Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: До Админи питанка по-особена!
Автор: chukov   
Дата:   16-03-17 21:42

Наиситна имаше друга атмосфера. Имаше тръпка. Аз ходех всеки четвъртък на форумни сбирки, където имаше наблизо

Най-близко до Дряново бяха сбирките в Търново и Горна Оряховица

Това бяха сбирки с по 15 човека и нагоре.

На една от първите сбирки в Търново се роди идеята за Бодиграфия

В Горна на първата сбирка, на която аз присъствах, ми напраиха шарж на салфетка :-) Бог да прости Пламен
На нея идваше и Краси от Бяла

От там Гецата ме закрасти да ходя по горите да снимам пейзаж
Казах им, че ги чакам да станат 20 човека и ще дойда в Горна да им стана кмет

От там ми излезе и прякора "Кмета"

До там, че на една Бодиграфия ме питаха наистина ли съм кмет на Дряново :-)))))) Еееех какви години


Но едно искам да ви кажа. Не е носталгия по старото време. Носталгия по хората е!



Публикацията е редактирана (16-03-17 21:50)

Отговори на това съобщение
 Re: До Админи питанка по-особена!
Автор: nislon   
Дата:   17-03-17 09:47

Вълнуващи истории, пожелавам си отново да се пишат ... тук!

Отговори на това съобщение
 Re: До Админи питанка по-особена!
Автор: HP   
Дата:   17-03-17 12:04

Дори и тези, които не ходехме по сбирки ни беше приятно да сме тук. Всички бяха, повтарям всички, готини хора и беше истинско удоволствие да пишеш и четеш темите. Ставаха епични теми Канон срещу Никон, но всичко беше в нормален тон, защото пишеха интелигентни хора.
Минаха 10-12 години, дойде младото поколение и всичко се срина.Липсатса на интелект е крещяща. Почти няма тема без обиди , псувни, да не говорим за коментарите под снимките.
За това и повечето "стари" си тръгнаха и оставиха това място на младите ;)
И без това всички са от специалист нагоре, знаят всичко, така че, ние, по-дъртите няма да се върнем, щото няма и на кой акъл да даваме [smilie7] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: До Админи питанка по-особена!
Автор: shamelessEyes   
Дата:   17-03-17 12:33

HP, извинявай ама не си съвсем прав. Всяка пролет тряя се чисти!

Отговори на това съобщение
 Re: До Админи питанка по-особена!
Автор: chukov   
Дата:   17-03-17 13:10

HP все едно го казах аз
тъкмо това написах и под един пост на едно друго място

Отговори на това съобщение
 Re: До Админи питанка по-особена!
Автор: nyamago   
Дата:   17-03-17 13:44

Хайде да не противопоставяме стари на млади! Макар да съм от губещата страна на дъртаците (където и да сложиш границата), не съм съгласен с младите колеги HP и Chukov. Може и да се повтарям от стара тема, но ще споделя един поучителен опит:

Някога баща ми не харесваше избора ми на музика, на прическа и облекло, и особено - начина на живот (на хаймана - каквито всички някога сме били). Една вечер ме повика да седнем и извади някаква изрезка от вестник.

"Почва се конското", помислих си - а той зачете:

"В днешно време младите са ужасно безотговорни и мързеливи. Вмето да учат знания и да работят за съвършенство, те предпочитат забавата и удоволствията, лекия живот и увеселенията, а на нищо сериозно не са способни. Нямат никакви полезни знания и умения, нито апетит да ги придобият.
И най-важното - изобщо не уважават по-възрастните, не зачитат съветите им и не искат да се поучат от примера им. Неуважението е открито и често обидно. Те смятат, че всичко вече знаят - и го знаят по-добре от поколението, към което нямат абсолютно никакъв респект.
Тяхното поколение е загубено и няма никакво бъдеще. нацията и човешката раса вървят към застрашителен упадък, в резултат на безотговорната слепота и отчайваща глупост на младите, отдадени на пороци, вместо на учение и труд."


Накрая, без коментари, баща ми прочете и източника:

"Преведено от древноегипетски папирус"

[beer]



Публикацията е редактирана (17-03-17 13:45)

Отговори на това съобщение
 Re: До Админи питанка по-особена!
Автор: shamelessEyes   
Дата:   17-03-17 14:37

"Разликата между поколенията си струва да се анализира и обсъжда, най-вече като нещо относително и симптом за това как стареенето се преформулира като проблем"

Ще е интересно да се включат и бабите и момите в такава тема-равносметка, за да има повече мнения относно възрастоизма у форума.

Всички остаряваме, но жените го правят малко по-добре, май [beer]



Публикацията е редактирана (17-03-17 16:34)

Отговори на това съобщение
 Re: До Админи питанка по-особена!
Автор: HP   
Дата:   17-03-17 16:41

Автор: chukov
Дата: 17-03-17 13:10

HP все едно го казах аз
тъкмо това написах и под един пост на едно друго място


[smilie24]

[beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: До Админи питанка по-особена!
Автор: shamelessEyes   
Дата:   17-03-17 16:52

Пак ще си редактирам коментара, заради това, че някои неща имат нжда от повечко старание.

Навремето, поне откакто аз го знам форума, нещата бяха по-добри, по-забавни, интересни. Освен виртуалната представата за всеки един автор се заформяха групички.

Тези групи от автори май бяха ядрото, което ми харесваше.

Сега е малко по друго и макар пак да се говори за някакви групи - предимно се свързват с фейсбук и рейтинг Б.

За десетина години в нета е станало мазало от снимки като всеки ден се качват много за сметка на качеството.

В тоя форум се наблюдава много странна смесица от професионализъм и хоби, в което няма нищо лошо ако нивото бе по-високо.

Нямам предвид технически по високо, а от гледна точка на изкуството и творческия риск.

Забелязал съм и някви чуждестранни автори и как някои съфорумци се превъзнасят по тяхната чуждестранност, а после им се сърдят що не говорели български [smile]



Публикацията е редактирана (17-03-17 17:47)

Отговори на това съобщение
 Re: До Админи питанка по-особена!
Автор: chukov   
Дата:   17-03-17 17:26

nyamago

много ми се иска да повярвам в тая изтъркана история с египетския текст, но нали виждам какво става в училището на децата, виждам си младите колеги, виждам подаващите молба за работа и т.н.

Заеби ти идеята за непреходност на ситуацията [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: До Админи питанка по-особена!
Автор: quazimodo   
Дата:   17-03-17 18:37

Чуков, нищо ли не си чул/чел за "колелото на Историята"[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: До Админи питанка по-особена!
Автор: mmjm   
Дата:   17-03-17 19:25

Ако младите са проблемни, невъзпитани, груби лоши и т.н., значи ние старите (особено вечно мрънкащите за липса на всякакви добродетели у младите) сме се провалили като техни родители, възпитатели и ментори.

От техническите и фотографските теми във форума съм научил много, за което благодаря и на млади и на стари. [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: До Админи питанка по-особена!
Автор: luboar   
Дата:   17-03-17 19:52

В началото на 2004 си купих списание "ФО", там имаше статия за един сайт за фотография - Фото Форум. Бяха представени основните участници със снимки. ...Жоро, Бони, Иван А. Зафтето, Моби Дик, Лукчето и още някои.

Липсват ми много хора тук. Но оценям и умните млади хора.



Публикацията е редактирана (18-03-17 03:22)

Отговори на това съобщение
 Re: До Админи питанка по-особена!
Автор: enizvk   
Дата:   17-03-17 20:43





Публикацията е редактирана (18-03-17 11:23)

Отговори на това съобщение
 Re: До Админи питанка по-особена!
Автор: samurai2   
Дата:   17-03-17 20:55

Тук зависта на някои колеги им идва в повече.Иначе адмирации за форума.

Отговори на това съобщение
 Re: До Админи питанка по-особена!
Автор: SameButDifferent   
Дата:   17-03-17 23:17

Не знам дали има полза да въздишаме по времето, когато всички сме били с по 15 години по-млади. За мен лично е впечатляващо, че този форум се е задържал толкова жизнен за всичките тези години. Вероятно атмосферата е променена, но предполагам, че и самите хора са се променили. Според мен сега надеждата е в младите. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: До Админи питанка по-особена!
Автор: uri64   
Дата:   18-03-17 01:52

Няма как нещата да са същите, както са били преди 15 години. Светът наоколо се променил, хората...След още 15 години ще е още по-различно. Кой знае дали нас още ще ни има, ФФ-ма ще съществува ли...Но няма лошо да има и малко носталгия и въздишки - ползата от тях може да е никаква, но и вреда няма....

Отговори на това съобщение
 Re: До Админи питанка по-особена!
Автор: Антивик   
Дата:   18-03-17 07:07

Трябва да се направи едно разграничение - какво значи млад и стар? Млад на възраст или като участник във форума и сайта...що аз тук съм от има-няма 2-3 години, значи млад, но па мартинките бая напреднаха, ЕГН-то почна да тежи[smilie3].
И понеже се заговори, какво е било, интересно ще е ако може да се изкарат някои архивни теми, от време оно. Да се види какви теми са се бистрили и как са се коментирали насоките в изкуство и фотография...

Отговори на това съобщение
 Re: До Админи питанка по-особена!
Автор: SLR   
Дата:   18-03-17 07:38

Да не забравяме и Зоната!!!

Откакто я затвориха, посещенията ми тука рязко намаляха...

Отговори на това съобщение
 Re: До Админи питанка по-особена!
Автор: fototo   
Дата:   18-03-17 11:27

Профил на fototo
Регистриран : 29.07.2003 18:28
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: До Админи питанка по-особена!
Автор: shamelessEyes   
Дата:   18-03-17 17:40

luboar, какъв ти е критерия за оценка на "умните млади хора"?

... или това е тайна, която се разкрива само с молби [beer]

sameButDifferent, а младите надежди ако знаеш кви си ги мислят [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: До Админи питанка по-особена!
Автор: sherbit   
Дата:   18-03-17 18:45

Едно време какви вълшебници имаше.

Отговори на това съобщение
 Re: До Админи питанка по-особена!
Автор: luboar   
Дата:   18-03-17 19:25

Специално ти, трябва да закарфичиш двайсет лева на писмената молба.


Отговори на това съобщение
 Re: До Админи питанка по-особена!
Автор: Jk.freeman   
Дата:   18-03-17 19:25

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Как да ви обясня, що го обичам тоя форум...



Публикацията е редактирана (18-03-17 19:30)

Отговори на това съобщение
 Re: До Админи питанка по-особена!
Автор: shamelessEyes   
Дата:   18-03-17 20:11

ей, младеж не се занасяй! знаеш, че повечето чичковци сме нормални [smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »