Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за светкавица.
Автор: gushev   
Дата:   23-03-17 22:18

Здравейте,искам да попитам за един проблем със светкавица.Миналия ден снимах за пръв път с новото тяло Д7200 и 18-140 + светкавица YN 560 втора серия.На режим М когато вдигна скоростта повече от 320 ми се появява черна сянка до половината на снимката.Как да го преодолея този казус.Дайте съвети.Благодаря ви предварително :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за светкавица.
Автор: bg2014   
Дата:   23-03-17 22:40

Провери/прочети каква синхронизация поддържа 7200. Аз знам.
ТУК на 81 -82 страница
Все още го разучавам и аз. Страхотен е.
Задръж мишката на страница и се появяват три кръгчета долу в дясно на страницата. Цъкаш два пъти на горното кръгче и страницата се увеличава за четене.



Публикацията е редактирана (23-03-17 22:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за светкавица.
Автор: colorphoto   
Дата:   24-03-17 00:26

Синхронна скорост се казва това на което се чудиш.

Даже и да не си чел фотографски книжки,даже и да не си ходил на курсове би могъл да го научиш,четейки упътването на собствения си апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за светкавица.
Автор: GenaDP   
Дата:   24-03-17 00:29

Да се чете е демоде.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за светкавица.
Автор: Eye_Contact   
Дата:   24-03-17 01:04

Купих си скалпел някой може ли да ми каже защо когато тръгна да правя разрез за апандесит и потича кръв ?
Сега сериозно ,приятел защо си си купил светкавица като не знаеш елементарни неща при използването и ?Какво си мислиш че ще ти даде светкавицата повече от вградената ?Сама по себе си техниката не прави снимката а знанието .Живеем в уникални времена когато живота прилива от информация и не е трудно да се научиш .

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за светкавица.
Автор: lamerko   
Дата:   24-03-17 01:23

Добре си бяхме навремето със Зенитите с тяхната 1/30 синхронна скорост [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за светкавица.
Автор: colorphoto   
Дата:   24-03-17 01:34

Ами 1/30 на моя Зенит 12 ХП с нищо не ме е ограничила предвид че и аз бях начинаещ тогава в началото на деветдесетте години...кога минаха?!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за светкавица.
Автор: lamerko   
Дата:   24-03-17 02:03

Именно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за светкавица.
Автор: quazimodo   
Дата:   24-03-17 06:31

Ма кажете му на човеко, че светкавицата трябва да има високоскоростна синхронизация, за да работи със скорости над 1/250[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за светкавица.
Автор: gushev   
Дата:   24-03-17 07:44

Сиреч коя светкавица да търся :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за светкавица.
Автор: quazimodo   
Дата:   24-03-17 08:24

Aми нещо такова - http://dynaphos.com/product/23/105/3320_speedlight_godox_tt685n_for_nikon_ittl


П.П. Виж какво пише в данните - високоскоростна синхронизация до 1/8000с. С латински букви се означава като HSS обикновено. Като търсиш из ибей някоя китайска измишльотина, гледай в характеристиките да го има и това HSS[smilie5] [beer].



Публикацията е редактирана (24-03-17 08:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за светкавица.
Автор: dekov   
Дата:   24-03-17 09:14

Трябва и да си наясно защо ти трябва еди каква си скорост за снимката.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за светкавица.
Автор: gushev   
Дата:   24-03-17 09:32

Ами за детски партита например :)Ако скоростта е под 400 дали ще излазят размазани :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за светкавица.
Автор: bg2014   
Дата:   24-03-17 09:36

1/200 синхро
Тази тема е за теб. Иначе има светки YN 568 EX (упоменатa в темата).
Аз имам такава и ми стои запечатана. Получих я от колега от форума като бартер за обектив. Та, вероятно ти трябва по-висок клас с по-висока синхронизация. Или снимай до 1/200 скорост.

П.С. Боже....какъв въпрос....бъзикаш се, нали?



Публикацията е редактирана (24-03-17 10:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за светкавица.
Автор: quazimodo   
Дата:   24-03-17 10:02

Гушев, ма ти съвсем си го ударил през просото[smile]. Предполагам, че поне си наясно с падането на мощността на светкавицата при вдигане на синхронната скорост. Ако си установил, че при 1/400 не се получава черна линия в кадъра, защото моята тъпа ръчна светка на Никон Д7000 осветява целия кадър до 1/400с, спокойно можеш да си щракаш на детско парти, но в пълен ръчен режим. С други думи силата на светлината ще гласиш или с блендата - по-оперативно, но не толкова "високохудожествено", или от самата светка, но неоперативно спрямо бързопроменящата се ситуация. Аз съм за заковаване на скоростта на 1/250-та. Оттам блендата на 4- 5.6 и гледаш да не се лепиш много до децата - седиш на 2-3 метра. Главата на светката нагоре под 45о с изваден отражател и направи няколкостотин пробни кадъра, като варираш с мощността.[smile] [smile] [smile] [smile] [smile] [smile].

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за светкавица.
Автор: Gushev   
Дата:   24-03-17 10:22

Благодаря ви :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за светкавица.
Автор: dekov   
Дата:   24-03-17 11:07

Няма да се размажат и на 1/60. можеш да пробваш на същата бленда, но без светкавица за да видиш, че нищо няма да се види на снимката поради слабата светлина на партито.Скоростта на практика се определя от времето на импулса на светкавицата.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за светкавица.
Автор: colorphoto   
Дата:   24-03-17 15:09

Gushev:Ето това последното,което Деков писа е най-важното,което трябва да научиш.

Демек,ползвайки светкавица даже за детски партита не ти трябва чак 1/400 а можеш спокойно на доста по-ниски скорости да снимаш и пак няма да е размазано заради времетраенето на импулса на светкавицата.

Без светкавица е друго разбира се.



Публикацията е редактирана (24-03-17 15:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за светкавица.
Автор: quazimodo   
Дата:   24-03-17 15:53

Не бих свалил под 1/125 да речем, независимо от горното твърдение. Не всички партита се провеждат в пещерата на Али баба и то след 20.00h вечерта. При 1/60, в зависимост от околното осветление, може да се появят "духчета"[smile].


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за светкавица.
Автор: quazimodo   
Дата:   24-03-17 16:00

Нагледно - пръстите на ръката :


https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-03/1490363886_DSC_4049-1.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за светкавица.
Автор: colorphoto   
Дата:   24-03-17 16:19

Таман ще им динамика и ще е арт...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за светкавица.
Автор: quazimodo   
Дата:   24-03-17 18:09

colorphoto написа:

> Таман ще им динамика и ще е арт...

Остава майките и татковците да са на твоето мнение[smilie5][beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »