Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Дилема - Canon EOS 80D или 7D MkII
Автор: darkfame   
Дата:   24-03-17 14:22

Колеги.
Наближава време да сменя тялото с по-ново. Понеже снимам с Канон (в момента съм с 550Д), съм се спрял на две тела: Canon EOS 80D и 7D MkII.

7Д е отпреди 2-3 години, докато 80Д е по-нов.
Техническите им параметри ги знам, затова не ми ги повтаряйте от книжката. Ако има нещо, което е специфично и Ви е направило впечатление, споделете.

Интересувам се от Вашите лични впечатления по:

- автофокусната система, нейната прецизност
- понеже и двата са кропки, как се справят с високото исо и шума.
- Как фокусират на по-слаба светлина.

Главно снимам птици, чат пат при разходка снимам и пейзаж, макро... може да ги видите на профила ми.

Благодаря за коментарите, препоръките и предложенията.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема - Canon EOS 80D или 7D MkII
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   24-03-17 14:30

Виж моя профил с 7d mark II са ми снимките. До сега кропка със същия фокус мисля , че е само д500 на никон ... канонска такава няма. Пробвах чисто нов 80д по-добре е от 70д, но все още не може да стъпи на 7д марк2 ... мислех и бях пуснал да продам моя за да си купя full frame, че ми трябва , но мисля да не го правя , а да събирам за ff и да си оставя 7d mark II точно за птици.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема - Canon EOS 80D или 7D MkII
Автор: kvakioh   
Дата:   24-03-17 14:54

7d mk2.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема - Canon EOS 80D или 7D MkII
Автор: Антивик   
Дата:   25-03-17 08:49

80-тката не я знам, но 7-мицата си заслужава отвсякъде и всякой лев. И при мен в профила има пилци със седмицата справка/ма то па баш на тебе ли требе да давам акъл, ти нещата ги знаеш по-добре и от мен/.



Публикацията е редактирана (25-03-17 08:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема - Canon EOS 80D или 7D MkII
Автор: darkfame   
Дата:   25-03-17 08:56

Викторе, знам приятелю. Питам хората дето снимат с него на професионално ниво и вече да имат впечатления. Отдавна съм му хвърлил око, но четох в един форум, че в 80д имало подобрения, все пак е по-нов, но все пак да питам.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема - Canon EOS 80D или 7D MkII
Автор: darkfame   
Дата:   25-03-17 08:58

Векторе, Въпросите ми са конкретни.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема - Canon EOS 80D или 7D MkII
Автор: Антивик   
Дата:   25-03-17 09:16

Мииии....конкретно ще ми е трудно що не ми достига терминология, още повече па и професионално..., но инак фокусната е бърза /за мен много добра/ и с голямо количество настройки и възможности, при високото исо шумът почти го няма/то зависи и като колко го имаш за високо и с какво го сравняваш, аз го сравнявам със 600Д-то/. За при слаба светлина още не съм го пробвал и не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема - Canon EOS 80D или 7D MkII
Автор: Ivodam   
Дата:   25-03-17 09:39

7DII е страхотна машинка, но както винаги има някои кретении, за които човек просто недоумява, защо ги правят така.
Когато миналата година се чудех дали да си взема 7DII или 70D, все пак се спрях на последния заради две причини основно: тъч скрийн и екран, който се върти буквално накъдето си искаш и се затваря като капак към апарата, и наличието на wifi.
Пак ще кажа, недоумявам защо тези неща ги няма в седмица-двойката.
Разбира се, зависи доколко тези неща изобщо те вълнуват.

Ето една динамична снимка със 70D, никакви ядове с фокуса и изображението:
С 80D би трябвало да са още по-добре нещата.


https://photo-forum.net/static/site_pics/2016-04/1461959526_blackkite-attackplunge_1920.jpg




[smilie7]



Публикацията е редактирана (25-03-17 09:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема - Canon EOS 80D или 7D MkII
Автор: lorddemonic   
Дата:   25-03-17 09:53

@Ivodam като те завали дъжд ще разбереш защо 7dm2 няма wifi :D Но тъч скрийн фокус би било от полза ... повече за видео според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема - Canon EOS 80D или 7D MkII
Автор: Коминочистача   
Дата:   25-03-17 10:30

7d mk2 [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема - Canon EOS 80D или 7D MkII
Автор: Ivodam   
Дата:   25-03-17 12:18

lorddemonic написа:

> @Ivodam като те завали дъжд ще
> разбереш защо 7dm2 няма wifi :D Но тъч
> скрийн фокус би било от полза ...
> повече за видео според мен.


На 70D не е просто тъч скрийн, а има много яка функция направо и да снимаш от екрана с едно докосване. Иначе за видеото с фокуса с двойния пиксел е царска работа - фокусира си автоматично и си следи обекта...

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема - Canon EOS 80D или 7D MkII
Автор: mun4o   
Дата:   25-03-17 17:24

До преди седмица и аз се почесвах - 80Д или 7Д м2? Вече не се почесвам - взех си 80Д.
Фотографиите на Лорда нямат връзка с възможностите на 7Д м2. Не са лоши, но в тях няма динамика и могат да се направят с всичко което ти дойде наум, включително и с телефон.
За мен предимствата на 7Д м2 са броя кадри за секунда - 10 срещу 7 при 80д и вероятно малко по-добрия автофокус. Ако тези предимства си струват 1000-та лева разлика - вземай 7Д м2. За мен обаче тези предимства са без значение, тъй като до вчера снимах с Канон 40Д.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема - Canon EOS 80D или 7D MkII
Автор: philip   
Дата:   25-03-17 18:05

Разгеле сте се събрали птичари канонаджии, моля Ви споделете с какви стъкла ги гоните тия пилета? Че един 100-400, или ми е къс, или много го кандилкам, или просто пилетата бягат от мене, та не се получават добре нещата.[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Дилема - Canon EOS 80D или 7D MkII
Автор: nositel   
Дата:   25-03-17 18:55

Кофти звук, ама...:
https://www.youtube.com/watch?v=VqvCftfhtHo&t=1343s

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема - Canon EOS 80D или 7D MkII
Автор: lorddemonic   
Дата:   25-03-17 20:47

mun4o [smilie18] [smilie18] [smilie18] оправи ми вечерта ... Слагам те в фаворитите на браузъра с таг "Експерт по динамика на кадрите" [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема - Canon EOS 80D или 7D MkII
Автор: darkfame   
Дата:   25-03-17 22:01

@Ivodam въртенето на екрана е бонус, но wifi си е плюс. Можеш да контролираш фотоапарата от мобилния, таблета или от компютъра и да изтегляш снимките. Снимката на канята ти е страхотна. Заковал си я.
От ревютата в интернет останах с впечатление, че 80Д се справя по-добре с шума на високо исо - 1600-3200, отколкото 7дМк2. Също така, споменават, че има същата автофокусна система като седмицата. Един детайл, който ми направи впечатление, е че 80Д може да фокусира и при Ф8, като такива са всичките му автофокусни точки... докато на 7ДМк2 са 9 квадратчета (3х3 вертикални). Затова пуснах темата, за да си изчистя съмненията.

@mun4o, сподели повече. Ако говорим за характеристики, то 7ДМк2 има два процесора, двойно повече памет, трансферът ан данни е по-бърз, магнезиев корпус, два слота за карти...GPS, но не за това бяха въпросите ми.

@philip - не ги гоним, те идват при нас [cool]

@lorddemonic
Благодарско. Утре ще прегледам снимките.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема - Canon EOS 80D или 7D MkII
Автор: vasilmitev   
Дата:   25-03-17 23:04

7Д марка е друг клас апарат което е съществената разлика. Не знам какво се колебаеш. Ако търсиш скорост и здравина особено, пък и повярвай ми че 3-те кадъра в секунда повече си струват всяка стотинка...колко пъти съм снимал преди (с първия 7Д) и броя кадри не са ми стигали. Мисля че скоростта и здравината е далече по важна от wifi -то и екрана на 80-ката. Стария 7Д не съм го пазил особено, снимал съм многократно на дъжд и ужасна прах, въргалял се е в снега и никога не е дал дефект....идеята ми е че тялото от по-високия клас винаги е по добрия вариант ...


Отговори на това съобщение
 Re: Дилема - Canon EOS 80D или 7D MkII
Автор: darkfame   
Дата:   25-03-17 23:29

@vasilmitev
Везните се накланят към 7цата. Отдавна съм му хвърлил око. Това, че е работен кон да мачка е голямо предимство. Да издържа на влага и прах е плюс, защото настоящия ми почти гардероб от дрешки си има [smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема - Canon EOS 80D или 7D MkII
Автор: vasilmitev   
Дата:   25-03-17 23:36

В YouTube скоро гледах едно брутално видео в което тестваха 7-дата - първо го бутаха с кола, после го пуснаха по 150 метра стълби, накрая дори го запалиха и оставиха да гори - това чудо продължаваше да снима...с такъв апарат забравяш за дъждобрани и защитни екрани -само щракане без да му мислиш....


Отговори на това съобщение
 Re: Дилема - Canon EOS 80D или 7D MkII
Автор: darkfame   
Дата:   26-03-17 00:06

Забравили са да го пробват с валяк. [beer]
А и затвора му е почти вечен.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема - Canon EOS 80D или 7D MkII
Автор: Panov   
Дата:   26-03-17 00:17

Здравейте,[smile]

С голям интерес следя темата, защото имам намерение да си купувам
7D MkII , но у мен възниква въпроса : 7D MkII с какъв най-ЕВТИН обектив за фотографиране на птици и други диви животни ,може да се комплектова ? [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Дилема - Canon EOS 80D или 7D MkII
Автор: Ivodam   
Дата:   26-03-17 00:31

philip написа:

> Разгеле сте се събрали птичари
> канонаджии, моля Ви споделете с
> какви стъкла ги гоните тия пилета?
> Че един 100-400, или ми е къс, или много
> го кандилкам, или просто пилетата
> бягат от мене, та не се получават
> добре нещата.[smilie11]
>


Ами при птиците номерът е да си направиш добро разузнаване, да станеш рано и добре да се скриеш.
Обективът иначе няма да те приближи кой знае колко.
Снимал съм със 100-400 навремето, тази снимка например е с него:


https://photo-forum.net/static/site_pics/2016-02/1455574522__MG_2493-small.jpg



През годините съм имал освен това Canon 300/2.8 IS I, Canon 400/2.8, Canon 600/4. След като най-вече поради липса на време за пътуване тази ми дейност доста се ограничи, си оставих един Canon 300/2.8 L NON-IS, който за мен е страхотно стъкло.
Снимките ми на пернати от последните две-три години са с такъв обектив.

При обективите са важни светлината и картината, която дават, като цветове и контраст.

Ето една снимка на скален орел с този 300/2.8 и 70D:


https://photo-forum.net/static/site_pics/2016-04/1461385984_IMG_1531_1674.jpg


[smilie7]



Публикацията е редактирана (26-03-17 00:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема - Canon EOS 80D или 7D MkII
Автор: Ivodam   
Дата:   26-03-17 00:38

Panov написа:

> Здравейте,[smile]
>
> С голям интерес следя темата,
> защото имам намерение да си
> купувам
> 7D MkII , но у мен възниква въпроса : 7D
> MkII с какъв най-ЕВТИН обектив за
> фотографиране на птици и други
> диви животни ,може да се
> комплектова ? [smilie11]
>


На 7Д2 можеш да сложиш всякакъв канонски обектив, ма няма такова понятие обектив за птици.
Един мой познат орнитолог май имаше един от споменатите по-горе обективи 100-400 и мога да го попитам дали би го продал евентуално - това е едно добро бюджетно решение за начало.


[smilie7]



Публикацията е редактирана (26-03-17 00:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема - Canon EOS 80D или 7D MkII
Автор: philip   
Дата:   26-03-17 09:12

darkfame, подозирах[smilie3]

Ivodam, благодаря за изчерпателния отговор!


Отговори на това съобщение
 Re: Дилема - Canon EOS 80D или 7D MkII
Автор: Freeroller   
Дата:   26-03-17 09:55

Аз имам 7д марк 2 който ползвам главно за видео но и си снимам от време не време яко таймлапси и хиперлапси.Доста съм доволен корава машинка е и също така може да понесе доста високо ИСО разгледай тестовете във youtube за low light доста добре се справя и автофокуса е сила ;) и 10 снимки в секунда е сила също и има и 60 кадъра в секунда за FULL HD видео което пак е оферта.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »