добра работа ми вършеше ТТЛ обаче най добър е Зенит-19 с метална щора вертикално падаща като на Практика и вътрешно измерване. И скоростите му са от 1с да 1/1000
но като няма батерийка работи само на най-бързата.
http://www.zenit.istra.ru/mans/zenit-19/zenit-19.html

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: platinum   
Дата:   03-08-08 13:24

"Зенит 12ХР" със Хелиос 44-М-4 2/58.
За любим не, такъв "Зенит" имам. По свестните снимчоци съм ги правил с други обективи /на Цайс/ или с конвертор 2х. Любителски работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: ivan.draganov   
Дата:   03-08-08 13:27

Навремето този модел се ползваше и от професионалисти оба4е ,,,,а в нашия социалисти4ески лагер НИКОН и Канон се намираха трудно ...Само от 4ужбина ,и най-4есто секонд хенд !

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: didro75   
Дата:   04-08-08 11:21

[smile] Ехх пуста младост. Много добри спомени имам от "Вилия"(супер пейзажи) и след това от Зенит 122(взех го с първата студентска стипендия 1994). 122-ката беше много лека и компактна, правеше страхотни снимки. От скоро снимам с Панасоник фз18 и зенита ми се струва ужасно тежък и голям. Все пак има предимства пред сапунерите - скорост В (за снимане на светкавици) и това че можеш да задействаш спусъка в нужния момент и да произведеш кадър, докато на дигиталните електрониката докато задейства може да си изтървал важния миг.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: asahi   
Дата:   04-08-08 11:34

Любим нямам.
Вече и Зенити нямам, което е голям кеф.
Малкото ми приятни спомени спомени от Зенити са свързани с употребата на обективи Пентакон 50/1.8 и 28/2.8 (или беше 29мм?).

Както не веднъж съм споменавал от Зенитите ми остана навика като снимам със светкавица да гледам с другото око дали ще светне.

(Ще спра тук за да не ме сбъркате с Лалинда)

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: ivan.draganov   
Дата:   04-08-08 11:57

Асахи ,а сега вообще ли не снимаш на филм ? Или 40Д покрива всичките ти изисквания ?
Според мен класическия носител/филма/ си остава такъв ...Но гледам ,че взеха да поизчезват от пазара ,което не е добре !

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: asahi   
Дата:   04-08-08 12:02

Изснимал съм кашони с филми и само част от тях са със Зенити. От няколко години не намирам повод да снимам на филм.
40Д сам по себе си покрива изискванията ми като тяло. С обективите не съм толкова категоричен. Всъщност най-високите ми технически изисквания са към светлината.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: ivan.draganov   
Дата:   04-08-08 12:05

Добър отговор [smilie24] [beer] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: denises26   
Дата:   04-08-08 12:56

Аз пък си снимам със Зенит Ет с обективи Хелиос 77м 50/1.8 и Smc Takumar 135/3.5 или 3.6 нз точно не ми е под ръка.Доволен съм и засега не мисля да го сменям.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: ivan.draganov   
Дата:   04-08-08 13:00

Времето ще те принуди да го смениш ...като изчезнат филмите /дано да не е скоро .../ А и цифровия печат /процес/ все повече се налага .... Но докато дойде това време ,цените ще са им станали по-достъпни за всеки ! Като гледам как падат цените на ДСЛР ...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: denises26   
Дата:   04-08-08 16:03

Ми щом казваш ще чакаме и ще видим.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: ivodam   
Дата:   04-08-08 16:17

Зенит Автомат, хе-хее, мерене през обектива, автоматични скорости до 1/1000, кво си мислите?? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: jey6   
Дата:   04-08-08 16:44

Имам ZENIT ET с обектив Хелиос 44. Преди 2-3 години снимах с него, много ми харесваше. А за филмите, те вече започнаха да изчезват. Преди един месец реших да поснимам с лентовия Пентакс, на няколко места търсих за лента и - няма, просто нямат. Много разочароващо, но пък и логично, вече почти никой не снима с лента, всички взимат по една цифрова сапунерка, една карта 1гб и нагоре и щракат ли щракат... И така лентите на се купуват, следователно магазините спират да зареждат. Скоро сигурно и ще спрат да произвеждат...

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: diana   
Дата:   04-08-08 17:29

Зенит ФС 12

Купих го преди години за 150лв. Харесвам си го и още си снимам с него.

http://www.starye-veschi.ru/catalogue/?i=4&p=1&pr=&order=4&inum=1



Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: KLK   
Дата:   04-08-08 17:41

Имам ZENIT TTL много си е добра машинката. Снимките на децата си съм ги правил с него и много други моменти.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »