Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Пътуване до Будапеща
Автор: roumen6   
Дата:   29-03-17 13:23

следва...

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Будапеща
Автор: roumen6   
Дата:   29-03-17 13:26

Здравейте приятели,

В края на месец април ми предстои 4 дневна командировка до Будапеща и във връзка с това си подготвям програма за свободното време.
Моля за съвети за музеи, какво трябва задължително да посетя и отснимам и какво не.
Благодаря предварително на всички отзовали се по темата със съвети и напътствия!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Будапеща
Автор: lord_kik   
Дата:   29-03-17 13:49

Централна част е много интересна и по моста можеш да обикаляш както Буда,така и Пеща.Парламента е малко тривиално за снимаме но пък е интересна сграда,има един автобус амфибия с който правят разходки в града и после вътре в реката.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Будапеща
Автор: Synthy   
Дата:   29-03-17 14:38

Цитаделата (имай предвид, че може и да не работи - преди месец не работеше поради ремонт). Ама отиди до нея пеша :) Централна гара (мисля, че Keleti пише по картите)!! От центр. гара към мостовете имаш да гледаш един ден според мен само архитектура. Не пропускай и вечер да се разходиш по пешеходната улица. Красота голяма е.



Публикацията е редактирана (29-03-17 14:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Будапеща
Автор: martinrousev   
Дата:   29-03-17 17:40

На свечеряване се разходи край реката и няма да съжаляваш. Красив град. Където и да ходиш няма да съжалиш. Също Heroes square е едно хубаво място за посещение.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Будапеща
Автор: stef7   
Дата:   29-03-17 18:56

Будапеща е красив град. Наистина има много какво да се гледа и снима, ако си падаш по градски пейзажи, сгради, архитектура. Но 4 дни през които ще работиш и в свободното време ще гледаш не са много. Хубавото е че WizzAir летят до Будапеща, там е централата им и цените на билетите в двете посоки са доста ниски. Примерно 80 лева. И ако ти хареса винаги може да се върнеш за още.

Сред любими ми места са да се разхождам привечер или около golden hour около Рибарските кули и църквата св. Матияш (Fisherman's Bastion Saint Matthias Cathedral). Открива се много красива гледка към Пеща. Двореца на юг от същата страна вечер е много ефектно осветен, Хълма Гелерт още малко по на юг също открива много красива гледка към Пеща и Парламента. Много добро място за снимки, привечер-вечер.

Остров Маргит рано сутрин или също малко преди залез.
Разходката по Vaci Utca е толкова туристическа, че не знам дали си струва да я споменавам. Но е хубаво де. И целият квартал около прочутата улица, халите. Разходка по Булевард Андраши, там е операта а на края му е площада на героите. А зад тях има голям и хубав парк с нещо като замък.

За мен катедралата Свети Ищван е задължителна. Все пак е кръстена на моето име :)

И накрая един цитат от Бай Ганьо: "Маджарите, знайте, не са ми твърде по сърце, ама, виж, маджарките — против тях нямам нищо." Та маджарките също са си забележителност.

Част от снимите които съм правил в Будапеща


Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Будапеща
Автор: nyamago   
Дата:   29-03-17 19:26

"Задължителните" места са поизтъркани от снимане, но човек винаги може да им намери нов ракурс и интерпретация, а комуто е за пръв път - и просто да ги види и преживее, дори без да снима.

Когато съм в непознат град по работа с малко откраднато време, не ходя по списък на обекти и по 'задължителни' забележителности. Много полезна и приятна практика е да се 'загубиш' в града и да откриваш неща. Тръгваш от някой централен площад или транспортен възел и бродиш без карта, към това, което ти се струва интересно и следвайки инстинкта (и късмета) си.

Откривал съм (с голямо удовлетворение) 2 вида неща: най-прочутите забележителности, които всеки познава и където всеки пътеводител първо ще те заведе - но е много различно сам да ги откриеш, понякога неочаквано и в светлина, различна от туристическите снимки и проспекти.

Другия вид открития са неща, които никой гид няма да те заведе и да ти покаже, за които в никой справочник не пише - но са забележителни с нещо (па макар това да е нещо, интересно само за тебе). Допълнително удоволствие е после да поровиш и да прочетеш нещо за тези открития - често смайващи факти, които по друг начин никога нямаше да научим...

ЗагубИ се в Будапеща - това, което ще намериш, е безценно! [smilie24]

П.с. Друг подход при командировка е да си удължиш престоя с ден или два, ползвайки служебния билет с променена дата за връщане и преспивайки в същия или по-скромен хотел от служебния - според личния ти бюджет. Така вече не си само с 'откраднато' време, а си си баш турист и можеш дори да се включиш в някоя от организираните обиколки с екскурзовод. Има ги с автобуси или корабчета и за малко време ти показват и разказват доста много от най-важното за града. И ще ти остане време за свободни разходки - и за 'загубване' и открития[smilie3]



Публикацията е редактирана (29-03-17 19:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Будапеща
Автор: ivodam   
Дата:   29-03-17 23:34

roumen6 написа:

> Здравейте приятели,
>
> В края на месец април ми предстои 4
> дневна командировка до Будапеща и
> във връзка с това си подготвям
> програма за свободното време.
> Моля за съвети за музеи, какво
> трябва задължително да посетя и
> отснимам и какво не.
> Благодаря предварително на всички
> отзовали се по темата със съвети и
> напътствия!
> [beer]

Аз не съм човек, който може да бъде задължен, и не признавам задължителности :)
Така че няма да ти давам акъл къде какво да гледаш и снимаш, единствено ще ти препоръчам градските велосипеди,
това е нещо страхотно уредено в Будапеща. Има на много места стоянки на едни зелени велосипеди, които можеш да наемеш
за 24 часа или няколко дена. Дават ти един цифров код, с който си отключваш което и да е колело.
Караш донякъде, после можеш да го оставиш на друга стоянка, да седнеш да речем в някоя кръчма и после да вземеш друго колело,
и т.н.


[smilie7]


ПП: Имам в профила две-три снимки от Будапеща, нищо особено. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Будапеща
Автор: roumen6   
Дата:   30-03-17 15:00

благодаря на всички включили се!

естествено, че неможе да се види Будапеща за 3-4 дни. естествено, че може пак да отида... но така и така съм там да се опитам поне "да се загубя" правилно.

това с велосипедите ще е интересно... дали може да си купи човек карта за траспорта или за велосипедите или трябва да се плаща директно?

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Будапеща
Автор: da.fo   
Дата:   01-04-17 13:59

И защото днес е ден на хумора - Калеко Алеко в Унгария


Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Будапеща
Автор: jino   
Дата:   01-04-17 19:16

хубав град ама като излезеш извън центъра мизерия и цигания като София

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Будапеща
Автор: jino   
Дата:   01-04-17 19:18

та в този ред мисли снимай извън центъра )))

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Будапеща
Автор: veronika   
Дата:   02-04-17 08:59

Будапеща е красива и всеки ще намери много за снимане.
Най - посещавани забележителности stef7 е написал.
Парламента - колкото и да е тривиално вечер е много красив
Мостовете на Дунав в центъра също вечер са красиво осветени
Цитаделата
Рибарските кули и двореца
Базиликата Св. Стефан
Улица "Ваци"
Площада на героите
Замъка Vajdahunyad мен ме впечатли. Зад него има едно хубаво езерце с гледка към замъка, който се отразява в него.
Остров "Margit", който е красив парк
Аз препоръчвам и "Обувките на Дунав"
Всички тези забележителности са горе-долу в центъра.
Музеи според интересите - аз търсих музей на минералите, но се оказа, че е с предварително записване и не работеше.
Има красив зоопарк и Тропикариум, но зоопарка е голям и отнема време, а Тропикариума е далеч от центъра.
Имаше интересна "скрита" църква, която отвън не приличаше на църква, с интересен купул отвътре, но не помня как се казваше. Местен ни заведе.
Вечерната разходка в центъра за снимки е задължителна според мен.

Ние ползвахме градски транспорт и тогава се оказа, че седмичната карта ще ни е най-изгодна (за 5 дни бяхме). Имат денонощен транспорт, но не всички линии.
Приложението Tripadvisor е много удобно за ориентиране.

Приятна разходка [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Будапеща
Автор: roumen6   
Дата:   04-04-17 14:13

благодаря вероника!
da.fo [smilie5]
jino не ми се снима софия...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »