Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Пътуване до Корфу
Автор: ipolit   
Дата:   23-03-17 11:40

Здравейте,
с жената решихме да отидем до Корфу през юни за 4-5 дни. Преди две години минахме от там и много ни хареса. Лошото е, че не намирам много информация и поради тази причина търся съвети от хора, които са ходили.
Искаме да отседнем в града Корфу (Керкира).
Четох из нета, че имало туристически бюра и не било трудно да се намери хотел или квартира. Из сайтовете за резервация намирам само разни скъпи нощувки.
Кажете, какви цени мога да очаквам за хотел/хостел в старата част на града. Без претенции, само да има баня и тоалетна.
Какви интересни места за посещение има?
Ако знаете и някой къмпинг около града, също е вариант, но предпочитаме хотелче.
Въобще за каквото се сетите.
Мисля да тръгнем от Търново рано сутринта и предполагам, че около 3-4 часа може да сме на Игуменица. Фериботите до колко часа вървят и каква е цената за 2 човека и малка кола, че предния оставихме колата на Игуменица, но мисля, че беше скъпо.
Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Корфу
Автор: asahi   
Дата:   23-03-17 12:18

Обиколях острова с велосипед това лято. Ако под "града" разбираш Керкира да знаеш, че т.нар. стар град е много малък и няма къде да паркираш. Разстоянията са много къси и няма сериозна причина да спиш точно в старата част, освен ако не искаш срещу прозореца да имаш друг прозорец. Отделно че в "столицата" ще прекараш най-малко време.

Разписание и цени на ферита . До Лефкимими е по-евтино. Така и така ще пътувате - може да започнете оттам. Тръгвате по източното крайбрежие, минавате през курортни селца, заливчета, Vlacherna Monastery и стигате до Керкира. Там се разглежда за един следобед - стар град, крепост. Нагоре заливчето на Гоувиа и после по крайбрежния планински път към разклонението за връх Пантократор. Ако двигателят и слирачките на колата са добри можеш да се качиш и да слезеш. Много е стръмно, спускай на скорост. В този последния участък има изключително много места за спане - студия, вили, хотелчета.
Нагоре е Касопи (Кашопи според местните), китно градче, манастира Св. Стефан, хубави гледки към пролива, за плажове ще е рано. На север следват Рода и Сидари, курортни селища. Има къде да се спи.
На запад следва живописния път към Палеокастрица. Вземи си навигация за да слезеш до крайбрежния път. Има хубави гледки.
След това можеш да се спуснеш на юг до крайбрежното езеро.

Пропуснал съм много туристически атракции, за които в нета е писано много.

Екскурзията си заслужава!

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Корфу
Автор: stef7   
Дата:   23-03-17 12:41

Ето ти цените на ферибора заедно с разписанието

Корфу ми е любимо място заради книгите на Джералд Даръл :)
Според съвета на местен жител е най-добре да се ходи май, юни или септемрви, октомври, защото цените са най-ниски, не е толкова горещо и туристите не са все още на тълпи.

booking.com който ползвам вече от 10 години ми дава доста високи цени в град Корфу. 70 Евро на вечер и нагоре, но само на 8-9км от града падат на около 25 евро. Винаги съм отсядал извън града и затова винаги съм бил с кола. Корфу е голям остров без кола не можеш го обиколи. Другата опция е да се наемат мотори, но то така цената ще ти дойде същата но нямаш удобставата на колата.

Бил съм на къмпинг и хотелчета. В разгара на сезона цените на хотелите в ниския клас са около 50 Евро на стая. На къмпинг цените са най-приемливи и ще излязат около 12-15 Евро за кола, палатка и двама души. Бях на къмпинг до Dassia. На около 15-20км от Корфу с кола. Къмпинга има бани с топла вода и дори басейн и бунгала ако искаш нещо повече от палатка. В горичка е, чисто е, имаш си всичко, на мен ми допадна и бих повторил, въпреки че мога да си позволя и хотел. В хотел разбира се е по-комфортно но на къмпинга е по-различно. Хотелчето също беше настрани по средата на нищото в една горичка до село близо до Палеокастрица. На мен много ми хареса, голямо спокойствие. До град Корфу и целия остров бяхме с колата. Никакви проблеми. В града естествено се плаща за паркинг, но с всичките разходи според мен с кола е най-добре.

https://www.tripadvisor.co.uk/Hotels-g189458-c3-zff29-Corfu_Ionian_Islands-Hotels.html
https://www.eurocampings.co.uk/greece/corfu/

Нещата които трябва да видиш: Paleokastritsa разходка с корабче ако може да си го позволите, Sidari, Roda, Achilleion, Ipsos Beach, ако искаш огромен плаж с пясък и плитко море, езерото до него, град Корфу, пътуване с кола откъм североизточната част, открива се много красива гледка към Албания. Ако остане време надолу към Кавос или с кола покрай северния бряг. Целият остров е изключително живописен, селцата също.

Някои от пътищата са много тесни, трябва да се кара внимателно, голяма школа ще е за шофьорските ти умения :), а и гърците си карат малко лудо. GPS задължително. Още помня как първия път когато нямах се въртях 3 пъти през центъра на Корфу докато намеря начин да изляза. Добре че беше ранна утрин и нямаше нито хора нито коли.

Цените на бензина на острова са около 20-30 цента по-скъпи отколкото в Игуменица да кажем. Така че зареди повечко ако си кола. Може да спестиш някое и друго евро.


Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Корфу
Автор: asahi   
Дата:   23-03-17 12:49

Извън магистралата е по-евтино горивото. Можеш да се отбиеш във Верия, Гревена, Йоанина (Янина). В началото на всеки град има бензиностанции.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Корфу
Автор: pisan60   
Дата:   23-03-17 12:53

Всичко, което е казал Asahi е така с леки изключения. Предвид 4-5 дни, които ще сте на острова, трябва да си направите хубава и стегната програма за да видите всичко.

Аз предпочетох да отседна в столицата Керкира - това е единствения голям град, всичко друго е курорти. Вечер има атмосфера в стария град и е много приятно да се разходиш и да седнеш да вечеряш. В Керкира има 2 крепости - стара и нова, а в близост e двореца "Achillion". Ние със съпругата ми отседнахме в хотел Арион - в момента там цена за 4 нощувки за двама през юни е около 600лв(300eur). Сравнително близо е до стария град, ако обичате да се разхождате, ако не пред крепостта на стария град има паркинг. Хотелът си има паркоместа пред него. Друго интересно място в Керкира е "Мишия остров" - миниатюрен остров с малка църква срещу летището - идеален за снимане на кацащи и излитащи самолети.

Горещо препоръчвам, ако остане време организирана екскурзия с лодка до островите Paxos и Antipaxos - разглеждане на пещери, къпане и обяд на един от островите. Много красиви гледки!

Другото е стандартното - Палеокастрица, манастира Св. Стефан, Сидари (Канала на любовта), Касиопи, , Пантократор, Архави.
За плаж задължително тук и на Канала на любовта.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Корфу
Автор: asahi   
Дата:   23-03-17 16:55

Температура на водата за април. Май ще пропуснат къпането в морето.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Корфу
Автор: ipolit   
Дата:   23-03-17 17:04

То Йонийско море е студено. Аз като ходих водата беше под 20 градуса в края на юни. А една седмица по-рано на Егейско беше към 25.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Корфу
Автор: asahi   
Дата:   23-03-17 17:14

Статистиката показва друго . Около Корфу е по-топло, отколкото около Тасос, примерно. И Черното хич не е топло.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Корфу
Автор: ipolit   
Дата:   23-03-17 17:19





Публикацията е редактирана (23-03-17 17:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Корфу
Автор: asahi   
Дата:   23-03-17 17:28

Специално Игуменица е в дълбок залив и водата остава по-студена. Тя е и по-мръсна, ако си забелязал. Около острова в това отношение е по-добре. Цъкай в онзи сайт. Има точна прогноза.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Корфу
Автор: neillmakoli   
Дата:   23-03-17 20:05

Ипполи́т Матве́евич Воробья́нинов , тук има и нормални цени :

https://www.airbnb.com/s/Corfu--Greece/homes?allow_override%5B%5D=&s_tag=fzJkbZxF

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Корфу
Автор: vkk1   
Дата:   23-03-17 20:11

То Йонийско море е студено

Хора, какво говорите! Били ли сте на островите надолу юни месец? Йонийско не е само Керкира, не обобщавайте така, че е смешно [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Корфу
Автор: stef7   
Дата:   23-03-17 22:55

Юни температурите на водата са си екстра.
Ако не сте в град Корфу, можете спокойно да го посетите с кола - има доста паркинги на около 15мин от централната част. Може лесно да ги видиш на Google картите като пуснеш терена (Earth). Основно са около новото пристанище (Corfu Harbour) и след това по крайбрежния булевард (Eth. Antistaseos) който става El.Venizelou до новата крепост (New Fortress Of Corfu). От двете и страни има множество паркинзи и/или места за паркиране. Обикновено правех така. Идвам от север минавам покрай новото пристанище и продължавам по крайбрежния булевард подминавам новата крепост и веднага след нея има малък парк, с места за паркиране. Ако там намеря оставям колата. Централната част е буквално на 5 минути. Ако не намеря обикалям около паркчето и се връщам назад, там откъдето съм дошъл, в посока новото пристанище и там винаги се намират места, има големи паркинзи за коли. Просто трябва да се повърви 10-15мин повече. В центъра е невъзможно да се паркира а и дори да намериш място за паркиране в някоя уличка, шанса да отнесеш солена глоба не е малък а платените паркинзи са претъпкани особено вечер, защото хората ги мързи да повървят 15тина минути до колата:)

Стария град също е много живописен, но да спя в някой хотел в него лично на мен не ми допада. Лятото е тарапана от туристите, уличките са тесни, къщите наблъскани. Интересно да го гледаш но не много приятно за живееш там особено на почивката си. Предпочитам да спя на някое по-спокойно място сред природата, може дори с гледка към морето ако ти се дават повече пари. А ако искаш да разгледаш Керкира и да пробваш кръчмите, качваш се на колата и за 20-30 мин. си в града. Ние бяхме 2 вечери там и беше напълно достатъчно. Но всеки е различен и харесва различни неща.

Корфу е за мен райско място, не случайно Джерълд Даръл нарича една от книгите си посветена на живота му като дете там, Градината на боговете.


Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Корфу
Автор: dashikov   
Дата:   24-03-17 02:34

Спомените са ми от преди 7-8 год.
Цената на ферибота от Игуменица за лек автомобил беше около 30 евро в посока.
Отседнахме в Месонги, малко селце на 30-на км от столицата. Добра отправна точка, нелош, китен плаж там, но каменист. Само първия ден бяхме на него, през другото време обикаляхме острова.
Хотела ни беше много евтин, букнахме през Олимпик Холидейз(юк сайт), Керкира айланд хотел. Собственика е любител фотограф, казваше ми къде да ходя да снимам, даже ми предлагаше статива си, че аз не носех. Макар англичаните да бяха на ол инклузив там и по цял ден седеха на басейна и се наливаха с бири, аз не бих наел този хотел с каквото и да е изхранване. Не че беше лоша храната, просто хотела беше малък и нямаше много избор.
Имаше гръцка вечер с българи танцьори [smilie5] Препоръчвам, забавно е.
Относно забележителности - Аз бих заделил 6-7 часа на Керкира, 3 часа на двореца на Сиси, на Мишия остров не бих заделил време - само бих отишъл до кея откъдето тръгват водните таксита, бих се полюбувал преди това и поснимал кацащите самолети отвисоко от пътя(има пейки) над кея. За самия остров - докато отидете, там докато чакате да ви вземат - това ще са 2 часа напълно загубени. Няма нищо интересно там!
Сидари 6-7 часа. Има един плаж(високи отвесни скали и малка пясъчна ивица) сънсет бийч май се казваше, в северозападния край на острова, на запад от Сидари, там бих посрещнал залеза.
Бих заделил 6-7 часа на Палеокастрица.
Отделно бих плажувал на Перадайз бийч, отделен плаж, до който се достига само по вода. Ние взехме водно такси от някой от плажовете на Палеокастрица. Таксито беше евтино. Минахме през една пещера и ни метна на плажа. Вечерта дойде да си ни прибере. На този плаж бих отишъл след 14:00 тъй като преди това има организиран тур с барбекю на плажа, а не бих искал да съм на плажа и да не съм част от тура.
Ако заделите цял ден за boat trip - ние направихме такъв с костас боат трипс от агиос георгиус(югозападния, че са 2). Ходихме с тях до Паксос и Антипаксос - незабравимо преживяване.

Ако случайно се спрете на някои от споменатите детайли, не се колебайте да питате за повече подробности, с радост ще помогна(разбира се доколко си спомням, че мина време).

Прекрасен остров, с най-голямо удоволствие бихме го посетили пак.
Тогава бяхме ходили само на Тасос преди това от гръцките острови. Корфу ни се стори по-малко зелено, но по-китно, по-мръсно и с далеч повече възможности за туризъм и забележителности, не само плаж. Много повече неща за снимане има, също така :)

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Корфу
Автор: smithee   
Дата:   24-03-17 10:22

Като каза мръсно ... миналата година (юни) имаше някаква стачка на сметопочистващите фирми - целия остров беше в боклуци. Навсякъде ! По пътищата, в Керкира - контейнерите и местата за боклуци буквално преливаха. И в тия жеги ... не ми се мисли какво може да стане :)
Носеха се слухове, че сметището на острова е препълнено и чакат споразумение за извозване на боклука в Албания ... така или иначе за седмица престой там никой не събираше боклиците - факт !
И малко по темата. На мен лично не ми допадна острова, прекалено прехвален. Вярно, бяхме в хотел, all inclusive (с две деца сме) и за тези пари щях да почивам на по-добри места (сигурен съм). Бяхме с кола, на ферито до Лефкимини е с 20тина евро по-евтино, но мисля че беше само по веднъж ( или два пъти) на ден, докато другия към Керкира е на всеки час. Наоколо имаше доста по-добри плажове от този на хотела - имам предвид с пясък, като нашите :) Хубава разходка става и с колело, но трябва да се внимава с тесните им пътища и многото автобуси ! От нашата част на острова снимах само изгрева, за залеза трябваше да карам 100тина км но не съжалявам.
Общо взето доста скъпа почивка излезе, добре че на връщане минахме покрай Метеора, та с кадрите от залеза и тези от манастирите донякъде оправдах носенето на техниката с мен :)

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Корфу
Автор: ipolit   
Дата:   24-03-17 13:24

Почвам да правя списъка.
Благодаря на включилите се.
Корфу ми е мерак от 3-ти клас сигурно, когато папагалът ми спечели някаква изложба за домашни любимци и ми дадоха за награда "Градината на боговете".
А иначе, както споменах, аз съм ходил веднъж за няколко часа и много ми хареса. Гореизброените места в града ги минахме всичките на бегом, обаче искам да си се шматкаме на спокойствие, да пообиколим плажчета и ресторантчета, да поседнем в парка на Джералд и Лорънс (като ходихме беше заключено).
Та така.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Корфу
Автор: IvoEv   
Дата:   25-03-17 05:09

Задължително добра навигация /може и на телефон, има и безплатни/ и проиграйте предварително точно колко е подробна на Корфу! Може и предварително да си запомниш интересните места. Може да си пуснете на единия тел. мобилни данни за чужбина и да си ги споделяте. Голямо удобство за бърз достъп до информация. За фериботите имаше опция за купуване на билетите в двете посоки с намаление. Уточнете си условията. Другото, за което се досещам, е възможното "прихващане" от албански мобилни оператори!

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Корфу
Автор: vkk1   
Дата:   25-03-17 11:27

навигация на остров съсипва цялото удоволствие от почивката. Кога не спреш 10 пъти да питаш местните за пътя, все едно нищо не си видял [smilie5]
Вземете си едно АТВ под наем и зарежете колата пред хотела да си почива и тя. Няма по-яко нещо от това да бродиш с АТВ из островите.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Корфу
Автор: asahi   
Дата:   26-03-17 13:00

Местните с малки изключения не говорят английски. Ако срещнеш случаен човек на пътя вероятността да се разберете лесно не е висока.

Навигацията е необходима като се забуташ в някой тесен път без друга ориентация. Често и не можеш да обърнеш. Иначе по централните пътища няма проблем - гледаш табелите и караш. Така че зависи какъв тип пътуване си избрал - изследователско-приключенско или традиционно туристическо, с возене на задника.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Корфу
Автор: ipolit   
Дата:   27-03-17 11:29

Аз почнах да уча гръцки, че мисля да емигрирам в Гърция след около 2 години. Дано понауча за 2 месеца.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Корфу
Автор: Raffito   
Дата:   03-04-17 16:25

https://www.youtube.com/watch?v=zDUEjaGoUBo



Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Корфу
Автор: Miro__Slav   
Дата:   03-04-17 16:43

На Корфу имотите са доста скъпи ...[beer] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Корфу
Автор: asahi   
Дата:   03-04-17 18:36

Ама нещо не върви пазара.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Корфу
Автор: Miro__Slav   
Дата:   03-04-17 20:30

Но и цените не падат нале [beer] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Корфу
Автор: asahi   
Дата:   03-04-17 20:35

Ми то като няма сделки какви цени са това? Може и тройно да са по-високи и все тая. Мани, ами и строителство не забелязах. Само на едно място ремонтираха стара къща. Още ги мачка кризата.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »