Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 уеб ап за цветово тониране
Автор: illuminations   
Дата:   23-03-17 23:51


Здравейте,

интересуват ме коментари/препоръки за функционалността на уеб апа на сайта, който ще напиша по-долу.

апа копира тоналните характеристики (до колкото е възможно) от една снимка, и ги прилага на друга, която може да сейвнете.
(източника на тоналност може и да е цветова палета )

обмислям да добавя колоризиране на черните нива, за възможно копиране на източници на снимки използвали ефекти като крос-процесинг, но се двуомя дали ще има положителен ефект.


http://kinoseed.com/


цветови палети от гугъл

[beer]
 Re: уеб ап за цветово тониране
Автор: Lycan   
Дата:   25-03-17 18:16

Ще
 Re: уеб ап за цветово тониране
Автор: illuminations   
Дата:   25-03-17 18:55

Lycan написа:

> Ще

?
извинявай, не те разбрах.

алгоритъма беше обновен преди малко, също драг-н-дроп на файлове е добавено, и за преглед на корекциите може да се изключи генерирания LUT (който е добавен визуално за ориентир)
 Re: уеб ап за цветово тониране
Автор: nyamago   
Дата:   25-03-17 22:56

Интересно! Преедполагам зад това стои подобен процес на 'Match Color' във Photoshop или нещо като Instatone на Topaz Labs (или на доста по-развития Topaz Restyle)?

За разлика от споменатите, тук гъделът е в мигновения ефект, без абсолютно никакво усилие от ползувателя - само за лентяи като мене [smile] Разбира се, при толкова автоматизиран и фиксиран процес липсват настройките (които пък в Restyle идват твърде много и подробни). Истината е може би по средата? [smilie8]

Оттук и първото лично пожелание за подобрение (плюс 2-3 други):

- Не е зле да има малко контрол от ползувателя: като минимум за степента на ефекта (примерно плъзгач от 0 до 100%), а възможно и още някои параметри, напр. тон в светлините, сенките и средите; или радиус на въздействие?..

- Малка библиотечка от палитри (за мързеливите да търсят или тези без въображение), по най-общи теми и сюжети - напр. ден/нощ, или град/природа, или пък (мисля ще се 'харчи') - 4те сезона?

- Не знам дали на мен се струва, че сваленият резултат е придобил малко артефакти, подобни на шум? Ако това е нормален резултат от процеса (в някои операции е неизбежно) - дали не може да се намали/подтисне по избор с ключе или тик-бокс?

Само си плещя измишльотини - поздравления за инициативата и реализацията! [smilie24]
 Re: уеб ап за цветово тониране
Автор: Konstantinov   
Дата:   25-03-17 23:00

Би била интересна възможността ,черно бяла снимка да се оцвети с известна интерактивна намеса ,но и тук се получават интересни резултати,един бъг като увелича прозореца на браузера и се губи снимката в същата сесия съм не отварям и не затварям браузера ,само намалявам и увеличавам прозореца,може и да е от компютърът ми.
И един въпрос, за колко време се прави такъв проект от един програмист?



Публикацията е редактирана (25-03-17 23:10)
 Re: уеб ап за цветово тониране
Автор: illuminations   
Дата:   26-03-17 00:44


nyamago, трябва да призная, че не съм запознат с продуктите на Topaz и какво точно постигат като резултат.
Целта е да се постигне максимално "натурален" за окото резултат, без да е нужно да има ръчно настройки, но изглежда все пак ще трябват някой неща да останат за личен избор, като:
+/- запазване на динамичната резолюция
+/- запазване на "белия баланс"
+/- широкоспектърно корегиране (по-близко копиране, но с по-ненадеждни резултати)
и разбира се плъзгач за блендване.

идеята за готови палитри е добра!
в началото не мислих специално за ползване на палитри, но се оказват доста интересни за ползване.

За артифактите, най-вероятно е въпрос на компресия, която идва от самата снимка. Пробвай с по-малко компресирани снимки, и най-вероятно проблема няма да го има. Ако е нещо друго, би ли постнал снимка с проблемен резултат, така че да видя дали е нещо за оправяне.


Konstantinov, от черно-бяла към цветно е нужно наистина да е интерактивно, и ще е доста извън параметрите нацелени от този ап. За това ще е нужно някакво разпознаване и групиране на "контент", което не ми е ясно в момента как да имплементирам.
За колко време е нужно - самото програмиране (без разработване на логиката/алгоритмите, които обработват снимката) сигурно е въпрос за 1-2 седмици работа. Ако е някой специализирал се с това, може би 2-3 дни ще са достатъчни. Но отделно има нужда от сетапване на сървъри, правене на графика, и тн.
Честно казано и мен ми е любопитно, специализиралите се с тези неща какво биха казали за това колко време им трябва.

[beer]
 Re: уеб ап за цветово тониране
Автор: illuminations   
Дата:   27-03-17 05:52

сега забелязах, че има проблем с Файърфокс, и прави наистина "шум", при Хром (на гугъл браузера) не до забелязвам този провлем...

за сега ако се забавлявате с ап-а, ви препоръчвам Гоогле-Хром

[beer]
 Re: уеб ап за цветово тониране
Автор: xsakex   
Дата:   27-03-17 11:19

Бих поработил върху UI-а. Неутрални цветове биха помогнали за по-точното възприятие на снимките. Градиентът за фон по-скоро пречи отколкото помага. Също е добре като се случва Drag and Drop по някакъв начин да индикира къде ще се пусне снимката. За пример отвори Facebook и отвори два малки чата, от тези, които се показват долу в дясно. Дръпни файл в браузъра - всичките полета, които могат да приемат файл са индикирани визуално + текст.

Това от мен :)

Поздравления за положения труд!
 Re: уеб ап за цветово тониране
Автор: illuminations   
Дата:   28-03-17 01:00

xsakex , прав си, за интерфейса, че е доста по-добре с индикация за къде може да се дроп-ва. (фикснато е) [beer]
 Re: уеб ап за цветово тониране
Автор: dibat   
Дата:   30-03-17 15:15

Може да бъде полезно:
Deep Photo Style Transfer

[smilie24]
 Re: уеб ап за цветово тониране
Автор: illuminations   
Дата:   31-03-17 10:38

dibat написа:

> Може да бъде полезно:
> Deep Photo Style
> Transfer
>
> [smilie24]

Мерси за линка, изглежда интересно.

Както виждам това, което са направили прехвърля и текстатурата. моите цели са малко по-различни - изчисляването и генерирането на транзиционен ЛУТ, което да е полезно и при видео-обработка (дори да не дава толкова драматични резултати).

в момента сървъра обработва информацията с ниска прецизност, защото натоварването се качва експоненциално с точността на изчисление, а е още в тестова фаза.

все пак, най-вероятно ще има 2-типа генериране, едно с по-агресивно колоризиране, което да даде подобни резултати на примера от линкa.
или поне това е целта... :)
[beer]
 Re: уеб ап за цветово тониране
Автор: illuminations   
Дата:   07-04-17 07:59


няколко ъпдейта, включително демо сорс снимки/палети
[beer]


https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-04/1491541028_demo.jpg

 Re: уеб ап за цветово тониране
Автор: illuminations   
Дата:   10-04-17 00:33

UI-2.0 [beer]

https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-04/1491773538_ks-v2.jpg

 Re: уеб ап за цветово тониране
Автор: illuminations   
Дата:   11-04-17 15:04

Инсталиране като ап за Андроид:
1) от страницата на https://Kinoseed.com
избирате "Add to Home screen" (трябва да е през Хром-браузер)
2) стартирате апа директно



https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-04/1491911977_add-to-homescreen.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-04/1491911977_kinoseed-on-homescreen.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-04/1491911978_Kinoseed-running.jpg




Публикацията е редактирана (11-04-17 15:07)
 Re: уеб ап за цветово тониране
Автор: illuminations   
Дата:   13-04-17 18:47

Алгоритъма за изчисляване на цветовите корекции е ъпдейтнат. [cool]
https://kinoseed.com/

[beer]
 Re: уеб ап за цветово тониране
Автор: midtone   
Дата:   13-04-17 22:20

Поздравления за добрата работа!
За съжаление, при моите опити не можах да получа резултатите, които очаквах. Мисля, че една от причините е, че при приложението на source не се отделя color компонента от luminance, и затова контраста в target се различава от оригиналния.
Когато отделя luminance curves с 3D LUT Creator( с този метод ), и приложа получения LUT нещата изглеждат доста по-добре, макар и не винаги.

 Re: уеб ап за цветово тониране
Автор: illuminations   
Дата:   14-04-17 03:25

midtone написа:

> Поздравления за добрата работа!
> За съжаление, при моите опити не
> можах да получа резултатите, които
> очаквах. Мисля, че една от
> причините е, че при приложението
> на source не се отделя color компонента
> от luminance, и затова контраста в target
> се различава от оригиналния.
> Когато отделя luminance curves с 3D LUT
> Creator( с този
> метод ), и приложа получения LUT
> нещата изглеждат доста по-добре,
> макар и не винаги.
>

Мерси.
Още е в процес на изработване, но си прав, че има включена корекция на луминациата, което е с цял по-точно напасване към визуалното усещане към сорс-снимката.
За някои цели това е полза, за други, като при ползването на палети, това ще направи малко по-тгудно получаване на очакван резултат.
най-вероятно ще трябва да има опция за изключване на корекцията за луминация, и другото нещо е мач-ване на "бяла и черна точка" (което в момента е изключено).
ако имаш време качи някой пример, със сорс и нещо като очакван резултат. ще ми помогне да знам какви примерни резултати се очакват понякога, така че ако мога да го вкарам като опция.
[beer]



Публикацията е редактирана (14-04-17 07:51)
 Re: уеб ап за цветово тониране
Автор: illuminations   
Дата:   14-04-17 06:21

midtone, направих промени, ако използваш палета с цветове за тониране, ползвай без черно-бели рамки, само тоновете за оцветяване.
другите неща автоматично ще се опитва да ги засича ;)
[beer]



Публикацията е редактирана (14-04-17 06:22)
 Re: уеб ап за цветово тониране
Автор: illuminations   
Дата:   16-04-17 14:11

16/4 - алгоритмите са обновени, и вече резултатите са близки до "целта" :)

весели празници на всички
[beer]
 Re: уеб ап за цветово тониране
Автор: illuminations   
Дата:   18-04-17 21:05

Вече може да правите: LUT-exporting , които е генериран на избраните от вас снимки. [beer]
 Re: уеб ап за цветово тониране
Автор: illuminations   
Дата:   22-04-17 02:47

21/4
алгоритмите за цветова конверсия са подновени
(мисля, че са вече във финален вариант)

[beer]
 Re: уеб ап за цветово тониране
Автор: illuminations   
Дата:   22-04-17 04:02


тест 22/4


https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-04/1492822751_kino-test.jpg

 Re: уеб ап за цветово тониране
Автор: nyamago   
Дата:   22-04-17 22:45

Доста добре работи - поздравления! [smilie24] Безкрайна забава, а може и на някоя 'сериозна' снимка да го приложа (моите всичките са несериозни, но имам предвид за качване във ФФ : )

Ще чакаме и малките 'екстрички', за които говорихме в началото - като минимум един плъзгач за дозиране, за да не ги наслагваме с оригинала на лейъри във ФШ...

[shtrak] [beer]
 Re: уеб ап за цветово тониране
Автор: illuminations   
Дата:   23-04-17 15:19

nyamago написа:

> Доста добре работи - поздравления!
> [smilie24] Безкрайна забава, а може и
> на някоя 'сериозна' снимка да го
> приложа (моите всичките са
> несериозни, но имам предвид за
> качване във ФФ : )
>
> Ще чакаме и малките 'екстрички', за
> които говорихме в началото - като
> минимум един плъзгач за дозиране,
> за да не ги наслагваме с оригинала
> на лейъри във ФШ...
>
> [shtrak] [beer]

радвам се, че има още един човек, който се забавлява с апа, като мен :))
[beer]
 Re: уеб ап за цветово тониране
Автор: nyamago   
Дата:   23-04-17 18:08

Пример с едно несериозно папарашко портретче, което ашладисах с две съвсем различни снимки към студени и към топли тонове спрямо оригинала:


https://c1.staticflickr.com/3/2822/33377732804_f8d4d91b54_o.jpg




https://c1.staticflickr.com/3/2918/33377732584_9ef21f8f19_o.jpg



[shtrak]



Публикацията е редактирана (23-04-17 18:11)
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.