Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: Alsand   
Дата:   22-03-17 11:19

Спешно се обръщам към всички колеги, след молба от приятел, която изисква бързи действия.
Областният съвет на Софийска област е решил да ЗАЛИЧИ архитектурния резерват Копривщица. Очевидно, поради „инвеститорски интерес“ за активно строителство в града, което със сигурност ще го съсипе. Не е като да не сме го виждали вече. В тази връзка, искам да помоля, ако някой има желание, нека предостави безвъзмездно една хубава снимка на Копривщица, която да бъде използване в интернет за кампания в подкрепа на съхраняването на архитектурен резерват Копривщица. Всичко е изцяло на доброволни начала, затова отдаването на снимката е безвъзмездно, но само и изключително за тази цел. Снимката няма да бъде използвана за комерсиални цели.
Благодаря ви предварително!
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: ecobo   
Дата:   22-03-17 11:24

Ми да беше дал мейл. По водопровода ли да пратя тая снимка? [smilie3]
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: Alsand   
Дата:   22-03-17 11:29

Ок, благодаря :)

alex_ks@abv.bg
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: ecobo   
Дата:   22-03-17 12:02

[smilie24]
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: ZENON   
Дата:   22-03-17 12:09

Тези свине няма да се спрат докато не насерат всичко до което се докоснат! [smilie9]
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: Gecata   
Дата:   22-03-17 13:51





Публикацията е редактирана (22-03-17 15:44)
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: SEURET   
Дата:   22-03-17 14:26

Разкажи повече за цялата работа, кой, кога, гласувано ли е?
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: Alsand   
Дата:   22-03-17 14:36

Ето предложението за промяна на ОУП:

https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-03/1490186114_FB_IMG_1490185934428.jpg



 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: ZENON   
Дата:   22-03-17 14:39

Сашо, дай пълня текст да го метна във фейса
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: Alsand   
Дата:   22-03-17 14:40

Това имам, свалих го от стената на Тома Белев. Всъщност той започва офанзивата за спасяване статута на Копривщица. Абстрахирам се от това, че е кандидат за депутат, но тук действително трябва да дадем отпор, въпреки всякакви други различия.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: lamerko   
Дата:   22-03-17 15:13

Не че не е възможно, но все пак ми се струва, че е партенка. Напоследък фалшивите новини бълват л***а на 360 градуса покрай изборите... всъщност последното за Копривщица от преди месец е с положителна насока, което рязко контрастира с горното:

Копривщица получи официално сертификата за вписване сред културните наследства на ЮНЕСКО на церемония в Париж
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: Alsand   
Дата:   22-03-17 15:14

В случая съм взел факсимилето от Тома Белев, а той следи нещата. За жалост едва ли е партенка.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: lamerko   
Дата:   22-03-17 15:20

След изборите ще се разбере. Дано да съм прав де
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: BXMarkov   
Дата:   22-03-17 15:28

Пълни глупости и е(Ф)тин ПР [smilie23]
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: victory13   
Дата:   22-03-17 15:42

Добре, че не сте риби... с бастун ще се хващате [smilie18]

Но най-невероятното е друго... Хора, дето не са стъпвали в този град, ще се "борят" за спасяването му [smilie10]



Публикацията е редактирана (22-03-17 15:43)
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: peter_m   
Дата:   22-03-17 15:44

не че нещо, ама на горния "документ" не виждам имена, номера, подписи, печати ...
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: asahi   
Дата:   22-03-17 15:44

Това е още един тест за интелигентност. Кой ще клъвне първи.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: Alsand   
Дата:   22-03-17 15:49

Глупости. Информацията е абсолютно сигурна и не е била в никоя медия още!



Публикацията е редактирана (22-03-17 15:51)
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: Imaginarium   
Дата:   22-03-17 15:58

victory13, задължително ли е да си стъпвал в Копривщица, за да се бориш за опазването и като архитектурен резерват.Това, някъде в твой учебник по патриотство ли го пише???Ако се окаже истина, което не е малко вероятно, тогава пак ли така ще се надсмиваш на "рибите" или ще си кажеш - Тия щом са риби, то, аз трябва мекотело да съм?
Не че нещо, просто питам?
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: tziko   
Дата:   22-03-17 16:03

"Информацията е абсолютно сигурна и не е била в никоя медия още!"

Т'ва звучи като тоя лаф:

Работата е сигурна, говорил съм с човека, той взе парите, качи се на самолета и каза - Ше видим!
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: Gecata   
Дата:   22-03-17 16:17

Alsand написа:
Това имам, свалих го от стената на Тома Белев.
Абстрахирам се от това, че е кандидат за депутат, ...........

Как ще се абстрахираш от това 5 дена преди изборите бре!... и аз да ти се вържа снимки да пращам [smilie7]



Публикацията е редактирана (22-03-17 16:19)
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: b0bb0   
Дата:   22-03-17 16:22

И аз помислих, че е фейк, ама ето го целия документ от сайта на общинския съвет: Покана сесия 17.03.2017.

 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: victory13   
Дата:   22-03-17 16:30

Imaginarium, ако изразходвате енергията си за борба за подобряването на собственото си положение, и ако всеки един го прави, шансовете всички да са добре са много големи.
Обичам да ходя в Копривщица, носи ми невероятно спокойствие... но не само там, а целия район, по случайност мой роден.
Ето ти целия документ отгоре, дето го няма в нито една медия [cool] [smilie18]

А сега най-важното да ти кажа. Най-мразим някой да ми дава акъл на мен какво да правя в собствения си дом, как да си го подредя или направя. Аз не давам непоискан съвет за каквото и да било. Но явно у нас стана национален спорд мъдреци от люлин 6, медитирайки на чердже на северната тераса на 8-я етаж, да ръсят мозъци по всички въпроси навсякъде. Миналата седмица на прицел бяха селяните около Пирин, тази ще е Копривщица, борба без край.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: victory13   
Дата:   22-03-17 16:31

ПП 1: Ако се случи да минете някога през Копривщица, продължете към Стрелча, направен е страхотен парк над града, Стрелча имам предвид. Миналата неделя се изкефихме с едни новозеландци на направеното [smilie24]

ПП 2: Обикаляйки насам-натам наблюдавам, че "тъпите" селяни и таз година са засяли. Не им увират главите на тези ей... вместо да слушат "умниците" от люлин и сие [smilie18]
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: Alsand   
Дата:   22-03-17 17:30

Gecata, Въпросът беше насочен към хора, които искат да помогнат, а не към световните светила във фотографията.

Аз лично нямам снимки от Копривщица и по тази причина потърсих тук във форума. ecobo се отзова, за което много му благодаря, дадох снимките и всичко вече е направено.

b0bb0 от своя страна ви ДОКАЗА, че не става дума за фейк, а че документът е съвсем автентичен.

Иронията и сарказма ви нямат място в тази тема. Който е искал е помогнал. Който е искал да се направи на много умен - не е успял, вЕрвайте ми!



Публикацията е редактирана (22-03-17 17:39)
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: asahi   
Дата:   22-03-17 18:34

След като си толкова убеден би ли излязъл от анонимност?
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: мара   
Дата:   22-03-17 19:19

човекът в първия пост рече, че иска снимки.
ако некой може и иска - да дава.
аз лично бих пратила снимки, даже не бих си направила труда да проверявам, баси...току виж па стана извесна [smilie5] [smilie5] [smilie5]

в какъв формат требе да са снимките, че ако имам някакви, едва ли ще са големи и с велико качество...
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: neillmakoli   
Дата:   22-03-17 21:50

Някой реши нещо положително да направи за тази държава и веднага му скачат да го плюват!
Типично по български...
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: asahi   
Дата:   22-03-17 22:19

Сподели кое е положителното, че аз пак нещо не съм разбрал.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: misho   
Дата:   22-03-17 22:27

Тома Белев.... Хах..и депутатин не беше ставал още[cool]
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: ZENON   
Дата:   22-03-17 22:58

off/
5. Към УОП да бъдат предвидени зони за разширяване на града /жилищно и промишлено/. Да се даде възможност в определена част градът да се развива.
6. Да се предвиди възможност за евентуалното възстановяване на съществуващата на времето ски писта.

На тукашните пишман скептици какво точно не им е ясно от горенаписаното?

Кретените искат второ Банско и т.н. засрани населени места. Имат добра финансова мотивация най-вероятно.

В интересна истината се чудя колко трябва да си самодоволен в глупостта си и при положение, че живееш в БГ (и е ясно как стават нещата), да обясняваш на другите колко са шарани, балъци и това без да ги познаваш, само защото са проявили някаква загриженост за нещо.

Има едни игри, в които не се стреля с фотоапарати и където има един лаф "По-добре жив параноик, отколкото мъртъв наивник".
Вие от кои точно мислите сте? [smilie7]
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: asahi   
Дата:   22-03-17 23:19

Да направим следното предположение:

Иван Боримчеков е млад копривщенец, наскоро завършил висшето си образование. Започнал е работа в Копривщица, живее при родителите си. Ще се жени за мома от друго място. Иска да си купи или построи жилище, деца да си направят и да си живеят щастливо. Да, ама няма къде. Затова ще се вдигне от Копривщица Ванката Боримечков и другаде ще прави семейство и ще гледа децата си, а китното градче ще остане на дедовците и бизнесмените, дето децата им са в големите градове. А населението ще е 2410 жители и ще продължава да намалява.

А хипотезата хич не е хипотетична.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: camelasign   
Дата:   22-03-17 23:22

:) в Черна гора има подобни места и там се строят нови къщи, но по определен план, така че да се впишат в картинката. Какво пречи и в Копривщица да е така? Строиш къща тип възрожденска отвън, с чардак, порта и тн. Вътре може да си изглежда както си ще....А...сетих се, че и в Норвегия и Швеция има подобни места:)



Публикацията е редактирана (22-03-17 23:23)
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: ZENON   
Дата:   22-03-17 23:22

Асахи бегай към банско с увеличаващото му население.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: asahi   
Дата:   22-03-17 23:27

Банско ми е в плановете за 05.08. Не ми давай бегай.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: ZENON   
Дата:   22-03-17 23:28

Вие все едно падате от луната. Къде в БГ има мисъл при строежи в зони с туристически потенциал?
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: ecobo   
Дата:   23-03-17 00:03

Ако сте ходили скоро в Арбанаси, Созопол или Несебър, ще разберете от какво съвсем основателно се страхуват хората.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: Alsand   
Дата:   23-03-17 00:18

Абе хора, вие от Луната ли падате?

Прочетохте ли въобще какво пише там?

Искат да се предвидят зони за "жилищно и ПРОМИШЛЕНО строителство"

В зоните за "промишлено строителство" да се предивиди ПЛЪТНОСТ НА ЗАСТРОЯВАНЕ 80% и "озеленена площ" - 20%. И максимална височина - 15 МЕТРА!!! Това са 5-6 етажни сгради!

Да се предвидело изграждане на зали за конферентен туризъм "с по-голям капацитет"!!!

Да се предвиди място за изграждане на МОТО и АТВ ПИСТА!!!!

И на никой ли това не му се струва абсурдно?



Публикацията е редактирана (23-03-17 00:58)
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: asahi   
Дата:   23-03-17 00:55

След като си толкова убеден би ли излязъл от анонимност?
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: Alsand   
Дата:   23-03-17 01:03

asahi,
Че кога точно аз съм бил анонимен?

www.alexandersandev.com

p/s

А какво стана с теста за интелигентност?



Публикацията е редактирана (23-03-17 01:08)
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: asahi   
Дата:   23-03-17 01:45

Благодаря. Тестът е в началото. В понеделник ще има междинни резултати.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: localhost   
Дата:   23-03-17 03:01

Абе вие тоя документ прочетохте ли го? Или ей така давай на юнашко доверие [smilie18]
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: victory13   
Дата:   23-03-17 03:43

Защо да се чете колега, това е вредно, а и току-виж си разбрал нещо [smilie18]
Първия пост в тази тема бъка от целенасочени грешки. Петър Вълов не е служител на Областна, а на Общинската КТСУ. Той е местен човек, беше кандидат за кмет от БДЦ, класира се 3-ти на последните избори. Както се вижда, и бланката на документа е на местната община.
Относно строителството, в т.н. резерват, който явно ще смени името си, според изготвения проект на ОУП, изискванията са завишени по отношение запазването на облика на града. Предвидена е също и зона за промишлено строителство, която е далея извън града, а и други неща са предвидени, пак извън града. Това лесно се разбира, ако се прочете друг таен докунемт, невидян от медия, но прилежно отразен на сайта на общината [smilie18]

http://koprivshtitsa-bg.com/bg/municipality/okonchatelen-proekt-oup-i-ekologichna-otsenka.html


Честно казано, не знам каква е целта на тая тема. Ако бях по-подозрителен, с така поднесените абсолютно неверни данни, се облича едно просто искане за предоставяне на снимки... а и още никой не е видял некомерсиалното им използване някъде си. Но нека да почакаме, възможно е инициативата за спасяването на клетата Копривщица още да не е започнала... [smilie5]
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: asahi   
Дата:   23-03-17 09:32

Да припомним на заинтригуваните, че Копривщица в застроената си част е дълга 2.2км и е широка 700 метра. Съседното до мен село е по-голямо.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: ZENON   
Дата:   23-03-17 09:59

Да питам тукашните кандидат тарикати, къде ще се строят всичките тия работи в Копривщица? Далеч от града? Колко далеч позволява терена там?
Или викате като направим ски пистите, може да резнем едни дървета? Или пък като почнем там една промишленост... Дърводобив?
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: Alsand   
Дата:   23-03-17 10:03

asahi,

Аха, значи в градче с 2 300 души население, живеещи на площ 2 км на 700 метра, 45 хотела са недостатъчни, за да се осигурява поминъка от културен туризъм и предлагаш да обогатим града с конгресни центрове, с 5-6 етажни сгради и писти за мотори и АТВ-та? Голям загуба за Копривщица е, че няма такива неща.

Защо не се хванете с другите такива идейници и не идете да консултирате исландците как се прави туризъм, че чувам че били много прости и още не са си застоили острова, както трябва, за да привличат повече елитни туристи, като тези в Банско и Слъчев бряг.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: Alsand   
Дата:   23-03-17 10:09

ZENON, Ама как така ти задаваш такива лоши въпроси? Около паметника на Бенковски е чудно местенце, за строеж на хотели и ски писти. Ще направят и казина и клубове, барове, дискотеки и ще привличат най-елитните туристи. А гората там само пречи, ако питаш мен. Всичко трябва да се бетонира. Някои така разбират туризма.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: ZENON   
Дата:   23-03-17 10:16

Е, хората имат едни пари за пране... Що да им разваляме бизнеса? Те и без това не ходят на почивка в БГ [smilie7]
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: asahi   
Дата:   23-03-17 10:18

Не знам кои сте и затова нищо не ви предлагам. Ама как говорите от чуждо име и приписвате своите мисли на опонентите си ми е малко биполярно разстроено. Копривщенци си имат избрани от тях законодателни и управленски органи и могат да решават сами проблемите в рамките на закона.

По-добре помислете на кого наливате вода в мелницата в тези предизборни дни. Кой ви води за носа и накъде.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: Alsand   
Дата:   23-03-17 10:31

asahi, Има обекти, които са с национално значение и за тях не може да имат дума само местните хора. Подобни неща се регулират от държавата чрез специално законодателство. То ако питаме само местните жители, в България не би имало нито един резерват, защитена местност, вододайна зона или нещо друго.
Нагледахме се до къде води алчността и простотията в българския туризъм и не мисля, че тук въобще може да има място за дебати.

п/п
И къде тук видяхте политическа агитация и в чия полза?
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: Alsand   
Дата:   23-03-17 10:43

Къде пари за пране, къде обикновенна простотия. То мозъка на нашите "инвеститори" в туризма стига до там, че да направят курорти за най-долнопробните и евтини туристи на Европа. Просто толкова им е капацитета.

Ето един пример за мутренско малоумие на Слънчев бряг. Колко ли време преди залеза или след изгрева на слънцето басейна е в сянката на хотела?

http://s-ec.bstatic.com/images/hotel/270x200/626/62613373.jpg


А на големия плаж на Обзор, има големи участъци на които след четири и нещо следобяд няма смисъл да си на плажа, защото високите хотели закриват слънцето и всичко попада в сянка. Това пак е поради многото акъл. А ние на същия този акъл ще се доверим да превърне Копривщица в конгресен и промишлен център с писти за мотори и АТВ-та. И разбира се, сме напълно сигурни, че АТВ-тата няма да мърдат извън пистите.



Публикацията е редактирана (23-03-17 10:50)
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: Jk.freeman   
Дата:   23-03-17 10:46

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

...наистина не бях обръщал внимание на такива небивалици, ужъсТТТ
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: ZENON   
Дата:   23-03-17 10:57

asahi,
Виждам, че тезата ти е толкова адекватна, колкото и заключението...
Погледни какво е биполярно разтройство, ако не те затруднява.

P.S. Това с изборите и политиката стана супер изтъркан довод за нещо, което не ти изнася по някакъв начин... Все едно слушам кУрнелия нинова или ББ или който и да е от политическия спектър. Много крив изстрел, много.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: asahi   
Дата:   23-03-17 10:58

"Има обекти, които са с национално значение и за тях не може да имат дума само местните хора. Подобни неща се регулират от държавата чрез специално законодателство."

Регулирано си е, както си забелязал. Никой не иска да строи в градчето. Искат да развиват града до него. Не си ли виждал стар град - нов град? Десетки са в България, хиляди са по света. Като почнеш от Пловдив, В.Търново, Несебър и стигнеш до Дубровник и Венеция в близкия регион. Никой не иска да си разваля старото, а да го ползва по-ефективно.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: Alsand   
Дата:   23-03-17 11:05

"Регулирано си е, както си забелязал. Никой не иска да строи в градчето. Искат да развиват града до него. Не си ли виждал стар град - нов град?"

Ти прочете ли документа въобще или още твърдиш, че не е истински? Как ще се регулира, като искат да премахната статута на "архитектурен резерват"? За какъв "стар" и "нов град" ми говориш за населено място с 2 300 души население (колкото едно голямо село) и накъде точно ще се разраства града? Към планината ли? Ти някога стъпвал ли си в Копривщица въобще?
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: victory13   
Дата:   23-03-17 11:33

Отново се ЛЪЖЕ най-нагло... Никъде не е предлагано отмяна на статут!

Пак ще постна таен документ: http://koprivshtitsa-bg.com/download/KOPR_presentation_25_05_2016%20OUP.pdf


Зенон, вижте картата на 42 страница, отговаря точно на питанията ви [smilie24]
А по-надолу в документа може да видите и правилата за застрояване, в градската част, и в другите предвидени части...
Вярно някой не е стъпвал в Копривщица, но кой ли е [smilie18] ... на 42 страница могат да се видят и наистина огромните поляни към билото, с никаква гора [smilie18]

Какво стана със снимките, никой не казва [cool] ... Дали няма да се ползват в новия курс на автора... некомерсиално [cool]
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: my.point.of.view   
Дата:   23-03-17 11:45

Страната ни е оставена на доизживяване.
Всичко се разпада.
София е клоака. А на хартия?
Се развива. Има траен растеж.
След 30 години ще сме само цигани и пенсионери.
Няма да има кой да отиде до ски пистата на Копривщица.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: asahi   
Дата:   23-03-17 11:50

"Ти прочете ли документа въобще или още твърдиш, че не е истински?"

Да. Не открих, че някой (кой?) е решил да премахнат (кои?) архитектурния резерват. Не твърдя, че документът не е истински.

Ползваш лъжа и демагогия. Ако за теб това е норма за мен е недопустимо.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: Jk.freeman   
Дата:   23-03-17 11:54

my.point.of.view [smilie24]

Толкова ми е тъжно, че си адски прав.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: victory13   
Дата:   23-03-17 11:55

Антоне, то и сега не ходят много хора... обикновено са организираните туристически маршрути. Как я карат на сладко и картофи тия хора, не знам... Е, и "Дядо Либен", и подобните, са си от време оно, че и сега.
Между другото, не виждам как ще стане това с пистата. Просто не е подходящо там, понеже когато е лошо времето, няма да има кой да иде, а само леко да сгрее, независимо че са северни склонове, бързо се маха снегът... Нямам спомен за старата писта, но не карам и ски...
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: ZENON   
Дата:   23-03-17 12:07

victory13,
все едно не си стъпвал в България.
Каква промишленост или какво изобщо искаш да се строи на тия поляни към билото? Ще е нужна и инфраструктура... И това няма да са само пътища...
Не разбирам какъв ви е интереса да се засере поредното зелено място в БГ. Имате материален интерес или имате нещо против Копривщица и жителите там?

В същото време северозападна България пустее.
Аз лично познавам кметовете на 3 общини, които с радост биха помогнали на всеки инвеститор с общинска земя примерно.
Къв е този зор да се строи и да се омазва точно там където от това няма нужда.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: victory13   
Дата:   23-03-17 12:15

Ама човек... това местните си го предлагат, за какви мои интереси говориш... Нали разбра, че областа няма никакво отношение към цялата драма.
Ще ти издам една тайна [smilie18] . Точно в обособената в този план промишлена зона, на пътя, извън града, вече е построена една ужасна сграда. Не знам какво е кич, но предлагам който иска да го види, да мине от там [smilie5]
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: asahi   
Дата:   23-03-17 12:24

Хората в Копривщица канализация нямат, фекалните води отиват в реката, а вие за зеленото място си мечтаете.
В Копривщица има дървопреработващи фирми, май и нещо хранително-вкусово. Каква стопанска дейност ще се развива ще си решат местните предприемачи. Със сигурност не са луди да си затрият архитектурния резерват.

И като сте такива големи патриоти помислете колко пари лично сте вкарали в община Копривщица за последните 10 години.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: ZENON   
Дата:   23-03-17 12:29

victory13,
Местните искат да лапат или някои от местните искат да лапат, но не виждам защо тук, където се предполага едно малко по-различно ниво има хора, които скачат едва ли не в защита на очевидно корупционни врътки.
Не е като да няма примери в страната за това.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: ZENON   
Дата:   23-03-17 12:33

asahi
Аз ходя почти всяка година там като турист и съм вкарал повече пари от теб със сигурност [smilie7]

P.S. Да разбирам ли от горното, че да си обичаш страната е нещо нередно? Жалка история...



Публикацията е редактирана (23-03-17 12:42)
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: Alsand   
Дата:   23-03-17 12:34

victory13, Казвам ти го в прав текст - много си прост! Ти ли си дал снимки, че искаш обяснение?

asahi, според теб какво точно означава премахването на думите "Архитектурен исторически резерват" от проекта за ОУП?
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: Alsand   
Дата:   23-03-17 12:35

ZENON, Какво му се обясняваш на тоя victory13. Не го ли виждаш каква завистлива и злобна ливада е?



Публикацията е редактирана (23-03-17 12:38)
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: victory13   
Дата:   23-03-17 12:37

Според мен търсят начини да съживят града. Вероятно някои ще се възползват. В последните години опитват да привлечат още туристи, освен обичайните. Горе в линка има едни прогнози за популацията, дето нали виждаш накъде сочат. Напоследък имаше рокерски събори, Тодоров ден тази година беше привлякъл цялата долина. Не знам дали това е пътя, но ако не се направи нещо, виждаш твоите познати кметове на какво са готови. Трябва ли да се стига до там?
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: Alsand   
Дата:   23-03-17 12:39

victory13, Я стига дрънканици. На 2 км. град има 45 хотела, а ти ми говориш за "съживяване" на града с конгресни зали и АТВ и ски писти.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: victory13   
Дата:   23-03-17 12:43

Обичам да съм прост [cool] ... Я дайте и тоя списък с 45 хотела... само да не броите хорицата с по една-две стаи за гости за хотели... което не ме учудва с оглед на размаха на мислите ви...[smilie5]
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: Alsand   
Дата:   23-03-17 12:44

И в крайна сметка темата беше пусната тук, за да потърся съдействие за създаване на банер в подкрепа на Копривщица срещу застрояването. ecobo се отзвова веднага и помогна. Благодаря и на него и на всички, които изявиха желание да се включат. Банерът е готов и е разпратен. Сега очакваме да започне да се появява в мрежата.

За всички други, които решиха да се правят на много умни и находчиви - сбъркали сте адреса. Мнението ви ни най-малко не ме вълнува и мисля, че е излишно повече да пишете по въпроса. Който е искал е помогнал. От безполезни хейтъри като вас, никой няма нужда!
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: asahi   
Дата:   23-03-17 12:44

Верно ли това е казал или отново говориш от негово име? Човек, това е обидно и неприемливо. Не можеш така да обиждаш събеседника си!
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: ZENON   
Дата:   23-03-17 12:45

victory13,
съгласен, че трябва да се направи нещо, но в съдебната система и в чипа на мат'ряла.
С врътки и бетониране не стават нещата.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: victory13   
Дата:   23-03-17 12:48

За съжаление нивото на борците ни е такова... Оставаш без думи срещу него... ливади, прости, завистливи... каквото и да отговориш на такъв, той няма да те разбере...[smilie5]
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: asahi   
Дата:   23-03-17 12:55

Много си прост, злобна ливада, искаш да кажеш...

Това ли е лицето на съвременните екоактивисти? Оттук до талибанщината и тероризма е само една крачка.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.
Автор: ludiakolio   
Дата:   23-03-17 13:07

Разработването на ОУП е първата стъпка на замислена промяна в начина на застрояване, който после се отразява в ПУП.В комбинация с премахване на термина архитектурен резерват си е направо развързване на ръце за корупционни намерения от управниците. По подобен начин навремето, южният плаж и зелените алеи към него(сега ги няма вече) в Несебър бяха превърнати в бетонен кенеф.По-голяма тъпотия от АТВ писта и прочие глупости не бях чувал. Други решили,че Копривщица имала нужда от съживяване.



Публикацията е редактирана (23-03-17 13:13)
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: victory13   
Дата:   23-03-17 13:15

Ако го наречат архитектурен комплекс, добре ли е [smilie8]

И за кои "други" говорите пак, идеите са си на местните жители [smilie8]
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.
Автор: ludiakolio   
Дата:   23-03-17 13:24

ОУП се разработва от шепа уж "специалисти" под "зоркия поглед" на алчните общински управници и се приема от още по-алчните общински съветници.Местните жители са чули,още по-малко дали идеи за това, колкото всеки от нас за ОУП-а на неговия град.

 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: victory13   
Дата:   23-03-17 13:27

Какво е вашето предложение, за да се избегнат посочените недостатъци... айде нещо полезно да произлезе от тук...
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: asahi   
Дата:   23-03-17 13:39

Да съберем снимки за банер [cool]
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: ZENON   
Дата:   23-03-17 13:53

Полезното, което може да произлезе на първо време е да спреш ти и асахи да тролите.
По-малко мързеливи хора вече ви го написаха.
По сто начина ви беше обяснено защо се случва това там, но резултат няма.
Вие тъпи ли сте или просто сте на хранилка към някоя политическа централа?
Че дори асахи почна блее за политика. бегай към банско асахи, нали те кефи бетон [smilie5]
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Р
Автор: ludiakolio   
Дата:   23-03-17 13:54

Коментирах в защита на поетата инициатива от колегата постнал темата.Трябва да стане публично достояние за хората и да се коментират умишлените пропуски в плана.Никъде не се споменава НИНКН и неговата роля.Има един Чл. 11 на стр.55 - "Допуска се промяна на функциите на обекти на НКЦ, когато новата функция
не променя съществено сградата." Думичката съществено оставя вратичка за много лоши практики.



Публикацията е редактирана (23-03-17 13:57)
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: Alsand   
Дата:   23-03-17 14:12

asahi, Докато някои се правят на много мъдри и втори ден си чешат езиците, други още вчера направиха банера и вече е свободен за сваляне:


http://www.alexandersandev.com/media/com_twojtoolbox/SAVE_Koprivshtitza.jpg



 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: asahi   
Дата:   23-03-17 14:16

Зенон, свършихме аргументите и почнахме с личните нападки? На махленско ниво може да се отчете като предимство.

В Банско, например, реката не мирише на лайна. Има газификация и филиал на Бърза помощ. Хората са с поминък и по улиците има майки с детски колички.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: victory13   
Дата:   23-03-17 14:21

Зенон, мислех си че би могло да се разговаря поне с вас... До момента не съм споменал нито партия, нито нищо, не виждам кой ме "храни" по какъвто и да е начин.
Тази тема започва с едно смислено изречение поднесено ни като факт, и то е: "Областният съвет на Софийска област е решил да ЗАЛИЧИ архитектурния резерват Копривщица". В процеса на тази тема стана ясно, че цялото това нещо е ОТКРОВЕНА ЛЪЖА!!!
От там насетне полетът на мисълта не узна граници...
Накрая, от мен, да споделя нещо за Тома Белев, от чийто пост тръгна всичко. Човекът е пуснал и линк към документа на общината, и снимка на част от документа, и никъде не говори за областта. Нашия герой обаче, понеже е много умен, е видял снимката, но не и линкът... [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Успех с банера, курсовете, снимките, и дано клета Копривщица не опре до вас [shtrak]
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: asahi   
Дата:   23-03-17 14:29

Хубава снимка [smilie24]
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: ZENON   
Дата:   23-03-17 15:07

асахи,
пет пари не давам какво се напъваш да мислиш. приеми, че не някои неща в този живот са недостъпни за модела ти на осъзнаване на действителността.
прочете ли за биполярното разстройство или не?
ако си прочел, дано си разбрал, че дрънкаш глупости. следователно ако говориш на ангро, защо му е на някой да ти обръща внимание?
хайде бъди здрав


victory13,
що, надяваш се да опре до теб ли? [smilie5]
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: asahi   
Дата:   23-03-17 15:14

Клетата Копривщица ще си опре до законно избраните представители. Това е ясно както че ще съмне.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: ZENON   
Дата:   23-03-17 15:42

За това си прав, както и ако не се попречи на "инвеститорите", клета Копривщица ще яде опашката.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: Konstantinov   
Дата:   23-03-17 16:49

Дори в близост до комплекса да се извършват строителни работи, поради това че старите къщи са гредоред и са много слаби само от вибрациите ще се напукат и паднат ,това за разни мотописти - също от вибрациите ще паднат къщите музеи, трябва специалист да каже на колко километра да се забрани минаването на тирове,камиони ,тежки машини,това за извършване на строителство е абсурдно ,дори в близост до комплекса от стари къщи.
Всяко минаване на превозно средство до тия стари посторйки ги разклаща.



Публикацията е редактирана (23-03-17 16:49)
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: asahi   
Дата:   23-03-17 16:49

Ами като гледам как са се разинвестирали в Копривщица чак се плаша. Сигурно в Лом инвестират повече. Поне има население.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: Gecata   
Дата:   23-03-17 22:23

Konstantinov, стига глупости бре, не ме карай да се смея. Аматьор[smilie7]
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: asahi   
Дата:   23-03-17 23:02

В Копривщица да се стъпва само по цвички и никакви снимки със светкавица.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: Alsand   
Дата:   24-03-17 00:01

asahi, Gecata, Не се ли чувстате малко неудобно? Все пак всичко има някакви граници, освен май вашето тролене в темата.

Направих запитване, получих помощ, препратих снимките, направиха банера, разпратих банера и точка. Ако съм искал да знам, какво мислите по въпроса за застрояването на Копривщица, щях да ви питам специално.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: GenaDP   
Дата:   24-03-17 00:12

Според мен трябва с указ да се забрани и яденето на зрял боб в Копривщица. Че после ако някой се изреже по-мощно, може и да събори един-зва безценен паметници на културата... А обитателите им за се изселят принудително, щото създават нездравословни за гредореда вибрации.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: ZENON   
Дата:   24-03-17 00:32

Дееба, троловете на позитано и бай Хой налазиха и тоя форум. Нема отърване [smilie7]



Публикацията е редактирана (24-03-17 01:22)
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: localhost   
Дата:   24-03-17 02:58

Гледам сега някакъв кандидат депутат развява вече знамето (опа банера) за защитата :)

Колко мъка има по този свят ... каза Моканина и продължи да скубе бялата лястовица. [smilie5]
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: Han_Solo   
Дата:   24-03-17 07:42

доста редовно ходя до Копривщица, даже всяка година си правехме с роднини и приятели излетче с пикник на едно място недалеч от града.... преди две години бяхме изненадани от сечта в района, миналата година като отидохме в същия район беше почти унищожен от тежки камиони и поголовна сеч и ние за съжаление сменихме мястото където бяхме ходили над 10 години...
Надявам се Копривщица да не я застроят със сгради подобни на оная недомислица или по-точно изгъзица дето е вдигната на входа и откъм Стрелча.... [smilie23]
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: mitkomk   
Дата:   24-03-17 08:27

Alsand кво правят хората от Копривщица които не искат да бъдат камериерки, келнери и всякакъв си там обслужващ персонал угаждащ на "туристите" като вас? Идват в София?!?
Ти що не отидеш да живееш в Копривщица и тогава да имаш основание да я защитаваш,що не си смениш "Адрес на офиса на "Искони"ООД:" София -> Копривщица ?
Що първо не "спасявате" първо родното ви място.Там където живеете и работите?
Значи като турист искаш да ходиш на зеленичко ,чистичко,просторничко,
ама да работиш и правиш "бизнес" на друго място дето има пари, без да се съобразяваш с това дали и на хората където ходиш не им се иска същото за родното им място? т.с. за тебе може едно за тях не може същото. ЕГОИСТИЧНО мислене[smilie9]
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: landstar   
Дата:   24-03-17 09:38

Трябва да се види и графичната част, но очевидно става дума за разширяване на строителния полигон на града с нов общ устройствен план. Включените нови територии няма да имат статут на архитектурен резерват, защото ще се строят нови сгради. По тази причина и сегашния статут на цяла Копривщица няма как да се запази а ще има обособена зона в рамките на новия обхват на плана. Това е предложението, чисто редакционно. Т. Белев след като преброи делфините, костенурите и бръмбарите и разходи суяците от единия в другия край на голф игрището срещу няколко милиона пак е метнал някоя далавера.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: Антивик   
Дата:   24-03-17 09:51

[smilie2] Това за развитието на Копривщица е интересна идея...що направо не пуснат АТВ пистата да минава покрай Каблешковата къща, а после да сече директно през мост Първата пушка..., а за още по атрактивно да се съчетаят фолклорния събор и събиране на рокери и АТВ-та по едно и също време. Таман ще се развие туризма. Па след това да вземем да застроим Батак, Перущица, Панагюрище.... Има там едни стари черкви де спокойно може да се скатаят между малко бетонец. Туризъм, развитие и просперитет ще цъфтят и ще връзват.
А никой не се сети за се запита защо и с какво Копривщица и другите е интересна на туристите, с какво е ценна за българите. Трябва ли всичко да се мери във финикийски знаци[smilie9]... Малко някой спомена Банско, а от как го развиха Банско като ски курорт с писти, колко народ се сети да свърже Банско с Паисий или па с Вапцаров.



Публикацията е редактирана (24-03-17 09:53)
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: Alsand   
Дата:   24-03-17 10:16

GenaDP, Точно от Варна някой да ми се прави на остроумен по тази тема, някак не е уместно. Вие свлякохте в морето и бастисахте толкова земя, че даже и Морската градина, та опитът ви за хумор не е на място.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: Alsand   
Дата:   24-03-17 10:27

localhost, Банерът е пуснат за свободно ползване. Всеки има право да го развява както си иска. Тук един мръснишки се опита да намекне, че съм щял да си взема чуждите снимки за себе си и да ги използвам аз за нещо друго. Толкова за нивото на опонентите!
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: imitev   
Дата:   24-03-17 11:01


Аз съм ходил в къщата на Н. Вапцаров защото съм поискал...

Кой пречи на местните да рекламират масирано музеите?

А те си рекламират само местата за пиянски изстъпления.

Така, че каквото сам си направиш, никой друг не може да ти го направи.

Преди години в Созопол един чичка ми се жалва че имал 3 апартамента и нямало наематели. Викам му - не ми се оплаквай, защото вие си продадохте земеделските земи и старите съборетини за да се построят новите мутрокомплекси на Софиянци. За да изкарате пари веднага, вместо да си работите това което имате и да ги изкарвате постепенно...
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: catandgoddess   
Дата:   24-03-17 15:42

На мен не ми хареса особено района. Да пускат булдозерите и да се изравнява и бетонира всичко. Стига с тая кал.

Китайците с Културната революция колко история и културно наследство събориха...пък ей на, сега с гипс картон, Итонг и блажна боя всичко се връща по местата си. И туристите са повече от 1945...

Приятен уикенд еврибари [smilie5]

 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: Gecata   
Дата:   24-03-17 17:26

А защо не оставите местните сами да решават какво да правят с града си? Те са наследници на дядовците и прадядовците си които са строили тези къщи, те имат моралното право да развиват града си както намерят за добре! Защо мислите, че са по-глупави от предците си, че трябва да се стига да защищавате града им от самите тях?.... Ай да бях от Копривщица и някой от вас "защитниците" да ми дойде в града да му дам една защита....![smilie5]
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: catandgoddess   
Дата:   24-03-17 17:51

Геца, това е спорен начин да се реши съдбата на което и да е място. Даже направо неправилен. Според мен [beer]

 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: ATHOM   
Дата:   24-03-17 17:57

Наскоро ходих в Камбоджа, и там, съвсем до огромния храмов комплекс Ангкор, има град. Ама като казвам град, имам предвид 300 хил. човека град.

Целия град се храни от тоя храмов комплекс - международно летище, хотели, туризъм, барове, паркове, каквото се сетиш, и всичките му принадлежащи индустрии. За времето прекарано там, се запознах лично с момчето което ни разкарваше с туктук-а по цял ден, даже и на гости му ходихме. Тоя пич изплаща туктук, който струва 1000$ в продължение на 15 години.

И каза че е щастлив, че града расте и се развива. Щото иначе е трябвало да гладува (за неосведомените, Камбоджа официално е една от най-бедните страни в света). Бръмчи с туктука по цял ден, за сума от порядъка на 15$ и е щастлив. Що? Щото хората са направили инфраструктура, град и хотели, че да може чужденците да стигнат до тоя пусти Ангкор (с автобус, разстоянието от Пном Пен – 200км, се взимат за 6 и нагоре часа) и той да има работа, различна от чоплене в калта.


Който може да си направи изводите от горното, може.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: Alsand   
Дата:   24-03-17 18:04

Gecata, хайде без тази плитка демагогия. Ако питаме само местните, няма да има нито един резерват или защитена местност. Очевидно това не е вариант. Там други "местни" решават!



Публикацията е редактирана (24-03-17 18:05)
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: Alsand   
Дата:   24-03-17 18:07

ATHOM,

Ти да не искаш да кажеш, че до Копривщица няма път?



Публикацията е редактирана (24-03-17 18:08)
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: ATHOM   
Дата:   24-03-17 18:25

Каквото исках да кажа съм го написал, черно на бяло.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: mmjm   
Дата:   24-03-17 18:37

„Трябва ли всичко да се мери във финикийски знаци[smilie9]...“ Да трябва, без тях няма как да се поддържа архитектурния резерват. Непрекъснато се говори, как собствениците на къщи-паметници на културата трябва да ги поддържат и съхраняват, а с какви средства да стане това? При един добре обмислен и осъществен проект за развитие на града, няма да има никаква драма и изобщо защо плачете на чужди гробища?
Сираци и болни имат нужда от помощ само около коледа и великден, природните паркове, паметниците на културата и архитектурните резервати имат нужда от закрила и грижа само около избори, ай прекратете с тази демагогия.



Публикацията е редактирана (24-03-17 18:41)
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: ZENON   
Дата:   24-03-17 20:14

Драмата е в това, че добре обмислен и т.н. вариант в БГ не е възможен. И това се вижда навсякъде където се прави някакъв "туризъм".
От друга страна Ковачевица например е архитектурен резерват. Не кипи някаква луда СМР дейност, но пък всичко се буква в много от случаите на 100% и то доста чужденци, които носят добри пари.
И това става благодарение на хората които се занимават с този бизнес. Няма рев, няма недоволство.
Просто не ги мързи и не чакат бързи пари.
Ако някой е решил, че като направи около Копривщица поредния бетонов възел с претенция на курорт, то той ще дръпне едни бързи пари после какво ще прави, когато Копривщица я няма в онзи и вид, който всъщност прави от Копривщица - Копривщица.
НО да, много е лесно да се бетонира - спор няма. Няма и мисъл за съжаление.
И това Е драма. Понеже ако имаше мисъл, в БГ щеше да е съвсем различно и тук, в тази тема нямаше да има обвинения в предизборни мушенгии.



Публикацията е редактирана (24-03-17 20:24)
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: mmjm   
Дата:   24-03-17 20:24

То и Рим не го виждаме в „оня“ вид, и Атина я няма в „оня“ вид, и Ерусалим не е точно в „оня“ вид и т.н. и т.н., светът се развива не мож го спря. След изборите ще продължи ли тази кампания? Май не. Историческата памет е важна сега в останалото време...
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: ZENON   
Дата:   24-03-17 20:27

Напротив.
Аз не виждам Колизеумът да е с покрив или около и в него да има СПА или да са направили бънджи на кулата в Пиза.
Като говорим сериозно, нека е сериозно. Ако ще си дрънкаме глупости, да отидем на бира за това.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: asahi   
Дата:   24-03-17 21:11

Ами отивай, така и така си почнал.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: ludiakolio   
Дата:   24-03-17 21:12

Мдааа, и в такива моменти на институционално безвремие се случва най-лесно.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: Gecata   
Дата:   24-03-17 21:49

Драмата е в това , че повечето от вас се занимават с неща които за които нямате компетентност ZENON.
От мен да го знаеш -
1.Никоя добра идея не може да бъде никаква добра идея, ако зад нея не стоят 5лв!
2.Петте лева стоящи зад всяка добра идея в края на краищата я съсипват!

Вижте КОЙ стои със своите пет лева зад вашата "добра идея" за спасяването на Копривщица и ще видите , че това не е Тома Белев. Той е само оръжието,а вие сте патроните бе братчето ми, не го ли усещате?



Публикацията е редактирана (24-03-17 21:58)
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: stoyanivanov   
Дата:   24-03-17 22:56

То хубаво, ама... Как да вярваш на тарикат, издържащ себе си и фамилията от рекет и охранване на корояди, който ви пуска фитили, грабва с три пръста като трипръст кълвач поредното грантче за 200 - 300 - 500 хиляди, нагушва се бетер червеногуша гъска, след което ви се смее на акъла, а той се плацика весело като преброен за три милиона черноморски делфин.
Няма да го видите да спира камионите с незаконна сеч. Както не го видяхме и когато мутрите застрояваха Черноморието. Щото там биеха и бият, а и грантчета нямаше... Други бяхме там - и мнозина от тях ненавиждат платени плужеци като горния.

[smilie23]



Публикацията е редактирана (24-03-17 23:08)
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: asahi   
Дата:   25-03-17 00:25

Те това е тестът за интелигентност.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: Alsand   
Дата:   25-03-17 11:48

asahi, В тази тема видях хора, които имат мисъл в главата си и желание да помогнат. Видях и такива като вас - безполезни кисели тролове и кибици, които не правят нищо друго, освен да си чешат езиците.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: fotorafi   
Дата:   25-03-17 12:58

За съжаление ценностите в България се измерват с парични знаци. Ще съсипят прекрасния град и ще заприлича на слънчев бряг. Вина имат и местните, решиха,че могат да станат милионери за 4-5 години ...Познавам се със старите наследници на Ослековия род. Прекрасната им къща има снимана всяко кътче. Но старите си отидоха и миналата година се опитах да направя външна снимка от отворената порта, без да съм стъпил в двора на имота им. Мастит мъж се хвърли и каза, че ако искам да снимам трябва да платя...10 лв. Затова ще съсипем всичко до което българина се докосне. Миналата година отчетохме 4,8 милиона туристи, включително и преминаващите турци от Европа. А Испания постави рекорд през 2014 г. 62 милиона....
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: golded   
Дата:   29-03-17 16:27

текст

 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: Sauron69   
Дата:   29-03-17 17:10

Мдаа, мила родна картинка се оформя когато човек чете статията. Накрая да не стане само копривщенци да си посещават "модернизираният" град? [smilie23]
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: Gecata   
Дата:   29-03-17 18:18

Не виждам нещо копривщенци да се надигат.....Добре, че сте вие да им обясните колко са глупави. От утре започват да строят панелки между възрожденските къщи и да асфалтират калдаръмените улици [smilie5]



Публикацията е редактирана (29-03-17 18:20)
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: ZENON   
Дата:   29-03-17 18:41

текст

Геца, понякога не ти ли се струва, че говориш на ангро, my man?
BTW компетентния човек прави анализ и действа по слаби сигнали. Изхождайки от това следва да има реакция на поредната глупост родена от селски бек имащ се за бизнесмен...
Реакцията ми тук е поради мои съображения, които са резултат на ценностна с-ма.
Толкоз с въпроса за куршумчета, тома белев и филанкишията.

 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: Gecata   
Дата:   29-03-17 18:54

ZENON, човек прегрърнал кауза не разчита на авторитети my man. Това е само една позиция изработена по слаб сигнал както казваш ти.
Нека видим и другата гледна точка - най-важната: на копривщенци! Защото докато я няма тук само си правим вятър my man и живи ги ореваваме, а те на сватба играят...



Публикацията е редактирана (29-03-17 18:55)
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: ZENON   
Дата:   29-03-17 19:05

Е, тази гледна точка вече сме я яли по цялото ни черноморие.
Един поглед към Гърция показва коя точка е правилната и коя не... приятелче [smilie7]

Освен това, не можеш да очакваш от хора, които мислят за бързи пари да мислят и стратегически.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: Imaginarium   
Дата:   29-03-17 22:29

Не я следя темата вече, защото олигофренията достигна нечувани и невиждани до този момент в историята на човечеството нива.Но специално за victory13 и другите неверници, ето Ви официална новина вече:
Ей го, на!
Нямат значение подробностите, че местната власт няма подобни правомощия.Важен е фактът! Точка, Fin, конец :)
Айде ,разбирачи , със здраве.Пък останалите нека сме си риби...
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: asahi   
Дата:   30-03-17 01:53

Единият лъже най-нагло:

"Автор: Alsand
Дата: 22-03-17 11:19

...Областният съвет на Софийска област е решил да ЗАЛИЧИ архитектурния резерват Копривщица."

Други коментират сметките без кръчмар на местния Общински съвет.
Трети на чужд гроб плачат, а той починалият си е жив и здрав.

Някой сети ли се да помисли за местните хора? Без тях ни град, ни резерват ще има. Ще стане същото като със стотиците запустели села и махали, дето иначе като архитектура някога са били много автентични, че даже и красиви.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: ZENON   
Дата:   30-03-17 02:27

Аре заминавай да им изравниш терена и им направи завод за боклук. Не забравяй и асфалта. Навсякъде асфалт да има за местните.
2017та година на чугуна в БГ. Няма логика открита за българските тикви.[smilie7]
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: Mihalaki   
Дата:   30-03-17 08:35

asahi, victory13, Gecata
искрено ме разсмивате с малоумните си коментари.
...но за съжаление не сте сами...интернет експерти на световно ниво :)
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: Gecata   
Дата:   30-03-17 08:51

Mihalaki надявам се да гледате предаването на bTV от Копривщица и да се убедихте, че експертното ми мнение е вярно. Кметът на Копривщица, си затваря очите за строежи в охранителната зона на свои приближени, а набедения за мастит бизнесмен е пускал жалби против това още преди две години....Голем смех оплаквачкитИ [smilie18].
Като ви разправям , че сте патроните в нечия пушка, имайте ми вяра.



Публикацията е редактирана (30-03-17 09:13)
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: Антивик   
Дата:   30-03-17 08:55

Че то е ясно, мераците и мераклиите да захапят келепиря са много, сал да не вземе докат се ръфат един друг да съсипят историческия паметник, а то там това се явява сами града.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: asahi   
Дата:   30-03-17 09:49

Зенон, аре да не ми даваш аре?
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: papi   
Дата:   30-03-17 10:09

кой го е решил-местния съвет ли
без разрешение от министъра,няма как да се случи това
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: ZENON   
Дата:   30-03-17 10:47

асахи, толкова си ниско, че не те скивам брато.
ти не ходеше ли на почивка в гърция? за един преател питам.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: Mihalaki   
Дата:   30-03-17 10:53

Gecata, не знам чия пушка визираш, не защитавам никой конкретно. Айде стига и вие си затваряхте очите...лошият стар кмет, жалващият се, не мастит бизнесмен, изсекъл половината гора...нови перспективи за гражданите, работни места, а у :)
Както се каза, кокалът, захапан от няколко места и никой не е.е за нищо освен за келепира. Не е като да не сме го гледали на други места в България.
Нали?

 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: my.point.of.view   
Дата:   30-03-17 11:00

На мен единствено ми е криво, че ще се наложи да уча турски и цигански на стари години.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: Konstantinov   
Дата:   30-03-17 13:04

Сега видях по бнт ,че и президентството се е ангажирало със случая и Радев призовава да се върне статута и да се анулира решението, показаха снимката на фейсгрупата за Копривщица, президента спомена че Копривщица е с национално значение, а не на няколко души.
Може да има положителен ефект от цялата история ако отпуснат някакви пари за поддръжка,ходих преди 3 години и според мен се поддържаха добре къщите ,направи ми впечатление че входните такси са ниски.
Моите роднини са напуснали Копривщица преди 100-120 години имаше един жив в София преди 20 години,останалите са в западна европа и северна америка, емигрираха още 60-те и 70-те години и си изтеглиха възрастните роднини.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: Alsand   
Дата:   30-03-17 13:20

asahi, Какъв ти е проблема на тебе бе? Толкова си зле, колкото сам не подозираш.

"Единият лъже най-нагло:

"Автор: Alsand
Дата: 22-03-17 11:19

...Областният съвет на Софийска област е решил да ЗАЛИЧИ архитектурния резерват Копривщица.""

Кой си ти бе? Някакъв си там самодоволен, трол, който освен простотии, нищо друго не е написал в тази тема. Какво си се хванал за точния израз дали областния съвет на Софийска област е решил или някой общински съвет? Това ли е лъжата, бе?

Ти, умнико наясно ли си, че когато поисках помощ за снимките, НЯМАШЕ от къде да се прочете нищо по въпроса, защото такава новина тогава още НЕ СЪЩЕСТВУВАШЕ в никоя медия. Кой си ти, че ще ме наричаш "лъжец", бе смешник?

Ако слушахме киселите тролове като вас и не бяхме задвижили нищо, можеше тази информация въобще да не види бял свят. Е сега всички национални медии говорят по темата, въпросът се разнищтва. Отношение взе и министерството на културата, а сега и президента на България - Румен Радев.

А вие какво направихте и ти и другите дървени философи? Спам и простотии на кило. Добре, че има кой да свърши нещо, въпреки вас!



Публикацията е редактирана (30-03-17 13:46)
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: ZENON   
Дата:   30-03-17 13:44

Чудя ти се Сандо, за чий се хабиш толкова дълги неща да пишеш?
За умрелите или добро или нищо.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: Alsand   
Дата:   30-03-17 13:45

ZENON, Абе и ти си прав. Просто се ядосах на простотиите на asahi и другите, които му пригласят.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: asahi   
Дата:   30-03-17 14:16

Алсанд, разликата между областен съвет и общински съвет е фундаментална. Обяснявам:

Областен съвет като орган няма, но често така се нарича областната администрация. Тя е орган на изпълнителната власт и се назначава от правителството.

Общинският съвет е орган на местното самоуправление и се избира от жителите на общината и е местният законодателен орган.

Това е основен принцип в разделението на властите и е груба грешка е да се бърка едното с другото. Ето защо твоето изявление "Областният съвет на Софийска област е решил да ЗАЛИЧИ архитектурния резерват Копривщица." е съзнателна лъжа. Няма никаква следа от техническа или правописна грешка.

Другият вариант е нищо да не разбираш от тези работи, ама тогава за чий се излагаш с такива изявления?

Забележи, че дотук никъде не съм те обидил. С обиди не можеш да се защитиш.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: ZENON   
Дата:   30-03-17 14:22

асахи,
всички четохме документа и там пише кой какъв с изключение на този който дава кинтите напред.
Не се прави на ментор, на защитник или там на каквото още ти се ще да се правиш. Щото не си. БГ се превърна в ланяна кочина и благодарения на такива като теб.
Аре ако може повече не се вяствай в тая тема по възможност.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: raffito   
Дата:   30-03-17 14:30

Министерството на културата за статута на Копривщица: Общинският съвет не може да го промени .
Министерството на културата излезе с позиция по казуса "Копривщица". Повод е решението на Общинския съвет да премахне статута на града като архитектурен резерват.

От Министерството заявяват, че промяна или актуализация на статута на недвижима културна ценност не може да бъде направена с решение на Общинския съвет.

Промяна се извършва след оценка на всички носители на културна стойност, както и на цялостната градска среда.

Процедурата за промяна на статут на групови недвижими културни ценности от национално значение, какъвто е град Копривщица, може да бъде започната след мотивирано искане на кмета на общината. Такова искане не е постъпило в Министерство на културата, се казва още в позицията.


Това казаха от радио Хоризонт на обяд по новините.[smilie11] [smilie10]

 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: asahi   
Дата:   30-03-17 14:30

Да си видял да коментирам документ? Не си. Документът ще го гледат в МРРБ и Националният институт за недвижимо културно наследство, който пък е към културното министерство.

Доводите за Банско също не са състоятелни. Банско не фигурира в Списъка на резервати - паметници на културата. Мисля, че реагирате първосигнално и не дотам компетентно.

 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: raffito   
Дата:   30-03-17 14:41

Ето какво казва кмета на Копривщица по този повод:
Има и звуков файл:

[http://bnr.bg/horizont/post/100814162/shte-ostane-li-koprivshtica-arhitekturen-rezervat/url]

 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: raffito   
Дата:   30-03-17 14:45

Кметът на Копривщица: Ще работя за запазването на статута на културно-исторически и архитектурен резерват.
Общинският съвет в Копривщица е решил да я заличи като архитектурен резерват. Протоколът от заседанието на Общинския съвет, състояло се на 17 март, не е достъпен онлайн.

Кметът на единствения град-музей у нас Копривщица - Генчо Герданов обясни в „Преди всички“ какъв всъщност е казусът:

Общински съвет иска да отпадне текстът „културен, исторически, архитектурен резерват“, и оттам възникнаха проблемите. Това, като дефиниция, съществува още от 1971 година и там са залегнали около 15 подточки, в които много ясно е цитирано всички институции, всички министерства какви функции имат по поддържане на Копривщица. Едно от нещата е, че самата държава трябва да обръща повече внимание на градове като нашия и не трябва да се тълкува като малко градче от 2 хиляди и 300 човека, а да се причисли към градовете, които са около 15 хиляди жители, защото посещаемостта и интересът е огромен и това е свързано с вид консумация на инфраструктура. Другото, което е – трябва да се отпускат целеви средства на тези калдъръми, за инфраструктурата на Копривщица.

 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: raffito   
Дата:   30-03-17 14:55

ИЗВЪНРЕДНО В ПИК! Борисов разговаря с кмета на Копривщица .

Политическа Партия ГЕРБ свиква извънредна пресконференция днес от 15 часа заради скандала с Копривщица. Както ПИК съобщи общински съветници решиха да премахнат статута на архитектурно-исторически резерват на града,защото искали да има модерно строителство.
Ето и коментара по казуса "Копривщица" на Бойко Борисов във Фейсбук:
"Днес разговарях с кмета на Копривщица Генчо Герданов, който ме увери, че ще направи всичко възможно да спре скандалното решение на общинския съвет да се премахне статута на града като архитектурно-исторически резерват, като върне за преразглеждане решението. Ако отново бъде прието, кметът ще се бори за запазването на статута на града в съда."

 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: ZENON   
Дата:   30-03-17 15:48

Изглежда, че за асахи, нещо което не фигурира някъде е без стойност...
Ти, господине имаш проблем.
Твоя проблем обаче го прехвърлаш на нас, а това не ми допада. Затова, най-смирено ще те помоля повече да не дразниш в тази тема.
Има си фотографски теми в които можеш да го правиш на воля.



Публикацията е редактирана (30-03-17 16:06)
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: asahi   
Дата:   30-03-17 16:11

Смиреността е нов елемент в поведението ти. Ще го поощря.
 Re: СПЕШНО търся снимка от Копривщица.Решили са да премахнат архитектурния резерват
Автор: Admin   
Дата:   30-03-17 16:37

Колеги, спираме темата, защото се изроди и не носи нищо полезно.

Поздрави
 

 Тази тема е затворена