Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Проявяване на рол филми в София > ИЗВОД
Автор: Zahito   
Дата:   30-06-08 21:26

Къде бихте дали да ви проявят цветен негативен рол филм, или път от кое фото в София имате добри впечатления. Предстои ми да проявя няколко и доста ме е страх къде да ги дам, за да не ми ги върнат в "особено" състояние [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на рол филми в София
Автор: nodoubt   
Дата:   30-06-08 22:05

Магурата на бул. Витоша отстрани на НДК до трамвайната спирка (магазин 2бе ако се не лъжа) , успех [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на рол филми в София
Автор: Zahito   
Дата:   30-06-08 22:10

nodoubt, знам я магурата, но също знам че от време на време доста хора пищят че са им опропастили филмите там.
Но благодаря за съвета, за сега явно там ще ги дам [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на рол филми в София
Автор: e-mil   
Дата:   30-06-08 22:12

Също на Мадрид 19, но виж първо тази тема


Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на рол филми в София
Автор: Zahito   
Дата:   30-06-08 22:15

е-мил, благодаря [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HAZE   
Дата:   30-06-08 23:01

От всички студиа, които до момента ми съсипваха филмите(Трейман,Кодак-а на Витошка,фото АССА на бул.Мадрид)единственото коете показа професионализъм беше фото студио Фотуту на ул.Цар Асен и Солунска.Проявяват с химия на Кодак,учтиви,бързи,никакви проблеми,1.60 лв(намаление 10% с карти на Кодак) проявяване по Ц 41 на рол и лайка формат.Перфектни!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на рол филми в София
Автор: Zahito   
Дата:   30-06-08 23:17

HAZE, точно за Portra 160 VC става въпрос, ще проверя това фото дано си прав [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HAZE   
Дата:   30-06-08 23:20

моите са Portra 160 NC рол

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на рол филми в София
Автор: Zahito   
Дата:   30-06-08 23:21

Много ти благодаря за отговора [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на рол филми в София > ИЗВОД
Автор: Zahito   
Дата:   02-07-08 21:48

Днес отидох във фотото което HAZE ми препоръча, проявиха ми ролчето за 1 час, срещу 1,40. Върнаха ми филма Перфектно проявен и наистина в кристално чисто състояние. Препоръчвам ви въпросното фото, наистина са много коректни и изпълняват професионално поръчките. [beer]

Специални благодарности на HAZE [thankyou] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на рол филми в София > ИЗВОД
Автор: HAZE   
Дата:   11-07-08 13:23

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на рол филми в София > ИЗВОД
Автор: HAZE   
Дата:   11-07-08 13:30

...както се казва:не питай старило,питай патило[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на рол филми в София > ИЗВОД
Автор: mecho_gruh   
Дата:   09-05-13 14:47

Здравейте, дне сотивам да си взема средноформатната камера от профилактика. Тъй като темата е старичка искам да попитам, дали все още съществува това фото и дали сте доволни от обслужването и качеството?
Благодаря


Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на рол филми в София > ИЗВОД
Автор: chel   
Дата:   09-05-13 15:03

Здравей, за цветни негативни филми - лайка и рол формат, използвам само техните услуги -"Фотуту"(проявяване) и съм изключително доволна, коректни и любезни, работят чисто :)
Има обаче важна промяна - имат НОВ АДРЕС:
Намират се на ул. Хан Аспарух №6 - почти на ъгъла с ул. Самуил.
(до съвсем скоро бяха на съседната пряка на Самуил, ул. "Неофит Рилски", но вече и това не е актуално)
Телефони 0888 588 648 и 0887 291 135, skype: fotutu
Заради преместването е може би добра идея да се провери по тел. има ли някой в момента в магазинчето им.
Добре е да се провери също така дали имат съответните класьори в наличност и евентуално да си носи човек, за всеки случай - "хигиената" е на първо място ;) (в момента май нямат класьори за рол-филми)
Поздрави и успех!



Публикацията е редактирана (09-05-13 15:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на рол филми в София > ИЗВОД
Автор: next_time   
Дата:   09-05-13 23:50

За мен истината е при Гребенаров на Мадрит 19.
Имам проявени над 300 филма (предимно позитиви) и няма нито един със забележка.

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на рол филми в София > ИЗВОД
Автор: chel   
Дата:   10-05-13 11:16

Е, за диапозитивите - разбира се, абсолютно само фото "Ралица" :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на рол филми в София > ИЗВОД
Автор: scrap   
Дата:   23-11-15 12:21

Някой да знае/има актуални телефони на Фотуту?

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на рол филми в София > ИЗВОД
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   23-11-15 12:50

Обработката на рол филми, диапозитиви и подобни е хубаво да се прави при хора, които са живяли и работили същите неща по време на тяхната си ера. Тогава процеса е най-професионално следен. С други думи препоръчвам Деков!

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на рол филми в София > ИЗВОД
Автор: pstoev   
Дата:   24-11-15 17:20

Деков не измива добре лентите, всички са на петна.
Само във фото Ралица, никога не съм имал проблем!



Публикацията е редактирана (24-11-15 17:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на рол филми в София > ИЗВОД
Автор: hose   
Дата:   24-11-15 19:15

аз пък никога не съм виждал петна при Деков…
защо не му каза, когато ги видя?

последно време аз лично проявявам само при него и резултатите са най-стабилни [smilie24]
(за Е6 говоря, но той проявява практически всичко)

така или иначе има само 3 места в София - при Деков, фото Ралица и при Трейман (там в момента сменят машините)

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на рол филми в София > ИЗВОД
Автор: kvakioh   
Дата:   24-11-15 19:18

Ч/Б вкъщи, цветно при Деков, така процедирам аз.

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на рол филми в София > ИЗВОД
Автор: bronc   
Дата:   24-11-15 19:28

Някакви отзиви за фотото в началото на Витошка? Мисля, че на табелата с работното време пишеше Трейман. Проявих един C41 и нямам оплаквания (преди това ходих при Деков, но локацията не ми е много удобна). Предстои ми едно Ч/Б проявяване (първа такава лента) и се чудя къде да отида.

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на рол филми в София > ИЗВОД
Автор: Posledenzalez   
Дата:   24-11-15 19:36

И аз съм доволен от Фото Деков...[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на рол филми в София > ИЗВОД
Автор: pstoev   
Дата:   24-11-15 20:35

говоря за ч/б...
казах му, следващия път пак бяха на петна и се отказах..

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на рол филми в София > ИЗВОД
Автор: batsali   
Дата:   24-11-15 21:34

И аз съм доволен от Деков. 4-5 бр E6 и 1бр C41. Единия диапозитив беше доста син целия, но не е сигурно дали е защото беше с изтекъл срок или заради калпаво порявяване. Снимах и пресни и стари и им изтървах края...

Да знаете 120 с машина ли ги проявяват или с процесор полуръчно по фото местата? Следващия път трябва да питам.

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на рол филми в София > ИЗВОД
Автор: hose   
Дата:   24-11-15 22:31

мисля че машинно С41 остана само в Кодак-а до Съдебната палата

относно проблемите с Е6 - аз имам сериозни проблеми от повече от година - с Velvia, другите като че ли не или много рядко, но напоследък много често излизат недоекспонирани с 1-2 стъпки, и така и не успях да разбера защо… но се случва вече веднъж на 3-4-5 ленти… отначало смятах че е от проявяването, но и на трите места в София се получава, после мислех че е нещо от тялото, батериите или аз не знам, но не се потвърди с достатъчна сигурност никое от тези до сега… вече се чудя дали нещо производството не играе или докато стигне лентата до нас - има подобия и в сериите като че ли…

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на рол филми в София > ИЗВОД
Автор: batsali   
Дата:   24-11-15 23:30

Моя синия е Provia 100F. Така и не успях да изкарам читав цвят от скана дори след голямо дупене с редактора.

Иначе твоя проблем е или затвора, или меренето. По-скоро меренето. Трябва си добър светломер за диапозитивите. Иначе много брак. Това ще ми е следващата покупка. Недоекспонираните висококонтрастни сцени ли са? Трябва много да се внимава с тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на рол филми в София > ИЗВОД
Автор: hose   
Дата:   25-11-15 17:28

не, целия филм равномерно е недоекспониран

това е странното - ако беше затвора или меренето, щеше да е всеки филм, а не един на 5 да кажем…

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на рол филми в София > ИЗВОД
Автор: itilien   
Дата:   25-11-15 18:20

Не вярвам да има във филмите чак такава вариация. По-скоро и на трите места може да допускат грешки от време на време... все пак това е капризен процес.

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на рол филми в София > ИЗВОД
Автор: pstoev   
Дата:   25-11-15 18:49

hose..
Velvia е много труден за снимане. Убеден съм че нямаш проблеми с меренето. Както бях писал по-горе филмите на фуджи са повече за прожектиране, трябва им силна светлина. Вдигне го срещу лампа или слънцето и ще видиш че е правилно експониран.
От моя опити с велвия стигнах до следните заключения,
1.снимаш наполовина асовете(важи и за другите позитивни на фуджи)
2.светлината трябва да ти е равна, най-добре на слънце. на облачно пак се получава мрак на кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на рол филми в София > ИЗВОД
Автор: itilien   
Дата:   25-11-15 20:42

2.светлината трябва да ти е равна, най-добре на слънце. на облачно пак се получава мрак на кадъра.

Toва не е така. Равна светлина значи нисък контраст. А слънце и нисък контраст са противоположни неща (освен ако слънцето не блъска от зад гърба ти естествено). Всички диапозитиви най-добре се снимат при липса на слънце - облачно време, както и преди или след изгрев/залез (ако е нужно с градиентни филтри.

Правилно експониран диапозитив значи да няма задънени сенки и да няма прегорели участъци, а това лесно се вижда и без да го гледаш чак на слънце.

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на рол филми в София > ИЗВОД
Автор: batsali   
Дата:   25-11-15 21:42

Много са красиви позитивите, особено в нещо по-голямо от лайка формат, но най-много боли като прегорят [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на рол филми в София > ИЗВОД
Автор: dekov   
Дата:   25-11-15 22:16

Не може когато в процесор Jobo ATL се проявяват няколко филма едновременно и единия да е добре, другия да е зле, и да е виновен проявяващия.
Както на hose заедно с други филми които са си добре.
Много тънка работа е измерването на експонацията,зависи с какво, къде и как мериш, диафрагмените стойности на много обективи варират, особено на тези с променливо фокусно разстояние.
А при диапозитива отклонение 1/3 от диафрагмата личи.
Огромна грешка правят любителите на стари диапозитивни филми, че ги преекспонират като с по-ниска чувствителност,а после се чудят как са им проявени, че нямат плътност.


Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на рол филми в София > ИЗВОД
Автор: batsali   
Дата:   25-11-15 22:33

dekov, с каква химия работиш E6 и C41?

Това е много вярно за старите диапозитиви.

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на рол филми в София > ИЗВОД
Автор: hose   
Дата:   25-11-15 23:28

pstoev - не е така… снимам вече десетина година почти само на диапозитив, и повярвай ми прекрасно ги познавам вече… идеята да ги преекспонираш винаги не е добра, напротив, стария "канон" беше да са недоекспонирани леко, за да има плътност кадъра, аз не съм привърженик и на това
преди години бях чел мнения и че Велвия 50 е по-скоро 40 - не знам, не мога да преценя
факт е обаче че май винаги е била малко по-капризна точно тя, но толкова големи и повтарящи се проблеми преди не съм имал

аз лично винаги съм снимал по светломера и с клин
и сега така правя и Деков ми се кара винаги че много лента хабя ;)

и както каза и той - не може да е от проявяването, когато в една доза има и други ленти и те са ок, значи проблема е другаде

също така - дори при клин 1, 1.5 - всичко е почти плътно черно…

относно слънцето и облаците - също не съм съгласен, напротив, цветовете които получаваш при облачно време заради по-високата цветна температура често пъти са страхотни! и тогава светломера много по-малко се лъже

не знам къде е проблема, но пък като се получи кадъра… става страхотен

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на рол филми в София > ИЗВОД
Автор: dekov   
Дата:   26-11-15 09:18

Химията за Е6 е Colortec на Tetenal
За C41 - Fuji CN16Q


Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на рол филми в София > ИЗВОД
Автор: pliska   
Дата:   26-11-15 10:44

hose:Има и Ц41 на "Раковски"86 а (до SDI).Проявяване и сканиране
за 1 час.Цена качество - доста добре.Аз съм доволен.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на рол филми в София > ИЗВОД
Автор: dekov   
Дата:   26-11-15 12:22

hose ,
сменяй тялото, или да ти дам за следващия филм Ф100 или Ф5 за тест.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на рол филми в София > ИЗВОД
Автор: hose   
Дата:   26-11-15 16:26

имам второ тяло, бях пробвал и с него и пак беше същото по спомени… може пак да тествам

за това стигнах до извода че може нещо производството вече да не е ок… или пътя до нас

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на рол филми в София > ИЗВОД
Автор: itilien   
Дата:   26-11-15 16:30

Е хубаво, ама ти като купуваш единични филми едва ли са от чак толкова различни партиди. Може да потърсиш дали има оплаквания от твоя вид по чуждите форуми, но поне аз не съм срещал подобно нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на рол филми в София > ИЗВОД
Автор: hose   
Дата:   26-11-15 16:36

даже бях пускал тема в photo.net

повечето пъти са единични филми настина, но последния пакет от 5 който снимах си беше твърдо +0.5 - последните направо си ги снимах преекспонирани за да имам 0

имам още 2-3 пакета от по 5, ще видим тях…

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »