Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Промени в страница СНИМКА
Автор: Admin   
Дата:   29-03-17 11:22

Уважаеми форумци,

Днес ще забележите промени във визията и функционалността на страница снимка и албум. Част от промените са със цел по-добра видимост и достъпност и през мобилни устройства.

Можете да ни пишете препоръки, коментари, съобщения за грешки и неправилно функциониране тук, както и на лични съобщения и имейл.

Молим ви да не спамите темата с коментари, които нямат отношение към написаното по-горе. [smile]

Хубав ден!

 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: iasen2   
Дата:   29-03-17 11:34

Поздравления, добро начало :)
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: CDman   
Дата:   29-03-17 12:48

Някои снимки се виждат така:


http://prikachi.com/images/624/9080624w.jpg



И презарежда безкрайно.

Мозила 52.0.1

 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: iasen2   
Дата:   29-03-17 13:31

админа имаше предвид качването на снимки
а това, което показваш е заради проблеми в сървъра, временно е и само презареди страницата

А иначе пренаписването на този форум за мобилни устройства си е много и къртовска работа

За сравнение и в чуждите такива форуми си има много неща за дялане и оправяне.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: CDman   
Дата:   29-03-17 14:09

Извинявам се - не съм разбрал. [beer] .

Току що качих снимка. Работи, но не знаеш кога е тръгнала да се качва. В смисъл преди излизаше една зъбна предавка, а сека уж зависва и докато се чудя дали качва натиснах няколко пъти и снимката се качи няколко пъти(поне при мен е така), но снимката се качва все пак. [smilie24]

Всичко друго работи.



Публикацията е редактирана (29-03-17 14:10)
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Admin   
Дата:   29-03-17 16:16

CDman, това нещо не трябва да е от смяната и ако имаш проблем с него просто кажи от кога е и пак го опиши.
Ще го тестваме.

Поздрави
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: CDman   
Дата:   29-03-17 16:28

Предишните снимки на врабчетата качих на 20.03. Нямаше проблем. Днес качих една само да тествам и стана така както описах. Сега ще кача оше една тестова и ще видя какво ще стане.

Едит:

Значи онези колелца се появяват когато снимката се качва в белия правоъгълник т.е. перди да я качиш в сайта.

Като укажа албум, раздел и т.н. и натисна бутона за качване пак все едно зависва т.е. няма индикация, че снимката се качва. Изчаках този път без да дублирам бутона и се качи.

Функцията работи, но ако не знаеш - както аз предния път ще натискаш бутона и ше си качиш всички избрани снимки толкова пъти колкото си натиснал бутона.
Това е за момента.



Публикацията е редактирана (29-03-17 16:36)
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: nislon   
Дата:   29-03-17 16:42

В действителност, когато се попълни формата за качване на снимка и се клилне бутона Качи, няма индикация, че се качва снимката. Минава известно време, без видимо нещо да става, което зависи от ъплоуд-трафика на качващия снимката. Естествена реакция е да се кликне повторно бутона, тогава снимката се качва многократно. Все пак, при по-често качване наснимки, с това се свиква.
Добре би било, според мен да се постави някаква индикация - прогрес-бар, или поне подсказващ текст: "Снимката се качва...". Също, да се ограничи софтуерно многократното кликане на бутона.



Публикацията е редактирана (29-03-17 16:47)
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: golded   
Дата:   29-03-17 16:47

При мен проблемът е като при CDman, когато натисна бутона "качи"
не се случва нищо, след известно време се появява прозорец на който
пише: "качването на снимки приключи успешно". Нито една от другите
функции не работи - "избери категория", "могат да коментират всички",
"избери албум" и т. н. [smilie11]

 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: samurai2   
Дата:   29-03-17 16:50

при мен всичко е наред
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: krasipanchev   
Дата:   29-03-17 17:20

Изчезнаха коментарите под всички кадри....Временен бъг ли е?
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Admin   
Дата:   29-03-17 18:54

Пренастройваме ги, за да могат да влезат в новата функционалност.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: spotter84   
Дата:   29-03-17 18:59

Звучи интересно! [beer] [beer] Чакам с интерес, предполагам ще има интересни опции, които са били недостъпни досега. :)



Публикацията е редактирана (29-03-17 19:01)
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: ipp   
Дата:   29-03-17 19:40

базар - моите обяви - Няма намерени резултати :)

 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: luboar   
Дата:   29-03-17 19:49

без коментари, е много по-добре.
оставете така !
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   29-03-17 19:58

Иначе luboar ще банне и другата половина потребители :D
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: slyn4ogled   
Дата:   29-03-17 20:02

И аз потвърждавам - МОИТЕ ОБЯВИ ги няма, не излиза нищо и за ЛЮБИМИ !!!
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: luboar   
Дата:   29-03-17 20:14

Голям кеф, амбулантните търговци-чалгари, ги няма.
Супер сайт. За първи път ми харесва от, 12 години !
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: iliyanb   
Дата:   29-03-17 20:24

spotter84, с интерес чакаш какво? Днес си се изказал сигурно между 30 и 50 пъти под снимки, въпреки смяната на функционалността и невъзможността за пълно развихряне [smilie18] . Дай предложения за подобрение [smilie18].
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: spotter84   
Дата:   29-03-17 20:56

Илияне, не се занимавай с мен ако обичаш!
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: iliyanb   
Дата:   29-03-17 21:06

Spotter84, все още не се занимавам. Само подхвърлям... Мога и да те почна [smilie7]
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: vili_anastasova   
Дата:   29-03-17 21:07

Да, в момента се правят промени, преди малко започнах да виждам снимките на черен фон, но, повярвайте ми, това въобще не ми хареса как изглежда, дано това да не е новата визия на сайта. А и коментарите под снимката не изглеждаха никак добре....
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: spotter84   
Дата:   29-03-17 21:09

Не ме интересува! Когато ме познаваш лично, тогава с квалификациите. Правиш хубави снимки и аз съм оценил това и коментирал това. Не си позволявам да коментирам друго!
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: iliyanb   
Дата:   29-03-17 21:13

Още не съм дал квалификации[smilie7] spotter84. Осрахте сайта... Това не е квалификация, а съжаление. Не сте тук за фотографията, ти и другите като теб. Диалогът няма да е в твой интерес. Както и на много други. Какви снимки правя аз, е без значение, предвид контекста на коментарите ми.



Публикацията е редактирана (29-03-17 21:14)
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: samurai2   
Дата:   29-03-17 21:14

Оффф божеее...божеее
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: vlatom   
Дата:   29-03-17 21:25

Добре е при качване да може да се подбере фон от няколко възможности-бял,нюанси на сивото,черен.

 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Panov   
Дата:   29-03-17 21:35





Публикацията е редактирана (03-04-17 00:35)
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: sherbit   
Дата:   29-03-17 21:40

Да си.. много яко.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: SameButDifferent   
Дата:   29-03-17 21:49

Какъв е смисълът от бутона "Виж автора", ако по-долу има "Още снимки на ..."?

 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: hardcpz   
Дата:   29-03-17 21:49

много ме радва новата версия [beer]
имам предложение - коментарите да са видими само след натискане на бутон. в момента без тях е перфектно, вниманието се фокусира директно върху снимката [smile]

 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: angel.s   
Дата:   29-03-17 22:13

Админи,Много добре направено![beer]
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: JohnyWalker   
Дата:   29-03-17 22:45

Everybody has a testing environment. Some people are lucky enough to have a totally separate environment to run production in. [smilie18]
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: mitpis   
Дата:   29-03-17 22:48

на мен също не ми харесва черния фон, според мен е по-добре някакво по-тъмно сиво.
А и хавъра на горните бутони можеше да е по-интересен, така е много обикновен.



Публикацията е редактирана (29-03-17 22:56)
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: dragoart   
Дата:   29-03-17 22:59

Не мога да разбера защо когато нещо работи добре,трябва винаги да се развали.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: mihelangelo   
Дата:   29-03-17 23:12

А поради каква причина ми изчезнаха всички обяви и всички неща от любими? Това ли са промените?сега обявите наново ли да ги качвам в базара?[smilie23]
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Umbra   
Дата:   29-03-17 23:47

Визията все повече започва да наподобява facebook...
...което малко ме натъжава.
Следване, вот за коментари, преди колко време е написан коментара, а не кога точно и много други....
Старият облик си имаше особено очарование... но ще се свикне с промените, какво да се прави...
[shtrak]
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: picantino_   
Дата:   30-03-17 00:41

Сега през телефона наистина изглежда по добре сайта. Екзиф файла излиза след цъкване на снимката. Доста му се чудих от къде се изкарва. Когато си отворил снимка и искаш да отидеш във форума или секция албум става с клик на съответния бутон,без да се налага да връщаш назад и тогава да търсиш каквото ти трябва. Като цяло работи доста по бързо сайта през малкия екран. За черния фон също не ми допада това черно. Съвсем ми изглеждат други снимките. Ако може да се наглася светло или тъмно сив фона ще е чудесно. Иначе като цяло браво на админ за свършената работа.
[smile]
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: spotter84   
Дата:   30-03-17 00:47

А вие виждате ли коментарите към собствените си снимки? Аз поне към момента за нито една. [smilie8]



Публикацията е редактирана (30-03-17 00:48)
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: roburt48   
Дата:   30-03-17 01:19

А аз, дори и след като гласувам не виждам кой е автора, нито препратка към профила му ....[smilie8] Пък може и да съм кьорав [smilie5]
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: pachok   
Дата:   30-03-17 01:28

Не ми се показват коментарите под никоя от моите снимки. На другите под снимките ги виждам.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Admin   
Дата:   30-03-17 02:00

pachok, под коя например?
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Jk.freeman   
Дата:   30-03-17 02:09

има предвид, че всеки от неговия си профил не вижда коментари на неговите си снимки.

Едит.

Чакай, че и аз не се изразих правилно. Примерно той вижда коментари на чужди снимки, но не и на неговите. Аз виждам коментарите под чужди снимки, но не и под моите собствени.



Публикацията е редактирана (30-03-17 02:11)
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: pachok   
Дата:   30-03-17 02:12

Под нито една от моите снимки не виждам абсолютно никакви коментари. А като отворя произволни снимки на други автори си се показват коментарите под тях.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: roburt48   
Дата:   30-03-17 02:37

При мен също не са видими коментарите на моите снимки (на нито една).... Също така при гласуване трябва да "изляза" от снимката и чак след като се върна отново на нея виждам кой е автора.... Да не говорим, че той всъщност е видим априори долу вдясно на "виж още снимки на ...." !
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: roburt48   
Дата:   30-03-17 02:47

.... съгласен и с всички, на които не им допада черният фон. Много "притиска" !!
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: roburt48   
Дата:   30-03-17 02:50

Между другото тази вечер забелязах още нещо - пуснах две лични съобщения до колега и след няколко минути същите тези съобщения ми се връщаха обратно като адресирани до мен [smilie5] ... с мигащо, жълтичко пликче [smile] !
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: coolman_kk   
Дата:   30-03-17 07:16

Коментарите на личните снимки не се виждат, а на другите са ок.
Бутон "следвай" не работи.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: victory13   
Дата:   30-03-17 07:27

ползвайте си втория ник, и ще ги видите [smilie18]

ще изчакам финалните настройки и визия за коментиране [smilie5]
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: krasipanchev   
Дата:   30-03-17 07:53

Още едно предложение....Преди при увеличение, кадъра ставаше доста по голям, бих искал тази опция да се запази! Тоест увеличението да става на 3 стъпки, първите две както сте го направили до момента и трета в по голямо увеличение! За снимащите Макро като мен, беше полезно!.....Благодаря!
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: spotter84   
Дата:   30-03-17 08:01

Аз сякаш съм за стария интерфейс и фон, но с новите опции.... [smilie8] [smilie8] [smilie8]
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: ценослав   
Дата:   30-03-17 08:20

Фотографи!!! Клекнахте ли пред ..... телефонистите??!!! Продавайте тия тъпи фотоапарати!!! [smilie3]
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: ombre   
Дата:   30-03-17 08:40

И аз не виждам коментарите,ама предполагам е нещо дребно което може да се оправи.Черния фон ми допада,но и нещо тъмно сиво да,пак ще е гот.Като цяло наподобява повече Фликър според мен,а не ФБ.Лично ми харесва как е направено.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: nislon   
Дата:   30-03-17 09:02

Аз също не харесвам нищо, напомнящо ФБ, никога не съм имал регистрация там. Все пак, явно светът върви в тази посока, а такива като мен с упадачно мислене, колкото по-бързо свикнат и се пренастроят - толкова по добре за тях. [smilie3]
По-добре така, отколкото да ревем за бутон ФФ-Стара версия.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: CDman   
Дата:   30-03-17 09:21

От мен по темата.

Визията "снимка" ми напомня тази на 35фото. Лично на мен ми допада. [smilie24]

Забележки:

В менюто горе по две - вход,форум, базар. Едното не е активно, а другото не работи.

Няма бутон за връщане към главната страница.

Сигурно е в процес на разработка тъй че само отбелязвам.[smilie24]

В английската версия менютата остават на български:


http://prikachi.com/images/341/9081341q.jpg



след няколко рефреша се оправят.[smilie24]

И като сте почнали по визията имам една малка забележка.

Да се уточни в БГ версията ТОП ли ше е или ТОР.

Има ТОП по коментари има ТОП 150 автори и на същата страница ТОР 100.

Не е съществено - само отбелязвам. [smile]

 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: loshka   
Дата:   30-03-17 09:34

Аз също не виждам коментари под снимките си.
За сив фон съм също. [smile]
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: nyamago   
Дата:   30-03-17 10:06

За всички, на които се привижда прилика с Фейсбук - твърде дълго прекарвате там [smilie6] Аз не познавам Фейсбук и виждам прилики с други сайтове, в което няма лошо:

'Модите' в потребителския интерфейс не са случайни, а най-често са резултат на сериозни ергономични изследвания. Дори сляпо да се следват, не би било грешка - по-новите типове дизайн са по-удобни и бързи по принцип.

Като всеки принцип си има изключения и следва да се прилага с мислене. Например популярният днес бял фон не е най-добър за фотография и много фотографски сайтове го променят - както е направено и тук. Дискусии и общи изгледи са на бял (или много светъл) фон, а самата снимка - на черен.

Черният фон, обаче, не е идеален за някои частни случаи на ЧБ фотография или цветна където естествени сенки/тъмни места преливат в черна винета (или пък е добавена черна рамка). Затова едно добро решение е сив фон - като стария на ФФ или по-тъмно сив, като на Фликър и други фото-сайтове. Може да се помисли за такъв вариант (или за избор на фон - или на схема/тема -от потребителя?)
- - - -

За момента от функционална гледна точка виждам в горния край два реда менюта, които (почти) се дублират? И при натискане на бутоните им нищо не се случва (в момента поне) и се налага връщане през браузера на заден ход до старата главна страница. (Chrome на Win10, стандартни актуални версии).
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: madn3ss   
Дата:   30-03-17 10:37

Полето за писане на коментар под снимка не е очертано все - едно го няма. Очертание излиза след като се кликне върху мястото за писане.
...ама и аз как го обясних само..



Публикацията е редактирана (30-03-17 10:38)
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: SaS   
Дата:   30-03-17 10:41

Здравейте,

коментарите под собствени снимки трябва вече да се виждат.
По другите забележки работим, повечето ги знаем, но при прехвърлянето на кодовете се объркват поради леки разлики във версиите на софтуера.

За фона разбираме, че има различни предпочитания и ще направим опция да може да се променя. Може би да постигнем консенсус кой да е по подразбиране и след това другите опционално да се променят.
Ето тема за размисъл:
Авторът да може да избира фон за всяка снимки или по подразбиране за профила си? Ако е за всяка снимка, по-скоро трябва да може да променя фона от страницата при преглеждане на снимката?
Или потребителя да може да избира?

Мисля, че е добре автора да може да си избира за всяка снимка.
Отделно потребителя при преглеждане да може моментно да смени фона.

Коментари?
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: rimohit   
Дата:   30-03-17 10:45

"Мисля, че е добре автора да може да си избира за всяка снимка.
Отделно потребителя при преглеждане да може моментно да смени фона." [smilie24]
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: madn3ss   
Дата:   30-03-17 10:46

Автора да избира кой фон да е по подразбиране за всяка негова снимка, а другите при желание да имат възможност да видят снимката с друг фон. [smilie24]


Сега забелязах - при гласуване не излиза балончето "вие гласувахте с...", съответно при повторно натискане вече излиза балонче "вече сте гласували..."



Публикацията е редактирана (30-03-17 10:47)
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: kali222   
Дата:   30-03-17 10:54

Най-напред бих искала да благодаря за положените усилия да се подобри изгледа и функционалността на ФФ, особено на мобилни устройства.
Дребните проблеми постепенно ще се решат...

На мен ми направи впечатление, че на таблет в Хром се вижда името на автора в таб лентата. За мен лично това е без значение, но го казвам само понеже знам колко много се държи на анонимността...
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Dobnej   
Дата:   30-03-17 11:34

След гласуване за снимката не излиза името на автора.Трябава да се върнеш след това отново на същата снимка за да ти излезе името!?



Публикацията е редактирана (30-03-17 12:02)
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: rimohit   
Дата:   30-03-17 11:38

Сърцето за маркиране на "лщбими снимки" е червено на всички снимки и след маркиране става сиво.По логично е да е обратното.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: SaS   
Дата:   30-03-17 11:38

@madn3ss,

при гласуване би трябвало да се оцветява натиснатия бутон без да излиза tooltip-че.
На селдващо натискане трябва да излиза tooltip-а.
Не е ли така?
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: pumabg   
Дата:   30-03-17 12:12

Автор: nyamago
Дата: 30-03-17 10:06

Например популярният днес бял фон не е най-добър за фотография и много фотографски сайтове го променят - както е направено и тук. Дискусии и общи изгледи са на бял (или много светъл) фон, а самата снимка - на черен.

Черният фон, обаче, не е идеален за някои частни случаи на ЧБ фотография или цветна където естествени сенки/тъмни места преливат в черна винета (или пък е добавена черна рамка). Затова едно добро решение е сив фон - като стария на ФФ или по-тъмно сив, като на Фликър и други фото-сайтове. Може да се помисли за такъв вариант (или за избор на фон - или на схема/тема -от потребителя?)


[smilie24]

Автор: rimohit
Дата: 30-03-17 10:45

"Мисля, че е добре автора да може да си избира за всяка снимка.
Отделно потребителя при преглеждане да може моментно да смени фона." [smilie24]

[smilie24]

 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: madn3ss   
Дата:   30-03-17 12:48

"Автор: SaS
Дата: 30-03-17 11:38

@madn3ss,

при гласуване би трябвало да се оцветява натиснатия бутон без да излиза tooltip-че.
На селдващо натискане трябва да излиза tooltip-а.
Не е ли така?"

Бутона си е сив и не се оцветява. Ако има значние - браузъра е хром.



Публикацията е редактирана (30-03-17 12:50)
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: philip   
Дата:   30-03-17 13:03

Черен или почти черен фон по подразбиране ми се чини най-добре, щото, като ида на кино само екрана свети. Ако има опции за избор на фон, мисля да не са много, че може да си харесам някой оттенък на суросинкяво и шЪ стане буза[smilie18]

 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: max-1   
Дата:   30-03-17 13:32

Харесва ми !!! [beer]
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: CDman   
Дата:   30-03-17 13:52

Авторът да може да избира фон за всяка снимки или по подразбиране за профила си? Ако е за всяка снимка, по-скоро трябва да може да променя фона от страницата при преглеждане на снимката?
Или потребителя да може да избира?



Мисля, че е добре автора да избира защото някои снимки стоят по-добре на черен фон, а други като тази:


http://prikachi.com/images/465/9081465z.jpg



не

Ако автора на снимката, която давам за пример може да избира едва ли би избрал черен фон.

Иначе всичко друго поне при мен работи. Остава проблема с липса на ъплоуд нотификация за който стана дума вчера, но сигурно се работи по него. [smilie24]

 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: SaS   
Дата:   30-03-17 14:07

Да, ще има индикация за ъплоуд. То има предвидена, но се е самоспряла по някаква причина.

Поздрави
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: krasipanchev   
Дата:   30-03-17 14:09

Още нещо...От известно време сайта не разчита точно екзифа, по точно скороста на затвора!Излиза в някакви десети и стотни след нулата!!!
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: spotter84   
Дата:   30-03-17 14:10

Дано не се повторя с някой, но когато например се цъкне на последни коментари без значение на кой, отново снимката излиза без коментари по стария образец докато траеше ъпдейта.[beer]
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: stalker   
Дата:   30-03-17 14:37

Когато отвориш даден кадър и натиснеш бутончето за разпъване каква е идеята ? Да ти покаже оригиналния размер или просто да ти покаже снимката в неоригинален, но по-голям размер ?
Защото не показва оригиналния размер.

Благодаря !
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: sayman   
Дата:   30-03-17 14:41

Адмирации за волята за промяната [shtrak]

Спомням си преди години когато се внедряваше дизайна, който е в момента … пак си имаше брожения, харесващи старото и обратното.
Е не може да си седи само съществуващото. Трябва да има развитие и подкрепям админите за започнатите промени.

Мен лично не ме интересува как и къде са коментарите, цвета им и такива дребни неща, които съм убеден, че ще бъдат оправени.

Аз искам да мога да обърна внимание на самия кадър, да разглеждам фотография и за това ви показвам как изглежда един кадър през мобилната версия.

Оградил съм стрелките за ляво дясно. Моля ви … махнете ги [smilie11]
Не е нормално да седят щамповани върху всеки кадър. Грозно е и не работи положително за кадъра.


https://img-fotki.yandex.ru/get/196060/324400757.4/0_17d8f9_a5885714_L.jpg



Относно дискусията за фона съм напълно съгласен с Тишо:
"Мисля, че е добре автора да може да си избира за всяка снимка.
Отделно потребителя при преглеждане да може моментно да смени фона." [smilie24]


Друго нещо, което е странно и надявам се е бъг в мобилната версия е, че когато отвориш снимка и я докоснеш се отваря прозорец с екзив информациията, който заема целия екран и може да се затвори само с малко "x" в горния десен край.
Макар и погрешно и без умисъл всяко едно докосване отваря този прозорец, което определено е нежелано и изнервя.

За мен докосването върху кадър трябва да го отваря във full screen без никаква друга информация както се визуализира и в настолната версия.



Публикацията е редактирана (30-03-17 14:45)
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: ombre   
Дата:   30-03-17 14:52

Вече виждам коментарите,както казах,доста ми прилича на Фликър.Преди обаче бяха в обратен ред.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: spotter84   
Дата:   30-03-17 15:27

Като говорим за коментари, все още седи вчерашната версия със "Сменяме функционалност на сайта. Коментари ще може да пишете по-късно" и когато се избере снимка от Нови предложения вдясно. [smilie8]



Публикацията е редактирана (30-03-17 15:31)
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Shael   
Дата:   30-03-17 16:08

Нека дам и аз препоръка.Резкият преход между черен фон на представения кадър и светлия, почти бял фон за коментари стресира зрението.Поне на мен ми въздейства по този начин и бих предпочел също тъмен фон на коментарите, защо не и черен. Тъмно сивата разделителна линия, в която излиза аватарът на автора е достътъчна , за да разграничи двете полета. Иде реч за версията за компютър, върху мобилната нямам поглед. Желая успех на екипа![beer]

 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: asahi   
Дата:   30-03-17 16:15

Съгласен с горното [smilie24]
Неутралната цветова схема беше много успокоителна за очите. Да не забравяме, че повечето потребители гледат сайта на хубави монитори и не са им нужни резки контрасти, за да забележат или не пропуснат нещо.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Eld1abl0N3gr0   
Дата:   30-03-17 16:39

Някой каза ли че , ако докато си във форума , цъкнеш снимките които излизат от дясно в графата "нови предложения" - снимките си излизат в стария вариант ?
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Denis_Radikov   
Дата:   30-03-17 17:18

Сложете защита на снимките,да не могат да бъдат теглени свободно.
[smilie7] Иначе е станало много добре. [beer]
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: asahi   
Дата:   30-03-17 17:40

Няма такава защита. Има пречки, които могат да се преодоляват.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Jk.freeman   
Дата:   30-03-17 19:31

Сега забелязах, че всяка снимка от дясно които се нареждат, като я цъкна ме връща към index.php То и снощи беше така, после се оправи, сега пак е така...
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: luboar   
Дата:   30-03-17 21:41

черния фон, не е ОК
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Synthy   
Дата:   30-03-17 22:22

Поздравления за новата визия в "Снимка". Чудесна е. На мен черният фон ми допада. Може би може да е малко по-светъл, RGB 35/35/35 примерно.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Jk.freeman   
Дата:   30-03-17 23:01

Към SAS: Админ, значи искам специално за мене да има някакъв допълнителен бутон за гласуване, нещо повече от "злато". Примерно "безценно" или...абе и аз не знам точно, изненадайте ме. Щото има кадри за които златото е нищожно.

Благодаря предварително !

Благодаря ви, че ви има ![beer]

Чакам отговор.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: nyamago   
Дата:   30-03-17 23:14

Не можах да намеря редакциите към някои снимки... Край на тая функция?
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: roburt48   
Дата:   30-03-17 23:56

Нещата бавно се нареждат [smilie5]
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: shamelessEyes   
Дата:   31-03-17 06:51

не ми харесва промяната!
1).. няма плавен преход от/към останалата
част от сайта.
2) информацията към снимката (гласували, заглавие, от автора и т.т.)
би трябвало да е в същия стил (дизайн)като нововъведенията.

Jk.freeman, и аз искам специален бутон [smilie18] paypall или
подобен [smilie24]
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: stalker   
Дата:   31-03-17 10:35

Питах преди , но никой не ме отрази :)
Не че е задължително но.. да попитам пак :

Когато отвориш даден кадър и натиснеш бутончето за разпъване /горе вдясно/ каква е идеята ? Да ти покаже оригиналния размер или просто да ти покаже снимката в неоригинален, но по-голям размер ?
Защото не показва оригиналния размер.И ще показва ли оригинален размер за в бъдеще или не ?

Благодаря !
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Blackthrone   
Дата:   31-03-17 11:03

Добра функционалност но лоша визия, долната светла част стои като кръпка на страницата. Първия път, когато го видях, помислих, че нещо се бъгва и страницата не може да се зареди нормално
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: BXMarkov   
Дата:   31-03-17 12:37

И за мен черният фон не е ОК. Добре е да е неутрален както преди, коментарите на светло сив фон също дразнят, имената на авторите пък в бледо розово-червено не се виждат отчетливо.

П.С. Бързи връзки,фотописи и образователна секция не стоят добре във форма за качване на снимки, там основно се отива за качване на снимки, а не за да се търсят други раздели на сайта.



Публикацията е редактирана (31-03-17 12:42)
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: SaS   
Дата:   31-03-17 12:44

Здравейте,

прочели сме всичко, по повечето неща все още работим и ще ги отразим. Имайте още малко търпение.

* добавена е защита на снимката от Десен клик на мишката и save image as, но само за снимка Всички права запазени. За CreativeCommons не важи.

* идеята за бутончето за разпъване в горната дясна част на снимката беше с идея да дублира кликането на снимката за потребители, които не биха се сетили. Може би все пак да го отделим като допълнителна функция, която да пуска браузъра на функция FullScreen?
Идеи?
Тук има една особеност, че за по-малки монитори пак снимката няма да е HD, но ако я разпънем на HD, тя ще излезе извън екрана и няма да се вижда цялата.

* вече стара функционалност за снимка не съществува. Всеки един адрес води към новата

* на страница Снимка има проблеми с контекста на предишни и следващи снимки, който ще оправим. Имам предвид, че в зависимост от къде си влязъл трябва да можеш да прелистваш правилно, а понякога се получава различен контекст.

* фона ще го посивим леко.
И ще дадем опция Автор да го "настрои", както и потребител да промерни когато разглежда.

* коментарите са в обратен ред, за да може най-новия да е близко до формата за писане, която също да е горе. Това улеснява писането, особено за мобилни устройства, за да не се скролва огромна колона коментари.

@shamelessEyes - Останалата част на сайта няма да остане така, а следващите дни постепенно ще влезе в същата глава и ще се попромени постепенно.
Не разбрахме за коя информация пишете, която да е в същия стил. Тя сега не е ли?

@nyamago - От доста време има много питания на автори да се забрани Save Image As. В този слуай Редакция на снимка няма как да продължи. Ако имате и идея освен констатацията, споделете?

@Jk.freeman - Ако искаш да произведен почетни медали? Дай да се договорим с монетния двор или някой китайски производител и да ги кичим на снимките или на авторите. И ще ги молим като ходят при клиенти да носят медалите. :)

@sayman - [smilie24] Вярно е, че еовек свиква и понякога се съпротивлява на промените.
Не са красиви стрелките. ОК ще ги махнем, но какво да подсказва за прелистване? В плана е да сложим и swipe събитие, което да хваща прелистване с плъзгане с пръста.
За Info EXIF панела, да не е добре сложен там. Ще го махнем и ще го "вържем" за бутон. Имахме идея да сложим зуум на снимката при пипане върху нея, но не сме намерили, все още,стабилно работещ plugin.
При теб виждам, че сърцето за Любими не се зарежда правилно. Би ли дал един Refresh?

@krasipanchev - Коригирано е това с EXIF-а.
От EXIF винаги се извлича по този начин, но преди показване трябва да се конвертира. Мерси.


Благодарим за обратната връзка на всички!
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Pavlov   
Дата:   31-03-17 12:55

А промени в Базара да очакваме ли?... Или и тази година ще останат "за догодина" [smile]
"Цифрова техника" е пълна с аксесоари, филмови тела и обективи. В "артикули" е каша. Търсачката не работи като хората. Напишеш ли обява - после не можеш да добавиш снимка към нея, трябва да я спираш и пускаш наново. И т.н.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: BXMarkov   
Дата:   31-03-17 12:59

* добавена е защита на снимката от Десен клик на мишката и save image as, но само за снимка Всички права запазени. За CreativeCommons не важи. [smilie24] , но не важи когато снимката се отвори в голям размер, тогава save as пак си го има.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: stalker   
Дата:   31-03-17 13:02

Sas :

.....................
* идеята за бутончето за разпъване в горната дясна част на снимката беше с идея да дублира кликането на снимката за потребители, които не биха се сетили. Може би все пак да го отделим като допълнителна функция, която да пуска браузъра на функция FullScreen?
Идеи?
Тук има една особеност, че за по-малки монитори пак снимката няма да е HD, но ако я разпънем на HD, тя ще излезе извън екрана и няма да се вижда цялата.
.....................

Опцията за цял екран е ок.Но според мен е задължително и да се запази старата функционалност за разпъване в оригинален /цял/ размер.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Synthy   
Дата:   31-03-17 13:38

За разпъването, според мен най-добре би било да има две опции: на цял екран и оригинален размер. Кой каквото иска да си клика (в зависимост от монитора си). Това със забраната на Save as е малко безсмислена, но след като я има вече - нека.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: iliyanb   
Дата:   31-03-17 13:57

SaS,

Авторите гледам сте решили вече да не ги криете. И по-добре...
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   31-03-17 13:59

Скрити са си ...
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: iliyanb   
Дата:   31-03-17 14:00

Скрити са дръжки[smilie5]
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Synthy   
Дата:   31-03-17 14:02

скрити са, а "още снимки от.." според мен е бъг [smile]



Публикацията е редактирана (31-03-17 14:03)
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: iliyanb   
Дата:   31-03-17 14:03

Скрити са дръжки [smilie5] [smilie5]
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Synthy   
Дата:   31-03-17 14:03

Поправих се :)
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: iliyanb   
Дата:   31-03-17 14:04

Аз предлагам да го оставят този "бъг".



Публикацията е редактирана (31-03-17 14:06)
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Synthy   
Дата:   31-03-17 14:06

Абе на кой му пука за името на автора? На мен не. Значи е все тая [smilie18] [smilie18]
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: iliyanb   
Дата:   31-03-17 14:07

И аз това викам. Тез, на които им пука, така или иначе намират начини да проверят кое е авторчето [smilie5]
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: CDman   
Дата:   31-03-17 14:19

Никакъв проблем не е да видиш името на автора.

С новата функционалност за забрана за сейфване като чукнеш десен бутон и излиза съобщение " Хееей това е снимката на (името и ник-а на автора)" [smilie5]

Може вместо "Хееееей" да пише "Чшшш алоооу" [smilie18]

 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: krist   
Дата:   31-03-17 14:42

Най-после отпадна тънката бяла рамка около снимките! [cool]

 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Eld1abl0N3gr0   
Дата:   31-03-17 14:46

написа:

> Никакъв проблем не е да видиш
> името на автора.
>
> С новата функционалност за
> забрана за сейфване като чукнеш
> десен бутон и излиза съобщение "
> Хееей това е снимката на (името и
> ник-а на автора)" [smilie5]
>
> Може вместо "Хееееей" да пише "Чшшш
> алоооу" [smilie18]
>


Като стана дума за това предупреждение - има ли начин да се преглеждат снимките в пълния им размер ? Надявам се че ме разбрахте - досега можех с десен бутон на мишката да избера "отвори изображението в нов раздел" и по този начин да прегледам снимката в оригиналния и размер .
Опцията за увеличаване на снимките не е достатъчна , поне според мен , особено за кадри в "портретна ориентация" .

 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   31-03-17 14:53

Предлагам първите 24 часа от пускането на снимката да не се коментира.Също името на автора да не фигурира под снимката през това време.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: spotter84   
Дата:   31-03-17 15:16

Страхотно предложение, подкрепям с 2 ръце![cool]
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: CDman   
Дата:   31-03-17 15:58

Има нещо недорабтено в тази забрана за сейф. Добре - нямам право да записвам чужди снимки, но влизам в собствения си профил , в моя снимка, чукам десен бутон и "Хеей ..." [smilie8]

Е как да сложа моя лична снимка в тема примерно ? [smilie11]



Публикацията е редактирана (31-03-17 15:59)
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: rimohit   
Дата:   31-03-17 16:11

В дясно , до сърцето имаше бутон за взимане на линк...
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Synthy   
Дата:   31-03-17 16:14

Абе изобщо тази работа със забраната е малко тъпа. Който е решил да открадне снимката - ще го направи. Който иска да си пази снимките от посегателства - да не ги пубикува по форумите (в частност в интернет).
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: nislon   
Дата:   31-03-17 16:15

Предлагам:

1. Все пак възможността аз редакция да се върне под някаква форма:
- разрешаване на Save as по поизкване за редакция;
- възможност на лични съобщения да се прикачват файлове (снимки), както при имейлите, които евентуално ще се пазят временно на сървъра на сайта, след което автоматично ще се изтриват, за да не заемат излишно място;
- дори и чрез PrintScreen да се копира снимката, макар с по-лошо качество, една кроп-редакция би била от полза;

2. Ако ще има многоредови коментари, да се изчисти грешката - символ на нов ред "\n".
Връщане на възможността за форматиране на текст: Bold, [iItalic], и отново да се пращат линкове.

Вярно, тези неща може да водят до разводняване, като увличане в дълги нефотографски разказчета, музикални поздравчета и т.н., но е златна възможност за общополезни критики, препратки към други снимки и подобни.
Лично аз съм получавал безценна фотографска информация под формата на коментари и редакции.

П.П. Иначе с новите неща започнах да свиквам и да ми харесват, дори [smilie3]
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: CDman   
Дата:   31-03-17 16:20

Ааааа ама то имало още икони. [smilie8]

ТЕСТ:

img
https://photo-forum.net/i/2054678



url
https://photo-forum.net/i/2054678


Това е img / url - снимка обаче не излиза в темата [smilie8]

Мани - ние да сме здрави [beer]

 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: uzsree   
Дата:   31-03-17 16:40

С два клика на мишката сигаш до URL-то на горната снимка:

https://photo-forum.net/imgs_medium/2017-03/1490785584_DSC09658.JPG

Едит:
и в по-голям размер:

https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-03/1490785584_DSC09658.JPG



Публикацията е редактирана (31-03-17 16:42)
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: krasipanchev   
Дата:   31-03-17 17:06

И аз още веднъж да попитам за опцията за увеличаване размера на изображението....В новия вид определено не е достатъчно, винаги съм се радвал че мога да отворя снимката(когато може разбира се) в голям размер! В този вид (особенно вертикалните кадри) изобщо не може да се разбере до колко добре е обработен един кадър! Това че ще излиза извън екрана не е никакъв минус....Не смятам че телефоните са с предимство и заради това да се развалят вече утвърдени неща!



Публикацията е редактирана (31-03-17 17:14)
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: sayman   
Дата:   31-03-17 18:08

Предполагам е бъг, но в момента, която и снимка да отвориш под кадъра има секция "Още снимки от ***името на автора" и съответно негови снимки.
Е добре де, а какъв е смисъла тогава от бутона Гласувай и виж името на автора.-
ВИЖ АВТОРА
[smilie11]
На всико отгоре както по-горе се писа, автора се вижда и при десен клик [smilie11] толкова ли е важно да се знае автора преди да се гласува [smilie7]

А аз тъкмо се чудех да предложа новите снимки да не се виждат в профила на автора първите 3 дни, като разбира се да са видими само за самия него [shtrak]

Знам, че много хора няма да са съгласни, ама наистина много няма да са съгласни, защото повечето от тях си имат един списък от "Б" и при всяка снимка влитат в техните профили да видят дали и Б-тата нямат нов кадър който да позлатят ... пък ако може и да им върнат.

Помислете върху това предложение, защото това поведение не води до нищо добро. Ясно е, че някой директно си линкват всяка снимка към фейса, ясно е, че си има групи дето се следят, но когато надушат, че някой е станал Б директно влиза в списъка за посещение. Именно за това, който стане "Б" изведнъж снимките му започват да се точкуват стремглаво нагоре, качеството на фотографията обаче не (разбирасе не важи за всички). Когато видиш , че и снимки достойни само за семейния албум започват да събират странно високи точки ... заппочваш наистина да си мислиш, че си гениален ...

... имаме ли нужда от такава фотография [shtrak]

Нали всички искаме да гледаме тук добра фотография [shtrak]



Публикацията е редактирана (31-03-17 18:26)
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: shamelessEyes   
Дата:   31-03-17 18:11

@admin, стилът на новата визия би трябвало да обнови и стила на
текста.

Не е лесна задача, но съчетанието на text и УИ ще е хубаво да са
в един стил.

Дали ще е друг шрифт или ще е само с иконки, а съчетани - най-добре.

говоря за секцията от страницата с:
заглавие/категория,

"виж автора", рейтинг А/Б/гласували (злато,сребро,бронз)

в дясната част на страницата соц. иконките са Ок, също и инфото над тях.

Така сега стои претрупано и натежава.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Umbra   
Дата:   31-03-17 18:44

А дали е възможно случайно, линковете, които са като коментари или просто допълнения в описанието на снимката да се отварят директно като кликнеш върху тях и да не се налага копиране и т.н.т. докато го отвориш?
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   31-03-17 20:50

Надявам се промените да не са само козметични!Харесвам предложението на sayman.Надявам се администраторите да обмислят предложението.Всяка промяна на визията е въпрос на време за привикване.Според мен съдържанието и правилата са по-важни.Не мисля, че надничането в стил "кой е автора" е полезно.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Maelstrom   
Дата:   31-03-17 21:20

Името на автора излиза и в заглавието на таб-а на браузъра, когато снимка се отвори в отделен таб...

 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: iliyanb   
Дата:   31-03-17 21:22

sayman, новоизлюпените б-авторчета обикновено съобщават за това, че вече точкуват с б по всички възможни канали, тоест че вече са в играта. Няма никаква нужда от това някой да ги надушва и да ги притеснява миличките[smilie18] те сами си казват...


Аз съм за тотално отпадане на анонимността. Даже искам да видя списък с гласувалите под всяка снимка. Ще намалеят коментарите, което е гот, някои ще си спеставят по час, час и половина дневно от усмивки, препинателни знаци и чиста проба "френска любов в думи" и т.н., тоест ще им остава повече време за снимане. Натрупал съм впечатления доста. Някои са достойни за съжаление тук. В тази връзка вместо да дам предложения, ще се огранича в точкуването като даваща страна, според правата които имам и според моите представи за фотография. Приемаща страна на точки в този вид на това място няма да съм. Визията и функционалностите ме устройваха и преди, устройват ме и сега.



Публикацията е редактирана (31-03-17 21:22)
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: e-design   
Дата:   31-03-17 22:20

според мен, основния проблем на ФФ е ниската "виждаемост" на новите предложения! За пример давам, досегашния вариант на сайт-а, силно се надявам да се работи в посока, промяна на начина, новите предложения да са по-видими за потребителите и съответно да не потъват ;-) ... към момента освен в "раздел "форум", дясната част на сайта седи неизползваема /вероятно е резервирана за рекламодатели/ ... ама то, жез потребители и рекламите са безмислени ;-)

http://snimkivarna.org/fff.jpg

 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: hardcpz   
Дата:   31-03-17 23:23

@ iliyanb

+1

подкрепям на 100%

анонимността в сайта е безмислена, който е тук за фотографията гласува по съвест. има потребители, които са превърнали в изкуство гласуването по интереси и танто за тунту... его трип – такива в 500px с лопата да ги ринеш – следват по 25000+ човека и пишат по 1000 кометара на ден само и само да съберат гласове на постредствени снимки.

нека да има списък с гласували (като във фото култ), за да намалеят малоумните препинателни знаци. предпочитам 1 ред градивна критика пред 5 скрола удивителни [beer]

 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: enizvk   
Дата:   31-03-17 23:25

До админите: Пуснете си някаква музика, сипете си кафе и го направете както искате. Само лекичко бъгнете системата за гласуване да не работи няколко месеца, та да се появят градивни фотографски теми и да се приключат някои негативизми.

Иначе аз бих направил някаква pool анкета (има доста безплатни ако нямате време) с нещата за които се двоумите и да си гласува народа та да придобиете и вие представа за мнението на пптребителите.

Поздрави!
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: midtone   
Дата:   31-03-17 23:32

Вие виждате снимки? А аз не:
https://abload.de/img/untitled-1wtytt.jpg


 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: pumabg   
Дата:   31-03-17 23:38

iliyanb - [smilie24]
Илянски, недей така Той бобчо гласува по съвест... [smilie5] нидей го заяжда...
Системата от години му е безпогрешна... Ти му гласуваш той ти гласува, ти не му гласуваш и той не ти гласува... Железарка...
Ти що мислиш, че бях блокирал на времето половината Форум..? Всички са ей такива, като него... Карай живи и здрави да са... ;)
Платформата може и да може да се промени но хората не... Много скапан материал....
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: iliyanb   
Дата:   01-04-17 00:00

pumabg, аз не заяждам никого конкретно, но... за мен нещата не са добре. Аз обичам това място, но мисля, че в момента е на командно дишане. Много съм слушал за сериозни групи тук, било е преди години, когато аз дори не съм бил в сайта. До такава степен обаче са заминали нещата, че вече няма групи. Групата е само една и май и ще си остане само тя като активност във фотографската част на този сайт. Тоест изключително посредствена работа. Спокойно може да отпаднат Б правата или да им се дадат Б права на всички активисти... които държат да участват в рулетката. Така и темата с тези б права ще приключи веднъж завинаги. Всеки новорегистрирал се потребител тук набарва схемата в рамките на седмица. Просто няма как. Доста зарибяваща е играта и е като наркотик. Откъсване няма. Най-тежка е посредствеността като поведение. Съжалявам, че съм може би краен, но през последния месец наблюдавах напълно случайно влизането на едно добро и възпитано иначе авторче в "играта на големите". И си дадох сметка, че той просто е представителна извадка от голямата група. Доста се разочаровах.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: pumabg   
Дата:   01-04-17 00:09

Аз пък мога да говоря толкова конкретно, че дори си нямаш на представа... Всичките са с картотеки при мен....[smilie5]
От години им гледам сеира и преднамерените им цъкания...
Тук има много плява, повече от колкото в Парламента!
Но явно "Ганьо народа" си се чувства добре в лайната... Скрито злобни, тежко комплексирани, преклони главички... Ама иначе мноооо арт... мноооо църно-бело...
Мен само за шлифера могат да ме дърпат !
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: SaS   
Дата:   01-04-17 00:44

iliyanb / pumabg,

то от дума на дума, от спан на спам, айде накрая да нахейтите всичко и да приключи темата славно!
Винаги ще има междуличностни отношения.

Разбирам, че не ви харесва рейтинга и имате забележки кой какво избира и за какво гласува.
Наемате ли се лично вие да измислите една добра система, да я обсъдим с вас и ви обещавам да я направим и пуснем, за да видим дали ще е резачка?
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: sayman   
Дата:   01-04-17 01:04

pumabg, много точен пример. Ей за това говорех в предходния си пост ... за снимките, които трябва да си останат с клеймо "семеен албум".
А точно за този кадър го казвам от опит ... и то наистина от опит, защото имам къща в Сапарева Баня и тоя гейзер съм го снимал само три пъти, а вече ударих 40-така, защото просто толкова си заслужава гейзерчето. Това се опитвам да обясня през цялото време ... това са си кадри за семейния албум.

И нека не се залъгваме, че ако този кадър беше пуснат от профила на обикновен, а не Б потребител ... той никога нямаше даже да излезе от нови преложения [smilie21]

Отново ще напиша ... такава ли фотография искаме да виждаме тук [shtrak]



Публикацията е редактирана (01-04-17 01:06)
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   01-04-17 01:06

Вариантите според мен са два или да се вижда всичко или всичко да е анонимно.Може би варианта да се вижда всичко не е лош.Важно е хората да са взискателни към себе си.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: sayman   
Дата:   01-04-17 01:50

bobbyk, надявам се усещаш сърказъма на Илянски. Разговора за анонимно или не е воден и преди години във форума когато се приемаха последните правила.

" Важно е хората да са взискателни към себе си. " ... наистина ли го вярваш? Относно това, всички практики показват, че е абсолютно невъзможно.

На първа страница пише:

От сайта:
автори:35869
регистрирани:121291

Няма как да се осланяш на самовзискателност и самодисциплина при такива количества. Обречено е на провал и именно за това си трябват правила.
Именно за това не искам да съм на мястото на SAS. Защото да угодиш на всички 121291 е не просто трудно ... невъзможно е.

В такива ситуации се избира по-малкото зло, но ви моля ... правете го с поглед в бъдещето на това място.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Lycan   
Дата:   01-04-17 05:20

Изнесената статистика (оченцето) за мен е най-полезното и разочароващо нововъведение :(
Прав съм бил да си мисля, че разликата в експонацията е огромна. Над 50 пъти за отделни работи и сайтове. А локално тук гледаемостта е спаднала около 3 пъти за последните 10 години, съдейки по собствените си нещица



Публикацията е редактирана (01-04-17 12:57)
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: philip   
Дата:   01-04-17 08:10

За желаещи да гледат само качествена фотография има доста варианти, но най-лесен за реализация ми се види първия:

1. Системата за гласуване си остава непроменена, НО:
- Точките под снимките остават видими само за администраторите
- Галериите рейтинг А, Б и над 100 Б т. също
- Потребителите да виждаме само галериите албум и първа страница
Така, който иска да разглежда само качествени творби да гледа галерия Първа стр.

2. Да се ограничи възможността за гласуване, примерно имаш право да качваш 2 сн. за 5 дни, можеш да гласуваш само за 30 кадъра за същия период.
- 3 сн/ 45 кадъра
- 4 сн/ 60 кадъра
Но и да се стимулира гласуването, качваш снимка след като си гласувал поне 10.

3. За снимките да може да се гласува с 2 бутона: ДА и НЕ, докато влязат в Албум, след което остава само сърчицето за добавяне в любими. Няма точки, няма рейтинги, няма и драми[smilie3]



Публикацията е редактирана (01-04-17 08:20)
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: iliyanb   
Дата:   01-04-17 09:30

SaS, не е коректно да наричаш моето по-горе хейт. Аз споделих всичко и то не за първи път с болка. Просто си мисля, че това място се нуждае от цялостен ремонт, а в момента върви козметичен.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: pumabg   
Дата:   01-04-17 09:34

Автор: SaS
Дата: 01-04-17 00:44

iliyanb / pumabg,

то от дума на дума, от спан на спам, айде накрая да нахейтите всичко и да приключи темата славно!
Винаги ще има междуличностни отношения.

Разбирам, че не ви харесва рейтинга и имате забележки кой какво избира и за какво гласува.
Наемате ли се лично вие да измислите една добра система, да я обсъдим с вас и ви обещавам да я направим и пуснем, за да видим дали ще е резачка?


Наемам се! Дай ми малко време... Утре, другиден ще пиша...[smilie24]

 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   01-04-17 10:22

Sayman думите ми са иронични и засъжаление не са оптимистични.Когато миналия път се правеха промени също се водеше такъв разговор.Имаше предложение от моя страна за помощ...нищо не се случи.Разбирам думите на Илиян.Варианти има...надявам се да бъдат приети.Не веднъж чувах изречението....ще има промени....
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: SaS   
Дата:   01-04-17 10:23

Lucan,

Благодаря за информацията. Много е "полезна".

Преглежданията на страници като функционалност е въведена поради многото запитвания на някои потребители. Актуалната информация в нея е от около последните два месеца. Преди това нямаше данни и числата са базирани на средно претеглен резултат от други активности под снимката. Не може стари снимки да започнат брояч от нула, защото това съвсем няма да е вярно. Лично според мен преглежданията нищо не значат, особено когато няма други активности за снимката и автора.

Относно 500px, да, безспорно е посещаван сайт с трафик от цял свят. Сравнението му по този начин е безполезно. Фото Форум е сайт основно на БГ фото общност и не е леснодостъпен за различни националности. Всеки преценява сам кое общуване и кои числа са му важни.

И понеже тази тема се изроди от обсъждане на функции към рейтинги, като потребител на 500px, би трябвало да знаеш колко работеше рейтинга с Лайк бутон. Отделно имаше и Любими. Би трябвало да знаеш сега защо останаха само Любими. Хората израждат системата.

Има много гласове за модерирани галерии. Да, това са варианти, но кураторите роботи ли са или хора? С тях можеш ли да пиеш бира и фа им подшушнеш? Едно време през 90-те и ранните 2000 г. почти всички конкурси се решаваха от тогавашните профита. Нямам спомен всички да бяха щастливи.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: SaS   
Дата:   01-04-17 10:30

И нещо друго ми идва наум.
Много пъти се цитират снимки, за които е гласувал някой Б автор, а снимките са обикновени. Обикновено такива снимки стигат 30-50 Б. Допускате ли варианта, че за такива снимки се гласува преди да са излезли от Нови предложения? Т.е. по тази логика ако си Б автор не трябва да гласуваш за Нови, защото после някой ще се сърди. Е кой тогава да филтрира снимките от Нови. Истината е, че най-некачествените не минават...
Може би тогава неизлезли от Нови да не получават Б?
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: bigmac   
Дата:   01-04-17 11:03

Аз предлагам Авторите от Б рейтинг да не могат да гласуват за снимки, за които преди това не е гласувано Н- пъти.
Ако е вярно твърдението, че няма неоценена снимка, то не би трябвало да се страхува който и да е от тази опция. Другия вариант е до определен момент всеки глас да е А. Така Б-еттата няма да бъдат обвинявани и ще могат да си гласуват спокойно. Дори и някой да генерира 1000 А гласа,ще е показателно кой е гласувал и как.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: SameButDifferent   
Дата:   01-04-17 11:22

Според мен когато гласуваме за снимка, без да знаем кой е авторът, оценката е изчистена донякъде от предубежденията ни и се доближава до идеята за гласуване по съвест. Когато обаче знаем кой е авторът, автоматично в оценката влиза още един фактор - впечатлението ни за този автор. Аз лично мисля, че този фактор изкривява собствената ни оценка.

 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: uri64   
Дата:   01-04-17 11:51

Защо всъщност не се премахнат коментарите под снимките? И без това повечето са малоумни. Бутон "харесвам" е напълно достатъчен, вместо разните там сребра, бронз-ове, неръждавейки и др. метали и сплави. Но да се направи така, че авторът (творец-революционер) да не може да вижда кой му е лайк-нал шедьовъра на фотографИческото изкуВство. Т.е. основната идея е не да не можеш да видиш за чия непреходна творба гласуваш (това доказано или не работи или има малък ефект), а съответният титан на 8-мото изкуство да не може да види кой го облизва на някои места. Да видим като се премахне възможността за коментарни и лайк-ови "свирки" дали ще се промени положението.
А що се отнася до прословутия рейтинг Б - ако основната идея е Б да е фотографския елет на ФФ, то повече от 10 човека с такъв рейтинг не е елит, а масовка.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: victory13   
Дата:   01-04-17 12:35

За пореден път се търсят технически начини за коригиране на нещо, което трябва да е индивидуално вътрешно светоусещане и чувство за справедливост.

За съжаление по на юг това не става без диктатура.
Така че без модератор всичко е вятър и мъгла [smilie5]
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: spotter84   
Дата:   01-04-17 12:42

Точно. Но съм за това, да, да се съберат мнения от някои хора тук, които явно имат ясна визия за нещата, после обаче се пуска една анкета, чрез която се уважава мнението на всички тук а не само на двама-трима и се гласува между 3-4 варианта. [beer]

П.С. Убеден съм ще гласуват наистина голям брой хора! И така ще е най-честно. Оттам нататък админи, модератори определят правилата и това е :)
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: gchokov   
Дата:   01-04-17 12:47

Админите, има доста проблеми. Как така го пуснахте без тестове, бе хора? В коментарите се намират много \n\r символи, а коментарите с /var/jenkins и /home/jenkins са ми любими. Много неща гърмят здраво.
Като гледам, какъвто и фундамента зад групичките с гласуването, такова и козметичното имплементиране :)
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: krasipanchev   
Дата:   01-04-17 13:09

Никой ли не го интересуват промените по темата.....Коментарите пак отидоха за пустото гласуване!!! Няма перфектен сайт, нито има перфектни правила.При толкова участници винаги ще има недоволни както и приятелски кръгове.... Ако човек няма автоцензура и блъска кадри през ден това какво е??? Има доста такива хора, количеството не прави качество, нито пък прословутия рейтинг!
Но нека се придържаме към темата за да може страницата да стане възможно най добра!
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Lycan   
Дата:   01-04-17 13:24


Сас
Преглежданията на страници като функционалност е въведена поради многото запитвания на някои потребители. Актуалната информация в нея е от около последните два месеца. Преди това нямаше данни и числата са базирани на средно претеглен резултат от други активности под снимката. Не може стари снимки да започнат брояч от нула, защото това съвсем няма да е вярно. Лично според мен преглежданията нищо не значат, особено когато няма други активности за снимката и автора.

Олеле.. кръвопреливане един вид с алгоритъма от пенсионното
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Jk.freeman   
Дата:   01-04-17 13:38

Тва пък за две години още не знам кои са тия А-автори и Б-автори. Я всички Б-автори да вдигнат по една ръчичка, да ви видя аз кои сте...вий некъв картел ли сте, безсмъртни ли сте...[smilie21]
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Twingo   
Дата:   01-04-17 14:06

SaS написа:

> И нещо друго ми идва наум.
> Много пъти се цитират снимки, за
> които е гласувал някой Б автор, а
> снимките са обикновени.
> Обикновено такива снимки стигат
> 30-50 Б. Допускате ли варианта, че за
> такива снимки се гласува преди да
> са излезли от Нови предложения?
> Т.е. по тази логика ако си Б автор
> не трябва да гласуваш за Нови,
> защото после някой ще се сърди. Е
> кой тогава да филтрира снимките от
> Нови. Истината е, че
> най-некачествените не минават...
> Може би тогава неизлезли от Нови
> да не получават Б?

SaS, не те знам какво ти идва наум, ама админа да ми напише един куп тъпи разсъждения за това кой как трябвало да гласува, не ми се вижда добре :) Решението е просто - премахване на Б рейтинга. Може би авторите със сегашния рейтинг Б да дават повече точки, или нещо такова, но не и да остане сегашният вариант. Целта е да се ограничи размяната на гласове, групичките, и т.н.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: nislon   
Дата:   01-04-17 14:07

Такива онлайн реконструкции се извършват изключително трудно. Много по-лесно е да се направи всичко наново, но тогава, сайтът така ще трябва да е спрян за по-дълго време, в т.ч. и за тестове. Нормално е, де се появяват бъгове, които постепенно да се изчистват. Няма нищо страшно - това не е ядрена централа! Дори продуктите на вездесъщите Майкрософт са пълни с бъгове и постоянно им се правят кръпки.
Работя в подобна сфера, знам какво е, съчувствам на колегите, които дават всичко от себе си, всичко да стане бързо, хубаво, задоволяващо всички потребители, и всичко това под постоянен натиск и упреци!

Нека забележките ни и предложенията ни да бъдат конкретни, с възможно спокоен тон, така ще съдействаме, нещата да станат по-бързо и по-добре. Без обобщения от рода на: "всичко е омазано", "пълно с бъгове", "досущ като Фейсбук". Извинявам се, че и аз по-горе се пошегувах леко в този стил! [smile]
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Jk.freeman   
Дата:   01-04-17 14:13

nislon[smilie24]
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: sayman   
Дата:   01-04-17 14:57

Сайта си е чудесен щом все още сме тук.
За два дена влязоха много промени и много бъгове бяха изчистени.

SAS, благодаря ти, че се вслуша в молбата ми за стрелките и екзиф инфото. За добро е. Това е и доказателството, че собствениците се вслушват. Какво повече искаме?
Чух много пъти за това, че промените били козметични, но никой не каза какво иска да се промени. Само чувам, че много промени трябват ... ама какви бе хора?
Какви промени? Кажете точно. Админите е видно, че се вслушват ... ние сме на ход.

Но започнете с глобални промени, които искате и защо, защото само думи като "това място се нуждае от основен ремонт" ... висят без тежест.

Конкретиката и дали може и как точно да се случат винаги е след глобалната визия.

Аз моето виждане за анонимност на кадрите даже и в профилите вече го казах. Имам и още идеи, които искам да избистря.

И не мисля, че е нужен основен ремонт, а само малко донастройки.

На ход са колегите с идеите за глобален и основен ремонт.



Публикацията е редактирана (01-04-17 14:58)
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: luboar   
Дата:   01-04-17 15:03

Не ми харесва да се вижда за какво гласувам. Причината:

Понякога съм гласувал за не особено добри снимки, с цел да поощря автора, ако е начинаещ или има потенциал. Това е гласуване инвестиция в автора, а не за конкретната снимка. Стимул.
Но ако после някой погледне гласуването, може да се изненада от изборът ми.
По тази причина, с възможността за видимост на гласуването, рязко ограничих вота си, т.е. отпадна възможността за скрито стимулиране на някой автор. Сега гласувам само за снимки на ниво, но пак не харесвам това да се вижда.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: sayman   
Дата:   01-04-17 15:13

luboar, има много логика в думите ти и съм съгласен.
По презумция гласувамр анонимно и в тъмната стаичка, но депутатите искаме да са публични.
Едни искат анонимност, други прозрачност ... и кое е по-малкото зло [shtrak]
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: luboar   
Дата:   01-04-17 15:20

Или отметка: "да се вижда гласуването ми", като действащата "да се вижда кога последно съм влизал в сайта", да е избор на автора.
Че и за коментарите.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: MikeDimit   
Дата:   01-04-17 15:39

Тъй.За един стар "бъг". Мобилен телефон.Отваряте албум за да оплакнете уморено око с раздел...макро :-).Гадно е нали?
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   01-04-17 16:22

И аз не искам да се вижда за кого гласувам.Също смятам, че и гласуването за дадена снимка не винаги е инвестиция за даден автор.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   01-04-17 16:30

Липсата на коментари за известно време беше приятна.Ограниченията в коментиращата и оценяващата система ще доведат до спад в посещаемостта за известно време(предполагам).След това нещата ще се регулират.Не ми харесва и това автори да имат два или повече профила.Трябва да има санкции за това.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: OIM   
Дата:   01-04-17 18:58

Санкция има , но админите са доста либерални

 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: shampoanta   
Дата:   01-04-17 22:29

сайта си беше добре, промените са дразнещи и ... неудачни, явно новите собственици са решили, че проблема в намалението на посещаемостта, популярността и качеството на постването в сайта е в дизайна, но според мен ...не е това [smilie7]
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: aldygreen   
Дата:   01-04-17 23:04

Все още ИМА проблеми около ползването на бутона info. След влизане в полето с информация за снимката и излизане от него, картинката вече е пресирана двустранно и са нарушени пропорциите. Хората стават по-издължени. При увеличение с лупата пропорциите са нормални, но при връщане обратно остават нарушени.
В последната версия на браузър Opera в полето с информация заглавията на отделните полета излизат, но липсват данните на снимката, нито един от бутоните горе над снимката не работи и е невъзможно да се излезе от акаунта.
[shtrak] [beer]



Публикацията е редактирана (01-04-17 23:08)
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: nyamago   
Дата:   02-04-17 02:47

Много ядове с тия гласувания - май само радикална пормяна ще ги премахне. Ама радикална:
- Или никакви точки и гласове, ще е пълно спокойствие
- Или предложението на Uri64 за пълна анонимност и на автора (докато трае гласуването) и на гласуващия - вкл с премахване на коментрите. Да се елиминират възможностите (и стимулите) за 'реципрочни' услуги
- Или другата крайност, на iliyanb - пълна прозрачност: под всяка снимка да се вижда точно кой и как е гласувал; очаква се да почне по-пестеливо раздаване и поне малко самокритичност...
- - - -

Но да преместя за малко от тъжната тема на гласовете - с дребно еснафско въпросче:

"Забравянето" на запомнен лог-ин при преминаване от едно устройство към друго и ненужното изискване за ново влизане с ник и парола всеки път като се връщаме от телефон на РС или обратно - трудно ли е да се поправи?
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Антивик   
Дата:   02-04-17 08:52

Като цяло се свиква с нововъведенията. Не е болка за умиране. Единствено де не ми допада, споменатото по горе от НЯМАГО, при смяна на устройствата винаги да се влиза в профила със всите му салтанати.
За анонимността не ми пука, дъл ще се виждам, дъл ще ме виждат, па не виждам и драма в това, че се вижда за какво и за кого съм гласувал и защо. Щом искам - гласувам и това е, ако държа да се обяснявам/макар, че не съм длъжен/ си има поле за коментари.
Па относно това гласуване и тези точки спряха да ми правят впечатление от преди година-година и половина, но па за тези за които това е драма....Не знам до колко е трудно, отваря се още един албум, тема, галерия или както му се вика там и му се шибва име АРТ. И там да си ръгат творбите тези де са с големи амбиции за изкуство и виждания за професионализъм/на мен кат на прост любител и това до сега ми стига/. И там вече Б-тата да си им гласуват обаче осве + точки да има и отрицателни, че да се види и какво неодобрение ще се натрупа, па ако има и коментари с обосновка на оценката още по-добре....
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Павел_Василев   
Дата:   02-04-17 09:37

Много ми харесва новата визия, много удобна за управление, забелязах че и снимките са вече с много по-добро качество, червения цвят е направо изпепеляващо червено, май ще трябва да си калибрирам монитора :) [shtrak]
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: swqaz   
Дата:   02-04-17 10:56

Никога не е имало каквато и да било анонимност и вижте докъде е положението. Кадри обработени кичозно показвайки всяко действие на автора с четката както и сюжети от рода на "Леличка се чуди, тиквено ли да е, или слънчогледово" или "Чичка гледа лошо към камерата на спирка" заемат позициите на най-добрите кадри за последните 24 часа само защото авторите им участват в схемата "дай да ти дам независимо дали сме бездарни :)))". Наистина въздействащите кадри остават непредставени заради тези автори, чиито кадри могат да накарат дори неандерталец да се самоубие от скука. Под подобни кадри се вижда истинска проституция под формата на коментари, които изпращат бездарната творба редом с гласа на Балканска в космоса. Ако имаше анонимност, това щеше да е в поносими граници.
1-во - когато някой напише коментар от неговия профил и опцията да видя за кой е коментирал мога да разбера автора на всяка снимка.
2-ро - когато автор напише коментар кликайки на коментара разбираш кой е автора.
3-то - поглеждайки профила на всеки автор виждаш последните му кадри, които трябва да са анонимни.
4-то - вижда се кой за кого е гласувал.
5-то - още от автора и тнт.

Може да има още начини но тези са напълно достатъчни да премахнат 100% анонимността.
Всички тези неща трябва да се направят да са видими с едно лагване от рода на два дни, което ще премахне смисъла на всеки да се интересува от тях и ще намали значително влиянието на бездарните Б автори върху представените кадри.
Ще има и такива, които ще продължат да премахват анонимността чрез фейсбук или лични, но невъзможността да видят веднага дали някой е гласувал за тях ще ги демотивира.
Предлагам снимките представени в 24Б да не се подреждат по количеството Б, а по датата и часа на ъплоуд. 8-те най гласувани да са си там, но подредени по час, а не по точки. И не само там, а в категорията Б за 3 дни. По добре ще е да не се знае, коя има повече точки от другата.

Това се сещам засега, всичко, което се прави сега е приятно, но неефективно :)))
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: nyamago   
Дата:   02-04-17 12:55

^ Ако анонимността е трудна (НЕ Е невъзможна, но може да не е лесна за Админ) - тогава противоположният подход на пълна прозрачност може да е също демотивиращ за подобни игри. Най-малкото, който го прави ще му блесне задника пред всички. (Добре е да се вижда от пръв поглед в страницата на снимката, без допълнителни кликове за 'проследяване' - кой е гласувал за дадената снимка и с колко точки, ако остане сегашната тристепенна скала.)
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: madn3ss   
Дата:   02-04-17 13:17

swqaz [smilie24] , без да имам претенции че съм голям и неоценен автор.
---------------
Забелязах, че когато се отвори снимка, в първоначалния преглед е леко орязана от към долният край. След уголемяване на цял екран се вижда цялата. За по-голямата част от снимките не е проблем, но има и такива, при които отнемането на малко отдолу разваля кадъра. Случайно ми направи впечатление на кадър, който изглеждаше кофти незавършен в долният край, докато не чукнах върху него без да искам. Като се показа на цял екран си беше ОК. Това е за уиндоус 7 с браузър хром.
За същата система остава проблема да не се оцветява бутона за гласуване, също и добавянето в любими е активно само ако се отвори бутона "в нов прозорец".
При влизане през телефона няма проблеми с бутоните за добавяне в любими и оцветяването на бутона за гласуване, когато се гласува.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: uri64   
Дата:   02-04-17 15:48

nyamago написа:

> .....тогава
> противоположният подход на пълна
> прозрачност може да е също
> демотивиращ за подобни игри.
> Най-малкото, който го прави ще му
> блесне задника пред всички.

То и сега дали на някой му пука, че ще го видят как е "надул саксофона" с коментар от сорта на !!!!! и ++++ на фотката на някое пишман-Б??? Че някои се напъват с такива мисловни гейзери, та човек се чуди дали не са се поокафенили дакато са го мислели тоя коментарен шедьовър. Толкова за ползата от положителните коментари. За негативните такива и критиките е ясно - 99.99% не се харесват/приемат или дори творците на фотографИческото изкуВство кръвно се обиждат от тях. Ето за това смятам, че при полза от тях асимптотично клоняща към абсолютната нула, коментарите са излишни и спокойно могат да се премахнат. За тях биха тъгували единствено пишман-Ата, искащи да станат пишман-Бта, самотни хора, не знаещи какво да правят с времето си...и естествено Тъма.....
[smilie5]
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Pavlov   
Дата:   02-04-17 17:34

Автор: uri64
Дата: 02-04-17 15:48
Ето за това смятам, че при полза от тях асимптотично клоняща към абсолютната нула, коментарите са излишни и спокойно могат да се премахнат.

Да, ти смяташ така. Други пък искат да четат коментари под снимките си. Затова има избор при качването - да се коментира, или не.
Мисля, че така си е най-добре.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: luboar   
Дата:   02-04-17 19:05

Учудвам се също. Опцията - "не искам коментари", съществува отдавна.
Искам така да е, и с възможността за избор, да се виждат ли коментарите и гласуването.
(както е изборът, да гледат ли другите п..... кога съм бил в сайта)

П.П.
това в скобите, шега : )



Публикацията е редактирана (02-04-17 19:23)
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Pavlov   
Дата:   02-04-17 20:01


http://picbg.net/u/29353/40576/857158.jpg



Това като цъкна на някоя снимка от колонката вдясно от форума.

 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: philip   
Дата:   02-04-17 20:58

Първото дето ни учат в училище е да четем и пишем, а с новите технологии искаме само да цъкаме. [smilie18] Форумите са за общуване мили мои...

Който не иска коментари под свои снимки има възможност да ги блокира и сега.

Който не иска да гледа коментари под чуждите снимки да не ги чете, новият интерфейс е удобен в това отношение, просто не прелистваш надолу!

 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: uri64   
Дата:   02-04-17 21:26

...мили мои[smilie18]



Публикацията е редактирана (03-04-17 01:43)
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: CDman   
Дата:   03-04-17 10:02

Стане ли дума за рейтинг и става мамията си трака [smilie5]

Както съм чел и от други теми пробвани са много начини.

Не знам дали е приложимо и дали е пробвано да се дава кредит за гласуване.

Примерно качва автор снимка в албум и получава 20 точки (примерно) кредит с които да гласува. От там нагоре може да гласува с точките получени за снимката, която е качил.

Ако снимката набере 30 точки автора може да гласува с тях за останалите или евентуално с нов кредит за снимка, която е качил.

По този начин ще отпаднат такива като мен без снимки в албум.

Ще отпаднат и некативните Б автори защото няма логика автор с нито една снимка да гласува.

Били Б. Кое им е Бто ? Претенциите ?[smilie11]

Като е Б и e толкова талантлив да качаи снимка, да получи точки и да ги пуска на шадраванчета, мушката и на каквото си реши.
Това са негови "изкарани" точки и какво ще ги прави си е негова работа.

Не призовавам да ги "разжалват". Нека са си Б ама да се вижда, че са такива.

Иначе се получава на база едни голи приказки, че ние тук не сме дорасли да ги оценяваме и че трябва да се съгласяваме с всеки техен коментар да удряме трижди чело у земи защото някога си са получили права.

Това е идеята. Не е перфектна , но може да се доизмисли.

Иначе сайта си работи ОК поне при мен.[smilie24]

 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: virosh   
Дата:   03-04-17 10:39

Аз вчера забелязах един проблем при качването на снимки. Поради някаква причина ми завърта снимката наляво всеки път като я кача. Също така това не става във формата за качване, там си изглежда правилно, а чак след като я кача и отворя "Моите снимки".[smilie11]
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: CDman   
Дата:   03-04-17 10:49

Ако ползувате Фаст Стоун може да виждате снимките правилно на комопютъра си, а в действителност да са завъртяни. Опитайте да дадете превю на директорията през експлорър - Тумбнаилс и вижте там как са ориентирани [smilie24]
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: virosh   
Дата:   03-04-17 10:52

Точно FSV ползвам и досега не съм имал подобен проблем, но ще ги погледна пак довечера като се прибера и с друга програмка.[smilie24]

P.S. - Не е това проблема. Като го отворя с Explorer-а и със стандартния Picture Viewer на Windows-а е с правилната ориентация...



Публикацията е редактирана (03-04-17 13:56)
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: poleni   
Дата:   03-04-17 20:11

Нещо при мен не се получава - качва снимката до диалога, но след това не става работата
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   03-04-17 22:32

Сякаш в лентата ,между албум,рейтинг А ,рейтинг Б и и.н няма -нови предложения . Или аз не го откривам . Всеки път трябва да се връщаш през нещо от другите !
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Pavlov   
Дата:   03-04-17 22:43

Има, казва се "Албум - предложения".
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   04-04-17 00:34

Ок! Ще търся! Нещо сякаш не е така ! В тази част де!
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Антивик   
Дата:   04-04-17 06:34

На мен ми липсва опция за редактиране и поправяне на коментара под снимка. Пишеш нещо, тракаш му публикуване, сяташ се, че си огелпил нещо, а не можеш го коригира...
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Matza-f   
Дата:   04-04-17 06:48

Имам въпрос до админа:Може ли да не се виждат авторите в "нови предложения"?Извинявам се,ако вече е зададен подобен въпрос.Нямам време да чета всички мнения.Успех на сайта!
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: roburt48   
Дата:   04-04-17 08:23

Тази сутрин попадам на нещо - влизам в тематичен албум избрани, да речем "пейзаж" или "улицата" и т.н., разглеждам кадрите от първата страница, кликвам на следваща и ... попадам на "албум избрано от всички галерии" !! И така е във всички тематични албуми..."Следваща страница" препраща към "албум избрано от всички галерии".

Поздрави
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: tili   
Дата:   04-04-17 10:35

Никога не съм писал тук, дано не го правя и в бъдеще! Аз мисля, че автора на кадъра трябва да е абсолютно невидим поне 10 дена. Тази система "ти на мен, аз на теб" е безкрайно порочна. Аз също участвам в нея, не знам колко пъти съм гласувал за кадри, които не стават и за хард диска на "Автора". Знам също така, че някои автори израстват с това гласуване и стават все по-добри. Има обаче и такива, които вземат, че си повярват и качват боза след боза. Искам да кажа и на авторите, които от нивото на натрупания рейтинг заклеймяват, нека да си спомнят как са стигнали до сегашното си ниво! Явно тази система се насърчава от собствениците на подобни сайтове. А новите промени тук са еманация на системата, сега вече мога да си разглеждам снимките с дясната стрелкичка на клавиатурата и като видя "мой човек", направо да си му дам 4т., майната му на кадъра! И ако модераторите не желаят промяна, аз знам какво трябва да направя! Първо ще спра коментарите под кадрите ми, аз също няма да коментирам за да не заострям вниманието към себе си - всички знаем как става, първо си качваш бозата, после почваш да харесваш бозите на другите, в очакване и твоята боза да се рейтингова! Ще продължавам да гласувам активно защото мисля, че така е редно! Не понасям типове, които се надуват с това, че не гласуват, но за сметка на това редовно си пльосват "шедьоврите" за гласуване, като не си дават сметка, че за да им влезе бозата в избрани, трябва поне 7 човека да отделят време и да гласуват за нея! Крайно време е да разберат, че когато си качват кадрите за гласуване и те трябва да го правят, ако им е тегаво, могат да се хвалят през Instagram!
И така, няма нужда от извинения и оправдания, ако искате да промените системата, всеки може лично да си спре коментарите! Сигурен съм, че ще преживеем липсата на лицемерие и !!! +++ ***

Допълнение:
Опитах да огранича коментарите - не става! Сега остава да се опитам да светна, като крушка[beer]



Публикацията е редактирана (04-04-17 11:50)
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Synthy   
Дата:   04-04-17 10:48

Не знам дали е коментирано (ако е - извинете): тъмбнейлите на другите нови предложения и "още от автора" в страница "СНИМКА" ги бъркам с банерите на гугъл. Досега не бях забелязал, че са част от сайта. Може би няма да е лошо да се помисли малко по-различна визия от подобната на гугълски банери.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: KateQP   
Дата:   04-04-17 10:54

Най- ме кефи опцията 'Следвай'!! [beer] [cool]
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Giorgio.K   
Дата:   04-04-17 11:47

Също като roburt48 .. май е бъг
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Synthy   
Дата:   04-04-17 11:50

Аз пък бих искал да видя ВСИЧКИ снимки от даден албум, без значение от техният рейтинг.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: CDman   
Дата:   04-04-17 12:05

Още един бъг.

Ако се мъчиш без лог да влезнеш директно в албум "голо тяло" не те пуска, но ако видиш "забранена" снимка в Албум и кликнеш можеш да я видиш както и подобните от автора без да си се логнал.

Ако цъкнеш на "голо тяло" под снимката пак те праща да се логваш.

 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: SaS   
Дата:   04-04-17 12:35

@tili,

благодаря за споделеното мнение.
Ще обсъдим с колегите.
Това, което е сигурно е, че тази система ще се промени.
Въпрос на кратко време е.
Хората са способни да изградят нещо и същите хора да го опорочат.

Някои други на твое място не биха се оплакали от нещо, в което активно участват. Но хората са различни.

Прелистването със стрелките е направено за улеснение.
Анонимност няма да има, защото е безмислена. Който иска да не е анонимен, слага подписи, споделя с приятели и т.н.

Поздрави
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: midtone   
Дата:   04-04-17 12:37

Най-сетне разбрах защо не виждам снимки на този сайт с Chrome - AdBlock трябва да е деактивиран, за да се виждат и снимките. Лошо няма, това е един от любимите ми сайтове, и бих преглътнал някоя и друга реклама за фототехника. Предложението да се отърва от хемороидите обаче ми се стори малко не на място...[smilie6]
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: SaS   
Дата:   04-04-17 12:43

@roburt48,

оправено е това.

Поздрави
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: tili   
Дата:   04-04-17 13:01

> @tili,
>
> благодаря за споделеното мнение.
> Ще обсъдим с колегите.
> Това, което е сигурно е, че тази
> система ще се промени.
> Въпрос на кратко време е.
> Хората са способни да изградят
> нещо и същите хора да го опорочат.
>
> Някои други на твое място не биха
> се оплакали от нещо, в което
> активно участват. Но хората са
> различни.
>
> Прелистването със стрелките е
> направено за улеснение.
> Анонимност няма да има, защото е
> безмислена. Който иска да не е
> анонимен, слага подписи, споделя с
> приятели и т.н.
>
> Поздрави

Благодаря за разбирането!
Почти всички участват в шуробаджанашката система на гласуване. Ако някой не вярва, че е така, нека си погледне гласуванията! Наистина искам да огранича коментарите към кадрите ми, ако може, върнете тази опция.
Успех!
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: nislon   
Дата:   04-04-17 13:19

Автор: tili
Дата: 04-04-17 10:35

[smilie24]

Поздрави!
Не бях видял досега някой, първо да се огледа, после да критикува!
По-лесно е в стил: "Бате, тук има цигани и много крадат"!
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: CDman   
Дата:   04-04-17 13:22

@Tili

И аз съм гласувал за твоя снимка - извинявай [smilie3]

 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: pumabg   
Дата:   04-04-17 13:24

Първо искам да кажа няколко думи за Фото Форум, като място за фотография в което участвам активно. Признавам си, че може и да съм пристрастен но за мен по-добро място за фотография от този сайт аз лично не познавам. А съм бил къде ли не…. Продължавам активно да качвам в един немски сайт, един италиански, един полски и един интернационален. Преди съм качвал и в два руски сайта. Нарочно не им казвам имената но повярвайте ми това са едни от най добрите сайтове в нета. Всеки един от тях има и положителни и отрицателни страни но сравнявайки го с ФФ и притегляйки всичко на кантар спокойно мога да кажа, че нашият сайт между тях е абсолютен номер 1! Между другото това не е някакво новооткритие.
И тук не говоря само за начина на гласуване ! Взимам предвид всички важни за мен фактори. Например колко е прегледен сайта. Колко лесно човек може да се ориентира в правилата. Сайта ако е платен какво получаваме на среща. Резолюцията на снимките и дали платформата компресира или показва в размер избран от автора. Не на последно място начините на гласуване и още много др.
Първо от години във ФФ качените снимки изглеждат, така както на компютъра ми. Да има ограничения но те са full hd, сиреч 1920/1280 а това е една прекрасна резолюция и изпълва екрана на 27-инча. . Не мисля, че е нужно повече за гледане в нета.От към памет има компресия но поне до сега не съм видял да се отразява на качеството. Начина по който се вижда(ше) големият размер е лесен а преди да се зуумне снимката е достатъчно остра и ярка. В това отношение ФФ е просто дъ бест ! От всички сайтове единствено италианския предлага повече, като могат да се качват снимки във всякакви резолюции без ограничения.
В тази връзка и предвид промените, които се правят в последно време имам следният апел. Правило №1 е когато нещо променяме то да има ясна цел. Промяна заради самата промяна е самоцел и не води до нищо добро! Правило №2 промените да не премахват до сега одобрени неща, към които хората не само са свикнали но и одобряват и харесват. Например в момента от мобилни устройства не могат да се гледат снимки в голям размер. Също така преди снимките се виждаха и в малък и голям размер (след кликване върху тях). Сега тази опция функционира по зле. Разбирам, че сис-та автоматично оразмерява спрямо екрана на който се гледа но това няма добавена стойност даже по скоро обратното. Много хора предпочитат да гледат снимките в по малка резолюция. Така им харесва, окото така им е свикнало…
А това са важни неща ! В крайна сметка това е сайт за ГЛЕДАНЕ и е една от най важните точки !
Та ако се правят промени те трябва да се с цел подобряване а не променяне на съществуващи визии и модули. Това е моето разбиране!
Много сайтове в нета пропаднаха точно защото се промениха ! Уж да са в крак с времето… А за съжаление изгубиха автентичността си за сметка на унифицирани визии…
Между другото от години най много за промяна на интерфейсове и др. крещят не активните фотографи и участници в сайта а програмисти и IT специалисти, които много държат да кажат колко са в час и напред с материала… Въпреки, че повечето от тях или не пускат снимки или профила им е пълен с „чудеса“…. Разбира се не искам да обобщавам, сакън някой да не се обиди. Но такива са ми били наблюденията… Предполагам, че дори САС влиза в тази категория 
Сега относно гласуването и очакваните промени от повечето потребители в тази посока.
Първо, защо има нужда от промяна ? Явно сегашната сис-ма не е достатъчно добра или прегледна…. Но за да се направят промени първо трябва да определим проблемите!
Първия и основен проблем са личностните конфликти между повечето юзъри тук. Някои датират от много години други са временни и емоционални, трети са на ниво професионални различия…
Когато обаче хората се карат а след това трябва да си гласуват взаимно за снимките се получава един огромен „конфликт на интереси“. През годините си мислех, че ако провокирам с думи хората ще стават по отговорни но сега съм точно на обратното мнение ! Явно тук не става въпрос за морал, ценности, възпитание и др. Явно човек е просто такъв ! Когато някой ти е симпатичен си готов на всякакви компромиси! Когато имаш приятел от години и на главата да ти се качи пак ще го траеш… но когато някой не ти е симпатичен или си се карал с него как да го оцениш обективно ?
За това и сис-та е опорочена. Тъй като всички участници освен със снимки участват и със гласове ! И тук въобще не разделям хората на Б и не Б. Това няма кой знае какво голямо значение….
С годините за съжаление вместо тези конфликти да се изглаждат се изостриха до степен в която масово добри фотографи напуснаха това прекрасно място. Едни обидени от критики и коментари, други смятащи себе си за недооценени или трети смаяни генерално от нивото на фотографията в сайта и тяхното точкуване… Има сигурно и други причини но тези са в основата….
За това каквото и да се направи в момента, като промени те трябва да бъдат съобразени със ситуацията и да минимализират търкането между хората…
Разбира се това е много трудна задача !
От доста време анализирам начина по който се гласува в другите сайтове и това, което се случва тук. Най комерсиалните места предлагат членство, което дава предимства под формата на право на глас (така е в немският сайт). Дали това е справедлива сис-ма ? Много се съмнявам… Има места в които активното гласуване и позитивни коментари към други участници и може би още някои трикове носят огромни ползи под формата на хиляди гласове дори и за най бездарната снимка. Има и такива, където колкото си по невидим и безконфликтен, толкова по-добре….
При нас това последното май най много работи… Българина от години обожава скромните преклони главички и тези, които привидно не влизат в конфликти. Тези които знаят цената си борят се за правата и се различават от тълпата не са много на почит, дори и да имат покритие…. Мога да дам много примери на автори тук, които не са обелили дума от години…. Не са участвали в спорове… Когато ги критикуват мълчат, а когато ги хвалят ниско се кланят и благодарят на всеки по отделно… Това са и хората, които връщат точиците, като малки прилежни мравчици верни на правилото „Аз на теб-Ти на мен“, наи сме мноо готини….:) Но няма да им казвам никовете да не опорочим темата… Въпреки, че признавам си ме сърбят ръцете и то много….
От години коментирам „Бандата на Шаро“ но не с цел да ги изкарам пред народният съд или аз да съм им съдник… По скоро вярвах, че мога да ги накарам да се почувстват поне малко гузни… Но уви признавам си, че с малки изключения не постигнах целта си! Тровя си нервите а те ми се присмиват в лице и продължават с приятелските си цъкания… Но както и да е това беше лирично отклонение, което не носи позитиви на дискусията а ни връща пак в начална позиция. Просто исках да обясня на кратко движещите механизми, които водят форума в една или друга посока….
Връщайки се към системата за гласуване има един елемент, който ни различава от всички останали сайтове и това са побутванията на админите. Така наречените нощни феи или добрите и справедливи ангели… Години на ред Жоро и Бони отричаха за такива немеси но в един момент от тях имаше толкова нужда и логика, че се оказаха един от основните инструменти за съществуването на този форум ! В противен случай нещата щяха да са много зле. И въпреки, че аз лично дълго време критикувах този коректив, смятам че той е уникален и сам по себе си създава стандарти, които хората да следват.
Да през годините може и да е имало нереално напомпвани снимки но са били далеч по малко от тези недооценени, които админите са изкарвали на бял свят….
Отговорът защо точкуването на администраторите е честно и справедливо е много прост ! От позицията на Админ нямаш конфликт, тъй като не си активен участник в пускането на снимки. Админа не е преднамерен, тъй като на дали има личностни конфликти а и да има позицията му е на силен и омиротворяващ орган… Да си доблестен, добър и честен от позицията на силния винаги примамва повече от това да натриеш на някой носа…
За това смятам, че за в бъдеще този инструмент трябва да се запази в определени граници.
Предлагам за всяка категория да има модератори-куратори, както искате ги наречете, които да имат възможност да „бутат“ даден кадър на горе. Задължително кураторите трябва да остават анонимни и да се избират на определен период от време на ротационен принцип. Това трябва да са доказани автори с желание да оценяват чужди кадри за определен период от време.
Да отпаднат Б правата ! Тази, така наречена привилегия до сега не ми е носила никакви ползи, даже обратното…
Нека модераторите се разделят на категории, например :
- Пейзаж, природа, пътешествия, панорами
- Портрет, голо тяло, сватби, модна/реклама
- Макро фотография
- Репортаж, улица, всекидневие,
- Експеримент, абстрактно, архитектура, натюрморт
- Диви животни, домашни любимци, спорт
Тази подредба е образна и би могла да се разпредели и по друг начин. Идеята е хора, които имат достатъчно дълъг опит в даден тип фотография да имат възможност за повече тежест на своето мнение. Така бутани снимките ще отиват в главната галерия, където ще бъдат финално оценявани и от Админите. Аз бих премахнал и точкуването или поне то да не се вижда а да е само в полза на системата. Главната галерия да се раздели на категории по които да се виждат най добрите кадри.
Всички останали участници ще могат да коментират снимките и ще могат да отбелязват със сърчице например дали им харесва или не но без пряко гласуване….
По този начин ще се обезсмисли връщането на гласове или коментари само за да се види, кой е дал точиците…
Много хора ще кажат, че това е авторитарна сис-ма. Но за мен тя е по-добрият вариант от това, което се случва от години и то не само в този сайт.
Заради липсата на безпристрастни оценители и куратори дори и най големите сайтове за фотография са се превърнали в боклуджийско кошче за изпразване на нечий карти и дундуркане на бездарници…
Да има 1x.com но той е твърде елитарен и труден в обслужване.
Знам, че предложението е крайно… Би могло да се търси и междинен вариант. Но нека си кажем честно едно нещо! Повечето хора, които влизаме тук изгубихме уважението един към друг. За това дори и за определен период от време е нужно нещо по радикално.
Нарочно не влизам в детайли, тъй като вярвам, че финалният вариант трябва да бъде изчистен, както от към идея, така и от техническия екип, който да казва кое може да се направи и кое не….
[smilie24]

 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Synthy   
Дата:   04-04-17 13:33

Лелее... да го беше съкратил малко :) Кой ще ги чете тези излияния толкова дълги ?!
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: pumabg   
Дата:   04-04-17 13:36

Всеки, който има желание и свободата на Санчо... [smilie3]

 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: shamelessEyes   
Дата:   04-04-17 14:03

pumabg, ти си голем есеист, споделям твоите виждания, но не чак
толкова.

Сигурно имаш бая опит със сток сайтове, за което браво, но аз този
форум не мога да го ползвам пълноценно.

Тази подреденост, за която говориш и хвалиш е толкова ненагледна,
да се чудиш каква е тази симетрия.

Извадено от кон текста, даден образ може да има съвсем друг
вид и усещане.

Не знам за Санчо, сигурно препуска пеша [beer]
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: CDman   
Дата:   04-04-17 14:34

Ако казаното от @пумабг е 100% вярно т.е. че админите побутват някои снимки, групите по интереси и те бутат - то тук направо като конкурс на Пищова бе [smilie5]

 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: 1swamp2frogs   
Дата:   04-04-17 15:38

Не ми харесва. Може би е до време и свикване.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: SaS   
Дата:   04-04-17 16:10

@nyamago,

в момента наистина се губи логина ако сменяш устройствата.
Ще го планираме да го променим да се помни и устройството.

Поздрави
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: SaS   
Дата:   04-04-17 16:18

@swqaz,

Интрересно предложение за промяна на мотивацията.
Само като коментар ще добавя, че никога не е правена системата да е тотално анонимна. Целта е била преди да натиснеш бутона за гласуване да не ти се набива на очи автора.
Изхождали сме от там, че който иска да се вижда, веднага споделя със свои приатели.

Поздрави
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: SaS   
Дата:   04-04-17 16:20

@madn3ss,

може ли да натиснеш клавиши Ctrl+F5
и да видиш дали ще ти се коригира визията?
Ако не се коригира, може ли снимка какво виждаш?

Поздрави
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: swqaz   
Дата:   04-04-17 17:00

pumabg,
Откъде ти хрумна да даваш идеи, които ще ангажират админите повече от досега :))) Не виждаш ли, че се надяват всичко да се нагласи от само себе си :))) Ако може дори да не пишат повече от две срички тук. Курирането е най-добрата идея, но е неизпълнима с манталитета на сегашните админи, затова трябва да се измисли нещо да работи само, без тях :))) Иначе забрави да ти обърнат внимание. Опитай пак с друга идея, в която участието на админите да е еднократна и след това всичко да е на самотек. Пак ще побутват тук таме кадрите и ще трият някои теми. Друго не биха правили дори да им бръкнеш в очите :))

А с какви глупости започна само !!! Хахах, свил си нещо май
Ако говориш за полския Фотофериа и казваш, че този е по як, е по добре да опиташ да се изчистиш в комуна :)) Там има пълна анонимнист и нулева "ти на мен аз на теб" активност. Имат си и администраторско куриране(хай-галери, снимка на деня, снимка на седмицата и тнт), както обикновено гласуване със злато, сребро и бронз и никога не съм забелязвал се формират групички, както и да има недоволни от системата за оценки. Въздействието и художественото ниво на фотографията там предполагам си забелязал дали е над тази тук :)) Там под снимките има градивна критика, а не проституция с препинателни знаци. Но аз предполагам, че или не говориш за този сайт или мислиш, че те са ти виновни, че не знаеш полски :))))

Хай-добре е да се измисли система без участието на админите, защото и без това освен побутване на кадри и триене на теми друго не са правили и няма да направят :)))

Поздрави!



Публикацията е редактирана (04-04-17 17:03)
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: SaS   
Дата:   04-04-17 17:21

@CDman,

Идеята с количеството получени точки да можеш и ти толкова да гласуваш няма да се "върже", защото част от авторите, които получават повече точки почти не гласуват. Тогава този кредит просто ще си отстоява.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: SaS   
Дата:   04-04-17 17:22

@virosh,

вероятно в EIXF-а на снимката ти е записано, че си я снимал с обратна ориентация.
Така го е записал апарата.
Можеш да изтриеш EXIF-a и ще се качи правилно.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: philip   
Дата:   04-04-17 19:08

Tili, много е лесно, просто си пишеш в профила „Без коментари до... „ и ги спираш!

Пума, когато не говориш за мишоци (и си мислиш и за мишелови) пишеш много смислени неща![smilie24][smilie24][smilie24]

Нещо сходно на това, което предлагаш написах на 6-та стр. от темата. Най-сериозният проблем в оценяването НЕ Е СИСТЕМАТА, А УЧАСТНИЦИТЕ. Мнозинството качващи снимки тук гласуват рядко или почти никак, е как да стане тогава?!

Марко Семов, лека му пръст, го каза добре: Всички народи се обединяват при кризи, а ние се спасяваме по единично... (цитирам по памет)

 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: pumabg   
Дата:   04-04-17 19:22

Swqaz, честно казано не знам от къде идва тази жлъч от теб към Админите. Още повече в момента Бони и Жоро ги няма и сме длъжни да дадем шанс на хората, които стоят “зад кадър”...
Относно Фотоферия там не пускам поради определени причини... Но удари на камък с езика [smilie3] ... Живял съм в Полша 13 години...
Иначе е нормално да има добра фотография в полските сайтове...В крайна сметка поляците са към 60 милиона по света... Подпирани от години от Папи, Европи, Хамериканци и др.... Трудно ще ни е да се сравняваме с тях и техните възможности... Пък и ние колкото сме малък народ толкова сме разединени и злобни един към друг...

Напоследък се държиш като човек който дълго време е стискал и сега си излива цялата ярост... Що така ? До колкото си спомням твоите кадри са били винаги добре оценявани тук...Сигурно нямаше нито един под 100Б и с още толкова коментара... На времето не влизаше с никой в конфликти и изведнъж, това триене нареждане... А на края ми говориш, че аз съм се бил пропукал...
По обиколи сайтовете, като цветарка и накрая гледам пак тук се връщаш... Като толкова не ти харесва зарежи го това място и толкова...

Иначе ти си един от добрите автори в последните години на пейзажна фотография и твоето присъствие тук би било много по ценно от колкото ако те няма!
Все пак ние сме българи и ще си останем такива без значение дали ни харесва или не...
За мен разбрах едно ! Бягството не е решение на проблемите ! А ако не ги решим ние, никой няма да го направи вместо нас... И все така ще си седим в лайната...

 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: pumabg   
Дата:   04-04-17 19:24

Абе Марко Семов пишеше на времето и че планината ражда хора а полето тикви... Ама виж каква куха кратуна се оказа синът му... Та... Нали...[smilie3]
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: tili   
Дата:   04-04-17 19:31

написа:

> Tili, много е лесно, просто си
> пишеш в профила „Без коментари
> до... „ и ги спираш!

И аз така си мислех, но в момента не става. Качих кадър, помолих да не се коментира, защото не мога да спра коментарите, влез и и виж какво става, първите няколко човека бяха прочели и проявиха съпричастност, след това се почнаха препинателните знаци. Опитах да изтрия коментарите, пак не става. Писах и на SaS, според него е временен бъг, вярвам, че ще го оправи.



Публикацията е редактирана (04-04-17 19:54)
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: philip   
Дата:   04-04-17 19:43

SaS, след като Полезните коментари, се оказаха безполезни, предлагам да отпаднат от Бързите връзки заедно с Топ по коментари.

 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: swqaz   
Дата:   04-04-17 20:00

pumabg, благодаря ти, но нямаше нужда. Прав си, че кадрите ми се оценяват и причината да пиша не е недооцененост както биха ме обвинили ако не се оценяваха. Но не ме интересува моите кадри да са оценени, а новите и талантливи автори да са представени. Сайта да върви нагоре. Затова с рогата. Обикалям по сайтовете това е вярно, но не се връщам зарязвайки ги, а съм си активен там. Връщам се и разглеждам и виждам творби на автори, които ми спират дъха тук, нови и непознати автори. Егати кефа. И след малко цялото 24-часово Б великолепие е заето от посредствената Б група на старите муцуни, които тотално игнорират новите таланти докато не ги пречупят да им се кланят като богове. Последно като видях и теб в тази група ми прилоша. Точно ти ме отказа от тези простоии навремето. Сега като гледам колко добре върви полския с тяхната 48-часова пълна анонимност направо се късам от яд на админите задето не въвеждат изпитаното и работещото, а весело философстват за безмислието на всяко тяхно действие. Те точно тези админи бутат кадрите ми де :))), защото Б владетелите на сайта изобщо не харесват фотографоята ми откакто спрях да им гласувам :))) Преди когато гласувах за тях обожаваха всяко мое щтракване на фотоапарата :))) Та това, че админите повдигат кадрите ми трябва ли да ме ухили доволно и да забравя пренебрегнатите таланти и надценените и скучни Б щтракачи? те са скучни, защото са си самодостатъчни с гласовете си и нямат нужда от развитие. Качвам понякога с надежда да видя промяна, най-вече в коментарите, но когато завалят препинателните знаци, и понякога от новите таланти, които са ме възхитили направо ми призлява. Та ако ще се гласува от потребителите, анонимността за определен период е задължителна, ако от потребителите няма да зависи нищо, което е най-правилно, тогава как ще се гласува е все едно :)
Точно това, че не съм меоценен автор ме караше да си помисля, че може да се всушат в мен като човек, който не е ядосан на системата, и не бръмчи, защото е недооценен. Та нали след като съм оценен няма защо да й се противя? та затова натискам :)))
И спирам, защото виждам, че и ти гледаш по български :))) "какво се ежа като съм оценен" егати
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   04-04-17 20:08

Не познавам pumabg.Вероятно и той не ме познава.Харесвам предложенията за анонимност и кураторство.Също смятам, че "Б" правата се обезмислиха и не са нужни на потребителите.Също смятам, че грубия балкански език трябва да не бъде допускан.В последните дни, чух много митове и легенди.Според мен обаче активните членове правят един форум жив.И оправдания "форума не е като едно време" не помагат изобщо.Много хора са започнали от тук .Лесно е да се обвиняват админите ..още по-лесно е да се обвиняват потребителите.Не разбирам също така мотивацията на хора, които нямат снимки в профила или пък такива , които имат два и повече профила.Не ме интересува играта на авторитетност.Добри или лоши снимките ми..аз заставам зад тях..не се крия.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: pumabg   
Дата:   04-04-17 20:23

Аха сега те разбрах, swqaz ... Само че това което пишеш съм всъщност "АЗ" от години тук... Ти беше за кратко...Аз съм този, който е събирал във времето най много негативи ! На никой никога не съм се кланял! Едно писмо не съм пуснал до Админ или който и да било! Хубаво е да влизаш в ролята на Дон Кихот... Но още по-добре е да знаеш, че преди теб има хора, които са направили пътека по която ти сега вървиш... Аз съм човекът, който съм отнасял най много негативи в този Форум! Та ти сега да ми говориш неща за които аз се борил през годините, някак не върви... Достойно е поведението ти ! Но още по достойно ще бъде, когато години на ред ядеш шамарите на Шаро! Тогава ще си говорим на един език!
Знаеш ли как се чувства човек, когато пусне кадър и в няколко сайта е на първа страница а тук едвам излиза от представяне ? От години гледам гърча на тия мишоци и им ям попарата.... Така че много те моля не идвай сега на бял кон да размахваш байрака, щото ти определено не си видял, това което съм видял аз тук!
На времето май аз бях този, който те светна за какво иде реч... Или греша?

И все пак е приятно, когато човек разбира, че не е сам....
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: poleni   
Дата:   04-04-17 20:23

Грешката е била при мен - извинявам се. 30 мб файл !!!
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: pumabg   
Дата:   04-04-17 20:27

bobbyk - Ти чуваш ли се какво приказваш бе man? Та ти си олицетворението на фразата "Аз на теб Ти на мен"... Първият човек, който на времето ми върна гласуване беше ти! Всеки пък, когато ти напиша нещо под кадър се появяваш и ти под мой....
Засрами се поне веднъж! Застани на нивото на кадрите си и посланието в тях ! Намери достойнството си! Щото за мен ти си един от големите срамове тук! Добре, че не ме познаваш! Това е най доброто, което ти се е случвало в живота ти !
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: swqaz   
Дата:   04-04-17 20:32

pumabg, по горе казах, че заради теб спрях с простотиите. За тези, които не знаят, казвам, че отнесох от теб много критика. Като се замисля единствено от теб :) За което ти благодарих още тогава. Не идвам на никакъв бял кон. Идвам влизайки по-грубо :) Поведението ми е следствие на нещо, което е вдъхновено от теб, така, че не мисли глупости :))

Ах, сега видях какво е писал един от групата! Хах



Публикацията е редактирана (04-04-17 20:34)
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: iliyanb   
Дата:   04-04-17 20:35

Тояга трябва дами и господа, от дебелите... Казвам го за последен път. Който е чул, чул. Бандата фотографчета на Шаро или на Маро даже не е влизала в тази тема, няма и да влезе, камо ли да прочете, не дай боже мнение да изрази. Говната в целофан опаковаме в момента. Фотофорум е на път да се превърне окончателно в социална мрежа. Изненадващо за някои обаче, ще е неуспешен като такава, щото топлата вода е открита отдавна от други. Защото ФФ отдавна е изгубил идентичността си - фотографията. Уникалната идентичност, която го откроява от обикновена социална мрежа или БГмама....
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   04-04-17 20:35

Пума, срамът тук се нарича невежество и егоцентризъм.Ако съм върнал глас на твоя снимка сигурно си е струвала.Но никога не съм се тръшкал и се молил на никого да гласува за мои снимки.Нямам написан до админите нито един ред.Никога не съм се оплаквал.Но за разлика от теб аз участвах в форума докато ти само "почваше някого" и се държеше арогатно.Имам достойнство и не се срамувам.Обслужваш митове и легенди но това не ме тревожи..толкова си можеш.Аз не се занимавам с авторитетност..и не страдам от самовлюбеност.Предполагам на живо си по- мълчалив.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: pumabg   
Дата:   04-04-17 20:40

Автор: bobbyk
Дата: 04-04-17 20:35

Предполагам на живо си по- мълчалив.


Искаш ли да провериш ?

 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   04-04-17 20:40

Но поне хубавото е че се разбра защо си гласувал снимките ми! :)
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   04-04-17 20:41

Да искам!
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: swqaz   
Дата:   04-04-17 20:46

Аз също искам да се тествам :) Бобик в четвъртък ще отседна в София за два дни, нещо среща, кафенце?
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: zeromx   
Дата:   04-04-17 20:49

Това,което предлага pumabg (с модераторите) е добра идея,подкрепям го.
Въпросът е колко хора ще се наемат да го вършат,все пак едно такова нещо изисква постоянство и отнема време.



Публикацията е редактирана (04-04-17 21:21)
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   04-04-17 20:55

swqaz -Нямам против.Ще оставя телефона си на лични съобщения.Моля, администраторите да ме извинят за невъзпитания тон.Ако преценят могат да изтрият коментарите ми.Подкрепям педложенията
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: pumabg   
Дата:   04-04-17 21:19

"Ако съм върнал глас на твоя снимка сигурно си е струвала.Но никога не съм се тръшкал и се молил на никого да гласува за мои снимки"...
Разбира се че не си.... Като обиколиш всички твои приятелчета от Бандата да им нацвъкаш бездарните кадри то някак се връща и при теб! Най жалкото в твоят случай е че ти си добър автор но някъде във времето май си се по изгубил....
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: HadesPersephone   
Дата:   04-04-17 21:25

Не знам дали някой е забелязал и споменал, но при четенето на екзифа (за Никон са ми наблюденията) има грешка. Експозиция по-дълга от секунда я показва като 1 секунда.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   04-04-17 21:27

Пума ако беше вярно щях да имам безкрайно висок рейтинг.Замислял ли си се поне веднъж дали не говориш наизуст.Но ти едва ли виждаш нещо друго.Не съм коментирал от много време.Даже бях и спрял да гласувам..но не е честно спрямо хубавите (според мен) снимки.Ти ги разбираш това със стойностната фотография.В този форум имам само един приятел...едва ли ще се сетиш-кой е.Никога не коментира мои снимки и почти никога не коментирам неговите.Останалите ми приятели отдавна са напуснали ФФ за което ги обвинявам, че се предадоха толкова лесно.Мога да застана зад думите си, че ако съм върнал глас някому е защото съм харесал нещо в дадена снимка.Не живея с идеята , че аз съм авторитет.Авторитет се става със снимките, които даваш и правиш.Критиката ми винаги е била конструктивна но не е заяждане.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: philip   
Дата:   04-04-17 21:32

Още 1 предложение към администраторите:

Да отпадне възможността за редакция на посланията в темите на форума. Не мисля че е проблем някоя и друга правописна грешка (не сме в литературен форум). Но има доста случаи на редактиране на посланията до неузнаваемост или пълното им изтриване, което води загуба на диалога в темите.

 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: luboar   
Дата:   04-04-17 21:39

В момента сайта е във функционална, естетична, и качествена разруха.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: midtone   
Дата:   04-04-17 21:48

Стига глупости, този сайт умря, когато почна модерацията и спряха обидите, от които и 4chan би се изчервил.
Беше и забавен тогава...
Амчи как, има ли нещо по-хубаво да видиш някой истински талант сринат до земята от организираната посредственост?!
Някои от най-префинените тънкости на българския език тук съм ги учил. За съжаление ги няма вече тези теми, когато четеш, и не вярваш на ушите си. Тъкмо си казваш, не, не е възможна по-върховна обида, и се появява следващият титан на фотографската мисъл, и ти доказва, че всъщност още нищо не си видял.
Затова спрете с тази възпитана модерация, и върнете пак старите диви времена. Ще има смъртно обидени, но пък ще има и истински снимки.[beer]
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: philip   
Дата:   04-04-17 22:02

midtone, ма кат е умрял, к'о прайш още тук[smilie11] явно още не е.

 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: pumabg   
Дата:   04-04-17 22:05

Автор: bobbyk
Дата: 04-04-17 21:27

Пума ако беше вярно щях да имам безкрайно висок рейтинг.Замислял ли си се поне веднъж дали не говориш наизуст.Но ти едва ли виждаш нещо друго.Не съм коментирал от много време.Даже бях и спрял да гласувам..но не е честно спрямо хубавите (според мен) снимки.Ти ги разбираш това със стойностната фотография.В този форум имам само един приятел...едва ли ще се сетиш-кой е.Никога не коментира мои снимки и почти никога не коментирам неговите.Останалите ми приятели отдавна са напуснали ФФ за което ги обвинявам, че се предадоха толкова лесно.Мога да застана зад думите си, че ако съм върнал глас някому е защото съм харесал нещо в дадена снимка.Не живея с идеята , че аз съм авторитет.Авторитет се става със снимките, които даваш и правиш.Критиката ми винаги е била конструктивна но не е заяждане.

С две думи ти си един малък светец... [smilie8] Който на скоро ми нагласува съвсем случайно разбира се за бая кадри... Не знам за какво го направи... С цел покаяние или може би искаше да скриеш предишните си гласувания....Като този например -https://photo-forum.net//i/1849532 и много други бездарни напъни...
Кой лъжеш ти бе ? Да не мислиш, че ям доматите с колците ?
Има два варианта! Или ти тотално си изгубил контакт със земята или просто си по наивен от баба Кева на която последно "полицията" и взе всички спестявания....
И последно ! Аз не съм твоят Съд! Той ще дойде с времето! Дано живееш до тогава в мир....
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   04-04-17 22:14

Пума откъде знаеш, че съм ги нагласувал?Аз не съм коментирал нито един твой кадър. Влизал си да провериш за кого съм гласувал...нали?Знаех си и за това ги нагласувах.Признавам има няколко дето ми харесват.И какво..мислиш ли , че съм се надявал да ми върнеш глас ли?:)Чувстваш ли се оценен сега? Вероятно не се чувстваш така... И аз не бих се чувствал.Пума има една стара песен." Не всичко , което блести е злато".
Не можеш да ме съдиш...а и не ме познаваш.Съвсем наред съм си..не се тревожи! :)
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: roburt48   
Дата:   04-04-17 22:21

Аз съм новобранец в този сайт, и не само в сайта, а и във фотографията изобщо. Извинявам се предварително, ако поста ми ще е малко разточителен. Ще прозвучи нескромно, но се смятам за един от щастливите новобранци тук, радващи се на бърз успех ... (надявам се, че има защо) ! За всеки средно интелигентен индивид навлизането в "схемата" и усещането на нещата не е никак трудно. Не крия, че и аз участвам (то си е наркотик).. Убеден съм, че и всички утвърдени автори тук са участвали в нея в един или друг етап ! Ако някой ми каже, че не е - няма да му повярвам ! Но ми е тъпо да гледам автори, на чиято работа се възхищавам съвсем искрено и дълбоко, се хващат гуша за гуша ! Аз, четейки правилата на сайта намирам една ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ГОЛЯМА грешка ! Каква е тя - априори схемата се диктува от така наречените Б. автори !! Вижте т.3 на правилата !! Ако имаш 3 кадъра с 25 рейтинг Б. ...еди какво си, ако имаш 3 кадъра с рейтинг Б. 25-49 ... и т.н. и т.н. Да не говорим, че 3 кадъра с рейтинг Б. 25 и 3 кадъра с рейтинг Б. 25-49 ти дават правото (и в двата случая) на 2 кадъра за 5 дни (абсолютно безмилено) ! Та... още запознавайки се с правилата, на всеки нов тук (както и на мен) му става ясно на кого трябва да се "кланя". Още една ГРЕШКА - рейтинг Б. получават автори, участвали в изложби на ФФ - ама кога ??? Как са участвали, наградени ли са ?? Или само са участвали ?? И преди колко години ?? А кога е била последната изложба на ФФ ?? Аз например тези неща не ги знам. Ами ... може да има автори, участвали в изложба на ФФ преди 15 (да речем) години, когато във ФФ са били 5 човека !!! Към админите - след като обновявате сайта - обновете и правоимащите ! Или влиза в сила лафа - със стари ку*ви нов бардак ! И за мой ужас старите к*рви започват да се хващат за гушите !! (вместо да дават акъл на новобранците като мен) !! И под даване на акъл не визирам как да събирам точки, а как да снимам по-добре ! За всеки интелигентен човек градивната критика е добре дошла !! Като финал имам няколко конструктивни предложения:
1. Потребители без снимки (х на брой) в профила си да нямат право на нищо ! Нито гласуване, нито коментари, нито постове във форума.. Нищо освен да гледат [smilie5]
2. Качването на снимки в профила и качването им в албуми "избрано" да не е право, а задължение ! Да речем, ако не качиш поне един кадър седмично (или месечно за оценка) си "аут" за известен период от време... без никакви права ! (пак освен само да гледаш) [smilie5] Отнася се за всички.. без оглед дали е Б. А. ...
3. На първа страница да има два кадъра - с най-висок рейтинг А. и най-висок рейтинг Б. за деня, а не избрана от админите !
4. На първа страница да има "снимка на седмицата" подчертавам ПРЕДЛОЖЕНА от админите и одобрена от Х на брой Б. автори. (куратори, модератори, или както щете ги наречете)
5. Авторите с Б. рейтинг да имат право на избор дали да гласуват с Б. или с А. за даден кадър, но не и с двата едновременно, както е сега !

Та, толкова от мен за сега :) И като финал - при няколко хиляди участващи е невъзможно всички да са на едно мнение и да са доволни !!! Успех на собствениците [cool]

П.П. Мога да дам обосновка на всяка една от предложените идеи ...



Публикацията е редактирана (04-04-17 22:35)
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: pumabg   
Дата:   04-04-17 22:35

Бобчо, щом сам оценямаш себе си позитивно... Какво аз мога да добавя...
Както казах, жив и здрав бъди...!
Дано греша! Дано всичко, което съм видял от теб и останалата банда е една огромна илюзия и всичко си е наред... [smilie2]
При мен може би има един огромен проблем и той е добротата ми...Но до кога ще издържи не знам...
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: uri64   
Дата:   04-04-17 22:39

....И за мой ужас старите к*рви започват да се хващат за гушите !! (вместо да дават акъл на новобранците като мен) !! И под даване на акъл не визирам как да събирам точки, а как да снимам по-добре !.....

Абе стига с тия розови пушеци, моля Ви се...утвърдените Бта щели да дават акъл на новобранците как да снимат по-добре [smilie5]
Докато си почиват (от творчество) да свършат някоя и друга работа[smilie5] [beer]



Публикацията е редактирана (04-04-17 22:42)
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: pumabg   
Дата:   04-04-17 22:41

uri64 [smilie5] [smilie24]

 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   04-04-17 22:48

pumabg -аз не те познавам.Палиш се защото слушаш митове и легенди.Вероятно грешиш.Не приемам да ме поставят главатар на банда..без никой да не е питал.Дълго време обмислям отказването си от "Б" права.Точно защото не виждам смисъл ...аз да ги притежавам.Пречат ми да снимам.Точно защото ,когато гласувам нещо..веднага се появява някой за да ми казва, кое е стойностно и кое не.Оказа се , че хората ме познават по-добре отколкото аз се познавам.Има известни автори, които се опитваха да ми дават тон за кой Автор да гласувам.Е аз не гласувах за автори опитвах се да гласувам за снимки.Любимия ми автор е тук в ФФ и не се интересува от точки и от авторитети, не коментира.Разговора ни не е личен и аз не съм обидчив...жалко, че наспамих темата.Пожелавам си един ден да поговорим на живо.На теб хубава вечер.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: roburt48   
Дата:   04-04-17 22:50

uri64 и pumabg тук нещата вече ми заприличаха на - "ем боли, ем сърби" [smilie5]... Няма пълно щастие [beer]
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: pumabg   
Дата:   04-04-17 23:03

bobbyk - От кой да слушам митове и легенди ? Човече, та аз съм тук от години...
Конкретно за теб никой нищо не ми е говорил! Впечатленията съм ги придобил сам!

Но едно искам да знаеш! Нещата ще се променят! Няма да бъде все вашата ! Няма да можеш да си чешеш Егото непрестанно... !
Ако покажеш нещо стойностно ще бъде оценявано ако ли не ще маеш по софийските калдъръми за по-добри моменти... Така както аз маем там където кракат ти не е стъпвал !
Капиш ?
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: zeromx   
Дата:   04-04-17 23:07

Съгласен съм с roburt48,че почти всеки в някакъв етап тук,включително и аз е участвал в някакви групи,казвам почти,защото сигурно има и хора,които не са.Според мен обаче влизането на повечето хора в тези групи е провокирано точно заради системата за гласуване,при която хубави фотографии остават недооценени.Точно поради това едно време когато имаше категория "представяне" и не можех да изляза от тази категория,аз се присъединих към тази система за да може да изляза от това представяне и кадрите ми да влязат в галериите....Иначе нямаше излизане от представяне,защото никой не влизаше да гледа там какво има и да гласува....
Трябва да се промени нещо в системата,за да се забелязва и излиза напред добрата фотография,но за това не е нужно само админите да работят и да правят промени,трябва и ние да работим,потребителите.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   04-04-17 23:13

И аз съм от години и ще си вървя по калдаръмите щото така ми харесва! :)Не ми пука особено , коя фотография считаш за стойностна.Благодаря, все пак, че ми говориш на вие..така и трябва.Нямаш идея къде кракът ми е стъпвал.Ако точно ти си критерии..благодаря! :)
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: pumabg   
Дата:   04-04-17 23:24

Благодаря за последният пост ! Нямам какво да добавя освен, че ти лъсна гъзът !
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   04-04-17 23:27

Когато на някой не му стигат доводите, стилът му става ..такъв! :)
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: roburt48   
Дата:   04-04-17 23:32

Пичове, аз лично предпочитам тук да лъскат разкошни кадри, а не гъзове !!! Все пак е Фото Форум !! За гъзовете си има плей мейт, и разните му там подобни форуми и мероприятия [smilie5] ... (нищо лично) ! Не ме отказвайте от участието ми тук !!!
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: crownmaker   
Дата:   04-04-17 23:36

Няма да е лошо да разделим правото за коментари под теми на А и Б.Аз бих чел А[smilie18]
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: swqaz   
Дата:   04-04-17 23:44

Аз лично виждам как Бобик, който твърди, че няма Его не може да го контролира. Пумабг също, но той не твърди, че е без Его. Няма нужда да се борите, кой да е последен. Стигнахме до извода, че не е хубаво така с групите. Админите са на ход да ни светнат как им се иска да е, куриране от тях или гласуване от потребителите. Чак след това могат да се правят предложения и да блесват идеи :)

Бобик, не познавам пумабг изобщо. С теб се познаваме много по-добре отколкото аз с него. Това в случай, че имаш съмнения за някакъв сговор с него. Всичко което сме си казали с него е било в коментари пред всички. Нямаме лична кореспонденция освен размяната на телефони буквално преди малко.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   04-04-17 23:47

Аз също съм новобранец ,за това се и чудех дали имам право да кажа нещо, но тъй като се говори за недооценени автори или снимки /не се смятам за такъв защото участието ми във форума не е с тази цел ,а съм виждал хубави кадри с никакъв рейтинг и с плюсове и удивителни за коментари / и автори на чиито творби съм се възхищавал да се карат и като участник извървял пътя от не публикуващ снимки и следящ базара единствено, до човек публикуващ и очакващ някакъв конструктивен коментар или едно браво ,щото нещо е направил па макар и не супер или е предизвикал чувство или усмивка ,се реших да кажа нещо.
roburt48 ме изпревари ,но е прав за повечето неща и съм съгласен с него !
Критичен момент е преминаването на снимката от,,нови предложения,, в ,,избрани,,! Ако до два дни това не се е случило тя отива на втора трета страница и вече рядко някой я гледа ,камо ли да я оцени !!! Б-тата сякаш гледат само в избрани ! Наблюдавал съм доста ! Чудех се защо е така и един колега ме светна : ГЛАСУВАЙ !
Отговорих ,че гласувам за неща които са ме впечатлили с качествена направа или със сюжет ! Отговора бе : КОМЕНТИРАЙ !!! Отговорих че не съм майстор за да коментирам ! НИЩО И така се тръгва по спиралата !
Някъде горе бе споменато за начална анонимност ! Админите не са съгласни !
Предлагам идея близка до тази на roburt48 за задължителното качване на снимки за гласуване и снимки в профила но:
1.В профила снимките не са анонимни ,гласуват се и се коментират ,но не участват в никакви рейтинги и класации ! / все пак имам някакви приятели тук и гледам какво правят когато имам време и е редно да им кажа мнението си както и те на мен /
2.Снимките качени за гласуване в ,,нови предложения ,, да са абсолютно анонимни и да няма видимост нито на рейтинга,нито на коментарите . Така да останат една седмица и след това вече да се вижда всичко .
3.От тях тези с определен брой х-точки да отиват в избрани и от тях вече да се определя снимка на деня ,на седмицата и т.н. Другите да се върнат в профила на автора и който иска да гласува още и да коментира и да се захласва или просто да отпаднат .
4.Щом някой автори се смятат недооценени и неразбрани може да се създаде майсторки сектор и който иска да качва за гласуване там но, без коментари, ако смята ,че е достатъчно над нивото на ФФ !И пак да е анонимно .Всички форумци ще сме публика жури !Както има висша лига и лига ,що да няма и тук ! Пък който се почувства узрял да опита!
То и сега си го има това с А и Б рейтинг само , че се знае кой кое !!!А- тата колкото и да си гласуват Б-та няма да станат ! Б-тата пък си гласуват предимствено за тях и рядко за А-та !
Така Б ще отпадне само като значение за гласуване ,а те като майстори ще избират снимка на деня ,седмицата ,месеца .
Не твърдя ,че нещата трябва да са точно така ,но общо взето може да е нещо такова ! Все пак Админите гледам четат всички мнения !
дори да не отговарят на всички и не е нужно ! но определено системата с ,,нови предложения,, и ,,избрано,, подтиква към системата ,,аз на тебе ,ти на мене ,, дори и де не това презумцията на действието гласуване ! Всеки се опитва да върне жеста особено ако отсреща има хубав кадър !
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   04-04-17 23:59

Надявам се да бъде взето предвид това ми изказване от админите.Его имам до толкова, когато някой да се държи арогантно.Отказвам се от "Б" правата си.Надявах се да помогна в този разговор и подкрепих предложенията.Държах да бъде възпитано всяко мое изказване и да не обиждам.Извинявам се , че този разговор се случи тук.
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: sayman   
Дата:   05-04-17 00:01

Докато си чешем езиците тук, не само рейтинг А, а и рейтинг Б се напълни с цветенца ... даже бурени [shtrak]
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: pumabg   
Дата:   05-04-17 00:08

А аз се отказвам от теб [smilie18] [smilie18] [smilie18] Не мога просто.. сега на жертва ли ще се правиш.... ??? [smilie5]
Искрено съм бесен на Създателя, че е дал толкова много талант на такива прошляци, като теб.... Ти не си на нивото на снимките си и то от години ! Без да те познавам виждам, че ти си едно огромно мекотело.... Човек, който няма грам самокритика и самооценка ! Пресъздаваш образи, които ни говорят много а в същият момент ти си НЯМ!
Нито искам да те виждам, нито искам да те чувам ако трябва да съм честен ! Не си ми достоен противник !

 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: roburt48   
Дата:   05-04-17 00:13

sayman [cool] Респект, човече !!!
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   05-04-17 00:14

Пума аз сам си избирам противниците.Не се отказвам заради теб.Не се ласкай..няма нужда.:) Не се считам и за жертва.Явно си търсиш противници, вероятно защото не можеш да се справиш със себе си.Мисля, че по-важни са снимките ми от теб. И аз не умирам за теб.. :)))
 Re: Промени в страница СНИМКА
Автор: Admin   
Дата:   05-04-17 00:33

Уважаеми форумци,

Прочетохме всички мнения, критики и препоръки.

Продължаваме с отстраняването на бъговете, работа по новия дизайн и новите функционалности, които все още се разработват.

Можете да продължите да ни сигнализирате за проблеми, като ги отправяте лично към нас - на имейл и лични съобщения. Както всички виждаме темата зави в друга посока.

В тази тема няма какво повече да бъде казано.

Скоро време очаквайте промяна и в рейтинговата система.

Демокрацията е мъртва, да живее демокрацията!

Лека вечер.
 

 Тази тема е затворена