Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Фото(шоп) проби
Автор: lamerko   
Дата:   24-03-17 12:21

Здравейте,

понеже нямам възможност да калибрирам монитора спрямо принтера си (монитора съм го калибрирал със стандартния софтуер на Datacolor - Spyder5Pro+), дойде ми една идея, базирана на филмовата фотография преди доста време, когато правехме серия от различни експонации на един и същи кадър за да определим най-добрата при цветните копия (там нямаше как да наблюдаваме на фенер проявяващите се копия - всичко ставаше в пълна тъмница).

Та общо взето някой да има някакво екшънче за Photoshop, което да "нареже" в клин за проби даден кадър с някакво отместване експозицията? Кадрите ще се обработват вечерно време на повтаряща се околна светлина.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото(шоп) проби
Автор: uzsree   
Дата:   24-03-17 13:20

Защо искаш да калибрираш принтер по монитор? Имаш прфил за монитор, имаш за принтер + хартия. След първите 3-4 принта ще разбереш, как да обработваш снимките най-общо. Аз лично така действам.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото(шоп) проби
Автор: iliyanb   
Дата:   24-03-17 13:24

Хартиите имат различни характеристики, сред които по-топли, по студени и много др.. Създават се профили за различните хартиите на база устройство за печат.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото(шоп) проби
Автор: uzsree   
Дата:   24-03-17 13:50

iliyanb
И аз това казах

Отговори на това съобщение
 Re: Фото(шоп) проби
Автор: lamerko   
Дата:   24-03-17 13:53

Мда, ползвам готови профили за хартиите, предоставени ми преди време от Фактор, но всъщност не толкова цветовете ме бъркат, отколкото разликите в осветеността при монитора и резултата от принтера. Въпросните разлики се проявяват по-силно или по-слабо според снимките, но понякога наистина става досадно да правя по няколко копия на цял лист за да установя, че все нещо не ми харесва.

Между другото не печатам масовки за разни събития, нито пък търся лабораторно качество за топ изложби (моя L800 не би се справил с подобна задача) - просто от дъжд на вятър за личния архив, ама...

Отговори на това съобщение
 Re: Фото(шоп) проби
Автор: uzsree   
Дата:   24-03-17 14:19

lamerko
Същото при мен, с Л805 съм. За качествени принтове, особено в А4, правя по 2-3-4 малки принта докато ми хареса обработката.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото(шоп) проби
Автор: asahi   
Дата:   25-03-17 08:53

Няма нужда да сравняваш осветеността на монитора с разпечатъка на снимката. Те са несравними. Едно свети със собствена светлина, другото с отразена. Като влезеш със снимката в по-неосветено помещение уж получения баланс изчезва. "Осветявай" толкова, колкото е необходимо за правилното възприемане на отпечатаното изображение.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото(шоп) проби
Автор: lamerko   
Дата:   25-03-17 17:03

Е, аз за това пуснах темата де :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »